Publiekslieveling in theater Klif 12 George Bush en Osama bin Laden Film 1000 m2 teso Agenda .TEXELSE O COURANT Excursies rsussen tekenen 3en schilderen eugdtoernooi Heri Hodie Jridgecursus Gospelkoor in kerkdienst Zuid-Afrikaans koor geeft concerten Linedance 50+ Voor elk wat wils op bluesfestival Foto's Texel Race Debutanten bij menwedstrijden Yogalessen Vollemaanmeditatie Party in Question Garnalenvissen en zeehonden zien TX10 EMM IE KART1NG TEXEL v£Jan Keijser Kampeercentrum Hoogwater te Oudeschild Bowlingclub zoekt leden VRIJDAG 24 SEPTEMBER 2004 lerdag 25 september 9.00 uur begint in natuurgebied Schorren een excursie van uurmonumenten. Opgave en :htingen bij EcoMare, tel. 741. 15.00 en 16.00 uur wordt een dleiding gegeven door de bier- uwerij aan de Schilderweg. Toe- ig (6,-, informatie: tel. 320325. ndag 26 september Slufter gaat om 11.00 uur de ursie 'Door het zout van de zee' Staatsbosbeheer van start, gave en inlichtingen bij Mare, tel. 317741 sdag 28 september 11.00 uur begint bij Hopmans 1 een rondwandeling door De derlanden met aansluitend een else Natuur Lunch. Deelname €15,- (kinderen tot 12 jaar Reserveren bij EcoMare, tel. 741 of Texel Catenng Service, 313791. 15.00 en 16.00 uur wordt een dleiding gegeven door de bier brouwerij aan de Schilderweg. Toe gang €6,-, informatie: tel. 320325. Woensdag 29 september Om 14.00 uur begint in natuurge bied De Schorren een excursie van Natuurmonumenten. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Biologische zuivel boerderij Sint Donatus bij Den Hoorn verzorgt een rondleiding voor kinderen en hun ouders over het bedrijf en het omringende land. Aanvang 14.30 uur. Reserveren is gewenst (tel. 319426). Om 15.00 uur gaat een wad excursie van start. Deelname kost €4,50, opgeven bij EcoMare, tel. 317741. Om 15.00 en 16.00 uur wordt een rondleiding gegeven door de bier brouwerij aan de Schilderweg. Toe gang €6,-, informatie: tel. 320325. Donderdag 30 september Om 14.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door het duingebied van de Muy. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Muziek- en Dansschool Texel il dinsdag 5 oktober de cursus ven van nul tot nu'. Deze cursus at uit tien lessen, waarin het kij- entraal staat. Er wordt gewerkt ehand van stillevens, maar ook op locatie gewerkt. Voor de smodeltekenen, die op donder- oktober begint, is enige teken- iilderervaring gewenst. In deze swordt vanuit gaandeweg lan- poses aandacht besteed aan laalgebruik en interpretatie, cursussen worden gegeven 'auline Valk. it Jeanne van der Linden ver- op zaterdag 13 november een pshop nat-in-natschilderen. Hier- Wordt met waterverf op vochtig ar gewerkt, waardoor prachtige Incomposities kunnen ont- n. Voor het volgen van deze cur- is geen ervaring met schilderen aanmeldingen en inlichtingen: ik- en Dansschool, tel. 313493 nail info@mdt-texel.nl. banen van tennisvereniging lodie in De Cocksdorp wordt op n 3 oktober een open toernooi uden voor leerlingen van de ba- lolen die na 1996 zijn geboren, emers hoeven geen lid te zijn in tennisvereniging, wel is enige ervaring noodzakelijk. Deel- kost €4,- voor kinderen die lid van de vereniging zijn. Aan- in kan tot 27 september bij Joke ichuur, tel. 316648, of per e- heri-hodie.tk. Op 22,23 en lober volgt een toernooi voor igen uit het middelbaar onder- lozefschool in Den Burg begint Jnderdag 30 september om uur de vervolgcursus 'Leer njdbridge'. Voor opgave en in- gen: Els Witte, tel. 316278. Leon van der Zanden, de absolute lieveling van het Texelse publiek op het Amsterdams Kleinkunstfestival van een paar jaar geleden, keert donderdag 30 september terug naar Klif 12. 