ome Alternatieve route l Agenda voor Texel Race i m él Bos en Duin rouwelijke tegenhanger van Batman Film teso Mi 1000 m2 TEXELSE g COURANT Excm*sies Veldtoertocht over Texel aarvergadering 10 voor Texel ouwen van Nu Training Tevoko Leerbewerking Fluitkwartet in Den Hoorn Mosselrit Trainingen over familierelaties Klaverjasdrives Bridge Iets te vieren Rmi_- Rl E [Rebecca de Vriendschap Gamalenvissen en zeehonden zien TX10 Hoogwater te Oudeschild Skyblasters in Worsteltent KART1NG TEXEL an Keijser VRIJDAG 17 SEPTEMBER 2004 lerdag 18 september n 14.00 uur begint in natuurge- id De Schorren een excursie van tuurmonumenten. Opgave en chtingen bij EcoMare. tel. 7741. n 15.00 en 16.00 uur begint een idleiding door de bierbrouwerij ide Schilderweg, Toegang €6,- lormatie: tel. 320325. ndag 19 september Ie Slufter gaat om 11.00 uur de «irsie 'Door het zout van de zee' Staatsbosbeheer van start, gave en inlichtingen bij jMare. tel. 317741. isdag 21 september 11.00 uur begint bij Hopmans t een rondwandeling door De lerlanden met aansluitend een <else Natuur Lunch'. Deelname €15.- (kinderen tot 12 jaar I,-). Reserveren bij EcoMare, tel. 741 of Texel Catering Service, 313791. Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bierbrouweri] aan de Schilderweg. Toegang €6,- informatie: tel. 320325. Woensdag 22 september Om 9.00 uur begint in natuurgebied De Schorren een excursie van Natuurmonumenten. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Biologische zuivelboerderi] Sint Donatus bij Den Hoorn verzorgt een rondleiding voor kinderen en hun ouders over het bedrijf en het omringende land. Aanvang 14.30 uur. Reserveren is gewenst (tel. 319426). Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilderweg. Toegang €6,- informatie: tel. 320325. Donderdag 23 september Om 14.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door het duingebied van de Muy. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. De kans dat de Texel Race voor surfers zaterdag doorgaat, is groot. Niet alleen omdat de weersvooruit zichten heel redelijk zijn, maar ook omdat de organisatie een alterna tieve route in petto heeft. 'Te vaak zijn wind of onvoldoende water op de Waddenzee spelbreker ge weest', argumenteert Wieb van den Berg, voorzitter van de organise rende commissie. (surf)kleding, computerspellen en eten en drinken, heeft paviljoen- eigenaar René Jager zijn kiosk aan de duinvoet ontruimd en beschikbaar gesteld. Het secretariaat bevindt zich als vanouds op het parkeerterrein. Van alle surfers die zijn uitgenodigd, hadden woensdag er 35 hun deel name toegezegd, onder wie vier Bel gen De belangstelling blijft daarmee iets achter bij andere jaren, maar dat Vrijdag 17 september: Vandaag wordt in de schuur van RAB in Oudeschild de tweede avond van de Lionsveiling gehouden. Aanvanq 19.30 uur. rste ATB-veldtoertocht van Noord-Hollandse Veldtoert- «ncomité wordt zaterdag 25 imber op Texel gehouden. De lisatie is in handen van Toer- ;lub Taxi 312000 en Dok-Toer, erfietsafdeling van wielerver- ng DOK uit Den Helder. Een veldtoertocht is een recrea- fietstocht over een parcours (oor het grootste deel onver- is. imenwerkende Noord-Holland- erfietsclubs - Alcmaria Victrix, DOK, Le Champion, Omni- en Toerclub Taxi 312000 - orga- »n elke winter vijftien ATB-veld- :chten door heel Noord-Hol- Wie aan minimaal tien tochten loet, komt iri aanmerking voor :oone-Liefting-Trofee. De coór- ie is in handen van Peter Enge- •estuurslid