TEXELSE^COURANT bei Zevener Stadtwerken Dorpssteunpunt voor leefbaarheid Oosterend Komst nieuwe dental car kwestie van tijd en geld 'Deze mensen hebben plezier in wat ze doen 'Het lijkt in aan lef te de keuke ontbrekeÈ ANBO komt alvast met ideeën voor ouderennota BEZORGERS Geknipte/ Eetpanel treedt uit anonimite Rijkswaterstaat repareert gaten havenkade Geen krant gekregen? Bel uw bezorger Vrouwen van Nu ïhXhLbt COURANT' Stichting staat op punt van aanschaf Positief denken Avond WarenW wordt uitgestel JJit eten op Pleidooi voor herziening oud beleid 'D|C Een ontmoetingsplek met winkels, welzijnsactiviteiten, medische zorgverlening en andere voorzie ningen in één gebouw. Dat is het dorpssteunpunt dat op initiatief van de dorpscommissie van de grond moet komen in Oosterend, in samenwerking met de ge meente, Stichting Wonen Texel (SWT), Stichting Welzijn Ouderen Texel en verpleeghuis/thuiszorg. Voor dit project De vitale kerk zul len b en w subsidie vragen bij de provincie, hopende dat het Oost- erender plan zal worden aangewe zen als een van de vijf voorbeeld projecten In Noord-Holland die op vernieuwende wijze invulling ge ven aan wonen, welzijn en zorg binnen een wijk of dorp. Het idee voor het centrum ontstond bij de discussie over de structuurvisie in 2001. Bij een enquête die de dorpscommissie hield onder de ver schillende leeftijdscategorieën in en Cjretn 'warL-Jexels in het harL. Naam Peter van Heerwaarden John van Heerwaarden Henk van Heerwaarden Madeion Hin Simon Kramer Jakolien van der Meer Petra van Es John van Heerwaarden Ada Huisman A. van Tongelen R. Barhorst Fam. Betsema Joost Bakker T. Siersma Sacha van der Velden Marian Krotje Danny Plaatsman Erik Brouwer Jan Wouda Johnny Hin C. Broekman Jorieke Meijer Remco Boon D.M. Boon-Dijker Stefan Bremer S. Koopman-Grit J.P. Buijsman Sandra Meerlo Kees Winter Eveline Veeger Jordie Krab Danny Goënga Dave Witte Guus Bakker Jorina Hooyschuur Route s Den Burg A. 31 25 73 Den Burg Al. 31 55 79 Den Burg B. 31 20 38 Den Burg C. 31 51 66 Den Burg D. 31 53 54 Den Burg E. 32 20 60 Den Burg F. 31 40 30 De Zes, Bg. Houtstr., Houtwg., Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. 31 55 79 De Mars (oudste deel en fase 3), Spinbaan 31 44 78 De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton 31 04 43 Oudeschild - dorp 31 27 63 Oudeschild - Noord 31 21 84 Den Hoorn 31 93 66 De Koog, Bosrandweg t/m 227, Pijpersdijk, Pontweg 234 en 236, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41, 31 73 06 De Cocksdorp 31 65 80 Oosterend 31 89 30 De Waal 31 36 95 Westerw., Akenbuurt, J. Ayeweg, Hemmerkooi 31 95 34 Keesomlaan vanaf 45, Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterw., Driehuizen 31 47 50 Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg 31 79 08 Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw., Oorspr.w., Stengw., Limietw. 31 63 62 Eierland, Postw. 132 - 213, Oorsprong//., Hollandsew. 31 64 78 Vuurtorenweg/Krimweg/Roggeslootweg 31 64 72 Het Noorden 31 83 07 Oost 31 88 37 Spangerw., Marsw., Kadijksw., Hallerweg, Ongeren, Meiertebos, (Waalen)burgerdijk, Veenselangweg, Oostkaap, Zevenhuizen 32 29 76 Hogeberg, Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 31 43 75 't Horntje, Pontweg 1-68. 31 98 20 Rozendijk, Smitsweg 31 57 37 Gasthuisstraat vanaf 82.., Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 31 22 29 Californiëweg, Pontweg 123-224, Bosrandw. v.a. 516, Pelikaanv/eg 31 73 44 Kogerweg 31 53 65 De Kaai, Genteweg 1-6 even 31 89 60 Hoornderw., Hemmerw., Emmaln. 