Overzicht korte cursussen Muziek- en Dansschool chaap opent nieuw voetbaltoernooi f, TEXELSE g couRANT Zaalvoetbal weer van start Programma zaalvoetbal Jordy Vinke wint in Den Oever Trainingen Tevoko Programma Texel'94 leiding van Marlijn Hin opende een ram van Kees Hin van Hoogvliet zaterdagmiddag het nieuwe Schapencup-toernooi op het B- tn Texel'94. hee, daar moet ik straks nog n met voetballen.' De deelne- van het Schapencup-toernooi t het met een mengeling van or en ernst als zijn toekom positie op het B-veld van 94 wordt ingewijd met een e straal urine. rine is afkomstig van een echt Is schaap dat de organisatoren iet zogeheten Schapencup-toer- hadden 'ingehuurd' om hun re evenement te openen. Het ap, geleverd door Kees Hin van Jerij Hoogvliet, was zaterdag- ag best bereid mee te werken, de dagelijkse activiteiten wer- lwi§f niet voor onderbroken. Andere 'is, die met linksvoor of rechts- ir hoefden te spelen, konden wel mom de actie op het veld. 'Daar kun je straks nog eens een goede sliding maken', merkt er een luchtig op. Even later, doet de ram daadwerke lijk waarvoor hij gekomen is. Onder het toeziend oog van alle spelers geeft hij een kop tegen de bal en loopt hij er een paar keer met de po ten tegen, waarna het Schapencup toernooi officieel is geopend. Drie teams van de overkant en het derde elftal van Texel'94 spelen een aantal partijen tegen elkaar. De inzet is de Schapencup 2004. Het initiatief voor het toernooi, dat voor de eerste keer werd gehouden, is afkomstig van het derde team van Texel'94. De mees ten leden van de selectie wonen en werken aan de overkant waar het ei land regelmatig als gespreks onderwerp wordt aangevoerd. Tij dens die gesprekken werd meerma len door andere voetballers geopperd dat het wel leuk zijn om eens op Texel een toernooi te houden, waarna Texelspelers Vincent Huizinga en Martijn Hin besloten zo'n evenement dan maar eens te organiseren Om het Texels karakter van het toernooi te onderstrepen, werd de naam Schapencup bedacht en de ram er bij gehaald voor de ludieke opening. De teams speelden elk drie potjes van een half uur tegen elkaar, die werden gefloten door Frank de Grave en Hank Witte. Een beetje tegen de ongeschreven gedragscode in, ging de organiserende ploeg met de over winning aan de haal. Volgens Huizinga kwam dat mede door de wijze van puntentelling. Een ploeg kreeg niet alleen drie punten voorde winst, maar ook het aantal doelpun ten werd meegenomen in de punten- telling voor het eindklassement. 'En we hebben een keer met 3-0 gewon nen. We hadden daardoor uiteinde lijk één winstpunt meer dan de num mer twee.' Helemaal onverwacht kwam de thuisoverwinning wint, want het derde elftal had van tevoren al aangekondigd 'tegen de wetten in en voor de winst te gaan'. De tweede plaats ging naar WGA uit Amster dam (Vereniging van Gemeente ambtenaren), de derde naar Victoria uit Obdam en de vier naar de gelegenheidsformatie ASC uit de re gio Alkmaar. Dat team werd samen gesteld door Hin. WGA sleepte wel de Penaltybokaal in de wacht (na elke wedstrijd werden er penalty's ge schoten), een speler van Victoria werd uitgeroepen tot Speler van het Toernooi en Texelspeler Dirk Bout hoorn ging naar huis als Keeper van het Toernooi. Het Schapencup-toer- nooi liep geordend en gesmeerd. Dat was mede te danken aan een goed draaiboek waarin de organisatoren duidelijk de regels tijdens het toer nooi hadden omschreven. De deelne mers werd onder meer verzocht zich normaal te gedragen uit respect voor de vrijwilligers en de sponsors, 's nachts geen geluidsoverlast voor de buren te veroorzaken en de slaapver trekken in de kleedkamers van Texel'94 op zondagochtend leeg. schoon en opgeruimd achter te laten. 