^ittige Texelrace alleen weggelegd voor de besten 'Dit was de zwaarste race ■Me ik hier ooit heb gedaan 7 m jii an Rijsselberghe opnieuw wereldkampioen SVO door overwinning naar kop ranglijst Texel'94 mist verdiend punt tegen koploper .TEXELSE COURANT' ".cf *k:;- mimi ia Opnieuw grote ïederlaag voor voetballers Voetbaluitslagen lv" Zaalvoetballers van J'elleboog verspelen punten Programma zaalvoetbal Kitesurfers Voetbalprogramma Sportvissen iel; >s Ir DINSDAG 21 SEPTEMBER 2004 idkracht zes tot zeven, een ste- branding en een woelige zee. vijftiende Texelrace werd zater- een race die alleen voor de kste windsurfers was wegge- 7 Slechts zes van de 43 deelne- s wisten de honderd kilometer ie marathon om het eiland te ooien. Ron Ruiter, die tot drie rtoe tweede werd, pakte voor eerst de overwinning nadat hij Ie laatste meters een span de strijd met Ben van der Steen uitgevochten. De surfers weten het al voordat ze van start gaan. Het zal zwaar worden Staand in de duinen bij paal 9 voor spellen surfers Roy van Koolwijk en Remco Bakker een 'dramatische en verschrikkelijk zware race'. Oud- topsurfer en medeorganisator Alex ander Hoekstra windt er tijdens de briefing kort voor de wedstrijd ook geen doekjes om. 'Dit zal een zware race worden Hoe zwaar blijkt al kort na de start. Alleen al de branding is voor veel surfers een onneembare hindernis. Kort na de vliegende start zijn nog maar 18 van de 43 deelnemers in de wedstrijd. 'Er staat een enorme zee', zegt een terugkerende Ron Broersma uit Den Burg een van de zes Texelse deelnemers. 'Voor mezelf vind ik het niet verantwoord verder te gaan. Ik zou er geen enkele lol aan beleven en dat is toch het belangrijkste.' Martijn van Deth uit Huizen, die een goede start kent, neemt tot aan de vuurto ren de leiding. Achter hem weet Klaas-Jan van der Vis uit Oudeschild zich na een moeilijke start uiteinde- }eb wie De ga 3 ir ïen M -V. -Vca - K-- réilK-y - •'v^A nveertig surfers gingen zaterdag van start bij de vijftiende Texelrace. Zes zouden er uiteindelijk finishen. (foto's Gerard Timmerman) lijk als enige Texelaar overeind te houden. In het kielzog van Ron Rui ter wapent hij zich tegen brekers en probeert hij zo beheerst mogelijk te koersen, totdat hij omgaat en zijn mast en zeil zinken. 'Het heeft een tijd geduurd, voordat ik die weer boven water had', vertelt hij na afloop. Voorbij de vuurtoren moet Van Deth de koppositie afstaan aan Ruiter uit Heerhugowaard, die dit jaar eerste werd op het Europees kampioen schap, en Ben van der Steen uit Hooge Zwaluwe, die als aankomend topper te boek staat. Bij de vuurto ren wordt duidelijk dat er slechts ze ven windsurfers richting de VC-boei gaan. De rest van de surfers die nog op de Noordzee zijn, worden door de veegboten van het water gehaald. Voor de zekerheid gaat ook de Beurs plein 5 het water op, omdat met alle surfers in beeld zijn. Later blijkt dat de reddingboot toch geen surfers hoeft te zoeken. De zeven op de Waddenzee krijgen intussen met nog zwaardere omstan digheden te maken. Pal tegen de verder aangewakkerde wind moeten ze richting Oudeschild koersen. Rui ter en Van der Steen blijven met el kaar strijden om de koppositie. Van der Steen is sterker, maar valt regel matig, terwijl