2 Hoornders vertellen over hun beroep I Afscheid korpscommandant En Passant schuift aan voor Helders schaakdiner Geknip§<7 Agenda teso .TEXELSE COURANT' Wat ik zeggen wou... Raadhuis (32) Zwemvierdaagse Mareis wint op smalle basis Invloed M\jn idee... Hoogwater te Oudeschild TEXELSE^COUH Zwemdiploma's Soepkip wint Jan Snelbokaal DINSDAG 7 SEPTEMBER 2004 'Eén van de vier gangen is geserveerd, de strijd op de schaakborden is voor even opgeschort. (Foto Joop Rommelsl De leden van schaakclub En Pas sant lieten zich de kaas niet van het brood eten, maar verloren toch nipt in het schaakdiner dat zuster vereniging MSC uit Den Helder za terdag in petto had voor haar kam pioenen, ereleden en andere prominenten en waarbij een partij schaak viermaal werd onderbro ken voor het nuttigen van een di ner met evenzovele gangen. De Texelaars mochten aanschuiven omdat beide verenigingen al eerder goed waren voor opvallende geza- menli|ke activiteiten. Zo speelden MSC en En Passant in 1978 om de Razende Bol, waarvan het bezit werd betwist door de gemeenten Den Hel der en Texel. Het was destijds eigen lijk de bedoeling geweest op de zandplaat te spelen, maar vanwege het slechte weer werd uitgeweken naar de gelijknamige woning in Den Hoorn van schoolmeester Jacob van Wolferen, die uit zijn voegen puilde van de schakers, die zelfs in de slaap kamers werden ondergebracht. En Passant verloor de match, maar om dat burgemeester Jo Engelvaart van zijn Helderse ambtgenoot won, werd de Razende Bol direct door Texel geclaimd. Ook de Teso-boot was enkele malen het trefpunt van een wedstrijd en eenmaal werd een boot gehuurd om naar Terschelling en te rug te varen. Het schaakdiner vond zaterdag plaats in hotel-restaurant De Wie- nerhof (tegenover het spoorweg station). de hoofdsponsor van MSC, die het eten geheel voor haar reke ning nam. Het horecabedrijf had er werk van gemaakt, want de dertig schakers werden getrakteerd op soep, een voorgerecht met vis, een hoofdgerecht met kip en ijs met aard beien en slagroom toe. De wedstrijd zelf was erg spannend. Aanvoerder Jaap de Wijk van En Passant had zijn uiterste best gedaan om de tegen stander goed partij te kunnen bieden. Weliswaar ontbrak de kersverse kam pioen Thomas Richter wegens an dere verplichtingen, oud-kampioe nen Jaap Dros, Gerard van Es en Joop Rommets gaven wel acte de presence, evenals gastspeler Wouter Waagmeester, meervoudig kampioen van de Kop van Noordholland An dere opvallende namen waren die van oud-leden Wim Hoekman en Piet Cornelisse, die hun rentree maakten. Ook de 78-jarige veteraan Auke Terpstra toonde zich strijdvaardig. En Passant stond binnen de kortste ke ren op voorsprong. Een verraste Rommets, die twaalf jaar geleden voor het laatst serieus had geschaakt en zich flink zenuwachtig had ge maakt, kreeg op de vijfde zet de dame van zijn tegenstander in de schoot geworpen en incasseerde het punt dankbaar. Omdat hij zijn eerste drankje nog moest krijgen, besloot de organisatie hem een tweede tegen stander toe te wijzen, die even daar voor onverwacht was binnengelo pen. Op de andere borden duurde de strijd veel langer. Gerard van Es en Jaap Dros leverde knappe prestaties door hun gerenommeerde tegen standers vastberaden van het bord te schuiven. Ook Dick van Barneveld en Piet Cornelisse liet gedegen spel zien en wonnen, maar de anderen kwa men met verder dan een remise of verloren, waardoor de eindstand 8,5- 6,5 werd, een uitslag waarvoor het veel kleinere En Passant zich overi gens absoluut niet hoefde te scha men. Uitslagen MSC-En