i I Marit Agter verder in film- en tv-wereld R Afstudeerproject op televisie Kielekiele Agenda E <^>teso TEXELSE 2 COURANT Afsluiten Dazzle bij Worsteltent Geen studio in agrarisch gebouw Ringsteken in De Waal Vocaal ensemble zingt mis Rossini Expositie Dogger Excelsior Hoogwater te Oudeschild Medische zorg Hulpverlening Kerkdiensten oud Papier adio Texel TEXELS E^COURAN VRIJDAG 25 JUNI 2004 Marit Agter maakt snel carrière in de film- en televisiewereld. Giste ren studeerde de 23-jarige oud- Texelse in Amsterdam af als produ cent, vanavond al is één van haar eindexamenfilms, Over Rozen, op televisie te zien. Bovendien werd de film uitgeroepen tot de beste van de academie en werden de makers daarvoor beloond met de AVRO-Nassenstein Startprijs. 'Ik sta voor mijn eigen voordeur en moet me nu even opknappen voorde diploma-uitreiking. Kun je over tien minuten terugbellen? Dan heb ik wel even tijd', vertelt ze de verslaggever van de Texelse Courant. Wanneer die haar even later weer aan de telefoon knjgt. is ze nog druk bezig haar haar op te steken. En na een kort gesprek roept ze: 'Nu ga ik rennen!' Het zijn hectische dagen voor Marit Agter. Ter gelegenheid van de eind examens houdt haar school, de Ne derlandse Film en Televisie Academie (NFTA), al de hele week een film festival, waarop de films zijn te zien die zij en haar jaargenoten hebben gemaakt. Gisteren moest ze op school zijn om haar diploma in ont vangst te nemen, vanavond wordt 'haar' film op televisie uitgezonden en Onophoudelijk schiet bij mij de klassieker 'Vluchten kan niet meer' van Frans Halsema en Jenny Arean in het hoofd. En dan met name de tekst 'Hoe ver moet je gaan?' Hoe ver moet je gaan met dingen verbieden? Hoe ver met bescherming van eigendom men? Hoezeer moeten plekken op Texel worden afgegrendeld? Woensdag 16 junijl. nam de ge meenteraad de nieuwe APV aan. Om vandalisme aan strandhuisjes en 'andere opstallente voorko men wordt het strand van paal 18 tot paal 21 tussen middernacht en 6 uur 's ochtends gedeeltelijk afgesloten. Een strook van tien meter vanaf de strandhuisjes is dan taboe voor strandbezoekers. Het verbod geldt alleen voor de maanden juli en augustus. Dit toegangsverbod komt bovenop alle regelingen die al gelden. Bij voorbeeld de regels om onze natuurgebieden te beschermen. Zo worden de Geul en de Schor ren een deel van het jaar afgeslo ten vanwege de vogels Loopt er langs onze duinwering een afgrendeling van phkkeldraad. En wandelen mag in de natuur alleen op de paden. Natuurlijk zijn deze regels begrijpelijk, maar... hoe ver moet je gaan? Terecht stelde WD'ster Mana van der Spek dat het strand het visi tekaartje is van Texel, toen de begaanbaarheid van het slag bij paal 21 de afgelopen week ter sprake kwam. Maar als je dat strand gaat afsluiten, scheelt dat heel wat pagina 's in de brochure van Texel Bovendien heb ik mi/n twijfels over handhaving van het nieuwe toegangsverbod. Ik schets u een zomers tafereeltje. Na sluiting van Koger horeca be sluit een verliefd stelletje het strand bij paal 20 op te zoeken voor een romantisch samenzijn. Zij hebben alleen aandacht voor elkaar en merken met dat ze ge observeerd worden door een duo van de Texelse hermandad. De dienders trekken hun meetlint. 'Jongelui', klinkt het nors in de nacht. 