Sp°rt m Aantal combinaties verrast organisatie menwedstrijden WÈÊÈ èvoko-teams beginnen met overwinning sxel'94 wint cruciaal duel tegen Berdos Jeugd toont kunnen bij clubkampioenschappen TEXELSE ^7C0URANT- Inschrijven Wampex Klaverjasclub De Witte Burcht Voetbaluitslagen Onverwacht verlies koploper SVO Programma zaalvoetbal Merkwaardige treffer nekt ZDH Voetbalprogramma Mencursus DINSDAG 28 SEPTEMBER 2004 lenlijk mochten niet meer dan nentig combinaties aan de sa- ngestelde menwedstrijden icdoen, maar omdat de ervaring rt dat er op het laatste moment ,jd nog afmeldingen binnenko- m, had de organiserende vere- jng Tussen Wad en Duin 85 in lijvingen geaccepteerd. Toen I evenement begon, deed zich n uniek fenomeen voor en bleek lereen aan de start te staan. organisatie werd er behoorlijk ar verrast, vertelt Piet Reiding, ar grote problemen leverde het op. 'Een kwestie van op tijd star en een strak schema hanteren.' ;r de vrijwilligers die zondag tij- is de marathon bij de hindernissen werk deden, werd het daardoor een lange dag, want ze zaten 's itends al voor acht uur op hun it en moesten daar tot diep in de idag blijven. De tijdwaarnemers, erop toezagen dat de combina- niet te zacht maar vooral ook niet hard reden, werden halverwege vangen. 'Dat is nogal een saai intje Je kunt het die mensen niet aandoen om ze er de hele dag te la ten staan Maar bij de hindernissen was het praktisch met mogelijk om met twee ploegen te werken Het evenement werd een groot suc ces. Dat was op de eerste dag niet te danken aan het weer, want regen en harde wind zorgden bij de dres suur- en vaardigheidswedstrijden voor even onaangename als moeilijke omstandigheden. De deelnemers sloegen zich er echter manmoedig doorheen. Dat ze zich met lieten ont moedigen door het slechte weer bleek ook 's avonds, toen de mees ten na de briefing voor de laatste wedstrijd nog een tijd bleven zitten om gezellig bij te praten. Veel menners hadden al vaker meege daan en kenden elkaar goed. Vooral veel deelnemers uit het oosten van het land keren ieder jaar terug. Een dag later scheen de zon en lokte de marathon honderden toeschouwers naar de zes plaatsen in De Westen en de Dennen waar hindernissen ston den opgesteld. Ook dat zorgde voor een uitstekende sfeer, die oversloeg op de menners. Opvallend was dat van de 85 deelnemers er slechts één uitviel. Het betrof een menner die uit kwam in de klasse enkelspanpony's. De man maakte een ongelukkige manoeuvre bij een hindernis, waar door zijn rijtuig kantelde. Hijzelf en zijn dieren bleven ongedeerd, maar door de schade kon hij toch met verder. De Texelaars weerden zich kranig. De meesten kwamen uit in eén van de hobbyklassen, door de landelijke bond (de KNHS) in het leven geroe pen om de mensport te stimuleren en het de minder gevorderden makkelij ker te maken ook eens aan een echte wedstrijd mee te doen In de hobby klasse voor enkelspanpaarden won Marit Visser-De Leeuw de eerste prijs. De tweede prijs ging naar nieuwkomer Richard Eelman, de derde naar Kees Timmer, die sinds kort een ander paard heeft en daar door nog met constant genoeg was voor de hoogste prijs. Frits van der Gracht, die eveneens zijn debuut maakte, won de tweede prijs in de hobbyklasse pony's. Thijs Witte, die ook nieuw was, legde beslag op de derde plaats. Ook in de hobbyklasse tweespanpaarden was er Texels suc ces. Frans Bakker behaalde er de s j n. iFoil