9 TEXELSE ©'COURANT Jederlands sterkste damsters strijden op Texel om titel Kasten van huizen voor vleermuizen BEZORGERS Promotie 'in de geest van Jacob Visman' e eerste Wampex in 1979 .TEXELSE COURANT' Prijsvraag Crossloop AVT Geen krant gekregen? Bel uw bezorger Sportverleden - Randstad Eiiandcompetitie VRIJDAG 29 OKTOBER 2004 Kinderen hebben woensdagmid dag bomen langs de ijsbaan en bij de Thijsseschool in Den Burg voor zien van twintig vleermuiskasten. Ze hebben de kasten gemaakt tij dens een workshop op EcoMare. De Vleermuiswerkgroep Texel gaat ze gebruiken om bij te houden wat voor vleermuizen er bij de ijsbaan leven. Staand op een ladder boort Kees Verschoor de kasten stevig vast. Een groepje kinderen kijkt toe of staat al met de volgende vleermuiskast klaar Boom voor boom worden ze opge hangen De houten kasten zijn lang werpig en smal De vleermuis kan alleen binnen komen door een ope ning van hooguit anderhalve centi meter breed aan de onderkant, waar door vogels er met in kunnen. De Vleermuiswerkgroep hoopt dat onder andere de watervleermuis en de ruige dwergvleermuis hun intrek in de kas ten nemen. Beide dieren zijn waarge nomen in de buurt van de Elemert. De werkgroep begon in juli met het ophangen van vleermuiskasten, om dat het eiland weinig oude holle bo men heeft waar vleermuizen normaal in slapen. In totaal worden er hon derdvijftig exemplaren aangebracht die minimaal tien jaar blijven hangen en regelmatig in ogenschouw worden genomen. De kasten hangen in bo men langs de Randweg, de Mon- mkenweg, de Rozendijk, het Doolhof en twee in de eendenkooien bij Dijk manshuizen en de Waddel. De werk groep hoopt onder meer aan te kun nen tonen dat de zeldzame gewone bruine grootoorvleermuis op het ei land overwintert. 'We zijn ervan over tuigd dat hij zich schuil houdt op Texel, maar hij is haast met op te spo ren', aldus Verschoor die er afgelo pen zomer één zag. Collega Pierre Bonnet van de werkgroep trof er eer der een aan op het Maartenhuis. De groep hoopt eveneens op de rosse vleermuis te stuiten. Het Texelse project lijkt op een initia tief dat acht jaar geleden in het Robbenoordbos op Wiermgen start te. Verschoor: 'Voordat dat project begon, werden daar nauwelijks in bomen wonende vleermuizen waar genomen. Acht jaar later blijken er minimaal zeven soorten vleermuizen rond te vliegen, waarvan vijf boom- wonende soorten.' Enkele Texelse kasten worden inmiddels bewoond door ruige dwergvleermuizen. De werkgroep wil ook enkele bunkers geschikt maken voor overwinterende vleermuizen. 'Een tijdje geleden heb ben we al de kruitkamer van De Schans voorzien van een mvliegope- ning door een gemetselde schoor steen.' tweeëntwintigste sterkste speelsters van Nederland bij de junioren zijn uit genodigd Zondag 7 november is een rustdag, waarna de zevende, achtste en negende ronde ook weer in De Lindeboom plaatsvinden De laatste wedstrijddag, op woensdag 10 no vember, begint al om 11.00 uur en wordt besloten met de prijsuitreiking Publiek is welkom. De organisatie verzorgt geregeld demonstraties en een toelichting op de belangrijkste partijen. De entree is gratis. Ter gelegenheid van het Nederlands kampioenschap dammen voor vrou wen, dat maandag in hotel De Linde boom van start gaat, heeft de orga nisatie een prijsvraag uitgeschreven. Oplossingen kunnen tot en met maandag 8 november worden inge leverd bij Piet Bakelaar, Noordwester 53, 1791 HE Den Burg. Onder de goede oplossingen wordt een taart verloot De opgave (in bijgaand dia gram) luidt: wit speelt en wint. Cjrocn ^wartsJTexels in