F amilieberichten ert-Jan Jongkind aan slag op raadhuis GeknipS<f em Stayokay op plan Den Burg' |Bierproeverij Vlaming haalt rode baret Sauna moet vast aan hotel Horizontoer in Den Burg Open atelier Willem Broens Zouteland Latin spirit bij paal 17 .TEXELSE j couRANT Raad wil brede organisatie zorg, wonen en welzijn [rMmotttHI vs»sc» VMHoTAM "f'T «sr in Jongkind achter zijn nieuwe bureau met burgemeester Joke Geldorp en de wethouders Annie Hin, Nel Eelman en Corry Heijne ils gemeentesecretaris gaat adviseren. tFoto Joroen van Hattum) iuwe gemeentesecretaris Gert- ingkind is gisteren aan de slag in op het raadhuis. Hij is de op- van Piet Zoon, die 1 decem- burgemeester in Hattem werd alleerd. Naast gemeentesecre- lordt de 44-jarige Jongkind ook een directeur van de gemeente Texel Jongkind was eerder hoofd van het Concern Juridische Zaken bij de Sociale Dienst in Amsterdam en vervulde diverse andere functies bin nen de gemeente Amsterdam en het stadsdeel Bos en Lommer. Het eiland is voor hem geen onbekende plek. omdat hij er al jaren komt om vakan tie te vieren. Deze dagen maakt hij vooral kennis met de nieuwe collegae op het raadhuis en raadsleden. Jong kind is nog op zoek naar een woning op het eiland. Hij verblijft momenteel in een hotel. voormalige B-veld aan de Iderweg, de toekomstige ie van het nieuwe hostel van kay, moet in het nieuwe be- mingsplan Den Burg worden imd als groepsaccommodatie ioreca. Het moet niet worden gelaten in het plan. onden vertegenwoordigers van 5 Belang. PvdA en GroenLinks de commissievergadering jgebied die maandagavond in loorn werd gehouden. De drie n vormen gezamenlijk een ie meerderheid in de raad. De aarmakers van het nieuwe hos- dden ervoor gepleit de nieuwe mmmg groepsaccommodatie oreca uit het nieuwe bestem- plan te houden, omdat er nog e procedures rond de komst it nieuwe 240 bedden tellende isverblijf lopen. Hans Eshuys tijdens de vergadering de be- invan de buurt nog eens op een |oor de commissieleden, lag was in hoeverre het proces rondom het nieuwe hostel wordt ver stoord als de nieuwe bestemming al wordt vastgelegd. Volgens informa tie die bij de Vereniging van Neder landse Gemeenten was opgevraagd, wordt het proces gefrustreerd. Joop Groeskamp (Texels Belang) zei te betwijfelen of dat wel zo zou uitpak ken. 'We begrijpen de problemen van de buurt, maar Texels Belang heeft gekozen voor deze plaats en daar staan we nog steeds achter.' Arthur Oosterbaan (GroenLinks) nam het woord planschade in de mond voor het geval er nu zou worden besloten de locatie met mee te nemen in het nieuwe bestemmingsplan. Jan Kool hof (CDA), Martin Trap (WD) en Frans Visman (D66) vonden dat er toch be ter eerst kan worden gewacht totdat de rechterlijke uitspraken over de herberg zijn gedaan. Visman: 'Je loopt de kans te worden terug gefloten. Ga verder als je het sein krijgt dat het positief is.' De gemeen teraad neemt dinsdag 27 juli een definitief besluit over het nieuwe bestemmingsplan, zodat het nog on der het regime van het huidige streek plan kan worden ingediend bij de pro vincie. ■erne De Twaalf Balcken in Den wordt zondag weer een bier- [enj gehouden. Ditmaal staan op ienu' enkele Engels bieren van iters uit Suffolk, Summerbeer Je Anchor Brewery uit de Vere- Staten en het Europese Deus. leverij begint om 15.00 uur, in worden er zes tot acht bieren 'efd. Deelname kost €16,-, in ind met het beperkte aantal ien is reserveren gewenst Dat het café, tel. 312681. met t succes mee te doen aan de efening Fearless Falcon, heeft e Vlaming (19) uit Den Burg zijn ln9 bij de Luchtmobiele Bri- voltooid en zijn rode baret be- De 126 deelnemers aan de 'efening moesten het middel- 'se Muiderslot bestormen door v°He bepakking de slotgracht :e zwemmen en langs touwen en n de torens te beklimmen. Het e' was tijdens de oefening, aan ook brigadegeneraal lert meedeed, gewoon voor pu- 9eopend. Vlaming vertrekt nu Assen, voor de mortieren- ding. "The orcter came Trom core headquarters that they had to send somebody to Texel Island because the Germans.wouldn't surrender, "Bernier says of the call 'that''sent the First Canadian Survey Regiment, Royal Canadian Artillery on a mission on May 20,1945. Bef pier and