Drie avonden blues Praatgrage vis met grote dromen teso Film Agenda chocolade y<M>y<er 1000 m2 .TEXELSE yCOURANT' Excursies Expositie van Ina Reeder in Burgwal 37 Mahjong spelen in Twaalf Balcken Credo Singers in Eben Haëzer Oorverdovende wandeltocht Bridge voor beginners Informatie over energiebesparing Hoogwater te Oudeschild Slenderen voor Reumafonds Waddenvereniging houdt fakkeiactie „JT bonbons KART1NG TEXEL Gamalenvissen en zeehonden zien TX10 EMMIE GE aass v^~)an Keijser Uit actief in de herfst! Dineren bij SWOT VRIJDAG 8 OKTOBER 2004 jterdag 9 oktober: m 9.00 uur begint in natuurge- jd De Schorren een excursie n Natuurmonumenten. Op- ■veen inlichtingen bij EcoMare, L 317741 m 15.00 en 16.00 uur begint En rondleiding door de bier- puwerij aan de Schilderweg. jegang €6,-, informatie: tel. 10325. ondag 10 oktober: de Slufter gaat om 11.00 uur lexcursie 'Door het zout van de e' van Staatsbosbeheer van art. Opgave en inlichtingen bij «Mare, tel. 317741. iisdag 12 oktober: de Slufter gaat om 11.00 uur lexcursie 'Door het zout van de van Staatsbosbeheer van ut. Opgave en inlichtingen bij «Mare, tel. 317741. 11.00 uur begint bij Hop- ans boet een rondwandeling ar De Nederlanden met aan- itend een Texelse Natuur «tl. Deelname kost €15.- (kin ken tot 12 jaar €13,-). Reserve- n bij EcoMare, tel. 317741 of xel Catering Service, tel. 13791. m 15.00 en 16.00 uur begint •n rondleiding door de bier- ouwerij aan de Schilderweg. egang €6,-, informatie: tel. K825. oensdag 13 oktober: H14.00 uur begint in natuurge- id De Schorren een excursie n Natuurmonumenten. Op- ive en inlichtingen bij EcoMare, 1.317741. slogische zuivelboerderij Sint rnatus bij Den Hoom verzorgt (i rondleiding voor kinderen en n ouders over het bedrijf en het rmngende land. Aanvang 14.30 ir. Reserveren is gewenst (tel. f19426). ri 14.30 uur gaat een wad- cursie van start. Deelname €4,50, opgeven bij Eco- are, tel. 317741. n 15.00 en 16.00 uur begint n rondleiding door de bier- ouwerij aan de Schilderweg. egang €6,-, informatie: tei. 0325. inderdag 14 oktober: de Slufter gaat om 11.00 uur excursie 'Door het zout van de ■e' van Staatsbosbeheer van art. Opgave en inlichtingen bij «Mare, tel, 317741. n 14.00 uur begint een excur- van Staatsbosbeheer door «duingebied van de Muy. Op- iveen inlichtingen bij EcoMare, 1317741. Met muziek in bijna alle (natte) horecagelegenheden in Den Burg gaat vanavond om 22.00 uur het zeventiende Texel Blues van start, dat zoals te doen gebruikelijk drie dagen beslaat. Zoals ieder jaar hebben de organisatoren hun best gedaan voor ieder wat wils te bie den én een paar echte toppers bin nen te halen. In die laatste categorie valt zeker Mike Morgan, een Amerikaanse gitarist die in eigen land zijn sporen al een tijdje heeft verdiend en nu Eu ropa wil veroveren. Met zijn opzwe pende gitaarspel, dat wel wordt ver geleken met dat van Stevie Ray Vaughan en waarmee hij de typische Texas-blues vormgeeft, maakt hij on getwijfeld een goede kans van sla gen. Echte feestgangers zijn Captain Heartbeat (Dick Stam) en zijn tien koppige band, bestaand uit twee zangeressen, een bassist, gitarist, drummer, hammondorgelspeler en vier blazers. Geïnspireerd door The Blues Brothers spelen ze muziek van grootheden als Sam en Dave, The Temptations en Otis Redding. Veel oudere Texelaars zullen uitkijken naar het concert van Eelco Gelling, die als gitarist van Cuby and the Blizzards al in de jaren zestig in de legendarische popboerderij Sarasani optrad Later was hij ook nog twee jaar één van de Golden Earrings, waarna hij in het kleinere circuit be landde. In 1997 vormde hij samen met zanger/gitarist Ron Krop de Eelco Gelling Band, die in z'n huidige samenstelling sinds 2002 actief is. Gelling teert allerminst op oude roem en staat erom bekend graag te impro viseren op het podium, waardoor zijn concerten zo veel meer zijn dan een verzameling op de automatische pi loot gespeelde oude hits. Het festival wordt zondag in café De Zwaan afgesloten met een optreden van Big George Jackson, die met zijn diepe basstem en 'vette' harmo nicaspel ook wel 'the authentic big man of the blues' wordt genoemdDe optredens beginnen steeds om 22 .00 uur. Een passe-partout voor alle za len voor het hele weekend kost €15,- en voor één avond €10.