'oetbal is gewoon en leuk spelletje' 'Bang dat hele zaak naar beneden komt' Zwemmarathon in 1976 Bouwbord nieuw hostel houdt gemoederen bezig xels meidenvoetbal zit in de lift .TEXELSE ^7coURANT Vrees sloop verenigingsgebouw d Geslaagd Viool en orgel in Durper kerk ymvereniging Oudeschild offie drinken De Buureton Geen vergunning voor vergroting dienstwoning Dartcompetitie Gyvo begint met lessen Niet meer dan één antennemast in de Dennen Qportverleden at goed met het meiden- op Texel. Oosterend heeft aar of drie een meidenteam I- el'94 heeft er dit seizoen Ie waarschijnlijkheid zelfs et de bekerwedstrijden in lit is deze week de training rt gegaan. dribbelt, de ander geeft een pass, weer een derde schiet en het liefst spelen ze een De meiden van Texel'94 anèrend in leeftijd van 14 tot Op de eerste training steken de bal aan de voet het veld groep straalt enthousiasme Izijn deze meiden ook', ver ier Ruud Nooij, die ze al een laronderzijn hoede heeft. 'Ze et fanatieke af. Honderd pro- liningsopkomst is geen uit- ng Ze zijn niet zo vroeg be- met voetballen als de meeste ter te begrijpen. Waarom we bijvoor beeld voor een 4-4-2 opstelling kie zen en met voor een 3-4-3. En ze tonen veel initiatief.' 'Voetbal is gewoon een leuk spelle- tje', vertelt Asha Mechielse, door haar verfijnde techniek door de coach omschreven als de 'Van der Vaart' van het team, 'Het contact met de tegenstander spreekt me aan. Heel anders dan bijvoorbeeld volleybal, waarbij je tegenover elkaar staat.Het enthousiasme blijkt ook uit de con ditie waarop de meiden op de eerste training verschijnen. Geen uitgeputte spelers, maar volkomen fris. Om de conditie op niveau te houden hebben verschillende meiden 's zomers re gelmatig hardgelopen. Nooij: 'Je moet niet vergeten dat ze per wed strijd twee keer drie kwartier spelen, da's een hele ruk.' 'We willen nu met een winnen, met alleen de wedstrij- komend seizoen op hun vrije zondag tot Purmerend, Edam en Zaandam reizen. Komende donderdag staat de eerste bekerwedstrijd op het pro gramma, tegen Reiger Boys uit Heerhugowaard. SV Oosterend Het enthousiasme van het meiden- ploeg van SV Oosterend doet er niet voor onder. De meisjes van 12 tot 14 jaar voetballen al een jaar of drie op zaterdag in de competitieverband. Twee jaar geleden nog met een ze vental, waarmee het districtskam pioenschap werd behaald. Vorig jaar speelden ze voor het eerst als elftal. Het nadeel was dat ze de jongste van de competitie waren, waardoor ze tegen veel grotere meiden wel eens het onderspit moesten delven. 'Maar hun humeur leed er niet onder, daar voor kregen ze zelfs de complimen ten van de tegenstander', zegt Frida Timmer, moeder van één van de mei den Ze omschrijft het team als een hele hechte en gezellige groep. Inge deeld in een competitie met meren deels overkantse teams, reizen ook deze Texelaars zaterdag vaak tot diep in de provincie. 'Elke uitwedstrijd is het feest, vooral in de bus. Maar je moet onderweg niet over voetbal VRIJDAG 27 AUGUSTUS 2004 3ITS an het meidenteam van Texel'94, die hier luisteren naar de instructies van oefenmeester Ruud Nooij, slaan bijna geen training p (Foto Gerard Timmerman maar die achterstand lopen hoorlijk in.' Op het veld is te e sommige meisjes al een techniek hebben ontwikkeld, i leergierig en beginnen de taal en de tactiek steeds be den tijdens de tweede helft van de competitie', zegt Marleen Schellinger resoluut. 