Dieren en vogels op tentoonstelling f\ I vmw* Nieuw programma Cinema Texel Film teso Bos en Duin 1000 m2 Agenda TEXELSE f xcursies COURANT- Boys Time bij muziekschool Dames Tevoko n Ons Genoegen Tekenwedstrijd OVD in teken straatkinderen Vrouwen van Nu Vergadering ANBO Sinterklaas later in De Waal DJ's in Le Berry Lezing over heelal Vrouwen van Nu Dames van lichte zeden in De Waal Populairste Ierse zangeres in Question Voor feest, bruiloft, barbecue of gewoon lekker uit eten! KART1NG TEXEL r vjan Keijser Kampeercentrum Hoogwater te Oudeschild Uit actief in de herfst! Diaconaal project NCP erdag 20 november: 15.00 en 16.00 uur begint rondleiding door de bier uwerij aan de Schllderweg. legang €6,-. Voor informatie: 1.320325 gndag 21 november de Slufter gaat om 11.00 uur eexcursie 'Door het zout van de se' van Staatsbosbeheer van lart. Opgave en inlichtingen bij a coMare, tel. 317741 VRIJDAG 19 NOVEMBER 2004 Muziek- en Dansschool begint 9 lember met een nieuwe cursus lys Time': streetdance, met uit- pjes naar breakdance en hiphop, cursus is speciaal bedoeld voor gens uit de groepen 6, 7 en 8 van basisschool. Docent is Roos Bak- 7 december gaat een cursus imvorming voor beginners' van rt, waarbij docent Claudia Rey rkt aan een techniek om beter (sa ri) te zingen. cent Ellen Verburgt verzorgt op erdag 18 december een workshop iristmas Carols' in de Doopsge- ie kerk te Den Burg. Deelnemers men zich ook opgeven voor een ch met een Engels tintje in hotel i Burg. De workshop wordt afge- len met een korte presentatie, maandag 27 december geeft de >an Goliadze van de Georgische ep Kereoni een workshop Geor- che zang. De deelnemers proeven Georgische muziek en studeren ;ele Georgische liederen in. Ter il- tratie zal Kereoni enkele liederen m horen. ihtingen en opgave bij de Muziek- Dansschool, tel. 313493, e-mail: >@mdt-texel.nl. irhet eerst dit seizoen speelt het rkste damesteam van volleybal- enigmg Tevoko zaterdag een iswedstrijd in de 'eigen' sporthal s Genoegen. De Texelaars hebben lertussen vier wedstrijden achter Ie rug in een, volgens hen, romme- georgamseerde competitie. Ze zamelden tot nog toe zestien pun- en nemen daarmee een zesde ats in op de ranglijst in de nieuwe motieklasse. Een keurige presta aldus coach André van der Vliet, er gezien het beperkte aantal dstrijden dat het team speelde. De iglijst wordt aangevoerd door ms uit het zuiden van de provin- en Amsterdam, die vorig jaar nog een nevenklasse uitkwamen. 'Oko ontmoette tot nog toe be- srlijk bekende tegenstanders, met hoogtepunt de winst op Dinto. lerdag komt NIVO uit Hoorn op ioek. Dit team is net gedegradeerd (Je derde divisie en nieuw voor (oko. Gezien de resultaten gokt (Oko op de volle winst, hoewel nique Leijstra wegens werkzaam- ien ontbreekt. De wedstrijd begint 13.30 uur. Kleindiersportvereniging Kotex houdt van vrijdag 26 tot en met zondag 28 november de jaarlijkse tentoonstel ling in het clubgebouw aan de Abbewaal. Naast de kleindieren van Kotex zijn ook de kanaries, tropische vogels en parkietachtigen van vogel vereniging Op eigen wieken te zien. Ook aquariumvereniging In aqua vita, die in het gebouw van Kotex is ge huisvest, zet de deuren open voor het publiek. De leden van Kotex hebben hun best gedaan om dit jaar weer met een grote diversiteit aan dieren naar bui ten te treden. Ook het aantal tentoon gestelde dieren is groter dan voor gaande jaren. Voorafgaand aan de tentoonstelling worden alle dieren gekeurd. De tentoonstelling wordt vrijdag geopend door wethouder Annie Hin, die ook de gemeenteprijs zal uitreiken. De tentoonstelling is vrijdag geopend van 20.30 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Kinderen tussen 4 en 13 jaar kun nen tot 3 december meedoen aan de tekenwedstrijd die de Onderne mers Vereniging Den Burg (OVD) houdt in samenwerking met de Stichting Wereldwinkel. Het thema van de tekenwedstrijd is 'straat kinderen', de prijsuitreiking ge beurt op zaterdag 4 december door Sinterklaas. Wereldwijd zijn er miljoenen kinderen die niet kunnen spelen. Kinderen die lange en zware dagen moeten wer ken, die geen geld hebben