'Pas applaudisseren als de hamer omhoog gaat' Nachtclubsfeer in uitverkochte tent Plezier straalt af van Jostiband Tranen van vreugde bij busje Texelse Reede Geknipt Verrassende meezingers op festival Big Band Waar gebeurd Potloodjes TEXELSE coURANT Themaweekend goed uit de verf Marathon De muzikanten van de Jostiband die zaterdag een concert gaf op De Krim beheersen een breed repertoire. (Foto Gerard ^wmwii Jong en oud genoten zaterdag van het optreden dat de Jostiband gaf in de uitverkochte tent in Vakantie park De Krim. Met vlekkeloos ge speelde meezingers en een flinke dosis humor kregen de muzikan ten van wellicht het bekendste or kest van Nederland de handen op elkaar. De NCRV maakte opnamen van de muziekmiddag die in het teken stond van het busje voor de Texelse Reede. Een orkest waarin zoveel plezier van de muzikanten afstraalt zie je maar zelden. Voor de verstandelijk be perkte leden van de Jostiband was het elke seconde genieten. Was het niet met het spelen van allerlei be kende lied|es. dan wel tussen de nummers door, want de pauzes wer den met grappen en grollen aan el kaar gepraat door muzikaal leider Wim Brusse. Zo liet hij voorafgaand aan het nummer Als de klok van Arnemuiden muzikant Jos naar voren komen, de man achter de xylofonen. Hij drukte het publiek op het hart na afloop van het nummer niet te vroeg te applaudisseren, omdat dan zijn vakkundige klokkenspel zou worden overstemd. 'Jullie mogen pas klap pen als Jos zijn hamer omhoog steekt', dicteerde Brusse, die dit ge lijk even liet oefenen. Het publiek werkte graag mee. Zodra de hamer omhoog werd gestoken, gingen de handen op elkaar en toen hij hem liet zakken werd het weer muisstil. Jos en zijn publiek genoten ervan. Maar er was ook reactie. Het publiek zat op het puntje van de stoel. Toen hij quasi-serieus opmerkte dat de Jostiband de fonkelnieuwe auto voor de Texelse Reede maar mee moest nemen naar de overkant, kwam hem dat op een luid protest uit de zaal te staan. Muzikaal gezien had de Jostiband de zaakjes goed voor elkaar. De groep beheerst een breed repertoire, van religieuze muziek tot klassiek en po pulair. Herkenbaar was Louis Neefs' liedje over Margrietje. Vragend aan welk meisje keyboardspeler Theo bij het spelen van het nummer dacht, wees deze direct op dirigente Rianne. 'Maar dan nóg mooier.' Bij het liedje Onder moeders paraplu gaat het niet om de paraplu, maar om de regen, vertelde Brusse. Dus liet hij twee jon gens demonstreren hoe ze dit met hun houten instrumenten naboots ten. Maar ook de natuur deed mee. Hoorbaar was hoe buiten de regen op het tentzeil viel. Brusse legde uit hoe de één een liedje in één avondje oefenen onder de knie heeft, terwijl de ander er een half jaar over doet. Maar de inspanningen die het orkest vooraf hadden geleverd waren zater dag met zichtbaar, het concert klonk als een klok en de bewoners van het Maartenhuis en de Texelse Reede op de eerste rijen genoten met volle teu gen, dansten, klapten en haakten in, net als het overige publiek. Hilariteit ontstond toen Brusse een stukje klassiek aankondigde en een muzi kant luidkeels riep dat Mozart een billenknijper was. 'Zeker naar de film Amadeus gekeken', concludeerde Brusse. 'Het klopt ook wel, maar hij deed het alleen bij jonge meiden, dus oudere dames hoeven zich geen zor gen te maken.' Lachsalvo's klonken vanuit de zaal, waar het publiek en kele nummers later, tijdens de Sneeuwwals, inhaakte en op de stoe len vrolijk meedeinde. Bij de overhandiging van de sleu tel van het busje voor de Texelse Reede zaterdag pinkte Jolande Kloosterhuis even een traantje weg. De plechtige daad vormde de bekroning op twee jaar inspanning, doorzetten en activiteiten organi seren om het geld bij elkaar te krij gen voor het vurig gewenste ver voermiddel. Als voorzitster van de stichting Gereg€ld werden zij en Aaf Schaatsenberg van de stich ting BOOT zaterdag door de bewo ners geknuffeld. Bij vakantietripjes, een bezoek aan het ziekenhuis of voor een ander reisje werden de bewoners van de Texelse Reede tot dusver gehaald en gebracht met auto's van de leiders van het gezinsvervangende tehuis. Een eigen busje was allerminst een overbodige luxe, maar het geld daar voor ontbrak. Om