'Pijl op hand leggen en chieten met open ogen aarprogramma Klif 12 iuccesvolle Texelronde Eilandschutters Winst Eelman na terugkeer in ringsteken Texelse ruiters presteren op kringkampioenschap Te weinig wc's Loodsmansduin Ka rate ka's in de prijzen Wat ik :eggen wou... Zeiljacht in problemen Raadhuis (26) Eschweiler zwemt op NK Van Lubek vijfde bij EK superzware triatlons Tsjechië TEXELSE /CouRANT e tientallen keren maakten de deelnemers van de Texelronde zondag het loopje naar de schietschijven op het C-veld van Texel'94. (Foto Joroon van Hattum) mcentreerd turen ze door het Langzaam maar zeker wor- nflde pezen naar achteren ge en, de adem ingehouden, één lichtgeknepen en de pijlen ge- waarna ze met de nodige naar de schietschijven aan de re kant van het veld vliegen, it C-veld van Texel'94 hielden landschutters zondag de jaar- Texelronde. luitsignaal van Henk 'van de Witte is het teken dat het vei- Gezamenlijk lopen de deelne- over het veld naar de schijven puntentotalen te tellen. Pun- iisl arden opgeschreven, pijlen ver- it ld en daarna trekt iedereen zich achter de streep, waar een klein iqtfaal aan recurve-bogen, long- bare bows en compounds opgesteld. Tientallen keren het loopje die dag herhaald, lachtig handboogschutters van irschillende verenigingen doen |aan het toernooi, dat voor de keer wordt gehouden. Naast in een lange rij staan zo'n wintig schijven opgesteld, iter in de struiken een groot ;om afzwaaiers tegen te hou- achterliggende wielrenbaan iloten met hekken om onge le voorkomen. Zowel zaterdag lag wordt er volop geschoten, its verblijven de overkantse inhun tenten, die nabij schiet- intrum Odysseus staan opge- Zalerdag is er een short metric, ij over afstanden van 30 en 50 meter wordt geschoten, zondag tij dens de Texelronde gebeurt dat over 25 en 35 meter. Een uitzondering is er voor de jeugd, die alleen over 25 meter schiet. 'Het is een pure concentratiesport en geen krachtsport', vertelt Gert Jan Schoorl als hij heeft geschoten met zijn recurve-boog. Schoorl is dit jaar koning bij de Eilandschutters. 'Als je hiermee bezig bent, moet je niks an ders aan je hoofd hebben, anders merk je het meteen. Ik kan alles even vergeten als ik aan het schieten ben.' De recurve-bogen zijn het meest te zien. Fraai uitgevoerde bogen met viziers en extra onderdelen om alles goed in balans te houden. De schut ters zijn voorzien van armbescher- ming tegen de terugslag en een polssling waarmee ze bogen stevig in hun vuist kunnen laten liggen. Schoorl: 'Je houdt hem niet vast, maar je laat hem echt liggen. De polssling houdt hem op zijn plaats.' Meest opzienbarend zijn de long bows. Lange houten bogen waarmee de pijlen op gevoel worden gescho ten. Hulpstukken ontbreken. 'Het is schieten op gevoel en ervaring', ver telt Jan Prins van de Eilandschutters. Prins beschikt over een op maat ge maakte Engelse longbow. 'Hij is zo lang als je lichaam en een vuist erbij op de hoofd. De pijl leg je op je han den en je schiet met twee ogen open. Net zoals je vroeger als kind met pijl en boog speelde.' Buurman Kees Dekker schiet in dezelfde longbow- klasse met een houten vensterboog van dertig jaar oud. Gemaakt uit één stuk rozenhout en afgedekt met een laagje glasfiber. 'En een pees die nau welijks stuk te krijgen is.' De jeugd van de Eilandschutters laat van zich horen op de 25 meter-baan. Werner Kuip loopt tevreden rond. Hij heeft aan het einde van de ochtend 130 van de 320 punten weten te be halen en dat is meer dan hij had ver wacht. Lars Veldhuis baalt. Hij zit op 100 punten en dat is minder dan de verwachting. 