Boerderij runnen ze op Westerheem met z'n tweeën Boerdenbedrijven houden open huis [w« ik zeggen wou Agenda teso Geslaagd oud Pap Lindy 16 Annet Hin beste geit .TEXELSE 2 COURANT Hoogwater te Oudeschild TEXELSE^COUF Workshop acryl] Wat ik zeggen wou. Snelle actie Rommelmarkt Goed nieuws Cursus gebarentaal Tusse de Banke (2) Wat ik zeggen wou. Democratie Strenderpop DINSDAG 22 JUNI 2004 Dinsdag 22 juni: In de Muziek- en Dansschool in Den Burg begint om 19.30 uur een voorspeeluur van de groep 'stern- vorming voor gevorderden'. Belangstellenden zijn welkom. De Texelse fanfarekorpsen pre senteren zich op de Groeneplaats in Den Burg met de jaarlijkse Tap toe. Aanvang 19.30 uur. Om 20.00 uur begint in het Eierlandsche Huis in De Cocks- dorp een klaverjasavond. In het gebouw Eben Haezer van de baptistengemeente aan de Julianastraat in Den Burg begint om 20.00 uur een bijlselgespreks- avond. Centraal staat de film 'The passion of the Christ', waarvan een deel zal worden vertoond. Belangstellenden zijn welkom. Trio Ad Hoe (cello, klarinet en piano) geeft een concert in de ge reformeerde kerk van Den Burg. Aanvang 20.15 uur. De toegang is gratis; na afloop wordt gecollecteerd, ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draaien Troy (aan vang 18.45 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter III (19.00 en 22.00 uur) en The day after tomorrow (21.45 uur). Woensdag 23 juni: Op de parkeerplaats bij de krui sing Bernhardlaan-Waalderstraat kunnen automobilisten van 9.00 tot 17.30 uur gratis hun ruit laten repareren of het kenteken er in la ten graveren. In De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur de hervormde kerk te bezichtigen. In tegenstelling tot wat gebruikelijk was, is het orgel niet te bespelen. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een open bridgedrive. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp kan om 20.45 uur de wedstrijd Nederland-Letland op een groot scherm worden beke ken. In Cinema Texel draaien de Nederlandstalige versie van Harry Potter III (aanvang 13.00 en 16.00 uur), In Oranje (13.30 uur), The day after tomorrow (15.30 en 21.45 uur), Troy (18.45 uur) en de ondertitelde versie van Harry Pot ter III (19.00 en 22.00 uur). Donderdag 24 juni: Op de parkeerplaats bij de krui sing Bernhardlaan-Waalderstraat kunnen automobilisten van 9.00 tot 17.30 uur gratis hun ruit laten repareren of het kenteken er in la ten graveren. Om 20.00 uur begint in Bethel in Zuid-Eierland een open klaverjas- drive. In Cinema Texel draaien Troy (aan vang 18.45 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter III (19.00 en 22.00 uur) en The day after tomorrow (21.45 uur). Di. 22 11.54 en - u. Wo. 23 0.05 en 12.24 u. Do. 24 0.34 en 13.05 u. Vr. 25 1.15 en 13.45 u. Za. 26 1.37 en 14.45 u. Zo. 27 2.17 en 15.27 u. Ma. 28 3.10 en 16.50 u. Di. 29 5.00 en 18.10 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 27 juni op om 05.16 uur en gaat onder om 22.11 uur; 25 juni eerste kwartier. Vrijdag 25 juni: In De Cocksdorp is van 10.30^ 13.30 uur de hervormde kerk bezichtigen. In tegenstelling wat gebruikelijk was, is het Oljj niet te bespelen. Het Texels Vrouwenkoor geefts concert in de hervormde kerk Den Burg en krijgt daarbij me® werking van blaasoctet De Ar sterdams Blazersensemble mezzosopraan Lida Wels. Ae vang 20.00 uur. Kaarten kost; €8,-. In de Muziek- en Dansschool ts gint om 20.30 uur een tangoavoj geschikt voor beginners gevorderden. Deelname kost Q In Den Burg begint om 22.00», het Country 50's Festival, rr optredens in De Zwaan Ouestion Plaza. De toegang isg-. tis. In Cinema Texel draaien Troy (as vang 18.45 uur), de ondertitel versie van Harry Potter III (19,00; 22.00 uur) en The day tomorrow (21.45 uur). Om de