van Dok-Toer. ereniging 10 voor Texel komt isdag 22 september om 20.00 i Hotel Den Burg bi|een voor de srgadering. Op de agenda staan ilopende zaken. Om de drei- s vergrijzing het hoofd te bieden, It het bestuur vooral ook jonge- bofdeling Texel van de NBvP Vrou- van Nu komt dinsdag 28 sep- er om 20.00 uur bijeen in De ton aan de Beatrixlaan in Den A. Gildemacher houdt een le- net als titel 'Uw tuin een labo- jm'. Introducés zijn welkom. De start vindt op 25 september om 8.00 uur plaats op het terrein van DOK aan de Guldemondweg in Den Helder De deelnemers fietsen onder begeleiding van een motoragent naar de haven van Teso waar de boot van 8.30 uur wordt genomen. Om 9.00 uur vertrekt een tweede groep naar de boot van 9.30 uur. Groep twee vertrekt om 9.00 uur voor de boot van 9.30 uur. Het bewegwijzerde traject op Texel is vijftig kilometer lang en voert onder meer over de ATB-route van Staats bosbeheer en het strand. Onderweg wordt een versnapering verstrekt. Deelname kost €8,- voor deelnemers boven de 12 jaar. Jongere deelne mers genieten korting. In het club gebouw van DOK wordt na afloop een Ridley mountainbike verloot. Daar is ook gelegenheid tot douchen en het schoonspuiten van de fiets. Voor startmogelijkheden op Texel kan contact worden opgenomen met Jan Zi|m, tel. 314205. Voor verdere infor matie: Peter Engelen van DOK, tel. 0223-630398. .k..v.; '"r Voor zowel beginners als gevorder den verzorgt docente Lilian Koorn vanaf maandag een cursus leer bewerking. De cursussen worden gegeven in vijf blokken van elk twee uur, op een in overleg met de cursis ten te bepalen dag. Deelname kost €60,-, exclusief materiaal. Voor op gave en inlichtingen: tel. 312245. In verband met de aandeelhouders vergadering van Teso in de Burg meester de Koninghal worden de trai ningen van volleybalvereniging Tevo ko van donderdag 23 en vrijdag 24 september verplaatst naar de sport zaal van OSG De Hogeberg. Het plan ontstond vorig jaar, toen de wedstrijd moest worden gestaakt omdat er op de Vlakte van Kerken, aan de noordoostkant van het eiland, slechts vijftig centimeter water stond. Dat was veel te weinig voor de meeste deelnemers, die een vin van zo'n zeventig centimeter onder hun plank hebben. 'Een paardeelnemers vroegen toen waarom we eigenlijk met op de Noordzee blijven als varen op de Waddenzee niet lukt. Het alter natief bestaat er nu uit dat er vanaf paal 9 eerst naar de noordpunt van het eiland worden gesurft. Daar moet een boei worden gerond, waarna de surfers helemaal naar de zuidpunt moeten waar eveneens een boei ligt, om uiteindelijk te finishen bij paal 9. Dat is wat korter dan het rondje - ik denk zo'n 75 kilometer tegen 100 ki lometer -, maar je kunt tenminste varen en je hebt een uitslag. En we heten geen Ronde om Texel maar Texel Race, dus wat dat betreft is er ook geen probleem Ook in enkele andere opzichten kent de vijftiende Texel Race veranderin gen. Vanwege het wegvallen van vakantiecentrum De Krim als spon sor, speelt het hele evenement zich bij Den Hoorn af. Deelnemers kam peren op Loodsmansduin of hebben logiesruimte in Texels zuidelijkste dorp geboekt. De feestavond na de race wordt gehouden in strand paviljoen Paal 9. Om de feestgangers genoeg ruimte te bieden, wordt het terras overkapt met tenten. De tent op het strand moest dit jaar komen te vervallen, aangezien er bij hoog water een te smal stukje strand over bleef. Om toch een plek te hebben voor de verkoop van