Weinig belangstelling oor leuk Waalder Pop J Rechter stelt gemeente op alle fronten in gelijk 'Eens, maar nooit weer' Jammer als het er straks niet meer is' i3' .TEXELSE COURANT' Bezwaarmakers in hoger beroep Carport van Kuip moet verdwijnen Grote opbrengst rommelmarkten Tevoko behaalt volle winst GroenLinks steunt fakkelactie wadden Vrouwen van Nu Kerstworkshop Groen Zwart ogeberggebied DINSDAG 19 OKTOBER 2004 De verplaatsing van de bedden van Panorama en de Eyercoogh naar het nieuw te bouwen hostel van Stayokay past binnen de nota Toe risme en Recreatie. Het achterblij ven van de twintig bedden in Pano rama is evenmin strijdig met de nota, omdat er geen extra bedrijf ontstaat. Dat blijkt uit de schrifte lijk motivatie van voorzieningen- rechter mr. P. J. Jansen in Alkmaar in de rechtszaak over Stayokay. Hans Eshuys, Cock Eschweiler en Jan Moens stapten eind vorige maand opnieuw naar rechter, omdat de schorsing van de bouwvergunning die de voorzieningenrechter in januari had opgelegd was afgelopen, waar door Stayokay mocht beginnen met bouwen. Begin dit jaar hadden de bezwaarmakers succes, bij de laat ste zitting trok de gemeente aan het langste eind. In de schriftelijke moti vatie van de uitspraak, die vorige week al bekend werd gemaakt, wordt de gemeente op alle fronten in het gelijk gesteld. De rechter vindt dat de gemeente in tegenstelling tot de vorige keer nu wel een goede ruimtelijke onderbouwing van de plannen heeft gegeven. De gemeente handelt ook in overeen stemming met haar eigen criteria in de nieuwe toeristische nota, wat door de bezwaarmakers werd bestreden omdat de bedden met de toeristische concentratiegebieden De Koog of De Cocksdorp gaan. Volgens de nota moeten bedden bij voorkeur worden verplaatst naar de toeristische concentratiegebieden, maar moet ook worden gekeken naar een even wichtige spreiding van de slaapplaat sen en het daarmee samenhangende voorzieningenniveau. De rechter vindt dat de gemeente daarom te recht heeft betoogd dat 'binnen het gebied in en rond Den Burg slaap plaatsen kunnen worden verplaatst, zonder te tornen aan de uitgangs punten van de nota.' Ook heeft ver plaatsing binnen Den Burg geen na delig effect op het voorzieningen niveau. Het verwijt dat door het ach terblijven van de twintig bedden in Panorama een extra bedrijf ontstaat, wat volgens de nota met is toege staan. wordt eveneens verworpen. Volgens de rechter zijn er nu twee verblijfsaccommodaties (Panorama en de Eyercoogh) en na de verplaat sing en samenvoeging in het hostel zijn er eveneens twee accommoda ties (het nieuwe hostel en Panorama), waardoor er geen sprake is van een extra bedrijf. De rechter stelt ook vast dat er terecht sprake is van een hostel en niet van een hotel zoals eerder werd aangevoerd. derzoek van de gemeente bleek dat de komst van Stayokay leidt tot een toename van verkeersbewegingen, maar dat de wegen daar ruimschoots op zijn berekend. Wel moet opnieuw naar de verkeersbewegingen worden gekeken als ook het nieuwe raadhuis aan de Haffelderweg wordt ge bouwd. De rechter ziet geen reden te twijfelen aan het oordeel van de ge meente, met name omdat de bezwaarmakers tijdens de zitting geen tegenrapport van een deskun dige hebben ingebracht. De bezwaarmakers hadden een deskun dige van 3VO naar het eiland laten komen voor een oordeel, maar vol gens Eshuys was dat toch meer kof fiedik kijken. De rechter vindt eveneens dat niet concreet is aangegeven op welke De gemeente heeft volgens het ge rechtelijk oordeel 'blijk heeft gegeven van een visie op de ontwikkelingen van het betrokken gebied' doordat in 1999 bij het maken van het nieuwe conceptbestemmingsplan voor Den Burg al werd overwogen dat 'het ge bied aan de Haffelderweg zich stede bouwkundig en ruimtelijk gezien leent voor grootschalige bebouwing in het algemeen.' De gemeente heeft te recht gesteld dat het nieuwe