Ruiter de gehele wed strijd overeind blijft Ook moet Van der Steen voorbij Oudeschild een keer naar wal om een losgeschoten voetband vast te zetten. Van der Vis, die door zijn gezonken mast als laat ste de vuurtoren passeert, achter haalt op de Waddenzee Stefan Gideonse uit Veere en Mare de Jong uit Andijk, zodat hij na Oudeschild in vijfde positie ligt De Jong straak de strijd als hij ter hoogte van de haven van Oudeschild is. Ruiter en Van der Steen bereiken na ruim tweeënhalf uur de Hors. Op nieuw is Van der Steen sneller. Rui ter, een vaste deelnemer aan de Texelrace, denkt ongewild terug aan de wedstrijd van 18 september 1999, waarin hij nipt verloor van Stephan week na het grote verlies te- KGB (9-1) hebben de G-voet- rs van Texel'94 opnieuw een ilaag gekregen.,Amstelveen - zetten^-terwijLiCioelraan Zijm zijn >ten de Texelaars zaterdag ieerdere erkennen in Roda'23, Tiet 12-0 won. Ier Raymond Molanus, Simon ier en Peter Breuer kwam l'94 al na een minuut op achter- igii d D aanvoerder van de thuis- je, liet doelman ChnsZijm met een en gericht schot vanaf vijftien akeftr kansloos. De opvallendste irbij Roda'23 was een vrouw, die keer scoorde Een keer deed ze ranuit een moeilijke hoek vanaf ijkant van het veld. De enige waan Texelse zijde, Annie Brou- scoorde niet, maar was daar met nooie kopbal uit een voorzet van ly Ponmah wel dichtbij. Helaas de Texelaars bracht de doelman ed|in9' Na één helft stond het 7-0 en Roda'23. In de rust gingen de spelers van Texel'94 op voorspraak-van coach Klaas van den Berg op de foto met oud-international John Bosman, die op een naburig veld een balletje trapte voor de veteranen van Roda'23. Tevens werd besloten ver dediger Martijn Verbeeke op doel te plaats in het veld innam. In het ver volg wisselden beide spelers elkaar enkele malen af. Paul Bakker leek direct na de aftrap tegen te scoren, maar zijn schot van grote afstand kon nog net onschadelijk worden ge maakt door de keeper van de thuis club. Na rust maakte Roda'23 nog vijf doelpunten. Bij één ervan was Chris Zijm ongewild doelpuntenmaker, toen een speler zo hard tegen aan schoot, dat de bal via de Texelaar in het doel verdween. Zaterdag speelt Texel'94 thuis tegen CJW uit Amersfoort, dat ook nog geen punten heeft veroverd. Om op tijd te zijn voor het concert van de Jostiband, begint de wedstrijd al om 11.45 uur. Zaterdag 18 september Purmerend MA1-Texel'94 MA1 uitgesteld BKC B1-Texel'94 B1 Texel'94 B2-Oosterend B1 W'meer MB1-Oosterend MB1 Texel'94 C1-JVC C1 Texel'94 C3-Den Helder C3 Den Helder teruggetrokken JVC C3-Texel'94 C4 2-1 4-5 5-0 0-1 1-5 ZDHE1-SVOE1 0-18 Zondag 19 september Schagen-Texel'94 1-0 Oosterend-Schellinkhout 4-2 De Koog-Twisk 4-0 Kaagvogels-ZDH 1-1 Vrone 2-Texel'94 2 7-0 Texel'94 3-VZV 3 2-1 Texel'94 4-Watervogels 4 7-1 Oosterend 2-Kreileroord 2 afgelast De Koog 2-Oudesluis 3 0-3 Oosterend C1-Geel Zwart'30 C1 4-5 VIOS-W C2-De Koog C1 0-10 WGW D2-Texel'94 D1 2-4 Oosterend D1 -ZAP D2 10-4 JVC D3-De Koog D1 7-4 Texel'94 MD2-LSW MD6 5-1 Roda '23 G1-Texel'94 G1 12-0 Texelse pupillencompetitie SVC F1-De Koog F1 0-6 ZDH F1-Barcelona 1-10 Deportivo-Real Madrid 0-8 Espagnol-De Koog F2 1-5 Valencia-SVO F1 7-5 SVC E1-Chelsea 3-11 Everton-De Koog E1 0-17 