drukte de baas te kunne zet TESO in en rond het wee einde geregeld een extra boot r De veerdienst verzorgt dan iec half uur een afvaart, zowel van Texel als vanuit Den Helder. D gebeurt donderdag en maan® van 9.30 tot 16.00 uur, vrijdag 6.30 tot 20.00 uur, zaterdag tt 8.30 tot 15.00 uur en zondag w 14.30 tot 20.00 uur. Automob» ten moeten desondanks reken.: houden met wachttijden. Dieku nen vrijdag op Texel tussen 9.) en 14.00 uur en in Den Heldert» sen 10.00 en 21.00 uur oplopen! anderhalf uur. Zaterdag bedraa de geschatte wachttijd op tussen 9.00 en 14.00 uur en info Helder tussen 10.00 en 16.001-, een half uur. Zondag moet Texel tussen 14.00 en 19.00 naar verwachting een half worden gewacht. En maand moet op Texel tussen 10.00 14.00 uur en in Den Helder tus) 10.00 en 15.00 uur mogelijk; half uur worden gewacht. Na® informatie kan worden verkn via tel. 0222-369600 of e info@teso.nl. De veerdienst ook een eigen wel www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN DenBtfi| Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant,nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 6650 Advertenties en abonnementen: Splnbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mall info@lenr.nl Op al crue advertentiecontraden en aantyeano*1^ zgn van toepassing de Regelen voor het Adv«te4i"' van de St-chting ROTA, gevestigd to AmstetJinjJ gedeponeerd bi| de Kamer van Koophandel «n Föt^ te Amsterdam onder nummer 41198699. Een van de Regelen voor het Advertentiewezen verzook kosteloos toegozondon. Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 «ww Per jaar 65,60 63,50 (auw Bij verzending naar het buitenland z>jfl I portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voc' afloop van de abonnementsperiode. Felicia Siebert (20) uit Den Burg slaagde in Amsterdam veor het Modelyceum. Zij vervolgt haar studie volgend seizoen aan de Hogeschool voor Hotelmanagement (TIO) in Am sterdam. SAMEN VOOR DARFUR Help de vluchtelingen van Soedan Giro 999 Donderdagavond haalt Seal Texel oud papier op in Den Men wordt verzocht dit vóór 'j uur aan de straat te zetten, im grote bundels of een kartonnen1 (geen plastic zak). Gelieve er cf| te zien dat het papier niet gedut lange tijd in de regen staat. Def wagen komt in de volgende 4. Waalderstraat, Marelstraat gerhoutstraat, Jan Reystraat1 helminalaan. Kunstschilder Thea Halbersu'1] huizen geeft dinsdag 29 ju® 10.00 tot 16.00 uur een woi» buitenschilderen in de Slufó'J wordt gewerkt met acrylverf op® Halbers geeft persoonlijke Wj tien tot vijftien deelnemers, beginners als gevorderden, name kost €42,-, inclusief ma® Voor aanmeldingen en inliet# 06-10876037 (na 18.00 uur). In het kader van de Week van het Platteland houden vier agrarische bedrijven aan de Westerweg zater dag 26 juni open dag. Het betreft een vleesveebedrijf, een bloem bollenkwekerij, een melk veehouderij en een akkerbouw bedrijf. Ze zijn te bezoeken van 10.00 tot 16.00 uur. Op Elisabeth-hoeve (nummer 24) van Maarten Hoogenbesch en Veronne Koet is een vleesveebedrijf gevestigd. De stal is zo ingericht dat het vee zichzelf zoveel mogelijk redt en dat de houderij zo min mogelijk ar beid kost. Er wordt gebruik gemaakt van stro dat machinaal wordt ge strooid, de vaste mest wordt met een schuif uit de stal gehaald. De kinde ren kunnen hier een rondje op een traptrekker. Op Ruimte (nummer 40-42) van Alfons Kuip en Petra Brans is een bloembollenbedrijf. Tijdens de open dag is te zien hoe tulpen worden ge rooid en verwerkt. Naast diverse bloembollen telen ze ook poot- aardappelen en verbouwen ze brouwgerst. Er wordt verder informa tie gegeven over het traject dat brouwgerst doorloopt voordat het een biertje is. Voor de kinderen, maar ook voor volwassenen, is er het