4! 2 Koger jeugd haalt zwerfvuil uit bossen Kielekiele Widdershoven en Haenen in opera 'De Russenoorlog' De grootste Texelaar TEXELSE COURANT Wat ik zeggen wou... Het stoppen waard Havenconferentie Infopunten De grootste Eschweiler in Zaandam Parochiedag met open huis Bruggetje laat op zich wachten Voorlichting over Chitwoody-aaltjes Medische zorg Hulpverlening Kerkdiensten oud Papier TEXELSE'^COURANT Radio Texel H VRIJDAG 19 NOVEMBER 2004 Zo'n honderd kinderen van de Lubertischool haalden woensdagochtend 170 kilo achtergelaten vuil uit de bossen bij De Koog. (Foto Jorxyan van Hattum) Servetten, een oude schoen en een antenne. Dat was de buit van de 7- jarige Eros Stendert tijdens de schoonmaakactie diede Luberti school jaarlijks in de bossen rondom De Koog houdt. Zo'n honderd leerlin gen uit de groepen 3 tot en met 8 haalden woensdagochtend geza menlijk 170 kilo zwerfvuil uit de na tuur. Medewerkers van Staatsbos beheer brachten het later naar De Hamster in Oudeschild. Ondanks het wat druilerige weer gingen de kinde ren er stevig tegenaan, 'Ik had warme kleren aan, dus ik had het niet koud. Wel is mijn gel een beetje uitgelopen door de regen', vertelt de 6-|arige Milan de Jonge. Voor hem werd het opruimen meteen een ontdekkings tocht. 'We hebben onderweg een hoop konijnenholen ontdekt. Met een buis hebben we gemeten hoe diep ze waren en sommigen waren echt heel diep.' De Lubertischool trekt jaarlijks met de Koger jeugd de bossen in voor een schoonmaakactie om ze bewust te maken van een stukje zorg voor de eigen omgeving. Tot het zwerfvuil behoorden onder meer maandverband en poepluiers die in de natuur waren achtergelaten. Ook werd een kratje met lege bierflesjes tussen de begroeiing vandaan ge plukt. De kinderen kregen na afloop wat lekkers bij hotel Opduin. Het is nu drie maanden geleden dat ik tijdens een fikse avondwandeling plotseling onderuitging. Een acute hartstilstand. Daar lig je dan. Langs de Pontweg, alleen. Bewusteloos. Het leven ebt uit je weg. Omdat je hersenen maar heel kort zonder zuur stof kunnen, is zeer snelle hulp gebo den. Anders is hersendood of een ernstige hersenbeschadiging het ge volg. Meerdere automobilisten reden mij voorbij zonder te stoppen. Gelukkig stopten er uiteindelijk twee automo bilisten die het alarmnummer 112 belden. Binnen één minuut kwam er een politieauto, die sinds twee weken AED-kastjes aan boord had (moge lijk gemaakt door gelden uit de Rabo- ton). De dienstdoende agenten tra den zeer doortastend en deskundig op en lieten het kastje zijn werk doen. Toen na ongeveer vijf minuten de ambulance was gearriveerd, werd ik met spoed in zorgwekkende toe stand met een extra boot naar het Gemini Ziekenhuis vervoerd. Mijn fa milie wist toen nog van mets. Dezelfde agenten zijn naar mijn vrouw en kinderen gegaan om de jobstijding te brengen en hebben er voor gezorgd dat zij nog met een boot van de Mok naar Den Helder werden vervoerd. Daar stond een busje van de Koninklijke Marine klaar om hen naar het ziekenhuis te bren gen. Na diverse onderzoeken heeft men geen aanwijsbare oorzaak kunnen vinden. Ik heb daarom in het AMC een defibrillator geïmplanteerd gekre gen, die mij bij een - niet te hopen - nieuw hartfalen bij zal staan. Dankzij het doortastend en snel en professioneel optreden van bovenge noemde mensen heb ik verder mets nadeligs aan de gebeurtenis overge houden en heb ik mijn werkzaamhe den weer kunnen hervatten. Een hart stilstand is met leeftijdgebonden. Ik ben nu 48 jaar en heb nooit hart klachten gehad. Het kan iedereen overkomen. En wat is het dan fijn als iemand zich om jou bekommert. Klaas Houwing, De Koog. De Stichting Jachthavens Wadden eilanden houdt van vrijdag 19 tot en met zondag 21 novemvereen confe rentie op Texel. Het is de derde keer dat vertegenwoordigers van de jacht havens op de eilanden confereren sinds de oprichting van de stichting. Die komt op voor de gezamenlijke belangen van de jachthavens en de watersport op de Waddenzee Jook Nauta is voorzitter van de stichting. Tijdens de conferentie wordt onder meer een excursie langs de duur zame kanten van Waddenhaven Texel gemaakt. Uit het artikel over de infopunten dat dinsdag in deze krant stond, valt op te maken dat een basismodel €6850.