jJÜSk man tjc De Texelse makelaars bieden aan: Eelman Van Heerwaarden CS X' Prins Hendrik I berichten PROFFESIONEEL INLIJSTWERK .TEXELSE JQ C0URANT' Zaterdag 13 November 10J^kontirïgl^laJlM Camel modellen, Pam^0Me^ril^lmerm Robuust, Sterk, Comfortabel, volnènfleert Lifestyle lij Hout- en Bouwcentrum Van der Vis Gips-, spaan-, MDF- en triplexplaten /Jan Swier groenle/fruit 3.75 2.50 2.50 Nï 7.00 Geen voet is gelijk PfCARDf schilderijen passepartouts woondecoratie Een royale middenwonmg Halfvrijstaand woonhuis L ,U A X V.L\ -\:i I. L-11L :U Z L L J Wonen op Texel: www.detexelsemakelaars.nl EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Bekendmakingen Gemeente Texel Vergunningen Wet kinderopvang komt eraan i VRIJDAG 12 NOVEMBER 2004 Uorid W»M Hoce Telefoon 312356 Alles op maat leverbaar w hotel restaurant bungalowpark Stuifweg 13. Oosterend T 0222 363020 I www.prins-hendrik.nl iedere maandagochtend vóór het gemeentehuis alleen kwaliteit tegen scherpe prijzen ons fruit uitsluitend lekker! TT Kom proeven, kom keuren 1 Spaanse hand- navelsinaasappels 10 dikke voor De zoetste mandarijnen zonder pit 20 stuks Hele deftige lekkere blauwe lavalee druiven kg Chinese kool spitskool witte kool •0 0 En natuurlijk kakelverse spinazie 3 pond I-* •0 0 20 kilo Friese Bildstar 2 kg uien cadeau Komt vroeg!! Komt vroeg!! Komt vroeg!! jj daarom maakt Picardi schoenen en laarzen in wijdtematen en met uitneembaar voetbed. verwent alle voeten Keizerstraat 12, I7SI GG Den Helder Tel. (0223)61 27 66 VERFSPECIAUST LIJSTENMAKERIJ SCHILDERSBEDRIJF TE KOOP TE KOOP VRAAGPRIJS VERLAAGD Kopen of verkopen? Kies een NVM makelaar Meer foto's van de aangeboden woningen vindt u op www.detexelsemakelaars.nl Ttpl Zoekt u een huis op Texel? Meld u aan als woningzoekende en wij stellen u direct op de hoogte als er een woning te koop komt die voldoet aan de door u opgegeven wenseni Duykerdam 19 aan de rand van woonwijk De Mars In Den Burg: de helft van een dubbel woonhuis met garage en 245 m3 onder- en bijgelegen eigen grond indeling: hal. toilet, woonkamer met marmoleumvloec halfopen keuken. H bijkeuken, deur naar zonnige tuin. Garage met kanteldeur en toegang tot tuin Verdieping 3 slaapkamers (één met dakkapel), badkamer (met ligbad, douche, toilet en wastafel). Vaste trap naar zolder verdieping overloop met cv. vierde slaapkamer met dakkapel In de tuin bevindt zich een tuinhuisje en terras met een fraai uitzicht over de volkstuinen en richting Marsweg Het geheel is voorzien van een HR cv-installatie en vier zonnecollectoren Vraagprijs 284.500 kosten koper Wintergroen 24 In De Koog: een ruime middenwoning met serre, nieuwe aanbouw en 186 m2 onder- en bijgelegen eigen grond, gelegen nabij bos. zee en strand. indeling: entree in hal met toilet en trapopgang. woonkamer met halfopèn keuken, serre met openslaande deuren naar terras, badkamer met douche, toilet en wastafel, nieuwe aaiv bouw met 2 ruime slaapkamers, elk met douche en toilet. Verdieping overloop, ruime slaapkamer, badkamer met ligbad, toilet en wastafel, slaapkamer met eigen badkamer (bad toilet en wastafel). Vaste trap naar zolderverdieping met over loop. slaapkamer met wastafel, badkamer (met douche en toilet), royale slaapkamer met wastafel Zeer geschikt voor logles-met-ontbljt. Koelkast, tv en koffie zetapparaat op alle kamers. Voorzien van een hr cv-installatie Vraagprijs 247.500 kosten koper Vismarkt 7 1791 CD Den Burg telefoon (0222) 313 555 fax (0222) 313 946 telefoon in het weekend: 06 53 16 71 56 info@detexelsemakelaars nl Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1 790 AE Den Burg T (0222) 36 21 21 F (0222) 36 22 87 E email@texel.nl OPEN: ma. t/m vr. 9 00 - 16.00 uur. Voor alle producten zie ook www.texel.nl Aangevraagde lichte bouwvergunningen Sluyscoog 56 te Den Burg: gedeeltelijk veranderen v.e. achtergevel (ontvangen 5 november 2004), Wilster- straat 15 te Den Burg: gedeeltelijk veranderen/vergro ten v.e. woning (ontvangen 8 november 2004); Rozen- dijk 5 te Den Burg: een berging geheel te vernieuwen (ontvangen 9 november 2004). Aangevraagde reguliere bouwvergunningen Maaikedumweg 11-13 te De Koog: plaatsen van twee carports (ontvangen 8 november 2004); Diek 4 te Den Hoorn: gedeeltelijk vernieuwen/vergroten v.e. bijge bouw (ontvangen 8 november 2004); Kikkertstraat 37 te De Cocksdorp: een woning gedeeltelijk te vergro ten (ontvangen 9 november 2004) Aangevraagde reguliere bouwvergunning, eerste fase Oosterenderweg 2 te De Waal: geheel plaatsen v.e. loods (ontvangen 4 november 2004). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwa ren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiks vergunningen zijn verleend Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd Verleende reguliere bouwvergunningen Pontweg 146 te De Koog: wijzigen v.e. gevel en plaat sen v.e. dakkapel (verzonden 4 november 2004); Dorpsstraat 228 te De Koog; gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds een bouwvergunning is verleend op 13 december 2002 (verzonden 8 novem ber 2004); Weverstraat 76-80 te Den Burg: plaatsen v.e. loggia (verzonden 8 november 2004) Verleende reguliere bouwvergunning, eerste fase Roggeslootweg 6 te De Cocksdorp: plaatsen v e. veld- schuur (verzonden 9 november 2004). Verleende sloopvergunningen Schorrenweg 1 te Oosterend: gedeeltelijk slopen v.e. boerderij (verzonden 4 november 2004); Spangerweg 32 te De Waal: slopen v.e. melkveestal (verzonden 4 november 2004); Californiëweg 339 te De Koog: ge deeltelijk slopen v.e. vakantiewoning (verzonden 9 no vember 2004). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekend gemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gencht. Wij wi/zen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht. Post bus 251. 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij willen meewerken aan: het uitbreiden van de verblijfscapaciteit van groeps- verblijf "De Breemhoeve", gevestigd aan de Hemmerweg 22 te Den Hoorn, met 20 slaapplaatsen. In de voorschriften behorende bij het bestemmings plan "Buitengebied Texel" en de bijbehorende herzie ning ex artikel 30 WRO is hiervoor een wijzigings- bevoegdheid opgenomen in artikel 29, lid 3. Vanaf 15 november 2004 ligt het voornemen twee weken ter visie voor inspraak bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. In dien u een reactie heeft kunt u deze tijdens de inzage termijn schrif telijk indienen bihet college van Burgemeester en Wethouders ken baar worden gemaakt Welstandscommissie De welstandscommissie houdt donderdag 18 novem ber weer een openbare vergadering, aanvang: 13.30 uur in het gemeentehuis van Den Helder. Op de agenda staan de volgende Texelse plannen Vliegwiel 6 ged. vergr van dakopbouw; Oosterenderweg 2 plaatsen loods 1 Dorpsstraat 21 plaatsen serre en vernieuwen dak kapel, Cor Bremerstraatgeh. oprichten twee-onder-één- kap woning; Pelikaanweg 75, gewijz. uitvoeren bouwplan; Schilderweg 251; ged. veranderen gevel; Heemskerckstraat 8; ged. verand. gevel en inrich ting opslagloods naar winkel; Meyertebos 7; geh. oprichten veldschuur; Cor Bremerstraat 8 ged. vergroten woonhuis; Oosterenderweg 2 geh. plaatsen loods 2; Oost 68 geh. oprichten stolpboerderij met inpandige app., Ruigendijk 27 geh oprichten woonhuis; Schilderweg 265 ged. vergroten vishal; Tempeliersweg 40 vervanging schuur. Vrijstelling aanleg fietspad Aurora Burgemeester en Wethouders verlenen vrijstelling aan de afdeling Infra Bouw van de gemeente Texel, op basis van artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening ten behoeve van: de aanleg van een fietspad tussen de Pontweg en het Waal en Burgerdijkie, langs boerderij Aurora. Het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land heeft op 5 november hiervoor de vereiste ver klaring van geen bezwaar afgegeven. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden een bezwaarschrift bi/ Burgmeester en Wethouders indienen Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden be sluit waartegen het is gericht Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Bovengenoemd be sluit kunt u inzien bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Inspraak Midden- en Zuid-Eierland Met ingang van 15 november 2004 ligt het voor ontwerpbestemmingsplan Midden- en Zuid-Eier- land, in het kader van de inspraak van artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor eenieder gedurende vier weken ter inzage bij de balie Grond gebied van het gemeentehuis. Ook buiten kantoor uren is het voorontwerpbestemmingsplan in te zien in de bibliotheek, Drijverstraat 7 te Den Burg, op dins dag en vrijdag van 14.00 tot 20.30 uur. Het plangebied bestaat voornamelijk uit het woonge bied. Tot het plan behoort de lintbebouwing van beide dorpen met alle functies die daarbinnen vallen. De begrenzing van het plangebied is afgestemd op de begrenzing van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel". Ook de bestaande bedrijven en maatschap pelijke voorzieningen zijn opgenomen. Het plan zal te zijner tijd de twee nu geldende bestemmingsplannen vervangen. Doordat de twee plannen soms met meer actueel zijn en niet optimaal inzichtelijk, zijn ze lastig toepasbaar en worden daarom herzien. Dit nieuwe bestemmingsplan maakt deel uit van een herzienings traject voor een groot aantal bestemmingsplannen dat de komende drie jaar voor de bestaande kernen wordt uitgevoerd. Als basis voor al deze plannen dient de Nota van Uitgangspunten, die in het najaar van 2001 is vastgesteld Op deze wijze worden alle nieuwe plan nen inhoudelijk op elkaar afgestemd en volgens de zelfde systematiek opgesteld Eventuele reacties tegen het conceptbestemmingsplan kunnen ge durende de termijn van tennzageleggmg schriftelijk aan het college van Burgemeester en Wethouders kenbaar worden gemaakt. Het correspondentieadres is Postbus 200, 1790 AE Den Burg Kapvergunning Burgemeester en Wethouders zijn voornemens inge volge artikel 4.5.2. van de Kapregeling in de Algemene Plaatselijke Verordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, kap vergunning te verlenen aan: het college van Burgemeester en Wethouders voor enkele (gedeeltelijke) boomsingels op het perceel Pontweg 108 wegens nieuwbouw hulpverlenings centrum De aanvraag om kapvergunning ligt gedurende twee weken voor belanghebbenden ter inzage bi/ de balie Grondgebied van het ge meentehuis Binnen deze termijn kunnen belanghebbenden hun mon delinge of schriftelijke zienswi/ze indienen bij Burgemeester en Wet houders van Texel, Postbus 200, 1 790 AE Den Burg Nadere informatie tel (0222) 36 21 30. Milieuvergunning Burgemeester en Wethouders hebben op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer een vergunning verleend aan: Firma Gebroeders de Wit - de Nollen voor het op richten en in werking hebben van een bloembollen- bedrijf aan de Hoofdweg 122 te De Cocksdorp. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ont- werp-besluit. Van 15 november tot en met 27 december 2004 lig gen dagelijks de vergunning en alle daaraan vooraf gegane openbare stukken ter inzage bij de balie Grondgebied Desgevraagd kunnen deter inzage ge h; legde stukken ook buiten de gebruikelijke openings tijden worden ingezien en toegelicht. Nadere mforma- or tie: de heer H. Kuiper, tel. (0222) 36 21 88. Uitsluitend degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht f* gen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp-besluit, die t* denkingen hebben tegen eventuele afwijkingen van de milies vergunning ten opzichte van het ontwerp-besluit. of belaq hebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen lx denkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, kunn tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen Met inga 8 van de dag na de datum van de terinzagelegging, is binnen 2 Cf weken administratief beroep mogelijk bi/ de Raad van State, atc hng bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhat Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de Voorzint van de afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voo zienmg te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokke j belangen, dat vereist. Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunningen voor het houden van eé evenement zijn aangevraagd: Sportservice Texel voor het houden van de Panr, Knock Out Toernooi Kerstvakantie op de Groen: plaats op 6 januari 2005; Stappeland BV voor de Horecabeurs Texel in Spori hal Ons Genoegen op 15 maart 2005; Texel International Airport Holland voor de Tex! Taildragger Fly-ln waarbij aan deelnemers de mog; lijkheid wordt geboden te kamperen op het vliegvel op 20 t/m 22 mei 2005; Texel International Airport Holland voor een bi|eer komst van motorzweefvliegtuigen i.v.m. het 40 jan jubileum van de Zweefvliegclub Texel waarbij aa deelnemers de mogelijkheid wordt geboden te kam peren op het vliegveld, op 17 en 18 september 2005 Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij balie Grondgebied van het gemeentehuis Belanghebbenden kf nen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke ziensw$ Sdl indienen bi/ de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Bu% kh Grofvuil op zaterdag |jv, Overslagstation De Hamster bij Oudeschild is zate dag 13 november weer van 9.00 tot 12 00 uur ge: pend voor het gratis inleveren van grofvuil door paif culieren. nc al Informatie voor Texelse ouders Met ingang van 1 januari 2005 komt er een nieuwe Wet voor de kinderopvang. Als ouder moet u voortaan zelfbij uw werkgever en de overheid een bijdrage voor kinderopvang vragen. In principe betalen werk gevers eenderde en ouders en overheid samen tweederde. De hoogte van de rijksbijdrage is afhankelijk van uw inkomen en wordt uitbetaald door de belastingdienst De overheid draagt ook bij als de werkge ver ontbreekt of niet meewerkt. Er zit wel een maximum aan die bijdrage. Wettelijke doelgroepen kinderopvang Als u geen werkgever heeft of geen zelfstandig ondernemer bent behoort u tot een van de speciale doel groepen (zie schema hieronder), dan kunt u vaak toch een bijdrage ontvangen. De aanvraag loop dan via de afdeling Sociale Zaken. Wanneer komt u in aanmerking voor een bijdrage en wat moet u doen? U werkt beiden of u bent zelfstandig ondernemer Ouder vraagt offerte bij geregistreerd kindercentrum Ouder vraagt bijdrage aan bij werkgever 1 Ouder vraagt aanvullende bijdrage bij de Belastmg- dierist. Het aanvraagformulier van de belastingdienst kunt u ook downloaden via www.belastinadienst.nl (Dit formulier moet uiterlijk 1 december 2004 bij de belastingdienst binnen zijn). Meer informatie over de Wet Kinderopvang vindt u op: U behoort tot een wettelijke doelgroep u zit in een rei'ntegratietraject en Sociale Zaken heeft u nog niet uitgenodigd u bent student zonder Inkómen uit arbeid u bent tienermoeder en volgt scholing Ouder vraagt offerte bij geregistreerd kindercêntrum Ouder wendt zich tot Sociale Zaken in het gemeen tehuis te Den Burg U kunt hier iedere werkdag terecht van 8.30 tot 16.30 uur. Sociale Zaken ondersteunt de ouder bij het aanvra- genivan de aanvullende bijdrage Belastingdienst. Bel voor meer informatie hierover op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur met 36 21 03, 36 21 06 of 36 21 08. N.B Als u via het UWV een remtegratietraject volgt, kunt u contact opnemen met het UWV. iti ra Tli er

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 10