Showbizz, drugsmaffia en Chi beheersen leven Antoinette van Rossum Texelse schrijft boek over eigen leven Schagens willen verder met handmatig rapen Nieuwe actie 't Horntje tegen Potvis ffflMWBMfcWaW»- bifcrcsts MS TEXELSE COURANT' Wat ik zeggen wou. Smit speelt sterk Raadsvergadering Boerderijen Brand jachthaven Sportvissen <v,m «,',UÏ**ïs.<; 5 v t' DINSDAG 30 NOVEMBER 2004 )e bewoners van 't Horntje geven ■un strijd tegen de nieuwbouw van Ie Potvis nog met op. Om te laten Jen hoe hoog het logeergebouw van iet NIOZ wordt en hoezeer dat vol lens hen afsteekt tegen de be- taande bebouwing van de buurt, rachten ze vrijdagochtend met be- iulp van een hoogwerker een uubskist naar 9,38 meter boven het saaiveld, dezelfde hoogte als onge- ir de helft van de nieuwe bebou- ing krijgt. 'Ik dacht in Den Hoorn al het licht uit ging', spotte actie- rder Henk Dekker, die even van 1 ijn werk was weggeglipt om een 'I ijkje te nemen. Ook andere buurtbe woners toonden zich geschrokken j ver de hoogte van het nieuwe ge- Im hun bezwaren kracht bij te zet- an, heeft de werkgroep die de actie •gen de nieuwe Potvis leidt vorige eek handtekeningen opgehaald in «buurt. Van de 81 hoofdbewoners, esamen 49 huizen bewonen, had- en er vrijdag al 70 getekend. De ieeste anderen hadden hun steun al '?i se' lat h oerc in een eerder stadium toegezegd, al dus de actievoerders, die verwachten dat uiteindelijk slechts twee bewo ners de petitie met zullen tekenen, onder wie de architect van het plan. Overigens wijzen de leden van de werkgroep erop dat niemand op 't Horntje onder druk is gezet om te tekenen. De brief die huis aan huis werd bezorgd, bevat de zinssnede: 'Wanneer u geen bezwaren hebt te gen de nieuwbouwplannen: niets ondertekenenen., even goede vrien den!!' Sinds 28 oktober ligt de bouwvergun ning ter inzage op het gemeentehuis. De naaste buren van de Potvis, die samen de werkgroep vormen, laten weten 'zeker' bezwaarsschriften in te zullen dienen en zo nodig ook bij de provincie, de Rechtbank in Alkmaar en de Raad van State. Het bezwaar betreft daarbij onder meer de massa liteit, het volgens hen veel te grote aantal van 79 wooneenheden en de hoogte van het gebouw. 'Wij zijn niet tegen het plaatsen van honderd of honderdvijftig woningen op 't Horntje, maar trek die dan bij de buurt en maakt er één dorp van, in plaats van een naar binnen gekeerd gebouw in de vorm van een campus.' Tijdens de competitieavond van biljartvereniging De Doorstoot in De Cocksdorp bleek Joost Smit zijn oude vorm weer terug te hebben. In twee prima partijen tegen Piet Zijm en Herman Laan toonde hij zich van zijn goede kant. Samen met Martien Boon en Piet Zijm speelde hij tevens de hoogste serie met tien caramboles. De spannendste partij was die tussen Fred Klok en Wil Homan, die pas in de laatste beurt werd beslist. Homan moest in zijn nabeurt zeven caramboles maken, maar bleef op zes steken. De laatste werd op een haar na gemist. Uitslagen J Smit-H. Laan 2-0, W Homan-R Steenhuizen 1-1, F. Klok-M Former 0-2, K. Weel-M. Boon 0- 2, J, Smit-P. Zijm 2-0, H. Laan-M Former 0-2, F Klok-W Homan 2-0, K Weel-P Zijm 2-0, M Boon-M Former 0-2 Willem Anton en Albert Schagen willen hun kokkelbedrijf voortzet ten als duurzaam en kleinschalig Texels schelpdierbedrijf. Texels Belang is van plan vanavond tij dens de gemeenteraadsvergade ring een motie in te dienen, waarin steun aan de beoogde nieuwe bedrijfsvorm wordt verleend. Door het nieuwe schelpdiervisserij- beleid mogen de Schagens niet meer mechanisch op kokkels vissen. De broers hebben het plan opgevat om met beugels handmatig kokkels te gaan rapen, maar daarvoor hebben ze vergunning nodig van het ministe rie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. Texels Belang pleit er in haar motie voor dat burgemees ter en wethouders bij het ministerie een verzoek indienen om de gebroe ders de benodigde vergunning te verlenen. Volgens Willem Anton Schagen zouden hij en zijn broer op die manier tegemoet gekomen kun nen worden voor de verplichte beëindiging van hun huidige bedrijf. 