K-- Voetballers ZDH de sportiefste in de regio Hondensportdag in Molenkoog Wandelen om Texel in 1967 KB^asnnHHiHH .TEXELSE couRANT- Randstad Eilandcompetitie Dirk Pool kampioen Voetbalprogramma Drie nieuwe kampioenen bij modelracen Autogene training Van der Vis en Boersen winnen tijdritcompetitie sportverleden t «,cWwreri5®9 vereniging VRIJDAG 10 SEPTEMBER 2004 Volleybalprogramma 14 september Veld A 18.30 Randstad-Autocentrale Super 19.15 Super-Prinsen Randstad 20.00 CVI-Paal 28 Prinsen van Texel 20.45 Maarco Bouw-NIOZ 1 CVI 21.30 Sportshop 2-Kobeko Maarco B 22.15 Tatenhove 1-Cocky Kobeko Veld B 18.30 TESO-Tevoko 2 OSG 19.15 OSG-Ecotiem TESO 20 00 Tevoko 4-Schouwstra Ecotiem 20.45 Zeilmakerij-Martine Tevoko 4 21.30 NBC-lepe de Boer Zeilmakerij 22 15 Natuurwinkel-Bar Sportief NBC De quiz was het laatste onderdeel van de wedstrijd waarin de spelregelkennis werd getest. In het midden Mike de Bruijn, links een speler van Sint Boys, rechts van Nieuwe Niedorp. foto Joop Rommets) Onderling mogen de voetballers van ZDH elkaar wel eens flink de waar heid zeggen, soms zelfs tot schrik van de eigen supporters, tegenstan ders hebben weinig te duchten. Af gelopen seizoen hoefden de scheids rechters maar zelden vermanend op te treden tegen de Hoornders, die gemiddeld niet meer dan één gele kaart per twee wedstnjden incasseer den. Dat was evenveel als de eerste elftallen van Sint Boys (uit Sint Maar ten) en Nieuwe Niedorp, maar minder dan alle andere ploegen in de Kop van Noord-Holland. Omdat de scheidsrechtersverenigmg Schagen- Den Helder slechts één sportiviteits- beker (de 'Fair Play Cup') had te ver geven, werden de drie verenigingen uitgedaagd zich te laten testen op hun kennis van de spelregels. Dat resulteerde in een wedstrijd, die zich woensdagavond onder toezicht van een deskundige jury voltrok op neu traal terrein, de kantine van HCSC in Den Helder. De drie clubs hadden elk drie spelers afgevaardigd. De eer van ZDH werd verdedigd door Mike de Bruijn. Bernard Ipenburg en Joop Rommets. Zij kregen eerst elk tien meerkeuzevragen en twee monde linge vragen voorgelegd, waarna er een quiz werd gespeeld. Bij elk on derdeel werden spelsituaties ge schetst en de vraag gesteld wat de scheidsrechter zou (moeten) beslis sen. Het ZDH-drietal was op dreef en klopte de tegenstanders met een op vallend groot verschil. Teamleider Mike de Bruijn kreeg behalve de im mense beker een bijbehorende vlag uitgereikt De beker moest hij direct weer inleveren, opdat de naam van ZDH erin kan worden gegraveerd. De voorzitter van de scheidsrechters verenigmg beloofde binnenkort af te reizen naar het eiland om de trofee voor één van de eerstvolgende thuis wedstrijden te komen uitreiken. Dirk Pool heeft afgelopen weekend met zijn Hobie FX one spi bij het open Texels kampioenschap voor catamarans beslag weten te leg gen op de kampioenstitel. Aan de door de Cocksdorper Kustzeil- vereniging (CKZ) georganiseerde wedstrijd deden zeven boten mee. Dankzij het fraaie weer konden zater dag vier races worden gevaren, de eerste drie op het wad voor het club terrein. Jan en Karelien Schouwstra hadden een baan uitgezet die met een spinaker kon worden gevaren, wat vijf van de zeven deelnemers deden. Bij de vierde race - een long distance - moest de meetpaal voor De Cocksdorp worden gerond. Al vrij snel was het duidelijk dat Dirk Pool met zijn Hobie FX-one de sterkste was. Eduard Zanen en Willem Houwing voeren met hun pijlsnelle Tornado Classic zonder spinaker met het grootste gemak naar de tweede plaats. Wie op de derde plaats zou eindigen, was na de eerste dag nog niet zeker Na een goed resultaat in de laatste race deelden Robbert de Jong en Rogier Veen de derde plaats met Jeroen den Breejen en Paul Evertsen, die de eerste drie races een beter gemiddelde hadden gevaren. De tweede zeildag zou bepalend zijn voor de einduitslag. Nadat het zater dag mooi weer was gebleven, kwam zondagmorgen eerst nog wat zee- damp opzetten, waardoor de start moest worden uitgesteld. Hoewel er enige verdeeldheid onder de zeilers heerste, werd met matige wind toch gewoon gestart. Ook omdat voor een officieel kampioenschap vijf wedstrij den moeten worden gevaren. On- Veld C 18.30 NIOZ 3-Rabobank Lindeboom 19.15 Lindeboom-E. van Wijk NIOZ 3 20 00 Beverdam-Wessels E. van Wijk 20.45 Zandbank-Swier Beverdam 21.30 Albert Heijn-De Wit Zandbank 22.15 NIOZ 2-Rab Albert Heijn Wedstrijdleiding: Ecotiem en Kees (tel. 310221). Uitslagen 7 september B&B van der Vis en Den Boer-De Rival 3-0; Smash '68-Remco Oostra Schilder 0-3, Tevoko 2-Ecotiem 3-0; Texelse Autocentrale-TESO 2- 1; De Pnnsen van Texel-OSG 2-1. Super de Boer-Randstad 2-1Wessels Ontwerptl-Swier Groente Fruit 2-1; Team Eveline van Wijk- Bouwcenter Rab 2-1 ;Rabobank-De Wit Instal latietechniek 0-3; Langeveld de Rooy-Zand- bank 3-0 Slagerij Beverdam-NlOZ 2 1-2; De Lmdeboom-AJbert Heijn 0-3, Aeolus Uitzend bureau-Foto de Waal 0-3; Sportshop Texel 1- Jozefschool 3-0; Bar Sportief-NBC Eelman Partners 3-0, Slagerij Beverdam 2-Natuur- winkel 2-1; Klif 23-Timmer's Bakkerij 1-2, Durper Drup-De Krim 3-0. Door een onvolkomenheid bij het in elkaar zetten van de krant van afge lopen dinsdag is slechts een deel van de voetbalwedstrijden voor komend weekend afgedrukt. Bij deze alsnog het hele programma. 'Een dag vol actie', belooft Hon denclub Texel, die zaterdag 18 sep tember in samenwerking met de jarige Sportraad op haar eigen ter rein bij zwembad Molenkoog een speciale dag verzorgt waarop dui delijk moet worden hoe leuk het kan zijn om samen met de hond op een sportieve manier bezig te zijn. Het programma duurt van 10.30 tot 16.00 uur en is zeer gevarieerd. Lan delijke toppers tonen hun kunnen tij dens demonstraties behendigheid, waarbij border collies door het nemen van hindernissen een parcours afleg gen. Deze demonstraties staan onder leiding van Ferry Verhoef uit Nieuwe- gein. Ook is er een demonstratie 'rolstoelbehendigheid', die laat zien dat hondensport voor iedereen is weggelegd. Honden van de Jackrusselvereniging stri|den om een prooi en zorgen voor actie en een groep van de Austrian Sheepdog gooit frisbee's naar hon den, die op hun beurt een verbazing wekkende sprongkracht demonstre ren. Zustervereniging DOS uit Den Hoorn verzorgt een demonstratie pakwerk. Daarnaast zijn er diverse 'workshops' en zal voor bezoekers de mogelijk heid bestaat om met de eigen hond 'een ander eens uit te proberen'. Om de nadruk op het sportieve karakter van de dag te leggen, wordt een run- bike-run gehouden voor