'Vorig jaar eindigden we in de middenmoot, nu gaan we voor het kampioenschap.' Ferme taal voor de meiden die tijdens uitwedstrijden het beginnen. De Hitkrant en Goede Tij den en Slechte Tijden zijn dé onder werpen. Maar eenmaal op het veld gaan ze ervoor Er wordt getraind onder leiding van Kees-Aris Trap, Ruud Timmer verzorgt de coaching. tek xelse Liesbeth Lanser (25) de InHolland Hogeschool in het diploma voor HBO igkunde behaald De titel van fstudeerscriptie luidde: Een tij!? Een inventarisatie van nen rondom de zorg voor en Marokkaanse patiënten op JlingLanser heeft inmiddels >te baan als verpleegkundige |C nze Lieve Vrouwe Gasthuis in dam jarige Harma Eilander uit vithild heeft aan de Universiteit de studie diergeneeskunde 1 Ze is inmiddels aan de iteit Nyenrode begonnen met ie International Business. remging Oudeschild begint te week aan een nieuw sei- Ir wordt getraind volgend on- ind rooster. '9: groep 1 en 2 groep 7 groep 8 tgezet onderwijs Organist Piet Hulsbos en violiste Marijke van Kooten verzorgen dinsdag 31 augustus het twaalfde zomeravondconcert in de serie die wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. In verband met de restauratie van het orgel gebeurt dat niet in de hervormde kerk, maar in de katholieke kerk van De Cocksdorp. Zoals gebruikelijk in deze serie con certen hebben de uitvoerende musici hun sporen verdiend. Hulsbos stu deerde orgel en koordirectie bij Albert de Klerk en Jan Pasveer aan het Sweelinck Conservatorium in Am sterdam. Een studie orkestdirectie volgde hij aan het conservatorium in Arnhem. In 1982 viel hij in de prijzen in het César Franck-concours in Haarlem. Hulsbos is organist van de Oude Kerk in Heemstede en de vaste begeleider van het Westerkerkkoor in Amsterdam. Daarnaast is hij dirigent van het Overveens Vocaal Ensemble en het Koninklijk Haarlems Mannen koor Zang en Vriendschap Eerder al gaf hij leiding aan onder meer het Goudsch Kamerkoor, het Haarlems Bach-ensemble en de Heemsteedse COV. In het dagelijks leven is hij als docent voorbereidende vakopleiding en orgel verbonden aan de Muziek school Zaanstad. Mari|ke van Kooten studeerde aan het Sweelinck Conservatorium bij Bouw Lemkes. Tijdens haar studie maakte zij deel uit van het Europees Jeugdorkest. In 1987 was ze finaliste in het nationaal vioolconcours Oscar Back en behaalde ze de prijs van de stad Amsterdam en de Europese Optiebeursprijs voor de beste vertol king van een speciaal geschreven concourscompositie. Een |aar later behaalde ze cum iaude het diploma uitvoerend musicus. Vervolgens ont ving ze een beurs van het toenmalige ministerie van WVC en vervolgde ze haar studie bij David Takeno in Lon den. Sinds 1989 speelt ze geregeld in het Nieuw Ensemble, het Konink lijk Concertgebouw Orkest en het Combattimento Consort Amsterdam Sinds 1993 is ze eerste violiste bij het Schönberg-ensemble. Ook is ze ac tief in de kamermuziek en verbonden aan de Leo Smitstichting. Meerdere malen trad ze op het Holland Festi val als soliste op in opera's (waaron der A kind riding en Copernicus In De Cocksdorp speelt het duo wer ken van Corelli, Pachelbel, Biber, Telemann en Schop. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang is gratis; aan het eind wordt een col lecte gehouden als bijdrage in de kosten. groep 6 'dag: peuters groep 3 en 4 groep 5 fiting Welzijn Ouderen Texel iedere dinsdagochtend vanaf 'ur een ruimte beschikbaar in 'reton (Beatrixlaan 43 in Den 'oor senioren die het leuk vin- el elkaar een kopje koffie of brinken, een spelletje te spe- 9*woon' gezellig met elkaar te Dinsdag 31 augustus wordt ste inloopochtend gehouden. in van de prijs van een kopje :'fi er geen kosten verbonden activiteit. Meer informatie is fiaar via tel. 312696. De familie Koning van camping De Bremakker krijgt geen vergunning voor het vergroten van een chalet dienstwoning tot 69 vierkante me ter. Reden is dat op De Bremakker al twee dienstwoningen staan, wat volgens de regels het maximum is voor dit terrein van zeven hectare. Dat betekent dat het huidige gebruik als dienstwoning van het voor recrea tie bestemde chalet al strijdig is en gestopt zou moeten worden. Uitbrei ding als dienstwoning zit er dus ze ker met in. Camping De Bremakker is een familiebedrijf. De bestaande dienstwoningen worden bewoond door Joop en Janny Koning en zoon Ralph met zijn gezin. Sinds vorig jaar