Damsters verwend door Texelse organisatie Klif wint na stroeve start mm* voetbaluitslagen Texel'94 vecht zich in slotfase naar remise 4 De Koog krijgt flink pak slaag Zwak ZDH lijdt forse nederlaag Kinderen leven zich uit op springspektakel TEXELSE JCOURANT' M Van Vliet wint tweede veldrit Eenvoudige zege dames Tevoko Makkelijke zege meiden Texel'94 Vergadering ANBO Oefenwedstrijd voor ruiters Voetbalprogramma Programma zaalvoetbal Matig spel bij De Doorstoot DINSDAG 9 NOVEMBER 2004 tn concert van folkartiest John liight, een lezing over water op de ,n aneet Mars en zwarte gaten in tl heelal van professor Kees de jger, een vertelling van Willem ikert over de jutterij op Texel, ;)i bezoek aan Cinema Texel en i[- etentje in strandpaviljoen Paal j Oe organisatie van het Neder- nds kampioenschap dammen iiwent haar deelnemers. Ta nders gaan we èen avond met z'n jj en bowlen en dat is het dan. Dit heb a nog nooit meegemaakt', vertelt jbara Graas, die vijf keer de Neder- tdse titel veroverde en al voor de m artigste keer meedoet aan de titel- i njd. 'Het gebeurt niet vaak dat je een professor in de astronomie spreekt', valt de uit Letland afkom stige topspeelster Vitalia Doumesh haar bi|. Ook Christien Fung, die als éen van de |ongste deelnemers toch ook al weer zes landeli|ke finales op haar naam heeft staan, is zeer te spreken over de organisatie, die be staat uit Piet Bakelaar, Jos de Wolf, Harry van de Wetering en Gerrit Blom. 'Ze zijn heel enthousiast en stralen dat ook uit Dat maakt het speciaal.' Wat Graas betreft, zouden nóg meer activiteiten niet hoeven en is het zelfs 'wel genoeg'. 'Zo'n toer nooi kost veel inspanning, dus je wilt ook wel op tijd naar bed. Bovendien maak ik altijd tijd vrij om de partij die ik heb gespeeld te verwerken en nog een keer voor mezelf rustig na te spe len. Daarnaast bereid je je voor op je volgende tegenstander.' Dat de damsters tijdens het tien da gen durende toernooi nogal wat ge zamenlijke activiteiten ontplooien, hoeft niemand te verwonderen, vin den ze zelf. 'Tijdens de partij ben je vijanden, daarna ga je weer gewoon met elkaar om', vertelt Graas. De oorspronkelijk uit de Oekraïne afkom stige Nina Hoekman, die na zeven ronden al zes keer had gewonnen, vergelijkt hun omgang met de gang van zaken in de maatschappij. 'Je hebt mensen die je aardig vindt en anderen die je minder graag ziet. Op een vrije dag trekken we in groepjes deelnemers aan het Nederlands kampioenschap dammen voor vrouwen gebruikten hun vrije zondag om samen te eten in strand- i Paal 9 en nog wat na te praten over tijdens het toernooi gespeelde partijen. Met links naar rechts: Barbara Graas, Nina Hoek- i, Christien Fung en Vitalia Doumesh. (Foto Joop Rommets) met elkaar op.' Hoewel de rivaliteit groot kan zijn en de spanning toe neemt naarmate het toernooi vordert, gebeurt het volgens haar maar zelden dat de onderlinge verstandhoudingen daar onder lijden. 'Het meisje dat vorig |aar kampioen werd, logeerde ti|dens het toernooi bij mij thuis. En ik werd tweede.' Toch is psychologische oorlogsvoe ring ook op het dambord een bekend verschijnsel. Hoekman vertelt op smakelijke wijze het verhaal van een legendarische speelster, die het pres teerde om tijdens een wereldkampi oenschap al haar partijen te winnen. Ze had echter één tegenstandster van wie ze altijd verloor, simpelweg omdat ze het niet kon hebben dat die altijd sarrende opmerkingen maakte over haar kleding. Zelfs de als zeer beschaafd bekende staande Barbara Graas bekent zich wel eens schuldig te maken aan trucjes. 