hostel, de scholengemeenschap en het sportpark elkaar kunnen faciliteren en versterken als ze dicht bij elkaar lig gen. Daardoor kunnen volgens de rechter ook 'verkeersstromen naar elders op het eiland worden voorko men.' De bezwaarmakers hadden eerder aangevoerd dat zij zich juist zorgen maken over de toename van verkeersstromen op de Haffelderweg en de Emmalaan. Uit aanvullend on wijze de verplaatsing van de bedden naar de Haffelderweg negatieve ge volgen kan hebben voor het nabijge legen Hogeberggebied. Het hostel en de dichtstbijzijnde woonwijk liggen tweehonderd meter bij elkaar van daan en dat is volgens de rechter een ruime afstand. Doordat er een boom singel om de toekomstige locatie staat, wordt de privacy van de fami lie Eschweiler, die in het voormalige RST-gebouw op 70 meter van het toekomstige hostel woont, evenmin op 'onaanvaardbare wijze' aangetast. De rechter vindt ook dat niet kan worden gesteld dat de gemeente onvoldoende rekening heeft gehou den met te verwachten hinder en geluidsoverlast. Volgens Eshuys is de uitspraak heel hard aangekomen bij de bezwaarmakers. Zij hadden op basis van de zitting in Alkmaar een ander resultaat verwacht. 'Er wordt Dirk Kuip uit De Koog moet de om streden carport bij zijn recreatie huizen aan de Maaikeduinweg als nog afbreken. De voorzie ningenrechter in Alkmaar heeft hem in het ongelijk gesteld in de zaak die hij tegen de gemeente had aangespannen. Kuip vond dat de gemeente onterecht handhavend tegen hem had opgetreden. De carport van Kuip is ruim veertig vierkante meter groot en hoort bij twee recreatiewoningen. Volgens Kuip hoefde hij geen bouwvergun ning aan te vragen, omdat er in weze sprake is van twee carports van elk twintig vierkante meter en dat is vergunningsvrij. Volgens de rechter kan de overkapping in 'bouwkundig en visueel opzicht met anders dan als éen geheel worden beschouwd.' Hij verwerpt de stelling dat er sprake zou zijn van twee afzonderlijke gebou wen. Volgens de rechter had Kuip ook een bouwvergunning moeten aanvragen, omdat de carport is gebouwd voor recreatiewoningen die met voor per manente bewoning zijn bestemd. De gemeente heeft terecht handhavend opgetreden en dwangsommen opge legd. Als er legalisatie in zicht is, kan de gemeente daarvan afzien, maar daar is volgens de rechter geen sprake van. Volgens het bestem mingsplan Buitengebied mogen bij recreatieve opstallen geen bijgebou wen worden gebouwd en de ge meente is met van plan voor de carports het bestemmingsplan aan te passen of een vrijstellingsprocedure op te starten. De rechter verwerpt de kritiek van Kuip dat hij niet gelijk wordt behan deld, omdat de gemeente in zijn ogen niet optreedt bij andere grote over kappingen. Volgens de rechter kan dat aan de hand van door Kuip ge noemde voorbeelden niet hard wor den gemaakt. Tijdens de zitting liet een vertegenwoordiger van burge meester en wethouder wel blijken dat enkele carports op grond van een ten onrechte verleende bouwvergunning zijn gerealiseerd, maar volgens de rechter kan Kuip daaraan 'geen rech ten ontlenen dat hem, in strijd met de wet, een vergunning zou moeten worden verleend.' Dat er sprake is van kapitaalvernietiging als de carport moet worden gesloopt, is volgens de rechter een verantwoor delijkheid en risico dat bij Kuip ligt nu ook met geen woord gesproken over de geluidsoverlast, terwijl geluidsoverlast in de nachtelijke uren voor ons juist het belangrijkste punt is.' Eschweiler, Eshuys en Moens (die optreedt namens een buurtcomité in oprichting) beraden zich over stap pen die zijn tegen de uitspraak kun nen ondernemen. Ze gaan in hoger beroep. De rommelmarkt die zaterdag op het terrein van Axel Lap in Den Hoorn werd gehouden, kende on danks een licht tegenvallend aan tal bezoekers een uitstekend resul taat. Met behulp van 55 vrijwilligers werd netto maar liefst €4700,- ver diend. Dat was maar iets minder dan het gemiddelde van de vier grote voorjaarsmarkten, die elk ongeveer €5000,- in het laadje brachten. Met twee kleinere meubelmarkten werd in totaal on geveer €5000,- verdiend. Het was de laatste rommelmarkt van 2004, maar de verkoop gaat gewoon door. Wie belangstelling heeft voor betaalbare tweedehands spullen van prima kwaliteit, kan voor een af spraak dagelijks contact opnemen met Ferry Zwanenburg (tel. 319272). 