Cape SuiFday Family Fun-day lieuw programma Cinema Texel Film teso CAPE HOLLAND Gevarieerd programma in Nacht van de Ezelgedachte Agenda Geknip^cr 1000 m2 .TEXELSE g COURANT- L Remco Hakkert bij Messengers oninklijke ezelpet Vaalders trouwen opnieuw op tv 'Tiptoppies' in Tussen de Banke Crossloop Reikicursus Diner SWOT Karin Beumkes dingt mee naar literatuurprijs 'Open Mie' In Time Out Bierproeverij Twaalf Balcken Muziekscholen concerteren Excursies Hoogwater te Oudeschild Biljartkampioenschap SF KART1NG TEXEL ~r v^Jan Keijser Attractiepark Den Helder 14 en 21 november HETHtltP»RK:C5,- Meer informatie elders in deze krant Ringavond vrouwengroep Familiedag op Cape Holland vrijdag 12 NOVEMBER 2004 NDJMI anger/trompettist Jeroen Zijlstra, BBR-band en de verkiezing van Ezel van het Jaar, zijn de naakmakers tijdens De Nacht inde Ezelgedachte die op vrijdag november in Question Plaza ordt gehouden. Op de feest end van Multifunctionele Ezel- leniging Texel i.a. (in amore) gaat ■deur open om 20.15 uur en sluit m 20.45 uur, waarna het eerste plreden start. «dewijn de Groot en Acda de kjnmk zijn maar enkele van de grote men op eerdere edities van De acht van de Ezelgedachte, het tra- jonele hoogtepunt van het ezeljaar. eun de Winter en zijn kompanen dben ditmaal de formatie Zijlstra ■strikt. Gezicht van deze band is ormalig Noordzeevisser Jeroen Istra van Wieringen. Zijn band eelt liedjes met een 'hoog zout- itergehalte'. De eerste CD Olie nok werd door Jip Golsteijn van De Telegraaf uitgeroepen tot 'de beste Nederlandstalige CD van 1999' De opvolger Tussen Den Oever en New York was op Radio 2 CD van de Week en het lied Durgerdam Slaapt won in 2002 de Annie M G. Schmidt-prijs. Op Texel promoot Zijlstra de nieuw ste CD De Doorbraak. Het feest wordt afgesloten met een optreden door de BBR-band. een vertrouwd gezicht op de ezelavond. Goed bewaard geheim is wie de eretitel Ezel van het Jaar krijgt. Volgens traditie mag deze Texelaar bepalen aan welk goed doel de Ezelvereniging dit jaar een bij drage schenkt. Zeker is de steun voor de Stichting AAR een opvangcen trum voor uitheemse dieren. Leden van de Ezelvereniging hebben gratis entree en mogen voor een ge reduceerd bedrag een introducé meenemen. Losse kaarten a €15,- zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij kapsalon Barbers, café Sjans, Nauta Boek, Primera Mets. café De Kroon prins en Music Store omnklijke goedkeuring, staat er oven de foto van Prins Bernhard, gedrukt in Ezelgedachte, het perio- ik van de Multifunctionele Ezel- leniging i.a. In een eveneens afge likte brief bedankt de prins Theun ■Winter voor de pet die hem is toe- iStuurd. 'Zoals u kunt constateren bijgaande foto draag ik inderdaad door u aan mi| gezonden cap en :edat ook met veel plezier.' Enkele en geleden ontving De Winter twee itten van het Koninklijk Huis, die sor de prins waren gedragen. ns en Elles van der Park uit De jat zijn de hoofdpersonen in het ogramma Marry me again van de angelische Omroep, dat van- ond via Nederland 1 wordt uitge- nden. In dat programma vertel- itwee partners aan presentator irt van Leeuwen wat er mis ging ïun huwelijk en waarom ze toch elkaar zijn gebleven, waarna ze el bewust opnieuw 'ja' tegen el- ir zeggen. Iltwintig jaar durende huwelijk tus- Ji Hans en Elles van der Park heeft jer dalen dan pieken gekend, zeg- n ze zelf in het persbericht waar ede EO het programma van van- md aankondigt. Als Hans in 1994 iet ziekenhuis belandt, is dat het pin van de ellende. Hij herstelt :ht en leeft 24 uur per dag met pijn fe|n buik. De zorg voor hun