'Het liefst zou ik morgen alweer aan de slag gaan, maar daar zijn nu de mogelijkheden niet voor.' Het nieuwe beleid staat toe dat 5 procent van de aanwezige kokkelbestanden in de Waddenzee door handkokkelaars mogen worden opgevist. Zij moeten daarvoor wel toestemming hebben van het ministerie. Texels Belang beroept zich in de motie op het kleinschalig historisch medegebruik dat in 2001 tijdens de laatste trilaterale Waddenzee conferentie in het Deense Esbjerg door Nederland, Duitsland en Dene marken werd erkend De plannen van de gebroeders Schagen passen vol gens de kiesvereniging binnen de doelstellingen van het begrip. Texels Belang baseert zich ook op de inter nationale Verklaring van Stade waarin is verwoord dat de belangen van de lokale bevolking niet onredelijk mo gen worden benadeeld door plannen om de Waddenzee te beschermen. Handmatig op schelpdieren vissen is volgens de kiesvereniging ecologisch verantwoord en er wordt geen schade aan de natuurwaarden toege bracht. 'Een duurzaam en kleinscha lig Texels schelpdierbeleid betekent ook een uitbreiding van het Texels product en het versterkt het Texelse imago van rust, ruimte en natuur.' De Schagens hebben visserijvereniging DETV eveneens steun gevraagd voor hun toekomstplannen. Van het hui dige bedrijf dat beëindigd moet wor den, leefden vier families. Vanavond (dinsdag) vergadert de ge meenteraad vanaf 19.30 uur in het raadhuis in Den Burg. De vergadering is openbaar en wordt uitgezonden via Radio Texel. De agenda luidt als volgt: 1Opening en mededelingen 2. Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling agenda 4. Vaststelling besluitenlijst 19 oktober 5. Benoeming commissievoor zitters 6. Vergaderschema 2005 7. Besloten en openbare verga deringen 8. Agenda-opbouw raadsverga deringen 9. Onderzoeksopdracht rekenka mer monumenten- en schapen- boetenbeleid 10. Jaarverslag rekenkamer ge meente Texel 11Uitgangspunten en werkwijze rekenkamer gemeente Texel 12. Tuincentrum Eureka 13. Meningspeiling werelderfgoed 14. Najaarsbestuursrapportage 2004 15. Invoering verordening cliënten participatie 16. Invoering verordening hand having WWB met handhavings- plan 17. Stichting Jeugdtandverzorging Texel 18. Vaststelling nota integraal jeugdbeleid gemeente Texel 'Wat jij wil(t)' De verhalen lezend over wat te doen met de leegstaande stolpboerderijen, dacht ik dat het wellicht een idee is deze boerderijen te gebruiken als kleinschalige woonvormen voor de ouderen op Texel en dan voor diverse groepen ouderen. Vooral voor de groep ouderen met een lichte of ma tige vorm van dementie zou dit een goede plaats zijn voor dag-, week- of weekendopvang. Zo kunnen demen teerden een goede laatste tijd op Texel krijgen. Daarmee kan echtge noot of familie ontlast worden, we tend dat er ergens dichtbij een warme plek is voor degene waar je van houdt en waarmee je het grootste deel van je leven hebt doorgebracht. Wetend dat er een plek is waar partner of ouder in goede handen is, waar je elk moment op bezoek kunt en van de Texelse omgeving kunt genieten. Er kan een dagindeling gemaakt worden gemaakt die bij iedereen past, waar goed gekwalificeerd personeel werkt, dat bekend is met de specifieke pro blemen van de diverse vormen van dementie en dat de alledaagse pro blemen en moeilijkheden in overleg met de familie kan overnemen. Hier bij kunnen de specifieke vormen van de stolpboerderij behouden blijven. Er kan zelfs gedacht worden aan een moestuin waar bewoners die daar zin in hebben en die dit aan kunnen een zinvolle dagbesteding hebben. Er zijn vele woonvormen denkbaar, maar het gaat er toch vooral om dat de oudere dementeerde een veilige en mooie laatste woonplaats kan heb ben op zijn eigen mooie Texel. Henk Veldhuizen, Den Burg. 19. Beleidsgestuurde contract financiering 20. Eerste wijziging verordening voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Texel 21. Ingekomen stukken 22. Rondvraag 23. Sluiting VERVOLG VAN PAGINA 1 vrijdagochtend in opdracht van Rijks waterstaat de restanten van de sche pen gelicht. Duiker Gert-Jan Bet- sema verleende daarbij assistentie. De restanten van beide schepen wer den daarna na het