-. Losse kaartjes (per dag, per zaal) zijn voor €4,- verkrijgbaar. Kaartjes die alleen toegang geven tot De Lindeboom en Question Plaza kosten €7,-. Een compleet overzicht van alle optre dens en artiesten staat in de speciale Blueskrant, die afgelopen week met de Texelse Courant is verspreid. Veel informatie staat ook op de website www.texelblues.nl. Gitarist Eelco Gelling trad al in de jaren zestig in Sarasani op. www.amnesty.nl postbank 454 000 In ontmoetingscentrum Burgwal 37 in Den Burg zijn de hele maand schilderijen in olieverf en aquarel len van Ina Reeder-Runhardt te zien. Deze van oorsprong Groningse kunstenares (63), die sinds haar zestiende schildert en een opleiding aan de Pedagogi sche Academie volgde, werkt met verschillende technieken en mate rialen en uit zich in een verschei denheid aan onderwerpen. Tussen 1979 en 1986 woonde Ree der met haar man en kinderen op Terschelling, waar ze veel schilderde en thuis exposeerde. In 1985 was In café de Twaalf Balcken in Den Burg gaan zondag 24 oktober de winterse mahjongmiddagen weer van start. De spelers - beginners en gevorderden - komen iedere week om 14.00 uur bijeen. Het van oorsprong Aziatische mahjong lijkt wel wat op rummikub, maar heeft volgens de kenners door bijzondere spelcombinaties, de opzet van het spel en de stenen veel meer mogelijkheden in zich. Zo spelen dra ken en winden een belangrijke rol om tot een overwinning te komen. Er wordt gespeeld volgens de Neder landse toernooiregels, die op het internet te vinden zijn op de site www.mahjongnews.com. haar werk te zien in museum Het Behouden Huis en een jaar later in bezoekerscentrum Expozee in Lauwersoog, waar een tentoonstel ling aan de Waddenzee en de -eilan den gewijd was. Tot 1995 woonde ze vervolgens op Texel. Haar schilde rijen werden hier verkocht via de (toenmalige) galerie Tessel van Tiny Visser in Den Burg. De afgelopen negen jaar woonde ze op Wienngen, waar ze met anderen expose'erde in de bibliotheek en de hervormde kerk van Hippolytushoef. Sinds augustus woont Reeder weer op Texel, in De Koog. Ter opluistering van de Welkomst- dienst van de Texelse baptistengemeente treedt zondag het koor de Credo Singers op in Eben Haèzer. Dit gezelschap uit Slootdorp bestaat uit ruim vijfentwintig jongeren en volwassenen, die zowel Engelsta lige als Nederlandse gospels zingen die zijn ontleend aan zanger Michael W. Smith en het Oslo Gospel Choir Het koor wordt begeleid door een eigen combo, dat ook de samenzang vanuit de bundel Opwekking muzi kaal ondersteunt. Dominee G.J. Sipkema houdt een korte toespraak met als thema 'Keuzes maken kost je wat', ledereen is welkom in het ge bouw aan de Julianastraat in Den Burg, dat om 18.50 uur open gaat de makers van 'Shrek' is iensnaaier' ('Sharktale' in het iels), een animatiefilm voor jong oud, die zaterdag in Cinema «el in première gaat. Hoofdper- in is Oscar, een praatgrage vis grote dromen. Met die dromen it hij in gevaarlijk vaarwater fe ilt als hij zich met een onwaar- lijnlijk verhaal voordoet als een 'te held Zijn medevissen happen toe en slikken zijn leugens. !m en rijkdom vallen Oscar ten Hij voelt zich als een vis in het Ier, totdat duidelijk wordt dat hij «laai met de dappere verdedi- van het rif is die hij beweert te Dan moet hij alle zeilen bijzet- om zich uit bedreigende situa te manoeuvreren, irolongeerd is de thriller 'Colla- ÜT, die het verhaal vertelt van (een rol van Jamie Foxx), die al ilf jaar taxichauffeur is in Los leles Op een dag krijgt hij huur- 'denaar Vincent (Tom Cruise) in auto, die voor een drugskartel belangrijke getuigen in een itszaak moet 'omleggen'. Als er k