'Scvta-- Se umssim .**\s Officiële I berichten fO 01yffsm m ^xo De echte Texelkoek vindt u ook in de Texelse supermarkten Schoonmaakbedrijf Cleaning Texel CV TEXELSE JQ C0URANT FOOTWEAR **,KvUuui£/e yy j jo c? "f ïr 2 11 "ft ^.e. ti n <ft C} m m <S> m m m 63 r? 1 0 (n FASHION Ook leuk voor de thuisblijvers en voor Speculaasjes de buurvrouw die de plantjes verzorgt. De Triatlonvereniging Dak- en golfplaten In verband met tijdelijke onbereikbaarheid van ons kantoor, zijn we alleen mobiel te bereiken. Tel. 06 29 56 88 43 m 1-1-2 DAAR RED JE LEVENS MEE Meer dan 50 ontwerpe voor üw droomhuis! Huizotheek 0900 8996 050 Bekendmakingen Gemeente Texel Vergunningen Burgerzaken Welzijn Overige bekendmakingen m Sociale Zaken VRIJDAG 16 JULI 2004 a 1,1 m 1 4% O0 Twuiujü///? 4 ®*a *0 ^flSS m Boterkoekje Speculaas Kruidkoek t e r e Hoornder ring wil graag alle sponsors en bedrijven of instellingen bedanken voor hun mede werking aan de 21 e triatlon van Texel. Ook al onze vrijwilligers bedankt, want zonder jullie inzet gaat het met door. Hoogheemraadschap, Staatsbosbeheer, TESO, VEM, Echte Bakker Timmer. Kaasboerderij Wezenspyk, Donatus, Super de Boer, Sportshop Texel, Texelse Wol onderneming, Boetiek de Oorzaak, Rabobank, Windsurfclub Texel, Ge meente Texel, Rijkswaterstaat, Hotel Molenbos. Firma Westerlaken, familie van Mil 't Skiltje, de bewoners van Oudeschild langs het parcours, dames en heer EHBO. mensen van de MAB, Vissers Bouwbedrijf. Nogmaals bedankt! N.V. TEXELS EIGEN STOOMBOOT teSO ONDERNEMING SCHOLIERENPASSEN Op het kantoor van Teso-bootdienst, Pontweg 1 Den Hoorn, zijn voor hen die dagelijks voor schoolbezoek vanaf Texel naar de vaste wal reizen, scholierenpassen verkrijgbaar. Om hiervoor in aanmerking te komen, dient aan de volgende voorwaarden te worden voldaan: - de te volgen opleiding is een officiële vervolg opleiding voor dagonderwijs aan de vaste wal, dan wel een basisschoolopleiding waarvan het schooltype niet op Texel aanwezig is, - de te volgen opleiding betreft geen (interne) be- drijfs- of beroepsopleiding; - het verplichte les- en/óf stagebezoek is minimaal vier dagen per week, gedurende minstens zes aaneengesloten maanden; - voor stagebezoek wordt alleen een pas verstrekt als het lesbezoek ook aan de voorwaarden voldoet; - de scholier is niet ouder dan 26 jaar. Na invulling op het Tesokantoor van een zgn. schoolverklaring zal een scholierenpas verstrekt worden. Hierbij wordt op het kantoor van Teso- bootdienst van de scholier een foto gemaakt. Een nieuwe pas kost 5,-; hergebruik van nette oude scholierenpassen of Tesochipkaarten is kosteloos. Bij een eerste aanvraag is een uittreksel uit het bevolkingsregister vereist. Degenen die tijdens het schooljaar 18 jaar zijn of worden, zijn een bijdrage verschuldigd. Het bedrag dat betaald moet worden is 11,50,- voor ieder kwartaal in het schooljaar waarvan men op de eerste dag 18 jaar of ouder is. Dit i.v.m. de evenredige vergoeding die bij de Gemeente Texel kan worden aangevraagd. De pas geeft recht op gratis retourovertochten i.v.m. schoolbezoek, binnen de periode van het schooljaar.. Op zaterdagen en zondagen en tijdens de reguliere schoolvakanties mag de scholierenpas met worden gebruikt. Voor de overige voorwaarden wordt verwezen naar het informatiebulletin. Zowel voor het invullen van schoolverklaringen en voor het maken van passen als voor informatie, is ons kantoor geopend van maandag t/m donderdag van 8 00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 16.30 uur en op vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur. Telefonisch zijn wij hiervoor bereikbaar op nummer: 369641 lij Hout- en Bouwcentrum Van der Vis Telefoon 312356 ■fPUPI Allround schoonmaakbedrijf voor een schone