'We willen dit toernooi graag vaker organiseren, dus wilden het ook goed hebben', aldus Huizinga. 'En het scheelde wel dat veel mensen elkaar al kenden.' De teams overnachtten na het toernooi bij Texel'94, nadat ze waren wezen stappen in De Koog. De voetballers reisden gezamenlijk tus sen Den Burg en De Koog met een bus die de organisatie had gehuurd. Volgens Huizinga is het de bedoeling de tweede editie van het Schapen cup-toernooi met acht teams te spe len. 'We hebben dit jaar ook al een paar teams moeten afzeggen We wilden gewoon eerst klein beginnen.' Meer dan acht is volgens hem niet de bedoeling. 'We willen niet met tenten gaan werken, want dan moeten we vergunningen gaan aanvragen. Het moet gewoon een leuk en ludiek toer nooi blijven.' DINSDAG 24 AUGUSTUS 2004 In bijna zevenhonderd wedstrijden zullen 54 zaalvoetbalteams de ko mende maanden uitmaken wie zich kampioen mag noemen. Het seizoen 2004-2005, het 28ste op rij, duurt tot half mei en begint woens dag. De eerste en tweede klasse spelen eerst in poules om de Texelse beker. De hoofdklasse be gint direct aan de competitie. Er zijn diverse favorieten voor de ti tel. Ten eerste titelhouder Klif, dat geen opzienbarende versterkingen heeft gekregen en Leon Zijm naar Mantje zag vertrekken, maar dat er door de komst van Texel'94 2 in de breedte duidelijk op vooruit is ge gaan De tweede titelkandidaat is Jelleboog, dat er enkele nieuwe spe lers bij heeft gekregen, waaronder Marcel Ris die na in Den Helder te hebben gespeeld nu weer de kleuren van Jelleboog gaat verdedigen. De derde kandidaat voor de titel is Mantje 1met als grootste concurrent misschien wel Mantje 2. Mantje be schikt over de sterkste spelersgroep. maar deze spelers zijn verdeeld over Mantje 1 en 2. Vierde kandidaat is Oosterend. Voor dit team is het van belang dat het telkens in de sterkste opstelling kan verschijnen. In voor gaande jaren werd de kans op het kampioenschap vaak verspeeld doordat incompleet aan de wedstrijd werd begonnen. Nieuw zijn de periodetitels in de hoofdklasse.Een periode gaat over acht wedstrijden. De drie winnaars van een periode maken in een halve competitie (1x24 minuten) uit wie als derde deelnemer wordt ingeschreven in de strijd om de districtsbeker West I. Door deze periodetitels blijft de spanning tot het laatst in de hoofd klasse gehandhaafd. Klif en Jelleboog vertegenwoordigen het Texelse zaalvoetbal ook in de districtsbeker. Klif neemt het vrijdag 3 september in een thuiswedstrijd op tegen ZHO uit Opmeer. Jelleboog speelt dezelfde avond uit in Heerhugowaard tegen DVO'83. Klif begint om 19.30 uur en Jelleboog trapt af om 20.10 uur. Komende vrij dag ontmoeten beide teams elkaar in de strijd om de supercup (kampioen tegen bekerwinnaar), die om 20.45uur begint. Woensdag 25 augustus: 18.00 u. De Koog e1-Oosterend e1 18.45 u. De Koog d1-De Krim d3 20.15 u. Jelleboog 4-De Koog 1 21.05 u. De Krim 5-Texel 5 Zaaldienst. Jelleboog Donderdag 26 augustus: 18.15 u. C/Sportshopc1-De Krimc2 19.00 u. Klif c1-Oosterend c1 19.45 u. Mantje 4-Texel 3 20.35 u. De Krim 3-RAB 1 21.25 u. Klif 5-NIOZ Zaaldienst: Klif Vrijdag 27 augustus: 17.30 u. De Krim e1-Jelleboog e2 18.15 u. De Krim 4-Oosterend 3 19.05 u. De Krim 1-ZDH 1 19.55 u. Mantje 1 -Mantje 2 20.45 u. Klif 1-Jelleboog 1 21.35 u. Jelleboog 2-Mantje 3 22.25 u. Jelleboog 5-Klif 2 Zaaldienst: Oosterend Wielrenner Jordy Vinke won zaterdag voor het tweede jaar de Ronde van Den Oever Na 65 kilometer over een windenge omloop buiten Den Oever, had Vinke een minuut voorsprong op Marcel Beukers. Al in de tweede ronde was Vinke samen met Beukers, Ambro van Straten en Richard Mulder weg gesprongen. In het begin bood het peloton de sterke kopgroep