Natte sponzen gooien bij bouwdorp Kostbare koeienkeuringen op twintigste Landbouwdag teso Raadsvergadering Gubbels en Bos in Tusse de Banke jeslaagd Indicatie zorg vereenvoudigd Goed zwemwater? Actie Dorcas Duitse kinderen leren op Texel Wat ik zeggen wou... Tour de Piert COURANT TEXELSE 2 Agenda Hoogwater te Oudeschild n TEXELSE^COUR Inleiding over mediation en vrede Een slordige €60,- per rund kosten de koeienkeuringen de organisatie van de Landbouwdag, het evene ment dat donderdag z'n twintigste verjaardag viert. Bij een aantal van 43 koeien, komt dat neer op een totaalbedrag van €2580,-, in z'n ge heel te besteden aan uiteenlopen de veterinaire maatregelen. Des ondanks zijn voorzitter Frans Bakker van de Stichting Hoornder Donderdagen en de zijnen zeer in genomen met de terugkeer van de keuringen, die zeven jaar geleden voor het laatst werden gehouden. 'Het is goed voor de naam van de Landbouwdag'. vertelt Bakker. 'We hebben altijd geprobeerd een zo aan trekkelijk mogelijk programma te bie den, dat een goed idee geeft van het agrarische leven op het eiland. Daar horen koeienkeuringen gewoon bij.' De runderen zijn afkomstig van zes tien Texelse veehouders. 'Als bestuur zijn wij trots op deze doorzetters, lief hebbers'. aldus de voorzitter, die uit legt dat de organisatie van de keuring vooral zo duur is doordat iedere koe maar liefst driemaal door een dieren- Programma 10.30 Opening 10.45 Keuringen kleinvee, fjorden en runderen 11.20 Start Concours Hippique: open klasse 11.40 Ponyclub De Kleppertjes (Sneeuwwitje) 12.00 Westernshow manege Noot 12.20 Kleine limiet 12.40 Show Oude Trekker en Motoren Vereniging 13.00 Surprise team Van der Kamp 13.20 Show tuigpaarden onder het zadel 13.40 Speel uw spel 14.00 Spring- en SGW-show Kleppertjes en Wadden- ruiters 14.20 Kampioensrubriek tweespan 14.40 Show kampioenen van de dag 15.00 Hondenvereniging DOS 15.20 Grote limiet 15.40 Westernshow manege Noot 16.00 Show Oude Trekker en Motoren Vereniging 16.20 Surprise team Van der Kamp 16.40 Tuigpaarden gereden door dames 17.00 Sluiting De gemeenteraad vergadert dinsdag (vandaag) vanaf 19.30 uur in het raadhuis in Den Burg. De vergadering is openbaar en wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Vaststelling volgorde stemming. 3. Vaststelling agenda. 4. Vaststelling besluitenlijst 15 juni. 5. Financiële ondersteuning Kompasschool. 6. Startnotitie/ Nota van uitgangs punten bedrijventerrein Oosterend. 7. Vaststelling bestemmingsplan Den Burg. 8. Vaststelling bestemmingsplan Den Hoorn-'t Zouteland. 9. Uitbreiding fietsenstalling raadhuis. 10. Handterminal parkeerwachters. 11. Vervanging reddingboten. 12. Bijdrage hardhouten dek loodsvaartuig Texelstroom. 13. Ontwikkelingen Welzijns- stichting Texel. 14. Ingekomen stukken. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. arts moet worden onderzocht. 'Op het eigen bedrijf. De eerste keer ge beurt dat drie weken voor de keuring. Er wordt bloed bij het beest afgetapt en het krijgt een injectie. Vijf dagen voor het evenement wordt gecontro leerd of de koe niet kreupel loopt of schurft heeft. Dat is een wassen neus, maar het is plicht en kost een hoop geld. De laatste controle is een maand of twee na de keuring. Ook dan wordt bloed afgenomen om te onderzoeken of de koeien niet be smet zijn geraakt door ze bijeen te brengen.' Dat de organisatie van de Landbouwdag de hoge kosten kan opbrengen, is te danken aan 23 (loon)bedrijven, die flinke bedragen hebben gesponsord. De Landbouwdag. die wederom wordt gehouden op een stuk grond van de familie Veeger aan de Kleiweg, wordt om 