Vakantiekrant Cjrocn Tmirts jexeh het ërplaatsing bedden lase al in 1999 door Icollege behandeld Lamsvleesdelicatessen vinden gretig aftrek Rekenkamer mist toekomstvisie op Texels jeugdbeleid m and in de ogen gestrooid Gemeente moet meer sturen Fameus Wonen La Tiënda De Waal viert rotondefeest 'Proeven op sien Texels' Bejaarde breekt heup na ongeval met booster Ook discussie Groeneplaats doorgeschoven Slachtoffer EK NlOZ-directie Voetballen Gewond door glas na ruzie om stoel Gemeente vervangt maaicombinatie texelse'Ücourant SUPER DE BOER W® all-round beheerder m/v GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 DINSDAG 29 JUNI 2004 jrschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg jemeester en wethouders hiel- er in juli 1999 al rekening mee de personeelsverblijven in het nog te bouwen hotel De iwe Toekomst in De Koog op lijn omgezet moesten kunnen den in hotelkamers. Het toen- I college dacht daar over mee, t de toenmalig eigenaar een ipe-verzoek had ingediend e 60 bedden van Oase op ter- te mogen verplaatsen naar nieuwe hotel. verklaarde wethouder Nel an (Grondgebied) gisteravond ns de commissievergadering idgebied in dorpshuis de Bijen- m Oosterend. De partijen hielden pittige discussie over de plannen iet college om de bedden te ver- tsen. Met name de WD is daar gtegen in het verweer gekomen, lat de verplaatsing volgens de li llen van geen kanten deugt, ia van der Spek zei gisteren dat personeelsverblijven op de site etage van De Nieuwe Toe- sl onder 'valse voorwendselen' gebouwd en de raad 'zand in de i is gestrooid' over de kwestie, houder Eelman bestreed de be- ildigingen met kracht. Volgens was er niks geheimzinnigs aan inen om de personeelsver- om te zetten in hotelkamers en ze onderdeel van een totaal- Adat op tafel lag. Op de bouw- len van het hotel was volgens al te zien dat de personeels- en identiek waren aan de Iers. Ze bracht in herinnenng raad destijds vooral discussi- over de grootte van de disco bij het complex, waardoor er it minder aandacht was voor Iden. 'Maar de toenmalige on- ler is bij ons gekomen met een ieme vraag en dan heb je als col een inspanningsverplichting. We wi wel het voorbehoud gemaakt we het aan de raad zouden voor- en. De verplaatsing zien we niet landel in slaapplaatsen, maar als kwaliteitsverbetering zodat er ge le bedrijven op Texel kunnen Het college wilde volgens ïan voorkomen dat De Koog een- Ie lot zou ondergaan als de meplaats. 'We hebben gezien voor verpauperde ellende het Vaal zou De Waal niet zijn als aan ipenmg van de rotonde zaterdag igeen feest was verbonden. Na- een wethouder om 15.30 uur de iële opening heeft verricht, is er el veld tegenover De Wielewaal 16.00 tot 19.00 een dorpsfeest rbij jong en oud welkom zijn. Er »i terras, er zijn lekkernijen en een ndevan fortuin. Bijzonder is ook stockcarrace, een zweefmolen ten springkussen. Er is ook een neltjesmarkt. Voor de warme hap ft gezorgd. •aten zien dat de restaurants in te Koog meer te bieden te heb ei dan alleen hamburgers en 'aadworsten.' Dat is volgens oordvoerster Joke de Boer het oei van 'De Koog Culinair, proe- in op sien Texels', een twee- sags promotie-evenement van 6 Stichting Horecabelangen De °09 Wat er precies gaat ge- euren, laten de organisatoren og even in het midden, maar het otdt 'groots opgezet', vergelijk- aar met het Preuvenement in 'aastricht, met kraampjes door ehele Dorpsstraat, waarbij be kkers kunnen kennismaken 'et'culinaire hoogstandjes', be- t'd met uiteenlopende Texelse •oducten. Het feest wordt opge- •sterd met theater. Mits de or- Boisatie vergunning krijgt, wordt I® Koog Culinair gehouden op 'terdag 11 en zondag 12 sep tember opleverde als de Lindeboom daar weer eens failliet dreigde te gaan en dat wilden we in De Koog voorko men.' Volgens de eigenaren van De Nieuwe Toekomst gaat het hotel, dat vorig jaar werd geopend, op de fles als er met meer dan de huidige 27 tweepersoonskamers mogen worden geëxploiteerd. Met de