maken ook de jongste zoon en zijn vriendin deel uit van de firma en zit ten zij in het chalet dat nu nog een oppervlakte heeft van 50 vierkante meter. Om behoorlijk te kunnen wo nen, wil men uitbreiding, waarbij de plattegrond L-vormig wordt.. De firmanten vinden het voor de bedrijfs voering en service van groot belang dat ze allemaal op het terrein wonen, zodat ze dag en nacht voor hun gas ten kunnen klaarstaan. Het college heeft daar begrip voor, maar moet zich houden aan de hui dige regels. Wethouder Nel Eelman voelt er echter voor dat de gemeen teraad deze regels ter discussie stelt. Wat haar betreft, zouden er voor fa miliebedrijven ruimere mogelijkheden mogen zijn Dit is echter een kwestie van lange adem. Binnenkort gaat de dartcompetitie weer van start. Teams die willen mee doen, kunnen zich nog tot en met vrijdag 10 september opgeven. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij het Texels Vliegerhuis in de Wever straat in Den Burg en bij Jelle Visser, secretaris van de Texelse Dart Orga nisatie (e-mail: jelles.goudsmederij ©texel.com). Een team telt minimaal drie spelers en dient over eigen speelruimte te beschikken. De sloop van het Verenigings gebouw aan de Oranjestraat in Oosterend stuit op hevige weer stand van Arie Jan en Edeltraud Visser, die in de woning pal naast het gebouw wonen. Zij vrezen voor de staat van hun huis als de sloop begint. 'Onze woning zit vast- gebreid aan dat gebouw.' De Stichting Wonen Texel (SWT) wil het verenigingsgebouw slopen om er drie nieuwe huizen te bouwen Bur gemeester en wethouders verleende enige tijd geleden een sloopvergun ning voor het verenigingsgebouw. Woensdag zaten Arie Jan en Edel traud Visser bij de Bewarencommis- sie die hun bezwaar tegen de sloop vergunning behandelde. Het pro bleem zit hem volgens het echtpaar, dat sinds dertien jaar naast het verenigingsgebouw woont, vooral in de tussenmuur tussen hun woning en het gebouw en de daken die vrijwel in elkaar overlopen. De tussenmuur vertoont de nodige scheuren en de Vissers vrezen dat dat alleen maar erger wordt. 'We zijn bang dat de hele zaak straks naar be neden komt.' Ze hadden diverse fo to's meegenomen naar de zitting om de commissieleden te laten zien waar ze het over hadden. De twee hebben overlegd met de SWT over de kwes tie, maar na afloop daarvan waren ze er niet gerust op dat het allemaal goed zou komen. Volgens een woordvoerder van het college is bij de afgifte de nodige zorgvuldigheid be tracht. Directeur Jan van Andel van de SWT zei telkens vooraf goed met het echtpaar te willen overleggen. 'Zij Gymvereniging Gyvo uit De Koog begint volgende week weer met de wekelijkse trainingen. Maandag wordt van 20.30 tot 21.30 uur conditie training gegeven, maandag 6 sep tember wordt weer met volleybal be gonnen (19.00-20.15 uur). De gymlessen worden op donderdag gegeven Nieuwe leden kunnen zich tijdens de lessen aanmelden. Het rooster is als volgt: 15.30 u. groep 1 en 2 16.15 u groep 3 en 4 17.15 u. groep 5, 6"ën 7 18.15 u. groep 8 en voortgezet onderwijs Vodafone en T-Mobile, die elk een zendmast willen zetten op ver schillende plaatsen in de Dennen, krijgen daarvoor geen vergunning. Het college heeft besloten dat deze en eventuele andere tele communicatiebedrijven hun an tennes moeten aanbrengen in één mast op een nader te bepalen plek in deze omgeving. T-Mobile had gevraagd een mast van 37,5 meter te mogen zetten bij de Boskiosk aan de Nattevlaksweg. Vodafone wilde een mast aan de Tempeliersweg, ongeveer twee kilo meter verderop. Beide bedrijven wil len daarmee verbetering brengen in de mogelijkheden voor mobiel bellen in het gebied tussen de Westermient en het strand. Thans is de dekking van de bedrijven onvoldoende en is mobiel bellen op veel plaatsen in het genoemde gebied onmogelijk. Dat dit beter moet worden, staat niet ter disscussie Ook het gemeentebe stuur wil dat overal op Texel