Li-1_ in De Westen en de Dennen moesten de afrekenen met hindernissen. -» - i (Foto Harry de Graaf) plaatsen eybalvereniging Tevoko is het iwe seizoen goed begonnen, seniorenteams die zaterdag in e kwamen, wonnen hun wed- d. (eerste) herenteam, dat afgelo- jaar ongeslagen kampioen werd, t dit jaar in een hogere klasse uit. leek in de eerste wedstrijd wei- iroblemen op te leveren, want het tekende Zeemacht kwam er in begin niet aan te pas. Vooral fdaanvallers Ronald Zijm en Jabik istra waren niet te stoppen, waar- f Tevoko de eerste twee sets een- Jig won (25-16 en 25-15). In de Ie set nam Zeemacht veel risico de opslag en slaagde de ploeg )en Helder erin de pass van de heren volledig te ontregelen. Na snel verkregen voorsprong (0-6) Zeemacht de set met 19-25. In 'ierde set speelde Tevoko vanaf begin weer geconcentreerd en sl'94 heeft zondag een uiterst ingrijke overwinning geboekt. Jloeg van trainer John Rep en ilbegeleider Rob van der Stap op eigen veld met 4-2 van dos en deed de laatste plaats de ranglijst daarmee over aan e concurrent. Zelf stegen de ilaars in één klap door naar de denmoot. Een belangrijke rol elde spits Jacob Krijnen, die maal scoorde. dat had succes. Tot 8-7 wist Zee macht nog aardig bij te blijven, maar daarna nam Tevoko snel afstand, mede dankzij de vele punten van Ruben Maas. Het werd uiteindelijk 25-12, waarmee de thuisploeg de eindstand op 3-1 bepaalde. Ook het tweede damesteam speelde tegen een team van Zeemacht. Al in de eerste set werd duidelijk dat Tevoko veel in z'n mars heeft. Met duidelijk spel en goede aanvallen werd met groot verschil gewonnen. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het voor Tevoko moeilijker de overmacht ook in cijfers uit te druk ken. De laatste set werd met maar drie punten verschil gewonnen. Op papier is Tevoko dit jaar een van de sterkste teams. Maar om kampioen te worden, zullen ook de mindere te genstanders moeten worden versla gen. Met de grootst mogelijke over winning in sets (4-0) werd tegen Zeemacht in ieder geval een belang rijke stap gezet. Het derde damesteam beet het spits af tegen WSOV 5, een tegenstander waarvan in het verleden nogal eens werd verloren. De eerste set was, volgens verwachting, zeer spannend. Aanvankelijk ging de wedstrijd gelijk op, maar aan het eind wist Tevoko door goed aanvalsspel van onder anderen Ans Timmer de winst naar zich toe te trekken. In de tweede set ging het makkelijker. Verrassend, want Tevoko heeft een vrij nieuw team, met zowel de zeer ervaren Onnoline van Helden als jeugd- speelster Inge van den Bent Ook voor spelverdeelster Margit Boer was het wennen in deze klasse. Ze pres teerden allemaal goed en dat gold ook voor Leontme Verseput en Yvonne Vlaming, die gedegen spel lieten zien. In de derde set was WSOV net iets beter, maar alle andere sets werden een prooi voor Tevoko, dat daardoor met 3-1 won. de |eugdige Daniël Stuurman als anger voor de geblesseerde M Koorn begon Texel'94 net zo "j zichtig aan de wedstrijd als los Beide teams konden zich i nieuwe nederlaag veroorloven raren daarom vooral gespitst op 'dorkomen van tegendoelpunten. 