bedden van Oase, plus 25 procent kwaliteits verbetering omdat Oase als bedrijf ophoudt te bestaan, kan De Nieuwe Toekomst uitkomen op in totaal 129 bedden. De 25-procentsregelmg op de zestig bedden van Oase stuitte gisteravond bij meer partijen tegen de borst, om dat De Nieuwe Toekomst eerder al de 44 bedden van de oude Toekomst met 25 procent (tien bedden) had mogen uitbreiden naar de huidige 54 bedden. Volgens Eelman is toepas sing van de regeling van Oase-bed den een punt waarover kan worden gediscussieerd en ook is gediscussi eerd binnen het college. De com missieleden hadden van de ge meente een overzicht gekregen waaruit naar voren kwam dat het ho tel ook op 129 bedden uitkomt als de 25-procentsregeling in één keer wordt losgelaten op de 44 en 60 bed den bij elkaar opgeteld. De vraag was of er sprake is geweest van samenvoeging van twee bedrij ven. In het laatste geval zouden beide recht hebben op de 25-procents- regeling. Van der Spek stelde heel nadrukkelijk Oase en De Nieuwe Toe komst als twee afzonderlijke plano logische objecten te zien. Volgens Eelman is er wel sprake van samen- Lees verder pagina 5 De bekende televisiekok Ramon Beuk trok veel belangstelling. 'Een schapenmoeder, lekker oud/ Voedt kindje op tot schapenbout/ Dat lam al 100 dagen oud/ En soms ook wel een beetje stout.in de weiNu zoekt zij dat vreemde portretHad eventjes niet opgelet/ Ligt nu te bak ken in het vet! Als een echte lams- kroket... van Kwekkeboom.' Met een droevige smartlap zorgden Cor van Heerwaarden en Bas ten Have voor een hilarisch intermezzo bij de presentatie van de eerste Texelse lamsvleeskroket. Fijntjes wezen de theatermakers van Klif 12 ondernemers, bestuurders en andere hoogwaardigheidsbekleders met hun sketch op de harde waarheid dat lammeren met alleen toeristen moe ten charmeren met hun vrolijke gehuppel, maar dat ze vooral na hun overlijden promotie maken voor Texel als eiland waar allerlei zuivere en na tuurlijke producten vandaan komen. De presentatie van de kroket was één van de onderdelen van de eerste Texelse Lamsvleesdag, die zondag middag in en rond Klif 12 in Den Hoorn werd gehouden. Organisato ren en initiatiefnemers konden zich in de handen wrijven, want het evene ment overtrof alle verwachtingen. Enkele duizenden bezoekers kwa men een kijkje nemen, zo'n vijftien honderd proefden ook daadwerkelijk van de uiteenlopende delicatessen Grote inzet, kennis van zaken en betrokkenheid bij de jongeren werkers, prijst de lokale Rekenka mer na onderzoek van het jeugd beleid op Texel. Maar andere conclusies zijn dat het op het ge bied van jeugdbeleid ontbreekt aan een duidelijke toekomstvisie en dat in de onlangs verschenen (concept)nota Integraal Jeugd beleid te weinig aandacht is voor vragen over hoe gestelde doelen zijn te verwezenlijken, wie er aan stuurt, verantwoordelijk is en wat de financiële consequenties zijn. 'Bijzonder', zo noemt de Rekenkamer de opdracht om de uitvoering van het jeugdbeleid te onderzoeken. De raad verstrekte deze namelijk op een mo ment dat er formeel nog geen jeugd beleid was vastgesteld. Verder zijn aan de subsidiegelden die de ge meente uitkeert geen doelen gesteld. En daarnaast werd de Rekenkamer tijdens het onderzoek geconfronteerd met de financiële- en huisvestings problemen van de Welzijnsstichting (WST), die verantwoordelijk is voor het jeugdwerk. Dit escaleerde tot een rechtszaak tussen gemeente en WST, waarbij de rechter in het nadeel van laatstgenoemde besloot. Belangrijke constatering is dat het jeugdwerk met plaatsvindt op basis van een duidelijke toekomstvisie, maar dat het op Texel vanuit de prak tijk gestalte heeft gekregen. Het jeugdbeleid laat zich sturen door de vraag vanuit de samenleving en is erop gericht problemen op te lossen. Uit het rapport spreekt waardering voor jongerenwerker Carla Schrama. Maar er zijn ook kritische geluiden. Bijvoorbeeld hoe ze helpt bij de op bouw van een eigen plek voor jonge ren, zoals in De Bijenkorf in Ooster end. maar dat ze daarna aan de kant gaat staan. 