'We zullen zelf moeten zorgen voor ons welzijn' c Een weekendje uit in Logeerhuis Texel Vitaal Texelneemt heft in eigen hand Kielekiele .TEXELSE 2 COURANT" Herfstoverleg Voor verstandelijk beperkte kinderen Diversiteit op Skilder beurs Big Band Texel speelt in Hengelo Medische zorg >e Hulpverlening Kerkdiensten oud Papier Radio Texel TEXELSE^COURANT VRIJDAG 24 SEPTEMBER 2004 'De verzorgingsstaat is voorbij en dus moeten we zélf zorgen voor ons eigen welzijn. Optimale leef baarheid in de dorpen staat daar bij voorop.' Dat zegt Vitaal Texel in een uitnodiging aan enkele tiental len Texelaars uit het 'maatschap pelijk midden'. De organisatie in oprichting wordt gevormd door, wat ze zelf noemen, 'een groep bezorgde Texelaars, die bestuurlijk en maatschappelijk actief zijn in di verse organisaties'. Woensdag 29 september houden ze een infor matieavond in de aula van OSG De Hogeberg om hun plannen nader toe te lichten. Directeur van de woningstichting Jan van Andel, Teso-commissaris Harry Ran, conrector van OSG De Hoge berg Annemaneke de Vries, loca tiedirecteur van Zorgcentrum Texel Geertje van Lingen, voormalig eige naar van een schildersbedrijf Jan Graaf, pastor Ed Moltzer en burge meester Joke Geldorp. Het zijn met de Texelaars met het minste aanzien die deel uitmaken van Vitaal Texel, dat het heft in eigen hand wil nemen en zelf de verantwoordeli|kheid wil nemen voor het welzijn op Texel. Ze Zoals iedere week, steevast op dinsdagochtend, zijn ze bi/een voor hun theekransje. De Texelse dames Annie, Corrie, Nel en Joke'zijn er weer klaar voor Want op deze bijeenkomst, voor hen het hoogtepunt van de week. komen altijd gewichtige zaken aan de orde. De meiden komen al enkele jaren regelmatig bij Joke op de koffie. Dat moet wel, want ze hebben elkaar minstens vier jaar trouw beloofd. Tijdens het theeleuten bespreken ziy de meest uiteenlo pende onderwerpen betreffende ons eiland. We luisteren even mee. Annie tegen Come: 'Wat een weer. hè meid Het stormt al da gen. Het lijkt wel herfst. Corrie: 'Het is herfst. Annie. Stilte. Tijd voor thee. Nel tegen Joke: 'Gut, wat heb je toch een leuke ketting om. Joke: 'Hij is prachtig, hè? Echt zilver, ontwerp van Peter Tromp. Ik heb hem al enkele jaren. Maar hij verveelt me de laatste tijd een beetje. Ik weet niet of ik hem nog lang zal dragen. Joke steekt een sigaretje op. 'Borreltje erbij?', vraagt de gast vrouw. Het trio slaat af. Al snel gaat het gesprek over koetjes en kalfjes. Daar kan iedereen over meepraten. Ja. dit kwartet is bij de pinken. Opnieuw een stilte. De dames nemen een slok. Met een koekje Annie, voorzichtig: 'Ik was laatst op het strand bij paal 12 en toen zag ik weer die gezellige strand- huussies. Je weet wel, die er al jaaaren staan. Wat hebben ze het daar leuk voor elkaar, met?' Nel: 'Strandhuussies?' Corrie: 'Ja en wat benne ze mooi ruim. Joke: 'Eigenlijk zijn ze té groot. Sommige zijn nog groter dan mi/n aangebouwde garage. Boven dien zijn alle huisjes anders van vorm. Dat past niet bij de eenheidsworst die ik op Texel voor ogen heb. Het moet kleiner en minder gezellig kunnen. Ik ga direct mijn dienaren op het ge meentehuis inschakelen vooreen harde aanpak Annie. 'Eigenlijk vind ik het wel leuk, zo...' Joke: 'Stil Annie, we zitten hier niet om het voor de Texelaars leuk te maken. Basta. Nel en Corrie knikken instem mend en braaf. Annie zwi/gt. De thee is op. Het gesprek over. Het was weer nuttig en gezellig. 