'We hebben al heel wat mensen ge lukkig kunnen maken. Jonge mensen die gaan studeren en meubels nodig hebben voor hun kamer, maar ook logiesverstrekkers die een apparte ment opnieuw willen inrichten', ver telt de bejaarde maar nog zeer krasse organisator. Tweedehands spullen blijven welkom en kunnen worden neergezet in de achterste loods op het terrein van Axel Lap. Zwanenburg vraagt de le veranciers wel kritisch te blijven. 'Vieze of kapotte bankstellen kunnen we niet gebruiken. Het moet wel ver koopbaar zijn. Het is geen stort plaats.' Kapotte klokken en naaima chines vormen geen probleem 'We hebben iemand tussen de vrijwilligers die ze vakkundig kan repareren.' De opbrengst wordt op een aparte bankrekening gestort en is exclusief bedoeld voor de restauratie commissie. Zwanenburg: 'Mensen denken nog wel eens dat wij ook het salaris van de dominee betalen, maar dat is niet waar. Het geld is alleen bedoeld voor het onderhoud van de kerk en het terrein eromheen.' De volleybaldames van Tevoko 2 hebben zaterdag in een stevige partij tegen VCO 3 uit Alkmaar de volle winst behaald. Al in de eerste set nam het Texelse team het voortouw. Er werden goede passes gespeeld en spelverdelers Mieke van den Bent en Gertha Wessels konden hun aanvallers mak kelijk bedienen. Ans Timmer viel in voor Carla de Wit. De eerste set werd met het grote verschil van 11 -25 ge wonnen. In de tweede set speelde Tevoko ongeconcentreerd. VCO sloot hèt blok duidelijk beter, wat be tekende dat Tevoko vaak niet tot sco ren wist te komen Veel passes ble ven op de 3-meterlijn hangen en snelle aanvallen waren er nauwelijks. Ans Timmer scoorde het meest. Toch wist VCO deze set ondanks het ma tige spel van Tevoko met naar zich toe te trekken en Tevoko won met 19-25. In de derde set herstelde Tevoko zich. De passes kwamen beter bij het net en na ruime setups wisten Joanme Schaapman en Gea van Gijsel goed te scoren. Deze set eindigde in 12-25. Met goede aanvallen van Vivian Carels en Mary Koorn probeerde Tevoko VCO in de vierde set onder de tien te houden. Door goed verdedi gend spel lukte dit niet; het werd 17- 25. Dames 3 speelde donderdag in Anna Paulowna tegen LOS'82. Ook dit team behaalde de volle winst van 4- 0. Al in de eerste set bleek LOS'82 een jong en onervaren team te zijn, dat veel ballen in één of twee keer terugspeelde. De tweede en derde set kon Tevoko het eigen spel spelen, met sterke aanvallen. De tegenstan der maakte veel fouten en veel bal len belandden in het net. In de vierde set was een time-out nodig om het team van Tevoko bij de les te houden Uiteindelijk werd deze set met 25-17 gewonnen. De Waddenvereniging, organisator van de fakkelactie die vrijdagavond wordt gehouden, heeft steun gekre gen van GroenLinks op TexelBedoe ling is dat er langs de gehele wadden- kust tussen 20 00 en 20.30 uur door naar schatting 1800 deelnemers 5.000 fakkels worden ontstoken. De actie is een protest tegen de voorge nomen gaswinning in de Waddenzee. Volgens GL op Texel misbruikt de regering het Rapport Meijer om op een goedkope manier inkomsten te verwerven. 