- kost mét subsidie van de Stichting Duurzaam Texel. Volgens de stichting is dat echter het volledige Ik wil u best bekennen dat zich de laatste weken enige teleurstelling van mij meester maakt. Regelma tig publiceert deze krant nomina ties voor de titel Grootste Texe laar En Ik sta daar nog steeds niet bi/. Ik heb me suf zitten piekeren hoe dat nou kan. Diverse mensen die me kennen en niet weten wie ik ben. zeggen dat ze mijn 'stuk jes zo leuk vinden. In mi/n hart ben ik een goed mens en ik woon al jaren op Texel. Dat kan toch niet iedereen op ons eiland zeg gen. Ik denk dat ik weet waarom ik niet genomineerd ben. Ik ben name lijk niet dood. Als ie dood bent, maak je een veel grotere kans op deze eretitel. Kijkt u maar naar de verkiezing van Grootste Neder lander. Alleen Johan Cruijff kan het nog navertellen Hij eindigde als zesde. Vóór hem alleen maar dooien. Alle Texelaars die hun naam als genomineerde in de krant heb ben gelezen, moet ik dus teleur stellen. U gaat het niet worden, die Grootste Texelaar. Mits u na tuurlijk nog voor de verkiezingen het loodje legt. En als u dan toch onsterfeli/k wilt worden, doet u dit dan kort voor de verkiezingen. Aan Grootste Nederlander Pim mr Ruiger \an Yel/.cn Fortuyn (die achteraf overigens niet echt blijkt te hebben gewon nen) kun je zien dat dat helpt. Er staan nogal wat namen op die hist van Texelse genomineerden De diversiteit is groot. Dokter Wagemaker is, mede door de komst van de nieuwe Teso-boot, mijns inziens de grootste kans hebber op de titel. Vraagt u aan mii persoonlijk de grootste le vende kanshebber, dan is dat Harry de Graaf. Met zijn jaren lange trouwe dienst voor deze krant heeft hij Texel helpen maken tot wat het nu is. Onderschat u de invloed van een journalist alhier niet. Zeker vroeger, toen de 'Texelaar' nog het enige medium op ons eiland was. Harry heeft één groot manco waardoor hij de titel voorlopig kan vergeten. Hij leeft te gezond en zal wel eeuweling worden. Ongeacht de uitslag van de verkiezing is de winnaar wat mij betreft dus slechts de reservekampioen. En wat mijn eigen nominatie betreft' ik had het van Harry toch met gewonnen. Tenzij ik dood zou zijn. Reacties: mrrutgervanvelzen hotmail.com bedrag zónder subsidie. In de prak tijk kan de aankoop volgens een woordvoerster daardoor enkele dui zenden euro's goedkoper uitpakken, al naar gelang hoeveel nieuwe info punten worden verkocht De 11 -jarige zwemmer Sverre Esch weiler kwam zondag voor zwem vereniging Hoorn uit op sprint wedstrijden in Zaandam. Op de vrije slag over 50 meter behaalde hij een tweede plaats in 0.31.42 minuten (een persoonlijk record). Op de vlinderslag over 50 meter behaalde hij in 0.36.17 mm. een vijfde plaats (een persoonlijk record) en op de wisselslag over 100 meter wist hij met 1.19.80 min. op een vierde plaats te eindigen. De rooms-katholieke parochie Texel houdt zaterdag 27 november van 14.00 tot 16.30 uur open huis in de Johannes de Doperkerk aan de Molenstraat in Den Burg. In totaal zullen zo'n 35 verschillende werk groepen laten zien wat zij zoal doen. Werkgroepen die zich bezig houden met liturgie, de voorbereiding op de sacramenten, diaconie, catechese of onderhoud. De werkgroepen presen teren zich door te laten zien hoe zij te werk gaan en welk materiaal zij ge bruiken. Voor de kinderen is een kleurhoek ingericht en een puzzel- tocht door de kerk uitgezet. Er is zelfs een prijsvraag. Daarnaast geven de kosters een rondleiding door de kerk, met als hoogtepunt het bewonderen van de schatten van de kerk en een bezoek aan de gewelven boven de kerk. Ook op muzikaal gebied is er genoeg te beleven. Dyo Wassink vertelt tus sen 14.00 en 15.00 uur over het or gel, waarna de diverse koren een optreden verzorgen. Dat zijn kinder koor De Dominootjes dat op geheel eigen wijze van zich laat horen, het herenkoor, dat de authentieke Grego riaans gezangen in de zondagse vie ringen verzorgt, het dameskoor, dat naast de viering op zondag ook huwelijksvieringen en uitvaarten begeledt en The Gospeltram, dat a capella eigentijdse liederen zingt in zondagse viering en elders. De mid dag wordt besloten met een samen zang van alle koren. De bekende Nederlandse zangers Maaike Widdershoven en Hugo Haenen hebben hun