artikelen als twoman', die de komende tijd in ema Texel draait, vertelt het ver van de volgzame werknemer ence Philips (een rol van Halle ty), die zichzelf wegcijfert voor '4 (heethoofdige baas en ex-mo- laurel Hedare. Als grafisch ont- ipfpster werkt ze voor Hedore «Jty, een enorm cosmeticabe- dat op het punt staat revolutio- 'e anti-verouderingsproducten de markt te brengen. Als Pa ce er achter komt dat de nieuwe ducten vreselijke bijwerkingen iti iben, belandt ze ongewild in het xi Melpunt van een bedri|fscom- ,d I. Wat daarna gebeurt, zal haar nl r altijd veranderen. Ze wordt 'oord, maar wordt 'getransfor- 'o' in een vrouw met de kracht, 'beid, behendigheid en het te gevoel van een kat. Met haar me eigenschappen en katach- intuitie wordt ze Catwoman: sluw en sluipend schepsel, dat bf) fegrens balanceert van goed en ad en ook wel 'de vrouwelijke "hanger van Batman' wordt ®emd Naast Halle Berry schit- c in deze spannende actiefilm tin Stone en Benjamin Bratt. een weekje te zien is de hcefictionfilm 'Chronicles of e" ®ck', een vervolg op 'Pitch rhoofdpersoon Riddick is Mr op de vlucht geweest in de te uithoeken van het heelal Nu Jdt hij zich op de planeet "*i, waar een vooruitstrevende, «ulturele samenleving was ge- vestigd tot de planeet werd ingeno men door de wrede tiran Lord Mars hal. Riddick wordt opgepakt en in een ondergrondse gevangenis ge gooid, waar het beurtelings ijzig koud en gloeiend heet is. Hij ont moet er een oude bekende, Kyra, de enige overlevende uit een vroeger leven van Riddick. Samen proberen ze zich te bevrijden, eerst uit de gevangenis en later van de tiran. Op het spel staat niet alleen hun eigen leven, maar ook het lot van alle mensen - de levenden en de doden. Geprolongeerd is eveneens de thril ler 'The Village', geregisseerd door M. Night Shyamalan, bekend van 'The sixth sense' en 'Signs' De film gaat over een dorp met een hechte gemeenschap, dat er op het eerste gezicht idyllisch uitziet, maar waarin de dorpelingen leven met de vrese lijke wetenschap dat in de omrin gende bossen vreemde wezens wonen, wier kwade en onheilspel lende kracht zó afschrikwekkend is, dat niemand het dorp durft te ver laten. Walt Disney's 'Paniek op de prairie' is de Nederlands gesproken versie van 'Home on the range', een vro lijke animatiefilm én musicalkome die, met in de hoofdrol de meest miskende held in de geschiedenis van het Wilde Westen: de koe. Het verhaal begint wanneer melkvee houderij 'Patch of Heaven' te horen krijgt dat de boerderij wordt ontei gend en drie tot dan volgzame koeien besluiten zich ermee te be moeien. Om aan het benodigde geld te komen, bedenken ze een plan: ze willen de beloning innen die op het hoofd staat van de sluwe veedief Alameda Slim, die zijn gitaar en hypnotiserend gejodel gebruikt om het vee als de rattenvanger van Hameien mee te lokken. Maandag draait in Cinema Texel een 'sneak preview', een film die officieel nog niet uit is en waarvan tot de aanvang van de voorstelling geheim blijft welke het is. komt voor Van den Berg niet als een verrassing. 'Het surfen beleeft nu eenmaal een kleine terugval. Maar ik verwacht evengoed dat we het maximumaantal van 50 wel halen. De echte toppers komen altijd op het laatst.' Onder de deelnemers bevinden zich zes Texelaars: Klaas-Jan van der Vis, Bart Goemans, Gert Jan de Wit, Ron Broersma, Joost Albers en Douwe Monsma. De sterkste twee. de broers Van Rijsselberghe, die onlangs de wereldtitel in hun leeftijdscategorie veroverden, moesten afbericht doen. 