Passant 1 Remier Weber-Gerard van Es 0-1 2 Tom Adriaans-Wouter Waagmeester 1 -0 3. Aart Strik-Jaap Dros 0-1 4 Piet Jonkheer-Joop Rommets 0-1 5. Jan Jansen-Jaap de Wijk 1-0 6 Wim Ubbing-Piet Bakelaar 0 5-0,5 7 Arie Benschop-Taeke van Lingen 1-0 8 Ron Imming-Paul Eelman 1-0 9 Steef van Amersfoort-Dick van Barneveld 0-1 10 Paul Morelisse-Auke Terpstra 1 -0 11 Ben de Kleijn-Wim Hoekman 1-0 12. Ruurd van der Zee-Nanning Kikkert 1-0 13. Piet Morehsse-Piet Cornelisse 0-1 14. John de Jong-Ferry van Tatenhove 0,5-0,5 15. Leo Zwan-Joop Rommets 0,5-0,5 Hij dacht woensdagochtend ge woon afscheid te komen nemen van zijn eenheden op de Joost Dourleinkazerne. De mariniers van de Mok vonden het echter beter om op gepaste wijze de algeheel commandant van het Korps Mari niers, generaal-majoor W.J. Prins, uit te zwaaien. Volgens planning zou de generaal- majoor in de ochtenduren met een Lynx van de Koninklijke Marine van Rotterdam naar de Mok worden ge vlogen. Boven het Marsdiep gingen echter de deuren open en de lier om laag. Prins mocht de helikopter voor tijdig verlaten om plaats te nemen op een landingsvaartuig van de Mok dat beneden op het water op hem lag te wachten. Nadat de staf van de Mok hem welkom had geheten, wachtte de volgende verrassing De mariniers hadden een amfibisch parcours voor hem uitgezet, dat hij onder begelei ding van een aantal mariniers in een rubberboot moest afleggen Een van de taken was het binnenhalen van een boei waaraan een volgende op dracht zou hangen. In plaats van de opdracht kwamen echter opeens vier kikvorsmannen van het amfibisch verkenningspeloton uit Den Helder boven water. De korpscommandant werd ook getest op zijn kennis van de natuur, omdat de Mok onderdeel is van het nationaal park de Duinen van Texel. Met succes wist hij echter een aantal vogelsoorten te herkennen. Het amfibisch parcours eindigde met de beklimming van een tien meter hoge nagebouwde scheepswand met touwen (een mock-up). Daarna werd de commandant voor een tweede keer welkom geheten door het gehele Amfibisch Onder steuningsbataljon, een aantal leden van het amfibisch verkenningspelo ton en 65 leden van het Contact Oud- Mariniers. Met een toast met een glaasje zeewater en een glas Jutter nam de Mok daarna op traditionele afscheid van generaal Prins die in september 2001 commandant werd van het Korps Mariniers. De jongste bemanningsleden, matroos Witte en marinier Venema, overhandigden hem als cadeau een hard houten kistje met daarin een embleem van het bataljon, een commandovlag en de commandantsrol met alle namen van de bemanningsleden die op 1 september op de Mok waren ge plaatst. In zijn afscheidstoespraak wees Prins de mariniers erop dat defensie en het korps turbulente tij den doormaken vanwege de bezui nigingen en reorganisaties. 'Aan jul lie de taak om de korpsgeschiedenis van de toekomst te schrijven. Schrijf deze geschiedenis goed!' Het bijzon dere afscheid van de korpscom mandant was in het geheim opgezet door een aantal commandanten van de eenheden. Op dezelfde dag nam de korpscommandant op soortgelijke wijze afscheid van de mariniers in Rotterdam en in Doorn. Samen met een groep mariniers nam generaal-majoor Prins van het Korps Mariniers woensdag op ludieke afscheid van de eenheden op de Mok. aantrekkelijk te maken, kan recht streeks ten goede komen aan onder meer verenigingen, scholing en cul tuur. Het is niet nodig om een en an der op deze plaats verder uit te wer ken. Maar Texel heeft er recht op dat de politiek en liefst ook andere be langhebbenden hier op