om speel goed te kopen en die geen speel ruimte hebben in de dicht opeen gebouwde krottenwijken. Ook kun nen veel kinderen door ziekte en on dervoeding niet spelen. Onder het motto 'Kinderen spelen wereldwijd?' is de Vereniging voor Internationale Handel een campagne begonnen om te laten zien op welke wijze winkels mee kunnen doen om minder be deelde kinderen een betere kans te geven om te spelen en te leren. Ook op Texel wordt aandacht aan straatkinderen geschonken Het dia conaal project van de gezamenlijke kerken steunt via 'Amigos Colombia- nos' straatkinderen in Colombia en op de jaarlijkse tentoonstelling van de Wereldwinkel zal naast extra aan dacht worden besteed aan projecten die kinderen betere kansen willen geven. Met de tekenwedstrijd wil ook de OVD een steentje bijdragen. Kinderen tussen 4 en 13 jaar kunnen vanaf 20 november een deelname formulier afhalen bij de deelnemende winkels van de OVD en bij de Wereld winkel in de Waalderstraat. Van 27 november tot en met 3 december kunnen de tekeningen worden inge leverd bij 'Tusse de Banke' op de Groeneplaats, waar op dat moment de jaarlijkse tentoonstelling van de Wereldwinkel wordt gehouden. Alle deelnemers ontvangen een pre sentje. De tekeningen zullen op een zichtbare plaats worden opgehan gen, waarna een deskundige jury een oordeel zal vellen. De winnaars wor den op zaterdag 4 december om 15.30 uur door Sinterklaas bekend gemaakt, zij krijgen een cadeaubon van Intertoys. De tekeningen worden beoordeeld in de categorieën 4 en 5 jaar, 6 tot en met 8 jaar, en 9 tot en met 13 jaar. De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu houdt donderdag 25 november vanaf 20.00 uur een bij eenkomst in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Spreker is mevrouw Van Dapperen, die al eerder was uitgenodigd op de gezamenlijke avond met het RK Vrouwengilde, maar toen verhinderd was. Zij spreekt over de schilderkunst van Vincent van Gogh en Paul Gauguin. De afdeling Oosterend van de ANBO houdt vrijdag 26 november vanaf 14,30 uur vergadering in het Jeugd huis in de Oranjestraat. Alle 50- plussers uit Oosterend en omgeving worden uitgenodigd. De bond is op zoek naar nieuwe leden om de belan gen van de ouderen beter te verte genwoordigen. Leden ontvangen het maandblad Vizier, met daarin infor matie over de bond. Voor meer inlich tingen: Rie Koorn (tel. 318924) of Biem Vlaming (tel. 318381). linema Texel beleeft woensdag de (ogenoemde voorpremière van 'The icredibles', een Nederlands ge- proken film van de makers van 'Toy tory', Monsters Inc.' en 'Op zoek aar Nemo'. In de aankondiging rardt gesproken van 'een nieuwe, 'larische animatiefilm over super- «Iden, die bol staat van actie en rontuur'. En: 'Pixar Animation itudios (van Walt Disney) verlegt de fenzen van de animatiekunst met Jeze zeer stijlvolle en onderhou dende film.' Het verhaal gaat over ne Bob Parr, ooit één van 's we- lelds grootste superhelden, die da- di|ks tegen het kwaad vocht, maar v als een getrouwd man met drie mderen in een 9-tot-5-baan bij een 'erzekeringsbedrijf vecht tegen de erveling en de vetrollen. teprolongeerd is 'The edge of n', het vervolg op de kaskraker Bridget Jones's diary'. Hierin krijgt te kijker het antwoord op de vraag: ■at gebeurt er na een happy end? te film begint op het moment 'aarop het eerste deel eindigde, "at Bridget (een rol van Renee Zeelweger) zielsgelukkig in de ar men van Marc Darcy (Colin Firth). Meer dan deze beheerste, behulp zame en tolerante man, die haar zelfs haar kleine jaloezietjes kan ver geven, kan ze niet wensen. Maar wanneer Mare een nieuwe assis tente krijgt, slaat de twijfel toe en ziet Bridget zich al ingeruild tegen deze langbenige schone. Een andere publiekstrekker is 'The Terminal' van regisseur Steven Spielberg en met hoofdrolspelers Tom Hanks en Catherina Zeta- Jones. De film vertelt het verhaal van Viktor Navorski, die vanuit Oost-Europa een bezoek aan New York brengt. Maar terwijl hij nog in de lucht zit, wordt in zijn vaderland een gewelddadige coupe gepleegd. Omdat zijn paspoort ongeldig is, krijgt hij geen toestemming de Ver enigde