'Dorian heeft deze week jeugd kampioenschappen op het Duitse Waddeneiland Rügen, Adriaan is naar Corsica voor een föfosessie voor zijn sponsor', weet Van den Berg De Texel Race gaat, afhankelijk van wind en tij, zaterdag rond 10.00 uur van start. Tegelijkertijd worden bal lonnen losgelaten voor de jaarlijkse wedstrijd (het is overigens ook moge lijk om later op de dag nog mee te doen aan deze wedstrijd). Radio Texel verzorgt vanaf 8.00 een recht streekse uitzending. Naast de eigen lijke surfrace zijn er zowel zaterdag als zondag wedstrijden en demon staties in onder meer kitesurfen en freestylesurfen en zijn er slalomraces en uiteenlopende strandactiviteiten. Meer informatie staat in het door de organisatie uitgegeven magazine, dat afgelopen week met de Texelse Cou rant is verspreid. Anders dan in sommige publicaties staat vermeld, vindt het concert van het Aiolos fluitkwartet niet plaats in de hervormde kerk van Den Burg, maar in de hervormde kerk van Den Hoorn. Het concert begint om 20.15 uur en is gratis toegankelijk. Na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrij ding van de kosten. Het Aioloskwartet werd opgericht in 1982 en bestaat uit Marion Blonk, Rieneke Weber, Marijke Bos en Anke Buringa, allen studenten van Eugénie van der Grinten aan het conservato rium in Alkmaar. Als kwartet werden lessen gevolgd bij onder meer Irena Grafenauer tijdens het Orlando festi val voor kamermuziek in Kerkrade. De leden afzonderlijk bekwaamden zich verder bij Peter van Munster, Raymond Delnoye, Jo Hagen en Jacques Zoon. Drie van hen hebben inmiddels hun graad Uitvoerend Mu sicus behaald. De vier fluitisten zijn elk als docent verbonden aan een muziekschool in Noord-Holland en zijn actief in ver schillende ensembles. Het Aiolos kwartet geeft concerten in binnen- en buitenland, heeft verschillende radio- en televisieopnames gemaakt en gaf in 1993 een CD uit met werken van Bozza, Kuhlau, Jongen. Schmitt en Walckiers. Het repertoire beslaat muziek van de late 18de eeuw tot heden. Bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland gaat zondag om 14.00 uur de jaarlijkse Mosselrit van de MAB van start. Inschrijven is moge lijk vanaf 13.30 uur. Zoals de naam al aangeeft, kunnen na afloop van de rit ruimschoots mosselen gegeten wor den. Muziek- en Dansschool Texel ver zorgt een driedaagse workshop Tango Argentino, die vanavond be gint. Meer informatie via tel. 313493. Klaverjasclub De Doormars houdt een drive voor leden in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Aanvang 20 00 uur. In Cinema Texel draaien Chronicles of Riddick (aanvang 19.00 uur), The Vil lage (19.15 en 21.45 uur) en Cat woman (21.30 uur). Zaterdag 18 september: Bij paal 9 gaat rond 10.00 uur de Texel Race van start. Hondenclub Texel verzorgt is samen werking met de Sportraad van 10.00 tot 16.00 uur een dag vol demonstra ties en andere activiteiten op het ei gen terrein bij zwembad Molenkoog in Den Burg. De toegang is gratis. In de Buureton in Den Burg begint om 14.00 uur een modeshow voor senio ren. Van 14.00 tot 16 .30 uur wordt in Eco Mare een speciaal vleermuispro gramma aangeboden voor kinderen van 8 tot 14 jaar. Er wordt onder meer zelf een vleermuiskast gebouwd. Deelname is gratis, opgeven bij EcoMare, tel. 317741. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Shrek II (aanvang 14.00 uur), Paniek op de prairie (14.15 uur), Catwoman (16.00 en 21.30 uur), Chronicles of Riddick (16.15 en 19.00 uur) en The Village (19.15 en 21.45 uur). Zondag 19 september: Op de parkeerplaats bij zwempara dijs Calluna wordt 's morgens een kofferbakmarkt gehouden. De op brengst is bestemd voor IJsclub De Koog. Nabij Dorpszicht aan de Stengweg bij De Cocksdorp wordt zondag in sa menwerking met de KNJV een jacht- hondenproef gehouden. De wedstrij den beginnen om 9.00 uur en duren tot 16.00 uur. Bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland gaat om 14.00 uur de Mosselrit van de MAB-club van start. Op het Dorpsplein van De Koog vindt tussen 14.00 en 15.00 uur een optre den plaats van fanfare Kunst na Ar beid uit Koudekerk aan de Rijn Om 14.00 uur begint bij De Worstelt- ent aan de Smitsweg in het bos een optreden van de Skyblasters Big Band. De toegang is gratis, bij mooi weer vindt het optreden buiten plaats. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Shrek II (aanvang 14.00 uur), Paniek op de prairie (14.15 uur), Catwoman (16.00 en 21.30 uur), Chronicles of Riddick (16.15 en 19.00 uur) en The Village (19.15 en 21.45 uur). Maandag 20 september: In de hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Toegang €1,20. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een openbare vergadenng van de raadscommissie Grondgebied. In Cinema Texel draaien een 'sneak preview'(aanvang 20.30 uur) en The Village (20.30 uur). Dinsdag 21 september: Het Steunpunt Mantelzorg houdt van 13.30 tot 15.30 uur een 'mantelzorg salon' in het Wijksteunpunt Centrum aan het Bernhardplein in Den Helder. Gastspreker is Miranda Bloem, die in formatie geeft over Corbis Plus. Staatsbosbeheer houdt vanaf 20.00 uur een bijeenkomst over 'drempels in de natuur' in het gebouw aan de Molenstraat. In de hervormde kerk van Den Hoorn begint om 20 15 uur een concert van het Aiolos-fluitkwartet. De toegang is gratis; na aïïoop wordt gecollecteerd ter bestrijdingwan de-kosten. In Cinema Texel draaien Catwoman (aanvang 20 00 uur) en The Village (20.30 uur). In De Witte Burcht in de Molen straat brengt toneelgroep Inter-Act zondag 31 oktober de voorstelling The Cord, waarin complexe ver houdingen tussen ouder en kind absurdistisch maar herkenbaar en met humor in beeld worden ge bracht. The Cord werd geschreven door Keith Johnstone uit Canada en wordt in het Engels gespeeld. Voor het volgen van het stuk, dat uit drie korte scènes bestaat, is echter geen optimale kennis van het Engels vereist. De voorstelling begint om 13.30 uur. De theatervoorstelling wordt geïni tieerd door interactiebureau Tiny Beemsterboer uit Dirkshorn. Hoewel The cord op zichzelf staat, kan het dienen als voorbereiding op de cur sussen Familieopstelling en The work die later in het jaar worden gegeven. De cursus Familieopstelling volgt het model van Bert Hellinger. Daarbij worden de deelnemers aangewezen als plaatsvervangers voor de familie leden, waardoor de verwarring bin nen de groep duidelijk wordt. Ook voor de mensen die alleen maar mee werken aan de opstelling van een ander, kan deze workshop inzicht geven in de eigen familierelaties. The work is een training volgens het communicatiemodel van Thomas Gordon. Deelnemers leren hierbij zich te ontdoen van belemmerende erva ringen, waardoor zij meer begrip en acceptatie ontwikkelen voor zichzelf en voor anderen. De workshop Familieopstelling wordt gegeven op maandag 8 november, de workshop The Work op zaterdag 13 november. Beide workshops du ren van 