'In verband met de openbaarheid van bestuur zijn de namen van de betrokkenen ongewijzigd geble ven. Reacties: mrrutgervanvelzen® hotmail.com zijn ambitieus, blijkt uit hun brief, waarin ze de genodigden vragen zich eens voor te stellen hoe Texel er in het jaar 2010 uit zou kunnen zien 'Stel dat..uw kind kan kiezen uit een groot aanbod betaalbare starterswomn- genschone industrie en dienstver lening nieuwe werkgelegenheid bie den. ouderen dankzij goede voorzieningen in hun eigen dorp kun nen blijven wonen en zich cultureel kunnen ontplooien... er wijksteun- Vitaal Texel. Niemand is belangrijker dan een ander. Maar iemand moet de kar trekken Bovendien heb ik er, sinds ik gepensioneerd ben, tijd voor. En van huis uit is mi| nu eenmaal meegegeven dat je niet alleen voor jezelf leeft, maar dat je ook je bijdrage aan de samenleving moet leveren.' Eelman werd bij de oprichting van de groep geïnspireerd door Foeke de Jong. die hij als voorzitter van de stichting Samen Eén Texel ontmoette ging een jaar aan voorbereidingen vooraf. Daarin moesten niet alleen ideeën vorm krijgen, maar ging Eelman bovendien op zoek naar geestverwanten. Politici en onderne mers zijn vooralsnog met vertegen woordigd. Niet omdat de initiatiefne mer een hekel aan ze heeft, maar om te voorkomen dat ideeën al in een vroegtijdig stadium onderwerp wor den van politieke discussie of een project om geld aan te verdienen, 'In een later stadium sluiten we natuur lijk niemand uit. Als we bijvoorbeeld hebben besloten dat er een taxibus moet komen voor het vervoer van ouderen uit De Cocksdorp. dan gaan we op zoek naar ondernemers die hun naam aan zo'n busje willen ge ven en als sponsor willen optreden. En de politiek moet ervoor zorgen dat benodigde subsidies worden binnen gehaald.' •Iemand moet de kar trekken', vindt Wim Eelman, die voorlopig het voorzitterschap van Vitaal Texel op zich genomen heeft. IFoto Joop Rommets) punten zijn waar u binnen tien minu ten verpleeghuishulp kunt krijgen., jongeren mogelijkheden krijgen om op het eiland carrière te maken en kunnen uitgroeien tot bestuurders van de toekomst.' Dat het alleen om 'toekomstmuziek' zou gaan, spreken de leden tegen. Integendeel, ze noe men het 'een haalbaar doel, waar we ons NU samen sterk voor moeten maken'. Foeke de Jong Vitaal Texel is een initiatief van Wim Eelman. voormalig eigenaar van accountantskantoor NBC. Voorlopig treedt hij op als voorzitter en woord voerder. 'Met zijn allen vormen we bij de opening van de nieuwe se niorenwoningen en De Buureton aan de Beatrixlaan. 'De Jong heeft lande lijk bekendheid gekregen doordat hij de zorg in Friesland veranderd heeft. Hij heeft bijvoorbeeld een verzor gingshuis gesloten. In plaats daarvan staat er nu een flat met een restau rant en een toneelzaal, waarin de ouderen weer zelfstandig leven en waar ze de zorg aan huis krijgen. Na een gesprek met hem realiseerde ik me dat er op Texel ook veel mogelijk heden liggen. Vooral omdat we een duidelijk afgebakend gebied vormen en daarom misschien wel aantrekke lijk zijn als proefgebied.' Aan de oprichting van Vitaal Texel Als adviseur is Foeke de Jong aan getrokken, terwijl ook gebruik wordt gemaakt van de kennis van Peter Meijer van het Provinciaal Instituut voor Maatschappelijke Ontwikkeling. De kosten in deze voorbereidende fase worden gedekt door de finan cieringsstichting Samen Eén Texel, die in het verleden 'extraatjes' voor het verzorgingstehuis en verpleeg huis betaalde. Eelman: 'Nu we onder Corbis Plus vallen, is dat niet meer nodig en hebben we besloten het geld op deze manier te gebruiken. Dat past heel goed binnen de doel stelling van de stichting. In de statu ten staat dat we er zijn voor de be hoeftige mensen op Texel.' Eelman en de ziinen hebben al de nodige ideeën ontwikkeld. Zo zijn ze voorstander van een grote welziinsm- stellmg, waarin zowel het ouderen- als het jongerenwerk is verteaen- woordigd en mogelijk ook de woningstichting, zoals in Enkhuizen al het geval is. 