about100 others trom the, regiment were ordered to stop the fighting that w.as -causing massive destruction across the island, disarm, the German soldiers and send theirr to the mainland so they could be ci:-por.tcd to Germany. Hotelier C. Vonck van Loodsmans welvaren in Den Hoorn mag ten gerieve van zijn gasten wel een sauna bouwen, maar dan moet deze worden gekoppeld aan het hoofdgebouw, zo hebben b en w besloten. Vonck had verzocht een schuur met ingebouwde sauna achter zijn hotel te mogen verplaatsen naar een aan grenzend terrein achter Herenstraat 14, zodat er meer ruimte komt in de tuin. De schuur is in 1985 door de vorige eigenaar gebouwd als garage. De sauna is er later zonder vergun ning in aangebracht en dus illegaal. Het perceel waar de schuur met sauna heen zou moeten heeft de bestemming 'nutsvoorzieningen', omdat er een gebouw van KPN op staat. De sauna is daarmee strijdig, zodat het verzoek niet kan worden in gewilligd. Tegen de sauna op zich als service voor de gasten heeft het col lege geen bezwaar, maar dan zou hij aan de achterzijde tegen het hotel gebouwd moeten worden. Daarbij wordt weliswaar de bebouwings- grens overschreden, maar dat kan geregeld worden met een artikel 15- procedure Voor de tweede achtereenvolgende keer strijkt maandag 9 augustus de Horizontoer neer in Den Burg. Zoals ieder jaar in de tweede week van au gustus reist een bont gezelschap van zo'n 130 muzikanten, mimespelers en andere theatermakers met vijf zeil schepen over de Waddenzee om In de aanlegplaatsen een uitgebreid en afwisselend programma te brengen De hele middag en avond vinden op verschillende locaties in Den Burg optredens plaats. Op de Groene- piaats spelen achtereenvolgens Pro blem Solved, Cees en Cees en Freek de Pad en op de Stenenplaats Magheramore, Femme de la Femme, de Vermakelaar en Problem Solved, 's Avonds vinden optredens plaats in de Twaalf Balcken (Marshmellow Steamrollers), de Smulpot (Useless- Loop), In den Grooten Slock (Sneaky Peas), De Zwaan (Fab Fudge) en Question Plaza (From USA). André Bernier uit London (Canada), indertijd lid van het First Canadian Survey Regiment, Royal Canadian Artillery, en één van de veteranen die het eiland bezochten op de her denkingsfeesten van 2000, stuurde een artikel uit The London Free Press, waarin ter gelegenheid van de 60-ja- rige herdenking van D-Day wordt in gegaan op de bevrijding van Texel op 20 mei 1945. Bermer geeft hierin een beknopte weergave van de gebeur tenissen: 'The Georgians started killing Germans and things got bad'. Bernier (82) heeft zich indertijd beijverd voor de erkenning van zijn regiment. Lange tijd werd aangeno men dat het eiland was bevrijd door de Princess Patricia Canadian Light Infantry. 'I wanted to bring it forward, at one time or another, because it was out little mission - the liberation of Texel, the last mission of the Canadian troops in the European war. And I wanted somebody else to know.' rc&KCuR VAN M ACniAUT SOL O* NCClA, AT«Hd»T CN oiioc* ON OAT My f UN MlikNTI Het atelier van kunstenaar Willem Broens aan het Achterom is van 17 juli tot en met 28 augustus open voor publiek. Broens verandert zijn werk ruimte gedurende die tijd in een kleine galerie waarin hij gewoon door werkt. De 'tentoonstelling' heeft als naam gekregen Van dichtbij, vragen over kunst. Broens vindt namelijk dat zijn werk van dichtbij moet worden bekeken. Sommige werken zelfs van heel dichtbij, omdat hij veel schrijft in zijn tekeningen en collages. De kun stenaar stelt zich in zijn werk vragen over de zin van kunst in deze tijd. In de serie De kaartcode verwerkt hij deze vragen letterlijk in de tekenin gen. Naast De kaartcode exposeert hij ook zijn emblemata en de vier zeemarkten die werden afgedrukt in het themanummer over de zee van het literair tijdschrift Bzzlletin. De ver nissage is zaterdag om 17.00 uur, verder is het atelier open 'als het open is' Een afspraak maken kan via tel. 06-10571271. De meeste partijen waren het eens met Marian Merkelbach (CDA) die sterk pleitte voor de komst van een nieuwe, zeer brede welzijnsorga nisatie. Die moet de plaats innemen van de met een faillissement be dreigde Welzijnsstichtmg, al werd die stichting