mobiel gebeld kan worden, maar daarvoor hoeft met elke operator een eigen mast te hebben. Dat meerdere anten nes in één mast technisch mogelijk is, staat vast. Het college heeft enkele jaren geleden door een gespeciali seerd bureau een technisch onder zoek laten uitvoeren en op grond daarvan beleid gemaakt. Antenne masten moeten zoveel mogelijk in of bij de dorpen staan, liefst op of bij bestaande hoge objecten. Natuurge bieden en het Hogeberggebied moe ten worden gemeden in verband met het landschapschoon. Met het oog op de veiligheid voor de luchtvaart is ook het vliegveld met omgeving ta boe en antennes mogen evenmin op monumentale gebouwen staan. Het beleid schrijft ook voor dat verschil lende antennes zoveel mogelijk op één gebouw of op één mast moeten staan ('sitesharing'). De door T-Mo- bile en Vodafone gevraagde locaties liggen beide aan de rand van de Den nen. De door Vodafone gevraagde plek aan de Tempeliersweg heeft de bestemming verkeersdoeleinden en het door T-Mobile gevraagde punt bij de Boskiosk heeft een natuur- bestemming en valt binnen de gren zen van het nationaal park. Volgens het bestemmingsplan is een mast op beide plaatsen onmogelijk, maar als de bedrijven het eens worden over één gezamenlijke mast is men bereid daar een mouw aan te passen. zijn zeer verontrust en wij beseffen waar hét om gaat.' De SWT wil voor komen dat er tijdens de sloop instortingsgevaar kan ontstaan. De scheidingsmuur zelf wordt niet ge sloopt. Het echtpaar kreeg ter plekke het advies mee om een goede foto documentatie van hun woning te la ten maken, zodat ze eventueel later kunnen aantonen welke schade het gevolg is van de sloop. Probleem daarbij is echter dan hun binnenkant van de scheidingsmuur met hout is afgewerkt. Een advies van de collegewoordvoerder om dat hout weg te halen voor het maken van goede foto's viel verkeerd bij de Vis sers en ook commissielid Gerard Weijers vond dat te ver gaan. De collegewoordvoerder wees erop dat er burenrecht bestaat. 'Het kan met dat je de boel laat instorten en het vervolgens op kosten van de buur man laat herbouwen Commissie voorzitter Hans Roeper gaf de par tijen het advies verder met elkaar te praten en een bouwkundig tussen persoon een oordeel te laten vallen. De commissie Bezwaarschriften buigt zich ondertussen over het be zwaar tegen de sloopvergunning. Van Andel liet weten dat de SWT pas met de sloop van het verenigings gebouw begint als de bouwvergun ning voor de drie nieuwe huizen is verleend. 'We willen niet dat er een langdurig bouwterrein ontstaat. De drie nieuwe huizen waren aangepast aan de omgeving. Volgens Van Andel wordt bekeken welke delen van het verenigingsgebouw worden herge bruikt in de nieuwbouw. De sloop van het verenigingsgebouw is onderdeel van het brede plan om een nieuw kerkelijk centrum voor de SOW-Wad- dengemeente en een wijksteunpunt voor Oosterend te realiseren. De SWT kocht eerder dit jaar de voormalige gereformeerde kerk (plus bijbehorend kerkelijk centrum) aan de Peperstraat om daar een wijksteunpunt in te rich ten voor onder meer medische dien sten. Nu wordt het verenigings gebouw wekelijks door huisartsen en fysiotherapeuten gebruikt voor spreekuren. Het nieuwe kerkelijk cen trum komt aan de Oesterstraat op de plek waar eigenlijk twee woningen hadden moeten worden gebouwd. Die woningen komen nu op de plek van het verenigingsgebouw dat als mbreilocatie is aangewezen, zodat de bouw van de nieuwe huizen met ten koste gaat van de totale hoeveelheid woningen die de gemeente mag bou wen van de provincie. Tegen de komst van de drie nieuwe woningen leven meerdere bezwaren in het dorp, met name vanwege drie parkeer plaatsen die bij de woningen komen. Het college heeft de SWT ontheffing verleend die parkeerplaatsen langs de openbare weg aan te leggen. Het echtpaar Visser ging woensdag met met een gerust gevoel naar buiten. Visser: 'Waarom