deze wens in ver vulling te laten gaan zetten Klooster huis en Schaatsenberg en vele andere vrijwilligers de schouders er onder en begonnen, met niet meer dan de spreekwoordelijke vier ventie len, twee jaar geleden een actie. Daarbij werd geen middel geschuwd. Ze verzamelden onder meer geld met oude mobieltjes en inktpatronen. Grote klapper werd gemaakt met de markt in de sporthal, die veel geld op bracht. Maar ook kregen ze verras send veel giften van sympathise rende Texelaars en wisten andere potjes aan te spreken, waarvan het tweetal het bestaan niet wist. In een tijd waarin de verharding onstuitbaar lijkt en geldkranen worden dicht gedraaid, is er dus toch nog veel goeds mogelijk. Zelfs zaterdag, toen in de grote tent in Vakantiepark De Krim het sluitstuk van de actie werd gehouden, stroomden de giften bin nen. Een uitverkocht huis bij de op tredens van de Jostiband en de meezingavond van Big Band Texel, beiden in het teken van het goede doel, vormden een klinkende finale. Namens de bewoners werden Kloosterhuis en Schaatsenberg in de bloemetjes gezet Overigens zijn gif ten nog steeds welkom, omdat er ook geld nodig is voor gebruik en onder houd van het busje, een Opel Zafira. Donaties kunnen worden gedaan via bankrekeningnummer 3625 38 778. 'Een langgekoesterde wens, gecom bineerd met een goed doel', om schreef muzikaal leider Jan Kühne de meezingavond die Big Band Texel had georganiseerd. De wens was om een muziekavond te houden waarop de big band voor de begeleiding zorgde van vele Texelse zangers en zangeressen, het goede doel be stond uit het spekken van de kas voor het busje van de Texelse Reede. Een avond die in beide opzichten bijzon der geslaagd was. De 450 bezoekers leverden een royale bijdrage aan het goede doel en zagen een keur aan vocalisten aan zich voorbij trekken en maakten op geheel andere wijze ken nis met de big band. Voor de zangers en zangeressen die na de inloop middag enkele weken geleden maar een paar weken hadden kunnen oe fenen, getuigde het van moed om het podium te betreden en solo te zingen voor een groot publiek. Zeker omdat het voor een aantal van hen de eer ste keer was dat ze voor publiek zon gen en dan nog wel een zaal vol Texelaars. Moed, maar ook een uit daging en een kans. Dat laatste was het geval voor Rob Manse. Als lid van onder meer zanggroep a Capabel heeft hij zijn sporen al verdiend, maar hij kreeg de swing tot dusver met te pakken kreeg. Dat hij het wel in zich heeft, bewees hij in Everyday I have the blues, waarbij hij op het podium nauwelijks onder deed voor Elvis Ook Texelaars die zich in het dage lijks leven liever op de achtergrond houden, overwonnen hun schroom en stapten naar voren Bijvoorbeeld Ariëtte van Heerwaarden, die met het knap gezongen For once in my life vrienden en kennissen overdon derde. Bijzonder was ook het optre den van oud-Texelaar Bart Klooster- huis, over wie spreekstalmeester Kühne vertelde dat hij ooit nachtclub zanger was geweest. Vanaf het mo ment dat hij het zwierige Someone to watch over me inzette, was duidelijk dat deze zanger over ervaring en ta lent beschikt. Dat hij het vak in z'n vingers heeft, bleek andermaal met I've got you under my skin. Daarin bleek ook de samenhang met het orkest. Waar de big band bij minder geroutineerde of getalenteerde vocalisten de neiging had iets harder te spelen, nam Kloosterhuis het inge togen orkest op sleeptouw. Dromerigheid Aan variatie geen gebrek. Magda Brommersma waagde zich aan het jazzy Tuxedo Junction, inclusief het bijbehorende wat in zangkringen be kend staat als chatten. Roos Bakker zong op geheel eigen wijze het be kende Fever en gewaagd was ook dat Marijke Witte het podium betrad om het zwierige Moon River te zin gen. Ze had daar lang over nage dacht, want tussen een klassieke sopraan en een big band ligt een hele wereld. Dat bleek ook tijdens de uit voering. Witte zong volgens het boekje, evenals het orkest, maar de dromerigheid die kenmerkend is voor het nummer leek te ontbreken. Rond- tatie van My funny valentine, vertolkt door Kitty Bakker. Ze zong het heel anders dan Rita Reijs, maar met haar keurige zang, typisch Engelse uit spraak en haar presentatie evenaarde ze deze diva op