foor het plezier, maar best wel ambitieus r teso Bos en Duin m Ricketts en De Bloois 'schilderen' muziek Agenda 1000 m2 .TEXELSE COURANT Excursies Kerstmarkt Oosterend Dammen en schaken op niveau m. Dwaalgasten in EcoMare Wijnproeverij van Vrouwen van Nu Uitzending TV Makelaar G-team Texel'94 voor kinderen Hoogwater te Oudeschild Iets te vieren? i^jpan Keijser Kampeercentrum G.OtT/$ KARTING TEXEL Garnalenvissen en zeehonden zien TXIO EMMIE Randstad Eilandcompetitie VRIJDAG 5 NOVEMBER 2004 :"VS aterdag 6 november: ün 15.00 en 16.00 uur begint »n rondleiding door de bier- rouwerii aan de Schilderweg. aegang €6,-, informatie: tel. 20325. ondag 7 november: de Slufter gaat om 11.00 uur :excursie 'Door het zout van de van Staatsbosbeheer van irt. Opgave en inlichtingen bij :oMare, tel. 317741. Ie straten rond de Maartenskerk losterend wordt vrijdag 17 de- nber van 16.00 tot 20.00 uur stmarkt gehouden. f e markt zal dit jaar uitgebreider dan voorgaande jaren, met bij- dere (niet-commerciéle) activitei- Zo wordt een muziekwedstrijd ouden, waarbij met alleen op de iliteit van het gebodene wordt >t, maar ook op de uitdossing van jitvoerenden. Ook wordt kraam- lers verzocht zich te kleden in de van Anton Pieck.. om de sfeer van narkt rond de verlichte kerktoren, 'erhogen. Verder zal gestreefd den naar een gevarieerd aanbod al dan niet zelfgemaakte kerst- Hen. sen die een kraam willen huren, nen contact opnemen met Alfons kmans (tel. 318341of Arno Koot 318283). Deelnemers voor de iekwedstrijd kunnen zich melden 'lil inki de Klerk, tel. 318582. De ijving sluit op maandag 6 decem- Denksportliefhebbers komen aan hun trekken dezer dagen. Niet al leen kunnen ze damwedstrijden op hoog niveau zien in hotel De Linde boom, waar de sterkste tien vrou wen van Nederland nog tot en met woensdag om de nationale titel strijden, jeugdige beoefenaren krij gen ook zelf de kans te spelen. Voor schakers staat zondag in café De Twaalf Balcken het open Texels snelschaakkampioenschap op het spel. Deelname aan het schaaktoernooi kost €2,- en staat open voor ieder een: leden van schaakclub En Pas sant, andere Texelaars én toeristen. Zij schaken behalve om de eer om prijzen in natura. Er wordt gespeeld volgens een speeltempo van vijf mi nuten per persoon per partij. Het toer nooi begint om 10.45 uur. Opgave is mogelijk bij wedstrijdleider Dick van Barneveld. tel. 313919, of voor aan vang in de toernooizaal. Het deelnemersveld bij de dammers wordt zaterdag opgedeeld in twee of meer categorieën. Ter gelegenheid van het nationaal kampioenschap heeft de organisatie de landelijke top bij de meisjes tot 18 jaar uitgenodigd. Een niveau lager zijn ook Texelse damsters actief. Daarnaast is beslo ten deelname ook open te stellen voor jongens. Geïnteresseerden kun nen zich aanmelden bij Piet Bakelaar, tel. 313843. Het toernooi begint om 10.30 uur. Deelname kost €1,-. De prijzen bestaan uit medailles. Ondertussen is duidelijk geworden dat de vrouwen het in de nationale titelwedstrijd uitstekend naar hun zin hebben op Texel. Dat blijkt volgens woordvoerder Piet Bakelaar van de organisatie wel uit de lange en span nende partijen die ze spelen en waarin ze tot het uiterste gaan. Al aardig wat toeschouwers hebben kunnen constateren dat er opval lende uitslagen zijn, waarbij ook de favorieten het wel eens moeten ont gelden. Wie er uiteindelijk gaat win nen, zal wel tot de laatste ronde een verrassing blijven. De vrouwen hebben vandaag voor de derde en laatste maal in dorpshuis De Bijenkorf gespeeld en keren morgen terug naar De Lindeboom, waar da gelijks om 12.00 uur