'De dorpscommissies klagen dat ze haar alleen zien bij de opbouw en daarna niet meer. De dor pen hebben dus een ander idee van de taak van de jongerenwerker.' De Rekenkamer merkt op dat in de Structuurvisie Texel 2020 staat dat de dorpshuizen ook een functie moeten krijgen in het jeugdwerk, maar dat bij deze instellingen niet bekend is dat er iets van ze wordt verwacht. Advies en begeleiding né realisatie van pro jecten is volgens de Rekenkamer onontbeerlijk. Overheadkosten De Rekenkamer toont zich niet onder de indruk van de conceptnota Jeugd beleid. De nota bevat vooral een in ventarisatie van landelijk en regionaal beleid, te onderscheiden doelgroe pen, aanwezige voorzieningen en knelpunten. Maar aanbevelingen over (de noodzaak van) een goede aansturing, verantwoordelijkheid en vervangbaarheid bij ziekte ontbreken Tevens mist de Rekenkamer een fi nanciële onderbouwing. Door de problemen bij de WST zijn er problemen ontstaan bij de uitvoering van het jeugdwerk, schrijven de rap porteurs. Uit interviews is gebleken dat de aansturing en ondersteuning van het jeugdwerk en de interne communicatie bij de WST te wensen overlaat. 'De huidige interne proble men hebben dit versterkt.' De jaar rekeningen van de WST geven onvol doende inzicht in de kosten en opbrengsten van het jeugdwerk en de overige activiteiten. 'De overhead kosten drukken onevenredig zwaar op de activiteiten en daarmee ook op het jeugdwerk. Ons zijn geen verge lijkbare branchecijfers bekend.' Nalatigheid De huidige problemen bij de WST brengen volgens de Rekenkamer extra risico's met zich mee voor een goede voortgang van het jeugd- en jongerenwerk. Gelet op de financiële problemen bij de WST als gevolg van teruglopende activiteiten heeft de stichting de personele bezetting veel te laat aangepast, constateert de Rekenkamer. 'Het bestuur van de WST is hierin wellicht nalatigheid te verwijten.' Volgens (demissionair) voorzitter Ruud Nooij van de WST heeft de Rekenkamer makkelijk pra ten. 'Met de wetenschap van nu is het simpel om te zeggen dat dingen anders zouden hebben gemoeten. Maar tot eind september vorig jaar zag de toekomst van de WST er nog heel anders uit. Doordat de gemeente als grootste subsidieverlener het be leid heeft gewijzigd, zijn wij met onze rug tegen de muur komen te staan.' Inmiddels is de directeur ontslag aan gezegd en eindigt het dienstverband op 1 september. Nooij heeft goede hoop dat het niet tot een faillissement van de WST komt, waardoor ook het jeugdwerk niet verder in de proble men komt. Lees verder pagina 5 Een 85-jarige man uit Maarssen heeft gisterochtend zijn heup gebroken op de IJsdijk nabij Oudeschild. Hij maakte er een ritje met zijn booster, toen het rechterwiel terechtkwam op het hoger gelegen deel van het fiets pad, dat leidt naar de bovenzijde van de dijk. Het voertuig raakte uit balans, waardoor de man viel. Het slachtof fer is naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder vervoerd De raadscommissie Grondgebied heeft de discussie over de her inrichting van de Groeneplaats gis teravond doorgeschoven naar de commissie Werkwijze Raad. De partijen willen het onderwerp pas aanroeren als er wordt gesproken over de uitslag van de menings peiling over de plaats van het nieuwe raadhuis. Dat onderwerp werd anderhalve week geleden tijdens de raads vergadering al doorgeschoven naar de commissie Werkwijze Raad van dinsdag 10 augustus. De partijen vonden gisteravond dat er nog teveel onduidelijkheid is om al met de dis cussie te beginnen. Jan Koolhof (CDA) wilde ook eerst meer weten over de archeologische status van het park en een deel van de Groene plaats. Op de agenda stond de vraag aan de politieke partijen om onder zoeksbureau BRO uit Amsterdam opdracht te geven een hennrichtings- plan voor het centrum van Den Burg op te stellen. Wethouder Nel Eelman herinnerde de commissieleden eraan dat dat gebeurt volgens een plan van aanpak dat het college eerder dit jaar Losse nummers 0,95 Bondscoach Dick Advocaat en zijn spelers zullen het met met haar eens zijn, maar volgens organisator Marleen Terwindt kreeg het Country 50's Festival zaterdagavond te maken met 'het slechtst denkbare scenario'. (foto 's Joop Rommels) die dertien Texelse horecabedrijven voor symbolische prijzen in standjes op straat verkochten. 