korte termijn serieus naar gaan kijken. Kees Dros, Waalderstraat. Ondanks de wat late reactie van de Texelse bevolking wordt het raadhuis verplaatst naar het oude A-veld van SV Texel. Toch neemt de gemeente raad de juiste beslissing en kan de hele operatie voor Texel heel gunstig uitpakken. Het is waarschijnlijk het veiligst als het oude raadhuis wordt gesloopt en er iets nieuws wordt ge bouwd. Maar ook hergebruik van het oude raadhuis biedt mogelijkheden. Dan moeten we wel alert zijn. Het gebouw voor de komende 30 tot 40 jaar geschikt te maken als raadhuis, gaat teveel geld kosten. Maar een geschikte gebruiker zoeken bij de verschillende ruimtes moet vele ma len goedkoper uitpakken. Het ge deeltelijk commerciële gebruik dat tussen 18.00 en 20.00 uur de laatste nodig is om de Groeneplaats weer avond beleeft. De medewerkers van zwembad Molenkoog laten weten dat de pop band Flatbroke uit Oosterend er ko mende vrijdag optreedt er> met, zoals eerder aangekondigd, op donderdag Het betreft een optreden in het kader van de Zwemvierdaagse, die vrijdag Dir geeft een heel aparte sfeer en een zeer ruimtelijk et tec t. Voor deze ruimte heeft tnen gekozen voor de uitgebreide cardio lijn van interhiva die nel is begonnen niet een professionele i.irdio- en krachtlijn van het High Power Ook voor de zonnebank afdeling heeft men gekozen voor iets anders; sTaande cabines met omkleedruimtes verzorgd dooi- SunVision. In het nieuwste nummer van Leisure Management, het tweemaandelijks magazine voor de professionele leis- urebranche. wordt tot in detail inge gaan op de uitgebreide verbouwing. Basketbalvereniging De Mareis heeft zondag de eerste oefen wedstrijd met overtuiging gewon nen. Toch zijn er zorgen voor de heren senioren, die dit jaar in de 2e klasse uitkomen. Om de competi tie in te kunnen gaan, dienen zich enkele nieuwe junior- of senior leden aan te melden. Er zijn nu acht spelers, waarvan sommigen wel eens op zaterdag moeten werken en anderen door leeftijd blessure- gevoelig zijn. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden via Eric Heyenk, tel. 317008 of 06-22471250. De wedstrijd tegen US Amsterdam werd zondag met zes man begon nen De Texelaars hadden een sterke tegenstander verwacht en er werd fanatiek en met een sterke zone- verdediging begonnen. Dit kwam tot uiting in de stand in het eerste kwart: 20-6 voor de Mareis. US Amsterdam had het zichtbaar moeilijk tegen de oerdegelijke verdediging en de rebounds van 6 meter Mareis: Jaap de Wijk, Pieter Dogger en Nico Kikkert. De bal werd snel opgebracht door Eric Heyenk, Ruud Verstraten en Chris Schlepers. Met name Eric Heyenk was snel op de fast break met 10 punten. Ook het tweede kwart werd met overtuiging gewonnen. Door veel inside-spel van de lange mannen werd de ruststand 39-11In de tweede helft kon de Mareis het rustig aan doen, maar speelde Am sterdam sterker. De laatste vier minu ten kon er niet meer gewisseld wor den doordat Nico Kikkert met zijn vijfde fout het veld moest verlaten. Jaap de Wijk en Pieter Dogger vingen dit verlies goed op. Uiteindelijk werd met 69-43 gewonnen. Scores: Ruud Verstraten 4, Chris Schlepers 4, Jaap de Wijk 6, Pieter Dogger 8, Eric Heyenk 18 en Nico Kikkert 31 Het kon natuurlijk niet uitblijven met vier vrouwen in het college en een vrouw aan het hoofd van Texels be langrijkste propagandabureau. Ook in de mannenwereld van de scha penkeuring is een vrouw aangetre den als keurmeester. U leest het goed: geen keurmeesteres, maar keurmeester. Waarmee het vak woord ook gelijk taalkundig is