opslagterrein van Daalder bij de asfaltmolen gebracht. Volgens Stephan Kikkert van Rijks waterstaat is met behulp van de skimmer (soort stofzuiger voor op het water) zo'n tweehonderd liter diesel van het water gehaaldDe rest van de 800 tot 900 liter die de Waypoint One in de brandstoftanks had zitten, is verbrand. Rijkswaterstaat liet direct na de brand de diesel van het water halen om vervuiling van het milieu te voorkomen. De schade aan het mi lieu valt mee volgens Rijkswaterstaat. De brandweer heeft het vuur nog vanaf het water bestreden met be hulp van een bootje uit de vere nigingshaven. maar het was al snel duidelijk dat beide schepen verloren waren. Doordat het seizoen voorbij was, waren beide vaartuigen van de havenmeesters donderdagavond met beschikbaar. De ene was in zijn ge heel voor onderhoud naar de dealer en van de ander was de motor weg voor onderhoud. Nico Tessel en Rein Kuyper bleven met een dertiende en een negen tiende plaats bij de naselectiewed- strijden voor het Nederlands kam pioenschap kustvissen ruim binnen de selectie. Na drie wedstrijden van elk twee uur, die gehouden werden op het strand tussen Callantsoog en Groote Keeten, bleken de twee Texelse vissers bij de beste twintig te horen. Voor hen staan zaterdag 18 december nog drie wedstrijden in Zeeland op het programma. Nico Tessel ving 264 centimeter vis en behaalde 30 klassementspunten. Rein Kuyper ving 226 centimeter vis en kreeg 39 punten. De winnaar van de wedstrijd ving 367 centimeter (11 punten). Imgaan met sterren. Rolletjes in Hollywoodproducties, mis- ikte ondernemingen, bedreigingen door de drugsmaffia en wartgemaakt in de roddelbladen. Ingrediënten uit het bewo- - jen leven van Antoinette van Rossum. De Texelse, onlangs nog het nieuws vanwege haar rechtszaken tegen mediagigant vdemol en farmaciereus Pfizer, besloot haar levensverhaal op schrijven. 'Ik wil mensen laten zien dat het in het leven draait m Chi, om levenskracht. Mijn Chi heeft me geholpen om schijn- aar onoverbrugbare hindernissen te nemen. Het boek is be- loeld als een soort leidraad om mensen te helpen bij het over- innen van hun problemen.' op hun Sfarmakers-concept, waarbij jong talent de kans werd geboden door te breken in de showbizz. Een slepende juridische strijd was het gevolg. Dat de bewering van Van Rossum en Mögling niet op lucht is gebaseerd, blijkt uit het feit dat gere nommeerde advocatenkantoren de zaak op zich hebben genomen. Mo gelijk komt de kwestie eind van deze maand tot een ontknoping: dan tref fen beide partijen elkaar voor het gerechtshof van Amsterdam. Ook in de strijd tegen farmaciereus Pfizer is het een David tegen Goliath- verhaal. Het machtige farmaceu tische concern deed er in de afgelo pen jaren van alles aan om de lastige Texelaars van zich af te schudden, maar slaagde daarin niet. Inzet: de licenties voor de wereldwijde verkoop van Claire Fisherproducten. Ook in deze zaak zien bekende advocaten brood. Hoewel het gevecht tegen Pfizer doorloopt, lijkt er toch een che misch zonnetje achter de wolken vandaan te komen. Eerder dit jaar deed Pfizer de rechten voor de ver koop van Claire Fisherproducten over aan de Belgische farmaceut Omega Pharma. Dit bedrijf beschikt formeel alleen over de verkooplicenties voor Duitsland, niet voor de rest van Eu ropa. 'Ze hebben toenadering ge zocht en het is met onwaarschijnlijk dat er in de toekomst een samenwer king ontstaat', aldus Muller. Rode draad In het boek vertelt Van Rossum haar levensverhaal aan vrienden die haar op Texel bezoeken. Zijdelings komt tevens het leven van partner Michael Mögling aan de orde, die in de tijd dat het tweetal gescheiden van elkaar leefde ook geen alledaags leven leidde. Rode draad in het boek is de Chi van Van Rossum. Deze term is afkomstig uit de traditionele Chinese geneeskunde en staat voor algehele levensenergie of spirituele energie. Er zou een zelfhelende werking van Chi uitgaan en een ieder zou zijn lot po sitief kunnen beïnvloeden met deze levensenergie, om zo succesvol en gelukkig te worden. De Texelse hoopt dat haar ervaringen en haar tips om Chi positief aan