nog veel tegenstand, maar halverwege de wedstrijd was de voorsprong van de kopgroep tot meer dan een minuut opgelopen. Met nog drie ronden te gaan liet Vinke de kopgroep in de steek om met ruime voorsprong te winnen. Volleybalvereniging Tevoko begint maandag 30 augustus weer met de trainingen. Deze worden gegeven door trainers Connie Joling en Edwin Zwaneveld in de Burgemeester De Koninghal, op onderstaande tijden. Deze tijden zijn anders dan in de nieuwsbrief van Tevoko vermeld. Belangstellenden kunnen de eerste drie trainingen vrijblijvend bezoeken. Maandag: Connie Joling 17.00 u. mini's 17.45 u. jeugd C 20.30 u. dames 1 Woensdag: Edwin Zwanenveld 19.45 u. dames recreanten 21.00 u. heren recreanten Donderdag: Connie Joling 19.45 u. dames 2 en dames 3 21.00 u. heren 1 en dames 1 (extra training) Vrijdag: Edwin Zwaneveld 16.15 u. mini's 17.15 u. jeugd C Dinsdag 24 augustus: 19.00 u. Nieuwe Niedorp C2-Texel'94 C2 Woensdag 25 augustus: 19.00 u.SRC-Texel'94 19.00 u. JVC A1-Texel'94 A1 19.00 u. JVC B1-Texel'94 B1 19.00 u. Den Helder C1-Texel'94 C1 Donderdag 26 augustus: 19.00 u Den Helder D1-Texel'94 D1 19.00 u. Den Helder E1-Texel'94 E1 Zaterdag 28 augustus: 18.00 u. Texel'94-DEK za 13.30 u. Texel'94 A1-BKC A1 13.30 u. Texel'94 B1-HCSC B1 11.45 u. Texel'94 C1 -HCSC C1 13.30 u. Texel'94 C2-Den Helder C2 11.45 u. Texel'94 D1-JVC D1 11.45 u. Texel'94 E1 -JVC E1 Zondag 29 augustus: 15.00 u. Texel'94 MA1-DESS MA1 et nieuwe seizoen biedt de iek- en Dansschool Texel een aan activiteiten. Daarbij zijn ussen die al langer met succes Men gegeven, maar ook yep! we. Bijvoorbeeld een basls- us muziek voor volwassenen, Wcursuswereldmuziek en een bot koorproject. Grenzen wor- i|verlegd met de cursus tango ntino en de workshop Afri ts trommelen en dansen, aanmeldingen en inlichtingen: "piek- en Dansschool, telefoon 193, e-mail info@mdt-texel.nl. Muziek niek voor peuters vanaf 1 jaar: ize cursus wordt ingespeeld op andacht die kinderen hebben klank en geluid en wordt een m&p gedaan op de motorische, andelijke en sociaal-emotionele ikkeling van de kinderen. Daar- aat het plezier in muziek voorop, issen van 35 minuten, dinsdag uur, vanaf 14 september. Do- Imme Wassink, kosten €36,-. lerblokken: in speelse manier maken kinde in 4 en 5 jaar in 4 blokken van 6 n kennis met muziek, dans en lispel, met een uitstapje naar de lende kunst. kken van 6 lessen, woensdag v 13.15 tot 14.00 uur, vanaf 8 imber, 27 oktober, 12 januari en irt Docent: Imme Wassink, kos- 20,- per blok. loorspel op lessen aan de mu- shool, waarbij nog met met schrift wordt gewerkt. Zingen, nop Orff-instrumenten, bewe- lennismaken met instrumenten spelers, zelf muziek bedenken iviseren en componeren), mu- ekenen en naar muziek luiste- :en gevarieerde basis voor kin- Ïvan groep 3 en 4 van de school. sen van 45 minuten op woens- vanaf 8 september. Docent: Wassink, kosten €80,- eenma- f20,- in vier termijnen. klas: waarin kinderen leren noten tingen, samenspelen op een- 9e instrumenten, luisteren, mu- 'ntwerpen en fluitspelen. Met 'gebreide instrumentale oriën- a- Mat kinderen een keuze kun- naken voor een vervolgstudie muziekschool. wekeli|ks les, vanaf 1 septem- "iten€16,- per maand. Deeer- 'ee lessen zijn (gratis) probeer- Whistle maken en bespelen: ren van 7 tot 12 jaar bouwen in "ssen van PVC een 'penny- en leren daar in acht lessen eten. 0 ssnop maandag, vanaf20sep- Docent Peter Smith, kosten Basiscursus muziek voor volwassenen: Een brede, algemene oriëntatie op muziek, die zich richt op het leren hanteren van het notenschrift, waar bij de theorie wordt gekoppeld aan het (gaan) bespelen van een instru ment. Ook worden muziekstukken beluisterd en behandeld. 