10.30 uur officieel geopend door Manus Kikkert, voorzitter van de PR-commissie van landbouworga nisatie WLTO. Direct erna beginnen de keuringen. Deskundigen beoorde len niet alleen de kwaliteiten van koeien, maar ook van een groot aan tal fjordenpaarden, vogels en konij nen, ingebracht door diverse Texelse fokkers. Geitenkeuringen zijn er niet, maar Joop Noom en Simon Lap zor gen er wel voor dat het publiek een tiental fraaie exemplaren kan bewon deren. In de ochtenduren .beginnen ook de demonstraties schapen scheren door Hoornder Harry Bakker, de Oude Trekker en Motoren Vereni ging verzorgt demonstraties met een dorsmachine en er zijn shows van paardenman Ans van Schagen. Rond 11.20 uur begint een groot con cours hippique, met uiteenlopende shows en wedstrijden. Nog niet eer der op Texel vertoond is een grote westernshow. Daarnaast zijn er wed strijden met de beste tuigenpaarden van Noord- en Zuid-Holland en een behendigheidsspel met zowel het kleinste Shetlandertje als het groot ste WPN-paard. Ponyclub De Klep pertjes voert het sprookje Sneeuw witje op. Aantrekkelijk voor een groot publiek zijn ook de demonstraties die leden van hondensportvereniging Emma 186 van Edo Rutten had de hoogste melkproductie van alle koelen op de Landbouw- dag van 1995. (Foto archief Texelse Couront) DOS geven. Als vanouds present met mooi materieel is ook de Oude Trek ker en Motoren Vereniging. Het terrein aan de Kleiweg mag vanaf een half uur voor de officiële opening worden betreden Er staan dan al tientallen kramen met uiteenlopende koopwaren klaar. Ook presenteren diverse instellingen zich. Voor kinde ren zijn er uiteenlopende speeltoe stellen. De toegang bedraagt €3,-; kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. De organisatie heeft flink wat parkeerruimte beschikbaar, maar stelt er prijs op wanneer bezoekers met de fiets komen Alice Gubbels-Eenhoorn uit Noord- Limburg en Ria Bos-de Ruiter uit Koudekerk aan de Rijn exposeren van 29 juli tot en met 11 augustus in Tusse de Banke op de Groene- plaats. Gubbels en Bos leerden el kaar kennen tijdens een workshop bij de internationaal bekende beel dend kunstenaar Bob Tomanovic en werken sindsdien regelmatig samen. Dit is hun eerste gezamen lijk expositie. De op Texel geboren Alice Gubbels volgde cursussen gombatic. aquarel, olieverf, hoogdruk en diepdruk aan de Academie Tekenschool Linne. Daarnaast volgt zij cursussen en workshops bij diverse bekende kun stenaars. Haar schilderijen tonen passie en levensdrift. Soms fel, soms ingetogen legt zij haar belevingswe reld bloot. Ria Bos startte haar schil- derscarrière met zelfstudie aquarel, waarna ze cursussen volgde bij Expressir 70 in Alphen aan den Rijn. De laatste jaren volgt zij lessen in aquarel, olieverf en acryl bij Bob Tomanovic. Daarnaast geeft zij zelf ook les aan kleine groepen. In tegen stelling tot het soms zeer expres sionistisch werk van haar kunst vriendin straalt haar werk rust uit. Beide kunstenaars werken met aqua rel, olieverf, acrylverf en gemengde technieken op schilderpapier, doek en paneel, waarbij zij zich laten zich inspireren door mensen en hun om geving en door de natuur. Beiden werken soms abstract, soms figura tief Ria Bos ziet met name het schil deren van luchten als een grote uit daging en laat zich vaak leiden door kleuren en muziek. Alice Gubbels werkt momenteel aan een serie schil derijen waarin kotters een centrale rol spelen. Die serie zal waarschijnlijk in 2005 op Texel worden getoond. Haar werk vindt kracht in de tegenstelling tussen licht en donker. Beide kunste naars werken vaak tegelijk