baas en hond De deelnemers leggen 2 kilo meter wandelen of hardlopend af, fietsen daarna 5 kilometer en beslui ten met nogmaals 2 kilometer wan delen of hardlopen. Tijdens de wed strijden moeten de honden aan gelijnd zijn. Het betreft een 'recreatief gebeuren', iedereen bepaalt zelf hoe snel hij of zij het parcours aflegt. Dui delijke moge zijn dat de hond wel wat getraind moet zijn, 'met name voor de 5 kilometer fietsen', aldus de organi satie De wedstrijd begint om 14 45 uur. Aanmelden kan ter plaatse. Voor de jeugd is er onder meer een springkussen en een trampoline De djembégroep treedt op en voor een hapje en een drankje kan men terecht in de kiosk van Ben Haak en Liz Gedikink. De toegang is gratis. Om de clubkas te spekken wordt een collecte gehouden. danks een flitsende start van Dirk Pool. wisten Robbert de Jong en Rogier Veen als eerste te finishen. Omdat er gerekend wordt met de Texelratmg was het daarmee echter nog met zeker of Jeroen den Breejen en Paul Evertsen ook werkelijk van de derde plaats waren verdreven. Dat bleek pas bij de prijsuitreiking die vroeg in de middag kon plaatsvinden, omdat door het wegvallen van de wind een zesde wedstrijd was uitge sloten. Uitslag: 1 Dirk Pool (Hobie FX one spi); 2. Eduard Zanen en Willem Houwing (Tornado Classic); 3 Robbert de Jong en Rogier Veen (Nacra Inter 20 spi): 4. Jeroen den Breejen en Paul Evertsen (Hobie Tiger spi); 5 Fetze de Haan en Jan Boon (Nacra 570 spi); 6. Harald Ribic (Hobie FX one spi); 7 Andreas en Rina Moonen (Superneefie 23) Help kwetsbare kinderen Giro 1247 www.jantjebeton.nl SEWN Leidsters van kinderdagverblijf 't Zwin aan de Slingerweg zijn donder dag, de dag van de leidsters, in het zonnetje gezet. De medewerkers van Kinderopvang kregen van het hoofd kantoor van Catalpa een presentje en ook de ouderraad bracht een aardig heidje. Een blijk van waardering voor het werk van de 14 leidsters in het kinderdagverblijf, die 55 kinderen onder hun hoede hebben. Daarnaast maken ouders van 30 kinderen ge bruik van de buitenschoolse opvang. De presentjes van de ouders zijn ook bedoeld als een hart onder de riem voor de leidsters. Na een moeizaam jaar, waarin veel collega's als gevolg van een reorganisatie ontslag kregen, verdienen de leidsters een schouder klopje, aldus een van de ouders. Simon Kramer, Patrick Bakker en Gerrit van Strien hebben zaterdag op een zonovergoten kartingbaan het Texels kampioenschap model racen behaald. Zij stootten daar mee in een deelnemersveld van 27 racers en onder toeziend oog van wedstrijdleiders Angelien Com mandeur en Gré Bakker titelver dedigers Wouter van Strien, Carlos Huysman en Jan Dupon van hun troon. Al direct na de start van de elec- troklasse ging Simon Kramer er als een haas vandoor. De concurrentie sliep echter niet. Jan Dupon, Yvar Pool en Ronald Kramer zetten de achtervolging in. Simon Kramer wist echter zijn voorsprong te behouden en won de manche met een ronde verschil. Pool werd tweede, Ronald Kramer derde, nog net voor Ed Witte. Dupon kreeg na anderhalve minuut problemen met zijn motor en moest opgeven. Ronald Kramer maakte een zeer goede start in de tweede manche en ging vrijwel het hele veld voorbij Uitgezonderd Simon Kramer, die hem gedurende de hele manche voor wist