Strandrace mountainbikes moet worden afgeblazen Cjroen 'wartsjexeh het harL, edrijventerrein naast ingalowpark 2e keus 'Terug wat we lange tijd zo node hebben gemist' Wel vergunning maar geen subsidie Drankverbod op straat geldt niet meer overal 1 Vakantiekrant Verschiint wekelijks r-.-^ tfm 27 augustus bd honoreert voorkeur Oosterend Kperiment met jis voor Koger ixistandplaats *?i obank 40 jaar op Texel Plan Den Burg Chef-kok Park Hotel Geen subsidie Texelstroom Fietsenstalling Kogerstraat wekt woede van buurt ^estatie wegens mishandeling 'Welzijnsstichting gaat niet failliet' TEXELS E ^COU RANT Strandslag Paal 17 RICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11898 VRIJDAG 30 JULI 2004 ;tiijnt dinsdag en vrijdag nieuw bedrijventerrein in rend komt wat betreft de nte in het verlengde van het inde aan de Slotskolk, op het an Bas. Maar mocht de pro- daarmee niet akkoord gaan, ordt gekozen voor de bouw drijven naast bungalowpar- e Toes en De Noordel, een die in Haarlem de voorkeur genieten. Ivlekkeloos verliep de discus- Mrde locatie van het Oosteren- JJdniventerrein niet. Die volgde P[ Je gemeente in een zogeheten in Uitgangspunten de verschil- ocaties tegen elkaar had afge- waaruit bleek dat uit de ver- nde opties voor- en nadelen Variant 3, naast de bungalow had de voorkeur van het col- Het bestaande reliëf van het bli|ft behouden, op de zestien e is plaats voor voldoende be en de dorpscontouren worden ngetast. Belangrijk voordeel is s burgemeester Geldorp ook Slotskolk dan twee ontsluitin- ijgt, wat vooral bij brand of een calamiteit goed van pas kan en waarbij de toegang vanaf mngsweg de verkeersdruk in rp verlicht. Verder is de grond s eigendom van de gemeente. 2, naast de Slotskolk op het an Bas met een open ruimte Koningsweg, heeft volgens b fe nadeel dat er minder kavels Srelief verdwijnt, de contouren dorp veranderen en dat het osten met zich meebrengt. Bezwaren rans Visman (D66) gaf aan dat Kkeur van de ondernemers in tend uitgaat naar variant 2, dat ut bij het huidige bedrijven terrein. Bij variant 3 kan het bouwen op zogeheten ROB-grond volgens hen bezwaren geven. Ook Maria van der Spek (WD) koos voor die optie. Met de verstoring van het reliëf valt het volgens haar wel mee. 'Tussen Alies Tocht en de tuunwal van Bas is helemaal geen reliëf', etaleerde ze haar plaatselijke bekendheid Van der Spek waarschuwde ook dat plannen voor een bedrijventerrein naast de bungalowparken tot veel bezwaren van de bewoners en daardoor vertra ging van de procedure en planschade zouden kunnen leiden. Maar burge meester Geldorp wees haar terecht. 'De raad dient een langere procedure en planschade wel in z'n overweging mee te nemen, maar moet er niet voor weglopen. U moet dat los zien van uw locatiekeus,' Van der Spek beet van zich af: 'Het is ook met mijn belangrijkste argument.' Jan Koolhof (CDA) gaf de voorkeur aan dezelfde variant, maar toonde zich minder stellig en vond bovenal dat er een bedrijventerrein moest komen. 'We gaan ervoor, er zijn vol doende ondernemers die willen.' Ook PvdA'er Alfred Schaatsenberg sprak geen duidelijke voorkeur uit, maar onderstreepte wel het belang van de ondernemers. 'Is er wel overleg ge weest?' Joop Groeskamp van Texels Belang zei de voorkeur van het col lege te volgen. 'We kiezen voor de variant die het college het meest kansrijk acht.' Omdat ook Groen- Lmks wel voelde voor aansluiting bij het bestaande bedrijventerrein, op perde Arthur Oosterbaan beide va rianten maar aan de provincie voor te leggen. Dat laatste zal gebeuren, maar. nadat de burgemeester kop pen had geteld, wel met de opmer king dat de voorkeur van Texel naar variant 2 gaat, die aansluit op de be bouwing aan de Slotskolk. e afvoer van het uitgaans- k in De Koog beter te laten en, wordt de taxistandplaats [dorpsplein komend week- bij wijze van proef afgezet ekken, zodat een sluis ont- Twee dorpswachten zien oe dat niemand voordringt of i's de weg verspert. latregel is een initiatief van de inte, politie, taxibedrijven en lemers in De Koog, die ook omer weinig positieve ervarin- ibben met de afvoer van het ispubliek. Taxi's worden her en ingehouden of soms letterlijk ppen gedwongen doordat jon- ervoor springen, waardoor vrij- len auto meer de standplaats en veel potentiële klanten er leloos staan te wachten. Om verbetering in te brengen, is en een proef te nemen volgens leheten Amsterdams model. wdt in dat in de nacht van za- op zondag tussen 2.30 en iur over een lengte van onge- !5 meter een sluisje wordt ge- naar de standplaats op het plein en