K; intAAraoAviHa'c 70( ami Restant zomercollectü 8 - LR - Timmer DEZE MAAND U0fl3 DIGITALE CAMERA! Officiële I berichten E LenR lm C IVIIUUIC1KCIIIICI 4VI Kantoorvakhandel Nu al bij ons te koop Texel in de Eerste Wereldoorlog 1914-1918 teso Prins Hendrik Pantalons 35 Rokken 29 Blouses 25 Blazers 55 Pullovers 35 Olympische weken De Echte Bakker PASFOTO'S Texel Tent TEXELSE COURANT www.vket.nl info@vket.nl Te koop voor 17,50 bij de boekhandels in Den Burg: Bruna Nauta Boek Het Open Boek en bij Primera Mets De feiten op een rij Wijziging Voorwaarden Texels Tarief Grieks Fetabrood Grieks Landbrood Griekse Tsoureki Bij aankoop van elk Grieks brood één kraslot met kans op 3 prijzen. F lunch of lekker eten a la carte zwart/wit of kleur €4.50 FOTO DE WAAL S 320963 Dll abonnement u.a. €26.- D.mnd.* COMBI T WlTJE IV Hout- en Bouwcentrum Van dei Voor isolatiemateriali damesmode moerbeek V-# m m. Bekendmakingen Gemeente Texel Vergunningen Overige bekendmaking VRIJDAG 13 AUGUSTUS 2004 Voor Kantoor en Thuis.nl Parkstraat 10 - Den Burg - S 32 24 22 Dat deze periode niet ongemerkt aan Nederland, dat gelukkig neutraal kon blijven, voorbijging, laat de inhoud van dit boek zien Naast de vele foto's van het eiland Texel in de jaren 1914-1918 vertelt het verhaal over de ellende die deze oorlog ook voor de Texelaars met zich meebracht. r Texel in de Eerste Wereldoorlog '914-1918 Weverstraat 17a Parkstraat 38 Binnenburg 3 De renen op een rij Dorpsstraat 84, De Koog km I Langeveld de Rooy b.v. UIT6EVERIJ Spinbaan 6, Den Burg Telefoon 0222 - 362600. N.V. TEXELS EIGEN STOOMBOOT ONDERNEMING Per 15 augustus 2004 worden de Voorwaar den Texels Tarief gewijzigd. Deze wi|zigmg betreft de vervanging door de RDW van de kentekenbewijzen deel I en II door deel 1A en 1B. Tevens wordt per 15-08-2004 de ken tekencontrole uitgevoerd met gegevens van de RDW. De steekproefcontrole in Den Helder komt hiermee te vervallen. De tekst van de voorwaarden en de boete clausule is hierop aangepast. De overige voor waarden zijn ongewijzigd gebleven. De nieuwe Voorwaarden Texels Tarief zijn in de loketten en op ons kantoor, Pontweg 1Den Hoorn verkrijgbaar alsmede op onze inter netsite: www.teso.nl. Op verzoek zenden wij u deze ook gaarne toe. Directie Teso-bootdienst Hogerstraat 4 Weverstraat 90, Den Burg Dorpsstraat 90, De Koog Voor ccn eenvoudige of uitgebreide Gelegen aan de oostzijde van Texeli-jaan de fietsroute hotel restaSMH bungalowpark Dagelijks geopend ÊeilmakerijX^ Tentreparatie en nieuwbouw. Markiezen uit eigen werkplaats. Bekleden van: Bank-, stoel- en caravankussens. Wilhelminalaan 30 0222-314313 06-22110033 een gratis toestel, 150 belminuten per maand en 4 maanden 50% korting •Vodafone netwerk rffWO een rook ran vertrouwen KPN I UODAFONE I TELFORT I ORANOE I OEBITEL Giro 1247 www.jantjebeton.nl Telefoon 312356 Parkstraat 4-6, Den Burg, telefoon: 313393, fax: 3102 '"T* Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1 790 AE Den Burg T (0222) 36 21 21 F (0222) 36 22 87 E email@texel nl OPEN: ma. t/m vr. 9.00 - 16.00 uur. Voor alle producten zie ook www.texel.nl Aangevraagde lichte bouwvergunning Naalrand 57 te Den Hoorn: plaatsen v.e. tuinhuisje (ontvangen 5 augustus 2004). Aangevraagde reguliere bouwvergunningen, eerste fase Hallerweg 21 te Den Burg: plaatsen v.e. recreatief opstal (ontvangen 29 juli 2004); Maaikeduinweg 5 te De Koog: geheel oprichten v.e. woning en bedrijfs ruimte (ontvangen 5 augustus 2004). Aangevraagde gebruiksvergunningen Hotel Texel BV, Groeneplaats 14 te Den Burg (ingeko men 30 juni 2004); Ecomare, Ruijslaan 92 te De Koog (ingekomen 2 juli 2004); Lidl Supermarkt, Nikadel 19 te De Koog (ingekomen 5 juli 2004); Hotel De Nieuwe Toekomst, Dorpsstraat 6, 8 en 10 te De Koog (inge komen 8 juli 2004); Airport-hotel Texel, Postweg 124 te De Cocksdorp (ingekomen 13 juli 2004); Grand Hotel Opduin Texel, Ruijslaan 22 te De Koog (ingeko men 29 juli 2004). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwa ren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiks vergunningen zijn verleend Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd Aangevraagde evenementenvergunning De volgende vergunningen voor het houden van een evenement zijn aangevraagd: Wielercomité Texel voor het houden van een tijdrit op 4 september 2004 Tevens is er een aanvraag in gediend om gebruik te maken van het parkeerterrein aan de "Landzijde" van de IJsdijk. Bovenstaande aanvraag ligt ter inzage bi/ de balie Grondgebied van het gemeentehuis Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemees terPostbus 200 1790 AE Den Burg. Verleende lichte bouwvergunning Duykerdam 38 te Den Burg: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (verzonden 6 augustus 2004). Verleende reguliere bouwvergunning Kamerstraat 4141 a, 43, 43a en 43b te De Koog: ver anderen v.e. recreatieappartementengebouw t.b.v. permanente bewoning en plaatsen v.e. fietsenstalling (verzonden 6 augustus 2004). Verleende reguliere bouwvergunningen, eerste fase Trompstraat 14,14a, 16 en 16a te Oudeschild: plaat sen van vier woningen (verzonden 6 augustus 2004); Badweg 29 te De Koog: gedeeltelijk veranderen/ver groten v.e. woonhuis (verzonden 11 augustus 2004); Californiëweg 130 te De Koog: plaatsen v.e. tweede dienstwoning (verzonden 11 augustus 2004). Verleende reguliere bouwvergunning, tweede fase Burgwal 23a en 23b te Den Burg: plaatsen van twee woningen (verzonden 11 augustus 2004). Verleende gebruiksvergunning Appartementencomplex Tubantia, Pontweg 133 te De Koog (verzonden 10 augustus 2004). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekend gemaakt een bezwaarschrift bi/ Burgemeester en Wethouders indie nen Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gehcht Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht. Post bus 251, 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis Voornemen tot medewerking (1) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen voor het: gedeeltelijk vergroten v.e. zomerhuis a/d Rogges- lootweg 313 te De Cocksdorp: geheel plaatsen v.e. woonhuis a/d Laagwaalderweg 32 te De Waal; geheel plaatsen v.e. fietsenstalling a/d Groeneplaats 1 te Den Burg; geheel plaatsen v.e. schapenboet a/d Hoornderweg 47 te Den Hoorn; geheel plaatsen v.e. kooiconstructie t.b.v. een vogel opvang a/d Ruigendijk te De Koog Voornemen tot medewerking (2) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19. lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan een bouwplan voor het: geheel plaatsen v.e windscherm om bestaand ter ras a/d Haven 10 te Oudeschild; geheel plaatsen v.e. serre a/d Duykerdam 1 te Den Burg; De bouwplannen zijn in striid met het ter plaatse geldende bestem mingsplan De concept-besluiten liggen vanaf 16 augustus 2004 gedurende vier weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken Vergadering welstandscommissie De welstandscommissie houdt donderdag 19 augus tus 2004 een openbare vergadering, aanvang 13.30 uur in het gemeentehuis van Den Helder. Op de agenda staan de volgende Texelse plannen: Haffelderweg 18; bouw v.e. tribune; Stuifweg 52; plaatsen van 5 zomerhuizen; Dorpsstraat 69, veranderen v e. winkelruimte/ horecabedrijf; Hoornderweg 