'Ik heb waarschijnlijk toch te veel voetbal gekeken.' Broer Nils Veldhuis en Mark Wiering beha len beiden goede resultaten Axel Gommans ontbreekt, omdat hij een dag eerder in Boekei heeft meege daan aan het Nederlands kampioen schap recurveschieten. Hij behaalde een 46ste plaats op zijn twaalfde ver jaardag. Het overgrote deel van de te winnen bekers gaat naar de overkantse deel nemers. Zes blijven er op het eiland. Edo Rutten en Hans Rinkema worden op zaterdag beiden derde bij de he ren recurve. Rutten in de eerste klasse, Rinkema in de tweede. Bij de junioren worden Mark Wiering en Nils Veldhuis tweede en derde. Bij de Texelronde gaat er een beker naar Kees Bakker, die tweede wordt bij het longbowschieten en Evert van Bockom Maas, de oudste deelnemer, die tweede wordt in de derde klasse heren recurve. De organisatie blijft achter met een tevreden gevoel. Het evenement verloopt zonder wanklan ken. Een grote groep Waddenruiters en Kleppertjes reisde zondag af naar Hippolytushoef om daar een start bewijs te veroveren voor de Regio kampioenschappen die op 17 en 18 juli worden gehouden in Schoorl. Voor de Kleppertjes was het star ten op de kringkampioenschappen al voldoende voor het startbewijs, maar de Waddenruiters moesten wél strijd leveren. Iedere deelne mer reed twee proeven, waarna de punten bij elkaar opgeteld werden om tot een totaalscore en eind uitslag te komen. Per dressuur- klasse mochten de eerste zeven door naar Schoorl. Ilona van der Vis startte in de L2 met Sakan Fortuna en in de Z1 met Ro- zenburg's Part 2. Voor beide klassen verdiende zij een startbewijs. Met Sakan Fortuna werd zij vijfde en met Rozenburg's Part 2 zesde. Esther Bakker met Nero K (L2) en Eva van der Linde met 0"Cocksboy Texel (Z2) kwamen met de hakken over de sloot op de zevende plaats terecht. Andrea Keijser werd met Showtime zesde in de M1Allen kregen zij een winstpunt. Wel winstpunten, maar geen prijzen waren bij de Waddenruiters voor Fia Kooiman met Rockefeller (L1, 159), Jan Hin met Miron (L1, 158) en Kris Arkenbout met Oraya (L1, 157 en 161). De Waddenruiters hadden meer van dit kampioenschap verwacht, maar door nogal wisselende jury uitslagen over beide proeven waren de uitslagen soms verrassend. De ponyruiters van de Kleppertjes kenden één kringkampioen. Bij de kleine pony's was de deelname ge ring. Sylvia Eelman bond met Faranja in de klasse L2 voor A/B pony's de strijd aan met één concurrente en won overtuigend. Dat leverde haar, naast twee sjabrakken en een poets koffer, de titel van kringkampioen op. Haar scores (152 en 153) waren net te laag voor een winstpunt. Bij de grotere pony's was de deelname groot. In de klasse M1 haalde Silve Schoorl met Genesis G een tweede prijs. Haar tweede proef ging echter zoveel minder dat ze overall eindigde op een negende plaats. Priscilla Noorlander reed met Flame twee constante proeven, (160 en 163), goed voor twee winstpunten, een derde prijs en overall ook een derde plaats. Ook Liselotte Schoo met Roxanne reed constant (159,159). Zij behaalde een gedeelde vierde plaats en twee winstpunten. Noortje Duin sleepte met Democraat een winstpunt (156) uit de strijd, maar kon in de tweede proef geen potten breken. In de klasse L1 Was Marilyn Brouwer met Happy voor de Kleppertjes de hoogst geplaatste. Zij haalde een winstpunt (156), maar kwam in de tweede proef met 155 net één punt tekort voor een tweede winstpunt. Rianne Broek man, die de laatste tijd goed op dreef is en zowel in het springen en de dressuur de nodige bekers en winst punten verdiende, had een mindere dag en keerde met lege handen huis waarts. Ellen Blom met Okona moest In het eerste springparcours in de klasse M met twee weigeringen de ring verlaten. Zij revancheerde zich in het tweede parcours door met een foutloze rit en de snelste barragetijd de eerste prijs voor zich op te eisen. Priscilla Noorlander eindigde met Flame als derde in de klasse M1 op de kringkampioen schappen in HIppolytUShoef. (Foto Marynet Mew Zij kwam door