Texelspel. Dit is een variant van het welbekende ganzenbord, maar dan speels en informatief over agrarisch Texel. Westerheem (nummer 88) van Anton en Manuela Bakker is een melkvee bedrijf. Er kan een kijkje worden ge nomen in de melkstal, waar zij het een en ander vertellen over de Keten Kwaliteit Melk waaraan melkvee- De hulde aan de bestuurder(s) die in het verleden de ambulancedienst op Texel voor de bewoners hebben in gesteld en in stand houden, gaat ver gezeld van mijn dank voor de onge lofelijk snelle actie op 2 juni 2004 vanaf 22.10 uur op het fietspad van de Zanddijk in Eierland. Ik was bui ten bewustzijn. Vanaf dat tijdstip is het mede door de professionele in zet en toewijding van voor mij onbe kend gebleven medewerkers van de ambulancedienst en Teso-bootdienst nu mogelijk om deze woorden na een hartaanval op papier te kunnen zet ten. Mede namens mijn familie dank ik ook alle andere betrokkenen, met name mevrouw Nagtegaal. beheers ter van Slufterduin, voor de opvang van onze hond tijdens de dagen van mijn verblijf in het Gemini Ziekenhuis in Den Helder. Woorden schieten te kort voor de hulp die is geboden tij dens en na deze zeer emotionele gebeurtenis. Ab Mok, Heemstede. Zwemclub TX71 houdt zaterdag de jaarlijkse rommelmarkt op de Groeneplaats. De markt wordt ge houden van 10.00 tot 15.00 uur, men sen die verkoopbare spullen ter be schikking willen stellen kunnen contact opnemen met Marco Witte, tel. 314863. De krant niet lezen omdat er toch alleen maar narigheid in staat? Mensen die zoiets beweren lezen nooit de Texelaar, dat is wel zeker. Neem alleen de krant van afgelo pen vrijdag; op de voorpagina vro lijke mensen die een ouderwetse ruiter bouwen De geur van het verse hooi kwam me direct krach tig tegemoet. De Krim mag wonin gen bouwen voor zijn medewer kers en gehandicapten kunnen een financiële steun tegemoet zien. Ik sla om en constateer dat op de OSG weer een berg ruimte en rust komt nu alle geslaagden afzwaaien. Piet maakt ailes wat kraakt en piept, een creatieve en wilskrachtige vrouw kijkt terug op tachtig jaar Loes, drie spiksplin ternieuwe kindertjes zien voor het eerst het Texelse daglicht, peuters van Spelemaer vieren een vrolijk Midzomerfeest, Willem Parels kroketten komen in de lift, paal 21 krijgt toch een betonpad voor mindervaliden, Marcel Witte krijgt een keurmerk voor zijn echte Texelse lamsvlees, dokters blij met de wandkleden van Iny Nahuys, de Kompasschool krijgt extra geld en de muziekschool is blij met de ver hoging van de gemeentelijke sub sidie. Een hele opsomming en dan heb ik nog met eens alles gehad. Dat er dan eens iemand een draadje doorknipt op het raadhuis, ach... Ik ben blij dat Frans Hopman de zaak nuchter bekijkt en met di rect heel Texel met allerlei veilig heidsmaatregelen gaat opzadelen tegen andere schaarzwaaiers, die nog in geen velden of wegen te zien zijn maar mogelijk in de toe komst zóuden kunnen opduiken. Het meest hartverwarmende be richt kopte: Vlag in top voor 'won der van Oudeschild'. Geen huilend Mariabeeld of stigmata die spon taan beginnen te bloeden, waar aan je bij 'het wonder van' meteen denkt, maar een gewaardeerd dorpsbewoner die na viereneen- halve maand revalideren weer op zijn thuisbasis terugkeert, was voor de Oudeschilders reden ge noeg om de vlag hoog van de to ren te laten wapperen. Naar ver luidt heeft de dorpelwachter van het Zeemanskerkje week aan week op de zondagsbrief van de Waddengemeente vermeld ge staan en ongetwijfeld zal dit heb ben bijgedragen aan het getal van maar liefst 342 kaarten dat hem in het ziekenhuis en op zijn revalidatieadres heeft bereikt. In een landelijk dagblad las ik vorige week nog dat uit onderzoek is ge bleken dat pastorale zorg in het ziekenhuis (lees hierin