te wenden anderen kunnen helpen hun doel te bereiken. Het boek is, zoals ook het persbericht al vermeldt, geen literair werk. On danks de spirituele boodschap is het ook geen moeilijk doorworstelbaar manuscript geworden, maar een vlot leesbaar boek. Hier en daar is het flink geromantiseerd en mogelijk wat aangedikt, teneinde de boodschap goed te doen overkomen bij de doel groep. Die zal ongetwijfeld genieten van dit af en toe ontroerende verhaal, waarin een jong, naief meisje wordt geconfronteerd met list en bedrog en ondanks alle (zakelijke) tegenslagen overwint en gelukkig wordt. Niette min is de 310 pagina's tellende bio grafie ook voor Texelaars leuk om te lezen, omdat een deel van het verhaal zich op Texel afspeelt en er ook Texelse 'figuranten' en locaties in voorkomen. Beautyqueen De 44-jarige Van Rossum begint haar levensverhaal op de huishoudschool waar zij er al van droomt om de wijde wereld in te trekken. Aangetrokken door de wereld van 'glitter en gla mour' komt zij in Amsterdam terecht en wordt ze in 1976 verkozen tot Miss Young Noord-Holland. Daarna richt de Texelse zich op een carrière als model en actrice en bemachtigt zij in 1978 een rolletje in John Lantings Theater van de Lach. In de tussentijd krijgt de in De Cocksdorp geboren Van Rossum een kortstondige affaire met Michael Mögling, wiens ouders in die tijd een tweede huis op Texel bezaten en waar Antoinette huis houdster was. Ze beschrijft de wilde stapavonden die ze met de moeder van Mögling beleefde. Het duurde vaak uren voordat Michaels moeder op het idee kwam om uit te gaan. Maar als ze dan eindelijk na anderhalf uur optutten gereed was, wasergeen houden meer aan. Vaak was ik zo moe van het werk. dat ik op de bar in slaap viel, omdat ik het tempo van mijn toenmalige bazin niet bijhouden kon. Een bezoek aan India, waar ze een baantje regelt als assistente van een Indiase filmproducent, geeft haar in spiratie voor haar Claire Fisher Cosmetica. De acteurs worden niet voorzien van een dikke laag founda tion, maar krijgen een versgemaakt plantenmengsel opgesmeerd om er beter uit te zien voor het oog van de camera. Als ze vervolgens zelf enorme last krijgt van huidallergie, gaat Van Rossum experimenteren met zalfjes en kruiden Claire Fisher wordt geboren. Terwijl zij verkering heeft met Bert, de zoon van de be roemdste barkeeper van Texel, zo schrijft zij, trouwt Mögling en wordt hij vader van een dochter. Zakelijk zijn er wel banden en Mögling neemt de productie van de Fisherproducten op zich. Drugsmaffia Als het eerder succesvolle bedrijf van Mögling bijna ten onder gaat en haar relatie met Bert stukloopt, pakt Van Rossum haar koffers en vertrekt naar Het Gooi. Daar wordt ze chauffeur van Linda de Mol. Tijdens een vakan tie naar Hollywood, komt de Texelse in contact met Sylvester Stallone, die haar probeert te versieren. 'Sly' wordt echter afgewimpeld door de nuchtere eilandbewoonster Landelijk kwam Van Rossum diverse malen in het nieuws als de manager van Monique Sluyter, de blonde seks bom die failliet ging en banden zou hebben met louche onderwereld figuren. Zij wees haar manager aan als zondebok en Van Rossums naam was meerdere malen terug te vinden in de roddelbladen. In het boek geeft de Texelse haar visie op dat verhaal. Duidelijk wordt dat Monique S zo als zij in Claire's Chi wordt beschre ven, zich inlaat met duistere figuren, zoals Ralph B die connecties zou hebben met de Erven van Klaas Brumsma, een van de grootste misdaadsyndicaten in ons land. Als er een zakelijk conflict tussen Van Rossum en Sluyter ontstaat, ruimt Van Rossum het veld. Later hoort zij via de politie dat er serieuze plannen waren om haar het zwiigen op te leg gen. Monique Sluyter en Ralph B. worden opgepakt en vervolgt we gens deelname in een criminele orga nisatie, Uit angst voor represailles vlucht Van Rossum eerst naar Texel en verdwijnt zij vervolgens voor en kele maanden naar Amerika, Doodsengel De periode dat de paden van Mögling en Van Rossum elkaar weer kruisen en zij opnieuw verliefd worden, wordt uitvoerig beschreven. Beiden zijn zowel zakelijk als privé in een diep dal beland en proberen samen de draad weer op te pakken. Daarin speelt de dood van Möglings 7-jarige zoontje grote rol. Beiden zien die als het tra gische noodlot dat hen weer bij el kaar bracht. De wijze waarop de va der met de dood van zijn zoontje omgaat, wordt aangrijpend beschre ven en zal menig Texelaar doen te rugdenken aan het bewuste ongeluk in 1995 dat een einde maakte aan het jonge leven van Mike. De impact van dat ongeval was groot. ...