Staten binnen te gaan en moet hij het beste zien te maken van zijn verblijf in de internationale transithal op John F. Kennedy Inter national Airport, totdat de oorlog in zijn land voorbij is. Eveneens nog een week te zien is 'Garfield', over de gelijknamige ka ter, die met een dak boven zijn hoofd, televisie, een baas die hij al les wijs kan maken en niet te verge ten zijn lasagne niets te klagen heeft. Hierin komt verandering als zijn baasje Jon besluit de hond Odie in huis te halen. Deze neurotische aanwinst is een direct gevaar voor het relaxte leven van Garfield, die dan ook besluit alles op alles te zet ten om Odie te verbannen. Geprolongeerd is ook 'Sharktale' (in de ondertitelde versie), over een praatgrage vis met grote dromen, die in gevaarlijk vaarwater terecht komt als hij zich met een onwaar schijnlijk verhaal voordoet als een grote held. Nu al een succes is 'Pluk van de Petteflet', gebaseerd op het beroemde boek van Annie M.G. Schmidt, waarin de achtjarige Pluk met zijn kleine rode kraanwagentje probeert te voorkomen dat de Torteltuin bij de Petteflet plaats moet maken voor een vogel museum. Sinterklaas komt niet al aanstaande zondag aan in De Waal, zoals bij vergissing gemeld in de krant van afgelopen dinsdag, maar pas vol gende week, zondag 28 november Hij is dan vanaf 14.00 uur in dorps huis De Wielewaal. In Le Berry in De Koog worden de ko mende vrijdagavonden de Texelse mixkampioenschappen voor DJ's ge houden. Vanaf 22.30 uur vanavond bijten de eerste DJ's het spits af. De finale is vrijdag 3 december. Tot nu hebben negen DJ's van zowel Texel als de overkant zich aangemeld om mee te doen. De entree tot de kam pioenschappen is gratis. Professor C. de Jager geeft vrijdag 26 november een lezing in De Slinger bij EcoMare. Hij spreekt daarbij over de vraag 'Zijn er meerdere heelallen?' De lezing begint om 20.00 uur, de toe gang bedraagt €2,-. Leden van de sterrenwacht hebben gratis toegang. De bijeenkomst over nationaal park Duinen van Texel en de vogelopvang van EcoMare, van de afdeling De Cocksdorp/Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu, wordt woensdag met gehouden in het Eierlandsche Huis, maar in EcoMare. De aan vangstijd is 14 00 uur. Wat gebeurt er als twee oude vrij gezelle boertjes besluiten om een camping te beginnen, om op die manier wat geld in het laadje te brengen, en de eerste gasten twee dames van lichte zeden zijn? Die vraag staat zaterdag centraal in dorpshuis De Wielewaal, waar toneelvereniging 't Amateurtje haar najaarsvoorstelling opvoert. 'De Ossewei' van Ad en let Wouters is een echte plattelandskomedie, waarbij er voor de toeschouwers heel wat te lachen valt. Regisseur Henk Tjepkema is erg tevreden met het stuk Het valt niet altijd mee tegen woordig wat te vinden, maar dit is echt leuk.' Tjepkema geeft leiding aan acht ac teurs. Naast Gooitzen Kedde en Henk Slikker, die de rollen van de boertjes voor hun rekening nemen, zijn dat Karin Gaasbeek (werkster), Willemijne Keijzer en Marleen Kooger (kampeerders), Richard Eelman (de man van de ZLTO), Ben Roest (vee handelaar) en Jo Zoetelief (belasting consulent). Marleen Kooger maakt haar debuut als toneelspeelster. De voorstelling begint om 20.00 uur. Na afloop draait Henk Slikker dans bare muziek. Kaarten kunnen worden besteld via tel. 315248 en 312741. -V, LA In Question Plaza treedt woensdag 24 november de populaire Ierse zangeres Niamh Parsons op. De organisatie van de Texelse folkconcerten had het optreden eigenlijk een week eerder gepland, maar omdat Parsons ook ge vraagd was op te treden bij de Cel tic Night in De Kampanje in Den Helder, kon dat niet doorgaan. In overleg met de zangeres werd toen een nieuw toerschema opgesteld, waarin ook Texel werd opgeno- Vrijdag 19 november: Het Cabaret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn, is ver zet naar vrijdag 3 december. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint om 20.00 uur de tweede ronde van het Texels kampioenschap klaverjassen. In Question Plaza in Den Burg begint om 20.15 uur De nacht van de Ezel gedachte In jongerencentrum Time Out wordt voor de derde maal een concert ge houden ten bate van de apparatuur in de oefenkelders. Vanaf 21.30 uur treedt de rock-coverband Flatbroke op en vanaf 23.00 uur de hiphop- groep Eigen Teelt. Daaraan vooraf gaand staat het podium van 20 .00 tot 21.30 uur open voor bands en solis ten voor muziek, standup-comedy of sessie. Er wordt alleen alcohol ge schonken op vertoon van ID. De toe gang is gratis. In café Le Berry in De Koog begint om 22.30 uur het Texels kampioenschap voor DJ's. In Cinema Texel draaien het tweede deel van Bridget Jones (aanvang 19.00 en 21.30 uur), de ondertitelde versie van Shark Tale (19.15 uur) en The Terminal (21.45 uur). Zaterdag 20 november: In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt van 9.30 tot 13.00 uur rommelmarkt gehouden. Om 13.00 zet Sinterklaas voet aan wal in Oudeschild. Een uitgebreid overzicht van de intocht op Texel staat in de krant van dinsdag 16 no vember. In de rooms-katholieke kerk in de Molenstraat in Den Burg begint om 15.00 uur een concert van ensembles van FluXus Centrum voor de Kunsten uit Zaandam en Muziek- en Dans school Texel De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehou den. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van Model Racing Texel. Toneelvereniging 't Amateurtje brengt vanaf 20.00 uur in dorpshuis De Wie lewaal in De Waal de plattelands komedie 'De Ossewei' van Ad en Jet Wouters. Gospelkoor The Messengers geeft samen met de bekende zanger Remco Hakkert een concert in de gereformeerde kerk van Den Burg. Aanvang 20.00 uur De toegang is gratis. Na afloop wordt gecollecteerd ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Garfield (aanvang 13.45 uur). Pluk van de Petteflet (14.00 en 16.15 uur), de ondertitelde versie van Shark Tale (16.00 en 19 15 uur), het tweede deel van Bridget Jones (19.00 en 21.30 uur) en The Terminal (21.45 uur). Zondag 21 november: Van 12.00 tot 13.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. De formatie Villa Zeezicht, met de Texelse zangeres Claudia Rey, brengt van 15.00 tot 17.00 uur het pro gramma 'De liefde moet massaal de straat op' in café De Kroonprins aan de Kerkstraat in Oosterend. De toe gang is gratis. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een optreden van de bekende Brabantse zanger Gerard van Maasakkers. Toegang €11,50. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Garfield (aanvang 13.45 uur), Pluk van de Petteflet (14.00 en 16.15 uur), de ondertitelde versie van Shark Tale (16.00 en 19.15 uur), het tweede deel van Bridget Jones (19.00 en 21.30 uur) en The Terminal (21.45 uur). Maandag 22 november: Texel'94 houdt een algemene leden vergadering in de eigen kantine. Aan vang 20.00 uur. In'Cinema Texel draaien het tweede deel van Bridget Jones (aanvang 20.30 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). Dinsdag 23 november: Het Steunpunt Mantelzorg houdt van 13.30 tot 15.30 uur een mantelzorg salon in het Wijksteunpunt Centrum aan het Bernhardplein in Den Helder Gesproken wordt over de indicaties telling van het RIO. In dorpshuis De Bijenkorf begint om 19.30 uur een openbare vergadering van burgemeester en wethouders en de dorpscommissie van Oosterend. In Tusse de Banke op de Groene plaats komt vanaf 20.00 uur de afde ling dialect van de Historische Vere niging bijeen. De FNV Vrouwenbond heeft vanaf 20.00 uur een bijeenkomst in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. March Heijnen vertelt over haar werk als maatschappelijk werker. In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur een bijeenkomst voor akkerbouwers. Centraal ge spreksonderwerp is het Chitwoody- aaltje, dat in een cultuurgewas op Texel is aangetroffen. In Cinema Texel draaien The Terminal (aanvang 20.15 uur) en het tweede deel van Bridget Jones (20.30 uur). men. Dat resulteerde in een con cert op een woensdag- in plaats van de gebruikelijke donderdag avond. De zangeres wordt bege leid door haar man, gitarist Graham Dunne. De concerten die Parsons in Neder land geeft, zijn steeds snel uitver kocht. Niet verwonderlijk, want zij is momenteel lerlands meest