twee peren en die van Hans komt vol- g bij Elles te liggen Hans is alleen met zichzelf bezig en kan niet iepteren dat hij de rest van zijn le- f een handicap heeft. Hij stort in en pit in een psychiatrische kliniek tcht. ir Elles wordt de spanning al gauw ■reel, bang als ze bovendien is dat szelfmoord pleegt. Als haarman Ide kliniek terugkeert, kan ze het pmeer aan en gaat ze drie weken weg om tot zichzelf te komen. Maar daarna verbetert de situatie niet. De ruzies worden heftiger en de twee komen steeds verder van elkaar af te staan. Pas nadat Hans met zijn me dicamenten is gestopt en beiden in therapie zijn gegaan, keert het geluk terug en kiezen ze na tien jaar vol verwijten en verwijdering tijdens een vakantie in Turkije opnieuw voor el kaar Dat gebeurt op het Texelse strand voor de derde keer. maar dan voor de camera's van Marry me again, terwijl zanger en musicalster Bastiaan Ragas het toepasselijke lied Unbreakable zingt. Het programma begint om 21.55 uur. Hanna van Heerwaarden en Simon Dros van de afdeling fotografie en film van de Historische Vereniging heb ben willen graag in contact komen met mensen die in het bezit zijn van of belangstelling hebben voor tiptop pies, kleine pasfotootjes De vereni ging heeft inmiddels zo'n driehon derd van deze foto's in haar bezit, maar van slechts een klein deel daar van is bekend wie erop staat afge beeld. Om meer namen te achterha len, wordt donderdag 18 november van 9.30 tot 12.00 uur een inloop- ochtend gehouden in Tusse de Banke op de Groeneplaats. Gospelzanger Remco Hakkert, bekend van het televisieprogram ma Nederland Zingt van de Evan gelische Omroep, treedt zaterdag 20 november op in de gerefor meerde kerk van Den Burg. Dat gebeurt ter gelegenheid van het ju bileum van The Messengers. Het Texelse koor bestaat dit jaar dertig jaar. Het contact met Hakkert werd gelegd na één van de zogenoemde reper- toiredagen van muziekuitgeverij Uni versal. waar ieder jaar al zingend ken nis wordt gemaakt met nieuwe muziek. 'De leden van de muziek- commissie werden elke keer weer getroffen door het enthousiasme en de enorme uitstraling, en natuurlijk de prachtige stem van Remco', vertelt Messenger Ria Prins in het persbe richt waarmee ze de komst van de bekende zanger aankondigt Het Texelse koor heeft nogal wat nummers van Hakkert op het reper toire. 'Hij is heel veelzijdig. Het kun nen ballads zijn, Nederlandstalige lie deren of pittige up-tempo nummers. Omdat hij zelf verschillende koren dirigeert, weet hij goed de mogelijk heden van een koor te benutten en schrijft hij muziek die goed te zingen is en veel mensen aanspreekt.' Toen het jubileumconcert begin dit jaar ter sprake kwam, werd besloten te pro beren Hakkert naar Texel te halen. Volgens Prins kostte het weinig moeite tot zaken te komen. 'Al direct na het eerste mailtje kwam van de kant van Remco een enthousiaste reactie: Natuurlijk wil ik meewerken aan jullie concert!' Hakkert wist al op jonge leeftijd dat hij verder wilde in de muziek. De keuze voor gospel kwam volgens ei gen zeggen voort uit het verlangen zijn muziek op te dragen 'aan Die gene die muziek heeft gemaakt'. Hij studeerde aan het conservatorium in Zwolle, waar piano lichte muziek zijn hoofdvak en zang zijn bijvak was. Tegelijkertijd begon hij steeds meer jongerenkoren te begeleiden en diri geren en componeerde hij uiteenlo pende muziek. In 1994 kwam zijn doorbraak, toen muziekuitgeverij Unisong besloot zijn composities uit te geven en hij met het zelf gecom poneerde lied Hold me een talenten jacht bij de EO won. Sindsdien is hij geregeld