laten ze die medi sche diensten niet gewoon in het verenigingsgebouw zitten.' Mag Stayokay op de hoek Haffel- derweg/Emmalaan een bouwbord plaatsen als de nieuwe jeugdher berg op het voormalige B-veld wordt gebouwd. Het is een vraag waaraan de gemeente, Stayokay en architektenburo Ronno Ho- ningh inmiddels de nodige tijd heb ben besteed. Woensdag sloot de Bezwaren- commissie zich aan in de rij. Burge meester en wethouders hebben ge weigerd een lichte bouwvergunning af te geven voor het bord en daarte gen had Honingh namens Stayokay bezwaar aangetekend. Volgens Honingh, die het ontwerp van het nieuwe hostel heeft getekend, gaat het om een bord dat inzicht moet geven in de verkeerssituatie als er vrachtwagens met prefab-delen over de Emmalaan gaan rijden. Stayokay had die liever over de Leemkuil laten rijden, maar dat wilde het college niet. Honingh verhulde niet dat het bord ook meteen enige publiciteit moet geven aan het bouwproject. Tot zijn verbazing weigerde het college de vergunning af te geven, terwijl hij er met diverse afdelingen op het raad huis over had overlegd. 'En daarbij heeft niemand gezegd dat er werd getwijfeld.' Er moest een bouwver gunning worden aangevraagd, om dat het bord formeel wordt gezien als bouwwerk. Omdat het bouwwerk in een stukje gemeentegroen komt te staan, moest ook een vrijstellings procedure worden gevoerd. Op dat front verbaasde Honingh zich erover dat er van gemeentezijde een artikel 19-procedure in plaats van een arti kel 17-procedure werd gehanteerd. Vrij vertaald: met behulp van een ar tikel 17-procedure kan tijdelijke vrij stelling worden verkregen en met een artikel 19-procedure zou het bord planologisch gezien in toekomstige bestemmingsplannen een permanent plekje kunnen krijgen op de hoek Emmalaan/Haffelderweg. Een woordvoerder van het college vond het jammer dat de verwachting was gewekt dat het bord wel ge plaatst zou mogen worden. Burge meester en wethouders wezen vol gens hem terecht de vergunning af. omdat een bouwbord formeel op of nabij het bouwterrein moet staan. Op de beoogde hoek staat het wat ver der bij het bouwterrein vandaan. Hij opperde de mogelijkheid om kleinere bordjes te plaatsen, met pijlen erop die naar het bouwterrein wijzen. 'Daarvoor kunnen we wel een APV- vergunmng verlenen, maar we geven geen vergunning voor een reclame bord.' Honingh zei op zich wel te kun nen leven met kleinere bordje met pijlen, maar de voorkeur van Stayokay gaat volgens hem uit naar het bouwbord op de hoek. Nadat Honingh en de woordvoerder hadden besloten nog eens te gaan overleg gen over de borden, vroeg voorzitter Hans Roeper van de Bezwaren- commissie hen dat op korte termijn te doen en hem op de hoogte te stel len als er witte rook is. 'Dan kunt u eventueel dit bezwaar intrekken.' Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over- koepelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo tie was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad, die ter gele genheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere evenementen organiseert. De Texelse Courant grijpt het jubileum aan om een duik In de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: de zwemmarathon Den Helder-Texel in 1976. Texelse zwemmers (en enkele supporters) poseerden na afloop van de tocht op het strand Courant. Met staand van links naar rechts: Gerard Zoetelief, C. Harting, Han Keijser, Jeanette Smit, Corina van Tunen, Jan de Wit, Yolanda van Heerwaarden, Wouter Timmer, Margretha van Tunen, Hennêtte van de Werke, Jan Wienng en Douwe Dros. Zittend: Petra Posthuma, Nel Collou-den Braven, Cor Veldt, Ema Tuinema, Joke Tuinema, Marion de Wit en Annet Harting. Wat beweegt mensen om zwem mend het Marsdiep over te steken, terwijl er toch veerboten varen en je je desnoods met een roei- of zeilboot kunt laten overzetten? Die vraag stelde de verslaggever in de Texelse Courant van