dat dorpswachten er m op een ordelijke gang van Andere dorpswachten staan beide uiteinden van de Dorps- en moeten voorkomen dat Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 111790 AA Den Burg 7' m 'We hebben weer terug wat we lange tijd zo node hebben gemist.' Ver heugde woorden van Frans Bakker, voorzitter van de Landbouwdag, waar gisteren de eerste koeien- keuring sinds zeven jaar werd gehou den. Zo'n veertig koeien, geselec teerd uit de stallen van de Texelse melkveehouders, paradeerden door de ring, volledig verzorgd en voorbe reid. Koeien die met zouden misstaan op de provinciale keuring, conclu deerde de jury. Kampioen werd Texla Martha 146, eigendom van de fami lie Rutten uit De Eendracht. De koe met de beste uier was Come 74 van de maatschap A. R. Boogaard. Op de foto een beeld van de keuring van de vaarzen. (Foto Gerard Timmerman) uitgaanspubliek taxi's aanhoudt, zo dat die gewoon kunnen doorrijden tot aan de standplaats, de enige plek waar mensen nog kunnen instappen. Vlakbij de sluis vertrekt om 3.00 en 3.30 uur de speciale borrelbus, die naar de noodcamping aan de Wester- weg en naar Den Burg rijdt. De proef is eenmalig, maar krijgt bij succes mogelijk een vervolg. Daar voor zal ook nog moeten worden gesproken over de verdeling van de kosten. De twee extra dorpswachten die voor zaterdagnacht worden aan gesteld, worden betaald uit het zoge heten Dorpswachtproject. De plannen van de Top Sports Group voor een grootscha lige race voor moutainbikers op het Texelse strand zijn van de baan. Het evenement gaat niet door omdat het college weigert om er een subsidie van EUR16.000,- voor beschik baar te stellen. Het is niet uitgesloten dat het er volgend jaar wel van komt als het lukt andere subsidiebronnen of spon sors te vinden, maar nu is de tijd daarvoor te kort. gereden, wat voor toeschouwers minder leuk was, omdat men de ren ners maar twee keer zag passeren, met daartussen een lange tijd waarin niets was te beleven. De organisato ren wilden de mountambikers daarom meerdere rondjes laten ma ken over een korter parcours. Om een of andere reden was dat in Schevemngen met mogelijk, waarna het oog viel op Ameland Bijna rond Woordvoerder Hans de Bruijn van de Top Sports Group uit Ouderkerk aan Lees verder pagina 5 Onder de naam Beach Classic werd de strandrace voor mountainbikers de afgelopen zeven jaar gehouden op het strand tussen Scheveningen en Noordwijk, met als start- en fimsh- plaats de boulevard tegenover het Kurhaus. Op genoemd strandge- deelte werd een keer heen en weer Losse nummers 0,95 Ze bezochten Tenerife. Lanzarote. Corfu en andere tropische eilanden, maar niets haalt het bij Texel. 'Vooral het strand, zó mooi, nergens vind je het zo. We kunnen er geen genoeg van krijgen.' Al veertig jaar achter el kaar vieren Hanns en Margit Sibke uit Dusseldorf vakantie op Texel Pagina 2 Hoe een project dat jarenlang heeft stilgelegen in korte tijd alsnog tot een eind kan worden gebracht. Het is het verhaal van bestemmingsplan Den Burg, dat dinsdagavond alsnog door de gemeenteraad is vastgesteld. Pagina 5 Op zijn dertigste is Jordi van Heer- waarden al chef-kok van het gere nommeerde Park Hotel in Amster dam, dat deel uitmaakt van Le Méri- dien, een organisatie met wereldwijd 135 hotels. Pagina 7 Het gebeurt maar zelden dat de gemeenteraad unaniem tegen een voorstel van het college van b en w is. Dinsdagavond gebeurde dat wel. Een verzoek voor een bijdrage voor een hardhouten dek van de Stichting Behoud Loodsvaartuig Texelstroom kreeg geen enkele steun. De politici vonden het verzoek van de stichting voor een bijdrage van €6000,- voor het hardhouten dek op z'n minst voorbarig. Eerst moest na melijk nog worden onderzocht of het dek wel kan worden geplaatst en of het schip door het extra gewicht bij voorbeeld met kapseist. 'Vreemd om geld te vragen voor een hardhouten dek, terwijl je niet eens weet of het wel past', vond Arthur Oosterbaan (GroenLinks). Er is al een eenmalige bijdrage gegeven, daar moet het bij blijven, was een ander argument te gen de subsidie. Eric Hercules, ook tegen, constateerde dat er van de beloofde PR-functie van het schip nog weinig was terechtgekomen. Een poging van wethouder Anme Hin de raad op andere gedachte te brengen bleek vruchteloos. (Advertentie) In de Kogerstraat is sinds donder dag weer een fietsenstalling. De voorziening is aangelegd bij het Esperantomonument, waar zich ook de oude stalling bevond. Maar buurtbewoners zijn boos, omdat de gemeente zich volgens hen niet houdt aan de afspraken die in april zijn gemaakt. Om te voorkomen dat net als in het verleden fietsen in het plantsoen worden geparkeerd, is de stalling nu een stuk langer geworden en is het resterende plantsoen naast de tweeëneenhalve meter brede stalling afgeschermd. Met de stalling in de buurt van het centrum hoopt de ge meente dat problemen doordat men sen hun fietsen op straat of op de stoep neerzetten tot het verleden behoren. 