10 lessen van 60 minuten, dinsdag 20.00 uur, vanaf 21 september. Do cent: Imme Wassink, kosten €77,50. Stemvorming: Voor mensen die op een ontspannen manier meer over hun zangstem wil len leren. Er wordt gewerkt aan stem vorming en aan koorvorming. Het te zingen repertoire komt voornamelijk uit de 'lichte muziek'. Stemvorming voor beginners: 10 les sen van 60 minuten, dinsdag 19.30 uur, vanaf 14 september en vanaf 7 december. Docent: Claudia Reij, kos ten €77,50. Stemvorming vergevorderden: 25 lessen van 60 minuten, maandag 19.30 uur, vanaf 13 september. Koorproject: Met het Muziekschool Kamerkoor en het ensemble Amici Cantus als basis wordt gewerkt aan een concert, waarbij met een professioneel orkest wordt samengewerkt. Op het pro gramma staan naast werken van Vivaldi en Mozart een speciaal voor dit project gecomponeerd werk van Ed de Boer. Hoge eisen worden met aan de zangers gesteld, wel is het nodig dat de muziek zelfstandig kan worden ingestudeerd. Repetities op donderdag van 20.00 tot 22.00 uur, vanaf 9 september. Extra repetities zaterdag 22 en zater dag 29 januari, generale repetitie en concert zondag 30 januari. Dirigent: Dyo Wassink, repetitor Lida Wels. Kosten €65,-. Vocal jazz koor: Dit koor studeert op verfrissende wijze werken in, van gospel tot 'I've got the music in me'. 10 lessen van 60 minuten, maandag 19.30 uur, vanaf 13 september. Do cent: Mathieu Vulto, kosten €50.-. Christmas carols: Onder leiding van een ervaren diri gent worden in de doopsgezinde kerk van Den Burg Christmas Carols inge studeerd, van één- tot vierstemmig. Repetities vanaf 10.00 uur, om 16.00 uur is de openbare presentatie. Deel nemers kunnen zich inschrijven voor een (Engelse) lunch bij Hotel Den Burg. Zaterdag 18 december vanaf 10.00 uur. Dirigent Ellen Verburgt, kosten €15,00 (exclusief lunch). Georgische zang: Onder leiding van Levan Goliadze van het Georgisch zanggezelschap Kereoni worden traditionele Georgi sche liederen ingestudeerd. Maandag 27 december van 13.30 tot 17.00 uur. kosten €12,50 (inclusief consumptie). Spelorkest verstandelijk gehandicapten: Intensief muziek maken met spel, beweging, improviseren en zingen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van keyboards, triangels, schudeieren, tamboerijnen, trommels, klokken spelen, harpen en accordeons. Alle liefhebbers, met of zonder instru ment, kunnen meedoen. 10 lessen van 45 minuten, dinsdag 19.00 uur, vanaf 14 september. Do cent: Imme Wassink, kosten €62,50. Liedbegeleiding gitaar: Bedoeld voor liefhebbers die in korte tijd willen leren met een gitaar liedjes te begeleiden. Centraal staat het spe len van akkoorden. Gitaristen die de basistechnieken beheersen kunnen aan vervolgcursussen deelnemen. Liedbegeleiding gitaar voor begin ners: 10 lessen van 60 minuten, maandag 19.30 uur, vanaf 13 sep tember. Docent: Menno Smit, kosten €77,50. Liedbegeleiding gitaar gevorderden 4:10 lessen van 60 minuten, vanaf 6 december. Liedbegelelding piano: Via eenvoudige akkoordsymbolen le ren op de piano liedjes te begeleiden. Liedbegelelding voor beginners: 8 lessen van 40 minuten, donderdag 19.00 uur, vanaf 23 september. Do cent: Tineke Schoo, kosten €77,50 (volwassenen) en €52,50 (tot 21 jaar). Liedbegeleiding gevorderden: 8 les sen van 40 minuten, donderdag 19.50 uur, vanaf 23 september. Liedbegeleiding gevorderden 2:8 les sen van 40 minuten, donderdag 20.40 uur, vanaf 23 september. Wereldmuziek: Een eerste kennismaking met wereld muziek, zoals Afrikaans, klezmer, Zuid-Amerikaans, Oost-Europees, Keltisch en Vlaams/Nederlands. De nadruk ligt op de muzikale ontmoe ting en het samenkomen van de ver schillende instrumenten. Er wordt gewerkt aan het instuderen en arran geren van de muziek, met inachtne ming van de muzikale mogelijkheden van de cursisten. Inschrijven kan met: gitaar, fluit/tmwhistle, blokfluit, accor deon, viool, cello, piano/keyboard, klarinet. Eventuele andere instrumen ten in overleg. 