8, geheel vernieuwen en verplaatsen v.e. zomerwoning; Monnikenweg 11; geheel oprichten v.e. zomer woning; Bernhardlaarj (naast nr. 174); geheel oprichten van 2 kleinschalige bedrijfsgebouwen met bovenwoning; Hallerweg 21plaatsen van een recreatief opstal; Ongeren 9; geheel vernieuwen v.e. bedrijfspand en gedeeltelijk vergroten v.e. dienstwoning; Mieland 2; plaatsen v.e. schuur. Verleende aanlegvergunning Burgemeester en Wethouders van Texel hebben op grond van art. 44 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en met in achtname van de bepalingen uit het bestemmingsplan "Buitengebied Texel", aanleg vergunning verleend aan: Loonbedrijf Grismgt, Hallerweg 24 te Den Burg voor het uitvoeren van de volgende werkzaamheden: dem pen van twee sloten, verlengen en verbreden van een sloot; dempen en graven van een sloot. De werkzaam heden vinden plaats op de percelen, kadastraal be kend gemeente Texel, sectie A, nummers 4234 en 5136. De aanlegvergunning treedt in werking met in gang van de zevende week na de dag waarop zij is verzonden. De vergunning is verzonden op 4 augus tus 2004. Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaarschnft indienen bij Burgemeester en Wethouders In het getekende bezwaarschrift moet tenminste staan de naam en het adres van de indiener; de datum, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het besluit waartegen het is gericht. Bij spoedeisend belang kan een voorlopige voorziening aangevraagd worden bij de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuurs recht. Postbus 251. 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een der gelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven Het besluit kunt u inzien bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Bestemmingwijziging Burgemeester en Wethouders willen op basis van ar tikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening mee werken aan: het wijzigen van de agrarische bestemming naar natuurgebied nabij het gebied Utopia. Het betreft hier het inrichtingsplan Utopia. In de voorschriften beho rende bij het bestemmingsplan "Buitengebied Texel Herziening ex artikel 30 WRO" is hiervoor een wijzigingsbevoegdheid opgenomen in artikel 3, lid 15. Het wijzigmgsbesluit ligt vanaf 16 augustus 2004 gedurende twee weken ter inzage bii de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Indien u een zienswijze heeft kunt u deze binnen de termijn van in zage legging schriftelijk indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders Vrijstelling Burgemeester en Wethouders willen vrijstelling verle nen aan: de Stichting Waddenhaven Texel voor uitoefening van detailhandel in het pand Haven 20b te Oudeschild. Het betreft uitsluitend detailhandel in de vorm van een havenwinkel en fietsenverhuur. In het bestemmings plan Oudeschild Haven is in artikel 5, lid 4 hiervoor een vrijstellingsbevoegdheid opgenomen. Voor het verle nen van de vrijstelling hebben wij de openbare voorbereidingsprocedure van de Algemene wet be stuursrecht van toepassing verklaard. Het voornemen ligt vanaf 16 augustus 2004 gedurende vier weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis Alleen belanghebbenden kunnen schriftelijk een zienswijze indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders Vaststelling bestemmingsplan De gemeenteraad heeft op 27 juli 2004 het bestem mingsplan 't Zouteland, Den Hoorn gewijzigd vast gesteld. Het plangebied bestaat uit een nieuw te ont wikkelen woongebied aan de zuidzijde van Den Hoorn dat is gelegen tussen de Mokweg en de Stolpweg. In het plan zijn 19 woningen opgenomen. Het