'door duurde het twintig minuten nó dat zich een eerste spannend lent voordeed. Een indirecte vrije >P werd goed genomen door 'os, maar de Texelse keeper Bart l(jj 1' greep resoluut in. Vijf minuten was Texel'94 dichtbij een treffer, de geroutineerde verdediger tbftin Koorn - die opnieuw bewees steeds één van de belangrijkste spelers van het team te zijn - uit een vrije trap op twintig meter van het doel maar iets te hoog mikte. Na on geveer een half uur spelen kwam de thuisploeg alsnog op voorsprong, dankzij goed doorzetten van spits Jacob Krijnen (1 -0). Nog geen vijf minuten later moest de Texelse defensie een tegentreffer toe staan aan de tegenstander uit Bergen (1-1). Texel'94 speelde in deze fase eigenlijk wat te laconiek, maar Berdos slaagde er niet in nogmaals te scoren. Enkele minuten voor rust zorgde Krijnen op prachtige wijze voor 2-1. Martin Koorn stoomde op aan de linkerkant en bediende Stuur man op maat. Deze kaatste de bal op zijn beurt naar Krijnen, die de keeper van Berdos vervolgens volkomen verraste met een mooie omhaal. In de tweede helft waren beide ploe gen afwisselend in de aanval, zonder dat ze tot een goede afronding kwa men. Pas een kwartier na de rust liet Arne-Jan Kruithof de Texelse aan hang weer eens juichen door de stand op 3-1 te brengen. Recht streeks vanuit een inworp van Joost van Heerwaarden en van zeker vijfen twintig meter knalde hij de bal met derde plaats. Cees Bakker (van hoeve Hunsingo) eindigde als vierde Chris Meijer beleefde een uitstekend begin en stond na de eerste dag tweede in het tussenklassement. In de marathon ging nog het één en ander mis, waardoor hij naar de vijfde plaats zakte. De knapste prestatie van alle Texelse deelnemers werd ongetwijfeld gele verd door Hans Jimmink, die in klasse één voor tweespanpaarden verrassend op de eerste plaats ein digde. Hij moest concurreren met overkantse deelnemers die ieder jaar aan wedstrijden in het hele land mee doen, terwijl Jimmink zelf alleen acte de présence geeft op Texel en in de Kop van Noord-Holland en daardoor veel ervaring mist. De Texelaar deed het uitstekend in de dressuur en bouwde op dat onderdeel een flinke voorsprong op, die hij op de tweede dag maar weinig zag slinken Piet Beers reed ook met slecht en ein digde als vierde. Carlo Witte legde beslag op de zevende plaats. Het laatste weekend van oktober, vrijdag 29 en zaterdag 30, wordt de Wampex gehouden. De meer dan twintig uur durende tocht vol moei lijke opdrachten en met veel water, belooft ook dit jaar weer spectacu lair te worden. Komende zondag is de inschrijving. Aan de Wampex kunnen maximaal 35 teams van vier personen mee doen. Om al in een vroeg stadium te selecteren, is de inschrijving zelf al een opdracht. Zondagmiddag om 15.00 uur verschijnen op website www.wampextexel.nl de nodige aan wijzingen. Zo snel mogelijk daarna kunnen de deelnemers zich op het genoemde punt melden. Als selectie criteria gelden de volgorde van bin nenkomst en de manier waarop aan de opdracht op de site is voldaan. Tevens is vanaf de site een inschrijf formulier te downloaden. Dit dient volledig ingevuld te worden meege nomen, samen met het inschrijfgeld van €88.