'Jullie zitten hier precies op 9 meter 75 van het strand huisje. Zouden /ullie een half metertje willen opschuiven rich ting de kustlijn? Wij zijn anders genoodzaakt maatregelen te ne men. Het stelletje druipt af in de veronderstelling dat niet zij, maar de agenten te veel aan Bacchus hebben geofferd. Keert dat paartje na deze trauma tische ervaring ooit nog terug naar Texel? Komen er straks met afgesloten natuur en strand über haupt nog wel toeristen? Blijven wij Texelaars hier nog wonen? Waarschijnlijk wel. Zelfs met al die regeltjes houden Texelaars van hun eiland. Vluchten kan niet Reacties: mrrutgervanvelzen hotmail.com staat er een eindexamenfeest op het programma. Zij en de andere makers hebben druk werk alle vragen van verslaggevers van landelijke dagbla den te beantwoorden. En tussendoor moeten nog allerlei laatste werk zaamheden worden verricht om het schooljaar en daarmee haar studie aan de academie goed af te sluiten. De Koog Agter groeide op in De Koog en deed de HAVO aan de scholengemeen schap in Den Burg. Nadat ze enige tijd voor een evenementenbureau in Castricum had gewerkt, solliciteerde ze bij de NFTA. een vierjarige kunst vakopleiding op HBO-niveau, die volgens eigen zeggen opleidt voor 'de sleutelfuncties van het filmvak'. Afgestudeerden zijn specialist in éen vakgebied: scenario, regie, camera/ licht, production design, geluid, mon tage of interactieve multimedia/wsua/ effects. Agter koos voor de richting productie. Dat deed ze al vóór haar sollicitatie, omdat het niet mogelijk om nog tijdens de opleiding te kiezen. Om toegelaten te worden, moest ze eigen werk inleveren, in haar geval het draaiboek voor een themafeest dat ze zelf had opgezet voor haar oude werkgever. 'Ik heb altijd een fascina tie gehad voor tv en film. En ik houd erg van produceren? Daarnaast liep ze stage, onder meer voor de popu laire televisieseries De Band en All Stars. Voor het eindexamen werkte ze Marit Agter 'Ik heb altijd een fascinatie gehad voor tv en film. als producent mee aan Over Rozen. een 23 minuten durende tragikome die over een Indiase rozenverkoper in het Amsterdamse nachtleven. In zijn brieven aan zijn zoontje stelt hij het leven een stuk rooskleuriger voor dat het in werkelijkheid is. Wanneer de familie naar aanleiding van alle succesverhalen besluit dat het beter is dat zijn zoontje naar Nederland komt, slaat de paniek toe. Uiteinde lijk heeft hij nog maar een week om de leugen te gaan leven en echt suc cesvol te worden en de vrouw van zijn dromen te vinden. De film werd ge maakt door een crew van zo'n 35 mensen, van zowel binnen als buiten de academie. De belangrijkste func- In restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg speelt zondag de groep Dazzle. De groep, vijf gitaristen en ties werden bekleed door mede studenten, die net als Agter aan hun laatste studiejaar bezig waren. Over Rozen wordt vanavond op tele visie uitgezonden door de TROS (Ne derland 2, aanvang 23.55 uur), een gevolg van afspraken die voor aan vang van het eindexamenproject werden gemaakt. Agter: 'Alle omroe pen krijgen de kans de participeren. Als ze daartoe besluiten, dragen ze bij aan het budget. In ruil krijgen ze in houdelijke invloed en komen ze ge regeld kijken bij het maken van de film.' Prijs Over Rozen werd goed ontvangen en kreeg aandacht in kranten als Het Parool. NRC Handelsblad en de Volkskrant. Op de academie werd de film bovendien uitgeroepen tot de beste film van de lichting studenten die dit jaar afstudeert. De bijbeho rende AVRO-Nassenstein Startprijs bestaat uit een geldbedrag van €10.000,-, te besteden aan een nieuw te maken film. Agter be schouwt de prijs met alleen als een mooie erkenning voor het werk van haar en de andere leden van de crew, maar ook als een stimulans om door te gaan. Ze is vast van plan te slagen als producent en behoorlijk optimis tisch. 