het uitbellen in het eerste parcours niet meer in aanmer king voor het kringkampioenschap. Bij de paarden waren er bij het sprin gen in de klasse B pnjzen voor Marian van der Geest met Promis (3e), Fia Kooiman met Rockefeller (5e) en Esther Bakker (6e). De enige deelne mer van de Waddenruiters in de klasse L-sprmgen, Robbert van Bergeijk, kon door een blessure van zijn paard Naico niet aan de start ver schijnen. Tot slot werd er door zowel de Kleppertjes als de Waddenruiters nog een viertal voorgebracht. Het viertal van de Waddenruiters, sinds twee weken in training, kwam voor een verrassing te staan omdat er een andere proef gereden moest worden dan vooraf bekend was. Deze proef was door Ilona van der Vis, Hansje van der Kooi, Marloes van der Vis, Bea Dekker en Andrea Keijser nog niet eerder gereden. Het resultaat was met goed genoeg voor de prij zen, maar wel tot tevredenheid van de deelnemers en instructeur Albert Ubels. Het viertal van de Kleppertjes is al langer in training en onder leiding van instructrice Marleen Bakker is al me nigmaal een keurige proef gereden. Zondag ging het iets minder en moesten Liselotte Schoo, Silve Schoorl, Priscilla Noorlander, Rianne Broekman en Noortje Duin hun meer dere erkennen in het viertal van de organiserende vereniging Wiron. De komende drie weken zullen zij alles op alles zetten om tijdens de regio kampioenschappen hun oude niveau te halen en zo mogelijk te verbeteren. Voor de springruiters is bij manege Akenburg op 11 juli de mogelijkheid om nog tweemaal een parcours te rijden. Deze officiële wedstnjd begint om 14.15 uur. Camping Loodsmansduin bij Den Hoorn heeft 2613 slaapplaatsen. Volgens de wettelijke voorschrif ten moeten bij dit aantal minstens 76 toiletten aanwezig zijn. Er zijn er echter 70, dus zes te weinig. Het college zou daarom de door de Recreatiestichting Texel (RST) ge vraagde kampeerexploitatiever- gunning kunnen weigeren, maar doet dit niet. In verband met de reeds gemaakte reserveringen wordt het tekort aan sanitair dit seizoen voor lief genomen, mede omdat er sprake van is dat de RST het aantal slaapplaatsen op Loodsmansduin zal verminderen, zodat het bestaande aantal toiletten dan wel toereikend is. In het belang van kwaliteitsverbetering wil men een aantal bedden overbrengen naar een andere RST-camping, Om de Noord in De Koog. Op korte termijn zal een verzoek hiertoe worden ingediend. Omdat de camping verder aan alle eisen voldoet, heeft het college be sloten de kampeerexploitatiever-gun- nmg voor onbepaalde tijd af te geven. Eduard Terpstra, lid van Budover- eniging Shima, heeft bij een karate- toernooi in Julianadorp een fraaie prestatie geleverd. De Texelaar, die al de nodige ervaring heeft opgebouwd in dergelijke wedstrijden, won een eerste prijs in de categorie senioren. Ook Hans Duin, die pas voor de tweede keer aan een toernooi mee deed, viel op. Met goede en sportieve partijen sleepte hij de tweede prijs in zijn poule in de wacht. Junior Robin Waerts vocht als een leeuw, maar viel net buiten de prijzen. In totaal deden zes verenigingen mee. De wedstrijd, die plaats vond in de nieuwe dojo van het budocentrum in Julianadorp, werd gehouden onder auspiciën van de Stichting Karate Nederland. in Den Hoorn biedt het ko- jaar een gevarieerd jaar- mma met zowel bekende ikomende cabaretiers. Voor lorstelling kunnen vanaf nu worden besteld op 319633 i0klif12.nl. Mensen die voor naai vijf voorstellingen kaar- istellen (met uitzondering van de Jonge en het Amster- Kleinkunstfestival) krijgen euro korting op alle voorstel en worden Vriend van Klif it v «I twee van de voorstellingen ,[d et komend seizoen in het vei ider theater worden gege- jke aa ig3 december Heyting: Van miy mag het nprovisator van de bovenste gaat Hetty Heyting nog ener- 'en fantasievoller met haar pu- ,er' aan de slag dan voorheen. Ze lat geraffineerd met haar humor, eksten en mooie liedjes. Ook nu bijzondere verhalen en ijzer- riypes van vlees en bloed. Een ssante krachtmeting met een die dit niet wil missen. "19 20.30 uur, entree €13,50. 