te blijven. Ed Witte, Yvar Pool en Daan Grisnigt streden om de derde plaats, een strijd die beslist werd in het voordeel van Pool. In de finale was Simon Kramer niet in te halen door Ed Witte, Yvar Pool, Daan Grisnigt en Sander Vermeulen, die heftig streden om de tweede plaats. Het werd stuivertje wisselen tot Pool, een van de favorieten, naar de vijfde plaats afzakte. De tweede plaats ging uiteindelijk naar Ed Witte, met een voorsprong van slechts en kele seconden op Sander Vermeulen. In de drukke brandstofklasse streden Carlos Huysman, Remco Winder, Peerke Reijnders, Edo Pool, Patrick en Dennis.Bakker om de ereplaatsen. Winder won de eerste manche, ge volgd door Patrick Bakker en Pool Reijnders won de tweede manche. Patrick Bakker werd tweede, de derde plaats was voor Huysman. In de finale ging het hele veld goed weg. De snelheden waren hoog op het ongeveer negentig meter lange cir cuit zakten de rondetijden tot onder de tien seconden. Patrick Bakker bleek de snelste en won de finale. Peerke Reijnders, met nog maar drie wedstrijden ervaring, zette een goede prestatie neer door de tweede plaats op te eisen. Ardi van Rossum, Carlos Huysman en Remco Winder vochten om de derde plaats. Winder raakte wat achter, Huysman werd uiteinde lijk derde, Van Rossum vierde. Als laatste verschenen met motoren de stockcars aan sta eerste manche viel Andrè va uit nadat zijn auto met een g. antenne stuurloos werd. snelle reparatie kon hi| nog rondjes op de klok zetten. Aai lijk beter ging het met Wo Gerrit van Strien, Arjen Poo Smit. Pool won de manche voorsprong van slechts 2, conde op Wouter van Strie- van Strien werd derde Huizmga en Frans Prins vie technische problemen uit. De kwalificatiemanche eindigde overwinning voor Gerrit var Jeroen Huizinga, weer op eni wedstrijd, werd tweede, An en Strien derde. Wouter van St pech met zijn motor en kon r meekomen. d en z'i K- rv In de finale reden de bolidejd- familie Van Strien, Huizinga, Pool vol gas hun rondjes uit en Prins en André van Sir den zich niet echt in de strij beker mengen. Wouter vai had de problemen met zijn m weten op te lossen, wat hem kostte. Hij eindigde uiteim ;pj derde. Huizinga en Gerrit va reden het rubber van de ban de felbegeerde eerste plaat! delijk ging Van Strien met de huis. Volgende week wordt de competitieavond gehouden lui V£ 1 jun vei in ne aai in air Zaterdag 11 september Texel'94 A1 -Zaandijk A1 13:30 Texel'94 B1-N.Niedorp B1 13.30 VIOS-W B2-Texel'94 B2 14.30 Oosterend B1-Schagen B2 14.30 VIOS-W C1-Texel'94 C1 14.30 WGW C2-Texel'94 C2 14.30 Texel'94 94 C3-JVC C2 11.45 Texel'94 94 C4-ZAP C3 11.45 DWOWC1-Oosterend C1 11.30 De Koog C1-Con Zelo C1 13.45 BKC D1-Texel'94 D1 11.00 Texel'94 D2-Dirkshorn D1 13.30 BKC D3-Texel'94 D3 9.30 Texel'94 E1-HCSC E1 10.30 Oosterend D1 -SRC D2 11.45 De Koog D1-Den Helder D4 11 30 Kaagvogels D2-Texel'94 MD2 11.15 KGB G1-Texel 94'G1 11.30 Texelse pupillencompetitie Real Madrid-Valencia 9.30 Barcelona-Deportivo 9.30 De Koog F2-SVC F1 9.30 SVO F1-Espagnol 9.30 Chelsea-Liverpool 10.30 Blackburn-Fulham 10.30 Arsenal-Manchester 10.30 De Koog E1-SVC E1 10.30 SVO E1-Everton 10.30 De teams van ZDH zijn vrij in verband met het Hoornder Feest. Zondag 12 september Texel'94-WGW 1 14.00 WSW-Oosterend 14.00 