eenzelfde thema uit. De gedeelde passie voor het schilderen vormt een extra inspiratiebron. In dezelfde ruimte en bewust van eikaars aanwezigheid, laten ze hun gevoelens de vrije loop. Achteraf blijkt het steeds weer ver rassend hoe verschillend het thema is uitgewerkt. Christine Veeger uit Den Burg is geslaagd voor de opleiding sport masseur volgens de eisen van het Nederlands Genootschap voor Sportmassage. Veeger volgde haar opleiding bij ATS in Noord-Schar- woude. Thuiszorg Kop van Noord-Holland (TKN) is vorige week een samen werking aangegaan met het Regio naal Indicatie Orgaan (RIO). Door de hierin gemaakte afspraken kan Thuiszorg in twaalf veel voorko mende gevallen sneller zorg verle nen. Moest eerder een indicatie door het RIO worden afgewacht, door de nieuwe samenwerking volgt deze nu achteraf. Mensen die thuiszorg nodig hebben, kunnen vanaf nu contact opnemen met Thuiszorg. Omdat Thuiszorg geen wachtlijst kent, kan de zorg di rect worden verleend. De verpleeg kundige dient een aanvraagformulier in bij het RIO. Deze nieuwe manier van werken sluit volgens Thuiszorg bijzonder goed aan bij de wensen van de cliënt en de diensten van de orga nisatie. Een eventueel ziekenhuis verblijf kan door een snelle inzet van gespecialiseerde thuiszorg worden uitgesteld of zelfs worden voorko men. Ook behoort juist een versnelde thuiskomst na een ziekenhuisverblijf, tot de mogelijkheden. Rijkswaterstaat meldt in de laatste Texelse Courant dat het zwemwater langs de kust aan alle normen vol doet. Tijd dus voor een goed stukje onderzoeksjournalistiek of vragen in de gemeenteraad, zou ik denken. Zes maanden geleden gingen containers met arseenpentoxide overboord. Er was sprake van mogelijk afzetten van het strand en terughoudendheid in de consumptie van vis, want minimaal één van de containers was lek. Vol gens mij zijn de vaten met meer bo ven water gekomen. Is struisvogelpo litiek nu ook al onderdeel van het duale bestel? Donald de Vrind, Den Burg. Mobiele telefoons voor de gezamen lijke actie van Dorcas en EcoMare kunnen ook worden ingeleverd bi) Combi Texel in de Parkstraat. Zestig kinderen, tien jongeren en tien volwassenen uit de omgeving van het Duitse Kronberg waren afgelopen week op het eiland in verband met de actie Kinder stark machen. Doel van de actie was om het zelfvertrouwen van de deelnemende kinderen te ver groten en hen een groter gevoel van eigenwaarden te geven. Op deze wijze hopen de organisatoren (de zielzorgorganisaties Fell-Riol en Gut- weiler-Pluwig-Schöndorf) de com- munitatieve vaardigheden van kinde ren te ontwikkelen en hen te leren moeilijkheden onder ogen te zien zonder een uitweg te zoeken in nico tine, alcohol of drugs. Dat daarbij een bezoek aan Texel werd gebracht, paste geheel in het denkbeeld dat kinderen dit soort dingen tijdens een vakantieweek makkelijker aanleren. 'Het beleven van overwinningen en mislukkingen, het ervaren van gren zen en het aanleren van sociale vaar digheden zijn belangrijke elementen in de vakantie', aldus Daniela Stan dard van de organisatie. Tijdens de vakantieweek werden in vrijwel alle zaken van De Koog folders verspreid en op het strand werden ballonnen uitgedeeld. De twaalf vormen van zorg waarvoor direct contact met Thuiszorg kan worden opgenomen zijn: revalidatie na ziekenhuisopname in verband met CVA, nazorg na ziekenhuisopname in verband met 'gestandaardiseerde orthopedische' ingrepen (heup, knie), steunkousen aan- en/of uittrekken, zwachtelen en ambulante compres- sietherapie, stomaverzorging, wond verzorging, (hulp bij) het klaarzetten van medicijnen, (hulp