dinsdag 27 juli 1976, naar aanleiding van de drie dagen eerder gehouden zwem marathon tussen Den Helder en Texel. Het antwoord, zo ver moedde hij, zou wel hetzelfde zijn als dat bergbeklimmers geven wanneer ze aan de voet van de Mont Blanc staan en omhoog kij ken: 'Omdat het er is...' Zeventig zwemmers, tien meer dan het jaar ervoor en waaronder zestien Texelaars, begaven zich vol goede moed ('en dik ingevet') bij Landsend nabij de veerhaven te water. Zij wa ren verdeeld over elf teams, te her kennen aan de kleur van hun bad muts, die elk in de gaten werden gehouden door een volgboot, be mand door een schipper en een red der. Daarnaast hield een medisch team en de politie te water een oogje in het zeil. De verslaggever noemde een degelijke voorbereiding 'van es sentieel belang', wat direct al in de eerste meters buiten het havenhoofd bleek. 'Er stond een straffe noorde lijke wind die de deelnemers pal in het gezicht blies. Gelukkig viel in het be gin de watertemperatuur nogal mee, maar tegen het eind, toen de vloed begon op te komen, werd dat an ders.' Om met met het opkomende tij mee de Waddenzee in te drijven, moesten de zwemmers een route kiezen die aanmerkelijk langer was dan die van de veerboten van TESO. 'Na het ver- laten van de Helderse haven, waar een groot aantal mensen de zwem mers gadesloeg, moest eerst weste lijk aangehouden worden. Ter hoogte van het meteorologische observato rium van Den Helder ging het in noordwestelijke richting. De diepte van het zilte Marsdiepwater bedraagt hier ongeveer 30 meter. Het werd het moeilijkste gedeelte, omdat de noor delijke wind en de hierdoor opge- zwiepte golven danig tegenspel bo den. Hier was het ook dat de meeste uitvallers in de volgboot gehesen werden Er waren nog geen Texelaars bij. Vrijwel alle uitvallers tot dan toe hadden last van kramp. Een teken dat de training met voldoende was ge weest.' In het laatste deel van de race kregen ook sommige Texelse zwemmers het zwaar. De eerste die 'wegens grote vermoeidheid' opgaf was de 14-ja- rige Yolanda van Heerwaarden, de jongste deelnemer van de hele tocht. Dankzij de aanmoedigingen van de andere Texelaars, die bijna de hele afstand samen zwommen, hield Corina van Tunen het wat langer vol. 'Totdat ook zij echt met meer verder kon en door Gert Pansier van het zwembad Molenkoog met een ijzeren greep aan de polsen uit het water getild werd. Toen dat gebeurde, had ze al meer dan twee uur gezwom men!' Een kwartier later kregen de anderen vaste grond onder de voe ten bij de Hors, waar een groot aan tal belangstellenden hen verwel komde en ze werden opgewacht met bloemen, eten en 'een verkwikkende dronk'. De snelste Texelse was, net als een jaar eerder, Joke Tuinema, die de tocht volbracht in 1 uur en 44 minu ten. Ze had het zwaarder gehad dan in 1975 'Het was wel erg moeilijk dit jaar, vooral die wind tegen en die golven. Gelukkig waren er nu geen kwallen, alleen een beetje wier. maar daar was wel doorheen te komen.' Dat de omstandigheden inderdaad minder goed waren geweest dan een jaar eerder bleek ook wel uit tijd die de deelnemers nodig hadden om het Marsdiep over te zwemen. De snel ste tijd, van Monique Morriën, be droeg 1 uur en 33 minuten, tegen 1 uur en 10 minuten het jaar ervoor. De laatst aankomende lag 2 uur en 52 minuten in het water (2 uur en 28 minuten in 1975). Hij was door de stroming flink afgedreven en moest rillend van de kou nog een flink stuk terug lopen naar de plaats waar de andere zwemmers aan land waren gegaan Toen hij tenslotte een droge handdoek om zich heen had gesla gen, hoorde de verslaggever hem klappertandend en met een kruiden bittertje in de hand zeggen: 'Dit was eens, maar nooit weer Terwijl TESO-veerboot Texelstroom de haven mers op weg naar Texel. van Den Helder verlaat, gaan ook de zwem- (Foto's are tref Ter else Courant)

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7