8 lessen van 45 minuten, woensdag 18.45 uur, vanaf 22 september. Do cent: Loes Bakker, kosten €62,50 (volwassenen) en €47,- (tot 21 jaar). Tinwhistle: Een eerste kennismaking met de tra ditionele Ierse (Keltische) muziek. Noten kunnen lezen is niet noodza kelijk. Er wordt aandacht besteed aan uit het hoofd spelen en gewerkt aan frasering, de typische Ierse versie ringstechniek, ademhaling, ritmiek en inzicht inde structuur van de muziek. 8 lessen van 45 minuten, woensdag 19.45 uur, vanaf 22 september. Do cent: Loes Bakker, kosten €62, 50 (volwassenen) en €47- (tot 21 jaar). Portrettengalerij: Musici schetsen een beeld van com ponisten. Hoe leefden ze? Wat voor muziek schreven ze? Hoe paste hun muziek in het tijdsbeeld? Welke ont wikkeling maakte hun muziek door? Een serie van drie presentaties, met veel voorbeelden. Vrijdag 8 oktober: Rens Bijma: 'De cantates van Bach'; dinsdag 18 januari: Jacques van der Staak: 'Mozart en zijn opera Don Giovanni'; woensdag 23 maart: Karen Haasdijk, m.m.v. Tanja van Arkel: 'De witte ne ger, leven ven werk van Sergej Prokovjef'. Kosten €6,- (volwassenen) of €3,- (tot 21 jaar) per lezing, of €15,- resp. €7,- voor drie lezingen. Alle lezingen be ginnen om 20.00 uur. Afrikaans trommelen en Afrikaanse dans: Docent Afrikaans trommelen is Lamin Touray uit Gambia, die als sinds en kele jaren in Nederland les geeft. De workshop Afrikaans dansen wordt begeleid door Fayee Diona op boe- garaboe, een instrument bestaand uit vier trommels.. Er worden traditionele passen aangeleerd. Zaterdag 30 oktober: 13.30 uur Afri kaans trommelen, 14.45 uur Afrikaans dansen, kosten €8.- en €15,- of €20,- voor beide workshops. Vlaams op Texel: Een gezellig, leerzaam en muzikaal Vlaams weekend met workshops, concerten, bal, zingen, dansen en spelen. De lessen worden verzorgd door bekende musici als Ashels, Her man Dewit, Willem Schot, Grigori Sarolea en Katrien van Craenen- broeck. Een folder met gedetailleerde infor matie is verkrijgbaar bij de Muziek- en Dansschool. 5, 6 en 7 november. Dans Tango Argentino: Deelnemers leren de basis van de originele tango, met een ruim aantal variaties van subtiele figuren en ver sieringen. Mede gezien het succes van de eerste cursussen is het aan tal tango-activiteiten uitgebreid. Tango Argentino voor beginners: 7 lessen van 1,5 uur. vrijdag 20.30 uur, vanaf september/oktober. Docenten: Hartwig Kremer en Christien Frateur, kosten €77,50 per persoon. Workshopweekend voor gevorder den: 17, 18, 19 september. Inloopavonden voor iedereen: een maal per maand op zaterdagavond. Data worden nader bekendgemaakt. Kosten: €2,- pp. Show- en musicaldans: Dansen in een stijl die veel wegheeft van jazzdans,-maar gericht is op en tertainment. Er worden scènes uit bestaande shows aangeleerd. Show- en musical dans voor groep 6, 7, 8 van de basisschool: 10 lessen van 50 minuten, maandag 18.30 uur, vanaf 13 september. Docent: Roos Bakker, kosten €50,-. Show- en musical dans voor jonge ren en volwassenen: 10 lessen van 60 minuten, maandag 19.20 uur, vanaf 13 september. Docent: Roos Bakker, kosten €77,50. Boys time: Een cursus alleen voor jongens, waarin gewerkt wordt aan lichaams houding. souplesse, kracht en tech niek. Uitgangspunt is streetdance, met af en toe een uitstapje naar breakdance en hiphop. Bestemd voor groep 6. 7, 8 van de basis school. Een cursus boys time voor jongens van de OSG volgt in maart. 