te beluisteren, zowel in con certzalen als op radio en televisie. Daarbij treedt hij solo op, zichzelf begeleidend op piano, maar ook met bijvoorbeeld het Metropole Orkest. Sinds 1997 bracht hij vier CD's uit. Hakkert komt op de dag van het con cert al vroeg naar Texel, om zo doende genoeg tijd te hebben om kennis te maken met de leden van The Messengers, samen te repeteren en te eten. Hakkert treedt solo én met het koor op. Onder leiding van diri gent Jaap van der Slikke brengen The Messengers daarnaast oud en nieuw repertoire ten gehore, verzorgt de al sinds de oprichting bij het koor be trokken Jan Kruithof een improvisa tie op het orgel en wordt opgetreden door de gospelgroep Joyl. die als gelegenheidskoortje begon, maar in middels al een jaar actief is. Het op treden begint om 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. Na afloop wordt gecol lecteerd ter bestrijding van de kosten. In de Dennen gaan atleten zondag op weg voor de tweede Bos en Duin cross. De jeugd tot en met 12 jaar start om 11.00 uur en loopt een af stand van 1200 meter. De oudere jeugd en de senioren beginnen een kwartier later en kunnen kiezen uit wedstrijden over 2950. 5900 en 8850 meter. Het parcours bestaat voor het grootste gedeelte uit onverharde pa den. De lopers moeten een enkele heuvel nemen. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Deelname kost de jeugd 1,25 (€7,50 voor een abonnement voor alle wed strijden) en volwassenen €2,- (€12,- voor een abonnement). Leden van de organiserende Atletiekvereniging Texel krijgen korting. De andere cros ses worden gehouden op 28 novem ber, 19 december, 16 en 30 januari, 20 februari en 6 maart. Meer informa tie kan worden ingewonnen bij Rita Dogger, tel. 313387. een week te zijn gesloten gaat linema Texel vanavond weer open it een vrijwel compleet nieuw pro- imma. Een publiekstrekker is on- itwijfeld 'The edge of reason', het 'olg op de kaskraker 'Bridget •nes's diary'. Hierin krijgt de kijker antwoord op de vraag: wat ge- irt er na een happy end? De film int op het moment waarop het irste deel eindigde, met Bridget in rol van Renee Zeelweger) ziels- ilukkig in de armen van Mare irey (Colin Firth). Meer dan deze «heerste, behulpzame en tolerante "fcn. die haar zelfs haar kleine jaloe- «tjes kan vergeven, kan ze niet «nsen. Maar wanneer Mare een euwe assistente krijgt, slaat de wijfel toe en ziet Bridget zich al 'geruild tegen deze langbenige chone. Om de verwarring compleet 5 maken verschijnt haar vorige «as, de rokkenjager Daniel Cleaver ^ugh Grant), op het toneel, waarna van de ene genante situatie in het fdere romantische misverstand te- schtkomt. Maar natuurlijk weet ze "Ch er doorheen te slaan en toont fidget zich opnieuw de symboli ze heldin van alle hardwerkende ^gezellen ter wereld, Ook goed voor het bioscoopbezoek is 'The Terminal' van regisseur Ste ven Spielberg en met hoofdrolspe lers Tom Hanks en Catherina Zeta- Jones. De film vertelt het verhaal van Viktor Navorski, die vanuit Oost-Europa een bezoek aan New York brengt. Maar terwijl hij nog in de lucht zit, wordt in zijn vaderland een gewelddadige coupe gepleegd. Omdat zijn paspoort ongeldig is, krijgt hij geen toestemming de Ver enigde Staten binnen te gaan en moet hij het beste zien te maken van zijn verblijf in de internationale transithal op John F. Kennedy Inter national Airport, totdat de oorlog in zijn land voorbij is. Weken worden maanden en Viktor ontdekt dat het kleine wereldje in de hal een inge wikkeld geheel is van absurditeit, hartelijkheid, ambitie, vermaak, sta tus en toeval, ja zelfs van romantiek met een mooie stewardess. Alleen Frank Dixon, de luchthavenauto riteit, heeft er wel genoeg van en beschouwt Viktor als een vuiltje in zijn bureaucratische machinerie dat hij graag wil verwijderen. Kinderen komen met drie speciaal voor hen gemaakte films uitstekend aan hun trekken deze week. 