33, De Grie 31 93 66 Slufterweg/Zanddijk 31 16 53 Den Burg A: Stichting Zorgcentrum Texel, Beatnxlaan 1-39 oneven/2-58 even, Binnenburg. Burgwal, P. v. Cuyckstraat. Elemert, Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat, Groeneplaats, Hogerstraat, Ada van Holland straat, Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39; Molenstraat, Molendwarsstraat, Parkstraat, Schilde rend 6 en 10, Stenenplaats. Vismarkt, Vogelenzang, Warmoesstraat, Weststraat, Weverstraat, Pater Witteplein, Zwaanstraat. Den Burg Al: Beatrixlaan 41 t/'m 143 oneven. Noordwester, Schoorwal, Vaargeul, Golfslag, Vloedlijn, Zeebries, Duinreep. Den Burg B: Achterom. Bernhardlaan 50-...even en 63-121 oneven, Binsbergenstraat, Brouwerstraat, Drijverstraat, Marelstraat, Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86, Wilhelminalaan 37-... one ven 50-120 even, Wilsterstraat. Den Burg C: Beatnxlaan 145-...oneven en 60-...even; W. van Beierenstraat, Boogerd, Jan Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-43 oneven en 44-76 even, Jonkerstraat, Kogerstraat 59-.. oneven en 76-... even. Lijnbaan. Den Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even, Julianast'raat, Burdetstraat, Mr. Kraaistr., Bern hardlaan 1-61 oneven en 2-48 even. Tjakkerstr., Lieuwstr., Hof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123-... oneven, Maricoweg, Schoonoordsingel, Waalderstraat 2-48 even en 1-43 oneven. Wagenmakerstraat. Den Burg F: Emmalaan 1-44. Haffelderweg, Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even. Slingerweg 21-27. Oudeschild-Noord: Commandeurssingel. De Wittstraat, Heemskerckstraat, Schilderweg 249-296, In dustrieterrein, Haven, Barendszstraat, Laagwaalderweg en Mieland. rond het dorp kwam duidelijk naar voren dat Oosterend leefbaar moet blijven en dat de meeste Oos- terenders ook in de toekomst in het dorp willen blijven, wat uitbreiding van de voorzieningen noodzakelijk maakt. Daarover werd contact opge nomen met de gemeente en deze op haar beurt betrok de Stichting Wonen erbij. Dat leidde tot oprichting van een projectgroep die onderzoekt of een dorpssteunpunt dat in de voor malige gereformeerde kerk zou moe ten worden ondergebracht, haalbaar, realiseerbaar en exploiteerbaar is. De groep bestaat uit vertegenwoordigers van dorpscommissie, Stichting Wo nen Texel, Corbis Plus (verpleeghuis, verzorgingshuis en thuiszorg). Stich ting Wonen Texel en de gemeente De SWT heeft thans 20 senioren woningen in Oosterend. Er is vraag naar meer, want er staan tien zes tigplussers op de wachtlijst voor een huurwoning. De stichting is van plan de bestaande verouderde senioren woningen te vervangen en daarnaast nieuwe te bouwen, zodat er uiteinde lijk 30 tot 40 seniorenwoningen zul len zijn. Samen met andere, voor ouderen geschikte woningen in de omgeving zou een woonzorgzone kunnen ontstaan met tenminste 60 tot 80 voor de doelgroep geschikte huizen, maar er moet dan wel een zorgsteunpunt bij komen, zodat de ouderen langer zelfstandig kunnen blijven wonen. De SWT wil daarin samen met de andere partners inves teren. Als het een succes wordt, kun nen soortgelijke centra ook in andere dorpen worden gerealiseerd. De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu houdt woensdagavond 29 september de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. Corry de Jong vertelt over Gouda, de stad van kaas tot kades. De bijeenkomst wordt gehouden in het Eierlandsche Huis aan de Klimp- straat in De Cocksdorp en begint om 20.00 uur. Nieuwe leden en introdu cés zijn welkom. Knipsel uit de lokale krant van de tus sen Hamburg en Bremen gelegen stad Zeven. Annemieke Keuning- Boelkens uit Den Burg exposeerde daar in het gebouw van publieke werken schilderijen van Texel in het kader van de jaarlijkse Duits-Neder landse week. Het evenement heeft te maken met de 41ste Nederlandse brigade die hier sinds 40 jaar is gele gerd en een Hollandse