'Dit is volgens ons de beste locatie', aldus een medewerker van de gemeente. Maar volgens buurtbewoner Klaas Smidt is het plan voor deze stalling tijdens overleg met de buurt van ta fel geveegd 'Toen leek het de wet houder een beter idee om verwijzin gen te maken naar de Vogelenzang. Maar dat werkt dus met. Nu komt er in het plantsoen tegenover me ineens een stalling. Ik heb al veel eerder ge zegd dat langs de Bernhardlaan, bi] Van der Werve, een veel betere plek is. Maar daar willen ze niet aan, om dat het te ver Is. Maar dat is onzin, die afstand is peanutsHet enige waar ze kennelijk in zijn geïnteresseerd is het nieuwe raadhuis.' Smidt kreeg don derdag geen wethouder te spreken om zijn beklag te doen. 'Maar ik blijf de burgemeester bellen. Om het kwartier, net zo lang tot ik haar te pakken krijg litie heeft inde nacht van maan- tlinsdag in de Dorpsstraat in ig een 18-jarige jongen uit lam aangehouden die kort een 23-jarige inwoner van ihild had mishandeld. Hierbij :n deel van een tand van het toffer afgebroken. Na de mis- ling liep de verdachte een café if hi| door medewerkers werd Mragen aan de politie. Bij de ort Hiding werd de politie gehin- door een 25-|arige man uit schild Ook nadat hij was ameerd te vertrekken, bleef hij r ^moeien met het politiewerk, F na de agenten besloten ook 'an te houden Beide arrestan ten onder invloed van alcohol 'wen. Na verhoor zijn ze weer 'aten. ari Bij het Esperantomonument werd in opdracht van de gemeente donderdag een fietsenstalling gemaakt. Omdat het te verstrekkend is, wordt het artikel in de Algemene Plaatselijke Verordening dat ge richt is tegen alcoholconsumptie op straat en de daaruit voort vloeiende overlast, aangepast. Het drankverbod heeft niet langer be trekking op heel Texel, maar op bepaalde gebieden die door b en w worden aangegeven. Het college heeft daartoe in overleg met de politie gebieden uitgezocht waar het openlijk gebruik van alcoho lische dranken overlast veroorzaakt, dan wel de kans daarop groot is Het begrip overlast moet daarbij ruim worden opgevat en kan bestaan uit lawaai, maar ook vervuiling van weg gegooide flesjes en blikjes. Tot de gebieden waar het verbod geldt, behoren de uitgaansstraten en De Welzijnsstichting gaat zeer waarschijnlijk niet failliet. Formeel is wel een faillissementsaanvraag ingediend, maar omdat het finan ciële tekort een stuk lager is dan aanvankelijk gedacht, is een bank roet onwaarschijnlijk. 'De stichting probeert niet failliet te gaan', zei wethouder Anme Hin dinsdag avond. Daarmee zijn nog lang niet alle vra gen beantwoord Bijvoorbeeld hoe het verder moet met het Jeugd- en Jongerenwerk Binnenkort zal de gemeenteraad de rapportage van de Rekenkamer over het jeugdwerk be spreken. 'Ik kijk daar met genoegen naar uit', blikte Marjan Merkelbach (CDA) alvast vooruit. Roelie Bakker (Texels Belang) was vooral benieuwd wat er gaat gebeuren met de concert vleugel. Antwoord kreeg ze met. maar het is de redactie bekend dat achter de schermen wel wordt gewerkt aan een oplossing de toeristische concentraties. Daar naast zijn op verzoek van de politie ook enkele andere wegen en (parkeerterreinen opgenomen, waar van in de praktijk is gebleken dat die in het seizoen worden gebruikt voor overnachten in voertuigen en het or ganiseren van feestjes waarbij de nodige kratten pils worden aange sleept. Om die reden is ook het ter rein van de veerhaven opgenomen, omdat mensen na een nachtje stap pen hier op de eerste boot wachten en intussen doorgaan met hun party Zonodig kunnen later nog meer ge bieden worden aangewezen of ge schrapt. Het verbod geldt met voor horecaterrassen en voor terreinen waar evenementen worden gehou den waar een ontheffing krachtens de drank- en horecawet is afgegeven. yna Zwart. Jrtrh it ba ban. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Gratis bijlage Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. (Advertentie) Auch mit deutschem Text Gratis bijlage 1 EXF.I.SF. OURANT Advertenties voor de Vakantiekrant van 13 augustus kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 4 augustus 12.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 1