'Je kunt op die manier veel beter Inventariseren waaraan behoefte is en er centraal sturing aan geven. Daarbij moet je natuurlijk sa menwerken met de mensen die nu al op die terreinen actief zijn. De men sen van de Stichting Welzijn Oude ren, bijvoorbeeld, doen prima werk en dat moet zo blijven. Maar het zou goed zijn wanneer ze zich konden concentreren op de uitvoering. Voor zaken als gebouwenbeheer en fondsenwerving moet je een over koepelende organisatie hebben.' Ook ziet Vitaal Texel mogelijkheden voor één of meer zorgboerderijen en een restaurant voor ouderen. Tege lijkertijd is Eelman wat huiverig veel ideeën al bij voorbaat naar voren te schuiven. 'Het is belangrijk dat de bevolking zelf initiatieven aandraagt en bepaalt waar hier behoefte aan bestaat. Mensen moeten zich afvra gen: hoe kunnen we meedenken om het welzijn op Texel nog groter te maken? Dat geldt ook voor de jeugd, want Vitaal Texel is er voor iedëreen en niet alleen voorouderen. Het gaat om de leefbaarheid en wie kan beter bepalen wat nodig is dan de bevol king zelf.' Eelman is ervan overtuigd dat financiering steeds goed moge lijk is. 'Met veel geld gebeurt veel te weinig. Er zijn heel wat stichtingen met slapend geld op een spaarbank boekje.' Geen politiek Eelman benadrukt dat het niet de bedoeling is dat Vitaal Texel een nieuwe politieke partij wordt. 'Wij moeten een organisatie van alle men sen worden en niet voor een be paalde groep.' Dat ook zo'n gezel schap uiteindelijk keuzes moet maken en dat er dus niet alleen ge discussieerd, maar misschien ook gelobbyd zal worden, hoeft volgens hem niet tot problemen te leiden. 'Ik zal ervoor waken dat het geen poli tieke organisatie wordt, want dan ben ik weg. Maar ik ben er niet bang voor, want de mensen die er nu in zitten hebben allemaal het belang van Texel voor ogen.' De informatieavond in de aula van OSG De Hogeberg begint dinsdag om 19.30 uur en zal naast een toe lichting van Wim Eelman en Foeke de Jong bestaan uit een forum. 'We ho pen op inbreng van de burgers.' Vi taal Texel heeft enkele tientallen uit nodigingen verstuurd, onder meer aan de dorpscommissies en andere bestuurders, maar nodigt ook andere Texelaars uit. Ogenschijnlijk een gewoon rijtjes huis aan de Bernhardlaan, maar wel een woning die sinds kort een bijzondere functie heeft. Logeer huis Texel, op nummer 8, is een logeeradres voor kinderen met een verstandelijke handicap of ge dragsmoeilijkheden. Ze kunnen er terecht op woensdagmiddag en avond, tijdens vakanties of voor een lang weekend. Zodat hun ouders en andere gezinsleden ook eens vrijaf hebben. 'Er bestaat op Texel veel behoefte aan zo'n opvang', vertelt coördinator en initiatiefnemer Esther van Zeijlen, tevens medewerkster van gezins vervangend tehuis de Texelse Reede, die zich sterk heeft gemaakt voor de komst van Logeerhuis Texel. Ze be hoort tot de medewerkers die zich al enige tijd op zaterdagen ontfermen over kinderen met een verstandelijke beperking, die op doordeweekse dagen met een busje naar de over kant gaan voor aangepast onderwijs. De opvang buiten schooltijden ge beurde eerst binnen de Texelse Reede. Maar doordat de combinatie van wat oudere bewoners en kinde ren niet goed meer paste, en de groep kinderen uitbreidde, werd naar een alternatieve locatie gezocht. Deze werd gevonden bij de dag besteding van het verzorgingshuis de Gollards. De opvang was zó in trek, dat er behoefte ontstond aan een ei gen locatie. Deze is dankzij veel door zettingsvermogen gevonden in de gezinswoning aan de Bernhardlaan. Het huis is eigendom van de Stich ting Wonen Texel (SWT). Zowel de SWT als de gemeente onderkende de noodzaak van de opvang en stemde toe in het tijdelijk onttrekken van een huis aan de woonbe stemming. Van Zeijlen benadrukt veel steun te hebben gekregen van het team en de leiding van de Texelse Reede. In het logeerhuis kunnen ge lijktijdig vijf verstandelijk beperkte kinderen logeren, waarbij er overdag plaats is voor nog één tot twee kin deren. De opvang gaat plaats vinden op de woensdagmiddag- en avond, op zaterdag of voor een lang week end van vrijdagmiddag tot maandag morgen. 