tijdens de raadsvergadering niet bij name genoemd. Volgens Merkelbach zou de nieuwe brede welzijnsorganisatie zich moe ten richten op de thema's zorg, wei- zijn en wonen. Op die manier kan volgens haar worden ingespeeld op de nieuwe wet Maatschappelijke On dersteuning die op 1 januari 2006 lan delijk van kracht wordt. Die wet geeft gemeenten een veel grotere verant woordelijkheid op het gebied van zorg. De gemeente wil 2005 gebrui ken als voorbereidingsjaar op de nieuwe wet. De nieuwe brede welzijnsorganisatie zou volgens Merkelbach een 'klem doch slagvaardig bestuur' moeten krijgen en een vast kracht in dienst moeten nemen die als 'spin in het web' opereert. Het Jeugd en Jonge renwerk, nu nog onderdeel van de WST, zou er ook bij moeten worden ondergebracht. Merkelbach toonde zich er geen voorstander van om het Jeugd- en Jongerenwerk samen te voegen met de Stichting Welzijn Ouderen. De andere partijen gaven eveneens aan dat het Jeugd- en Jon gerenwerk een duidelijke plek moet krijgen. Arthur Oosterbaan (Groen Links) maakte de kanttekening dat een nieuwe welzijnsorganisatie niet zo breed hoeft te zijn dat wonen en zorg er ook onder vallen. Burgemees ter Geldorp adviseerde hem daarop de ideeen van Merkelbach 'met drie armen te omarmen', vanwege de naderende wet Maatschappelijke Ondersteuning. De politieke partijen hebben maan dagavond ingestemd met het nieuwe bestemmingsplan 't Zouteland in Den Hoorn. Ze hadden allemaal begrip voor bezwaarmakers die hun uitzicht verliezen door de bouw van de ne gentien nieuwe woningen, maar het belang van nieuwe huizen weegt vol gens de commissieleden zwaarder. Wethouder Nel Eelman benadrukte nog eens dat er wordt gestreefd naar openheid, zodat het mogelijk blijft tussen de huizen door naar het ach terliggende landschap te kijken. Tij dens de commissievergadering lagen nog vijf van de zeven ingediende be zwaren op tafel. De andere twee wa ren ingetrokken en voor de andere vijf waren er geen sprekers meer. Martin Trap (WD) merkte wel alvast op dat de kans groot is dat de resterende bezwaarmakers het er met bij laten zitten. Op het strand bij paal 17 vindt woensdag 28 juli het evenement Island Samba Texel plaats, een nieuw muziekevenement, dat vol gens plan jaarlijks zal worden ge houden. Aan het evenement wordt medewerking verleend door lande lijk bekende DJ's, die latinhouse draaien, een warme house met salsa-invloeden. Island Samba wordt in samenwerking met kle dingzaak De Kolonist georgani seerd door Beachcafé De Buren, waar deze zomer ook een Lemon Moon Foam Party wordt gehouden (op 21 juli) en een Brasilian Beach Carnival met salsa, samba en de monstraties capoeira (7 augustus). Island Samba op 28 juli begint om 15.00 uur en duurt tot twaalf uur 's nachts. De spits wordt afgebeten door DJ Bart van Liefland van de Winkel van Sinkel. Hij zal met zijn soulful: house het publiek in de stem ming brengen. Na Bart van Liefland komt Brian S. Deze populaire DJ draaide onlangs nog op Sensation, 's werelds grootste housefeest en hoort tot de beste DJ's van Nederland. De hoofdact van het programma is ech ter DJ Roog, die al jaren op eenzame hoogte staat. Onlangs scoorde hij nog een hit met Back together. De avond wordt afgesloten door D- Rashid. bekend van Ambassador in de Amsterdam Arena. Island Samba wordt vocaal ondersteund door MC Gee uit Engeland, die ook zijn spo ren in de housescene heeft verdiend. Na afloop van het evenement draaien Bart van Liefland en D-Rashid nog tot 3.00 uur op de afterparty in De Buren De toegang tot Island Samba be draagt €10,- tot 18.00 uur, na die tijct kost een kaartje €12,50 De voor verkoop begint maandag (9 juli). Kaarten zijn verkrijgbaar bij De Kolonist in De Koog en Den Burg, Music Store in de Weverstraat, de WV en bij Beachcafé De Buren bij paal 17. Meer informatie is te vinden op website www.islandsamba.nl. Een meerderheid van de politieke partijen voelt wel wat voor de in stelling van een nieuwe, brede welzijnsorganisatie op het eiland. Ook het Jeugd- en Jongerenwerk moet goed worden ondergebracht. De strijd is gestreden Het leven was soms zwaar Maar jouw helde Houdt ons bij elkaar Intens verdrietig, maar vol bewondering voor zijn vechtlust, hebben