917 december psch Ensemble Kereom ni is niet alleen op Texel en in |ië bekend, maar heeft inmid- x>k opgetreden door heel Ne- 'd. in België, Duitsland, Ame- 'usland, Japan en Spanje. Alle hebben een klassieke conser- imopleiding gevolgd. Het jong- van het ensemble, Merab rasjvili, studeert nog. Het re- varieert van vrolijke volks religieuze muziek, kerst- ln, romantische liedjes en zeer traditionele volksmuziek. Een Georgische maaltijd vooraf 25,- (reserveren noodzakelijk) 20,30 uur, entree €13,-. |9 7 januari feBoon; Groote Zaagbek IMeZaagbek gaat Marijke Boon |d"iet spuitbus, schaar en ac- r°n Ze danst het kale podium Naakt het met een paar een- l'üa middelen tot haar eigen omgeving, haar 'boudoir'. Ze zingt de boeken uit haar boekenkast, kruipt in de huid van een geverfde koe, speelt de blues en haar hand zingt een pop song. Samen met de klarinet van Michel Lamers laat zij zowel letterlijk als figuurlijk het achterste van haar tong zien. Aanvang 20.30 uur, entree €13,50. Donderdag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 januari Amsterdams Kleinkunst Festival De laatste voorronde van het AKF. Een vakkundige jury zal tijdens deze 'Texelse Finale' uitmaken welke van de deelnemers (solisten, duo's en groepen) doorgaan naar Amsterdam. Aanvang 20.30 uur, passe-partout €28,50, vriendenprijs €25,50. (Alleen Vrienden van Klif 12 en abonnement houders kunnen nu al een optie op passe-partouts nemen.) Vrijdag 28 januari Zusje Voogd: Customized 'Niet bij te houden.' Daar hebben de zusjes Voogd ook vaak last van. Trends, gimmicks, do's en don'ts. In hun nieuwe voorstelling worden de maakbare samenleving en het ge woon lekker jezelf zijn onder de loep genomen. Brutaal, ontroerend, ab surd, vlijmscherp en hyperenergiek. Aanvang 20.30 uur, entree €13,50. Vrijdag 11 februari Berry Lussenburg: Preventief Berry Lussenburg staat bekend om zijn gekke ingangen en rappe tong. Zijn teksten zijn geëngageerd en zeer scherp. Of zoals recesenten schre ven: 'Berry Lussenburg, waarschijn lijk een Youp in spê'. En: 'gevatheid en goede woordgrappen en het ver mogen snel te switchen tussen een grappig typetje en een krachtige monoloog.' In zijn programma Pre ventief kijkt Berry naar de wereld van nu en van toen, dit voor later. Aanvang 20.30 uur, entree €12,50. Vrijdag 25 februari Jacqueline Kerkhof: Vleesbingo Vleesbingo gaat over hoe een kleine gemeenschap wraak neemt op een besluitenloos leider De minister president mist een been. De dag dat hij trouw zwoer aan het vaderland en beloofde zijn volk te dienen waar hij kon, had hij het nog. Op werkbezoek is hij ergens langs de A2 gegrepen door een stel onverlaten en twee uur lang vermist. Het hele land raakte tij dens de korte afwezigheid in een onbestuurbare chaos, tot zijn vrouw hem bij toeval 'gewoon' in bed aan trof. Militante actiegroepen? Terroris ten? Wie heeft het been van de ge liefde leider? Aanvang 20.30 uur, entree €12,50. Vrijdag 11 maart Richard Groenendijk: Ego Bij het grote publiek is Richard Groenendijk inmiddels bekend als één van de vaste invallers van VARA's radioprogramma Spijkers met Kop pen. Verder werkte hij als presenta tor en acteur bij verschillende tele visieproducties. In december 2004 zal hij schitteren in de kersttheater show van Karin Bloemen. Aanvang 20.30 uur, entree €13,50, Vrijdag 25 maart Reijn en Goed Alarmfase 2 Reijn en Goed zijn hard, snel, spits en direct. Ze lachen, schelden, springen en confronteren zichzelf en elkaar. Welkom in de wereld die 'alleen op de wereld' heet. Reijn