10.00 tot 17.00 uur, deelname kost €50,-. Voor opgave en inlichtin gen: Tiny Beemsterboer, tel. 0224- 552719, e-mail t.beemsterboer@ planet.nl. Klaverjasclub De Doormars in Oude schild begint het seizoen vrijdag met een drive. Deze begint om 20.00 uur in dorpshuis 't Skiltje, er wordt met losse maat gespeeld. Volgende week begint de reguliere competitie, waar van de eerste helft wordt afgesloten met een kerstdrive. Half november wordt een drive gehouden voor het goede doel. Bridgeclub Groot Slem begint maan dag met de wintercompetitie. Elke week wordt vanaf 19.30 uur gespeeld in manege Akenburg. Nieuwe leden zijn welkom, gastspelers dienen zich van tevoren aan te melden. Dit kan via tel. 312523. Restaurant - Brasserie Oudhollandse spelletjes bijvoorbeeld gecombineerd met een feestelijke barbecue Bakkenweg 16 - Pen Hoorn tel. 315541 (bij de Fonteinsnol) pr - Culinair*. Hogere De Wa Telefo Reserveren gewenst Avontuur Romantiek www.waddenveer.nl Dagtochten \l.ieland v.v. dagelijks, behalve op ma. en vr. Unieke Robbentochten rond de imurtoren Za. 18. zo 19 en di. 21 sept. om 15.30 uur Wo 22 en do 23 sept. om 18 30 uur Vertrek en kaartverkoop: Steiger bij de 'Noorman' t.o.v. reddingboothuis. Paal 33, De Cocksdorp a 06 13 52 47 34 of 31 64 51 Dagelijks afvaart (behalve zondag) om 10.30 en 14,00 uur. Volwassenen 7,50, kinderen 3-10 jaar €6,00 EMMIE (0222) 31 36 39 of 0651 49 86 14 Vr. 17 11.26 en 23.44 u. Za. 18 11.35 en 23.30 u. Zo. 19 12.05 en 23.35 u. Ma. 20 12.40 en - u. Di 21 0.24 en 13.05 u. Wo. 22 1.00 en 14.00u. Do. 23 2.20 en 15.20 u. Vr. 24 3.45 en 17.20 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 19 september op om 07 19 uur en gaat onder om 19.50 uur, 21 sep tember eerste kwartier I Grote indoor speeltuin (met terras) YDndev I Spelen, klimmen, I klauteren, glijden I en springen. Dagelijks geopend I van 10.00 - 18.00 uur I Ook voor kinderfeestjes De Knm Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in en rond het weekeinde ge regeld een extra boot In. De veer dienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Dat gebeurt zondag van 14.30 tot 20.00 uur en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilisten moeten desondanks rekening hou den met wachttijden. Zondag moet op Texel tussen 10.00 en 20.00 uur mogelijk een half uur worden ge wacht. Maandag bedraagt de wacht tijd op Texel tussen 9.00 en 16.00 uur en in Den Helder tussen 11.00 en 15.00 uur naar verwachting een half uur. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e- mall info@teso nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Onder leiding van vaste dirigent Joseph Ousters (bekend van Circus Ousters) treedt zondagmiddag Big Band Skyblasters uit Baarn op bij de Worsteltent De 26 man sterke band speelt klassiek werk als Fly me to the moon. Tuxedo Juction en Over the rainbow, maar ook eigen werk en bewerkingen van popnummers. Het concert begint om 14.00 uur en vindt bij mooi weer plaats in de tuin. De toegang is gratis. Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 OEN BURG mtfNBUURT 14 TEL. 313921 1 3 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kartbaan mini's (8 t/m 12 (aar) Circuitbaan (vanaf 12 jaar) Kantine I terras Midgetgolf speeltuin tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation. kampeer uitrustingen, reparaties, etc. I\lu ook ruitersportartikelen. Kampeercentrum Spinbaan 14 - Den Burg - Tel. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9