'Zwarte hond' is na 'Coole snelle jongen' en 'Hoere- jong' zijn derde programma. De cabaretier werd in Klif 12 bekend als een lieve, zachtaardige jongen, die ook wel eens verrassend uit de hoek kon komen. Volgens de kenners kan hij dat nog steeds en heeft hij daarbij ook nog eens iets te vertellen. Bij de vele workshops die de Comedy Explosion jaarlijks organiseert voor het circuit van 'stand-up comedians' behoort hij tot de vaste trainers In 'Zwarte hond' gaat Van der Zanden in een wereld vol waarheid en nep op jacht naar 'de absolute puurheid'. De vergelijking met een hond dringt zich daarbij op. Want een hond 'volgt braaf, bewaakt ons en pist met in In de gereformeerde kerk van Den Burg wordt zondag een 'Uur voor ie dereen' gehouden. Medewerking wordt verleend door gospelkoor 'Get together' uit Hilversum. Dit koor be staat uit ongeveer zestig Jongeren van 16 tot 35 jaar en wordt begeleid door een combo van vier personen. Het repertoire bestaat uit heden daagse gospels. Het geheel staat onder leiding van Marcel Koning, die ook werkte met de Young Continent als en de Continental Singers. Daar naast maakt Koning deel uit van de muzikale leiding van het Ronduit Gospel Choir en produceerde hij di verse CD's. Het koor-treedt niet-alleen op, maar begeleidt ook de samenzang in deze dienst, die bij uitzondering om 17.00 uur begint. Het gemengd koor Ad Musicum uit Pretoria geeft zaterdag 2 oktober een concert in de hervormde kerk van Den Burg. Het Zuid-Afrikaanse koor sluit hiermee een toernee door Ne derland af, waarbij Nijkerk, Dedems- vaart, Oosterwolde en Wijchen wer den aangedaan. Het concert wordt gegeven samen met het Texels Chns- telijk Mannenkoor en er zal zowel re ligieuze als wereldlijke muziek op het programma staan. Ook verlenen twee solistes hun medewerking. Het concert begint om 20,00 uur, de toe gang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. Ad Musicum verleent zondag 3 okto ber medewerking aan de kerkdienst in de Maartenskerk, die om 9.30 uur begint. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg worden vanaf maandag 27 september lessen country linedance gegeven. De eerste groep, waarbij ook beginners zich kunnen aanslui ten, danst van 19.30 tot 20.30 uur, de tweede groep van 20.45 tot 21.45 uur. Meer informatie is te verkrijgen bij de SWOT, tel. 312696. De Amerikaanse gitarist Mike Morgan is één van de toppers van het zeventiende blues festival. (Tolo Tiwivis J Pvmngionl Mike Morgan is één van de pu bliekstrekkers van het zeventiende Texel Blues, dat in het weekend van 8 tot en met 10 oktober in bijna alle zalen van Den Burg wordt ge houden. De Amerikaan, die harde Texas-blues speelt, is beïnvloed door Steve Ray Vaughan, maar mag zeker geen kloon worden ge noemd van deze legendarische gitarist. Organisatoren Jan Koomen en Jeroen Dros zijn er wederom in ge slaagd een keur aan artiesten te strik ken. Ze hebben daarbij gestreefd naar zoveel mogelijk variatie en een breed scala aan stijlen, wel binnen de blues uiteraard. Meest spectaculair is misschien wel Captain Heartbeat, een swingende, elfkoppige band met veel blazers en zangeressen, die wel wat doet denken aan de Blues ermeende relatie tussen de fami- George W. Bush en Osama bin in is onderwerp van de veel be ten film 'Fahrenheit 9/11', die k lugs met een Gouden Palm werd tks oond en de komende tijd in Ci- ijktfa Texel draait. Het verhaal start ia de controversiële verkiezings van november 2000, toen Al pioP Zlin nederlaag moest aanvaar- en George Bush de nieuwe pre- Hvan de Verenigde Staten werd. er Michael Moore volgt Bush tij- zijn eerste maanden 'in office' sn de dag waarop het land met 'aarste terroristische aanslagen geschiedenis wordt geconfron- 4 11 september 2001. Moore yseert de periode na de aansla- met onder meer de omverwer- ikan het Taliban-regime in Afgha ni. Maar vooral neemt hij de !