tussenkomt, neemt Vincent de taxi over en dreigt de arme Max het kind van de rekening te worden. Ter wijl hij de huurmoordenaar naar ver schillende plekken in de stad rijdt, is de politie hen al op het spoor. In hun streven het er levend af te bren gen, worden ze tenslotte afhanke lijk van elkaar en dat gaat verder dan ze ooit hadden kunnen denken. Eveneens nog een week te zien is 'Ellis in Glamourland', een romanti sche komedie van Pieter Kramer over Ellis (Linda de Mol), wier leven er minder rooskleurig uitziet dan ze in haar jonge jaren had gehoopt. Ze is alleenstaand moeder en haar ex- man steekt zijn geld liever in zijn nieuwe vriendin dan in hun zoon, waardoor Ellis er twee banen op na moet houden om alle rekeningen te kunnen betalen. Om daar verande ring in te brengen besluit ze de cur sus 'Hoe trouw ik een miljonair' van de Amerikaanse filmster Joan Collins te volgen en samen met haar medecursisten zet ze haar nagels in rijke heren op de golfclub, cocktail party's en familiefeesten. Vol over gave stort ze zich in de wereld van glitter en glamour. Maar terwijl de anderen schaamteloos de ene na de andere poging doen een miljo nair aan de haak te slaan, verkeert Ellis in de luxe positie dat verschil lende heren zich bij haar aanbieden Elk op hun eigen manier weten ze haar te charmeren. Uiteindelijk zal ze moeten kiezen: wordt het rijk dom, stabiliteit of passie? Voor alle leeftijden is de eveneens geprolongeerde film 'K3 en het ma gische medaillon', waarin de Vlaamse meidengroep K3 voor het eerst op het witte doek te bewon deren is. In de film gaan Karen, Kris tel en Kathleen aan de slag in hun droomhuis. Wat ze niet weten, is dat er ergens in het pand een medaillon verstopt zit. Daarin zit een geest (Paul de Leeuw) verscholen, die alle wensen in vervulling laat gaan Gaspim, een gevaarlijke boef, kent deze toverkracht wel en zal met rus ten voordat hij het medaillon in zijn bezit heeft. Kunnen de drie daar een stokje voor steken? In het bezoekerscentrum Duinen van Texel in EcoMare is tot en met eind februari een (gratis) boekje te halen met daarin een route beschrijving van de nieuwe 'oor verdovend stille' wandelingen van Staatsbosbeheer. Buiten de route beschrijving bevat het boekje ge dichten, achtergrondinformatie en suggesties voor activiteiten. Daar naast bevat het een prijsvraag waarmee waardebonnen van €25,- zijn te winnen. De 'oorverdovend stille' wandelingen willen de bezoeker een andere kijk op de natuur geven en zijn een geza menlijk initiatief van Staatsbosbeheer en het merk A. Vogel, één van de grootste producenten van natuurlijke geneesmiddelen De wandeling kan tot en met 28 februari worden ge maakt. Bezoekers die de wandeling op de openingsdag (zondag 10 ok tober) maken, krijgen een zakje met zaadjes van de rode zonnehoed (echinacea purpurea), plant van het jaar 2004. Deelnemers aan een oorverdovend stille wandeling steunen de natuur de totstandkoming van een boekje over het natuurgebied Texel. Voor elke in geleverde prijsvraag doneert A. Vogel €1Dit geld wordt besteed aan het informatieboekje, dat zowel in druk als in een gesproken versie op de markt komt. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooster end wordt vanaf dinsdag 2 november een cursus bridge voor beginners gegeven. Docenten zijn Frida Timmer en Anja Koot. Opgeven kan bij de docenten, tel. 329601, 318705 of 318283. Belangstellenden kunnen ook woensdagavond binnenlopen op de vaste speelavond van bridgeclub Alert Met een informatiebijeenkomst in het gebouw van Gemeentewerken aan het Wezenland gaat zaterdag de actie 'Uw EPA is geld waard' van start. Deze actie loopt tot het eind van het jaar en is onderdeel van het klimaatbeleidsplan van de ge meente, dat tot doel heeft het be sparen van energie te stimuleren en om de uitstoot van kooldioxide te verminderen. Tijdens de actie, een initiatief van energiebedrijf Nuon en Planbuilding, kunnen inwoners van Texel een Ener gie Prestatie