Schellinkhout-De Koog 14.00 Texel'94 2-VIOS-W 3 12.00 Geel Zwart'30 3-Texel'94 3 11.30 ZAP 5-Texel'94 4 14 00 DWOW 3-Oosterend 2 14.00 Den Helder 5-De Koog 2 10.00 Texel'94 MA1 -Hellas Sport MA1 12.00 Woudia MB1-Oosterend MB1 14.00 Fysiotherapeut Henk de Steur biedt vanaf deze maand een cursus 'ont spanning en autogene training' aan. De deelnemers aan deze cursus ma ken kennis met verschillende ont spanningstechnieken, verdiepen zich in de autogene training en leren die in het dagelijks leven toe te passen. De cursus bestaat uit tien wekelijkse lessen, deelname kost €95.-. Voor mensen met (chronische) nek- of rug klachten biedt De Steur een trainings groep ter verbetering van de condi tie van de wervelkolom. Deze cursus (van tien lessen) wordt gegeven op de woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Deelname kost €70,-. Met het verrijden van het Nederlands kampioenschap tijdrijden is tevens de strijd in de tijdritcompetitie van Wielervereniging Texel gestreden. Robbert Boersen en Ferry van der Vis toonden zich over het hele jaar de sterkste tijdrijders. Van der Vis won alle tijdritten in de leugdcategorie, Boersen bleef tot het Nederlands kampioenschap ongeslagen, waar mee ook hij overtuigend winnaar werd. Einduitslag Senioren: 1 Robbert Boersen. 2.Gauke van Lingen. 3.Theo Boom. 4.Niels Jimmink. 5.Menno Goënga Jeugd: 1 Ferry van der Vis 2 Mark Huisman; 3 Rick van der Vis. 4.Klaas Uitgeest; 5 Werner Jeroen Huizinga, Gerrit van Strien en Wouter van Strien werden de winnaars in de stockcarklasse van Mode/racing i exei. /FolC Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over koepelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo tie was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad, die ter gele genheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere evenementen organiseert. De Texelse Courant grijpt het jubileum aan om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: het eerste wandel rondje om Texel. Dikke pret in kinderdagverblijf 't Zwin, waar de jeugd en hun leidsters zich vermaken In de zandbak IFoto Gerard Timmerman) Kuip 'Een zware beproeving', 'een barre tocht' en 'een monsterlijke tocht'. Het zijn niet bepaald liefelijke pre dikaten die in de Texelse Courant van dinsdag 19 september staan te lezen over de eerste wandelronde om het eiland, die drie dagen eer der was gehouden. 'Familieleden die elkaar na het wandelavontuur terugzagen (zowaar lévend!) om helsden elkaar en zelfs vloeiden er tranen van ontroering en blijd schap.' In aanwezigheid van loco-burge meester Daalder en na het op plech tige wijze doorknippen van een lint door wethouder Joustra gingen 64 wandelaars op weg voor de eerste wandelronde om Texel. Dat gebeurde om half vier 's nachts(!) en met bij 't Horntje, zoals tegenwoordig, maar bij het gemaal van De Cocksdorp. Het evenement werd georganiseerd door PW. Rijkers uit Den Helder (en dus niet door wandelsportvereniging 't Gouden Boltje, dat aanstaande zater dag voor de 34ste keer organisator is van de tocht). Rijkers had een krap tijdschema op gesteld. 'Wie om zeven uur met bij 't Horntje is, wordt gediskwalificeerd!', had hij gezegd. De groep, die in zui delijke richting over de dijk ging, zette dan ook direct een spurt in, noteerde de verslaggever. 