10 lessen van 45 minuten, maandag 18.30 uur, vanaf 6 december. Docent: Roos Bakker, kosten €50,-. Theater Jeugdtheater 1: Voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar, die leren hun fantasie te ontwikkelen, improviseren, samenspelen en zich te presenteren. 12 lessen van 5 kwartier, vrijdag 16.00 uur, vanaf 17 september Open les op 10 september. Docent: Anneke Berghuis, kosten €65,-. Jeugdtheater 2, voor kinderen van 9t/m 12 jaar: Voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar, die leren zich uit te drukken in bewe ging, lichaamstaal, klank en geluid. Door middel van improvisatie wordt theater gemaakt. De cursus wordt af gesloten met een presentatie. 30 lessen van 1,5 uur, donderdag 16.00 uur, vanaf 16 september. Open les op 9 september. Docent: Anneke Berghuis, kosten €160,-. Jongerentheater 1: Jongeren werken aan de hand van een zelfgekozen thema aan een theaterstuk. De cursus wordt afgeslo ten met een openbare presentatie. Circa 30 lessen op donderdag van 18.30 tot 19.45 uur, vanaf 16 septem ber. Open les op 9 september. Docent: Anneke Berghuis, kosten €160,-. Jongerentheater 2: De deelnemers werken aan de hand van een bestaand toneelstuk dat aan de eigen wensen wordt aangepast. De muziek wordt verzorgd door Groovers onder leiding van Mathieu Vulto, In deze cursus komen verschil lende disciplines bij elkaar: zang, decorbouw, kostumering. De lessen worden afgesloten met een theater voorstelling. Circa 30 lessen op donderdag van 20 15 tot 21.30 uur, vanaf 16 septem ber. Open les op 9 september. Docent: Anneke Berghuis, kosten €175,-. Theater voor volwassenen: Een workshop waarin de deelnemers kennis kunnen maken me toneelspel of hun vaardigheden kunnen vergro ten. Aan de hand van bewegings-, stem- en spelopdrachten wordt indi vidueel en gezamenlijk geïmprovi seerd Daarna worden korte scènes gemaakt en gespeeld. Zaterdag 9 oktober van 11.00 tot 17.00 uur. Docent: Anneke Berghuis, kosten €17,50. Beeldend Tekenen en schilderen 1: Kinderen uit de groepen 6 tot en met 8 van de basisschool maken kennis met de verschillende teken- en schildermatenalen. Het accent ligt op kijken, oefenen, expenmenteren en plezier beleven aan tekenen en schil deren. Bij mooi weer wordt buiten gewerkt. 6 lessen van 2 uur, zaterdag 9.30 uur, vanaf 28 augustus. Docent: Gerda Lont. kosten €62,50. Tekenen en schilderen 2: Een cursus voor volwassenen waar bij in veel aandacht wordt besteed aan het inrichten van de papier(com- positie) en het gebruik van materiaal. Er staan stillevens opgesteld, maar er wordt ook op locatie gewerkt. Aan het eind van de cursus wordt een kleine tentoonstelling gehouden. 10 lessen van 2 uur. dinsdag 19.30 uur, vanaf 5 oktober. Docent: Paulien Valk, kosten €120,- incl. materiaal Modeltekenen voor gevorderden: Tijdens de cursusavonden is een model aanwezig. De eerste lessen wordt vanuit korte poses gewerkt, waarbij de aandacht ligt op het kijken naar het model. Gaandeweg worden de poses langer, zodat er meer ruimte komt voor verschillend materiaal gebruik en interpretatie van het mo del. De cursus wordt afgesloten met een kleine expositie. Teken- of schil derervaring is aan te raden, maar niet noodzakelijk. 10 lessen van 2 uur, donderdag 19.30 uur, vanaf 7 oktober. Docent: Paulien Valk, kosten €145,- (inclusief mate riaal). Workshop nat-in-nat: Bij deze techniek wordt met waterverf op vochtig papier gewerkt, waardoor kleurovergangen mooi kunnen worden aangebracht. Deze manier van schilde ren werkt verfrissend en spreekt de eigen creativiteit aan. Ervaring met schilderen is niet nodig. Zaterdag 13 november van 10.30 tot 12.30 uur. Docent: Jeanne van der Linden, kosten €12,50 (volwassenen) en €10,- (tot 21 jaar) (inclusief mate riaal)

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9