wij onverwacht afscheid moe- ten nemen van mijn lieve man en onze papa Hans Cornelis Vlaming Hans is 42 jaar geworden. Liselotte Vlaming-Schermer Jeroen Steffan Sascha 14 juli 2004 Beatrixlaan 115 1791 GB Den Burg Er is gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen op maandag 19 juli om 14.00 uur In de Gereformeerde kerk. Elemert 1 te Den Burg Aan sluitend wordt om 14.30 uur de afscheidsdienst gehouden, waarna we Hans begeleiden naar zijn laatste rustplaats op het kerkhof bij de NH-kerk aan de Binnenburg Heer, leer ons zien, want soms lijkt dit bestaan zinloos en vaag in nevels op te gaan. Voelen wij ons verloren en alleen dwalen wij zomaar rond en nergens heen. U bent de kracht die ons tot leven riep U bent de hoop van allen die u schiep. U bent de band die heei de mensheid bindt. U het geluk dat hij tenslotte vindt. Je vader Na een dapper gevecht is toch nog onverwacht heengegaan onze zoon. broer, zwager en oom Hans C. Vlaming A Vlaming-de Bloois t Elly en Paul Karl en Chanel Asa Gernt en Betty Jimmy, Glenn en Boy Conny en Albert Kees, Lisa en Julia Rust zacht Broo Ik zal je missen als broer, maar vooral als vriend. Je broo Gerrit Lieve Hans Zo sterk en ook zo broos. Zo plotseling en veel te vroeg zijn we je kwijtgeraakt Woorden schieten te kort om ons verdriet te omschrijven. Liefs, Cees en Liesbeth Nicol en Yvonne, Sergio, Isabelle Carin en Iwan, Joris Mirte, Bloeme Monique en Marcel Diep geschokt zijn wij na het overlijden van onze neef Hans Vlaming Wij zullen hem herinneren zoals hij was voor zijn ziekte, altijd opgewekt en oprecht belangstellend. Wij wensen Liselotte en de kinderen, ome Cees. Elly, Gerrit en Connie en hun gezinnen heel veel sterkte toe. Oom Piet Tante Trljn Ger en lm Mirjam, Pieter-Sijbrand, Symon, Jacob Hennie en Cor Wessel en Sietse Wim Marissa We leven mee met het verdriet van Liselotte om het verlies van haar man Hans Vlaming We wensen Liselotte. Jeroen, Steffan, Sascha en familie heel veel sterkte. Je collega's van de WV Texel, Afke Els Marie Christine Anlta Erna Marieke Anja Gea Nicolette Anne-Marie Gerard Radna Annette Hanneke Trea Daléa Hetty Veronica Danielle Ilka Wil Ellis Jeannette Yvonne VRIJDAG 16 JULI 2004 Hans Jij bent voor altijd mijn maatje. Wat ik het meest zal missen, is dat gezellige praatje. Hans, ik mis je. Ik wens Lot, Jeroen, Steffan en Sascha heel veel sterkte toe met dit verlies. Mare Nooit meer een lach, Nooit meer je gezang. We zullen je missen Hans Liselotte, Jeroen, Steffan en Sascha veel sterkte toegewenst. Nico, Bouk, Nicolien, Natalie en Sebastiaan Dag lieve Hans Wij wensen Liselotte, Jeroen, Steffan, Sascha en familie heel veel sterkte toe bij het dragen van dit grote verlies. Fam. Bronmans Mij trof het droevige nieuws dat mijn vriend en maatje Hans is overleden. Ik ben zeer verdrietig en wens Liselotte en de kin deren veel sterkte toe. Mare vanuit Dubai Nooit meer varen Nooit vissen Hans, wij zullen je missen. Nog onverwacht bereikte ons het bericht van het overlijden van ons oud-bestuurslid Hans Vlaming Deze visser in hart en nieren heeft zijn strijd ge streden Wij wensen zijn vrouw, kinderen en familie veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. Bestuur en leden Visserijver. D.E.T.V. Ben Daalder, voorzitter CNooit dc mooi opyeven ook al is hd soms zwaar De krachl om verder te leven zeiier met en voor elliaar! Jjiselol, Jeroen, Scj en Sas, lieel veel sterkte! Dc jonaens en meiden van Caravan Jamaica Vaarwel Hans TX 14 Rien. Simon, Willem. Adri, Mark Pieter, Cor, Biem en Grietje Na een langdurig ziek zijn, is van ons heengegaan onze lieve neef Hans Wij wensen Liselot en de kinderen God's troost toe. Oom Piet, tante Trijn Tante Rina Oom Biem t, tante Annie Tante Gré en oom Cor Er is een leegte in ons hart, nu Hans er niet meer is. De herinneringen vallen nooit meer uit te wissen. Gooitzen en Baukje Kay, Tim en Luc Kedde Met grote verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het onverwachte overlijden van Hans Vlaming Liselotte, de kinderen en verdere familie wensen wij zeer veel sterkte om dit enorme verlies te dra gen. M. Drijver en Zn. en bemanning TX 32 TX 33

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3