'Dan zeg ik bij voorbeeld vlak voor de partij: jammer van die blunder van gisteren. In de hoop dat zo iemand daar over gaat piekeren.' Zelf is ze weinig gevoelig voor psychologische oorlogsvoering, zegt ze. 'Je hebt mensen die als ze niet aan zet zijn achter hun tegen stander gaan staan. Je kunt daar natuurlijk vreselijk zenuwachtig van worden, maar je kunt zelf ook een keer hetzelfde doen. Dan is het snel afBekend is ook de anekdote over Jannes van der Wal, die met zijn zenuwtrekjes gewild of ongewild veel tegenstanders uit hun evenwicht bracht. Eén van de jongere spelers wapende zich daartegen door voort durend met zijn ballpoint klikkende geluiden te maken. Hij won. Het NK dammen bij de vrouwen be leeft morgen de laatste ronde. Deze begint in tegenstelling tot de vorige ronden al om 11.00 uur. De speelzaal in hotel De Lindeboom is gratis toe gankelijk voor publiek. iterdag 6 november ;el'94 A1 -Odin 59 A1 0-6 ;el'94 B1 -Geel Zwart 30 B1 6-1 B3-Texel'94 B2 6-2 SC B2-Oosterend B1 2-9 iterend MB1-Duinrand S. MB1 1-6 «dijk C2-Texel'94 C1 1-0 cces C1 -Texel'94 C2 1-1 rel'94 C3-SRC C2 0-2 cel'94 C4-Schagen C4 6-2 isterend C1-WGW C2 1-0 sKoog C1-Nieuwe Niedorp C2 2-0 xel'94 D1-BKC D1 0-4 rkshorn D1-Texel'94 D2 0-4 xel'94 D3-BKC D3 4-1 IC D2-Oosterend D1 2-3 in Helder D4-De Koog D1 4-3 irkhout MD1 -Texel'94 MD1 0-7 SC E1 -Texel'94 E1 3-1 xelse pupillencompetitie ICF1-SVOF1 1-7 )HF1-De Koog F2 0-9 lencia-Barcelona 5-2 ipagnol-Real Madrid 1-3 jnchester-Fulham 10-0 lelsea-Everton 9-0 ackburn-SVO E1 0-2 ierpool-ZDH E1 5-0 senal-De Koog E1 2-2 )H F2-De Koog F1 0-9 mdag 7 november <el'94-Alkmaarsche Boys 3-3 SW-ZDH 5-0 SV-Oosterend 2-3 ollendam-De Koog 7-2 xel'94 2-HSV 3 2-1 Jdesluis 2-Texel'94 3 0-6 atervogels 5-Texel'94 4 0-8 isterend 2-De Koog 2 1-1 xel'94 MA1-Twisk MA1 6-0 ixel'94 G1-Roda'23 G1 0-2 Het spel was zeer matig, maar door niet op te geven slaagde Texel '94 er zondag op eigen veld in de slotfase toch nog in een gelijkspel in de wacht te slepen. Tegen Alk- maarsche Boys, dat halverwege de tweede helft nog een geriefelijke voorsprong van 1-3 had, werd het 3-3. Twee seizoen geleden troffen Texel '94 en Alkmaarsche Boys elkaar voor het laatst. Hoewel de Alkmaarders toen met maar liefst 5-1 wonnen, de gradeerden ze uiteindelijk naar de vijfde klasse. Het spelbeeld kende zondag enige gelijkenis. Destijds scoorde Emile Keyser al snel de openingstreffer, waarna de Alkmaar ders het initiatief overnamen en toch nog ruim wonnen. Ditmaal scoorde Michiel Dekker al na vijf minuten. Hij trof vanaf de linkerkant op fraaie wijze doel. Maar al snel daarna zakte het niveau van Texel'94 naar een beden kelijk niveau. Na tien minuten was Alkmaarsche Boys dicht bij de gelijkmaker, toen één van de spitsen uit een vrije trap ternauwernood over het Texelse doel kopte. De defensie van de thuisclub was derhalve gewaarschuwd om at tent te blijven en de snelle spitsen van de gasten van scoren af te houden. Een slordige terugspeelbal van één van de middenvelders kon even later door de verdediging van de thuisclub nog worden gecorrigeerd, maar in de 23ste minuut was het alsnog raak. De handige en snelle rechterspits Thijs Lekkerkerker