Fraaie eenden en stevige konijnen scoren bij keuring Kotex Kielekiele TEXELSE COURANT Wat ik zeggen wou. Subsidie De grootste Texelaar Wat ik zeggen wou... Hogeberg (12) De grootste Wat ik zeggen wou. De grootste (2) Redrijvig heid John Smit in zee met makelaars Visserijkalender Simavi zoekt collectanten Medische zorg Hulpverlening Kerkdiensten oud Papier TEXELSE^COURANT Radio Texel 1Q6.1 m VRIJDAG 26 NOVEMBER 2004 Jurylid Arie Link neemt een konijn kritisch onder de loep- (Foto's Gerard Timmerman) 'Gewoon tot goed, met een paar heel fraaie exemplaren', luidde het oordeel van keurmeester Harmen Hoving over de ruime en zeer ge varieerde collectie eenden die te zien is op de tentoonstelling van Kotex, die van vrijdag tot en met zondag in het clubgebouw wordt gehouden. Bij de konijnen lag het gemiddelde niveau wat lager dan gebruikelijk, maar na het overlijden van drie prominente fokkers in een paar jaar tijd is de club zeker on tevreden over de 37 tentoon gestelde konijnen. Duikeenden, kwakers, Europese kuif- eenden, mandarijnen en diverse soorten talingen, zoals de Ameri kaanse-, de roodschouder-, de ka neel- en de marmertaling stapten rond in hun kooien. Een ongekende diversiteit, met als blikvanger twee Ik maak me zorgen, nu Piet Zoon weg is. De laatste tijd hoor en lees ik nog nauwelijks berichten over Europese of provinciale subsidie voor Texel. De subsidiekraan naar Texel lijkt dicht na het vertrek van onze vorige gemeentesecretaris. Zijn opvolger Gert-Jan Jongkind heeft de handen vol met de (re)orgamsatie van het raadhuis. Heeft dus geen tijd voor subsi dies. De oplossing? Een nieuwe gemeentelijke fondsenwerver! Mijn eerste gedachte voor die job was Jan Kuiper. Als directeur van EcoMare sleepte hij de afgelopen jaren miljoenen Europese euro 's naar ons eiland. Maar Jan heeft ongetwijfeld zijn handen vol en voelt zich prima tussen de zee honden Na een berichtje op de kabelkrant over een 'water project' bij Sint Donatus, werd mij direct duidelijk wie het best de Texelse subsidiekar kan trekken: kampioen subsidiewerving Mare van Rijsselberghe. Als onderne mer en bestuurslid van de stich ting Sint Donatus wist Marc in het verleden tien-, zo niet honderd duizenden guldens en euro 's los te peuteren van diverse subsidie verstrekkers. Dat is razend knap. En wat Mare flikte voor Donatus, dat moet toch ook voor de ge- mr Kutger van Vclzen meente Texel kunnen? Dus Gert- Jan. neem nog één ambtenaar aan Voorlopig echt de laatste. Want dit is er één, die zich dub bel en dwars terugverdient. Nog wel een kleine opmerking over de PR, Mare De gewone burger is niet van gisteren. Vertel in de lokale media dus gewoon dat )e slim bent geweest Dat mag best En verdedig de ruim 14 mille subsidie voor e water- project niet met de uitleg, dat lammetjes water drinken uit de sloot. En dat er in kaas slootwa ter zit (met dank aan de kabel krant) Het is natuurlijk prachtig dat je aan de hotemetoten van het waterschap, de provincie of een Europese subsidievers trekker /e plannen zo verkoopt. Maar de gewone man snapt wel hoe het zit. Mag ik tenslotte nog een tip ge ven, Marc? Ik loop al enige tijd met een ideetje voor Europese subsidie ten bate van ons eiland Met een project over schone Waddentucht. Dat ademen lam metjes in de wei in, en bij kaas zit het in de gaten. Kunnen we daar wat mee, zo'n 'luchtproiect'? Wil ie de gemeente 'es helpen daar mee een paar miljoen binnen te slepen? Reacties: mrrutgervanvelzen hotmail, com grote casarca-eenden. Vooral het fors gebouwde mannetje had de goedkeuring. De keurmeester die uit het Friese De Tike naar Texel was gekomen om te keuren beloonde de woerd met de eerste F (fraai) Een dergelijk grote collectie had de Fries maar zelden bij elkaar gezien en het jurylid nam uitgebreid de ti|d elk exemplaar dat was ingezonden door Finka van der Kraan en Sander de Ridder grondig te bekijken. Verderop bestudeerde collega Arie Link uit Delft de koni|nen die door zes Kotex- leden waren ingezonden. Klaas van der Meer, Sander Boeijen, Jan Dijker, Kei Flooijberg. Sjaan Zeeman en Toon Flaastrecht hadden hun best gedaan hun Sallanders. Rexen, Black and Tan's, Chinchilla's en Poolse dwerg konijnen zo goed mogelijk