«t tot de oorlog in Irak op de el. »'ot en met woensdag draait oman', het verhaal van de volg- ind w zame werknemer Patience Philips (een rol van Halle Berry), die zichzelf wegcijfert voor haar heethoofdige baas en ex-model Laurel Hedare. Als grafisch ontwerpster werkt ze voor een enorm cosmeticabedrijf, dat op het punt staat revolutionaire anti- verouderingsproducten op de markt te brengen. Als ze er achter komt dat de nieuwe producten vreselijke bij werkingen hebben, belandt ze onge wild in een bedrijfscomplot. Ze wordt vermoord, maar 'transformeert' in Catwoman, een vrouw met de kracht, snelheid, behendigheid en het sterke gevoel van een kat. Eveneens nog een paar dagen te zien is de thriller 'The Village', geregis seerd door M Night Shyamalan, be kend van 'The sixth sense' en 'Signs'. De film gaat over een dorp met een hechte gemeenschap, dat er op het eerste gezicht idyllisch uitziet, maar waarin de dorpelingen leven met de vreselijke wetenschap dat in de om ringende bossen vreemde wezens wonen, wier kwade en onheilspel lende kracht zó afschrikwekkend is, dat niemand het dorp durft te verla ten. Walt Disney's 'Paniek op de prai rie' is de Nederlands gesproken ver sie van 'Home on the range', een vrolijke animatiefilm én musical komedie, met in de hoofdrol de meest miskende held in de geschie denis van het Wilde Westen: de koe. Leuk voor jong en oud is 'Shrek li', het vervolg op het verhaal over de wat onbehouwen maar oh zo vrien delijke reus. En komende woensdag beleeft Cinema Texel de Nederlandse première van 'K3. de film', over het populaire Vlaamse meisjestrio met de vrolijke liedjes. Maandag draait in Cinema Texel een 'sneak preview', een film die officieel nog niet uit is en waarvan tot de aanvang van de voor stelling geheim blijft welke het is. huis', 'hij voegt zich naar de wensen van de mensen', maar 'ondertussen kijkt hij naar ons', volgens Van der Zanden. 'Van onder af ziet hij hoe we ons beter voordoen dan we zijn. Hij hoort onze leugens en ruikt onze ang sten. Omdat het programma maar 75 minuten duurt, is er ook een voor programma Michiel Peereboom, af gelopen voorjaar één van de arties ten op Broadway Den Hoorn, speelt een gedeelte uit zijn eerste avond vullende voorstelling. 'Nog enkele kaarten beschikbaar', waarin hij het gepassioneerde verhaal vertelt van iemand die beroemd wil worden. Hij geeft daarmee een voyeuristisch kijkje in de beweegredenen, de fan tasie en het verlangen om als een be roemdheid door het leven te gaan. Het voorprogramma in het theater in Den Hoorn begint om 20.30 uur. Een kaartje kost €12,50; de 'vriendenprijs' bedraagt €10,50. Dineren vooraf is mogelijk (reserveren via tel. 319633). Brothers en die (alleen op zaterdag) in discotheek de J'elleboog optreedt. In de Twaalf Balcken is Silvana de leider van de band The Blues machine. Volgens kenners doet zij zowel denken aan Dana Gillespie als Tineke Schoenmaker, voorheen van Barrelhouse. Ruben Hoeke. de zoon van de fameuze pianist Rob Hoeke, speelt - volgens de traditie van het café - stevige blues in De Zwaan. Professor Bottleneck is als solist op de slideguitar actief in Bruintje Beer, The River Zydeco Band speelt een exotische kruising tussen blues