medewerking toegezegd aan de presentatie van De Russenoorlog, de opera die componist Ed de Boer en tekst schrijver Pip Barnard schrijven over de opstand van de Georgiërs. De presentatie is onderdeel van de herdenkingsfeesten op 5 mei en vindt plaats in de hervormde kerk van Den Burg. Andere medewer kenden zijn de tenor Aart Mate- boer, mezzosopraan Maaike Beek man, het Weidler strijkkwartet en een koor van Texelse zangers. Maaike Widdershoven en Hugo Haenen stonden als Maria en kapitein Von Trapp samen in Joop van den Ende's productie van The Sound of Music. Daar kwamen zij in contact met Ed de Boer, die voor deze musi cal de orkestbewerkingen maakte. Maaike Widdershoven (sopraan) was eerder te zien in musicals als West Side Story, Anatevka en Elizabeth. Zij was in 1999 de eerste die de Soetelieve Beurs won, de prijs voor het meest veelbelovende musical talent en ontving in 2003 de John Kraaijkamp Musical Award. In De Russenoorlog speelt zij de rol van Sarah, de Texelse dochter die zich het lot van de achtervolgde en ge wonde Georgiërs aantrekt. Hugo Haenen (bariton) kreeg grote bekendheid met zijn rollen in tv-senes als Wi/, Alexander, Unit 73 en Lmda, Linda. Ook speelde hij (hoofd)rollen in bioscoopfilms als Leedvermaak, Eline Vere en Kruimeltje. In 2003 ont ving hij de John Kraaijkamp Musical Award. Op de presentatie van de Texelse opera speelt hij de vader van Sarah, een Texelse boer, die mets met de Georgiërs te maken wil hebben. De moederrol wordt gespeeld door mezzo-sopraan Maaike Beekman. Zij was eerder op het eiland te horen in het 'Texels' concert in de serie Mu ziek Complet in theater De Kieken dief. Samen met pianisten Bas Ver- heijden en Niek van Oosterum bracht zij daar Vlinder van Pip Barnard en De nacht van Pip Barnard en Ed de Boer. Zij speelde voor Opera Trionfo de krantenverkoopster in de eerste Ne derlandse productie van de opera Les mamelies de Tirésias van Francis Poulenc en werkte mee aan een se rie CD's met vroege opera's van Mozart. Daarnaast geeft zij regelma tig liederenrecitals. Komen in de uiteindelijke opera twee Duitse soldaten voor, in het gedeelte dat in mei wordt gepresenteerd. slechts één. Deze rol - Oberschütz - wordt gespeeld door tenor Aart Mateboer. Mateboer is een veel gevraagd solist bij met name orato riumkoren. Zijn repertoire bevat Bach-cantates, de Messiah en Judas Macabeus van Handel, het Requiem van Mozart en vele andere (ook he dendaagse) oratoria. Hij zong de rol van de evangelist in de Johannes en de Lukas Passion van Bach en werkte mee aan tientallen CD-opnames. De vier zangers die aan de presenta tie meewerken, worden begeleid door het Weidler strijkkwartet, be staande uit Kees Paasen, Irene Nas, Marten Boekei en Joris Boon. Sinds de oprichting in 1987 gaf het kwartet concerten en workshops door heel Europa en maakte het opnamen voor verschillende omroepen en een CD met werk van Sjostakovitsj en UII- mann. In de opera is een belangrijke rol weggelegd voor het koor dat als in een Griekse tragedie de handelingen becommentarieert. Speciaal voor de presentatie in mei wordt een koor samengesteld uit Texelse zangers, dat vanaf januari zal repeteren. Het werk aan de opera vordert inmid dels gestaag. Sinds het voltooien van het libretto (in juni) is de componist tot ongeveer de helft van de eerste akte gevorderd met het schrijven van de muziek. Het gedeelte dat in mei wordt gepresenteerd, is inmiddels gereed en georkestreerd, zodat de zangers en musici op korte termijn kunnen beginnen met repeteren. Een week voorafgaande aan de presentatie komen zangers en musici naar het eiland om onder leiding van regisseur, componist en tekstschrijver het ge heel vorm te geven. In verband met de beschikbare tijd wordt de presen tatie een zogeheten concertante uit voering, waarbij nauwelijks kostuums of dramatische handelingen komen kijken. Dit heeft ook te maken met het feit dat de opvoering overdag in de kerk plaatsvindt en met in een thea ter, waar met licht en geluid kan wor den gewerkt. De officiële presentatie van deze Texelse opera zal door de produce rende stichting gebruikt worden om landelijk aandacht te vestigen op de première die in november 2006 zal plaatsvinden. Na een eerste serie voorstelling op het