speelde zijn directe te genstander uit en bracht de stand verdiend op 1 -1Amper drie minuten later werd het 1-2, dankzij een doel punt van centrumspits Tim Suijker- buik. De Texelaars lieten zich in deze fase overrompelen en leden veel bal verlies. vooral in de persoonlijke duels. Maar doordat de bezoekers slordig met de kansen omsprongen, kon de kwetsbare defensie van Texel'94 een grotere achterstand voorkomen. Zelf kreeg de thuisclub nauwelijks kansen. Alleen via hoek schoppen en vrije trappen kon enige onrust in de verdediging van de Alkmaarders worden gestookt. Ook in de tweede helft speelde Texel'94 aanvankelijk zeer matig. De ploeg grossierde in slordige passes, waardoor de aanvallers nauwelijks aan bod kwamen. Na ongeveer een uur spelen greep coach John Rep in. Om toch nog enige druk te creéren, bracht hij de geroutineerde spits Martijn de Veij in de ploeg voor Jan van Wijk, die vorige week nog de ster ren van de hemel speelde, maar nu een moeilijke middag beleefde. De wissel leek niet veel op te leveren, want vijf minuten later bracht Alk maarsche Boys de stand via Wietse Klinkenberg op 1-3. Dat leek de men tale knock-out voor de gastheren, maar een kwartier voor het einde leefde Texel'94 plotseling op. Scheids rechter Duinveld constateerde dat Arne-Jan Kruithof binnen het straf schopgebied onreglementair tegen het gras werd geduwd, waarna De Veij de toegekende penalty onberis pelijk raak schoot: 2-3. Met Tim Kedde in het team voor de moegestreden Leon Zijm streden de Texelaars door, om misschien toch nog een gelijkspel binnen kunnen te halen. Alkmaarsche Boys counterde enkele malen gevaarlijk, maar ver zuimde de voorsprong uit te bouwen, wat bij Texel'94 de hoop levend hield. Drie minuten voor het einde werd het zowaar 3-3, toen keeper Bart Graaf met een verre en zuivere uittrap Jacob Krijnen vond. De spits kopte de bal met een goedgerichte kop stoot in de rechterbovenhoek. Zondag is de ploeg van John Rep vrij, de week erop, op 21 november, komt Duinrand S. uit Schoorl in Den Burg op bezoek. Belervereniging kende zaterdag verrassende winnaar. Ruben n Vliet slaagde erin zijn mede- iploper Jordy Vinke net voor te jven en kwam als eerste over de reep. De sprint om de derde Pats werd gewonnen door Rien Duwer. lie eerste ronden werd het veld in ia-poule aangevoerd door vete- in Theo Boom. Na drie ronden ver- We Jordy Vinke en nam hij de kop k Van Vliet en Thomas Boom wist [enkele ronden bij Vinke aan te slui- P'Boom kon het tempo echter met Panen en viel terug naar de achter ende groep Gestaag wisten de fa koplopers hun voorsprong uit te wen. In de laatste ronde sloeg pVliet zijn slag en pakt hij de over ling In de b-poule wist het drie- Otto Goenga, Ane de Ridder en ast Hoogenbosch zich los te ma- van de rest. Goenga greep de -- rst, De Ridder en Hoogenbosch Wen respectievelijk als tweede en '<fe. Bij de jeugd streden Demse isema en Erwin de Ridder om de Winning. In een spannende eind lat was het Betsema die haar kier achter zich wist te houden, derde plaats was voor Wouter van 'Steeg. Van de koplopers in de hoofdklasse van het Texelse zaalvoetbal kwamen alleen Klif 1 en Mantje 2 afgelopen week in actie. Klif won na een stroeve start toch nog ruim van ZDH 1 (5-2), terwijl Mantje 2 weinig moeite had met J'elleboog 2 en won met 6-3. Oosterend 2 blijft het uitstekend doen in de