Fulham-SVO E2 1-9 Manchester-Blackburn 2-2 Liverpool-Arsenal 1-3 an van Rijsselberghe heeft op- i een wereldkampioenschap in acht gesleept Van Rijsselberghe eerste bij het Formula Wind ig Jeugdwereldkampioenschap ifgelopen weekend bij het Duitse d Rügen werd gehouden. Van ■elberghe won met grote over- it ht in de klasse jongeren tot ze- «n jaar. Van de twaalf races die ren moesten worden, won hij er n. Twee keer werd hij tweede en eén keer werd hij gediskwalificeerd omdat hij te vroeg was gestart. Niet temin stak hij met kop en schouders uit boven de nummers twee en drie, de Polen Przemyslaw Sieminski en Maciej Rutkowski. In totaal deden 22 windsurfers mee aan de klasse tot zeventien jaar die een officieuze sta tus had tijdens de kampioenschap pen. In het team van Van Rijssel berghe ging de vlag ook nog een keer uit voor Markus Bouman, het trai ningsmaatje van Dorian en Adriaan van Rijsselberghe. Hij werd wereld kampioen in de officiële klasse voor jongeren onder twintig. Bouman liet twee Fransen achter zich die tweede en derde werden. Volgens Marc van Rijsselberghe werd er onder wisse lende omstandigheden gesurfd. 'We hebben windkracht zes tot zeven gehad en ook windkracht drie. Ook alle routes die gevaren konden wor den, zijn gevaren.' i Rijsselberghe sleepte afgelopen weekend opnieuw een wereldkamioenschap in de wacht. Nadat zaalvoetbalkampioen Klif vo rige week de eerste punten ver speelde, kwam vrijdag ook een an dere favoriet niet tot winst. J'elleboog kwam met verder dan een gelijkspel (4-4) tegen ZDH, dat het nota bene zonder wisselspelers moest stellen. Oosterend 1 versloeg Oosterend 2 en deelt nu samen met Mantje 2 de kop positie in de hoofdklasse. Klif boekte zijn eerste overwinning. Tegen J'elle boog 2 werd een magere 1-0 zege behaald. Sportshop Texel'94 heeft een betere start dan vorig seizoen, toen het team nog Casino heette. Na de winst van vorige week werd nu ook De Krim 2 aan de zegekar gebon den (4-3). Texel'94 1 boekte de eer ste overwinning van dit jaar en ver sloeg De Krim 1 met 7-3. Komende week staat ook de tweede ronde van de bekerstrijd op het pro gramma. In de tussenronde komen de zes poulewinnaars tegen elkaar uit. De winnaars plaatsen zich bij de laatste zestien. Uitslagen: Texel'94 C1-De Krim C2 2-3, Texel'94 6-De Krim 5 2-9. NIOZ-Texel'94 5 5-4; De Krim 4-Klif 4 7-2 Oosterend C1-De Koog C1 2-8; RAB 1- De Koog 1 1-5 J'elleboog 5-De Krim 3 6-5; Texel'94 3-J'elleboog 3 1-3; De Krim D3-RAB D1 6-2; De Krim E2-De Koog E1 10-0; Texel'94 6-Oosterend 3 2-6; De Knm 2-Sportshop 1 3- 4; J'elleboog 2-Klif 1 0-1J'elleboog 1-ZDH 1 4-4; De Krim 1-Texel'94 1 3-7; Oosterend 1- Oosterend 2 8-4. Woensdag 22 september 18.00 Klif MD1 -Knm D3 Klif 18.45 Klif C1 -Klif C2 Hoogendijk 19.30 Texel 5-Nioz 1 Hoogendijk 20.15 Klif 5-Klif 4 Kuipers 21.05 Texel 6-De Krim 4 Kuipers Zaaldienst; De Krim Donderdag 23 september 18.15 Sportshop C1 -Texel C1 Putten 18.45 Krim C1-SVO C1 Van Putten 19.45 J'boog 4-Mantje 4 Van Beek 20.35 RAB1-DeKrim4 Hoogendijk 21.25 Klif 2-NIOZ 1 Hoogendijk Zaaldienst; Sportshop Texel Vrijdag 24 september 16.45 De Krim E2-J'boog E1 Krim SVO E1-J'boog E2 SVO Krim 1-Krim 2 Noordende ZDH 1-Mantje 2 Sangers J'boog 2-SVO 1 Van Beek Mantje 3-Mantje 1 Kuipers Klif 1-Sportshop 1 Bakker J'boog 1-SVO 2 Van Putten van den Berg. Maar vlak voor de fi nish gaat Van der Steen onverwacht onderuit door een golf die tegen zijn plank slaat. Ruiter zegt dankjewel en schiet voor het eerst in de vele jaren die hij al heeft meegedaan als win naar over de finish in een tijd van 2 uur 46 minuten en 16 seconden. Van der Steen komt anderhalve minuut later over de streep. Ruiter is volledig uitgeput, maar dolblij. 