- per groep. De inschrijving sluit zondagmiddag om 18.00 uur. Klaverjasclub De Witte Burcht begint dinsdag 5 oktober aan het nieuwe, het 21ste, seizoen. Van oktober tot mei wordt elke eerste dinsdag van de maand een open drive gespeeld ten bate van het goede doel. Er worden vier spellen met vaste maat gespeeld. De tien hoogst geëindigde en het laagste koppel krijgen een prijs. Na afloop van elke drive wordt een ver loting gehouden. De inhoud van de kaartpot wordt aan het eind van het seizoen verdeeld over door de spe lers zelf aan te dragen goede doelen. De opbrengst van de drives werd (in porties van €225,-) vong jaar verdeeld over de Vereniging van Reuma- patienten, de Zonnebloem Texel, het Koningin Wilhelminafonds, Noorder haven en het Tesselhuus. Deelnemers kunnen zich vooraf gaand aan de drive inschrijven (liefst met maat), tussen 19.30 en 20.00 uur aan de zaal. Het inschrijfgeld be draagt €3,50 per koppel. Kf erdag 25 september im A1-Bergen A1 -''94 B1-WGW B2 'B2-Texel'94 B2 ,.._'C1-Texel'94 C1 :(jdi OW C1 -Texel'94 C2 ild< ïl'94 C4-SRC C3 PJ loog C1-Kaagvogels C1 0 fl'94D1-HCSC D1 "'94 D2-Petten D1 '05-Texel'94 D3 KoogD1-WironD1 0-3 7-1 0-3 3-0 0-3 4-1 5-1 5-6 3-8 1-5 3-2 Berkhout MD1-Texel'94 MD2 0-11 Texel'94 E1-WGWE1 3-0 Texel'94 G1-CJW G1 CJW met opgekomen Texelse pupillencompetitie SVCF1-ZDHF1 2-0 SVO F1-Deportivo 5-1 De Koog F1 -Espagnol 1 -1 Real Madrid-Barcelona 6-10 De Koog F2-Valencia 2-6 SVO E1-Fulham 10-0 Everton-SVC E1 1-9 Blackburn-Liverpool Arsenal-Chelsea De Koog E1-ZDH E1 SVO E2-Manchester 2-5 1-3 8-0 2-6 Zondag 26 september Texel'94-Berdos 4-2 ZDH-SSV 0-1 Twisk-Oosterend 4-2 Texel'94 2-Berdos 2 1 -2 Petten 2-Texel'94 3 1-1 DWOW 2-Texel'94 4 Texel'94 niet opgekomen BKC 5-De Koog 2 1-6 Texel'94 MA1-Saenden MA1 10-0 Oosterend heeft zondag een even onverwachte als onwelkome ne derlaag geleden. In Twisk beleefde de koploper tegen de gelijknamige thuisploeg een bijzonder slechte eerste helft. Na rust oogde het al lemaal wat beter, maar kon de ne derlaag niet meer worden afge wend (4-2). De spelers van trainer Jitze Beintema begonnen vol goede moed Niet al leen omdat ze zelf een paar uitste kende wedstnjden achter de rug had den, maar ook omdat Twisk de afgelopen jaren bepaald geen hoog vlieger is en ook het lopende seizoen matig was begonnen. De bezoekers kwamen echter van een koude ker mis thuis, want al na een kwartier nam de thuisploeg de leiding, toen een vrije trap hoog achter de verde diging werd geplaatst en een misver stand ontstond tussen keeper Marco Daalder en zijn teamgenoten. Een speler van Twisk maakte dankbaar gebruik van de situatie en scoorde. Bij SVO probeerde men daarna de schrik te verbergen door snel weer de aanval te kiezen, maar nog geen tien minuten later ontstond een soortge lijke situatie en stond het plotseling 2-0. En nog voordat het eerste half uur was verstreken, tilde Twisk de stand naar 3-0. Het doelpunt ont stond uit een voorzet vanaf rechts. Een aanvaller nam de bal op de rand van het doelgebied uitstekend aan en rondde nog beter af. De rust werd bij Oosterend gebruikt om de moed te hervinden en betere afspraken te maken Besloten werd alles op alles te zetten om alsnog een gelijkspel in de wacht te slepen. Daar leek aanvankelijk geen sprake van, want hoewel de bezoekers beter voetbalden, hoefde Twisk zich maar zelden ongerust te maken. Halver wege leek het nog erger te worden. Woensdag 29 september 18 00 18.45 19.25 20.15 21.05 De Koog E1-J'boog E1 De Koog De Koog D1-Krim D2 De Koog Klif 2 (vrouwen)-Breezand 1 Texel 3-RAB 1 NIOZ-De Knm 5 Douma Douma Zaaldienst: J'elleboog. Donderdag 30 september 18.15 De Koog C1-Krim C1 v. Putten Knm C2-SVO C1 v. Putten De Krim 4-Texel 4 Hoogendijk 19 00 19.45 20.35 21.25 Mantje 4-J'boog 4 J'boog 5-J'boog 3 Kuipers Kuipers Zaaldienst: Klif. Vrijdag 1 oktober 16.45 De Krim D1-RAB D1 De Krim 17.30 De Krim E1-De Krim E2 Krim 18.15 De Koog 