hoofdklasse en versloeg Texel '94 1 met maar liefst 9-5. Mantje 1 en Sportshop 1 speelden gelijk tegen elkaar (3-3). In de eerste klasse wonnen beide koplopers. J'elleboog 5 versloeg De Koog 1 met 8-4 en Texel'94 3 was net te sterk voor J'elleboog 3 (4-3). In de hoogste klasse bij de jeugd werd de strijd om de koppositie voorlopig in het voordeel van De Koog C1 beslist. De Kogers versloegen naaste belager Sportshop C1 met 5-2. Vrijdag is geloot voor de kwartfinale in de bekerstrijd. Texel'94 1 treft Mantjé 3, terwijl Sportshop Texel het opneemt tegen Mantje 2. Beker winnaar J'elleboog 1 vindt Klif 2 op zijn pad en Mantje 1 ontmoet J'elleboog 2. Komende vrijdag staat de eerste zaalvoetbaltopper van het seizoen op het programma, wanneer de nummer drie van de ranglijst, J'elleboog 1, tegen koploper Oosterend 1 speelt. Het verschil tussen beide ploegen bedraagt niet meer dan twee punten. De aftrap is om 19.55 uur. Uitslagen: J'elleboog E1-J'elleboog E2 6-3; De Krim D2- De Krlm D3 3-2. Sportshop C1-De Koog C1 2- 5, Klif 2 (vr.)-Sierduiven 1 2-2; Mantje 4-RAB 1 1-3; Texel'94 3-J'elleboog 3 4-3; Klif C1-De Krim C2 2-5; Texel'94 C1-De Krim C1 1-3; De Krim 3-J'elleboog 4 4-3; De Koog 1 -J'elleboog 5 4-8; Texel'94 4-Klif 5 3-6; RAB D1-Klif MD1 3-4; De Krim E1-De Koog E1 9-0, Oosterend 3-De Krim 4 9-3; Klif 2-Texel'94 2 2-4; Klif 1- ZDH 1 5-2; Mantje 1-Sportshop 1 3-3, J'elleboog 2-Mant|e 2 3-6; Oosterend 2- Texel'94 1 9-5. De volleybalsters van Tevoko boek ten zaterdag een afgetekende zege op VCC '92 2 uit Wormer De Texelse volleybalsters, die hun thuiswedstrijd in de sportzaal van De Bijenkorf in Oosterend moesten spelen, startten overdonderend Met een strakke pas sing en moeilijke service sloegen de Texelse dames onmiddellijk een gat en werd het via een 7-0 voorsprong al snel 25-13 in de eerste set. Het Texelse blok bleek niet waterdicht, maar de aanvallende overmacht was zo groot dat ook de tweede set met 25-11 op naam van Tevoko kwam. Vooral Ivette de Ruyter bleek op links onverdedigbaar voor de ploeg uit Wormer, die na drie wedstrijden in de onderste regionen van de ranglijst staat. In de derde set. toen de non chalance toesloeg, wist de ploeg van aanvoerster Connie Joling op tijd in te grijpen en kon nog net de winst in deze set worden binnengehaald. 25- 23. De vierde set werd een formali teit, die met een prachtig killing blok van Céline de Graaf werd besloten. De dames 3 van Tevoko wonnen don derdag in Anna Paulowna met gelijke cijfers. Hier was de overmacht ech ter minder groot. De eerste set werd nog eenvoudig gewonnen van SVAP '74, maar in de resterende drie sets moest voor ieder punt worden ge streden. Niettemin werd een klin kende 0-4 overwinning geboekt. Set standen: 25-16, 26-24, 25-23, 26-24, 'We zijn met beide benen door het ijs gezakt', vertelt elftalbegeleider Jan List over de grote nederlaag die De Koog zondag leed in de uit wedstrijd tegen Knollendam. Zijn door afzeggingen flink geteisterde ploeg had weinig of niets in te brengen en verloor met 7-2. De Koog trad in Oost-Knollendam aan met vier invallers. Eén van hen was Dave Dijkstra, die mede als ge volg van een ernstige enkelblessure een paar jaar niet had gespeeld. Hoe wel hij nog wedstrijdritme miste, maakte hij een goede indruk en lijkt hij op de weg terug De gasten hadden het vanaf het be gin moeilijk tegen Knollendam, dat