bij) injecteren, oogdruppelen, kortdurende huishou delijke verzorging, vervolgindicatie huishoudelijke verzorging, vervolg indicatie persoonlijke verzorging. Het Meldpunt Thuiszorg is bereikbaar op telefoonnummer: 0223-650222. Informatie over persoonlijke thuiszorg (huishoudelijke ondersteuning, ver zorging of gespecialiseerde verple ging) is ook te vinden op de website van Thuiszorg: www.tkn.nl. Het zit er weer op. Drie weken Tour. Van alle sportevenementen vind ik, als met sport-mmded persoon, de Tour toch één van de aardigste. Niet vanwege de renners of het klassement. Het is mij egaal wie er wint, ik vind ze op voorhand alle maal even aardig. Nee, ik ben dol op de Tour vanwege de prachtige lange close-ups van het landschap. Maarten 't Hart zei eens dat hij het alleen jammer vond dat er zoveel fietsers door het beeld renden, maar ik vind dat lint van kleurtjes wel bloemrijk passen tegen het groen van de berghellingen. En on gemerkt word ik besmet met het fietsvirus. Tussen de buien door is het ook óp Texel goed fietsen. Langs groene dreven en wuivende graanvelden. Hoewel ik diverse ke ren boeren heb horen zeggen dat graan niet veel opbrengt, heb ik on derweg toch heel wat perceeltjes zien staan. Gerst, tarwe en ook rogge en zelfs haver, een gewas dat ik de laatste jaren niet veel heb ge zien. De velden kleuren al. Nog een paar weken en de combines zullen in een handomdraai de aren van hun korrels ontdoen en grote balen stro zullen weer als ware bouwwer ken op de velden verrijzen. Het oogsten is op veel bedrijven al in volle gang. Graszaad wordt ge dorst, hele aardappelvelden liggen er geklapt bij en de meeste tulpen zijn uit de grond. Ik ben altijd blij dat er naast het verschijnen van die saaie stukken grijze grond aan de andere kant weer verhullende maïs velden oprijzen. Buren die ineens niet meer te zien zijn, vergezichten die verdwijnen, onverwachte luwte in je tuin, waardoor de zonnebloe men nu eens niet verwaaien, en een gevoel van beschutting dat een paar maanden over je komt. Even vervreemd in eigen landschap. In oktober wordt alles weer gewoon, zwaai je naar de buren en ontwaar je verrast in de verte bij Den Hoorn de contouren van een prachtig wit kerkje. Al fietsend bedenk ik dat het leven goed is. Dan jaagt een plot seling opkomende hoosbui me een boerenerf op, om onder de over kapping van een wagenschuur te schuilen. Hoewel ik nu, eind juli, toch wel graag een paar dagen achter elkaar op het strand zou wil len bakken, ben ik blij dat de lande rijen met te lijden hebben van een verzengende droogte zoals we die vorig jaar hadden. Zonnetop en regenjack, allebei maar in de aan slag en gewoon doorgaan met ademhalen. Het wordt nog wel zo mer. Pien Verberg (Foto Jeroen van Hattvml Lekker weer, een paar sponzen en een bak met water. Een aantal deel nemers van het bouwdorp op het veld achter zwembad Molenkoog had donderdag geen aanmoedi ging nodig om eens goed met de sponzen te gooien. Het vinden van een doelwit was niet zo moeilijk. Bij een van de hutten had den de kinderen een wit zeil opgehan gen met gaten waardoor ze hun hoof den konden steken. En een keer een natte spons in het gezicht krijgen, was ook met bepaald een straf. Op een aantal buien na hadden de in totaal 280 kinderen die de afgelopen twee weken meededen aan de bouw- dorpen over het algemeen goed weer. Een avondprogramma van de eerste week viel wel letterlijk in het water. 'Het regende erg hard, maar we kon den toen toch nog terecht in Ons Genoegen', vertelt Laurens Altena van de Stichting SIOE uit Amsterdam, die de bouwdorpen opnieuw organi seerde. Hij deed dat dit jaar voor het eerst zonder de Welzijnsstichting. 