'ledereen kan dit werk doen, het is geen beschermd vak, maar als afgestudeerde van de academie heb je wel een streepje voor. Dat is be langrijk voor je contacten. Dit is een klein wereldje, maar als je erin rolt, dan rol je wel door.' twee zangeressen, speelt ballads van onder anderen Ilse de Lange, Anouk, Acda en De Munnik en Blöf, Het op treden begint om 14.00 uur en vindt bij mooi weer op het terras plaats. Rinus Kloosterhuis krijgt geen ver gunning voor het onderbrengen van zijn geluidsstudio in een agrarisch gebouw in het buitengebied, wegens strijdigheid met het bestemmingsplan. Ook de nota Natuur- en landschaps beeld op Texel, die mogelijkheden wil openen voor niet-agrarische activitei ten in het buitengebied, biedt geen soulaas, omdat die uitgaat van omzet ting van een agrarische naar een woonbe-stemming, waarbij de over tollige bebouwing zoveel mogelijk wordt gesaneerd. Kloosterhuis wil zijn studio juist in zo'n overtollige bedrijfsruimte (van kennissen) onderbrengen. Zijn be drijfje zit nu op het bedrijventerrein van Oudeschild, maar daar heeft hij last van storend geluid uit de omge ving, waardoor de nabewerking van de geluidsopnames wordt bemoei lijkt. Hij heeft een geluiddichte ruimte van ongeveer 150 vierkante meter in een rustige omgeving nodig. Het col lege wil echter zeer terughoudend zijn bij het toelaten van bedrijvigheid in het buitengebied, omdat een aan vankelijk klein bedrijf kan uitgroeien tot iets wat op een bedrijventerrein thuishoort. De strijd om de Jan Agterbokaal, het Texels kampioenschap ringsteken, gaat volgens traditie van start in De Waal. Zondag 27 juni wordt vanaf 19.00 uur gestoken op het Hoger- eind. Het inspanterrein ligt aan de Polderweg. De hervormde kerk in Den Burg biedt zaterdag 3 juli onderdak aan een bijzonder concert. Het Over- veens Vocaal Ensemble, een ka merkoor, zingt er La Petite Messe Solenelle, volgens kenners een 'opera-achtige' mis van de Itali aans componist G. Rossini. Rossini was vooral bekend als com ponist van opera's en dat is te mer ken in deze mis, waarin 'fluisterende, ingetogen delen' worden afgewisseld door 'stralende fortissimo's'. Rossini schijnt God om vergeving te hebben gevraagd voor dit stuk, dat weinig weg heeft van een klassiek kerkelijk werk. Het werk wordt 'een uitdaging voor zangers' genoemd. 'Tijdens en na de repetities blijven de melodieen gewoon door je hoofd spelen, zó Kunstenares Door Dogger exposeert de komende weken in galerie Kunst- kerk in Amsterdam, Ze doet mee met een groepstentoonstelling, die zater dag wordt geopend en tot zondag 4 juli duurt. Dogger exposeert werken met geschilderde koeien en vrouwen portretten. De koeien zijn met acryl en tempera op doek geschilderd. De vrouwenportretten maakte ze met behulp van zeefdrukmkt en acryl. De Kunstkerk is geopend op zaterdag, zondag en donderdag. In het week end is de galerie open van 13.00 tot 19.00 uur en op donderdag van 17.00 tot 20.00 uur. De Kunstkerk is geves tigd aan Prinseneilanden 89. aanstekelijk is deze muziek', len de leden van het Oven/eens caal Ensemble. Het werk wordt uitgevoerd dot* kamerkoor, dat onder leiding van dirigent Piet Hulsbos. Hetg< schap krijgt daarbij de medewei van solisten Antje de Wit (sopr; Heieen Resoort (alt), PieterdeG; (tenor) en Marco Vermeulen (bas, instrumentale begeleiding kom: Gerrie Meijers (harmonium) en l, Kerkhoff (vleugel). Dit is de oorsj kelijke bezetting van deze feest, mis, die volgens het ensemblel 'Grande Messe' had kunnen wo genoemd. 'Ook de vleugel- en momumpartijen vergen veel vz muzikaliteit en de energie var instrumentalisten.' Het concert begint om 16.30 uu duurt ruim tachtig minuten. NaaS is er gelegenheid om in de kerk drankje te drinken. De toegang draagt€10,-, kinderentotenrw jaar betalen €6.