en cajun in De Lindeboom en wellicht een wat vreemde eend in de bijt is de rockabilly van The 2-Tones in Het Schoutenhuys. Een hernieuwde ken nismaking is er voor Eelco Gelling, die als gitarist in Cuby and the Blizzards vijfendertig jaar geleden vaste gast was in popboerderij Sarasani. Hij is sindsdien altijd actief gebleven in de muziek, al maakte hij een moeilijke periode door met veel drank en drugs. Hij heeft die tijd glansrijk doorstaan en speelt volgens menigeen nu beter en met meer doorleefd gevoel dan in zijn glorietijd. Het festival wordt zondagavond in De Zwaan afgesloten met een optreden van de zwarte Amerikaanse zanger en harmonicaspeler Big George Jackson en zijn band, die powerful en no-nonsense blues ten gehore brengt. Een volledig programma met infor matie over alle artiesten staat op de website www texelblues.nl. Een passe-partout voor het hele weekend kost €15,- en voor één dag €10.-. Wie alleen een passe-partout voor één avond in De Lindeboom en Question Plaza wil, betaalt €7,-. Op de website van de Texel Race. www.texelrace.nl, zijn van diverse fotografen foto's te zien die afgelopen zaterdag van de wedstrijd en de fes tiviteiten daaromheen werden ge maakt. Ook zijn links opgenomen naar andere websites waar foto's van het evenement zijn te vinden. Vrijdag 24 september: Het Jongerenwerk houdt vanaf 19.30 uur een vergadering voor alle Texelse bands die gebruik (willen) maken van de oefenkelders in d'Ouwe Ulo. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van Teso. De zaal is open vanaf 19 00 uur. In De Lindeboom in Den Burg begint om 20.30 uur het Cabaret-café, waarin het lokale nieuws wordt be sproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. In Cinema Texel draaien Fahrenheit 9/ 11 (aanvang 19.00 en 21.30 uur), The Village (19.15 uur) en Catwoman (21.45 uur). Zaterdag 25 september: DOK uit Den Helder en Wielervere niging Taxi 312000 houden en ATB- veldtoertocht over het eiland. In Bethel in Zuid-Eierland wordt van 9.00 tot 12.00 uur een verkoping van tweedehands kinderkleding en speel goed gehouden. In dorpshuis 't Skiltje houdt Gemeen schap Oudeschild van 14.00 tot 18.00 uur een hobbymarkt. In schietsportcentrum Odysseus viert handboogvereniging Eilandschutters het 30-jarige bestaan. De receptie begint om 15.00 uur, om 18.30 uur start een gezamenlijk diner, met aan sluitend een feestavond Big Band Texel verzorgt in Vakantie centrum De Krim vandaag een meezingoptreden. Op de kartingbaan aan de Aken buurt begint om 19.00 uur een clubavond van Modelracing Texel. Om 21.30 uur begint in café De Smul- pot in Den Burg een optreden van de Texelse band Make me Smile. De Jostiband verzorgt een optreden- op vakantiecentrum De Krim. De op brengst is bestemd voor de Texelse Reede. In discotheek Qeustion Plaza wordt zaterdag een 70's and 80's party ge houden met DJ's Paul, Gauke en Fred. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Shrek II (aanvang 14.00 uur), Paniek op de prairie (14.15 uur), Fahrenheit 9/11 (19.00 en 21.30 uur), The Village (19.15 uur) en Catwoman (21.45 uur) Zondag 26 september: In de hervormde kerk van De Waal begint om 12.00 uur een koffie concert van Kathleen van der Weert en Jeroen Schipper (verhalen over bijzondere kleding en zang). De Oude Trekker en Motorenvereniging houdt in samenwerking met de Vere niging van Oud-leerlingen op het land bij Modestia aan de Postweg de jaar lijkse ploegwedstrijden. De wedstnjden beginnen om 13.00 uur. Café-restaurant De Slufter aan de Slufterweg in Eierland is het vertrek punt van de Hartstocht, over 5 of 10 kilometer, georganiseerd door wan delsportvereniging Het Gouden Boltje. Starten kan tussen 13.00 en 14.00 uur. Deelname kost €2,50; kin deren betalen €1,-. De opbrengst gaat naar de Hartstichting. Op het terrein van de MAB-club aan de Hoofdweg wordt de zevende clubcross van het seizoen verreden. In de gereformeerde kerk van Den Burg begint om 17.00 uur een 'Uur voor iedereen'. Medewerking wordt verleend door gospelkoor 'Get together' uit Hilversum. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Shrek II (aanvang 14 00 uur), Paniek op de prairie (14.15 uur). Fahrenheit 9/11 (19.00 en 21.30 uur), The Village (19 15 uur) en Catwoman (21.45 uur). Maandag 27 september: In de hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Toegang €1.20. In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20.30 uur) en Fahrenheit 9/11 (20.30 uur). Dinsdag 28 september: In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een extra, gecombineerde verga dering van de raadscommissies Grondgebied en Middelen. Op de agenda staan onder meer de 'quick scan' van de gemeentelijke afdeling Vergunningen Handhaving en de bouwregelgeving. Publiek is welkom. In Tusse de Banke op de Groene- plaats komt vanaf 20.00 uur de afde ling dialect van de Historische Vere niging bijeen. 'De-afdeilng Ttexel-van de NBvP Vrou wen van Nu komt om 20.00 uur bij een in De Buureton aan de Beatrix laan in Den Burg. A. Gildemacher vertelt over 'Uw tuin een laborato rium'. Introducés zijn welkom. In de gereformeerde kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een con cert van Rachel Barnard (piano) en Jussie Paananen (viool). De toegang is gratis; na afloop wordt een inzame ling gehouden ter bestrijding van de kosten. In De Aleph in de Weverstraat in Den Burg wordt van 21.30 tot 23.00 uur een vollemaanmeditatie met mantra zingen gehouden. Deelname kost €5,-. In Cinema Texel draaien Catwoman (aanvang 20.15 uur) en Fahrenheit 9/ 11 (20.30 uur). Thijs Witte, Frits van der Gracht, Richard Eelman en Chris Meijer maken dit weekeinde hun debuut op de samengestelde menwed strijden van menvereniging Tussen Wad en Duin. In totaal 83 rijders, onder wie tien Texelaars, hebben zich aangemeld voor de wedstrij den. Hoogtepunt van het jaarlijkse evene ment is de marathon die op zondag wordt verreden. De route bestaat uit drie trajecten rondom de Dennen, waarvan het traject van de Rozendijk naar de manege Akenburg aan de Akenbuurt voorzien is van zes hinder nissen. Die staan opgesteld aan het begin van de Rozendijk, voorbij de kruising met de Fontemsweg. tegen over Bos en Duin langs de Bakken- weg, bij De Westen en Driehuizen. De laatste staat op het terrein van de manege zelf. De organisatie heeft voor paardvriendelijke hindernissen gekozen. De deelnemers moeten een helm op tijdens het afleggen van de koers, anders worden ze gedis kwalificeerd. De marathon begint om 8.00 uur en duurt tot in de middag. De prijsuitreiking is gepland rond 18.00 uur. Op zaterdag beginnen om 8.30 uur de dressuurwedstrijden op het land langs de Westerweg en de Kooiweg. Een half uurtje later gaan bij de manege de vaardigheidswed-strij- den van start, waarbij de deelnemers zo snel mogelijk een parcours moe ten afleggen zonder pylonen te raken. Beide wedstrijden duren de hele dag. Er wordt gereden met zowel enkels pannen, tweespannen, vierspannen als tandems. Zo'n honderd Texelse vrijwilligers zorgen ervoor dat alles in goede banen verloopt. Ze zorgen on der meer voor de tijdwaarnemingen. Studenten Diergeneeskunde van Universiteit Utrecht nemen opnieuw de veterinaire controles