en Goed proberen elkaar af te schudden, in te halen, door te trekken, af te schrikken, maar vooral bij te staan, omdat hun paden elkaar toch blijven kruisen. Aanvang 20.30 uur, entree €13,50 Donderdag 14 april Maarten van Roozendaal: Verzameld Werk 2 (een theaterconcert) In april 2004 verscheen het boek Red Mi/ Niet, de gebundelde liedteksten van Maarten van Roozendaal. Dat was een goede reden voor een mu zikale en theatrale bloemlezing. Sa men met bassist Egon Kracht vertelt Van Roozendaal wat hij de afgelopen vijftien jaar aan zin en onzin om zich heen heeft verzameld, onder het motto 'tot hier en nu verder'. Maarten van Roozendaal is zanger, pianist, schrijver en componist, In 1994 won hij de Jury- en Publieksprijs op het Amsterdams Kleinkunst- festival. In 1998 volgde de Zilveren Harp en in 2000 de Annie M.G. Schmidtprijs voor het lied 'Red Mij Niet'. Egon Kracht is contrabassist, componist, arrangeur en al geruime tijd de vaste muzikale partner van Maarten van Roozendaal. Aanvang 20.30 uur. entree €13,50 Donderdag 2 juni Kasper van Kooten: Geestdrift (try-out) Na de Academie voor Kleinkunst stond Kasper al twee keer eerder op het toneel. In Tip Top (met onder an dere Jenny Arean) en in Ontkoppelde Hitte van Paul Haenen. Het zwaarte punt lag echter een tijd lang bij de televisie. Na de bioscoopfilm All Stars vertolkte hij drie seizoenen lang de rol van Peter in de gelijknamige tv-serie. Ook maakte hij voor Villa Achterwerk de jeugdserie Toscane. In 2001 pre senteerde hij het kinderprogramma Willem Wever. Aanvang 20.30 uur, entree €12,50. Een man en een vrouw uit Ooster hout wier jacht zondagavond ave rij opliep en die de wanhoop nabij waren, reageerden opgelucht toen ze kort na een zoektocht van bijna een uur op de Noordzee werden gevonden door de bemanning van de Beursplein 5. Onderweg van Noorwegen naar de thuishaven in Zeeland kampten ze ter hoogte van Texel met dubbele pech. Tijdens slecht weer was het grootzeil van het twaalf meter lange zeiljacht gescheurd, waardoor ze alleen op het fokkenzeil nog maar weinig vooruit gang boekten. Toen ook de navigatie- apparatuur het liet afweten, het weer verslechterde en het door het uitva ren van kotters steeds drukker werd op zee, zag het tweetal het niet meer zitten. Rond 23.15 uur sloegen ze alarm, waarop de Beursplein 5 en de Dorus Rijkers uit Den Helder in actie kwamen. Doordat de doorgegeven positie onjuist bleek, moest geruime tijd worden gezocht. Uiteindelijk trof fen de Texelse redders het jacht aan op de Noordzee, drie mijl ten westen van de verkenner van het Molengat. Daarop gingen Simon Stark en Peter Betsema aan boord van, om het jacht onder begeleiding van beide redding boten naar Den Helder te varen, waarna de redders om 4.00 uur huis waarts konden keren. Er zijn meen ik redenen om de dis cussie betreffende het raadhuis te heropenen. Er zijn namelijk maat schappelijke ontwikkelingen gaande die wellicht een en ander kunnen beïnvloeden. Ten eerste: de overheid streeft naar een veertigurige werk week (nu 36 uur) voor ambtenaren.' Dat scheelt tien procent, die beslist bedoeld is voor productieverhoging. Met andere woorden: er zijn dan tien procent minder ambtenaren nodig voor hetzelfde werk. Ten tweede, er is steeds weer sprake van een terug tredende overheid: télloze regeltjes blijken tegenstrijdig of gewoon over bodig. Ten derde: in alle sectoren van de overheid wordt privatisering ge predikt. Kortom, er zijn momenteel zeker drie maatschappelijke stromingen gaan de die kunnen leiden tot minder amb telijke bemoeienis, dus minder amb tenaren. Dit zou wel eens kunnen be tekenen (en dat hoop ik van harte) dat het huidige gemeentehuis meer ruim te zal hebben dan nodig. Kortom, even wachten en er is wellicht geen noodzaak meer voor nieuwbouw. Frank Polling, De