-. Kaarten kir worden gereserveerd bij En Schreuder (tel. 023-5240772) tl de website: www.overveensvj ensemble.nl. Ze zijn voor aan< van het concert ook verkrijgbai de ingang van de kerk. Excelsior en de percussiegroep ven maandagavond 28 juni zomeravondconcert in de muzi aan de Oranjestraat in Oosterem wordt een afwisselend progran van ongeveer uur verzorgd mei der meer populaire muziek. Heli eert begint om 19.30 uur en de tree is gratis. Er zijn banken aan* waarop het publiek kan zitten. Vrijdag 25 juni: Het Texels Vrouwenkoor geeft een concert in de hervormde kerk in Den Burg en knjgt daarbij medewerking van blaasoctet De Amsterdams Blazersensemble en mezzo-so praan Lida Wels. Aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten €8.-. In de Muziek- en Dansschool begint om 20.30 uur een tangoavond, ge schikt voor beginners en gevor derden. Deelname kost €2,-. In Den Burg begint om 22.00 uur het Country 50's Festival, met optre dens in De Zwaan en Question Plaza. De toegang is gratis In Cinema Texel draaien Troy (aan vang 18.45 uur), de ondertitelde ver sie van Harry Potter III (19.00 en 22.00 uur) en The day after tomorrow (21.45 uur). Zaterdag 26 juni: Handboogvereniging Eilandschut- ters houdt vandaag en morgen voor de 27ste keer de Texelronde. Dit jaar wordt het evenement gehouden op het C-veld van Texel'94 aan de Haffelderweg. Het toernooi begint op beide dagen om 9 30 uur. In ver band met de veiligheid is gedurende het toernooi de omringende wieler baan afgesloten voor alle verkeer. De vrije peuterspeelgroep 't Ster- rekind aan de Gasthuisstraat in Den Burg houdt van 10.00 tot 13.00 uur een open doe- en kijkdag met ver schillende activiteiten voor jong en oud. Boerenbedrijven aan de Westerweg houden vandaag open dag. Het be treft Elisabeth-hoeve, Op Ruimte, Westerheem en Bute Weste. De open dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Tuinliefhebbers kunnen vandaag en morgen van 11.00 tot 16.00 uur hun hart ophalen op de open tuinendag van Frits en Marry Bakker in Bargen. De toegang tot de tuin bedraagt €2,- inclusief koffie of thee. Op de weide bij dorpshuis De Wie lewaal in De Waal wordt van 13.00 tot 21.00 uur het festival Sommel- tjespop gehouden. Toegang gratis. Bij Albert Heijn in Den Burg wordt van 13.00 tot 15.00 uur een ruilbeurs gehouden in Oranje-'koppiez' en - 'lijffiez'. In Den Burg wordt vanaf 14.00 uur het Country 50's Festival voortge zet, met diverse optredens in de buitenlucht, 's Avonds is er vanaf 22.00 uur live-muziek in bijna alle cafés. De toegang is overal gratis. In Cinema Texel draaien de Neder landstalige versie van Harry Potter III (aanvang 13.00 en 16.00 uur), In Oranje (13.30 uur), The day after tomorrow (15.30 en 21.45 uur), Troy (18.45 uur) en de ondertitelde versie van Harry Potter III (19.00 en 22.00 uur). Zondag 27 juni: Op de parkeerplaats van zwem paradijs Calluna in De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. I In restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg begint om 14.00 uur een optreden van de groep Dazzle, met ballads van onder anderen Ilse de Lange, Anouk, Acda en De Munnik en Blóf. Om 15.45 uur begint op Klif in Den Hoorn de eerste Texelse Lamsvlees- dag, met onder meer een culinaire proeverij en de presentatie van de Texelse Lamsvleeskroket. In De Waal begint om 19.00 uur een ringsteekwedstrijd om het Texels kampioenschap. In Den Burg wordt het Country 50's Festival afgesloten met een optre den van de band Hotrod Sinners in café De Smulpot. Aanvang 13.00 uur. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien de Neder landstalige versie van Harry Potter III (aanvang 13.00 en 16.00 uur), In Oranje (13.30 uur), The day after tomorrow (15.30 en 21.45 uur), Troy (18.45 uur) en de ondertitelde versie van Harry Potter III (19.00 en 22.00 uur). Maandag 28 juni: In De Cocksdorp is van 13,30 tot 16.30 uur de hervormde kerk te be zichtigen. In tegenstelling tot wat gebruikelijk was, is het orgel met te bespelen. In manege Akenburg begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,50. De raadscommissie Grondgebied komt om 19.30 uur bijeen voor een