'Ze komen er op een pret tige manier in contact met andere kinderen met een verstandelijke be perking en bouwen zo een sociaal netwerk op.' Overdag worden allerlei uitstapjes gemaakt en spelletjes ge daan. Er is een kindvriendelijke tuin waarin ze bij mooi weer kunnen ver toeven en vlakbij is een veilige plek om te spelen. De opvang gebeurt in principe door Monique Leijstra en Fia Kooiman, beiden deskundig en ook werkzaam bij de Texelse Reede. Sponsors Het inmiddels ingerichte logeerhuis is onderdeel van de organisatie 's Verzorgsters F/a Koolman (linksen Monique Leijstra rechtsen coördinator Esther van Zeijlen middenvouwen de uitnodigingen voor de officiële openingen van Logeerhuis Texel. Op de voorgrond het spaarvarken dat nog wel wat vulling kan gebruiken. (Foto Gerard Timmerman) Heeren Loo Noord-Nederland, loca tie Noorderhaven, die voor financiële ondersteuning zorgt. Maar met hele maal toereikend, want ook de inrich ting van het huis en andere voorzie ningen kosten geld. Een aantal bedrijven is al bereid gevonden te sponsoren, maar voor een optimale inrichting is nog meer geld nodig. Ouders die meer willen weten over het logeerhuis, kunnen contact opne men met Zeijlen, tel. 322 544. Het logeerhuis wordt op 2 oktober om 16.00 uur officieel geopend door wethouder Nel Eelman. Dertig hobbyisten, verzamelaars en kunstenaars uit Oudeschild en omge ving verlenen medewerking aan de hobby-, verzamel-, foto- en kunst beurs die morgen (zaterdag) wordt gehouden in dorpshuis 't Skiltje. Sa men zorgen ze ervoor dat er heel wat te zien zal zijn. Speciale aandacht verdient de collectie foto's die toneel vereniging Nieuw Leven over haar eigen geschiedenis exposeert. De groep bestaat binnenkort veertig jaar. Ook worden oude films vertoond. Kinderen zullen zich evenmin verve len, want er is voor hen van alles ge organiseerd. Ze kunnen zich creatief uitleven, maar ook allerlei spelletjes spelen. Om 17.00 uur begint een optreden van het Oudeschilder Visserskoor. De beurs duurt van 14.00 tot 18.00 uur. Big Band Texel bracht zaterdag een bezoek aan Big Band Hengelo, die een muzikale middag had georgani seerd ter gelegenheid van de opening van het plaatselijke Prins Bernhard- plantsoen. Het weer werkte mee en het openluchtoptreden werd goed bezocht, 's Avonds werd door beide bands opgetreden in café De Cactus, de thuisbasis van de Hengelose band. Door de twee orkesten werden drie sets gespeeld, waarbij de voet jes van de vloer kwamen. Zondag speelden beide orkesten op het straatfestival In Delden. De uitwisse ling krijgt een vervolg als volgend jaar Big Band Hengelo een tegenbezoek brengt Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het onge vallennummer vermeld. 313086; 314727:314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bereke nen van de eigen bijdrage: op werk dagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsin- gel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg; 0900-4636549 Spreekuur ei nda werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Vo jam vragen over ontwikkeling, voed; n p' opvoeding en verzorging van jor, ^es kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepum Schoonoordsingel 44, Den Burg;, 314887. Geopend elke werkdag* sen 13.00-14.00 u. 1 - Diëtiste: voor afspraken eike wei a.a„, dag van 8.30-17 00 uur, tel, 650222. Kraamhulp: Voor directe kraa- hulp op Texel en na poliklinisö d°' bevalling Parenta Kraamzorg, 0900-7273682 (24 uur bereikba» Indicatie: Indicatie voor thuisaj en voor opname in verpleeg- verzorgingshuis: Stichting RIO Telgen Wieringen. Opvragen via tel, (02 ,mt 671552. Opname geschiedt ops ircje vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, J"an Burg; tel. 312112. Maandag t/mv dag 8.00-17.30 u.; zat. 10.00-13.00 15.00-17 00 u.; zondag 11.00-12 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallêi spe nvc itUC lO naa da cels Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs, Molwerk 31-45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel. 