van de die ren voor hun rekening. Willem Goènga is voor het eerst wedstrijd leider, waardoor hij voor de verande ring niet meerijdt. Piet Beers, Hans Jimmink, Carlo Witte, Kees Bakker, Frans Bakker en Kees Timmer treden wel aan op het parcours. De overige deelnemers komen uit diverse delen van het land. van wie sommigen meteen een weekje vakantie hebben vastgeknoopt aan het evenement. Voor het derde achtereenvolgende jaar verzorgt Monique Dubois lessen hathayoga. Er worden lessen voor zowel beginners als voor gevorder den gegeven, zwangerschapsyoga (op maandagmiddag en -avond), yoga voor vrouwen in de overgang en kmderyoga. Verder is het mogelijk bij bepaalde lichamelijke ziektes of psy chische problemen een aangepast programma te volgen. Voor informatie en aanmelden: Mo nique Dubois, tel. 321489. In De Aleph in de Weverstraat in Den Burg wordt dinsdag 28 september van 21.30 tot 23.00 uur een volle maanmeditatie met mantrazingen gehouden. Deelname kost €5.-. In discotheek Qeustion Plaza wordt zaterdag een 70's and 80's party ge houden met DJ's Paul, Gauke en Fred. De toegang is gratis. Dagelijks afvaart (behalve zondag) om 10 30 en 14.00 uur Volwassenen 7,50, kinderen 3-10 jaar €6,00 (0222) 31 36 39 of 0651 49 86 14 ^Grote indiwi speeltuin (met terras) i ycwdez- I Spelen, klimmen, I klauteren, glijden en springen. Dagelijks geopend I van 10.00 - 18.00 uur. I Ook voor kinderfeestjes! De Knm Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexeLnl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. DEN BURG /urFNRUURT 14 - TEL. 313921 1 3 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kartbaan mini's (8 t/m 12 jaar) Circuitbaan (vanaf 12 jaar) Kantine terras Midgetgolf I speeltuin tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Spinbaan 14 - Den Burg - Tel. 0222 - 313163 Vr. 24 3.45 en 17.20 u. Za. 25 5.51 en 18.50 u. Zo. 26 7.05 en 20.16 u. Ma. 27 8.10 en 21.15 u. Dl 28 9.15 en 22.11 u. Wo. 29 9.54 en 22.57 u. Do. 30 10.56 en 23.20 u. Vr. 01 11.14 en 23.27 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 26 september op om 07.31 uur en gaat onder om 19.33 uur 28 sep tember volle maan. Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in en rond het weekeinde ge regeld een extra boot in. De veer dienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder Dat gebeurt zondag van 14.30 fot 20.00 uur en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilisten moeten desondanks rekening hou den met wachttijden. Zondag moet op Texel tussen 10.00 en 20.00 uur mogelijk een half uur worden ge wacht. Maandag bedraagt de wacht tijd op Texel tussen 9.00 en 12.00 uur en in Den Helder tussen 12 00 en 16.00 uur naar verwachting een half uur. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e- mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Bowlingvereniging Texel is op zoek naar nieuwe leden voor de competi tie, die volgende week van start gaat. De donderdagavondleague kan nog tenminste twee teams van drie per sonen gebruiken Geïnteresseerden kunnen zich ook individueel aanmel den. De competitieleiding zal dan bij voldoende belangstelling proberen een team te formeren. Ook voor de jeugdcompetitie zijn nieuwe bowlers welkom. De jeugd speelt op dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur. De dinsdag avondleague is opgedeeld in twee groepen, die om 20 00 en 21.30 uur van start gaan In de donderdag avondleague wordt gespeeld vanaf 19.15 en 21.30 uur. Opgave is moge lijk bij voorzitter Trijn Stiggelbout, tel 312412

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9