leef- en werkomgeving Onze specialiteiten zijn: •tapijtreiniging bouwschoonmaak vloeronderhoud glasbewassing Osmose-reiniging, voor buiten Fantomat schuimreimging voor uw leef- en werkomgeving grote sanitaire ruimtes Bel voor onze volledige U ontvangt dan een kleurrijk naslagwerk vol basisontwerpen met plattegronden, illustraties en foto's waaruit u uw droom huis zelf kunt samenstellen Livingstone bouwt al 20 jaar kwalitatief, snel en economisch! Met optimale vrijheid en superflexibel in vormgeving Al vanaf 129.000,- T.7 Her HUISMEM VAH Dt BETERE AAMMEMER Showroom Breda, Konijnenberg 88 Showroom Almere Stad West, Redactiestraat 2 Kijk ook op www.huizotheek.nl Door ons geselecteerd»! in uw regio: Bouwbedrijf Elko Vermeulet Oosterend Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1 790 AE Den Burg T (0222) 36 21 21 F (0222) 36 22 87 E email@texel nl OPEN: ma. t/m vr. 9 00 - 16.00 uur. Voor alle producten zie ook www.texel.nl Aangevraagde lichte bouwvergunningen Roggeslootweg 237 te De Cocksdorp: gedeeltelijk veranderen/vergroten v.e. zomerhuis (ontvangen 6 juli 2004), Duykerdam 1 te Den Burg: plaatsen v.e. serre (ontvangen 12 juli 2004); Kogerstraat 102 te Den Burg: vergroten v.e. woning (ontvangen 13 juli 2004). Aangevraagde reguliere bouwvergunningen Nikadel 11 te De Koog: gedeeltelijk vergroten van dorpshuis De Hof (ontvangen 6 juli 2004), Dorpsstraat 10 te De Koog: gedeeltelijk wijzigen van 1e en 2* ver dieping van seminars in 10 personeelsverblijven (ont vangen 8 juli 2004); Kikkertstraat 77 te De Cocksdorp: gedeeltelijk vernieuwen/vergroten v.e. woonhuis (ont vangen 12 juli 2004); Middellandseweg 11 te Oude schild: geheel vernieuwen/vergroten v.e verdieping op woonhuis (ontvangen 12 juli 2004); Postweg 126 te De Cocksdorp; plaatsen v.e. straalvliegtuig (ontvangen 12 juli 2004); Paal 20 te De Koog: het gewijzigd uit voeren v.e. bouwplan waarvoor reeds vergunning is verleend (ontvangen 12 juli 2004). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwa ren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen zijn verleend. Ver leende bouwvergunningen worden gepubliceerd Verleende lichte bouwvergunningen Vloedlijn 36 te Den Burg: plaatsen v.e. dakkapel en wijzigen van gevels (verzonden 13 juli 2004); Haven 26 te Oudeschild: geheel oprichten v.e. speelwerktuig/ klimtoren (verzonden 13 juli 2004). Verleende reguliere bouwvergunningen Skillepaadje 8 te Oudeschild: veranderen/vergroten v.e. schuur (verzonden 13 juli 2004); Bosrandweg 325 te De Koog; gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waar voor reeds bouwvergunning is verleend (verzonden 14 juli 2004), Bosrandweg 347 te De Koog gewijzigd uit voeren v.e. bouwplan waarvoor reeds bouwvergun ning is verleend (verzonden 14 juli 2004); Bosrandweg 299a te De Koog gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds bouwvergunning is verleend (verzon den 14 juli 2004). Verleende reguliere bouwvergunning, tweede fase Boodtlaan 6 te De Koog: gedeeltelijk veranderen v e hotel-restaurant (verzonden 13 juli 2004). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zi/n bekend gemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuursrecht, Post bus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan een bouwplan voor het: plaatsen v.e. woonhuis a/d Waalderstraat 60 te Den Burg. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan Het concept-besluit ligt vanaf 19 juli 2004 gedurende vier weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schrifte lijk zijn zienswi/ze kenbaar maken Verleende vrijstellingen Burgemeester en Wethouders hebben tijdelijk vrijstel ling verleend aan de volgende verzoeken met toepas sing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening permanente bewoning van het recreatie apparte ment Schumakersweg 102 voor een periode van maximaal 4 jaar tot uiterlijk 1 juni 2008. permanente bewoning van het recreatie apparte ment Schansweg 12 voor een periode van maximaal 4 iaar tot uiterlijk 1 mei 2008. De besluiten zijn respectievelijk verzonden op 7 en 8 juli 2004 en liggen ter inzage bi| de balie Grondge bied van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekend gemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en adres van de indiener de dagtekening een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het be- zwaaren zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Het be zwaarschrift schorst met de werking van het besluit waartegen het is gericht. Wij wi/zen u erop dat u de president van de Arrondissements rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht. Postbus 252. 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Van de indiener van een dergelijk verzoekschntt wordt een bedrag aan griffierechten geheven Verleende aanlegvergunning Burgemeester en Wethouders hebben op grond van art. 44 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en met in achtname van de bepalingen uit het bestemmings plan "Buitengebied Texel", aanlegvergunning verleend recht, Postbus 252. 1800 AG Alkmaar. Van de indiener van een der- gelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Kapvergunningen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens inge volge artikel 5 van de Kapverordening Texel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, kapvergunning te verlenen aan: D. Luboder, Drijverstraat 10 voor het kappen van een es en een esdoorn in de voortuin van voornoemd perceel wegens overlast; het college van Burgemeester en Wethouders voor het kappen van enkele gedeeltes van boomsingels op een perceel aan de Gasthuisstraat naast de Vnje School ten behoeve van de bouw van 22 seniorenwoningen. De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belang hebbenden ter inzage Binnen deze termijn kunnen deze belangheb benden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Texel, Post bus 200 1790 AE Den Burg De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig bij de balie Grondgebied Nadere informatie telefoonnummer (0222) 36 22 76. Voor wie? De regeling is bedoeld voor mensen die te mai hebben met diverse kosten in verband met ziekt handicap, waarvoor andere instanties geen of sle gedeeltelijke vergoeding geven. de heer J.C. Groen, voor het ophogen en verbreden van een bestaande zanddijk en de aanleg van een nieuwe zanddijk nabil camping "De Robbenjager" op de percelen kadastraal bekend gemeente Texel, sec tie A - nummers 3714 en 3522, te De Cocksdorp De aanlegvergunning treedt in werking met ingang van de zevende week na de dag waarop zij is ver zonden De vergunning is verzonden op 7 juli 2004. Het besluit kunt u inzien bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders In het getekende bezwaarschrift moet tenminste staan de naam en het adres van de Indiener: de datum; een omschrijving van hei be sluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het besluit waartegen het is gericht Bij spoedeisend belang kan een voorlopige voorziening aangevraagd worden bij de president van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuurs - Tegemoetkoming kosten leerlingenvervoer Om in aanmerking te komen moet u in ieder ge val aan de volgende voorwaarden voldoen: uw kind bezoekt een basisschool die verder van de woning ligt dan 6 kilometer: uw kind bezoekt een basisschool of een school voor voortgezet onderwijs en kan vanwege een handicap niet of niet zelfstandig gebruik maken van het openbaar vervoer De tegemoetkoming is meestal gebaseerd op de kosten van openbaar