geë mancipeerd. geévrouwcipeerd, ge- émenscipeerd. Allemaal peerden. terwijl het hier toch over schapen gaat. Keurmeester Sylvia Rawlings komt uit Engeland, maar heeft een Hollandse achtergrond. Ik weet niet van welke kant, maar dit gewoon ter geruststelling. Nog mooier zou na tuurlijk zi/n geweest als ze in haar voorgeslacht een Texelaar had ge had. Hoewel... misschien zouden kwade geesten haar dan weer van voortrekken van bepaalde familie leden verdenken. Hoe is het moge lijk dat in dit mannenbolwerk een vrouw heeft kunnen doordringen? Het moet te maken hebben met de aard van het beestje. Ons Texelse schaap gaat veranderen. Fokte men vroeger op uiterli/k, op een brede kop en dikke billen, sinds een paar jaar is men gaan inzien dat ui terlijk best belangrijk, maar ook niet élles is. Hier is duidelijk de vrouwe lijke invloed al merkbaar. Vrouwen houden niet van een dikke kop en de eventueel aanwezige dikke bil len worden door alle bladen met Hjnprogramma 's bestookt. Inhoud, daar gaat het nu om Inhoud, ge voel, het is duidelijk een vrouwen item. En al zullen mannen het met gauw toegeven, bij beoordeling op inhoud kunnen ze met zonder een vrouw. Mrs. Rawlings, eerste vrou welijke schapenambassadeur, zet hem op! Ook bij het ti/dn/den op de fiets van het open Noordhollands kampioenschap dat afgelopen za terdag werd gehouden, waren op vallend veel vrouwen op het par cours. Opvallend en opvallende. Hier geen buitenlandse deelneem ster, maar wel duidelijk één die zeer veramerikaanst aan het worden is. In haar overdekte ligfiets, model si gaar, presteerde zij het om, even als diverse heren trouwens, topless over Texels wegen te snorren. Hier nog geen emenscipatie. Wat voor mannen al heel lang normaal en seksloos is, kan vooreen vrouw nog niet. Speelde de hitte haar parten of was beïnvloeding van de jury het oogmerkMet een klein beetje opletten had ze uit de jongste ge schiedenis toch kunnen leren dat een combinatie van seks.en sigaren niet direct tot succes leidt Het heeft haar niet aan een overwinning geholpen. Ook zonder topje reed ze geen toptijd. Pien Verberg Verspreid over vier locaties trakteer den zes Hoornders hun dorps genoten vrijdagavond op verhalen over hun werkzaamheden. Het ge hoor viel de organiserende feest commissie wat tegen: ongeveer zes tig, terwijl er ruimte was voor maximaal honderdvi|ftig personen. Opvallend, want de sprekers hadden toch heel wat te verteilen over uiteen lopende onderwerpen. Bart Witte vertelde over zijn ervaringen als be heerder van het voetbalgras in de Amsterdam Arena, professor Kees de Jager sprak over de sterren, Harry/ Oep Schilling over decorbouw. Joop Groeskamp over de belastingen, Ed de Boer over het componeren en ar rangeren van muziek en Dick Drijver over zijn keuze om het werk als schoolmeester vaarwel te zeggen en net als zijn vader, grootvader en over grootvader duinboer te worden. On danks de licht teleurstellende op komst zit de feestcommissie niet bij de pakken neer. 'We blijven op zoek naar mensen met een bijzonder be roep. De volgende keer, hebben we ons voorgenomen, willen we graag tenminste twee vrouwelijke vertellers. Maar kwaliteit staat voorop', vertelde voorzitter Piet Schneider De beroep- enavond was één van de onderdelen van het Hoornder Feest, dat komend weekeind In z'n volle hevigheid los barst. Dinsdag 7 september: In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 20.15 uur een concert van Gaby de Goede (sopraan) en Colet Nierop (harp). De toegang is gratis; na afloop wordt gecollecteerd ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draait om 20.00 uur King Arthur en om 20.30 uur The Village. Woensdag 8 september: In De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur de hervormde kerk te bezichtigen. In tegenstelling tot wat gebruikelijk was, is het orgel niet te bespelen. In De Witte Burcht in de Molen straat in Den Burg wordt van 19.30 tot 21.30 uur een bijeenkomst ge houden over depressies. Sprekers zijn psychiater dr. P.F.J. Schulte en ervaringsdeskundige Cindy Schreurs. De toegang Is gratis. Dansgroep Interdans Texel houdt vanaf 19.45 uur een open lesuur waarop ledereen kennis kan ma ken met de wereld van de interna tionale volksdansen. De open les vindt plaats in dorpshuis De Wie lewaal in De Waal. In Cinema Texel draait om 14.00 uur de Nederlandse versie van Shrek 2, om 14.15 uur Paniek op de prairie, om 16.00 en 20.00 uur King Arthur, om 16.15 uur I Robot en om 20.30 uur The Village. Donderdag 9 september: In De Buureton in Den Burg begint om 14.15 uur een voorlichting- smiddag voor slechthorenden. In Cinema Texel draaien King Arthur (aanvang 18.45 uur), The Village (19.15 en 21.45 uur) en Chronicles of Riddick (21.30 uur). Vrijdag 10 september: Aan de Van Foreestweg 2D in Julianadorp wordt van 10.00 tot 16.00 uur een verkorte cursus reiki gegeven. Opgave en inlichtingen: Ria Trap. tel. 318219. In De Cocksdorp is van 10.30 tot 13.30 uur de hervormde kerk te bezichtigen. In tegenstelling tot wat gebruikelijk was, is het orgel niet te bespelen. Het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur openge steld voor publiek. Er is verkoop van onder meer kleding, koffie en er zijn rondleidingen. Agrarische ondernemers die geïn teresseerd zijn in het WLTO-pro- ject Gras/Klaver, zijn vanaf 13.00 uur welkom bij een demonstratie Di. 07 1.10 en 13.56 u. Wo. 08 2.10 en 14.46 u. Do. 09 3.17 en 15.44 u. Vr. 10 4.37 en 17.00 u. Za. 11 6.20 en 18.50 u. Zo. 12 7.44 en 20.20 u. Ma. 13 8.40 en 21.16 u. Di. 14 9.14 en 21.54 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 12 september op om 07.07 uur en gaat onder om 20.07 uur: 14 september nieuwe maan. op het bedrijf van Spangerweg 36. E i-l IP ii In zwembad Molenkoog Burg wordt tussen 18.00 e uur de Zwemvierdaagse afj ,'r ten met een optreden van di band Flatbroke. In café Bruintje Beer ai Stenenplaats in Den Burg vanavond voor het eersl Chantant gehouden, waarbij en Lies Pieterse het Neder! lied zingen. In Cinema Texel draaien Arthur (aanvang 18.45 uur, Village (19.15 en 21.45 u Chronicles of Riddick (21.3! ak ja; ile ee D< ei vr 'TT he 9' er tio ijn Ik W iel ss are kc Ib; n vo '9' Ier op 0| Jel iel Om de drukte de baas te ki zet TESO in en rond het einde geregeld een extra bA'i,, De veerdienst verzorgt dan half uur een afvaart, zowel Texel als vanuit Den Helde gebeurt vrijdag van 6.30 tot uur, zaterdag en maand® 9.30 tot 16.00 uur en zond: 14.30 tot 20.00 uur. Autom ten moeten desondanks re! houden met wachttijden. Di nen vrijdag op Texel tussei en 17.00 uur oplopen tot ei en in Den Helder tussen 10. 20.00 uur tot anderhalf uur. dag bedraagt de geschatte i tijd op Texel tussen 9.00 en uur en in Den Helder tussen en 16.00 uur een half uur Z: moet op Texel tussen 14. 