eiland, gaat De Russenoorlog het land in, waarschijn lijk met dezelfde bezetting als tijdens de presentatie. Mijn favorieten voor de titel van grootste Texelaar zijn: Dit formulier inleveren bij de redactie van de Texelse Courant, Warmoesstraat 45, Den Burg, of kosteloos opsturen naar de Texelse Courant, antwoordnummer 41,1780 VG Den Burg. U kunt uw keuze ook faxen (323000), of doorgeven per e-mail (redactie@texelsecourant.nl). De inzendtermijn sluit op 31 december De belofte hebben ze in Oude schild al een paar jaar op zak, maar tot uitvoering wil het maar niet ko men. Dinsdagavond tijdens het bezoek van burgemeester en wet houders aan het dorp, werd duide lijk dat de aanleg van het lang- gewenste bruggetje tussen de Commandeursingel en de De Witt- straat op de lange baan is terecht gekomen. 'Het lijkt wel een brug te ver', ver zuchtte wethouder Corry Heijne (fi nanciën), nadat dorpscommissie voorzitter Koos Zegers had gevraagd waar de brug bleef Volgens Heijne is het een moeilijk verhaal, omdat de aanleg van de brug was opgenomen in de woningbouwplannen van MO- Projects van Ed Momberg en later onderhevig was geworden aan di verse verwikkelingen. Kort vertaald luidde de boodschap dat de aanleg in ieder geval voorlopig met doorgaat, omdat het met was begroot in de plannen van MO-Projects en de ge meente kan er pas op zijn vroegst in 2006 geld voor hebben. Het college zat met de kwestie in de maag. omdat oud-wethouder Daan Schilling in 1999 tijdens het toenma lig bezoek aan Oudeschild had be loofd dat de brug er zou komen. Het onderwerp staat al sinds 1997 op de agenda. Burgemeester Joke Geldorp vond dat de aanleg vanwege de be lofte in de gemeentebegroting zou moeten worden opgenomen. Wat ook meespeelde, was dat tegen het dorp is gezegd dat de brug er zou zijn als de laatste nieuwe huizen in het gebied zouden worden opgeleverd en dat laatste is inmiddels gebeurd. Heijne opperde nog de mogelijkheid dat de raad apart geld vrijmaakt voor de brug als de jaarrekening wordt opgemaakt. 'Maar ik denk niet dat we miljoenen zullen overhouden', tem perde de wethouder meteen de ver wachtingen. Het college beloofde nog eens na te pluizen wat er in 1997 precies met het dorp is afgesproken. De vraag wat er moet gebeuren om de doorgang tussen Commandeur singel en de De Wittstraat toeganke lijk te houden voor brandweer, ambu lance en politie als de brug er komt bleef tijdens de avond steken in een discussie. Geldorp wees erop dat in ieder geval alle huizen goed bereik baar moeten blijven voor hulpver leningsdiensten. De Vereniging voor Bedri|fsdoorlich- ting Texel en de vakgroep akkerbouw van de WLTO verzorgen dinsdag 23 november een voorlichtingsbijeen komst voor agrariërs over het Chit- woody-aaltje, dat in een cultuurgewas op Texel is aangetroffen. De vondst van het diertje heeft gevolgen voor het bouwplan en de vruchtwisseling. Di verse deskundigen zullen er het woord voeren. Gerrit Walstra van de Planten- ziektenkundige Dienst uit Hoorn spreekt over de juridische kaders van de quarantainestatus van het aaltje. Gerard Korthals van Praktijk onderzoek Plant Omgeving (PPO) Lelystad gaat in de op de levenswijze van het aaltje, ziektebeelden bij ge wassen en wat er in de praktijk aan te doen is. Akkerbouwer Otto Smit uit de Wieringermeerten slotte geeft toelich ting op een speciaal project bij hem in de polder. Uiteraard kunnen de aan wezigen met de deskundigen en el kaar van gedachten wisselen. De bij eenkomst wordt gehouden in hotel De Pelikaan nabij De Koog en begint om 20.00 uur. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pljn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het onge vallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bereke nen van de eigen bijdrage; op werk dagen, 's avonds en tijdens het weekeinde; Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg. huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 0900-4636549. Spreekuur elke werkdag van 9 00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werk dag tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling; Parenta Kraamzorg, 0900-7273682 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12 00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2 Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844 Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11. Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting. Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs, Molwerk 31 -45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel. 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9 00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001dag en nacht be reikbaar. Jongeren Informatie Punt: vooi vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, seksuali teit, verslavingen en vrije tijd. Ope ningstijden dinsdag en woensdag var 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wil helminalaan 1Den Burg, tel. 315582 Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en vooi opvoedingsondersteuning aar ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan Den Burg. Voor aanmelding, infor matie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Zondag 21 november 2004 PROTESTANTSE KERK IN NE DERLAND: Gedachtenisdienst voor de overle denen in het afgelopen jaar Hervormde qemeente Den Burq. 9.30 u. ds. P.A den Braanker Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. C. der Nederlanden uit Oosterend; laatste zondag kerkelijk jaar, Heilig Avondmaal. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11.00 u. drs J.H. Boon uit Zelhem. Den Hoorn: 9.30 u drs. J.H. Boon uit Zelhem PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u ds. P.O. Barnard; 19.00 u. ds. F. van Helden De Cocksdorp: 11.00 u. ds. PC. Barnard. 6c in Oudeschild: 11.00 u. ds. F. van Hefct i den. tdE GEREFORMEERDE GEMEENTEil in kerkgebouw Schoolstraat, OosterLJ end: 10.00 u. en 18.00 u. leesdiens'.'. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: e ge z sm oo ide Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. d: C. Duinkerken-Visser, extra collect voor Geweldloos Samenleven Ne derland. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. dsjech G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10 45 u. The Gospefjb train, woord-communieviering JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openj bare lezing, 10.30 u.. De aarde za altijd blijven bestaan; Wachttoren studie, 11.20 u.: Kunnen we htf paradijs beërven? Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt ver zocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kar tonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedu rende lange tijd m de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten- 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strandkaap, Schilpbanck, Vroonlant. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr nl Op al onze advertenliecontraclen en aantxedingon daar toe zi|n van toepassing de Regelen voor het Advortontio- wezon van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam zoals gedeponeerd bi| do Komor van Koophandel en Fo bnehen lo Amsterdam onder nummer 41198699 Een oxompioar van do Regelen voor hot Advertontiowezon wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33.65 32.10 (outomatuch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Kinderrechten: kinderen mag je zien, niet horen. Maar wanneer wordt er dan wel naar hen geluisterd? Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Peter (muziek) 20 00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u Bart draait nog even door 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogrammal Vandaag: Slagersvrouw Meta Maas vertelt over worst en vle« 18.00 u Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 10 00 u Kerkdienst vanuit baptisten gemeente Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlands talig) 15.00 u Frans gaat het doen (muziek) 16 00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9 30 u. Hervomde kerk Den Burg 10 45 u Rooms-katholieke kerk Den Bui Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten! 20 00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma1 (herhaling van zaterdag) 18 00 u Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00iw verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00u. Country time (muziek) 19 00u. Even bijpraten met.. Wijkie va* den Berg spreekt met Anneg^ Boom over de parochiedag 20.00 u. Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2