wordt begon nen. Zondag is een rustdag. De ne gende en laatste ronde begint woensdag om 11.00 uur. de Bloois aan de piano en Adam Ricketts op gitaar in hun oefenruimte in de Prins Hendrikpolder. (Foto Gerard Timmerman) 'liedje is net als een schilderij, moet je raken.' Een uitspraak Adam Ricketts, onderwijzer en ijn vrije tijd muzikant. Al enige vormt hij een akoestisch duo 'zangeres en pianiste José de ois. Ze spelen echte luister les, een mix van jazz, pop en 's. Bijzonder is dat ze al hun 'fiers zelf schrijven. Ze vormen van de bands die optreden op h-ive, dat vrijdag 12 en zater- 13 november in Question Plaza dt gehouden. een muzikaal eiland. Zelfs ten in de Prins Hendrikpolder gemusiceerd. Ricketts en De zoals ze hun band hebben ge- tel, repeteren in zijn woonkamer, leer weg heeft van een oefen- te Zij speelt op een oude piano, "en met elke toets het al even 1 loet, hij op één van zijn vele stische gitaren. Al musicerend teze uit over de uitgestrekte ak kers. het moet een bijzondere inspi ratie geven. Af the end of the day is de titel van het eerste nummer dat ze voor de verslaggever spelen. Engel stalig, een echt luisterliedje, een num mer waarop je een beetje weg droomt 'Maar we hebben ook Ne derlandstalig in het repertoire.' Vol trots zetten ze De Nacht in. 'Dat is eigenlijk onze single!' Een leuk num mer met dynamiek, waarin beiden zich wat meer laten gaan. De samenwerking begon in januari. Ricketts: 'Ik kende de zuster van José, die vertelde dat haar zus zo goed kon zingen. De Bloois: 'Ik maak mijn hele leven al muziek, en deed vroeger ook wel mee met playback shows. Op de lagere school speelde ik blokfluit en op mijn dertiende heb ik pianoles genomen. Later ben ik overgestapt naar gitaar en toen heb ik een tijdje niets gedaan.Na de mid delbare school studeerde ze twee jaar muziek in Engeland. 'Toen heb ik het pianospelen weer opgepakt.' Voor Ricketts is muziek een belang rijk en terugkerend onderdeel in de lessen die hi| geeft op de Vrije School. Zo verwerkte hij bijvoorbeeld liedjes van The Beatles in een toneelstuk over Koning Arthur. 'Ik zing elke dag met de kinderen. Ik speel al jaren gi taar en piano en had altijd wel ideeën. Dan maakte ik daar een krabbeltje van, maar mets vastomlijnd. De laat ste tijd ben ik het serieus gaan doen. Nu ben ik soms met vier nummers tegelijkertijd bezig.' 'De liedjes die ik schrijf gaan over mezelf, iets dat ik heb meegemaakt of iets dat ik bij een ander heb gezien. Het is mooi om zelf muziek te schrij ven. Het voegt iets toe en ligt nog niet in de winkel Het is echt van jezelf.' Zijn liedjes zijn met zomaar wat losse kreten en aan elkaar geplakte akkoor den, de nummers zijn melodieus, zit ten instrumentaal goed in elkaar en er klinkt gevoel in door. 'Muziek moet je raken Ik schrijf de nummers, sa men werken we het uit. José heeft In EcoMare wordt donderdag de ten toonstelling Eindpunt Texel geopend, over zogeheten dwaalgasten, vogels die niet op het eiland thuishoren, maar daar per ongeluk verzeild raken. Het kan bijvoorbeeld voorkomen dat een Amerikaanse vogel door een or kaan de Atlantische Oceaan wordt overgeblazen. of dat een vogel door een kleine routeafwijking niet van West-Azié in Afrika terecht komt, maar op Texel. Voor de tentoonstel ling worden zulke 'verdwaalde' vo gels uit het depot van EcoMare ten toongesteld. Te zien is bijvoorbeeld een goudlijster uit Siberië (zoothera dauma, vijfmaal op Texel waargeno men, in 1948, 1953, 1963, 1965 en 1967) en een brilzee-eend uit Canada (melanitta pespicillata, tweemaal op Texel waargenomen, in 1966 en in 1982). Bezoekers