hel harL Maarco Bouw 0-3. NIOZ 1-Tatenhove 1 1-2. Kobeko-Paal 28/De Krim 2-1Cocky's Kapsa- lon-Sportshop Texel 2 1-2, Tevoko 2-De Prin sen van Texel 2-1 Super de Boer-Texelse Auto centrale 1-2, Smash'68 Piet Kooger-Schouw- stra Transport 2-1. De Rival-Zeilmakenj Texel 0-3: Aeolus Uitzendbureau-B&B van der Vis en Den Boer 0-3. De Pilaar-NIOZ 3 2-1 Swier groente fruit-Slagerij Beverdam 0-3: De Wit Installatietechniek-Zandbank 3-0; Albert Heijn- NIOZ 2 2-1; Bouwcenter Rab-Langeveld de Rooij 1-2. Atletiekvereniging Texel houdt zon dag de eerste van acht Bos en Duin- crosslopen van dit seizoen. Vanaf 10.15 uur kan worden ingeschreven bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd t/m 12 jaar loopt een parcours van 1200 meter en start om 11 00 uur. De oudere jeugd en senioren kunnen kie zen tussen de afstanden 2950, 5900 en 8850 meter. Zij starten om 11.15 uur. Het inschrijfgeld bedraagt €2,- per loop (jeugd €1,25) en €12,- voor een abonnement (jeugd €7,50) Leden van AVT genieten korting De overige crosslopen worden ge houden op 14 en 28 november, 19 december, 16 en 30 januari. 20 fe bruari, en 6 maart. Meer informatie is te krijgen bij Rita Dogger, tel. 313387. Naam Peter van Heerwaarden John van Heerwaarden Henk van Heerwaarden Madeion Hin Simon Kramer Jakolien van der Meer Petra van Es John van Heerwaarden Ada Huisman A. van Tongelen R. Barhorst Fam. Betsema Joost Bakker T. Siersma Sacha van der Velden Marian Krotje Oanny Plaatsman Erik Brouwer Jan Wouda Jorieke Meijer Remco Boon D.M. Boon-Dijker Stefan Bremer S. Koopman-Grit J.P. Buijsman Sandra Meerlo Kees Winter Eveline Veeger Jordie Krab Danny Goènga Dave Witte Guus Bakker Jorina Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg Al. Den Burg B. Den Burg C. Den Burg D. Den Burg E. Den Burg F. De Zes, Bg. Houtstr., Houtwg Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. De Mars (oudste deel en fase 3). Spinbaan De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam. Middelton Oudeschild - dorp Oudeschild - Noord Den Hoorn De Koog. Bosrandweg t/m 227, Pijpersdijk, Pontweg 234 en 236, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41, De Cocksdorp Oosterend De Waal Westerw., Akenbuurt, J. Ayeweg, Hemmerkooi Keesomlaan vanaf 45 Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterw Driehuizen Zuid-Eierland en Nieuvvlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw., Oorspr.w., Stengw., Limietw. Eierland, Postw. 132 - 213, Oorsprongw., Hollandsew. Vuurtorenweg/Knmweg/Roggeslootweg Het Noorden Oost Spangerw., Marsw., Kadijksw., Hallerweg, Ongeren, Meiertebos, (Waalen)burgerdijk, Veenselangweg, Oostkaap, Zevenhuizen Hogeberg, Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68. Rozendijk, Smitsweg Gasthuisstraat vanaf 82.., Gerritslanderdijkje. Grensweg, Pontweg 98-110 Californieweg, Pontweg 123-224, Bosrandw. v.a. 516, Pelikaanweg Kogerweg De Kaai, Genteweg 1-6 even Hoornderw., Hemmerw., Emmaln. 33, De Grie Slufterweg/Zanddijk Q 31 25 73 31 55 79 31 20 38 31 51 66 31 53 54 32 20 60 31 40 30 31 55 79 31 44 78 31 04 43 31 27 63 31 21 84 31 93 66 31 73 06 31 65 80 31 89 30 31 36 95 31 95 34 31 47 50 31 79 08 31 63 62 31 64 78 31 64 72 31 83 07 31 88 37 31 43 75 31 98 20 31 57 37 31 22 29 31 73 44 31 53 65 31 89 60 31 93 66 31 16 53 Oen Burg A: Stichting Zorgcentrum Texel, Beatrixlaan 1-39 oneven/2 58 even Binnenburg, Burgwal, P. v. Cuyckstraat, Elemert, Gasthuisstraat 1-38. Gravenstraat, Groeneplaats, Hogerstraat, Ada van Holland straat, Hollewal. Kantoorstraat. Keesomlaan 9-39; Molenstraat. Molendwarsstraat. Parkstraat, Schilde rend 6 en 10, Stenenplaats. Vismarkt. Vogelenzang. Warmoesstraat. Weststraat, Weverstraat. Pater Witteplein Zwaanstraat. Den Burg Al: Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester, Schoorwal. Vaargeul, Golfslag, Vloedlijn. Zeebries. Duinreep Oen Burg B: Achterom. Bernhardlaan 50- even en 63-121 oneven. Binsbergenstraat. Brouwerstraat, Orijverstraat, Marelstraat. Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86. Wilhelminalaan 37-... one ven 50-120 even. Wilsterstraat. Den Burg C: Beatrixlaan 145-..oneven en 60- even. W van Beierenstraat. Boogerd, Jan Dirkszoord Gasthuisstraat 33-43 oneven en 44-76 even. Jonkerstraat, Kogerstraat 59-. oneven en 76-... even Lijnbaan. Den Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even. Julianastraat, Burdetstraat, Mr. Kraaistr., Bern hardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, Tjakkerstr., LieuwstrHof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123- oneven. Maricoweg. Schoonoordsingel, Waalderstraat 2-48 even en 1-43 oneven. Wagenmakerstraat. Den Burg F: Emmalaan 1-44. Haffelderweg, Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even, Slingerweg 21-27. Oudeschild-Noord: Commandeurssingel. De Wittstraat, Heemskerckstraat. Schilderweg 249 296. In dustrieterrein. Haven, 8arendszstraat, Laagwaalderweg en Mieland. de damsport te promoten, kun niet genoeg doen. Onder dat ptto organiseerde wijlen Jacob man uit Oosterend zo'n kwart uw geleden grote simultaan- dstrijden, waarbij hij internatio- etopspelers als Harm Wiersma, mes van der Wal en Iser Koeper- n naar Texel haalde. 'In de geest Visman' proberen zijn opvol- rs het dammen anno 2004 op- uw onder de aandacht van een ed publiek te brengen. Onder piciën van Damclub Ooster- iTexel begint maandag in hotel Lindeboom het Nederlands npioenschap voor vrouwen. imen is geen 'grote' sport bij de uwen. Dat zou genetisch bepaald Het 'zwakke geslacht' wordt ider strategisch inzicht en minder mogen om abstract te denken meerdaags toernooi, prachtige pro motie van de damsport én van ons eiland', redeneerde de organisatie, die zegt te handelen 'in de geest van Jacob Visman', die vroeger wereld toppers naar het eiland lokte met een kleine onkostenvergoeding, een groot gevoel voor gastvrijheid en een flinke bos gerookte paling. Budget Hoewel de bond graag inging op het aanbod van Damclub Oosterend/ Texel, stond daar bepaald geen ruime beloning tegenover. De organisatie werd €3.000,- toegezegd en moest zelf nog voor €10.000,- zorgen, om zo een budget van €13.000,- te rea liseren. Gevolg is dat het prijzengeld met al te hoog is Na tien lange da gen zwoegen, mag de winnaar zegge en schrijve duizend euro in ontvangst nemen. Wie niet in de prijzen valt, van de Wetering - één van de orga nisatoren van het kampioehschap Maar de andere damsters genieten ook mondiaal gezien veel aanzien. De beste drie komen oorspronkelijk niet uit Nederland Nina Hoekman werd veertig jaar geleden in de Oekraïne geboren als Jankovskaja. Ze heeft al veel internationale ervaring opge daan. Hoogtepunten waren een tweede plaats bij het wereldkampi oenschap in 1999, en de daarop vol gende match tegen titelhoudster Zoja Golubjeva, die ze na zware strijd ver loor. De uit Letland afkomstige Vitalia Doumesh doorbrak bij haar eerste Nederlands kampioenschap in 1997 direct de hegemonie van Karin van Lith, die daarvoor elf keer op rij de titel had gewonnen Een derde favoriete is de 34-jarige Tanja Chub, die oor spronkelijk ook uit de Oekraïne komt. Zij veroverde in 2002 het