gemeenschap betekent van zo'n 600 personen. Haar echtgenoot Germ Keunmg was tot zijn pensionering in totaal acht jaar aan deze eenheid verbonden, laat stelijk als brigadegeneraal. Curieus is dat een aantal bezoekers na het zien van de Texelse schilderijen serieuze plannen maakte om de vakantie op Texel door te brengen in plaats van Norderney en andere Duitse eilanden waar zij tot dusver heengingen. VRIJDAG 24 SEPTEMBER 2004 TRYPI <ÏF ZT Een eiland met zoveel restaurants en eetcafés, maar waar kuni nou lekker en niet te duur eten? Een gezelschap van vier volwa sen personen gaat wekelijks uit eten ergens op Texel. In de rubri- Uit eten op Texel doen ze verslag van hun ervaringen en beoord ling. In deze laatste aflevering: bodega Freya Gebaseerd op de door Louise L. Hay in het boek Je kunt je leven helen beschreven filosofie van het positief denken verzorgt de Gezondheids- wijzer van Corbis Plus de workshop Positief denken, op weg om ye leven te helen. De workshop is bestemd voor mensen die kennis willen maken met de filosofie van Hay én bereid zijn aan de hand van deze filosofie aan zichzelf te werken. Er worden diverse onderwerpen behandeld, zoals: zelf- dat de gemeente voor het opstellen van de nieuwe ouderennota contact opneemt met de ANBO, zodat er aandacht wordt besteed aan hun prioriteiten Ze refereerden daarbij aan de gang van zaken rond de nieuwe gemeentelijke Strandnota. Strandtenthouders uitten maandag avond tijdens de commissiever gadering Grondgebied de kritiek dat zij zich te weinig betrokken hadden gevoeld bij het opstellen van die nota. al acceptatie, luisteren naar je lid c stress en spanningen. 9s is De workshop bestaat uit zes I» lbl komsten van drie uur, te beginft 9' vrijdag 22 oktober. Deelname '4 €140,-, abonnees van het sa -r: pakket betalen €130,-. De bi 'S komsten worden gehouden i Zorgcentrum Texel aan de Holle :k Den Burg. Is Voor opgave en inlichtingen: oc zondheidswijzer, tel. 0223-650 hi lei Omdat spreker Onstenk van S ad service Noord-Holland verstekt i4 laten gaan, wordt de thema-i a, Warenwet en Sportkantines, die at: dag gehouden zou worden, i lei steld tot dinsdag 26 oktober.' iz en tijd blijven ongewijzigd. Dei g( wordtvan 19.1510120.30^4? he den in de kantine van Odyssed de Emmalaan. De Texelse Bodega, belooft het bord buiten. Ons was geadviseerd te reserveren, dus dat hebben we gedaan. Soms kun je het doorde weeks wel gokken, maar in het weekend zit het hier vol. We komen binnen in een kleine zaal waar een paar tafeltje bezet zijn. Het is er rustig, geen schreeuwende radio of andere muzak. Onze plek is in een nis naast de deur. Het valt ons meteen op dat er vooral texelaars zitten. Is dat wat bedoeld wordt met dat het Texels is? We krijgen vanzelf een kan water die direct wordt uitgeschonken en bijgevuld. Er is geen kaart, maar een sand- wichbord midden in de zaal ver meldt het menu van die dag. Een driegangenmenu met voor elke gang vier keuzes. Het is ook moge lijk alleen een hoofd- of voorge recht te kiezen. Wij bestellen maar simpelweg de hele kaart. Het voorgerecht belooft al wat voor de hele avond: verse groente en krakend vers brood. Graag zou ik hier vermelden wat we allemaal hebben gegeten, maar omdat het Op een mooie donderdagavond in juni besloten wij na een lange werk dag om gezamenlijk uit eten te gaan in een restaurant dat ons was aanbe volen. Er zat pas een nieuwe eigenaar in en wij waren nieuwsgierig. Tijdens het eten bespraken wij wat we ervan vonden. We vonden eigenlijk dat we al lang niet meer ergens hadden ge geten waar we ons door het eten en bediening echt verwend hadden ge voeld. We bedachten toen dat het misschien leuk zou zijn om op gere gelde tijden uit eten te gaan en dit te