'Ik ben al zo vaak dichtbij geweest. Dit is echt een gelukswedstrijd geweest.' De 36-jarige Van der Vis, die twee jaar geleden de snelste Texelaar werd bij de Texelrace, eindigt als vijfde in een tijd van 3 uur 20 minuten en 10 se conden. Ook hij is blij dat hij bij het kleine groepje hoort dat de marathon heeft voltooid. 'Dit zijn mijn favoriete omstandigheden.' Op zijn handen zit een aantal blaren van de krachtme ting. Ook Ruiter doet het de rest van de middag rustig aan. 'Het is fysiek enorm zwaar Dit was de zwaarste race die ik hier ooit heb gedaan.' Klaas-Jan van der Vis, in gesprek met speaker en verslaggever Joris Lamens van Radio Texel en PR-man Alexander Hoekstra, was de enige Texelaar die de Texelrace uitvoer Uitslagen: 1 Ron Ruiter 2.47.16. 2. Ben van der Steen 2.48.44; 3 Marti|n van Deth 2.59.24; 4 Adne Keet 3 15 00; Klaas-Jan van der Vis 3.20.10; 6. 3.23.21. Met name de branding bij paal 9 was voor sommige surfers een moeilijk te nemen hinder nis. Kitesurfers namen dit jaar tijdens de Texelrace een prominente plek in. Langs het strand bij paal 9 werden zaterdag en zondag diverse demonstraties gegeven en één kitesurfer deed bij wijze van proef mee aan de wedstrijd. De man kwam goed mee tot aan de vuurtoren, voer zelfs in derde positie maar daarna was de vaart eruit. De kitesurfer geraakte op de Vlakte van Kerken en werd later naar de kant gedirigeerd door de veiligheidsboten. Op het strand klonken geluiden om kitesurfers volgend jaar even tueel ook mee te laten doen aan de Texelrace. Tijdens de Fun- sporttour die bij paal 9 werd ge houden. raakte een Belgische surfer gewond. Zijn arm schoot uit de kom. Tijdens de Texelrace raakte eveneens een windsurfer gewond aan zijn arm. Gemakkelijk ging het niet, maar Oosterend heeft zondag op eigen terrein met 4-2 van Schellinkhout gewonnen. De ploeg van trainer Jitze Beintema staat na drie wed strijden nog steeds op het maxi mumaantal punten en deelt de koppositie met DESS, dat met 8-2 van Jisp won en alleen een iets beter doelsaldo heeft. Zonder Ad Guidemond, Michiel Heid- buurt en BartTuitman kon Oosterend toch over een elftal en twee wissel spelers beschikken. Schellinkhout, dat nog maar één wedstrijd had ge speeld, heeft een jonge ploeg, die uitstekend kan voetballen. Een voor deel voor de thuisploeg was dat de gasten al een dag eerder naar het eiland waren gekomen en zich tot in de kleine uurtjes hadden vermaakt in de uitgaansgelegenheden van De Koog. SVO nam direct het initiatief en liet verzorgd voetbal zien. De ploeg kwam al snel op voorsprong toen Sil van Dijk alleen voor de keeper ver scheen en beheerst afrondde (1-0). Na deze treffer liet Oosterend zich terugzakken en werd Schellinkhout steeds beter. De gastheren wisten weinig beters te bedenken dan de bal