krijgen aan de hand van de tentoonstelling een idee van de noodzaak en de risico's van de vogeltrek. Speciale aandacht wordt besteed aan vogelaars, mensen die de vogeltrek volgen, uit wetenschap pelijk nieuwsgierigheid of als vrije tijdsbesteding. De tentoonstelling Eindpunt Texel is te zien tot 1 maart. De wijnproeverij die de afdeling De Cocksdorp-Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu donderdag houdt, vindt plaats in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp en niet (zoals eer der vermeld) in Wijnhuis Oosterend, dat de avond wel verzorgt. De avond begint om 20.00 uur. Gasten zijn wel kom na telefonische opgave bij Irene Schuijl, tel. 317872. Niet 16 november, maar dinsdag 9 november zendt RLT 4 het pro gramma de TV Makelaar uit, waar voor op Texel opnamen zijn gemaakt. Het verhaal draait rónd de verkoop van een vakantiehuis, waarbij onder meer makelaar Martin Trap is betrok ken en waarvoor ook aardige sfeer beelden over Texel zijn opgenomen. De uitzending begint om 20.30 uur. Voetbalvereniging Texel'94 begint met een voetbalteam voor kinderen van 5 tot 12 jaar met een lichamelijke of verstandelijke handicap. Vanaf woensdag 10 november wordt elke woensdag van 15.00 tot 16.00 uur gespeeld op de velden aan de Haffelderweg. Het team speelt niet mee in een competitie en is recrea tief bedoeld. Wel draait het mee met de reguliere activiteiten van de vere niging. Deelname kost €3,- per maand. Voor aanmeldingen en inlich tingen: Klaas van den Berg, tel. 314008, of e-mailadres matthyen- klaas@wanadoo.nl. een mooie stem waarmee de liedjes goed tot hun recht komen. Zo vullen we elkaar aan. Muziek is ook de kunst van het weglaten. Voorheen was ik echt zo'n tokkelfreak en speelde elk nootje. Nu laat ik uit een solo stukjes weg. Als muzikant moet je met alles zelf willen bepalen, de luisteraar moet ook wat kunnen invullen.' Instrument aal gezien vullen ze elkaar goed aan. Met De Bloois op piano en Ricketts op gitaar, waarbij ze beurtelings sol eren of begeleiden. 'Nu we een tijdje bezig zijn. merken we dat onze mu ziek groeit. Laatst luisterde ik een bandje af dat we een paar maanden geleden opnamen. Niet om aan te horen!' Hun eerste optreden, op Strender Pop, hebben ze al een tijdje achter de rug, ze hopen dat er nog vele volgen. 'Het is wel leuk om hier in de huiskamer te oefenen, maar we willen onze muziek aan anderen laten horen. We doen het voor het plezier, maar zijn ook best wel ambitieus We zijn in principe geen band voor brui loften en partijen, wel willen we graag optreden in bijvoorbeeld cafés en restaurants maar ook op een opening van een expositie zouden we best passen Op WET-live spelen ze za terdag 13 november om 21.30 uur, maar nu al is hun muziek te horen op Wet Radio (94,5 mhz) het radiosta tion, dat het popfestival organiseert en rechtstreeks uitzendt. Enkele nummers staan op hun demo CD, die ze hebben opgenomen in de studio van Rikus Kloosterhuis. Niet voor de verkoop, maar om mensen kennis te laten maken met hun muziek Wie contact zoekt kan een e-mail sturen naar rickettsendebloois@hetnet.nl of bellen 319820 of 0615643744 Vrijdag 5 november: Bij Super De Boer en Albert Heijn in Den Burg kunnen vandaag en mor gen voedselpakketten worden sa mengesteld voorde christelijke hulp organisatie Dorcas. Levensmiddelen kunnen ook worden ingeleverd bij Het Olijfblad in de Weverstraat. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt van 19.00 tot 21.30 uur een kinderdisco gehouden. In de kantine van Texel'94 in Den Burg begint om 20.00 uur de najaars vergadering van Wielervereniging Texel. Voetbalvereniging SV Oosterend houdt vanaf 20.00 uur jaarvergade ring in de kantine. Vandaag, zaterdag en zondag wordt in de Muziek- en Dansschool het Vlaams Weekend gehouden. In verband met vakantie en onder houd van de apparatuur is Cinema Texel tot en met donderdag 11 no vember gesloten. Zaterdag 6 november: Vrijwilligers kunnen aan de slag tij dens de nationale natuurwerkdag in de natuur in het duinpark "nabij EcoMare. Geïnteresseerden zijn van 9.30 tot 16.00 uur welkom aan de Randweg (tegenover nummer 3). In sporthal Ons Genoegen aan de Emmalaan in Den Burg wordt vanaf 10.30 uur het jaarlijks springspektakel gehouden. Alle jeugd vanaf groep 3, die lid is van een Texelse gym vereniging, mag meedoen. In hotel De Lindeboom in Den Burg begint om 10.30 uur een dam- toernooi voor jongens en meisjes tot 18 jaar. Deelname kost 1.-. Opgave bij Piet Bakelaar. tel. 313843. In schietsportcentrum Odysseus be gint om 11.00 uur een lezing van T. Wesselius over de bijensteek therapie, die heilzaam zou zijn voor MS-patiënten. Toegang gratis, de zaal is open om 10.30 uur De Stichting De Oude Bleekerij, die opgravingen verricht in het gelijkna mige gebied aan de Ploegelander- weg, geeft rondleidingen (aanvang 12.00 en 14.00 uur) over de voorma lige blekerij. Startpunt is de Rovers hut, waar een kleine uitstalling is van gevonden spullen, foto's en ander materiaal. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt het jaarlijks darttoernooi van de TDO gehouden. De jeugd speelt vanaf 13.00 uur. de volwassenen ko men om 19.00 uur in actie. Watersportvereniging Texel verzorgt vanaf 15.00 uur activiteiten in het nieuwe onderkomen voor onder meer de kano-afdeling. Om 17.00 uur wordt het gebouw op de haven in Oudeschild officieel geopend In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool begint om 19.30 uur een concert van Herman Dewit en Rosita Tahon. Dat gebeurt in het ka der van het Vlaams muziekfestival. Later op de avond speelt de band Ashels. Entree €7,50. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg wordt het jaarlijks Fanfare festival gehouden, waaraan mede werking wordt verleend door KTF, Excelsior en DEK. Het concert begint om 19.45 uur, de toegang is gratis. In verband met vakantie en onder houd van de apparatuur is Cinema Texel tot en met donderdag 11 no vember gesloten. Zondag 7 november: In café De Twaalf Balcken in Den Burg spelen schakers vanaf 11.00 uur om het open Texels kampioenschap snelschaken. Opgave bij Dick van Barneveld (tel. 313919 of e-mail dicktexel@zonnet.nl) of vanaf 10.30 uur in de toernooizaal. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. Bij café Het Vooronder op de haven van Oudeschild gaat tussen 13.00 en 14 00 uur de najaarswandeltocht van Het Gouden Boltje van start. In de hervormde kerk van Den Hoorn begint om 16.00 uur een concert van de Texelse zanggroep Kwintro. De toegang is gratis, na afloop wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 16.00 uur het liedjesprogramma 'Annie komt muziek maken' van Mar jolein Meijers (van de Berini's) en de broers Onno en Walter Kuipers. En tree €11,50. In verband met vakantie en onder houd van de apparatuur is Cinema Texel tot en met donderdag 11 no vember gesloten. Maandag 8 november: In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg wordt tussen 10.00 en 17.00 uur een workshop 'Familie opstelling' volgens de methode van Bert Hellinger gegeven. Opgeven kan bij Tiny Beemsterboer, tel. 0224- 552719. Kiesvereniging Texels Belang is vanaf 20.00 uur aanwezig in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Mensen