1-Texel 2 Bakker 19.05 Klif 2-Klif 3 v. Putten 19.55 De Krim 2-Klif 1 Kuipers 20.45 SVO 2-Mantje 1 Hoogendijk 21.35 SVO 1-Mantje 2 Sangers 22.25 Texel 1-Mantje 3 Van Beek Zaaldienst: Texel'94 een fraaie curve achter de Bergense doelman. De thuisclub leek daarmee op rozen te zitten. Michiel Dekker haalde even later verwoestend uit, maar de keeper blokte zijn schot. Volgens correspondent Jan Heethuis valt te hopen dat de jeugdige spits binnen kort wél eens doeltreffend is, om zijn zelfvertrouwen daarmee op te vijze len. Een paar minuten later kwamen de bezoekers via een penalty terug tot 3-2, waardoor het plotseling weer spannend was. Maar twintig minuten voor het einde maakte Krijnen aan alle onzekerheid een einde. De bal belandde via Marcel Ris en Daniël Stuurman bij de aanvaller, die niet aarzelde en met een keihard schot in de rechterhoek zijn derde treffer scoorde. In de slotfase kregen beide teams nog een paar schietkansen, maar het kruit bleek verschoten. Zondag speelt Texel'94 opnieuw een thuis wedstrijd. Tegenstander is dan LSW uit Langedijk, dat met zeven punten op een gedeelde derde plaats staat. De thuisploeg de kansen, de gas ten de overwinning. Dat is de kortst mogelijke samenvatting van de wedstrijd tussen ZDH en SSV uit Stompetoren, die zondag op het terrein aan de Witteweg werd ge speeld. De enige treffer kwam tot stand op een manier die het in een slapstick prima zou doen. Het doelpunt viel een kwartier voor het einde, toen de aanvoerder van SSV een mislukt schot waagde. Keeper Christiaan Stolk dook naar de grond en dacht de bal op gerouti neerde wijze te pakken, maar zag deze toen tot zijn afgrijzen met een merkwaardig effect, nog versterkt door een oneffenheid in de grasmat, een andere richting nemen, waardoor hij op slag kansloos was. Het merkwaardige incident leidde tot een afloop die door de Hoornders nogal 'onrechtvaardig' werd gevon den. Want hoewel de gasten, die vo rig jaar nog een klasse hoger speel den, bijna steeds een licht overwicht hadden, kon toch maar éên ploeg aanspraak maken op de overwinning. Alleen al in het eerste kwartier van de eerste helft stond de weer van een knieblessure herstelde Sjoerd Oosterhof driemaal oog in oog met de keeper, maar even zo vaak ging het mis. Ook de snelle Niels Dekker was een paar keer dichtbij een treffer. Eenmaal werd hij in het strafschop gebied hard tegen het gras gewerkt, maar de warrig leidende scheids rechter liet doorspelen, met het argu ment dat Dekker de bal te ver voor zich had uitgespeeld en toch geen kans meer op een doelpunt had. In de eerst helft waren de kansen veel schaarser. ZDH legde zich toe op de verdediging en loerde op een snelle tegenaanval. Het eerste lukte aardig, want SSV slaagde er weliswaar in de toen voorstopper Eddy de Vries uit viel. Beintema maakte van de nood een deugd en schoof invaller Edwin Boon direct door naar de spits. Twin tig minuten voor het einde kwam de beloning, toen Alexander Witte op prachtige wijze drie spelers voorbij pingelde en raak schoot: 3-1Toen Witte vijf minuten later nogmaals knap scoorde (3-2). leek een gelijk spel toch weer haalbaar. De aanvalsgolven van Oosterend werden even tot staan gebracht toen routinier Ger Vlaming ongelukkig ten val kwam en zijn sleutelbeen bless eerde. Reservespelers waren niet meer voorhanden, zodat de gebless eerde Ad Guldemond vap zijn taak als grensrechter werd ontheven en ook