ook. aan dacht van de omgeving) bijdraagt aan een voorspoedige genezing. Als voorbeeld werd gegeven: een hartpatiënt die pastorale zorg krijgt, kan na een zware operatie twee dagen eerder naar huis dan een patiënt die het zonder moet stellen. Aandacht voor elkaar en betrokkenheid doen aantoonbaar ook wonderen. De taaie Texelaar geeft aan zich fit genoeg te voelen om weer te gaan 'kosteren' 'Al leen het foto's maken gaat me nog niet zo gemakkelijk af.' Het is toch met te geloven! Wil hij weer op de molen? Laten we goed op hem passen als hij weer door de lens gaat kijken. Desnoods zetten we de molen even stil. Pien Verberg houders moeten voldoen om hun melk te mogen leveren aan de melk fabriek. Verder is er aandacht voor de voederwinmng. onder andere de graskuil en ronde balen. De kinderen kunnen bij een kunstkoe proberen met de hand te melken. Bute Weste (nummer 93) is het akkerbouwbedrijf van de gebroeders Jan en Piet Lap. Er worden diverse gewassen geteeld, zoals poot- en chipsaardappelen, tarwe, erwten, spinazie en graszaad. Over deze ge wassen wordt informatie gegeven. Voor kinderen wordt een parcours voor skelters uitgezet. De open dag is een initiatief van de PR-commissie van de landbouw. Speciaal voor doven, slechthoren den en hun (naaste) familie wordt op zes zaterdagen in juli en augus tus een cursus Nederlands met Gebaren gehouden. Ook mensen die op andere manieren met doven of slechthorenden te maken heb ben, zijn welkom. Nederlands met Gebaren is geen taal zoals de Nederlandse Gebarentaal, maar een systeem om het Neder lands visueel te maken. De normale Nederlandse spreektaal wordt aan gevuld met gebaren om het spraak- afzien te vergemakkelijken Doven hoeven dan niet meer alleen naar de mond te kijken om te weten wat er gezegd wordt De cursus wordt bij één van de deel nemers aan huis gehouden op 10,17, 24 en 31 juli en 7 en 14 augustus, tussen 10.30 en 14.30 uur. De groepsgrootte is maximaal 14 perso nen. er zijn nog plaatsen beschikbaar. Voor aanmeldingen en inlichtingen: tam. Bolier, tel 316598, of e-mail p.bolier@freeler.nl. Het economisch marktprincipe werkt ongeveer als volgt: je publiek kennen, je product daarop aanpassen en het met zoveel mogelijk winst verkopen. Dat is een kunst, maar mag de naam kunst zeker niet dragen. In haar inge zonden brief in de Texelse Courant van vrijdag 18 juni maakt Irene Maas zich schuldig aan stemmingmakerij door winst te verheffen tot kunst. Trouwens in de minst fraaie vorm ooit. namelijk vanuit de beroepsgroep zelf! Argeloze beschouwers vinden ook vaak dat kunstenaars ervan moeten kunnen leven. Een zinniger vraag is natuurlijk of men mét de kunst kan leven Een professioneel kunstenaar is iemand die onder andere (en dit is niet alleen mijn mening, maar ook be schreven door menig gerenommeerd instituut zoals het Fonds voor de Kunsten), al dan niet als autodidact, consequent zijn eigen persoonlijke beeldtaal ontwikkelt, regelmatig ten toonstellingen heeft in galeries of musea, eventueel beurzen of prijzen in de wacht sleept en publicaties over het werk heeft. In de discussie in het kader van het wel of met betalen van de gemeente- galerie 'Tusse de Banke' rijst dan ook veel eerder de vraag welke rol de ge meente zou moeten spelen bij het, vaak moeizaam verworven, kunst enaarsinkomen. Om inwoners kennis te laten nemen van de (eigen) cultuur is het goed dat er een gemeente- galerie is. In tegenstelling tot andere gemeenten in den lande heeft Texel geen uitgedacht kunstbeleid, laat staan een behoorlijk aankoop- of atelierbeleid. Er zijn ook geen jaarlijks gesteunde kunstenaarsinitiatieven, zodat het niet meer dan billijk en van zelfsprekend is dat de gemeente een ruimte gratis ter beschikking stelt aan (Texelse) kunstenaars