Europees gaven topdamsters Karen van Lith (rechts) en Marijke Nicolaï samen een simultaan in De Bijenkorf. Op de foto doet de jongste emer, Dirk Trap, de eerste zet aan het bord van Jacob Visman, de oudste deelnemer en de grote animator van de simultaan- tnjden. Geheel links Jos de Wolf, één van de organisatoren van het Nederlands kampioenschap dat maandag in De Lindeboom I. Elfvoudig kampioene Van Lith is een paar jaar geleden gestopt met de wedstrijdsport. (Foto orchlci reieiso courant) eschreven. Bovendien zouden olgens deskundigen emotioneler en minder^emakkelijk met span- jen kunnen opgaan, wat hen zou reken tijdens spannende partijen, [lat waar is, is moeilijk te zeggen, ir getalsmatig delven de vrouwen der geval het onderspit. Dat heeft weerslag op de belangstelling de sport. In de loop van de ge- iedenis is het altijd moeilijk ge- ?st toernooien voor vrouwen te aniseren, ook al omdat geldschie- met in de rij staan. Het kostte nclub Oosterend/Texel dan ook al te veel moeite de Koninklijke lerlands Dambond enthousiast te jen met de mededeling dat ze het *erlands kampioenschap wel voor rekening wilde nemen 'Een moet met nog veel minder genoegen nemen en de minst,$p§pg<5yp||e,ideel nemers doen er goed aan tussen de partijen door zoveel mogelijk van het eiland te genieten, als ware het een betaalde vakantie. Want dankzij het spaarpotje van de organisatie en de financiële bijdragen van Texelse sponsors hebben de vrouwen gratis logies in hotel De Lindeboom. Dat wel Het niveau van de deelnemers is des ondanks hoog. Dat geldt met voor allemaal, want vier van hen hebben een nationale rating van 1100 punten of minder, waarmee ze nog een hele dobber zouden hebben aan Piet Bakelaar, met eveneens 1100 punten Texels sterkste dammer en - samen met Jos de Wolf, Gerrit Blom en Harry kampioenschap. Dit jaar verloor ze Jiaac tit.el, maar schreef ze wel histo rie door zich als eerste vrouw ooit te plaatsen voor het Nederlands kam pioenschap bij de mannen. De beste van allemaal, de uit Wit-Rusland af komstige titelhouder Olga Kamysh- leeva, doet helaas voor dammmnend Nederland niet mee, aangezien ze binnenkort haar wereldtitel verdedigt. Alle deelnemers zijn hun sport zeer toegewijd, weet organisator Bakelaar. 'Niet één van hen rookt, drie zijn ve getariër Niet dat zoiets per se be langrijk is, maar het zegt wel wat over hun levensstijl. Tanja Chub komt al een dag van te voren naar Texel. Niet om te winkelen of om de pers te woord te staan, maar om in de sfeer te raken. Tijdens partijen sluit ze zich helemaal af. Anderen zie je nog wel eens een praatje maken wanneer ze met aan de beurt zijn, maar zij con centreert zich helemaal op de wed strijd en probeert in een soort trance te raken.' Het talent van de in Hoorn wonende Chub, die opgroeide in Charkow, werd in het sportsysteem van de Sovjet-Unie al op vroege leeftijd ont dekt. Vanaf haar vijfde jaar werd ze onderworpen aan een topsportpro gramma, waarbij ze vijf tot zes uur per dag met dammen bezig was. Vanaf haar tiende bestond haar leven uit treinen, vliegtuigen en hotelkamers en deed ze mee aan toernooien in het hele land. Een relatie met een Neder lander, die ze had ontmoet tijdens de wereldkampioenschappen die drie jaar eerder in Limburg werden gehou den, bracht haar in 1996 naar Neder land Twee jaar later veroverde ze de Nederlandse titel, een prestatie die ze drie jaar later herhaalde Hoewel ze weinig te kiezen had - 'mijn jeugd bestond uit een ritme van presteren', zei ze een paar jaar gele den in een interview met het Noord hollands Dagblad -, heeft ze een op merkelijk poëtische opvatting van haar sport. Op de vraag welke aan trekkingskracht dammen op haar heeft, zei ze in het zelfde interview: 'De stenen jouw verhaal laten vertel len. Dammen is een manier om ge dachten levend te laten worden. Een schone wijze van uitdrukken. Wie het diepst kan denken, vertelt het mooist. Het is net schrijven of een film maken. Daarom kun je met dammen pas echt stoppen als het allermooiste verhaal is verteld.' Oranjestraat 24 Piet Bakelaar en de zijnen hebben veel zin in het toernooi Ze hebben daarbij goede herinneringen aan een nationaal kampioenschap voor aspi ranten, dat de Oosterender vereni ging zo'n twintig jaar geleden orga niseerde Eén van de deelnemers van toen, Henk Hoekman, is tegenwoor dig getrouwd met Nina Hoekman- Jankovskaja, één van de favorieten in het vrouwenkampioenschap. 'Henk logeerde destijds bij de Jos de Wolf en zijn vaderen moeder. Oranjestraat 24, hetzelfde adres als waarop hij zelf woonde, maar dan in een andere stad Hij heeft al laten weten de ko mende week zeker een keer bij de familie De Wolf langs te gaan.' Financieel is de organisatie nog met helemaal rond. 'We hebben behoor lijk wat medewerking van het Texelse en overkantse bedrijfsleven en hopen nog op steun van de gemeente. Maar we kunnen nog wel wat geld gebrui ken. We hebben daarom een club van honderd in het leven geroepen, van sponsors - bedrijven en particulieren - die tenminste vijftig euro beschik baar stellen. Van elke sponsor wordt de naam of het logo afgebeeld op één van de honderd velden van een groot dambord, dat in de toernooizaal komt te hangen. Daarnaast zouden we het erg leuk vinden wanneer bedrijven prijzen in natura beschikbaar willen stellen, voor bijvoorbeeld de mooiste partij of de mooiste combinatie van de dag. Bij voorgaande toernooien werd wel eens een fiets of een ca mera uitgeloofd, maar het mag na tuurlijk ook best iets kleiners wezen.' Twee adressen Het toernooi, dat onder leiding staat van de vrouwelijke scheidsrechter F. Huijsen en haar echtgenoot C. Verdel, wordt op twee adressen gespeeld. De start is op maandag 1 november in de Schoutenzaal van hotel De Lindeboom in Den Burg. Na een ont vangst en opening met enkele spre kers, die om 12.00 uur gepland staan, doen de witspeelsters rond 12.30 uur hun eerste zet. De laatste partij zal rond 17.30 uur zijn afgelopen. Ook dinsdag 2 november wordt in De Lindeboom gespeeld, waarna het cir cus naar De Bijenkorf in Oosterend verhuist, de thuishaven van de orga niserende vereniging, waar drie ron den worden gehouden. Zaterdag 6 november is het toernooi weer terug in De Lindeboom. Op diezelfde dag wordt, eveneens in De Lindeboom, een toernooi gespeeld waarvoor de Volleybalprogramma 2 november Veld A 18.30 Durper D.-lepe de Boer Klif 23 19 15 Beverd. 2-Klif 23 lepe de Boer 20.00 Tevoko 2-Autocentr Beverd. 2 20.45 Prinsen Texel-Ecotiem Tevoko 2 21.30 Super de Boer-TESO Eco-tiem 22.15 Randstad-OSG TESO Veld B 18.30 Albert Heijn-Beverdam NIOZ 3 19 15 NIOZ 3-Zandbank Beverdam 20.00 NIOZ 2-L&R Zandbank 20 45 De Wit-De Lindeboom NIOZ 2 21.30 Rab-Rabobank De Lindeboom Veld C 18.30 Wessels-Rabobank Bar Sportief 19 15 Bar Sportief-Krim Salon Martine 20.00 Sportshop 1=Timmer De Krim 20.45 Schouwstra-Smash '68 B&B 2130 Rëmco Oostra-B&B Aeolus 22.15 De Rival-Aeolus Remco Oostra Wedstrijdleiding: Klif 23 en Daan (tel 320370). Uitslagen 26 oktober OSG-TESO 2-1, Randstad-Ecotiem 3-0, CVI- nacht worden doorgebracht in een legertent op de Razende Bol, maar dat kon niet doorgaan, mede doordat het erg hard waaide, wat het varen met de door de marine toegezegde landingsboot onmogelijk maakte. In plaats daarvan werd de legertent op gezet nabij de Horsmeertjes. Het zwaarste deel van de tocht was op zaterdag, noteerde de verslagge ver. Na het bereiken van de veer haven kregen de deelnemers coör dinaten op, die hen naar de volgende post moesten brengen. 