voor de dag te laten komen. Link bestu deerde hun pels, onder meer op kleur, onregelmatigheden, dichtheid en lengte en keek kritisch naar het type en de bouw van de konijnen. Ook de uiterlijke verzorging had zijn aan dacht. Allemaal aspecten die meetel len inde jurering. Dat er streng wordt gekeurd ondervond het jonge lid Kei Flooijberg. wiens konijn goed scoor de op vrijwel alle onderdelen, maar uiteindelijk drie kilo te zwaar werd bevonden. Flij zal zijn dieren dus op dieet moeten zetten. Nog met zo lang geleden stonden er in de Kotexhal een paar honderd ko nijnen, maar met het overlijden van Stendert Tjepkema, Wil Rijk en Joop Veldkamp - samen goed voor de helft van de inzendingen - is er een gat gevallen Terwijl nieuwe leden nog met vooraan staan om hun konijnen te showen. Maar de 37 konijnen die dit weekend zijn te bewonderen zijn er alweer twintig meer dan een jaar geleden, zodat de stemming bij Kotex is omgeslagen. Volop variatie was er ook bij de kip pen, waar de Flollandse krielkip, de Koekoek en de Australorps pronkten, ingezonden door Peter van der Gracht en Toon Flaastrecht, De tentoonstelling is vrijdag geopend van 20.30 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Uitslagen: Fraaiste haan/hen categorie grote hoenders: eerste prijs en tweede pri|S Peter van der Gracht; fraaiste haan/hen cat dwerghoenders eerste prijs Toon van Haastrecht, fraaiste ram/ voedster klasse groot en midden eerste en tweede prijs Sander Boeijen, fraaiste ram/voed ster klasse dwerg: eerste prijs Jan Dijker, tweede pnjs Toon van Haastrecht, derde prijs Klaas van der Meer: fraaiste woerd/eend eer ste prijs Sander de Ridder, tweede pri|S Finka van der Kraan, derde prijs Sander de Ridder Gemeenteprijs Finka van der Kraan. De Tjepkema wisselbeker voor beste konijn uit ei gen fok Jan Dijker. Kotex beker (meeste pun ten voor vijf dieren van éen ras. Peter van de Gracht De Nederlandse Konijnenfokkers Bond verleende Jan Dijker en Toon van Haastrecht en officiële toekenning. Dezelfde toekenning werd Peter van der Gracht, Sander de Ridder en Finka van der Kraan verleend door de Ne derlandse Bond van hoenders, dwerghoen ders, sier- en watervogels. Niet alleen komen er dagelijks stembriefjes binnen voor de ver kiezing van de grootste Texelaar, de redactie wordt ook regelmatig geconfronteerd met commentaar op de verkiezing. Elders in deze krant zijn ingezonden stukken te lezen van Gré Dros en Michel Binsbergen, die achtereenvolgens een lans breken voor Gerrit de Haan (wel genomineerd) en de Spikerkoning (niet genomineerd). Maar ook blijken er enkele foutjes te zijn geslopen in het vrijdag 19 november gepubliceerde overzicht van genomineerden. Al direct na het verschijnen van het overzicht van genomineerden was het commentaar niet van de lucht. Dat varieerde van 'volslagen onzin' tot 'een prachtig initiatief' tot 'een speelse manier om kennis te nemen van een belangrijk stuk lokale ge schiedenis'. Veel mensen misten hun eigen favo rieten of waren het niet eens met de uiteindelijke keuze. 'Hoe konden jul lie die nu vergeten?' was een veel gehoord commentaar. Of, vergelij kend: 'Hoe konden jullie die er nu tussen zetten? Dat slaat echt hele maal nergens op.' Daarbij wordt ech ter voorbijgegaan aan het feit dat vrij wel alle personen op de lijst ook wer kelijk door een of meerdere mensen zijn genomineerd. Gedurende zes weken, van 7 september tot 12 okto ber. heeft de redactie via de krant opgeroepen namen in te sturen, een oproep waaraan velen gehoor heb ben gegeven. Aan de hand van de genoemde namen werd de lijst met genomineerden samengesteld, aan gevuld met enkele minder voor de hand liggende - met name histori sche - figuren. Veel mensen geven samen met hun stem ook een stemverklaring en vul len de zeer summiere informatie die bij de lijst van genomineerden was afgerukt aan met interessante, vaak ook minder bekende, feiten. De re dactie beraadt zich nog op een ma nier om deze informatie te benutten, maar alle extra aanvullende informa tie blijft welkom. Vrouwen Ook het aantal vrouwen op de lijst leidde tot commentaar. En inderdaad, de vrouwen zijn ver in de minderheid, slechts twaalf van de honderd. Bij de landelijke verkiezingen