een sterke aanval heeft. Al na tien minuten werd het 1-0, toen de bui- tenspelval bij de Kogers niet goed functioneerde en de spits keurig af rondde. De Koog probeerde zich in het vervolg met combinatiespel te herpakken, maar maakte weinig klaar. Een nieuwe verdedigingsfout in de twintigste minuut leidde de tweede treffer van Knollendam in en toen het na ruim een half uur ook nog 3-0 werd. was de wedstrijd al beslist. Het leed moest nog erger worden - zeven minuten voor rust viel de vierde treffer - voordat Wouter Kuip vlak voor het verstrijken van de eerste helft op aangeven van Peter Koorn eindelijk tegenscoorde (4-1). Met een paar verse krachten in de ploeg begon De Koog de tweede helft iets beter, daarbij waarschijnlijk geholpen door een verminderde da dendrang bij Knollendam. Na een kwartier leken de gasten voor de tweede maal te scoren, toen Pieter List de bal uit een corner schitterend op doel kopte De redding van de keeper was echter zo mogelijk nog mooier. Toen De Koog besloot de verdedi gende stellingen helemaal te verlaten, ontstond steeds meer ruimte voor Knollendam om snelle tegenaanval len op te zetten. Twintig minuten voor het einde werd het daardoor 5-1De Koog deed nog een keer van zich spreken dankzij een doelpunt van Peter Koorn. die knap voorbereidend werk van Dave Dijkstra op waarde schatte. Maar in de slotfase sloeg Knollendam nog tweemaal genade loos toe, waardoor de eindstand 7-2 werd. Zondag krijgt De Koog de kans zich te revancheren, wanneer de onge slagen koploper DESS op bezoek komt. Met het hoofd nog in de wolken na de mooie overwinning op Ooster end van vorige week, zijn de voet ballers van ZDH hard op hun plek gezet door WSW. De op de ranglijst niet eens zo veel hoger staande gastheren toonden in Wijdenes veel meer vechtlust en wonnen eenvoudig met 5-0. Waar het aan lag, was niet duidelijk, maar van de eerste tot de laatste mi nuut speelde ZDH zeer matig. De Zwaluwen grossierden in slordige passes, waren niet attent en lieten zich bij voortduring aftroeven door de fysiek sterke spelers van de thuis ploeg Dat resulteerde al binnen vijf minuten in de eerste treffer voor WSW, dat kinderlijk eenvoudig het strafschopgebied kon binnendringen en ook voor het doel van Christiaan Stolk geen strobreed in de weg werd gelegd. Geschrokken door deze snelle ach terstand probeerde ZDH orde op za ken te stellen. Dat lukte nauwelijks, want aanvallend kwam de ploeg er met aan te pas, terwijl de verdediging alle zeilen moest bijzetten om meer doelpunten te voorkomen. Maar om dat WSW er lange tijd niet in slaagde te scoren, konden de Hoornders hoop blijven koesteren In de rust werd afgesproken Mike de Bruijn van het middenveld door te schuiven naar de aanval, om op die manier meer gevaar te kunnen stichten voor het doel van WSW. Aanvankelijk had het er de schijn van dat er nog kansen lagen, want inderdaad drongen De Bruijn en Niels Dekker enkele malen op en eenmaal leek de gelijkmaker zelfs binnen handbereik. Ruud Beer- ling, die na een hardnekkige knie blessure zijn rentree maakte, kwam echter net te laat om de bal in het doel te schuiven. Even later werd het 2-0, toen een aanval over de rechterflank door WSW met wat geluk tot een doelpunt werd bekroond. Vanaf dat moment gokte ZDH volledig op de aanval. Vrije verdediger Bernard Ipenburg schoof door naar het middenveld, maar