openbare vergadering. Die wordt ge houden in de Bijenkorf in Oosterend. In de hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel, Toegang €1,20. Excelsior en de percussiegroep ge ven een concert in de muzieknis aan de Oranjestraat in Oosterend. In café De Twaalf Balcken in Den Burg begint om 20.00 uur een schaakavond. Deelname staat open voor iedereen. Klaverjasclub Den Burg houdt een open drive in het gebouw van Kotex aan het Paelwerck. Aanvang 20,00 uur. In Cinema Texel draaien Troy (aan vang 18.45 uur), de ondertitelde ver sie van Harry Potter III (19.00 en 22.00 uur) en The day after tomorrow (21.45 uur). Dinsdag 29 juni: Kunstschilder Thea Halbers uit Vijf huizen geeft van 10.00 tot 16.00 uur een workshop buitenschilderen in de Slufter. In De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur de hervormde kerk te be zichtigen. In tegenstelling tot wat gebruikelijk was, is het orgel met te bespelen. Bij Texel Catering Service in Oude schild begint om 19.00 uur een kookworkshop met Texelse pro ducten. Deelname kost €35,-, reser veren via tel. 313791 De raadscommissie Grondgebied komt om 20.00 uur in het gemeen tehuis bijeen voor een openbare ver gadering. In Eben Haezer, aan de Julianastraat in Den Burg. begint om 20.00 uur de laatste van een serie gespreks- avonden over de film 'The Passion of the Christ', waarvan het laatste deel wordt vertoond. Het thema is 'De Opstanding'. Belangstellenden zijn welkom. In de doopsgezinde kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een con cert van Jenny Beerkens (cello), Jussi Paananen (viool) en Cleem Determeyer (piano). De toegang is gratis; na afloop wordt gecollecteerd ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draaien Troy (aan vang 18.45 uur), de ondertitelde ver sie van Harry Potter III (19.00 en 22.00 uur) en The day after tomorrow (21.45 uur). Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in en rond het weekeinde ge regeld een extra boot in. De veer dienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Dat gebeurt van daag (vrijdag) van 6.30 tot 20.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilisten moeten deson danks rekening houden met wacht tijden. Die kunnen vrijdag in Den Helder tussen 10.00 en 21.00 uur oplopen tot anderhalf uur. Zaterdag bedraagt de geschatte wachttijd op Texel tussen 9.00 en 14.00 uur en in Den Helder tussen 10.00 en 16.00 uur een half uur. Zondag moet op Texel tussen 14.00 en 19.00 uur naar verwachting een half uur wor den gewacht. En maandag moet op Texel tussen 10.00 en 14.00 uur en in Den Helder tussen 10.00 en 15,00 uur mogelijk een half uur worden gewacht. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 25 1.15 en 13.45 u. Za. 26 1.37 en 14.45 u. Zo. 27 2.17 en 15.27 u. Ma. 28 3.10 en 16.50 u. Di. 29 5.00 en 18.10 u. Wo. 30 6.44 en 19.20 u. Do. 01 8.00 en 20.36 u. Vr. 02 9.05 en 21.35u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 27 juni op om 05.16 uur en gaat onder om 22.11 uur; 25 juni eer ste kwartier; 2 juli volle maan. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur; Centrale Huisart sen Post, tel. 321143. Toeristen kun nen het hele jaar bellen naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te knjgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ont wikkeling, voeding, opvoeding en ver zorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Parenta Kraamzorg, tel. 0900- 7273682 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis: Stichting RIO Texel Wie- ringen. Opvragen via tel. (0223) 671552 Opname geschiedt op advies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of an dere verslavingen: bel tijdens kantoor uren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brijder- stichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoude lijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Jongeren Informatie Punt: voor vra gen en advies over wonen, werken, studie, recht, relaties, seksualiteit, ver- Zondag 27 juni 2004 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. C.H. Koetsier uit Heem stede. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. M. van den Berg-Nieuw- poort uit Oosterhesselen. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. dhr. M.D. Kuiper. Den Hoorn: 11.00u. dhr. M.D. Kuiper. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard, jeugddienst, overgang school; 19.00 u. ds. F. van Helden. De Cocksdorp: 11.00 u. ds, C.H. Koetsier uit Heemstede. Oudeschild: 11.00 u. ds. F. van Hel den. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Ooster end: 10.00 u. en 18.00 u. ds. T.M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 17.15 u. ds. W. Griffioen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10.45 u. herenkoor. De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Onberispelijk blijven temidden van een krom geslacht; Wachttorenstudie, 11.20 u.: De ouderen - Waardevolle leden van onze christelijke broederschap. De bijbel: tussen de regels door is God te vinden. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strandkaap, Schilpbanck, Vroonlant. In Oudeschild wordt dinsdag 29 juni vanaf 13.30 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt ver zocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. slavingen en vrije tijd. Openingstijden dinsdag en woensdag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelmina laan 1, Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoedingsondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tus sen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal. an. I Vrijdag: 18,00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u. Onzin in de ether 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. De harde kern (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezind gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u. Goud van Noud (Nederlandst! 15 00 u Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interv 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10 45 u Rooms-katholieke kerk Den Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Raadscommissie Rechtstreek uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het gemar huis aansluitend. Radio NoordhoDat Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten' 20.00 u. Raadscommissie. Rechtstreek» uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het geme?" huis aansluitend: Radio NoordhoHart Woensdag: 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19 45u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadscommissie Rechtstreek» uitzending van de commissie VW vanuit het gemeentehuis, aansluitend: Radio Noordhollart Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... Wijkie vano Berg spreekt met oudere Texetë over vroeger. 20.00 u. Raadscommissie Rechtstreek» uitzending van de commissie M: delen vanuit het gemeentehuis aansluitend: Radio Noordholia^ Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 6 7 6650 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertenlfécontfftclen on aanbied ogtn dn*®" van toepassing do Repelen voor hel Advertentie*®!* Slichting ROTA. govostlgd te Amsterdam, ;os!> 0*"*^ b»j de Kamer van Koophandel on Fabriokén onder nummer 41198699 Een exemplaar van da "*3* hot Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteW zonden. Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33.65 32.10 Per jaar 65,60 63.50 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo I afloop van de abonnementsperiode

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2