populaire traditionele zangeres. Met haar krachtige stem, die volgens insiders maar één of twee keer per generatie voorkomt, is zij in tegenstelling tot collega's als Mary Black en Dolores Keane de Ierse traditionele muziek altijd trouw gebleven. Geboren en ge togen in Dublin, waar ze de traditio nele muziek leerde van haar onlangs overleden vader, kijkt zij terug op een indrukwekkende carrière. Voor zij als solo-artieste grote hoogten bereikte, maakte zi| deel uit van de legendari sche Ierse folkband Arcady. Met haar eerste eigen band. The Loose Connections, toerde ze enkele jaren geleden door de Verenigde Staten, waar ze onder meer optrad voor pre sident Clinton. Amerika heeft sinds dien een zwak voor de Ierse. Haar nieuwste (vierde) soloalbum, Heart's Desire, werd vorig jaar uitgeroepen tot Celtic Album of the Year. Onder het motto 'de emoties van honderd jaar geleden zijn dezelfde als van tegenwoordig: liefde, trouw en ontrouw, schuld en boete', beoefent Parsons de Ierse liedkunst in de meest pure vorm. Wat niet wil zeggen dat zij zich beperkingen oplegt. Zo zijn op Heart's Desire bijvoorbeeld ook composities van Mark Knopfler te horen. Niamh Parsons mag in eer ste indruk overkomen als een ietwat stuntelige, verlegen dame, maar transformeert zich al bij de eerste noot tot een zangeres die in groots heid een landgenote als Mary Black moeiteloos overtreft. Het concert begint om 20.45 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Hotel De Lindeboom en Music Store Texel. Restaurant - Brasserie Pakkenweg 161 Den Hoorn tel. 315541 (bij de Fonteinsnol) OITA&* DEN BURG AVFNBUURT14 - TEL 313321 2 circuits Elektrokartbaan (3 c/m 8 jaar) Circuitbaan (yanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin tenten,(sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstatlon, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Spinbaan 14 - Den Burg - Tel. 0222 - 313163 - Totein^eettuil^t^s) Spelen, klimmen, klauteren, glijden en springen. Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO maandag 22 november van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in. De veerdienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn die dag uitsluitend bestemd voor het vervoer van ge vaarlijke stoffen. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 19 0.25 en 13.00 u. Za. 20 1.34 en 14.10 u. Zo. 21 2.45 en 15.30 u. Ma. 22 3.54 en 17.00u. Di. 23 5.15 en 18.10 u. Wo. 24 6.20 en 19.10 u. Do. 25 7.05 en 19.55 u. Vr. 26 7.45 en 20.24 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 21 november op om 08 12uur en gaat onder om 16.39 uur, 19 no vember eerste kwartier; 26 november volle maan. Dagelijks geopend van 10.00 - 18.00 uur. Ook voor kinderfeestjes! De Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl C Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 De zendingscommissie (ZWO) van de Texelse kerken houdt 26 no vember vanaf 19.00 uur bingo in gebouw De Poort achter de Gere formeerde kerk aan de Elemert. De opbrengst is bestemd voor het project 'Amigos Colombianos'. Het Eilandelijk Diaconaal Werkver band van de kerken op Texel steunt een jaar lang (tot en met mei) het pro ject 'Amigos Colombianos'van Frank van Rijn uit Heerhugowaard, die straatmeisjes in Colombia opvangt en verzorgt De meisjes worden be geleid vanaf het eerste contact op straat tot het moment dat ze op ei gen benen kunnen staan. Het is de bedoeling dat de organisatie en de kinderen vanaf 2009 zelfstandig ver der kunnen. Ook de opbrengst van de flessen- actie die de ZWO op zaterdag 8 ja nuari houdt, is bestemd voor dit pro ject. Die dag worden tussen 9.00 en 12.00 uur lege (statiegeld)flessen en flessenbonnen opgehaald. Voor deze actie kan contact worden opgeno men met Marie Oosterhof, tel. 314483. Vrijdag 11 februari wordt een bazaar gehouden in de gereformeerde kerk van Den Burg, waarvan de opbrengst ook deels aan dit project ten goede komt. Een bijdrage kan ook worden overgemaakt naar banknummer 362556113 van Werelddiaconaat Texel onder vermelding van 'Amigos Colombianos'.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 11