lag dit percen tage echter nog lager (twintig van de tweehonderd), zodat er ook gecon cludeerd kan worden dat vrouwen een belangrijker rol in de Texelse ge schiedenis hebben gespeeld dan lan delijk het geval was Als lid van Natuurmonumenten zou ik willen vragen wat deze vereniging voorheeft met het Hogeberggebied. Het meeste land in het Hogeberg gebied is in handen van Staatsbos beheer en Natuurmonumenten. Deze organisaties ontvangen heel veel geld voor het programmabeheer voor dit gebied. Door deze manier van han delen gaan beide organisaties voor bij aan de cultuurhistorische warden van het gebied. Beide organisaties zijn van huis uit goede natuur beschermers, maar slechte landschapbeschermers. Zo blijkt uit hun optreden voor het Hogeberg gebied, waar zij nieuwe weggetjes willen creëren, waar niemand op zit te wachten. Wil iemand zijn ego soms wat oppoetsen? Wat voor meer waarde levert het op? Waarom moet zo'n prachtig cultuurhistorisch ge bied op de schop? Alleen het onder houd van tumwallen is hard nodig, daar zou u zich volledig voor moeten inzetten. Afgelopen week las ik in een dagblad: 'Vrij wandelen is lastig in het "ver- hokte" Nederland. Onverharde zand paden op het platteland verdwijnen. Er voor in de plaats komen "lollige wandelroutes" Einde citaat. Geachte natuurbeschermers, hier zit ten wij echt niet op te wachten. Wij willen het landschap Hogeberg be houden zoals het nu is en zoals het al lang is Geef de schapenboeren meer ruimte voor het beheren van hun grasland, zodat er voldoende kwalitatief goed gras komt voor hun schapen. Door uw starre beleid zul len de schapenboeren op den duur verdwijnen en hun schapen uiteraard ook. Heeft u dan uw zin? Natuurmonumenten bestaat volgend jaar honderd jaar. Mede dankzij de leden, vergeet dat met. Op 30 novem ber houdt Natuurmonumenten een ledenbijeenkomst in EcoMare en ik zou willen zeggen leden, komt allen en laat uw stem horen. Eric Menkveld spreekt een openingswoord Terug blikken en vooruitkijken. Terugblikken kunnen we overslaan, dat zit wel goed. Laten we alleen vooruit kijken. Menno Stam, lid Natuurmonumenten, Den Burg. Ook werden wij gewezen op enkele schoonheidsfoutje in het overzicht. Zo staan Gijs en Johan Dumker niet van links naar rechts afgebeeld, maar precies andersom, wat ook het geval is bij Martinus Langeveld en Sijbrand Keyser. En de Bouw- en Houtbond FNV van 'ome' Thijs Molenaar heet al sinds enkele jaren FNV Bouw. Het grootste, want meest gehoorde, probleem betreft evenwel de defini tie van het begrip 'de grootste' Door dit begrip echter ruim te interprete ren. kan ook het probleem van het met elkaar vergelijken van onverge lijkbare personen worden overko men Van Dale definieert 'groot' aller eerst als 'van meer dan middelmatige afmetingen' Daarmee kan dus ieder een die op welke manier dan ook meer dan middelmatig is, 'de groot ste' worden genoemd. De namen van de honderd geno-min- eerden zijn na te lezen op de website www.texelsecourant.nl. Tot het eind van het jaar kunt u uit deze geno mineerden een keus maken, ledereen mag vijf personen noemen, waarbij elke stem even zwaar telt (de volg orde waarin u de namen noemt, is dus met van belang). Uw stem kunt u inleveren bij de redactie van de Texelse Courant, Warmoesstraat 45, Den Burg, of kosteloos opsturen naar de Texelse Courant, antwoord nummer 41, 1780 VG Den Burg. U kunt uw keuze ook faxen (323000), of doorgeven per e-mail (redactie@ texelsecourant.nl) De inzendtermijn sluit op 31 december. De verdiensten van Gemt de Flaan als één van de grootste Texelaars wer den in de krant van vri|dag 19 novem ber wel heel summier weergegeven Ik zou daar graag nog het volgende aan toevoegen: Gerrit de Flaan (en zijn vrouw) waren hoogstwaarschijnlijk de eersten ter wereld die zich het lot van de zeehon den aantrokken. Leme 't Hart kwam bij hen in de leer, al wil ze dat niet meer weten. Hij heeft weten te voor komen dat de wierpakhuizen in Oudeschild werden gesloopt en heeft met kracht de oprichting van het Mantiem en Juttersmuseum gestimu leerd. Hij stichtte de Oudheidkamer en ging persoonlijk bij mensen langs om daarvoor spullen te verwerven. Hij was de medemotor achter de actie om schapenboeten te