beoordelen. Wij zijn allen niet culinair opgeleid en geen verwende blasé- gasten, maar we vinden ook niet al les lekker en goed. Het ging ons niet om een objectief, feitelijk verslag van het hoe en wat in het restaurant, maar een korte en scherpe tekening van onze mening. In eerste instantie zonder ons bekend te maken. Immers, als wij binnen zou den lopen met de mededeling: 'Wij zijn van de Texelse Courant', dan zou in elk geval de bediening op scherp staan en zou het ons zeker aan niets ontbreken. We wilden een reéel beeld krijgen van hoe vier willekeurige gas ten in verschillende restaurant op Texel werden ontvangen. Wij wilden eerlijk onze mening geven, maar omdat meningen verschillen hebben wij dat duidelijk als mening gegeven. Er is ten slotte nog nooit een kok gevonden die kan koken naar alle monden. Brutaal misschien, maar het bleek heel interessant. Over het algemeen waren we niet heel ontevreden, er waren avonden dat we rondom voldaan naar huis g« Evaluerend kunnen we stellem vooral in de bijgerechten vee hetzelfde is. Behalve een paaru deringen lijkt het de keuken vaa lef en fantasie te ontbreken, schien wijs, want veel klanten: lijden aan een MacDonalds-s Daarin meegaan lijkt makkef wijs, iedereen vindt het lekker, het maakt geen blijvende indr: het net zo smaakt als (Disneyficatie, heet dat trouwe niet Disney-fixatie). Wat we bereiken is dat mensen weten» hoe ze ergens kunnen eten. 6 misschien restaurants gaan na ken over hoe hun zaak op W overkomt en wat ze willen dal ten van hun zaak meekrijgen. Als mensen zich door ons opt aangevallen voelen, is dat jan want dat is nooit onze bedoelift weest. Stukjes schrijven in de over het werk van anderen in kleine gemeenschap als Texel niet laf, zelfs niet als je naam e onder staat. Er waren zeker re rants die uit onze stukjes ko opmaken welke klanten de ano» verslaggevers waren. Maar tol toe zijn onze ramen heel geblei En nu, bij de laatste aflevering» eten op Texel, staan we met fo naam duidelijk in de krant n ei h rl c d se bi j\ it, sc di ir: 101 ira V 1 Nisheeta Ba Uitbreiding van het Verpleeghuis, een goede warme-maaltijdvoor- ziening en oprichting van zorg boerderijen. Dat zijn enkele punten die volgens de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen een hoge prioriteit zouden moeten krij gen in een nieuwe gemeentelijke ouderennota. De ANBO presenteerde haar voor stellen woensdagavond aan de leden van de raadscommissie Welzijn De vereniging, die al geruime tijd aan dringt op verjonging van de nota, nam zelf het heft in handen door met eigen plannen te komen. Ter illustra tie hield spreker Harry Ran de meest recente ouderennota van de ge meente Texel omhoog. Vijftien jaar oud inmiddels, benadrukte hij. Met uitbreiding van het Verpleeghuis zou volgens de ANBO voorkomen moeten worden dat ouderen voor verpleging bij instellingen aan de overkant moeten worden opgeno men. In zorgboerderijen, die depen dances van het Verpleeghuis zouden Het eetpanel. Van links naar rechts: Anna Barnard uit Oosterend, Johan Buddenb Amsterdam, Nisheetha Barnard en Klarina Combe, belden uit Oosterend. Ter hoogte van de vissehjcoöperatie vertoont de kade enkele forse gaten. (Foto Bert Kor*ng) Rijkswaterstaat begint in de loop van volgende week met het dichten van gaten in de kade van de haven van Oudeschild. Afgelopen week zijn, net als vorig jaar, enkele gaten gevallen in het straatwerk. De gaten ontstaan door uitspoeling van het zand door lekkage van de damwand. Deze wan den zijn eigenlijk aan vervanging toe, maar daarvoor is geen geld beschik baar. Volgens Rijkswaterstaat is de veiligheid met in het geding en wordt de toestand van de kade geregeld geïnspecteerd. De jeugdtandverzorging op het ei land is