geheel eigen wijze. Bijzonder was ook het optreden van Nisheeta Barnard, die voor How High the Moon ook haar vibrafoon had meegebracht. Maar het was vooral haar zangkwaliteit waarmee ze indruk maakte. Bijzondere verschijning was ook Tine van Heerwaarden, die eer der in het achtergrondkoor van Froukje Blauw haar opwachting had Fraukje Blauw, met In het achtergrond drie uit verpletterend waren de opkomst en prestatie van Aglaia Westra, die een heel swingende uitvoering van All of mee gaf en beloond werd met een dik applaus. Er waren ook zangeressen die van een bestaand nummer iets heel an ders wisten te maken en toch een zeer aansprekend optreden verzorg den. Dat gebeurde met de interpre- Aglaia Westra zorgde voor een sm optreden. andere zangeressen. gemaakt. Ze gaf haar interpretatie gaf van The lady is a tramp. Zo karakte ristiek als Ella Fitzgerald deed ze het niet, maar als Second hand rose ziet menigeen haar graag terug op het podium. Voor velen verrassend was ook de bijdrage van Roland Bis schop, die tijdens het vrolijke Let's face the music and dance over een prima stem en een aanstekelijk en thousiasme bleek te beschikken volgens trok hij Marijke de Luss op het podium, om met haar een te zingen. De afsluiter was voord ter Danielle de Lussanet, die i neerde met It's only a paper m Big b Bij al dat zangtalent mag nietoi meld blijven dat de 17 pers sterke Big Band Texel een bijzor avond had georganiseerd en te voer bracht. Het gezelschap oo klinkt als een swingende en geoliede machine. Geen muzik; die wat mechanisch hun deu speelden, maar lachende en b gen muzikanten, waar het plezij afstraalt. Hoe kan dat ook au onder de bezielende leiding va Kühne. Als spreekstalmeester pi hij de ene artiest aan de anda wist over iedereen iets persooi Hij deed dat met een flinke dosi mor en zelfspot en hield tijde optredens vrijwel voortdurend contact met de soms wat nen vocalisten. Bij de introductie Martijn Dros greep hij zelfs zijnj om terug te blikken op de tijdS hem nog als leerling had. Ook verscheen in nachtclub outfi zoals de vele andere fraai gd zangers en zangeressen, w; droeg aan de nachtclubsfeer i podium. Het kan bijna niet ande het festival krijgt een vervolg, het geen kwaad kan om voord gende en swingende Ta vocalisten wat extra podiumruii reserveren. Tekst en foto's Gerard kerkdienst bespeelde. Ook we|p placemats gemaakt. Een groep maakt een 'glas-in-lood door een raam van plexiglas schilderen. Met de jongste kir werd geverfd en geplakt. Al maakte voorwerpen werden dienst van zondag tentoongei Het weekend werd afgeslote een kunstroute en puzzeltocli Oosterend. Voor de ramen <ti schillende inwoners waren va pen te zien die met kunst en te maken hadden. 'Grootste waddeneiland van land in alle jaargetijden aantre) kopt het Uit-katern van de Me en Dedemsvaartse Courai woensdag 22 september. co zi< l0! ir kar 'CX Over het grootste waddenet cfë land, Texel, wordt vaak no* nei schamper gezegd dat het ni -jp meer dan een verlengde va! kop van Noord-Holland is.' geleken bij de andere wadi eilanden beschikt Texel not eenmaal over opvallend vet polderland. Verder wordt bj tin land slechts door het Mar» van het vasteland gescheid' waardoor volgens sommige echte eilandgevoel ontbree) Met de haven van Den Held op slechts een kwartier var ere is de overtocht natuurlijk b g| c paald geen wereldreis. Ma* toch wordt Texel met al dal soort negatieve bespiegelio tekort gedaan. Het is name- wel degelijk enorm veelzijd1 heeft bijvoorbeeld bepaald' landschapselementen die® Kot nergens anders in ons land treft. i ■tl o DINSDAG 28 SEPTEMBER 2004 Mochten zangeressen Belinda van Diesen en Lies Pieterse eens ver hinderd zijn, dan hoeft Big Band Texel niet te wanhopen. Tijdens het A Meezing Festival dat zaterdaga vond in de tent op Vakantiepark De Krim werd gehouden bleek dat de band voortaan kan terugvallen op een bus vol zangtalenten. Veertien zangers en zangeressen verrasten met hun lef, enthousiasme en ta lent het publiek in de uitverkochte tent. Marijke de Lussanet en Roland Bisschop zingen een duet tijdens de meezingavond van Big Band Texel. De Waddengemeente Texel kan te rugzien op een geslaagd start weekend, dat volgens eigen zeg gen mensen 