'Dat gaf wat meer administratie in de avonduren, maar het was ook wel prettig om nu rechtstreeks met de gemeente te overleggen.' Thema dit jaar was wereldreis. De zelfgebouw de hutten stonden allemaal op een continent en elke ochtend was er een toneelstuk dat iets met het thema te maken had. De laatste nachten slie pen de kinderen in de grote tent die stond opgesteld bij het bouwdorp. DINSDAG 27 JULI 2004 1 Ih Y Ih I VP 1 Voor een uitgebreidere agenda verwijzen we naar de (gratis) Vakantiekrant, die in de zomer maanden iedere vrijdag ver schijnt, en naar onze website: www.texelsecourant.nl. Dinsdag 27 juli: Bij de maisdoolhof op vakantie centrum De Krim begint om 19.00 uur een avondtocht met barbecue. Om 19.00 uur begint een voorstel ling van Circus Renz Belly Berlin op vakantiecentrum De Krim. In de hervormde kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een orgelconcert van Bert Koelewijn. De toegang is gratis; na afloop wordt gecollecteerd ter bestrijding van de kosten. Om 21 00 uur begint in café De Smulpot in Den Burg een optreden van de Texelse band Make me Smile. In discotheek J'elleboog in Den Burg begint om 21.00 uur een après ski party. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Harry Potter III (aanvang 13.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Shrek II (aanvang 14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Two Brothers (16,00 uur), Spider- Man II (16.15 en 21.45 uur), de ondertitelde versie van Harry Pot ter lil (18.45 uur), de ondertitelde versie van Shrek II (19.30 uur) en The day after tomorrow (21.30 uur). Woensdag 28 juli: Bij de maisdoolhof op vakantie centrum De Krim begint om 16 00 uur een puzzeltocht, georgani seerd door landbouworganisatie WLTO. Om 19.00 uur begint een voorstel ling van Circus Renz Belly Berlin op vakantiecentrum De Krim. Op het strand bij paal 17 wordt van 15.00 tot 24.00 uur het evenement 'Island Samba' gehouden, waar landelijk bekende DJ's latinhouse draaien. In discotheek J'elleboog in Den Burg begint om 21.00 uur een avond met de BNN drive-in-show. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Harry Potter III (aanvang 13.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Shrek II (aanvang 14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Two Brothers (16.00 uur), Spider- Man II (16.15 en 21.45 uur), de ondertitelde versie van Harry Pot ter III (18.45 uur), de ondertitelde versie van Shrek II (19.30 uur) en The day after tomorrow (21.30 uur). Donderdag 29 juli: Op een stuk land aan de Kleiweg nabij Den Hoorn wordt om 10.30 uur de twintigste Landbouwdag geopend. In het Eieriandsche Huis in De Cocksdorp begint om 21.00 uur een disco-avond met de BPR Cats drive-in-show. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Harry Potter lil (aanvang 13.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Shrek II (aanvang 14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Two Brothers (16.00 uur), Spider- Man II (16.15 en 21.45 uur), de ondertitelde versie van Harry Pot ter III (18.45 uur), de ondertitelde versie van Shrek II (19.30 uur) en The day after tomorrow (21.30 uur). Di. 27 2.07 en 15.50 u. Wo. 28 3.50 en 17.30 u. Do. 29 5.25 en 19.00 u. Vr. 30 7.34 en 20.05 u. Za. 31 8.35 en 21/36 u. Zo. 01 9.56 en 22.35 u. Ma. 02 10.46 en 23.30 u. Di. 03 11.36 en - u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 1 augustus op om 05.57 uur en gaat onder om 21.36 uur; 31 augustus volle maan. Vrijdag 30 juli: In het Eieriandsche Huis Cocksdorp begint