op een cruciaal punt aan belandt. Dat liet voorzitter Herman Wellens van de Stichting Jeugd tandverzorging Texel woensdag avond weten tijdens de raads commissie Welzijn. De stichting staat op het punt een nieuwe den tal car te bestellen om de huidige bus uit 1975 te vervangen. Het wachten is alleen nog op financiële toezeggingen om de kosten van ongeveer €150.000,- te kunnen betalen. De politieke partijen voelen er wel wat voor dat de gemeente een bank garantie afgeeft om financierings- aanvragen voor de nieuwe wagen te ondersteunen. Dat lieten ze weten na een verzoek van Wellens en be stuurslid Dick van Barneveld. Zij vroegen de commissieleden de jeugdtandverzorging meer aandacht te geven in de nieuwe nota Lokaal Gezondheidsbeleid. De stichting heeft eerder zorgverzekeraar Univé om een bankgarantie gevraagd voor de aanschaf van de nieuwe dental car, maar de zorgverzekeraar zei daar niet aan te kunnen beginnen. 'Ze wil len ons wel helpen, maar ze kunnen ons niet sponsoren', aldus Wellens 'Ze willen ons bijvoorbeeld wel hel pen om bij het College van Tarieven in de Gezondheidszorg een breng- toeslag voor de dental car aan te vra gen.' Wethouder Annie Hin hield tij dens de vergadering de boot nog even af, maar beloofde over zes we ken tijdens de volgende commissie vergadering op het onderwerp en de bankgarantie terug te komen. De Stichting Jeugdtandverzorging, die een jaar geleden het stokje over nam van de voormalige Stichting Regionale Instelling voor Jeugdtand verzorging Texel, is achter de scher men hard aan het werk geweest om een nieuwe dental car naar het eiland te halen en het voortbestaan van de Texelse wijze van jeugdtandver zorging te garanderen. Daarvoor werd onder meer een nieuwe regeling getroffen met de tandartsen, waarbij zij niet langer in loondienst zijn bij de stichting, maar als zelfstandig onder nemer De tandartsen hebben daar voor een deel van hun salaris ingele verd. Het is volgens Wellens en Van Barneveld de bedoeling dat Van Sambeek in Oudeschild straks de nieuwe wagen levert. De wagen zelf wordt omgebouwd door kantoor- wagenbedri|f Vredeveld in Drenthe en ingericht door Dental Union. 'We heb ben een optielijst opgesteld, waarop de tandartsen en assistentes kunnen aangeven wat voor apparatuur er in de wagen moet komen.' De nieuwe wagen wordt volledig ingericht als een behandelkamer, inclusief rönt genapparatuur. De apparatuur in de bijna 29 jaar oude Spykstaal-bus is acht jaar oud. De wagen kwam dit jaar nog door de APK-keuring, maar de stichting betwijfelt of dat nog een keer gaat lukken. Ze hoopt de nieuwe wagen volgend jaar in gebruik te ne men. Bij onder meer Teso, de Lions, de Rotary en de commissie Raboton zijn verzoeken ingediend voor finan ciële steun. De stichting heeft het plan opgevat om ook gebitscontroles van kinderen van twee en drie jaar oud in de nieuwe dental car te laten uitvoeren. 'Volgens Univé is het mogelijk. We willen de bus dan bij het consultatie bureau plaatsen. Naast de controles kan meteen aandacht worden be steed aan het voedingspatroon, pre ventie en poetsgedrag. Hoe eerder je begint, hoe beter het later is voor het gebit en je laat kinderen ook op jonge leeftijd al wennen aan de tandarts.' De bus is er nu nog alleen voor kin deren van de basisscholen. Twee keer per jaar staat hij bij de scholen, zodat leerlingen niet al te lang weg hoeven uit de les. Dat ontlast ook de tandartspraktijken. De voorziening werd in 1963 in het leven geroepen door tandarts Rijkaart. De nieuwe bus wordt de derde die ervoor wordt in gezet. Naast tandartsen Hans de Winter, Coen Hendriks, Frank Zethof, Peter Meuleman, Ruth Vazana en assistentes Marian van der Burg en Marja Kooij is sinds enige tijd ook Jolanda