'met elkaar heeft verbonden'. Het weekend stond in het teken van Kunst en Religie. In workshops werd zaterdag uiting gegeven aan het geloof en zondag kwamen alle voorwerpen die ge maakt waren nog even voor het voetlicht tijdens een feestelijke dienst in de Maartenskerk. Zo'n 45 mensen namen zaterdag deel aan de vijf workshops. In de Maartenskerk werd onder leiding van Ellen de Vries met klei gewerkt en even verderop werden onder leiding van Neli Vinke bloemen geschikt. Met bloemen en planten werden geloof, hoop en liefde uitgebeeld en er werd een bloemstuk gemaakt dat verbon denheid uitbeeldde. Gertjan Arentsen zette in het Muziekcentrum de punt jes op de i in de workshop zang. Tij dens het instuderen van de liederen voor de dienst van zondag werd de deelnemers ook wat techniek bijge bracht. Gradus Hakkenberg bege leidde een groep die in schilderkunst vorm gaf aan geloof. De deelnemers verbeeldden in een schildenj wat voor hen belangrijk was in het geloof. De hele dag werd in het Kerkelijk Cen trum in de Peperstraat gewerkt aan een mozaïek voor het nieuwe Kerke lijk Centrum dat momenteel aan de Oesterstraat wordt gebouwd. Een Duitse vrouw die zich bij een van de workshops meldde met de vraag of zij mee kon doen, werd van harte welkom geheten. 'Eén Europa moet met alleen gezegd worden, maar ook geleefd', merkte ze op. De jeugd volgde een eigen pro gramma. Onder leiding van enthou siaste vrijwilligers werden muziekin strumenten (waaronder gitaren) gebouwd, die de jeugd tijdens de De jeugd speelt tijdens de kerkdienst op zelfgemaakte gitaren. Mijn auto had kennelijk een hekel aan links want elke keer als ik hem die kant op stuurde, liet hij een kreunend geluidje horen. Omdat ik dat niet pret tig vond en zelf geen verstand van motoren heb, besloot ik ermee naar een garage te gaan. Om te beoorde len wat de oorzaak van het gekreun was, crosste een monteur in mijn gezelschap door Den Burg en om streken en maakte daarbij zoveel mogelijk linkerbochten. Bij terug komst dacht hij het euvel gevonden te hebben en haalde er voor de ze kerheid nog een collega en de chef bij. Het voertuig werd op de brug gezet en na zo'n anderhalf uur was het euvel verholpen. Naar aanleiding daarvan schoot me een oud voorval te binnen. Indertijd kwam bij garage Reij iemand binnen met eenzelfde geval. Na veel zoeke- rij werd daar de veroorzaker van het rammelende geluid gevonden Op een moeilijk bereikbare plek onder de motorkap werd een potloodje gevon den dat daar in het verborgene lag te rollen. Na dit met veel gepeuter ver wijderd te hebben, stapte de chauf feur in zijn auto, maar hoorde nog Dolblij met de nieuwe auto voor de Texelse Reede steekt bewoner Herbert Bouw zijn duimen omhoog. Naast hem Hennie Drijver. steeds hetzelfde vervelende geram- iFoio g»™j Timmmw me| 0US weer terug naar de garage en toen bleken er in het verborgen moesten worden geleverd. Slenderen hoekje nog elf potloodjes te zitten, wordt over het algemeen gebruikt om Het gerammel was daarna wel over, af te vallen, maar het helpt volgens de maar er moest later, toen de rekening salons ook tegen onder meer werd ontvangen, wel flink met de fibromyalgie, artritis, artrose, spier- portemonnee worden gerammeld, aandoeningen en rug-, bekken- en Twee uur potloodjes verwijderd ad heupklachten. Vorig jaar deden meer ƒ40,-, plus 16 procent BTW maakte dan honderdvijftig mensen mee aan ƒ92,80 de marathon bij Bodycare en werd Ik ben benieuwd naar mijn rekening, bijna negenhonderd euro opgehaald. Jan van Tunen BodyCare Texel aan de Burgwal in Den Burg start vrijdagochtend 9.00 uur met een marathon voor het Reumafonds. Bezoekers kunnen tot zaterdagochtend 9.00 uur 24 uur lang slenderen om geld in te zamelen voor het fonds. Slenderen kost tijdens de marathon €8,-. In totaal veertig Slender You salons in het land zijn van vrijdag- tot zaterdagochtend tegelijk in de lucht om geld op te halen voor het Reuma fonds, De salons voelen zich verbon den met de ziekte, omdat slenderen oorspronkelijk is ontworpen voor mensen met polio. Met behulp van de bewegingsbanken konden zij toch aan lichaamsbeweging doen zonder dat er lichamelijke inspanningen

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 6