'Garfield' gaat over de gelijknamige kater, die met een dak boven zijn hoofd, televisie, een baas die hij alles wijs kan ma ken en niet te vergeten zijn lasagne mets te klagen heeft. Hierin komt verandering als zijn baasje Jon be sluit de hond Odie in huis te halen. Deze neurotische aanwinst is een direct gevaar voor het relaxte leven van Garfield, die dan ook besluit alles op alles te zetten om Odie te verbannen. Geprolongeerd is 'Haai- ensnaaier' ('Sharktale' in het En gels), een animatiefilm over een praatgrage vis met grote dromen, die- in gevaarlijk vaarwater terecht komt als hij zich met een onwaar schijnlijk verhaal voordoet als een grote held Woensdag beleeft Ci nema Texel een zogenoemde voor première met 'Pluk van de Pet- teflet', gebaseerd op het beroemde boek van Annie M.G. Schmidt, waarin de achtjarige Pluk met zijn kleine rode kraanwagentje probeert te voorkomen dat de Torteltuin bij de Petteflet plaats moet maken voor een vogelmuseum In reikipraktijk De Witte Lelie in Oos- terend wordt donderdag 18 novem ber een cursus reiki II gegeven en vrijdag 19 november een cursus reiki I. Beide cursussen duren van 9.30 tot 15.30 uur. Voor aanmeldingen in in lichtingen: tel. 318219 of 06-1264 7553, of via de website reikipraktijk dewittelelie.tk. De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt woensdag 24 november het voorlaatste diner van het jaar. Dit keer wordt kip met kerrie geserveerd, met een nagerecht en een kopje koffie. Deelname kost €7,-, vooraf te beta len. In verband met de grote belang stelling is het raadzaam zo snel mo gelijk te reserveren. Dat kan via de SWOT, tel. 312696. Het volgende di ner is het kerstdiner op 22 december. Vrijdag 12 november: In Question Plaza in Den Burg wordt vanavond en morgenavond het Texelse popfestival WET-Live 2004 gehouden. De zaal gaat open om 21.00 uur. Het festival wordt recht streeks uitgezonden op WET-Radio, via de ether FM 94,5, de kabel FM 99,8 of internet www.wetradio.nl. Hans en Elles van der Park uit De Waal geven elkaar opnieuw het ja woord in het televisieprogramma 'Marry me again', dat via Nederland 1 wordt uitgezonden en om 21.55 uur begint. In Cinema Texel draaien het tweede deel van Bridget Jones (aanvang 19.00 en 21 30 uur), de ondertitelde versie van Shark Tale (19.15 uur) en The Terminal (21.45 uur). Zaterdag 13 november: In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg wordt tussen 10.00 en 17.00 uur een workshop 'The Works' volgens het communicatiemodel van Thomas Gordon gegeven. Opgeven kan bij Tiny Beemsterboer. tel. 0224- 552719. In sporthal Ons Genoegen begint om 19.00 uur het sportieve spektakel 'Dorp tegen dorp', ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Sportraad. In Question Plaza gaat om 21.00 uur de zaal open voor de tweede avond van het Texelse popfestival WET-Live 2004. In Cinema Texel draaien de onder titelde versie van Shark Tale (aanvang 14.30 en 19.15 uur), de Nederlands gesproken versie van Garfield (15.00 uur), het tweede deel van Bridget Jones (19.00 en 21.30 uur)en The Terminal (21.45 uur). Zondag 14 november: Om 11.00 gaat bij Bos en Duin aan de Bakkenweg een crossloop van Atletiekvereniging Texel van start. In schrijven vanaf 10.15 uur. In manege Akenburg wordt van 12.00 tot 16.00 uur een grote zwarte markt met 48 kramen gehouden. Toegang €0,50. In de hervormde kerk van De Waal begint om 12.00 uur een koffie concert van het kwintet Mozaïek. Op het programma staan het strijk kwartet nr. 8, opus 100 van Sjosta- kovitsj en het klarinetkwintet KV 581 van Mozart. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. In Cinema Texel draaien de onder titelde versie van Shark Tale (aanvang 14.30 en 19.15 uur), de Nederlands gesproken versie van Garfield (15.00 uur), het tweede deel van Bridget Jones (19.00 en 21.30 uur)en The Terminal (21.45 uur). Maandag 15 november: In dorpshuis De Wielewaal begint om 19.30 uur een openbare vergadering van burgemeester en wethouders en de dorpscommissie van De Waal Om 20.00 uur begint in de Jozef school een lezing van het IVN. Spre ker is Kees Maas, die vertelt over vlin ders en andere insecten. In Cinema Texel draaien The Terminal (aanvang 20.15 uur) en het tweede deel van Bridget Jones (20.30 uur). Dinsdag 16 november: In dorpshuis 't Skiltje begint om 19.30 uur een openbare vergadering van burgemeester en wethouders en de dorpscommissie van Oudeschild. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal de tweede al gemene ledenvergadering van de Rabobank, waarbij wordt gestemd over een fusie met de bank uit de Kop van Noord-Holland. In Cinema Texel draaien The Terminal (aanvang 20.15 uur) en het tweede deel van Bridget Jones (20.30 uur) Karin Beumkes. Dichteres Karin Beumkes uit Den Burg is genomineerd voor de Nieuwegeinse Literatuurprijs. Samen met vier vakgenoten werd ze door de lury uitgekozen. In totaal dongen 268 dichters, die allemaal één gedicht hadden ingestuurd, mee naar de prijs. Onder hen was de gerenom meerde dichter Philip Hoorne. die niet werd genomineerd. De prijsuitreiking wordt zondag 21 november gehou den in theater De Kom in Nieuwegein en begint om 10.30 uur. De ceremo nie wordt muzikaal opgeluisterd door Spinvis, terwijl dichters Ruben van Gogh en Tjitske Jansen voorlezen uit eigen werk. Na een zeer geslaagde try out houdt het jongerenwerk tot de kerstvakan tie elke maandagavond een zoge noemde Open Mic-avond in Time Out. Van 20.00 uur tot 23.00 uur staat de microfoon open voor jongeren met (verborgen) verbale talenten, leder een die wat te melden heeft of wil (le ren) rappen, zingen of stand-up comedy brengen, is welkom. Gasthe ren zijn Rubbah en B.e.rt. Zij staan garant voor live acts met veel hiphop De entree is gratis, er wordt geen al cohol geschonken. In café De Twaalf Balcken in Den Burg wordt woensdag 17 november een bierproeverij gehouden, waarbij de aandacht ditmaal uitgaat naar bieren uit Berlijn en omgeving. Er worden verschillende typisch Duitse bieren geserveerd, van pils tot dunkeles Bock De proeverij van zes tot acht bieren begint om 20.00 uur, deel name kost €13,-. In verband met het beschikbare aantal plaatsen is reser veren noodzakelijk. Dat kan aan de bar of viatel. 312681. De volgende proeverij vindt plaats op 22 decem ber. Dan ligt het accent op winter- bieren. In de rooms-katholieke kerk van Den Burg vindt zaterdag 20 november een concert plaats van verschillende groepen van het FluXus Centrum voor de Kunsten uit Zaandam. Deze groepen waren winnaar van het en semblefestival dat daar is gehouden. Muziek- en Dansschool Texel wordt op het concert vertegenwoordigd door het jeugdorkest The Groovers, onder leiding van Mathieu Vulto, en de fluitgroep van Loes Bakker. FluXus levert twee bands, een gitaaren semble en een fluit/klarinetgroep. Het concert begint om 15.00 uur. De toe