'Helaas had den de organisatoren hierbij een fout gemaakt, door een punt aan te geven 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over spelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo- swas en is één van de hoofdtaken van de Sportraad, die ter gele- mheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere (enementen organiseert. De Texelse Courant grijpt het jubileum in om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje nrtverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: de eerste Wampex 5 1979. dat op ongeveer 20 kilometer ten noorden van Texel in de zee lag.' De zogenoemde noodbrief bracht oplos sing en verwees de puzzelaars naar de Slufter, waar een hindermstocht en later ook nog een speurtocht moest worden volbracht, voordat de 'thuisreis' naar de sporthal kon wor den aanvaard. Per fiets, uiteraard, want ook een kwart eeuw geleden mochten de Wampexers alleen ge bruik maken van hun eigen spier kracht. Rond 14.00 uur, een uur eerder dan de door de organisatie gestelde li miet, bereikten de deelnemers - 'moe maar voldaan' - de finish. Andrew Albers en Kees Licht bleken met 'een straatlengte voorsprong' op de eer ste plaats te zijn geëindigd en moch ten de bijbehorende prijs in ontvangst nemen uit handen van Piet Keijzer en André van der Vliet. Beide organisa toren maakten daarbij bekend dat, 'mits alle instanties opnieuw zouden meewerken', ook het jaar erop rond eind maart een dergelijke tocht zou worden gehouden. Helemaal gelijk kregen ze met, want de tweede edi tie zou pas drie jaar later worden ge houden. Maar sindsdien is er ieder jaar een Wampex geweest. Vanavond gaat in de kantine van Texel'94 de vierentwintigste editie van start. Eén van de onderdelen van de eerste Wampex was het doorkruisen van de Slufter in een kano. iFolo nrchnil Tetolsa Courant) behulp van een kompas je weg rde duinen zoeken, per kano Slufter oversteken en in harde d vooral veel lopen, fietsen en zelen. Ook de eerste Wampex, vrijdag 30 en zaterdag 31 maart 9 werd gehouden, had al alle merken die deze Weekend ihibische Expeditie ook nu nog zwaar kunnen maken. ieeld over zeven groepen deden ntwintig 'zowel mannelijke als Welijke Texelaars' mee aan de npex, die onder auspiciën van de draad was georganiseerd, be te de Texelse Courant van dms- 3 april 1979. Zij werden 'naast srpzinnigheid ook op uithou- isvermogen getest', eerste traject leidde de deelne- s vrijdagavond vanaf de sporthal ten Burg per fiets naar de omge- )van het Natuurrecreatiecentrum, huidige EcoMare 'Om dit doel te ten, ontving men bij de start een tal foto's met de punten die men stzien te vinden.' Daarna volgde kompastocht door het duin- 'ed naar het strand ten zuiden van koog. Toen de deelnemers via -fe opgaven het parkeerterrein bij 121 bereikten, bleken ze zo snel ■in, dat een extra opdracht werd test Het voorlopige einddoel was tyng De Driehoek, waar een totwagen stond te wachten om deelnemers naar hun gezamen- nachtverblijf te vervoeren. Vol- shet oorspronkelijke plan zou de Kinderen kijken toe hoe Kees Verschoor woensdagmiddag twintig vleermuiskasten ophing bij de ijsbaan en de Thijsseschool.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9