vervoer. De kosten van de eerste zes kilometer worden in de regel niet ver goed. Als u denkt in aanmerking te komen voor een tegemoetkoming In de vervoerkosten van uw kind, kunt u aanvraagformulier opvragen bij de balie Burgerzaken Welzijn van het gemeen tehuis. Informatie: tel. (0222) 36 21 20. Ouders die al eerder een aanvraag voor een tegemoetkoming hebben Ingediend, krijgen dit formulier thuis gestuurd. Verklaring omtrent inkomen en vermogen Tot op heden kon een verklaring omtrent inkomen en vermogen aangevraagd worden bij de balie Sociale Zaken van de gemeente. Deze verklaring wordt afgegeven om de hoogte van de eigen bij drage voor rechtsbijstand te bepalen De Raad voor de Rechtsbijstand van het Ministerie van Justitie beslist of u in aanmerking komt voor een bijdrage in de rechtsbijstand. Vanaf 1 augustus 2004 kunt u de verklaring om trent inkomen en vermogen aanvragen bij de ba lie Burgerzaken Welzijn. Een informatiefolder en het benodigde formulier kunt u bij deze balie afhalen en weer ingevulde afgeven. Na controle van de persoonsgegevens wordt de Verklaring omtrent inkomen en vermogen meestal direct af gegeven. Indien nodig wordt advies ingewonnen bij de Raad voor de Rechtsbijstand De afwikke ling kan dan iets langer duren. Er kan voor het jaar 2004 een bijdrage verstrekt den van maximaal 200,--. Voor het beoordelen het recht op de bijdrage is het nodig om gegevs hebben over uw financiële situatie. In het form wordt daarom gevraagd naar uw inkomsten eni uw (spaar)geld. U komt niet in aanmerking als iw komen te hoog is of als u te veel geld op de bankh De inkomensgrenzen ziin ongeveer: voor een alleenstaande, jonger dan 65 jaar: 82i netto per maand voor een alleenstaande, ouder dan 65 jaar 87S netto per maand voor een echtpaar, jonger dan 65 jaar' 115! netto per maand voor een echtpaar, ouder dan 65 jaar: 121S netto per maand De vermogensgrenzen zijn: voor een alleenstaande 5.065,00 voor een echtpaar: 10.130,00 Hoe aan te vragen? Het aanvraagformulier is af te halen bij de balie ciale Zaken van het gemeentehuis of telefonisch tel. (0222) 36 21 00. Als u niet in aanmerking komt voor de 200,- deze regeling, komt u misschien wel in aanmerk voor Bijzondere Bijstand. Voor informatie kuntui dag terecht bij de balie Sociale Zaken (liefst tus 9.00 en 13.00 uur), of telefonisch via (0222) 36 21 Toelichting bij de aanvraag voor de verlening van Bijzondere Bijstand aan chronisch zieken, gehan dicapten en bejaarden met hoge ziektekosten. Hier voor gelden eenvoudige regels. Er zijn regels... Uitgaan op Texel is gezellig ...en dat moet zo I ven! Met dit motto zetten horeca, politie en ji meente de campagne "Er zijn regels" In de zom van 2004 voort. Voor "onvolwassen gedrag" gek een lik-op-stuk beleid met de volgende tarievs Overlast en lawaai 45,- Drinken op straat 45,- Openbare dronkenschap 25, Urineren op of langs de weg 50,— Illegaal kamperen 95,- Borrelbus rijdt weer Iedere zaterdagnacht ti|dens het zomerseizoi rijdt weer een borrelbus. Vertrek om 03.001 03.30 uur vanuit De Koog naar Den Burg. Hetb riet bedraagt 2,50 per rit. Noodcamping De gemeentelijke noodcamping aan de West! weg is geopend van vrijdag 16 juli tot en met 2d dag 15 augustus 2004. Deze openstelling g« rende een periode van vier weken is bepaald onderling overleg tussen gemeente, WV en W cron. Hierbij wordt de bezetting van de kampd bedri|ven als uitgangspunt genomen. De nod camping dient voor de opvang van kampeerde als alle reguliere kampeerterreinen vol zijn. hen wordt geprobeerd elders op Texel een peerplaats te vinden. De beheerder van de nod camping, de heer N. Erwich, vervult hierin actieve bemiddellngs- en verwljsfunctie.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 10