om zich te kun- De geit Lindy 16 van Annet Hin heeft bij de huiskeuring die zater dag werd gehouden drie prijzen in de wacht gesleept. Jurylid Theo van Herwerden riep de bonte geit uit tot beste in haar klasse, tot dag kampioen en tot geit met de mooi ste uier. In totaal negen fokkers van de Noord- Hollandse Geitenvereniging afdeling Texel zonden zevenendertig geiten in voor de huiskeuring. Daarbij worden de geiten niet op één centraal punt beoordeeld, maar bekijkt de jury de geiten op het erf van de fokker. Dit onder meer in verband met de papier winkel die nodig is om de dieren bij elkaar te brengen en de kans op be smetting. De dieren waren verdeeld in zeven categorieën. Uitslagen 1A bonte geiten 1 jaar en ouder: Undi 16 van Annet Hin, 1A witte geiten 2 jaar en ouder Mientje 1 van Simon Lap; 1A Toggenburger geiten 1 jaar en ouder. Jodie 1 van Joop Noom; 1A bonte lammeren; Lindy's Shadow van Annet Hinl 1A witte lammeren- Lisa van Simon Lap; 1A Toggenburger lammeren: Esther 7 van Joop Noom Dagkampioen geiten: Lindy 16; dagkampioen lammeren Lindy's Shadow, de mooiste uier: Liny 16; overlopers (eenjarige geiten die nog niet hebben gelamd): Marijke 2 van Simon Lap. nen profileren. Overigens is het vaak zo dat de zogenaamde amateurs met hun o, zo geliefde bloemenaquarellen en stenen eendjes er vele malen meer verdienen dan de zogenaamde profi's'. Ook de provincie erkent het belang van dit soort ruimten en initiatieven en ondersteunt deze vaak ook finan cieel. Persoonlijk ken ik nog wel een aardig slimme ambtenaar die dat best eens voor de kunstcommissie wil uitzoeken, maar wellicht kan de gemeenschap beter een beroep doen op mevrouw Maas voor finan ciële ondersteuning. Zij kan dan in ie der geval blijk geven een hart te heb ben voor de kunst en haar kunst broeders en de gemeente omzeilt hiermee een hoop ambtelijk gedoe. Om nog even terug te komen op de 'heilige' inspiratie, echt, dat is een mythe. Het is veel vaker een kwestie van kritisch blijven kijken, ook naar het eigen werk. Caroline Serton, beeldend kunstenaar te Oudeschild. De winnende geit Undy 16 van Annet Hin. Behalve een gebrek aan gevoel voor humor (beledigd deer een cartoon) heeft de heer Arthur Oosterbaan (zie zijn ingezenden brief Stemming makerij in de Texelse Courant van 8 juni) ook de nare gewoonte het woerd 'democratie' te pas, en vooral te on pas, te gebruiken. Hij noemt het 'een slechte zaak voor de democratie' als de Texelse Courant aan de kaak stelt dat overheidsgeld wordt uitgegeven, terwijl de bevolking hier tegen is. Bovendien vindt deze volksvertegen woordiger (i) dat hij zich niet aan de wensen van de burgers heeft te hou den als hij die 'ondoordacht' vindt. Oosterbaan definieert democratie blijkbaar als 'datgene doen wat ik wil'. Daarnaast geeft hij schijn- argumenten voor nieuwbouw van het raadhuis. Het nieuwe raadhuis zou beter bereikbaar zijn dan het huidige, dat op slechts vijf minuten lopen van bushalte en verschillende parkeer plaatsen ligt. Bovendien is volgens de heer Oosterbaan het geld al gereser veerd. Laten we dat geld dan alsnog aan iets nuttigs besteden, of terugge ven aan de burgers (door bijvoor beeld een lagere OZB). Hij wil uitein delijk op de plek van het huidige raadhuis onder andere 'starters- woningen, een plek voor podium kunst, een kunsttentoonstellings ruimte, een terras' bouwen. Hoe kan het dat er ruimtegebrek is voor de ambtenaren op het raadhuis, terwijl er wel ruimte is voor al deze projec ten? In één ding moet ik de heer Oosterbaan gelijk geven: 'helaas duurt het twee jaar voordat er nieuwe verkiezingen komen.' Tijmen Pronk, De Koog. In de muzieknis in Oosterend wordt zaterdag 14 augustus voor de tiende keer Strenderpop gehouden. De or ganisatie heeft