Krijnen actief in de dental car. De Texelse is bezig met het laat ste jaar van haar specialisatie tot kindertandarts en werkt inmiddels in deeltijd als tandarts op het eiland. menu dagelijks kan veranden heeft dat weinig zin. Wat beha) het wisselende menu wél het melden waard is, is de sfeer die h heerst: rust en kalmte. Deze nu sen hebben duidelijk plezier in» ze doen. De bediening is vrienc lijk en alert, het eten met zorg liefde klaargemaakt. Leuk was dat, hoewel wij al best- hadden, de bediening toch n even kwam vragen of wij allen e nagerecht wilden. Beoordeling: Goed en vers et- Met zorg en liefde klaargemaakt geserveerd. Een rustig restaun waar je een hele avond kunt zilt te genieten. Wel vooral Texels p bliek, dus reken op een ontmoet- met kennissen. Afgerekend: €145,- (vier keer va hoofd- en nagerecht, drankjes,fc fie met likeur). De Stichting Jeugdtandverzorging hoopt de uit 1975 daterende dental car op korte ter mijn te vervangen. moeten worden, zou plaats kunnen worden geboden aan dementerende Texelaars. Ben Wermenbol uit Breda lanceerde vorig jaar plannen voor de oprichting van zorgboerderijen op Texel, maar trok zich later boos terug uit onvrede over de wijze waarop de gemeente met zijn plannen was om gegaan. Geschikte huisvesting met twee slaapkamers voor senioren in alle dorpen noemt de ANBO even eens een woonprioriteit, evenals een goede Thuiszorg en wonenptus-zorg. De warme-maaltijdvoorziening, waar bij vrijwilligers bij ouderen aan huis maaltijden brengen, moet in stand blijven, vervoer van en naar de dag opvang en diverse activiteiten is een belangrijk punt en er wordt aandacht gevraagd voor de nieuwe Wet Maat schappelijke Ondersteuning die in 2006 van kracht wordt. De ANBO vraagt om een goede coördinatie van onder meer de thuiszorg en de man telzorg die volgens de nieuwe wet een verantwoordelijkheid van de ge meente worden. De vereniging pleit voor de komst van een goed samen hangend stelsel van ondersteuning voor oudere Texelaars die niet goed in staat zijn zelf of met anderen op lossingen te bedenken voor bepaalde situaties. Daarnaast stelt de ANBO voor in een nieuwe ouderennota op te nemen dat in elk dorp de dorps huizen of de wijksteunpunten één aanspreekpunt voor alle zorgbe- hoevenden krijgen. Ran haakte in op de nota jeugdbeleid die de gemeente momenteel aan het vormgeven is en die de naam Waf jij wil heeft meege kregen Hij stelde voor de nieuwe ouderennota de titel Wat wi\ willen mee te geven. Wethouder Annie Hin liet weten dat de ouderennota aan de beurt komt, als de jeugdnota klaar is. De commissieleden pleitten ervoor Annemieke Boelkens, Karl Pethzoll und P.einhard Timpner mit „Landschaft" 2even (ml). Am heuiigen Freltag Ut noch 61* 15 Uhr und «m morgi- 9«n Samstag bij 12 Uhr Gelegen- h.itimlUhn,,nd«Do,tS£h-riit- *1 Wracr. Wolken und'ttV.L i* dcrUndf.dwn Worhc eln. Au,- tbm „olie r,raMllo„ nol WdkJ totoS «01 Sic ermnert in rre,hen en Pirben, eeben der Insel tiuc ungebunden sein. die Flügcl ent- fieundliche. friedliche Ausjiroh- J&llen kónnen. Das Mw in seinen lung Annemlckfe Boelkens Uandlg wechselnden Farben und tins ihrc Umacbung. touic sie Ponnen and Wolken und Hinuncl, te sichL die sicli alle drci am Horizont trei len, 1st em oft wiedcrkolirendo» Pethzoll Annemieke Büt-lkens wohnl seil Motiv Auch in den Landschaften einigen Jahren aut der nkderlandi - Düncn, Polder Baume - finden W lm IUW d„ MA*». «f f» ««rfX* dljchen IVocbc elrve Aus- stvlJung bn VeranStaltungsraum dor Zevoner Stadtwerke zu besu- chen. Zu sehen slnd Bilder des Selslngers Karl Pethzoll, der Ne derlander In Annemode eoelkens i*id Boumwurzolslculpturen des Wistsdtors Rein hard Timpner.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 6