in plaats van dat de gasten kan sen creëerden, kreeg de ploeg uit Wijdenes alle ruimte om te counteren. Voortdurend doken de spitsen op voor het doel van ZDH en hoewel keeper Stolk nog enkele malen knap redde, kon hij niet verhinderen dat WSW uitliep naar 5-0. De Hoornders zullen niet bij de pak ken neer moeten zitten, want zondag komt het onderaanstaande GSV op bezoek in Den Hoorn. Wil ZDH zelf met terugzakken naar de laatste plaats, dan is een goed resultaat ge boden. Het MA1-team van Texel'94 heeft zondag een makkelijke overwin ning geboekt. De bezoekers van Twisk moesten maar liefst zes doelpunten incasseren en slaag den er niet in zelf ook maar één keer te scoren. Het doelpuntenfestijn begon in de vijftiende minuut. Mascha Nooij speelde behendig enkele tegenstan ders uit en verschalkte vervolgens ook fraai de keeper. Op een soortge lijke manier verdubbelde Marianne Langeveld even later de voorsprong en binnen het eerste half uur werd het zelfs 3-0 toen Asha Mechielsen de bal in de korte hoek in het doel schoot Op slag van rust werd de Texelse meiden een penalty toege kend, die door Margot Schagen be heerst werd verzilverd. Ook in de tweede helft heerste Texel'94. De ploeg kreeg een paar mooie kansen, waarvan er twintig minuten voor het einde één werd benut door Asha Mechielsen. Mar leen Schellinger onderscheidde zich vijf minuten later door met een prach tige bal de keeper van Twisk te pas seren eri zodoende de eindstand op 6-0 te bepalen De afdeling Den Burg van de ouder enbond ANBO houdt woensdag 17 november vanaf 14.00 uur najaars vergadering in De Buureton aan de Beatrixlaan. Op de agenda staan onder meer het verslag van de ge westvergadering en de voorbereidin gen van de kerstviering. Na de pauze wordt bingo gespeeld In manege Akenburg werd zondag een oefenwedstrijd gehouden voor beginnende en nieuwe combinaties. Deelnemers toonden hun kunnen in zowel de dressuur als het springen. Er werd zoveel mogelijk de opzet van een officiële wedstrijd benaderd, om de beginnende ruiters een idee te geven van wat er allemaal bij komt kijken als zij de overstap naar officiële wedstrijden maken. De dressuurjury, Maren Kuyper, was tevreden. Als de puntjes nog wat op de i worden ge zet, zijn veel combinaties klaar voor de officiële wedstrijden. Na de dressuur werd een spring- parcours gereden. De niet-federatie- ruiters makten gretig gebruik van de mogelijkheid 20 centimeter onder de officiële hoogte te springen. Alle deel nemers mochten het parcours beëin digen, ook bij meerdere weigeringen. Zowel deelnemers als organisatie kunnen terugkijken op een geslaagde dag, die zeker voor herhaling vatbaar is. Uitslagen: Dressuur. AB pony's nf: 1. Sterre Veltkamp (169). CDE pony's nf; 1Marieke Zijm (169). 2 Shirin Shahidi (162). DE pony's fed. 1 Tessel Veltkamp (166) Paarden nf 1 Eva Witte (151). Paarden fed 1, Evelien Duin (159). Springen: ABC pony's 1 Maaike Speckmann. 2. Vasmijn van Rongen. DE pony's; 1Anna Sprenkeling, 2. Mandy Bosma. Paarden. 