naar het front werd gestuurd. Met nog vijf minuten te gaan maakte Twisk aan alle onzekerheid een einde door uit een counter genadeloos toe te slaan (4-2). De druiven waren zuur voor SVO en dat konden met alle spelers verkrop pen. Pim Witte gaf de scheidsrech ter een uitbrander en kreeg daarvoor een gele kaart gepresenteerd. Team genoot Alexander Witte liet zich pro voceren en gooide de bal tegen een tegenstander. Hij werd daarvoor be straft met een rode kaart. Medekoploper DESS won ruim en nam daardoor afstand van SVO, ter wijl De Koog zonder zelf te spelen ook weer een naaste concurrent is geworden. Komende zondag hoeven de Oosterenders niet te spelen en hebben ze de tijd om te bedenken hoe ze de trein weer op de rails kun nen krijgen. Zaterdag 2 oktober Texel'94 A1 -Zwaluwen'30 A1 13.30 Texel'94 B1-JVC B2 13.30 Texel'94 B2-Schagen B2 11.45 Texel'94 C1 -LSW C1 11.45 Texel'94 C2-W'meer C1 13.30 Texel'94 C3-WGW C3 11.45 DTS C2-Texel'94 C4 14.30 Schagen C3-De Koog C1 13.15 Schagen D1 -Texel'94 D1 11.30 Kaagvogels D1-Texel'94 D2 11.15 Texel'94 D3-Den Helder D5 10.30 WJ G1-Texel'94 G1 13.00 Texelse pupillencompetitie ZDH F1-Real Madrid 9.30 Barcelona-SVO F1 9.30 Deportivo-De Koog F2 9.30 Espagnol-SVC F1 9.30 Valencia-De Koog F1 9.30 SVC E1-Arsenal 10.30 Fulham-De Koog E1 10.30 Manchester-SVO E1 10.30 Chelsea-Blackburn 10.30 Liverpool-SVO E2 10.30 ZDH E1-Everion 10.30 Zondag 3 oktober Texel'94-LSW 14.00 De Koog-SSV 14.00 Jisp-ZDH 14.00 Texel'94 3-Nieuwe Niedorp 3 12.00 Texel'94 4-WGW 5 12.00 Schagen 2-Texel'94 2 12.00 De Koog 2-JVC 4 11.00 Bij voldoende belangstelling verzorgt Piet Beers komende winter een men cursus. Deze is zowel bedoeld voor beginners als gevorderden. Ook be staat de mogelijkheid het koetsiers bewijs te halen. De lessen beginnen in november. Opgave is tot 15 okto ber mogelijk bij Beers, tel. 314563. bal vlot rond te spelen, de thuisploeg hield de verdediging goed gesloten. Maar zelf kon ZDH ook weinig potten breken. Beide ploegen kregen eigen lijk maar éèn echte kans. De eerste was voor spits Ivar van Elk van ZDH, die een mooie actie besloot met een slim boogballetje. Helaas voor hem en zijn ploeggenoten ging de bal net over het doel. In de slotfase liet de verder uitstekend spelende verdedi ger Jan-Willem Bakker zich de bal afsnoepen, waarna één van de SSV- aanvallers de bal tegen de lat schoot. Drie ploeggenoten kregen vervolgens de kans alsnog te scoren, maar steeds zat er een Hoornder been tus sen. Na de enige treffer ging ZDH nog wel op jacht naar de gelijkmaker, maar zonder Bernard Ipenburg, die met een spierblessure was uitgevallen, leek het de gastheren aan overleg te ontbreken. Toch had invaller Jacco Kager het duel nog een andere wen ding kunnen geven, maar hij was net met resoluut genoeg bij de kans die hij kreeg om de bal in het doel te kop pen. Zondag gaat het naar de laatste plaats gezakte ZDH op bezoek bij Jisp, waar een overwinning zeer wel kom zou zijn. De Hoornders worden er, net als afgelopen zondag, gecoacht door Leen van Elk, daarbij geholpen door Ruud Bakker. Van Elk, de beoogde assistent van Henk de Ruyter, voelde er na het veelbespro ken vertrek van De Ruyter aanvanke lijk weinig voor zijn plaats in te ne men, maar heeft nu toch toegezegd in ieder geval tot de winterstop oefen- meester te zijn Heeft ZDH dan een opvolger gevonden, dan doet Van Elk een stapje terug. Is dat niet het ge val, dan