steeds naar voren te knallen, waarna de tegenstanders opnieuw aan hun aanval konden gaan bouwen. Veel succes hadden ze daarbij trouwens met, want Oosterend hield de ver dediging gesloten. Tien minuten voor rust kreeg Rinze Douma een.enorme kans uit een tegenaanval. Alleen voor de keeper besloot hij te schieten, maar de bal ging rakelings over de lat heert, Na de rust kwamen beide ploegen met dezelfde opstelling uit de kleed kamers. Na tien minuten ging het bij SVO mis op het middenveld, waar door een tegenstander de bal kon oppikken. Hij omspeelde drie Ooste- renders en schoot de bal knap onder keeper Marco Daalder door (1 -1Het was het sein voor Schellinkhout om de druk op te voeren. Alleen een en kele keer kwam de thuisploeg aan een uitval toe. Na een minuut of twin tig kreeg Alexander Witte op het middenveld de bal in bezit. Hij gaf een steekpass op Ger Vlaming, die goed doorliep en de keeper met een mooi schot kansloos liet (2-1). Direct daarna werd het 3-1toen de achter ste verdediger van Schellinkhout zich in het nauw gedreven voelde en de bal met een knal naar voren wilde schieten. Hij kreeg de bal vol op zijn wreef en zag deze tot zijn schrik in de kruising verdwijnen. Oosterend kreeg hierna vleugels en ging steeds beter voetballen, ook, al ömdatlde spelers van Schellinkhout het met meer zagen zitten. Dat werd nog sterker het geval nadat Sil van .Dijk zijn tweede treffer van de middag had gemaakt. Hij werd knap aan gespeeld, dribbelde op de keeper af en liet deze kansloos met een geraf fineerde stift. Na deze treffer kwamen wissel spelers Stefan Bremer en Ingmar de Boer in het veld. Vijf minuten voor tijd kregen de gasten nog een vrije trap. die vanaf twintig meter op mooie wijze in de hoek van het doel werd gekruld. Zondag gaat Oosterend op bezoek bij Twisk. Medekoploper Schagen kon zon dag op eigen terrein geen moment imponeren. Texel'94 was geregeld dichtbij een doelpunt en maakte na drukkelijk aanspraak op de over winning, maar om een wedstrijd te winnen is het nu eenmaal noodza kelijk de bal in het doel van de te genstander te schieten. Dat deed Schagen eenmaal, waardoor de thuisploeg met 1-0 won. Het eerste gevaar kwam direct na de aftrap van de Texelaars. Vanaf de lin kerkant liet spits Michiel Dekker een gave voorzet los, die de verdedigers van de thuisclub wakker schudde. Kort hierop kreeg Texel een vrije schop toegewezen van scheidsrech ter André uit Anna Paulowna. De bal belandde evenwel in de muur van de tegenstander, een situatie waarvan helaas voor de bezoekers vaker sprake zou zijn. Schagen viel aan met verre trappen van achteruit, maar de spitsen kregen nauwelijks een kans van de Texelse verdedigers. Wél ontstonden bij cor ners enkele mogelijkheden, maar tot doelpunten leidde dit vooralsnog niet. In de twintigste minuut knalde Michiel Dekker vanaf links ineens op het vijandelijke doel. Buiten bereik van keeper Jeroen Beers belandde de bal op de kruising. Enkele minu ten later schoot Marco Koorn rake lings naast. Texel'94 had in deze fase duidelijk het beste van het spel, maar miste geluk en koelbloedigheid bij het verzilveren van de kansen. Het laatste kwartier van de eerste helft was van een minder gehalte. Schagen kreeg iets meer vat op