'Investeren in natuur- herstel, het verbieden van de mecha nische kokkelvisserij en het verduur zamen van de mossel- en garnalenvisserij, een veilige scheep vaart en adequate rampenbestrijding en investeren in een duurzame eco nomie', zijn het doel van de actie. Deelnemers verzamelen zich om 19.00 uur bij 't Skiltje in Oudeschild en De Bijenkorf in Oosterend Leden van de Vaste Kamercommissie VROM ontvingen eind vorige week al een stel fakkels Hen is gevraagd deze bij het monument op de Afsluit dijk te ontsteken. Meer informatie is te vinden op www.fakkelactie.nl. De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu en het rooms-katholiek Vrouwengilde houden woensdag 27 oktober een gezamenlijke avond in De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg. Vanaf 20 00 uur spreekt mevrouw Van Dapperen over de schilderkunst van Vincent van Gogh en Paul Gauguin. Onder leiding van Ina Kramer wordt op de donderdagen 4, 11, 18 en 25 november een cursus Deens sier- snijwerk gegeven in De Buureton. Er wordt gewerkt aan mobiles met een kerstthema: een kerstster, de kerst man. een drieluik met kerstvoorstel lingen of een sneeuwpop Het uit ste vig papier snijden van mobiles is een Deense techniek die in ons land nog weinig wordt toegepast De cursus sen worden gegeven van 9.30 tot 11.30 uur, deelname kost €7,50 per ochtend, inclusief materiaal. Cursis ten dienen zelf een smjmat (maat A4) en een goed snijmes mee te nemen. Aanmelden kan bij de SWOT (tel. 312696), of bij Ina Kramer (tel. 312464). Redactioneel commentaar Voorbereidingsbesluiten, artikel 19 lid 2 procedures. 25-procents- regelingen, appartementen met een recreatieve en permanente bestem ming. De verplaatsing van de zestig bedden van Oase naar hotel De Nieuwe Toekomst is geen eenvoudig verhaal. Een vereenvoudigde voor stelling maakt het duidelijker. De Nieuwe Toekomst floreert en Oase wordt door de Stichting Wonen Texel ingericht als woonruimte, als de bedden versneld mogen worden verplaatst De Nieuwe Toekomst loopt het ri sico loopt failliet te gaan (betoogd door advocaat Maurice Frantzen tij dens een commissievergadering) en Oase staat nog jarenlang leeg, als de bedden met versneld mogen worden verplaatst en er een paar jaar moet worden gewacht op een definitieve wijziging van de bestemmin gen van beide complexen. In het slechtste geval wordt de Dorpsstraat opgezadeld met twee grote leegstaande panden, terwijl er op het dorps plein al geruime tijd een leeg staat Een faillisement van De Nieuwe Toe komst zal ook consequenties hebben voor de diverse Texelse bedrijven die ruimten huren in het complex. Het punt is echter dat de politieke partijen die vanavond in de gemeen teraad een besluit moeten nemen, weten dat ze zich met alleen kunnen laten leiden door het schrikbeeld van een Dorpsstraat met leegstaande gebouwen, ook al hameren burgemeester en wethouders nog zo hard op de mogelijke verpaupering en het volkshuisvestingsbelang dat met een snelle verbouw van Oase is gediend De toeristische sector kijkt met de nodige verbazing naar de werkwijze waarop het voormalige hotel De Toekomst, dat een paar jaar geleden nog 44 bedden telde, kan uitgroeien tot een complex met mogelijk 129 bedden. Dat is een groei van 293 pro cent en dat is andere koek dan de gebruikelijke uitbreiding van 25 pro cent van het recreatieve beddenbestand die de gemeente verleent als er na een verbouwing sprake is van kwaliteitsverbetenng. De wijze waarop de uitbreiding van De Nieuwe Toekomst is voorbereid is vernuf tig en doordacht. De voormalige eigenaar van Oase en De Toekomst had in 1999 heel scherp in de gaten welke mogelijkheden er in het verschiet lagen, toen bij het college een verzoek tot verplaatsing van de bedden werd ingediend. De plannen waren echter zo vernuftig en doordacht dat met iedereen meteen hoefde te weten dat de personeelsverblijven op de tweede verdieping, die identiek waren aan de onderliggende hotel kamers, met altijd personeelsverblijven zouden blijven. Die verrassing kwam pas duidelijk uit de hoge hoed toen de politieke partijen zich in het voorjaar voor het eerst moesten uitlaten over het voorbereidings- besluit dat vanavond opnieuw op tafel ligt Voorzitter Harry Wuis van