maakt hij het seizoen af. Tennisvereniging Deuce heeft van 27 augustus tot en met 18 septem ber haar clubkampioenschappen gehouden. Ondanks zo nu en dan een fikse hoosbui werd het pro gramma volledig gespeeld. Met name de jeugdspelers wisten zich goed te presteren. Bij de heren enkel was het dit jaar niet Simon Brand die, geplaagd dooreen blessure, de titel kon verdedigen. Bernhard van Hattem en Jan-Jaap de Vries streden tegen elkaar in de finale om het eregoud. Tot grote verrassing van de toeschouwers wist Van Hattem zichtbaar cool in een drie setter De Vries te verslaan. Ondanks drie matchpoints voor De Vries was Van Hattem in staat via een tiebreak een derde set te forceren en deze met 6-0 te winnen. Bij de dames enkel in de categorie 5/ 6 was het Alie Boeijen-Visser die, eveneens in een drie-setter, Hannie Frima het vuur aan de schenen legde. Met 7-5 wist Frima de eerste set nog aan haar zijde te houden, maar Boei jen-Visser liet zich niet van de wijs brengen en sleepte de tweede en derde set met 6-4 binnen. Bij de heren dubbel 5/6 stonden Ewoud Bakker en Maurice de Groot, die beide onlangs lid zijn geworden van Deuce, in de finale tegenover Antoine Kersten en Jan-Jaap de Vries. Even leek het er op dat de eer ste set nog naar Kersten en De Vries zou gaan, maar in de tiebreak bleef het duo Bakker en De Groot vrijwel foutloos. Uiteindelijk werd de eind stand 7-6 en 6-2 in het voordeel van dé kersverse leden. Ook de dames dubbelfinale 5/6 tussen het koppel Hannie Frima en Cobie Kooiker en Yvonne Brand en Conny Joling kende een degelijk niveau. Beide koppels streden voor wat ze waard waren. Frima en Kooiker bleken net een klasse te groot en wonen met 6-4 en 6-3. Erwin Koning liet van zich horen bij de heren enkel 7/8. In de halve finale wist hij in een zeer spannende partij en tot groot vermaak van het publiek Cees van Heerwaarden met 4-6, 7-6 en 7-6 de waarheid te vertellen. De finale tegen Fetze de Haan kon met doorgaan, maar niettemin werd Ko ning winnaar De zwaarst bevochten partij werd waarschijnlijk in de heren- dubbel 7/8 tussen Rob van der Kooi/ Biem Trap en Jan Meedendorp/Dirk Westerlaken gespeeld. De eindstand 6-4 en 6-4 leek marginaal, maar de winst moest door Van der Kooi en Trap met het kunstgras tussen de tanden in de wacht worden gesleept Meer dan vorig jaar bleken de jeugd spelers, die door hun kampioens resultaten bij de jeugd met de senio ren mee mochten doen, opvallend goed te presteren Niet alleen wist Bernard van Hattem de senioren er onder te houden, maar ook Rik den IJzerman en Alexander Smit deden het goed in de heren-dubbelpartijen. De afvalrondes wisten ze niet te be reiken, maar de jeugd gaf wel haar vi sitekaartje af De mix-dubbel- wedstrijden werden in juni al gespeeld. Uitslagen Heren enkel 5/6/7: Bernhard van Hattem; He ren dubbel 5/6/7: Ewoud Bakker/Maunce de Groot; Heren enkel 8/7' Erwin Koning; Heren dubbel 8/7: Rob van der Kooi/Biem Trap; He ren enkel 9/8. Rob van der Kooi; Dames enkel 5/6/7 Alie Boeijen-Visser; Dames dubbel 5/6/ 7. Hannie Frima/Cobie Kooiker Dames enkel 8/7 Maria Goslinga; Dames dubbel 8/7: Ineke de Porto/Maneke Teernstra; Gemengd dubbel 5/6/7 Maartie van Hattem/Bernhard van Hattem. Gemengd dubbel 8f7 Ina Moens/ Fetze de Haan. Winnaars Alie-Boeijen Visser en Bernard van Hattem die bij de senioren zijn visitekaartje afgaf

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7