inmiddels uitnodigin gen verstuurd naar de bij hen be kende bands. Mochten er bands zijn die geen uitnodiging hebben ontvan gen, maar toch graag mee willen doen, kunnen zij zich vóór 15 juli schriftelijk aanmelden bij Biem Vla ming, Mulderstraat 22, 1794 AB Oosterend, tel. 318561e-mail biem. annet@texel.com. Het boerenbedrijf is voor Anton en Manuela Bakker van hoeve Westerheem bij Den Hoorn een ge zamenlijke onderneming. Hij melkt doorgaans de koeien, maar als het zo uitkomt draait ook zij haar hand er niet voor om. En met hetzelfde gemak stapt ze op de trekker of kruipt ze achter de computer om de administratie te doen. Westerheem is één van de vier boerderijen langs de Westerweg die in het kader van de 'Week van het Platteland' zaterdag open dag houden. Meer hierover staat elders in deze krant. 'Natuurlijk zijn de vooruitzichten in het boerenvak niet best. Maar die verhalen hoor ik al tien jaar en boe ren zijn er nog steeds. Maar als je zoals wij door wilt gaan, dan moet je de schouders eronder zetten.' Dus is op Westerheem de laatste jaren flink geïnvesteerd. In melkquotum, in vee, in machines, in gebouwen en in an dere zaken. Niet zonder trots toont Anton Bakker het tanklokaal, waarin een nog bijna nieuwe melktank staat van 6100 liter. De brandschone ruimte in een nog maar pas aan gebouwd deel van de stal. is afge scheiden van de zogeheten machine kamer. 'Nu is dat nog niet verplicht, maar het komt wel. Dat ben ik dus voor. Vanaf 1987 draait Bakker mee in het ouderlijk bedrijf, dat hij in 1997 over nam en uitbouwde tot vijftig melk koeien en 35 hectare grasland, dat aan weerskanten van de Westerweg ligt. 'Het gevolg is dat de koeien wel eens moeten oversteken. Maar ik geloof dat automobilisten die er wel eens voor moeten wachten daar geen probleem van maken Volgens mij vinden ze het wel leuk.' De loops tal werd gebouwd in 1981. 'Laag bouw, heel anders dan de hoge en goed geventileerde stallen die ze te genwoordig bouwen.' Toch probeert Bakker dat huidige ideaal wel te be naderen. De koepelnok is vervangen door een zogeheten ventilatienok, waardoor wel frisse lucht naar binnen kan, maar die de regen buiten houdt. 'En er kan veel licht door naar binnen. Want vuistregel is dat je op elke plek in de stal de krant moet kunnen le zen.' Een speciale voerautomaat in de stal, die de koeien herkent aan de chip om hun nek, zorgt ervoor dat de koeien precies zoveel krachtvoer krij gen als nodig is. 'Want een koe die net gekalfd heeft, heeft meer voer nodig dan eentje die bijna droog staat.' Vorig jaar is Bakker gestart met het zelf kunstmatig insemineren van koeien. 'Het scheelt in de kosten en het is makkelijker, omdat je op het moment dat de koe eraan toe is, kunt handelen. In januari van dit jaar is het eerste kalf geboren bij een koe die ik zelf had geïnsemineerd, toch een beetje van mezelf.' Bakker behoort tot de weinige melkveehouders die zelf nog bijna al het machinale landwerk doen 'Ik ben Anton en Manuela Bakker van hoeve Westerheem, één van de vier boerderijen die zaterdag moedoen aan de open dag. (Foto Gerarti Vmma/man) best een beetje machinegek en heb vroeger veel in het loonwerk gezeten. Ik knutsel en sleutel graag en vind het werken met machines leuk.' In de loods staat een grote trekker, die een paar jaar geleden is aangeschaft, en dit jaar investeerde hij in een nieuwe blokkenkar, voor het doseren van ruwvoer. Verder beschikt hij over een moderne grasmaaier, schudder, opraapwagen en ander gereed schap. Het spul wordt komende za terdag, tijdens de open dag, tentoon gesteld. Bezoekers kunnen een rondje maken over het bedrijf en via borden met foto's kennis nemen van de vele activiteiten op de boerderij.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2