Advies (EPA) aanvragen en korting krijgen op isolerende maatregelen in hun woning. Een EPA zet alle mogelijkheden voor energie- Vrijdag 8 oktober: Om 17.00 uur begint in de rooms- katholieke kerk aan de Molenstraat in Den Burg het 'beeldconcert' Chan- teloop van sopraan Inge Zutterman en bas Jef van de Casteele. In De Compagnie op de haven van Oudeschild worden tussen 17.30 en 21.30 uur de kunstwerken geveild die woensdag tijdens de kunstmiddag voor kinderen zijn gemaakt. De mu zikale omlijsting wordt verzorgd door Jug Bros and Friends, de opbrengst komt geheel ten goede aan War Child. In Tusse de Banke op de Groene- plaats in Den Burg wordt om 18.00 uur de tentoonstelling 'Niets' van Ineke Kuiper en Patrick Tanghe geo pend. Muzikale medewerking wordt verleend door sopraan Inge Zutter man en bas Jef van de Casteele. Belangstellenden kunnen in dorps huis De Waldhoorn in Den Hoorn tus sen 19.00 en 21.00 uur afscheid ne men van dominee Jaap Vlasblom en zijn echtgenote. Rens Bijma verzorgt een 'power- point-presentatie' over de componist Johann Sebastian Bach in de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt €6,-. In Den Burg wordt vandaag, zaterdag en zondag het Bluesfestival gehou den. Met vanaf 22.00 uur muziek in bijna alle cafés. In Cinema Texel draaien Collateral (aanvang 18.45 en 21 45 uur) en Ellis in Glamourland (19.00 en 21.30 uur) Zaterdag 9 oktober: Op de Groeneplaats in Den Burg wordt vanaf 10.00 uur een herfst- markt gehouden Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen in De Buureton aan de Beatrixlaan kaarten worden afgehaald voor de voorstel lingen in schouwburg De Kampanje waarvoor Teso een extra afvaart ver zorgt. In de Muziek- en Dansschool in Den Burg vindt van 11.00 tot 17.00 uur een workshop theater voor volwas senen plaats. In het gebouw van gemeentewerken aan het Wezenland in Den Burg be gint om 13 00 uur een informatie bijeenkomst over energiebesparing. Den Burg beleeft de tweede avond van het Blues Festival Met vanaf 22.00 uur muziek in bijna alle cafés. In Cinema Texel draaien Haaien- snaaier (aanvang 13.30 en 15.45 uur), K3, de film (14.00 en 16.00 uur). Collateral (18.45 en 21.45 uur) en Ellis in Glamourland (19.00 en 21.30 uur). Zondag 10 oktober: In de hervormde kerk van Den Hoorn begint om 10.00 uur de afscheids- dienst van dominee Jaap Vlasblom. Op de Eagles Ranch aan de Wester- boersweg worden lessen en clinics westernriding gegeven Op het terrein van de MAB-club aan de Hoofdweg wordt de achtste club cross van het seizoen verreden. Den Burg beleeft de laatste avond van het Bluesfestival. Het afsluitende concert (van Big George Jackson) begint om 22 00 uur in café De Zwaan. In Cinema Texel draaien Haaien- snaaier (aanvang 13.30 en 15.45 uur), K3, de film (14.00 en 16.00 uur), Collateral (18.45 en 21.45 uur) en Ellis in Glamourland (19.00 en 21.30 uur). Maandag 11 oktober: In de hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Toegang €1,20. In Cinema Texel draaien Collateral (aanvang 20.15 uur) en Ellis in Gla mourland (20.30 uur). Dinsdag 12 oktober: De Historische Vereniging houdt vanaf 20.00 uur een bibliotheekavond in Tusse de Banke op de Groene plaats. De FNV Vrouwenbond heeft vanaf 20.00 uur een bijeenkomst in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Wiepke Toxopeus uit Den Hoorn vertelt over haar jeugd op Rottum. In Cinema Texel draaien Collateral (aanvang 20.15 uur) en Ellis in Glamourland (20.30 uur). Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in en rond het weekeinde ge regeld een extra boot in. De veer dienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Dat gebeurt vandaag tot 20.00 uur, zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Automobilisten moeten desondanks rekening hou den met wachttijden. Die lopen van daag in Den Helder op tot anderhalf uur. Zaterdag moet in Den Helder tus sen 9.00 en 17,00 uur mogelijk een uur worden gewacht. Zondag be draagt de wachttijd op Texel tussen 15.00 en 18.00 uur waarschijnlijk een half uur. En maandag moet op Texel tussen 9.00 en 16.00 uur mogelijk een half uur worden gewacht. Op maan dag 11 oktober zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e- mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 08 2.44 en 14.55 u. Za. 09 4.04 en 16.30 u. Zo. 10 5.40 en 18.20 u. Ma. 11 6.54 en 19.44 u. Di. 12 8,06 en 20.40 u. Wo. 13 8.45 en 21.35 u. Do. 14 9.30 en 22.15 u. Vr. 15 10.04 en 22.55 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 10 oktober op om 07 56 uur en gaat onder om 18.59 uur 13 ok tober nieuwe maan. De slendermarathon die BodyCare vorig weekend hield, heeft €600,- opgeleverd voor het Reumafonds, wat door het personeel van De Twaalf Balcken nog met €100,- werd ver meerderd. Het aantal deelnemers aan de marathon was dit jaar niet vol doende om een heel etmaal open te zijn, om half drie 's nachts sloot het centrum de deuren. De deelnemers waren voornamelijk vrouwen Om ook mannen kennis te laten maken met het slenderen, is BodyCare met ingang van deze week elke woens dagavond gereserveerd voor man nen. besparing van een woning op een rij. Het maken van een dergelijk rapport kost €300,-, bij automatische af schrijving €275,-. De eerste 150 aan vragers krijgen een aanvullende sub sidie van €75,-. Wie op basis van een EPA-rapport besluit te isoleren, krijgt van Planbuilding, een overkoepe lende organisatie waarbij meer dan vijftig specialisten zijn aangesloten, 25 procent korting op isolatie van vloeren, daken en spouwmuren. Op grond van Europese wetgeving wordt een EPA waarschijnlijk per 1 januari 2006 verplicht voor wie een huis wil kopen of huren. De informatiebijeenkomst begint za terdag om 13.00 uur. Onder het motto 'Laat het wad met zakken, bescherm de Waddenzee' roept de Waddenvereniging 'iedereen die van het wad houdt' op vrijdag 22 oktober mee te doen aan een fakkel- actie. Om de Waddenzee 'in het licht te zetten', een symbolische hande ling om het belang als natuurgebied te benadrukken, wil de vereniging een kolossaal lint van fakkeldragers formeren, van Den Helder tot Eems- haven en van Texel tot Borkum Vanaf 19.00 uur verzamelen de dragers zich op in totaal 35 locaties, de fakkels en andere lichtbronnen worden om 20.00 uur ontstoken De deelnemers dienen zelf te zorgen voor een licht bron. De vereniging adviseert boven dien warme kleding en regenkleding en stevig schoeisel, evenals een zak lamp, aangezien het op sommige locaties erg donker kan zijn. De Spelen, klimmen, klauteren, glijden en springen. Dagelijks geopend van 10.00 - 18.00 uur. Ook voor kinderfeestjes! ^7 De Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. vuurtorens en handgemaakte Verkrijgbaar bij: Spinbaan 1, Den Burg, Q 313179 en Drop-lnn, Weverstr. 46, Den Burg DEN BURG ftVCMHIIURT 14 TEL. 313921 3 circuits Elektrokarcbaan (3 t/m 8 |aar) Kartbaan mini's (8 c/m 12 jaar) Circuitbaan (vanaf 12 jaar) Kantine terras Midgetgolf I speeltuin Dagelijks afvaart (behalve zondag) om 10.30 en 14.00 uur. Volwassenen 7,50, kinderen 3-10 jaar €6,00 T®i (0222) 31 36 39 of 0651 49 8614 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Kampeercentrum Spinbaan 14 - Den Burg - Tel. 0222 - 313163 Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) houdt woensdag 20 oktober een herfstdiner. Op het menu, ver zorgd door Ruud Boom, staat stamp pot van rauwe andijvie met spekjes. Een nagerecht en koffie zijn bij de prijs inbegrepen. Deelname kost €7,- vooraf te voldoen. Het diner wordt om 18.00 uur geserveerd in De Buureton aan de Beatrixlaan. Opge ven kan via de SWOT, tel. 312696. Texelse deelnemers komen bij elkaar in dorpshuis De Bijenkorf in Ooster end en 't Skiltje in Oudeschild. Aan melden kan op de website www, fakkelactie.nl, e-mail info@fakkel actie.nl en tel. 0517-493693. Terschelling Vlieland Amelano Schiermonnikoog Leeuwarden ■Sfit-Hk Drachten Groningen

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7