gang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. Zaterdag 13 november Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bier brouwerij aan de Schilderweg. Toegang €6,-. Voor informatie: tel. 320325. Zondag 14 november In de Slufter gaat om 11.00 uur de excursie 'Door het zout van de zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. tel. 317741. Vr. 12 7.55 en 20.46 u. Za. 13 8.45 en 21.14 u. Zo. 14 9.35 en 22.06 u. Ma. 15 10.10 en 22.20 u. Di. 16 10 40 en 22.50 u. Wo. 17 11.05 en 23.46 u. Do 18 12.00 en - u. Vr. 19 0.25 en 13.00 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 14 november op om 08 00 uur en gaat onder om 16.49 uur; 19 no vember eerste kwartier. In dorpshuis De Hof in De Koog wor den van zaterdag 5 tot en met zon dag 13 februan de Texelse kampioen schappen biljarten gehouden. Net als vorig jaar worden in verschillende klassen de spelsoorten libre. drie banden en badstoten gespeeld. Voor senioren worden op drie middagen wedstrijden libre gehouden. Inschrijf formulieren zijn in de loop van de cember verkrijgbaar bij de verenigin gen en de biljartgelegenheden. De organisatie hoopt ook dit jaar weer op een groot aantal deelnemers. Ook leden van biljartclubs worden van harte uitgenodigd zich aan te melden. Verwacht wordt dat er enige wijzigin gen zullen optreden in de manier waarop de finales worden gespeeld, maar daarover kan pas uitsluitsel worden gegeven als alle inschrijvin gen binnen zijn. DEN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313321 2 circuits Elektrokartbaan (3 c/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf speeltuin Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO maandag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in. De veerdienst verzorgt dan ieder half uur een af vaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Kampeercentrum Spinbaan 14 - Den Burg - Tel. 0222 - 313163 Grote indoor speeltuin (met terras) Spelen, klimmen, klauteren, glijden en springen. Dagelijks geopend van 10.00 - 18.00 uur. Ook voor kinderfeestjes De Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexeLnl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. De ringavond van de Hervormde Vrouwengroep van Den Burg wordt met, zoals eerder vermeld, op dins dag 16 november gehouden, maar op donderdag 18 november. Plaats en tijd blijven ongewijzigd 20.00 uur in De Schakel naast de hervormde kerk. Cape Holland, het nautische at tractiepark in Den Helder, vraagt Texelaars mee te denken over de invulling van het nu nog lege bin nenterrein rond VOC-schip Prins Willim. De ideeën kunnen worden ingeleverd op zondag 14 en zon dag 21 november, wanneer het park onder de noemer Cape Sun day Family Funday tegen een sterk gereduceerd tarief (€5,-) toe gankelijk is. Het park op de voormalige rijkswerf richt zich beide dagen vooral op de lokale en regionale bevolking, die kan kennismaken met de vele attracties Er kan een kijkje worden genomen in de Prins Willim, bioscoop Utopolis, het Marine- en Reddingmuseum en de piratendisco. De zondagen wor den opgeluisterd door diverse arties ten, onder meer Idols-finalist Maud, Chipz, Van Orly en er is een eerbe toon aan de legendarische popgroep Creedence Clearwater Revival. Ver der zijn er piratendisco's, straat artiesten, autoshows en andere acti viteiten. Zondag 21 november treden er andere artiesten op. Mocht het slecht weer zijn, dan is er binnen vol doende ruimte voor de activiteiten. Op beide dagen opent het park om 10.00 uur. De optredens beginnen om 13.00 uur.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9