de Texelse Vereniging voor Logiesverstrekkers verzocht de gemeenteraad vorige maand onomwonden de normale weg te bewandelen. De bed den moeten maar even wachten, totdat de bestemmingen van Oase en De Nieuwe Toekomst definitief zijn geregeld. Een meerderheid van de raad heeft daar ook oren naar. Het geloof dat De Nieuwe Toekomst de zestig bedden na drie jaar weer terugbrengt naar Oase als de nieuwe bestemmingen nog niet rond zijn, is ook niet bijster groot. Gerard de Vries, één van de huidige eigenaren die De Nieuwe Toekomst voor miljoenen euro's hebben overgenomen van projectontwikkelaar Tijs Blom, maakte tijdens de laatste commissievergadering Grondgebied echter nog eens duidelijk dat zijn hotel zware tijden staan te wachten als er niet meer dan 59 bedden mogen worden geexploiteerd. De raad staat voor een lastig dilemma. Niemand is gebaat bij een toename van leegstaande complexen in de Dorpsstraat, maar er is ook niemand bij gebaat als het verplaatsen van toeristische slaapplaatsen opnieuw met veel gekrakeel, emoties en irritaties gepaard gaat. Het verhaal wordt daarmee de economische toekomst van een onderneming tegenover de geloofwaardigheid van het beleid bij vrijwel een gehele sector Daarnaast liggen ook Kogerhoop en Panorama nog vers in het geheugen. Het bij Kogerhoop afgestoken verhaal dat het 'eens, maar nooit weer was', heeft weinig waarde als het straks opnieuw uit de kast zou moeten worden getrokken. v VERVOLG VAN PAGINA 1 numenten plannen op tafel heeft gen het karakteristieke pand aan Skillepaadje te kopen en open te dien voor publiek. Plannen van rginstelling Noorderhaven om intueel een zorgboerderij in het geberggebied te openen, kunnen gens Dros eveneens worden mee nomen. voorzitter van Duurzaam Texel ziet gelijkheden het Hogeberggebied de toekomst als project onder te ngen bij de vernieuwde bestuur- eGebiedscommissie Texel waarin erse Texelse organisaties, de ge ënte, het hoogheemraadschap en provincie zitten. De bestuurlijke liedscommissie is momenteel jedeeld in drie afzonderlijke deel- commissies, maar het is de bedoe ling dat die deelcommissies worden omgezet in projectcommissies die zich met afzonderlijke projecten be zig houden. 'De ene keer kun je twee projectcommissies hebben en de andere keer vier. Een van die com missies zou de commissie Hogeberg kunnen worden.' Volgens Langeveld kan een gezamenlijke aanpak van het Hogeberggebied later als model wer ken voor andere gebieden op Texel. 'We moeten er al over gaan naden ken dat er meer gebieden als de Hogeberg zijn Bijvoorbeeld het land rondom Den Hoorn. Dat kwam donderdagavond ook al aan de orde.' De groep die in Panorama bijeen kwam, is twee weken geleden geza menlijk op pad geweest om projec ten van Kiljan in de Veluwe te bekij ken. Daarvoor werden bezoeken gebracht aan Radio Kootwijk, Eibergen en landgoederen rond Winterswijk waar eveneens veel spanningen waren. Kiljan. 'Daar heb ben we door concept-denken een kwaliteitsverbetering op gang gekre gen, zodat het gebied meer functies heeft gekregen dan alleen voedselproductie en die functies kun nen ook ten gelde worden gemaakt. We hebben iedereen er dezelfde kant op weten te krijgen, maar met ieders eigen inbreng.' Onderweg presen teerden de diverse personen en orga nisaties zich, zodat ze elkaar beter konden leren kennen. Betrokkenen die tot nu toe nog niet hebben deel genomen aan het proces, kunnen volgens Dros nog steeds aansluiten. 