20.00 uur waarschijnlijk ee uur worden gewacht. M; bedraagt de wachttijd op tussen 10.00 en 12.00 uur lijk een half uur en in Den tussen 11.00 en 15.00 uur Nadere informatie kan woi kregen via tel. 0222-3696I mail mfo@teso.nl. De vei heeft ook een eigen www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag I Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Oef Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecour^ Gerard Timmerman (hoofdredacl Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 Advertenties en abonnementen Spinbaan 6 1791 MC Den Buro Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advert«ntiacontraden en oantk» toe zijn van toepas&Jng de Regelen voor h* vrezen van de Stichting ROTA. gevestigd i« zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koopt* brieken ie Amsterdam onder nummer 41IT exemplaar van de Regelen voor het Ad.*) wordl op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 €32,10» Per jaar 65,60 63,50 Bij verzending naar het buitenland portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperiofl In een tropisch aandoend Molenkoog werd vrijdag voor de laatste keer dit seizoen afgezwommen voor de dipoma's A, B en C. Er waren 83 kan didaten, waarvan 49 via het school zwemmen en 8 via het MRT-zwem- men. Linda Jongejan zwom samen met haar dochter Eline af. De geslaagden zijn: A-dlploma: Kimberley Brands, Rosalie Booy, Anne Deul, Beau Douma, Giel Drijver, Cor Drijver, Axel Eelman, Chimène Eelman, Daniël van Es, Casper Heijnen, Eline Jongejan, Joey van Keulen, Mees Rutten, Mandy van der Véen, Jacco Vermeulen, Kevin Vonk, Dana Wiersma, Donja Wit, Daniël Witte, Samantha Jurado Zapata. B-diploma: Sonny Bakker, Amanda Barhorst, Kaya van Benthum, Esmée Betsema, Ruud Betsema, Maikel Bouthoorn, Jurre Daalder, Cloë Allana Deelman, Samantha Rozemarijn Gort, Vera Hin, Willem'/ land, Danny Hoogerheide, Linda Willem Sybren Lakeman, Esmée' Lmeke Lohse, Joey Mets, Berna W van Opstal, Chinook Rijk, Danny Saa Schagen, Kris ter Steege, Jeroen Vis Vlaming, Belinda Waaijer, Eline Wa Walbeek, Roos Wijker. Sander W IJK Witte, Iris Witvliet C-diploma: Sabine Bakker, Ma'i Sharon Betsema, Erik Betserrs Brands, Ben Daalder, Maurice Daa- Robin Deelman, Katja van Dooije* Goënga, Chris Harting, Bryan Wessel Kiltz, Paul Landaal, Sebas Liere, Elsemieke de Lugt, Art Lugtmeijer, Sam Meerman, JosJi Melissa Otten, Bastiaan Riewald, M per, Arman Sjachov, Henk-Jan Sb, Renzo Matthijs Steffens, Maryse vi Michiel Vlaming, Usanne Wit. Sopl^ Erik Zethof UW on< in v se Dick Drijver vertelde in de tot café verbouwde schuur van Henk en let de Ruyter over zijn liefde voor de zuidpunt van Texel en het vak van duinboer(Foto Joop Rommets) Met stralend mooi weer verlieten zaterdagmiddag zeven bootjes van de Watersportvereniging de haven voor de laatste bootviswedstrijd van het seizoen. Na drie uur vissen bij de sluis van Dogger was Piet Saalmink winnaar met 12 vissen (347 centime ter). Jos Thielemans, die ook 12 vis sen had, eindigde op een tweede plaats (335 cm). Derde werd de jeug dige Danny Saalmink (10 vissen, 298 cm). Over het geheel waren de vang sten goed. Er werd gevist bij de zink- stukken, waar ook veel steentjes lig gen en vooral in de vooreb werd veel gevangen. Toen de stroming sterker werd, liepen de vangsten ook terug. Er werden voornamelijk zei gevangen, met en lengte vs veer 28 centimeter, maar ooi xels buikjes, één paling en twe 90/ (jonge kabeljauw). In vierweï werden in totaal 139 vissen 0 I op. met een gezamenlijk lengten meter. Na terugkeer in )nti mochten Nico Tessel Thielemans van De Soepkip Snelbokaal in ontvangst nf !eve vingen dit seizoen 34 vissen, totale lengte van 95 centimi Saalmink en de 7-jarige Saalmink van de boot Dam' den tweede (30 stuks, 835< Dorst en Jeroen Rouwen!1 het Zeepaardje derde (24 st D0| cm).

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2