om 19. een kinderdisco. De mogeli bestaat eigen CD's te draaïjj. Op de Nikadel in De Koog! „e om 19.00 uur een voorstelliif Circus Renz Belly Berlin. sv ;c lit; In het zaaltje van de doopsgi |re Vermaning aan de Kogersti Den Burg begint om 20.00 u bijeenkomst onder het 'Loopsgezinden op weg naKg vrede'. De toegang is gratis" In Question Plaza in Den Bu gint om 21.00 uur een disco met CNN's Costa. Toegang. In discotheek J'elleboog i Burg begint om 21.00 uu hardcorefestival. Op dit festi de Texelse formatie Delugjï|a het laatste optreden De to bedraagt beide avonden €2fva _,c In Cinema Texel draaien del lands gesproken versie van Potter III (aanvang 13.00 ui ,e Nederlands gesproken vers Shrek II (aanvang 14.00 ui ja, Nederlands gesproken vers Two Brothers (16.00 uur), S Man II (16.15 en 21.45 ui ondertitelde versie van Harr ter III (18.45 uur), de onder versie van Shrek II (19.301 The day after tomorrow uur). hu it lei v t an ra; m la; rs oi ot og on en ze die e H< Om de drukte de baas te kt s zet TESO in en rond het einde geregeld een extra bi De veerdienst verzorgt dan half uur een afvaart, zowel Texel als vanuit Den Helde gebeurt donderdag en ma 9.30 tot 16.00 uur, vrijdag va tot 20.00 uur, zaterdag van 8. 15.00 uur en zondag van 14. 20.00 uur. Automobilisten ml desondanks rekening houdi 3 wachttijden. Die bedragen derdag in Den Helder tusse en 15 00 uur en op Texel 12.00 en 20.00 uur naar scl een half uur. Vrijdag kunm Texel tussen 8.00 en 17.( oplopen tot een uur en Helder tussen 8.00 en 19. tot anderhalf uur. Zaterd draagt de geschatte wach Den Helder tussen 8.00 et uur en op Texel tussen 17.00 uur een uur. Zonda op Texel tussen 14.00 en 20 mogelijk een half uur word wacht. Datzelfde geldt mi in Den Helder tussen 8: 15.00 uur en op Texel tusse» en 20.00 uur. Dinsdag moei Helder tussen 8.00 en 14. mogelijk een uur worden ge#»i En woensdag bedraagt d schatte wachttijd in Den tussen 8.00 en 13.00 uur eens een uur. Nadere info1 kan worden verkregen 0222-369600 of e-mail teso.nl. De veerdienst heei een eigen website: www.tes j, Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN DeflÊ Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactieötexelsecoura'ï Gerard Timmerman (hoofdredactw Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 145 Advertenties en abonnementen; Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl he Op al onze advertentlecontracton en aantXiW IC toe zijn van toepassing de Regelen voor het Af wezen van de Stichting ROTA, gevestigd zoals gedeponeerd W| de Kamer van Kooph«rt< brieken te Amsterdam onder nummer 41"" i exemplaar van de Regelen voor het Ad»trt*< I wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar €33.65 €32.10i*» Per jaar 65,60 63,50 Bij verzending naar het buitenlandJ portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 wekend afloop van de abonnementsperiode In het zaaltje van de doopsgezinde Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg wordt vrijdag een bijeenkomst gehouden onder het motto Loops gezinden op weg naar de vrede. Drie doopsgezinde revalidatiepsycholo- gen van Psychologen voorde vrede, een groep die beleidsadviezen geeft aan de regering, is bezig aan een vredeswandel- en -fietstod Rotterdam naar Texel. In allep die het gezelschap aandoet,s ze over bewegen naar vrs l{| Texel geven de psychologe"' leiding over mediation, eet. zame bemiddeling bij conffiiS de ervaringen met mediate jaar opgedaan op het doopf wereldcongres in Bulaway", aan de orde. De avond be) 20.00 uur en is vrij toeganke'

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2