die vragen of opmerkingen hebben, kun nen een afspraak maken via Piet Standaart, tel. 314761. In verband met vakantie en onder houd van de apparatuur is Cinema Texel tot en met donderdag 11 no vember gesloten. Dinsdag 9 november: De Historische Vereniging houdt vanaf 20.00 uur een bibliotheekavond in Tusse de Banke op de Groene- plaats in Den Burg- Om 20.30 uur begint op RTL 4 een uitzending van het programma TV Makelaar, dat op Texel is opgeno men. In verband met vakantie en onder houd van de apparatuur is Cinema Texel tot en met donderdag 11 no vember gesloten. Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO soms een extra boot in De veerdienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Dat gebeurt maan dag 8 november van 9 30 tot 16.00. Automobilisten moeten desondanks rekening houden met wachttijden. Maandag bedraagt de geschatte wachttijd op Texel tussen 9.00 en 14.00 uur een half uur. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn die dag uit sluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Nadere infor matie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso nl. Vr. 05 0.26 en 12.10 u Za. 06 1.10 en 13.15 u. Zo. 07 2.17 en 14.50 u. Ma. 08 3.54 en 16.34 u. Di. 09 5.04 en 17.45 u. Wo. 10 6.15 en 19.00 u. Do. 11 6.55 en 19.55 u Vr. 12 7.55 en 20.46 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 7 november op om 07.47uur en gaat onder om 17.01 uur; 12 no vember nieuwe maan Restaurant - Brasserie Oudhollandse spelletjes, bijvoorbeeldgecombineerd met een feestelijke barbecue. Bakkenweg 16 - Den Hoorn tel. 315541 (bij de FonteinsnoO tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc.. Nu ook ruitersportartikelen. Spinbaan 14 - Den Burg - Tel. 0222 - 313163 den burg AKENBUURT 14 - TEL. 313921 T 2 circuits Elektrokartbaan (3 c/m 8 jaar) Grote circuitbun (vanaf 12 jaar) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Grote indoor speeltuin (met terras) I I I I I Spelen, klimmen, klauteren, glijden en springen. Dagelijks geopend van 10.00 - 18 00 uur. Ook voor kinderfeestjes! NC^dex 0e Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. Dagelijks afvaart (behalve zondag) om 10.30 en 14.00 uur Volwassenen 7,50, kinderen 3-10 jaar €6,00 Info reserveren 1(g) (0222) 31 36 39 J of 0651 49 86 14 Volleybalprogramma 9 november Veld A 18.30 Smash'68-De Rival B&B 19.15 B&B-Foto de Waal Smash'68 20.00 CVI-Tatenhove 1 NIOZ 1 20.45 NIOZ 1-Paal 28 Sportshop 2 21.30 Maarco B.-Sportshop 2 Cocky 22 15 Cocky-Kobeko Maarco Bouw Veld B 18.30 NIOZ 2-NIOZ 3 Zandbank 19.15 Zandbank-Albert Heijn L&R 20.00 L&R-De Wit Albert Heijn 20.45 Slagerij Beverdam-Rab Swier 21,30 De Lindeboom-Swier Rab Veld C 18 30 Smash K.-Zeilmaker Durper D. 19.15 Timmer-Durper D Zeilmakenj 20.00 Krim-Beverdam 2 Sportshop 1 20 45 Natuurw.-Sportsh. 1 Beverd. 2 21.30 lepe de Boer- Klif 23 Jozefsch, 22.15 Jozefsch.-Bar Sportief lepe Wedstrijdleiding: Foto de Waal en Kees (tel.310221) Uitslagen 2 november Durper Drup-Slagerij lepe de Boer 3-0; Slage rij Beverdam 2-Klif 23 2-1; Tevoko 2-Texelse Autocentrale 1-2, De Pnnsen van Texel- Ecotiem 1 -2; Super de Boer-TESO 2-1Rand- stad-OSG 3-0. Albert Hei|n-Slagerij Beverdam 2-1, NIOZ 3-Zandbank 1-2; NIOZ2-Langeveld en de Rooii 1-2, De Wit Installatietechmek-De Lindeboom 1 -2, Bouwcenter Rab-Rabobank 0- 3; Wessels Ontwerptl-Rabobank 2-1Bar Spor- tief-De Krim 3-0 Sportshop Texel 1 -Timmer's Bakkerii 2-1Schouwstra Transport-Smash'68 2-1, Remco Oostra Schilder-B&B van der Vis en Den Boer 1-2; De Rival-Aeolus Uitzendbu reau 3-0,

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9