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Der Stichting Welzijn Ouderen Tei iSte Warme maaitijdvoorziening, alam on(^ ring, klusjesdienst, huishoudeS dienst, versteldienst. Spreekuurv 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 16.00 u., De Buureton, Beatri) 43, Den Burg. Tel. 312696. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehoü Texel, crisisopvang huiselijk gewe tel. 0222-321001dag en nachlt reikbaar. Jongeren Informatie Punt w vragen en advies over wonen, werte studie, recht, relaties, seksuafc verslavingen en vrije tijd Opening tijden dinsdag en woensdag van 1S tot 17.00 uur d'Ouwe Ulo. Wilhelm» laan 1Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp: jongeren bij problemen en w opvoedingsondersteuning ouders. Spreekuur elke dondert in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan Den Burg. Voor aanmelding, u matie en advies: 0900 2223330, dag tussen 10.30 tot 12.30 uut Kunst is pas kunst als het je raakt. ;rd i gei rrm ple Zondag 26 september 2004 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. G. Toes uit Hoorn. 17.00 u. Uur voor iedereen, mmv 'Get Together Choir' uit Hilversum. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11.00 u. ds. J. Vlasblom, Heilig Avondmaal. Den Hoorn: 9.30 u. ds. J. Vlasblom, Heilig Avondmaal. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 10.00 u. Waddendienst, ds. C. der Nederlanden; startzondag. De Cocksdorp: dienst in end. Oudeschild: dienst in Oost GEREFORMEERDE GEMI in kerkgebouw Schoolstraat! terend: 10.00 u. en 18.00 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTï Kogerstraat, Den Burg: 10.00e! C. Duinkerken-Visser; extra col Doopsgezinde Vredesgroep. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00a: G. Sipkema ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10.45 u. dame; herenkoor. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3. Den Burg: Openaf ve lezing, 10.30u.: Goddelijke wijsrt in een wetenschappelijke wed Wachttorenstudie, 11.20 u vah, 'onze vesting in tijden van ntö Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strand- kaap, Schilpbanck, Vroonlant. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advort on tïec ontraden en aanbiedingen daar toe zijn van toepassing do Hegolon voor het Advertentio- wezen van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam zoals gedeponeerd Cx| do Kamer van Koophandel en Fo- bneken to Amsterdam onder nummer 41198699 Eon oxcmptcmr van de Regolon voor het Advcrtentiewozon wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33.65 32,10 (automatisch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. 7S en Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping met Bart en Pelei (entertainment) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kmderprogramri 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgea1 >cf gemeente 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederland^ r 15 00 u. Frans gaat het doen (muzie*) 16 00u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u Rooms-katholieke kerk Den 17.00 u. Gereformeerde kerk Den BtT (uur voor iedereen) Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u Reggae on the move (muziek 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Op uw verzoek (verzoekplat®1 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geesteli)k programma, met vanaf 190® uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00 u. Cabaret café (Pip Barnard Janien de Bruijn bespreken lokale nieuws). Vandaag: Smaakpolitie. Over de kwaliteit en de<>' siteit van het eten in restaurants, over W voeding, het komende en het afg$jj seizoen, mensen die van het eiland vem ken en het telefoonopneembeleid van gemeente. Uitzending van de avond v»' september. aansluitend. Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2