'Wij hebben net heel luxe bij Hotel Opduin gedineerd. En straks gaan we ook nog even voor een hapje naar Bij Jef', vertelden be zoekers elkaar grijnzend. Van Opduin kregen ze een salade van zee groenten uit de Waddenzee, asper ges van Bert Keijser, beenham van Lees verder pagina 5 Pagina 2 Johan Meulenkamp en Jan Smit vor men met ingang van donderdag 1 juli voor de komende twee jaar geza menlijk de nieuwe directie van het Koninklijk NIOZ. De twee zijn zich al enkele weken aan het inwerken in het wetenschappelijk instituut, waarvan de medewerkers volgens hen veel in hun mars hebben. Pagina 5 Verzetten doen ze hem niet, maar de commissieleden Welzijn beginnen woensdagavond wel een half uurtje eerder met vergaderen in verband met het voetballen. De vergadering begint om 19.30 in plaats van 20.00 uur. Een woordvoerder van de ge meente verwacht dat de vergadenng op tijd klaar is voor Nederiand-Portu- gal, omdat er geen volle agenda is. Een 27-jarige man uit Amsterdam wond zich bij een ruzie om een stoel in een uitgaansgelegenheid in De Koog zaterdagavond zó op. dat hij een 59-]arige man uit De Koog een bierglas naar het hoofd gooide. De Texelaar raakte daardoor gewond aan het gezicht. De dader werd ge pakt en gearresteerd. (Advertentie) aan de raad heeft voorgelegd. Ze vroeg de vertegenwoordigers van de politieke partijen of ze ook aan de planning van het onderzoeksbureau willen denken. BRO verwacht uiterlijk augustus te horen of ze aan de slag kan op Texel. De tractor en maaimachine die de gemeente gebruikt voor het onder houd van sportvelden en plantsoe nen zijn respectievelijk 15 en 8 jaar oud en aan vervanging toe. Het col lege heeft besloten een nieuwe com binatie aan te schaffen. Nadat bij vier bedrijven offerte was gevraagd viel de keus op een John Deere 5620 tractor met bijbehorende maai machine. De totale kosten zijn €91.000,-, waarbij de opbrengst van de oude combinatie (€4.000.-) is ver rekend. Bij de keus werd niet alleen op de prijs gelet, maar tevens op njsnelheid, degelijkheid en comfort en arbeids omstandigheden voor de chauffeur, terwijl ook de ervaring met dealer en merk een rol speelde. Bij het reserve ren van middelen voor de volgende combinatie wordt rekening gehouden met een levensduur van 14 jaar voor de tractor en 7 jaar voor de maaier. Qma ^marL-JixHi 4* ka kart. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE '7 m 1 Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. (Advertentie) (Advertentie) Het nieuwe Airport Hotel op Texel International Airport zoekt op korte termijn een Taakomschrijving: vanuit de receptie zal de beheerder zorgdragen dat de 10 hotelsuites optimaal worden geëxploiteerd doormiddel van verhuur via touroperators, de VW, het internet en het plaatsen van advertenties in dag- en maandbladen Wij zijn op zoek naar een representatief persoon met goede beheersing van de Nederlandse en Duitse taal. Verder bezit deze beheerder optimale accuratesse, goede contactuele eigenschappen en kan tevens overweg met de moderne computerprogramma's. De beheerder zal naast zijn basissalaris kunnen rekenen op een interessante provisieregeling. Schriftelijke sollicitaties incl. pasfoto kunt u sturen naar: Aannemingsbedrijf K. Dekker B.V. T.a.v. de heer K.J. Dekker Postbus 17 1749 ZG Warmenhuizen. E-mail: kjdekker@kdbv.nl, tel. 0226 - 38 23 50 Auch mit deutschem Text Gratis bijlage TEXELSE - COURANT Advertenties voor de Vakantiekrant kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 30 juni 12.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 1