de wedstrijd. Eenmaal was de thuisclub zelfs dichtbij een doelpunt, maar de wederom betrouwbaar keepende Bart Graaf behoedde Texel'94 voor een achterstand door een kopbal klemvast te pakken. In de slotfase kregen beide teams kleine kansjes uit hoekschoppen, maar bij rust stond het nog 0-0. Direct na de thee kwam de in het geel en zwart gehulde thuisploeg op voor sprong. Een vloeiend uitgevoerde counter werd door spits Ramon Hoogwoud op de juiste wijze afge rond. (1-0) De Texelaars hadden het hierna even moeilijk, maar de verde diging gaf geen kansen meer weg. Michiel Dekker verscheen alleen voor keeper Beers, maar faalde in de af werking. Later in de wedstrijd, rond de 63ste minuut, knalde hij nog eens naast het doel. De oud-ZDH'er speelde een aardige wedstrijd, maar miste net als zijn teamgenoten de doeltreffendheid om te scoren. In het tweede gedeelte moest de scheidsrechter de wedstrijd geregeld onderbreken voor lichte blessure- behandelingen, die de vaart enigs zins uit de wedstrijd haalden. Een kwartier voor afloop wisselde trainer Rep Daniël Stuurman en Marco Koorn voor Jan van Wijk en Leon Zijm. De kansen bleven komen. Ralph Koning kopte rakelings voor het doel van de tegenstander langs en ook Arne-Jan Kruithof miste in kansrijke positie het doel Kort voor het einde verliet Joost van Heer waarden strompelend het veld en mocht Joey van der Vis de resterende speeltijd volmaken. Veranderingen in de stand waren er niet meer, zodat Texel'94 zonder punten de thuisreis moest aanvaarden. Zondag speelt de ploeg van trainer Rep thuis tegen Berdos uit Bergen, dat net als de Texelaars met één punt uit drie wedstrijden onderaan de ranglijst staat. Zaterdag 25 september Texel'94 A1-Bergen A1 Texel'94 B1-WGW B2 SRC B2-Texel'94 B2 Oosterend B1-Callantsoog B1 13.45 Oosterend MB1-VIOS-W MB1 11.45 ZAP C1 -Texel'94 C1 DWOWC1-Texel'94 C2 Texel'94 C4-SRC C3 W'meer C1-Oosterend C1 De Koog C1-Kaagvogels C1 Texel'94 D1-HCSC D1 Texel'94 D2-Petten D1 JVC D5-Texel'94 D3 DWOW D1 -Oosterend D1 De Koog D1-Wiron D1 13.30 13.30 14.30 13.00 13.15 11.45 11.00 13.45 11.45 13.30 12.30 11.30 11.30 Berkhout MD1-Texel'94 MD2 12 30 Zaaldienst- De Koog. Texel'94 E1-WGW E1 10.30 Texel'94 G1 -CJW G1 11.45 Texelse pupillencompetitie SVC F1-ZDH F1 9.30 SVO F1-Deportivo 9.30 De Koog F1-Espagnol 9.30 Real Madrid-Barcelona 9.30 De Koog F2-Valencia 9.30 SVO E1-Fulham 10.30 Everton-SVC E1 10.30 Blackburn-Liverpool 10.30 Arsenal-Chelsea 10.30 De Koog E1 -ZDH E1 10.30 SVO E2-Manchester 10.30 Zondag 26 september Texel'94-Berdos 14.00 ZDH-SSV 14.00 Twisk-Oosterend 14.30 Texel'94 2-Berdos 2 12.00 Petten 2-Texel'94 3 12 00 DWOW 2-Texel'94 4 12.00 Zeemacht 2-Oosterend 2 12.00 BKC 5-De Koog 2 11.00 Texel'94 MA1-Saenden MA1 12.00 Bij een harde zuidwestenwind deden zaterdag op het strand van paal 15 drie vissers mee aan de eerste wed strijd na de zomerstop. Zij vingen twaalf vissen met een gezamenlijke lengte van 345 centimeter. Poul Ver hagen eindigde met 6 vissen (173 cm) op een eerste plaats. Tweede werd Rem Kuyper (4 vissen, 122 cm), derde Johan Hopman (2 vissen, 46 cm). De volgende wedstrijd wordt zaterdag 2 oktober gehouden bij paal 9. Aan vang 18.00 uur.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7