1Diana Kooiman. Zaterdag 13 november Wiermgermeer A1 -Texel'94 A1 12.30 Texel'94 B2-ZAP B2 13.30 Oosterend B1-VIOSW.B2 14.45 Oosterend MB1-Kolping B. MB2 11.00 Texel'94 C1-BKCC1 11.45 Texel'94 C2-Geel Zwart 30 C1 13.30 SVAP'74 C1-Texel'94 C3 12.30 SVAP74 C2-Texel'94 C4 12.30 Oosterend C1-Den Helder 02 12.30 Succes C2-De Koog C1 12.30 Texel'94 D1 -WGW D2 11.45 ZAP D2-Oosterend D1 9.30 De Koog D1-JVC D3 11.30 Texel'94 MD1-Alcmaria V. MD1 10.30 Texelse pupillencompetitie Real Madrid-De Koog F2 9.30 Valencia-ZDH F1 9.30 ZDH F2-Barcelona 9.30 Espagnol-Deportivo 9.30 SVO F1-De Koog F1 9.30 SVOE1-SVOE2 10.30 Everton-Arsenal 10.30 Fulham-Liverpool 10.30 Manchester-SVC E1 10.30 De Koog E1 -Blackburn 10.30 ZDH E1-Chelsea 10.30 Zondag 14 november DeKoog-DESS 14.00 Oosterend-Knollendam 14.00 ZDH-GSV 14.00 Den Helder 3-Texel'94 2 13.00 Texel'94 3-Sint Boys 2 12.00 Texel'94 4-BKC 4 12.00 Geelzwart'30 4-Oosterend 2 12.00 De Koog 2-DWOW 5 11.00 Wiron MA1 -Texel'94 MA1 12.00 Recreatievoetbal Texelse Boys-De Koog 10.30 Woensdag 10 november 18.00 Klif MD1-De Krim D1 Klif 18 45 Sportsh. C1-Koog C1 v. Putten 19.30 J'boog 5-Klif 3 v. Putten 20.20 De Krim 4-Klif 4 Kuipers 2110 NIOZ 1 -Klif 5 Kuipers Zaaldienst: Mantje. Donderdag 11 november 18.15 Klif C2-Texel C1 Hoogendijk 19 00 Krim C1-SVO C1 Hoogendijk 19.45 Texel 6-Texel 5 v. Putten 20.35 De Koog 1-Krim 3 Douma 21.25 Klif 4-Texel 4 Douma Zaaldienst: De Krim. Vrijdag 12 november 16.45 RAB D1-De Koog D1 RAB 17.30 SVO E1 -J'boog E1 SVO 18.15 SVO 3-Krim 5 v/h Noordende 19.05 Klif 1-De Krim 1 v. Beek 19.55 SVO 1-J'boog 1 Kuipers 20.45 Mantje 1 -ZDH 1 Hoogendijk 21.35 Sportshop 1-Texel 1 Bakker 22.25 Mantje 2-SVO 2 v. Putten Zaaldienst: Klif. De spelers van biljartvereniging De Doorstoot in De Cocksdorp speelden na de herfstvakantie een matige avond. Alleen Herman Laan krijgt langzamerhand zijn vorm terug. Met een klinkende overwinning op Martijn Former en een goede partij tegen Fred Klok, die met één carambole verschil won, wist hij van de onder ste plaats te komen. De hoogste se rie van de avond was voor Raymond Steenhuizen met acht caramboles. Uitslagen: J Smit-P Zijm 2-0, H. Laan-F. Klok 0-2, M. Boon-R. Steenhuizen 2-0, M. Former-H. Laan 0-2, W. Homan-F Klok 2-0, J. Smit-M. Former 2-0, W. Homan-R. Steenhuizen 0-2. Zo'n 350 kinderen hebben zich zater dag uitgeleefd op het jaarlijkse spnng- spektakel in sporthal Ons Genoegen. Organisator Jeroen Plag en zijn me dewerkers hadden tien toestellen opgesteld, waar de deelnemers in groepjes op terecht konden. Voor elk toestel hadden ze negen minuten, zodat de jeugd na anderhalf uur in tensief springen flink afgepeigerd de kleedruimte weer opzocht. De mees te toestellen waren eigendom van één van de Texelse gymverenigingen, waarvan de deelnemers lid waren. De verenigingen hebben deze apparaten in de loop der jaren bij elkaar ge spaard, want goedkoop zijn ze niet. De populaire tumblingbaan. een soort opblaasbare lange mat. kost in z'n meest eenvoudige uitvoering al €2500,- Ook voor de dubbele tram poline moet een soortgelijk bedrag worden betaald. Weggegooid geld is het echter niet, aldus Plag. 'Het zijn veelzijdige toestellen, waar je heel verschillende sprongen op kunt oe fenen. Kinderen worden er soepel en lenig van.' Het grootste toestel op het springspektakel, de Excalibur. met springkussens, een oerwoud aan boksballen en een enorme glijbaan, werd gehuurd bij een overkants be drijf en door transportbedrijf A. Bak ker belangeloos vervoerd. Plag: 'Een vorige keer hadden we niets gehuurd, maar dat merkten we meteen. Kinde ren vinden het leuk om nieuwe din gen te proberen en vragen daar ook naar.' IFoto Joop Hommels)

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7