plangebied is qua bouwlocaties zodanig opgezet dat er een 'zachte overgang' is naar het omliggende gebied. Als basis voor dit plan dient de Nota van Uitgangspun ten, die in het najaar van 2001 is vastgesteld. De sys tematiek en inhoud van dit plan zal op eenzelfde wijze worden opgesteld als alle andere nieuwe plannen voor de kernen. De wijzigingen van het plan hebben in hoofdzaak te maken met de bijgebouwen- en aan/-uitbouwenregeling; aanpassen formulering binnenplanse vrijstelling t.b.v. vergroten hoofdbebouwing; definiëring van bedrijfsmatige activiteiten vanij woning; aanvullen van de toelichting inzake de archeoli aanvullen van de toelichting inzake de economa verantwoording. Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan 't Zoutelan Hoorn" ligt met ingang van 16 augustus 2004 gedurende vi ken voor eenieder terinzage op werkdagen van 9 00-16 00 de balie Grondgebied van het gemeentehuis Ook bulten h uren is het bestemmingsplan in te zien in de openbare btbfo Drijverstraat 7 te Den Burg, op dinsdag en vrijdag van 14.00 tot uur Tegen het vastgestelde bestemmingsplan kunnen geduren periode van terinzagelegging bij Gedeputeerde Staten van Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem schnftehjk bedenking gebracht worden door degene die tijdig zijn zienswijze bij de gen teraad kenbaar heeft gemaakt; een belanghebbende die aantoct hij redeli/kerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig arW WRO zijn zienswijze bij gemeenteraad kenbaar te maken, die bedenkingen heeft tegen de wijzigingen die de gemeenten de vaststelling van het bestemmingsplan heeft aangebracht. Infoavond Hogeberg Woensdag 18 augustus 2004 houdt de gemeen een informatieavond over de uitbreiding van ws delpaden in het Hogeberg-gebied. De avond bedoeld voor bewoners en belanghebbend! maar ook andere belangstellenden zijn welka Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. In teg< stelling tot wat eerder is gemeld, liggen de sti ken nog met ter inzage. i Grofvuil op zaterdag De Hamster is op 14 augustus, de tweede zate dag van de maand, weer van 9.00 tot 12.001 geopend voor het inleveren van grofvuil. Del regeling geldt uitsluitend voor particulieren, inleveren van grofvuil Is gratis tot een gewicht» 250 kg. Borrelbus Ook komende zaterdagnacht rijdt er weer borrelbus om uitgaanspubliek veilig en snel thi te brengen. Vertrek om 03.00 en 03.30 uur var De Koog naar Den Burg. Het tarief bedraagt 2, per rit. Er zijn regels... Uitgaan op Texel is gezellig ...en dat moet zo ven! Met dit motto zetten horeca, politie en meente de campagne "Er zijn regels" in de zon van 2004 voort. Voor "onvolwassen gedrag" een lik-op-stuk beleid met fikse boetes. Noodcamping bijna dicht De gemeentelijke noodcamping aan de Wei weg is zondag 15 augustus voor het laatst dl zomer open. Op de noodcamping zijn sinds juli weer vele gasten tijdelijk opgevangen als wegens grote drukte geen plaats was op del guliere kampeerterreinen. Inzet dorpswacht De Koog Op basis van het schema zoals dat voorafga® aan het seizoen is gemaakt zou er vanaf zod 15 augustus geen dorpswacht meer zijn inl Koog op doordeweekse dagen. Vorige week echter besloten om twee extra dorpswachter te zetten tot en met 21 augustus. Deze inzi blijven. Dit betekent concreet dat vanaf zo ik 15 tot en met vnjdag 20 augustus a.s. twee dorp wachten aanwezig zijn, op zaterdag 21 aug zes dorpswachten en daarna alleen nog op»1 dag 27 en zaterdag 28 augustus tijdens het Street Festival. Stuifweg 13. Ooslcrend T 0222 363020 I www.prins-hendrik.nl

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 8