Cocksdorp. De 11-jarige Sverre Eschweiler uit Den Burg heeft zondag in Dordrecht meegedaan aan de Nederlandse kampioenschappen zwemmen. De jonge Texelaar had zich in zijn leeftijdscategone geplaatst voor de 100 meter vlinderslag. Hij kon zich met meten met de winnaars en slaagde er ook niet in zijn eigen per soonlijk record te verbeteren, maar sprak toch van 'een fantastische er varing'. In elke categorie mochten alleen de beste 24 zwemmers van het land meedoen. Ingrid van Lubek is zaterdag vijfde geworden bij het Europees kam pioenschap extreem zware tnatlon. In de omgeving van de Tsjechische plaats Hluboka moesten de deelne mers duizend meter zwemmen in een stromende rivier, 35 kilometer moun- tainbiken over een modderig par cours, door weilanden met hoog gras en bospercelen met boomstronken en 10 kilometer hardlopen over een schuin lemen parcours, waarbij ze soms met handen en voeten moes ten klauteren. De oud-Texelse werd vijfde in een veld van 35 deelneem sters De extreem zware triatlons worden georganiseerd door het zo geheten XTERRA-circuit dat over de hele wereld uitputtingstriatlons houdt Vorige week was er een in het Oostenrijkse Pertisau, waar Van Lubek eveneens aan meedeed. Op zaterdag 10 juli doet ze mee aan een extreem zware triatlon in Kijkduin. Van Lubek is daardoor niet in staat mee te doen aan de kwarttriatlon die die dag op het eiland wordt gehou den. Van Lubek kiest voor de wed strijd in Kijkduin, omdat zij hoog ge noteerd staat in de ranglijst van XTERRA Rein Eelman heeft zijn terugkeer in het ringsteekcircuit gevierd met een overwinning bij de eerste wed strijden van het seizoen in De Waal. Samen met Anneke Boom-Feen- stra haalde hij vrijdagavond in to taal 17 punten. Eelman was door ziekte een tijd uit de running geweest, maar in De Waal liet de voormalig Nederlands kampioen zien dat hij nog steeds in topvorm is. De tweede plaats was voor Henk en Tineke Spigt, die 15 punten behaal den. Piet Beers en Alma Stendert leg den met 13 punten beslag op de derde plaats. Benno en Marja Beu- ving pakten eveneens 13 punten, maar de derde plek ging naar Beers en Stendert, omdat Stendert alle drie de ringen wist te raken bij de drie opstelpunten op het Hogereind. De ouverture van het ringsteken kende 17 deelnemers. Het hadden er 18 kunnen zijn, maar de pony Sara van Dave Terpstra werd vlak voor de wedstrijd kreupel. Met een snelheid van minimaal 14 kilometer per uur moesten de wagens langs de opstel- punten ri|den. De eerste drie rondes tellen mee voor het Texels kampioen schap en de laatste drie rondes door het dorp bepaalden wie de dag kampioen werd. Frits van der Gracht en zijn dochter Kirstin deden voor het eerst mee. De combinaties van Lisanne de Leeuw en Anke Vinger- hoet reden beiden met een nieuw paard. De shetlandpony waar De Leeuw eerder mee reed. was overge nomen door de combinatie van Jorieke Meijer. Vingerhoet won als aanmoedigingsprijs de voerbon van Agrifirm. Gerrit en Tineke Terpstra, die zich elk jaar ludiek uitdossen, waren deze keer verkleed als heksen. De belangstelling van het publiek viel een beetje tegen. De organisatie van menvereniging Wad en Duin ver moedde dat dat door het voetballen kwam. Niettemin meldden diverse toeschouwers zich aan voor de toeristenronde. Omgeven met hilari teit en luide aanmoedigingen wisten drie gaststeeksters twee van de drie ringen raak te steken. De volgende wedstrijd wordt zondag in De Koog gehouden. In verband met de finale van het Europees kampioenschap begint de wedstrijd al om 15.00 uur. Het inspannen heeft plaats op de Epelaan en er wordt gestoken op de Brink. Verkleed als heksen deden Gerrit en Tineke Terpstra mee aan het begin van het nieuwe ringsteekseizoen. DINSDAG 29 JUNI 2004

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7