'Het werd hardlopen met hindernissen Er moest herhaal delijk over hekjes worden geklom men (die men in het nachtelijk duis ter soms te laat zag), veel wandelaars stapten in gaten en gleden uit over de glibberige klei of de schapenkeutels In het natte gras waren de schoenen en sokken spoedig doorweekt. Niet iedereen was zo verstandig geweest om het eerste deel van de tocht op laarzen af te leggen en pas later de meegevoerde schoenen aan te trek ken. Zo wisten alle wandelaars al gauw waaraan zij waren begonnen: een barre tocht.' Om half acht stond de groep bij 't Horntje, waarna de marine er met landingsboten voor zorgde dat ieder een de Mokbaai werd overgezet en de weg kon worden vervolgd vanaf de stuifdijk. 'De uitgestrekte Hors, blinkend onder de juist opgekomen zon, bleek ook geen ideaal wandel gebied te zijn. Het valt met mee om na 20 km vallen en opstaan nog eens enkele kilometers door mul zand te trekken, in de wetenschap dat daarna nog met eens de helft van de tocht erop zit...', merkte de verslaggever op. In het paviljoen van 'de heer Vlaming' bij paal 9 was even gelegenheid om uit te rusten, koffie te drinken en zich laten behandelen door de 'blarenprik- kers' van het Rode Kruis. Om de ach terblijvers in staat te stellen de voor ste lopers bij te halen, had de organisator bepaald dat er twaalf rustplaatsen zouden zijn, waarvan daan de wandelaars steeds weer als groep moesten vertrekken. Een be zemwagen, bestuurd door de heer Hillen, was op elk controlepunt aan wezig om eventuele uitvallers mee te nemen. Nadeel van dat systeem was dat het met mogelijk was er 'een ei gen tempo' op na te houden en daar tegen maakten zovelen bezwaar, dat Rijkers besloot de stops bij paal 15, paal 17 en de Slufter over te slaan. Bij het passeren van de Slufter was het laag water, zodat het mogelijk was door de geul heen te wad In het vervolg deed de verr zich steeds meer gelden er tempo sterk. In verband rr> verhogingwerkzaamheden de wandelaars bij de vuurt! inwaarts gaan en via de weg naar de finish lopen uur 's middags arriveerde er, 'sommigen nog opmerk ter, anderen mank lopend steund door anderen' Van nemers vielen er twee ondi De één werd slachtoffer ragelijke kuitkramp', de z'n voeten onder de blaren aanmerking nemende dat h- deel der wandelaars mei was en de ongunstige steldheid van de route, kan tal uitvallers opmerkelijk noemd worden.' lar Bij de finish werden de w door honderden belangs verwelkomd met applaus men. 'Een dikke zoen wasf longste deelnemer van de 14-jarige Arie Druif uit De Ci die als eerste in georganis band aankwam.' Ruim dm eerder was gemeentes ecres sterboer al gearriveerd. 'Hj ten mededinging gelopen ook zijn rustpauzes naar eic had kunnen plannen.' D deelnemer was de 61-|3 C.H. Streefland uit Amste de tocht 'beter doorstaan menige jonge kerel'. Loco-burgemeester Daalé na afloop het woord in hot Hij zei 'diep respect' te hetfer de wandelaars en sprak monsterlijke tocht'. Het gen stuur wilde volgens hem overweging nemen' een ringspenning te laten dereen die het evenement® staan. et :n. eli tij. 'De wandelaars In de buurt van het Hoornderslag; de helft zit erop', schre Courant bij deze foto.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 6