'Er moet nog heel veel gebeuren, maar we hebben nu twee, drie stap pen genomen die positief zijn opge pakt doof de betrokkenen. Men is bereid om tot structurele oplossingen te komen.' opende de lustrumuitvoering van Waalder Pop, dat ondanks de uitstekende optredens teleurstellend weinig bezoekers trok. (Foto Joop Hommels) reden werd volop gespeculeerd. Mis schien was het de net begonnen herfstvakantie en waren veel liefheb bers een paar dagen naar de over kant? Of zat Waalder Pop te dicht op het bluesfestival? Beide evenemen ten zijn immers vooral bedoeld voor al wat ouder publiek en dat is met meer gewend veel te drinken en nachten lang door te halen. Van be lang was ongetwijfeld ook de min dere belangstelling onder de muzi kanten. Vorig jaar werd nog opge treden door Higherside, dat een vaste schare bezoekers kent en ook fans van andere hardcorebands weet te lokken Ook de jonge leden van het eveneens ontbrekende Flux weten nogal wat liefhebbers op de been'te brengen, terwijl het ontbreken van de Waalderband, die onlangs van sa menstelling is veranderd en hard aan een nieuw repertoire werkt, vast en zeker inwoners van De Waal thuis hield. Bassist Jan Zijm van Intrude opperde tijdens het opruimen het idee dat vaste festivalgangers mis schien wel gewoon bang zijn tussen een 'Waalder kliek' terecht te komen Collega-bandlid Jeroen Schoo vreesde het met hem eens te moeten zijn: 'Je hebt misschien wel honderd mensen op Texel die naar elk optre den gaan. Ik heb er bijna niet één gezien.' Misschien, ten slotte, was het 'ge woon' een teken des tijds, want ook fanfarekorpsen en toneelverenigin gen kunnen al een tijd lang niet meer op volle zalen rekenen. De roep om de dorpen 'leefbaar' te houden, klinkt steeds luider, maar met alle inwoners lijken ervan overtuigd dat ze daar zelf de belangrijkste rol in spelen. Slechts een enkeling liet zien zijn 'verant woordelijkheid' te kennen. 'Van mij hoeft zo'n popfestival met per se. ik ben met zo'n liefhebber. Maar ik kom toch maar even luisteren en een bier tje drinken Want het zou jammer zijn als het er straks met meer is omdat er niemand op af komt', liet Waalder Hans van. der Park weten. Voor de organisatie is het te hopen dat er volgend jaar wat meer belang stelling is. 'Je weet dat je de eerste jaren moet volhouden, want het duurt soms even voor je de loop erin hebt. Maar je moet op een gegeven mo ment wel uit de kosten komen' aldus Wim-Piet Eelman, die samen met zijn vrouw Liesbeth en Jeroen Schoo sinds het ontstaan van het festival de organisatie in handen heeft. 'Geluk kig kost het ons met te veel. Jeroen regelt het geluid. Hij heeft gezegd pas de volle mep te willen hebben als er geld over schiet.' Schoo: 'We moe ten hier maar eens serieus over na denken. Misschien dat we foldertjes gaan rondsturen, mensen gericht uit nodigen, of zoiets Je kunt zo in elk geval met jaren achter elkaar door gaan.' de kwaliteit van de bands en enthousiasme van de organisa- lag het niet, maar het vijfde Pop is op een kleine te- telling uitgelopen. Het scha- e aantal van 103 belangstellen- kwam op het intieme festival dorpshuis De Wielewaal af. De gere toeloop leidde tot volop ussie. i alder Pop was leuk en gezellig, j ar waren de meeste bezoekers het 4 ialverwege de zaterdagavond over J is. De bands waren uitstekend op «f. Dat gold niet alleen voor de "i itmiers van Intrude, maar ook voor t nog steeds beter wordende mp. Het debuterende Sonar was t z'n melodieuze en wat zware mek misschien niet de meest geëi- ide groep om het publiek bij het jningsoptreden direct in feestelijke nming te brengen, maar toonde I kwaliteit en riep met ingetogen e\ respect af. Make me Smile nde De Waal de première van de igle Ik word zo ziek van politiek en ij ot het festival uitstekend af. De izikanten, die nogal eens worden associeerd met virtuositeit en veel ■or' nder met enthousiasme, overtuig- n bovendien door de passie waar- ■e ze de klassiekers uit de jaren i'entig speelden. laas voor de deelnemende bands de organisatie liet popminnend iel het behoorlijk afweten. Over de uurslid Arnold Langeveld van Duurzaam Texel, voorzitter Kees Dros en oud- Texelaar Bert Kiljan willen met behulp van een master- oplossing realiseren voor het Hogeberggebied foto Joroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 5