behouden en te restaureren. De Haan had een scherp oog voor het unieke van de Texelse cultuur en het landschap. Zijn gedrevenheid werd hem indertijd niet in dank afge nomen door het gemeentebestuur. Hij werd behoorlijk vaak tegenge werkt en heeft letterlijk moeten 'sappelen' om ondanks die tegen werking en het gebrek aan visie zijn idealen te verwezenlijken. Daarbij zocht hij nooit de publiciteit Ik vind dat hij als geen ander van onschatbare waarde is geweest voor de bewustwording van Tesselaars van het belang van de eigen cultuur en het landschap. En, wat ik ook be langrijk vind voor het predikaat 'de grootste': het was een integer en goed mens. Voor mij is hij de groot ste. Een anekdote: Op een dag diende zich onverwacht hoog bezoek aan in EcoMare, in de begintijd daarvan. Een hoogwaardig heidsbekleder van de provincie, meen ik. Aan één van de medewer kers. op besmeurde laarzen aan het werk in een vuile overall, vroeg hij waar hij 'meneer de directeur' kon vinden. 'Dat ben ik', was het ant woord. De man was wat van zijn stuk gebracht, maar Gerrit niet, hij bleef rustig zichzelf. Gré Dros, Den Burg. Aangenaam verrast was ik de naam Nol Binsbergen te vinden tussen de honderd genomineerden voor de ver kiezing van de grootste Texelaar. Binsbergen van de feugels, maar ook van Zien is kennen, het werk dat in vele drukken in bijna 100.000 exem plaren is verspreid. Toch is bij de keuze éen grote naam over het hoofd gezien: die van de Spikerkoning Met zijn vlugschrift Een toekomstbeeld van Texel en Den Hel der (oktober 1945) had hij de ge meente een duur stedebouwkundig bureau kunnen uitsparen en vele ar tikel 19-procedures in ander, voor Texel heilzaam, werk kunnen omzet ten. Michel Binsbergen, Den Burg. Het kopen van een huis is een hele onderneming. Dat begint al met de bezichtiging, waarbij de woning van binnen en van buiten wordt be keken. Voor een uitgebreide eerste kennismaking hoeft de aspirant koper straks de stoel niet meer uit. Filmer John Smit richt zijn camera nu ook op woningen die worden aangeboden door de drie 'grote' Texelse makelaars. De filmpjes zijn vanaf half januari te zien op nieuwe site www.texelsehuizentv.nl. Het hebben van een website is mets bijzonders meer en ook het aanbod van makelaardij Eelman Van Heer waarden, Texel Vastgoed en Ing. Jan Duin Makelaardij is via de digitale snelweg te zien. Tot dusver worden daarop foto's van de woningen afge beeld. 'Maar een kort filmpje, waar bij de kijker een rondje om het huis maakt, het uitzicht kan beoordelen en door alle vertrekken wandelt, geeft een veel betere indruk', vertelt Smit. Voor zijn nieuwe website heeft hij geïnvesteerd in speciale lenzen en andere apparatuur Daarmee maakt hij filmpjes van anderhalf tot twee minuten, die door de voortschrij dende techniek op elk gewenst mo ment waar dan ook op beeldscherm Dit jaar staat er maar één Texelse kotter op de visserijkalender van Flying Focus. Het is de TX29 van de firma Drijver die met noordwester storm op maandagochtend het Schulpengat uitstoomt op weg naar de visgronden. De visserijkalender kost €9,50 en is te verkri|gen in de boekhandel of via website www.flying focus.nl. zijn te bekijken. 'Het is bijvoorbeeld erg praktisch voor overkanters die hier een vakantiehuisje willen kopen. Dan hoeven ze voor een eerste indruk niet helemaal naar Texel. Maar ook voor Texelaars op zoek naar een per manente woning lijkt het me makke lijk.' Ook het toenemend gebruik van internet is voor de drie eerder ge noemde makelaars aanleiding om op regelmatige basis gebruik te maken van de diensten van Smit. De nieuwe website wordt via een link verbonden met de websites van de makelaars en de populaire site wwwtexeltv.nl, waarop Smit allerlei Texelse filmpjes vertoont. De hulporganisatie Simavi, die finan ciële steun verleent aan projecten ter verbetering van de gezondheid van de allerarmsten in Azië en Afrika, is voor Texel op zoek naar collectanten voor de collecteweek in april. De or ganisatie is zowel op zoek naar een collecte-organisator, als naar wijk- hoofden en collectanten voor de dorpskernen. Geïnteresseerde vrijwil ligers kunnen contact opnemen met Eelco Koekoek van Simavi in Haar lem, tel. 023-5530382 of via e-mail- adres ekoekoek@simavi.org. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkun dige hulp is via ëén van de volgende telefoonnummers informatie te krij gen over het pijnspreekuur op zater dagen. zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer ver meld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86. Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bereke nen van de eigen bijdrage: op werk dagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Parenta Kraamzorg, tel 0900-7273682 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17 30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelmmalaan 1Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs, Molwerk 31-45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel. 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Hel der, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoude lijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatnxlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Be! de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001dag en nacht be reikbaar. Jongeren Informatie Punt: voor vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, seksua liteit, verslavingen en vrije tijd. Openingstijden dinsdag en woens dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, tel 315582. Zondag 28 november 2004 Eerste advent PROTESTANTSE KERK IN NE DERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. H.J. Oortgiesen uit Ede. Hervormde gemeente Waal, Koog. Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. J.H.H. Hoeks tra uit Velzen Zuid, Heilig Avond maal. De Koog: dienst in Den Hoorn. Den Hoorn: dienst in Den Hoorn. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: dienst in De Cocks- dorp. De Cocksdorp: 10.00 u. ds. P.C. Barnard, Waddendienst, mmv Maar- tenscantorij. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuur- baeck, Verlaet, Duykerdam, Mid delton, Buytengors. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenrnl Op ol onzo adveftenüeconlraclon on aanbiedingen daar toe zijn van too passing de Regelon voor het Advertentio- wezen van do Stichting ROTA. gevestigd to Amsterdam zoals gedeponeerd bi| do Kamer «an Koophandel en Fa- bnehen to Amsterdam end er nummer 41198699 Eon exemplaar van do Regelen voor het Advertentiowozen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (automatisch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Oudeschild: dienst in De Cocks dorp. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat Oosterend: 10.00 u. en 18.00 leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10.45 u. thema-f viering, gezamenlijke koren. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open <1 bare lezing, 10.30 u.: Communica sl tie -. binnen de gezinskring en me God; Wachttorenstudie, 11.20 u rr 'Trek het land door'. Als je deelt met de arme, zie je Jezus in de ogen. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u. Bart draait nog even door 22.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: De tewaterlating vand di nieuwe veerboot 18 00u. Muziek met Marco 20.00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezind y gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00u. Natuurwijzer 13 00 u Noud draait deur (Nederlands talig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Ba Maandag: 18 00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (her "'I haling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u Reggae on the move (muziek) 23 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 19.00 u. Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u Raadsvergadering (rechtstreek W( vanuit het gemeentehuis) aansluitend: Radio Noordhollafl Woensdag: 17 00 u Pietelepote (kinderprogramma! (herhaling van zaterdag) 18 00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadsvergadering (herhaling v: dinsdag) aansluitend: Radio Noordhollar j Donderdag: 18 00u. Country time (muziek) 19.00 u. Leitmotiv, een programma ovf theama's Vanavond, covers Johnny Cash. 20 00 u Radio Noordholland KJ: Keurmeester Harmen Hoving met het pronktuk van de eendententoonstelling, een Casarca.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2