(Het leek alsof hij plotseling toch weer ademde, en ik tipte met een papieren zak doekje voorzichtig een beetje bloed weg, dat uit zijn neus liep. Dat doekje met zijn laatste bloed bewaar ik tot op de dag van vandaag in een kastje dat hij nog op de kleuterschool heeft ge schilderd en aan mij cadeau heeft gedaan. Starmaker In 1997 komt Van Rossum op het idee voor een televisieformat rond aanstormend talent. Er worden door het hele land sessies gehouden, waarbij Jong talent zijn kunsten kan vertonen en een fotoreportage kan laten maken. Ook in Duitsland wordt het Starmaker-concept verder uitge werkt en in Düsseldorf wordt een cultuur/mediacentrum ingericht. Doordat de kosten aanzienlijk hoger zijn dan de opbrengsten, eindigt ook dit zakelijke avontuur in een debacle. Op de koop toe wordt het duo kort gegijzeld door criminele geldschie ters, die Mögling met een pistool bedreigen en Van Rossum een wurg contract onder de neus duwen. op een avond verschenen de beide 'zakelijke leidersop de voet gevolgd door zes duistere Oost-Europeanen. Op een niet mis te verstane manier werden onze medewerkers in be dwang gehouden, Michaels huis sleutel en bnl werden afgepakt en hij werd naar de kamer ernaast ge bracht, waar een van die figuren met een pistool onderzijn neus zat fe spe len. Mij werd een contract onder de neus geduwd, waarmee ik afstand deed van mijn artiestenaam en mijn rechten op Claire FisherIngrijpen van de politie voorkomt erger. Daarna keert het tweetal terug naar Texel en wordt gewerkt aan de relaunch van Claire Fisher. Behalve het levensverhaal van An toinette van Rossum bevat het boek een bijlage met praktijkvoorbeelden, waarin Claire Ftsher haar lezers voor houdt welke oefeningen zijzelf doet om te ontspannen en hoe zij met rouwverwerking omgaat. De tweede bijlage bevat een gidsje, waann ver schillende spirituele stromingen en begrippen worden toegelicht. Nederlandse vertaling Hoewel de Duitse versie ook goed te volgen is voor Nederlanders met enige kennis van de Duitse taal, komt er volgens Ralf Müller wel een Neder landse vertaling. 'We zijn met diverse uitgeverijen in gesprek en waarschijn lijk komt er in mei een Nederlandse versie op de markt.' Voor die tijd is het boek vermoedelijk ook op Texel te koop. 'We willen met de Texelse boekhandels bespreken om op het eiland een aantal Duitse exemplaren in de winkels neer te leggen. Ik denk dat dat wel gaat lukken.' De bekend heid van de Texelse Antoinette strekt zich echter verder uit. In maart van het komende jaar wordt haar levens verhaal vermoedelijk ook in het Itali aans vertaald. Dat is een van de re denen dat zij met partner Michael Mögling is verhuisd naar Zwitserland. 'Antoinette en Michael zullen zeker een jaar in Zwitserland blijven om bij te komen van alle hectiek. Bovendien ligt dat land centraal ten opzichte van Duitsland, Italië en Frankrijk, waarop Claire's Chi zich vooral zal richten.' Tekst Louise van der Sluis .wbl f <(ii»nr>iyrftt M- Krrv» ifiuu^ruüyi *i r, u» w. •.C.-«M,|W„|.|..,I, rfw'lk. u-néx uoij'jwIui'Nrirr tomslag van het boek, waarvan binnenkort de tweede druk verschijnt. woinette van Rossum. Op Texel Ster bekend als Netje, maar in Duits- Bé populair als de grondlegger van B C/a/re F/sher-producten. Natuur- Bsmetica, die bij onze oosterburen B de apotheken aan de man werd Bbracht en populair werd bij Honderdduizenden vrouwen. Onder Bar artiestennaam brengt Van Bssum nu haar levensverhaal in het Bits op de markt. Zij doet dat met Benspartner Michael Mögling, die Beneens een deel van zijn leven be- MOttrijft. Het boek Claire's Chi, (Jtbenskraff werd in oktober gelan- Wterd op de Frankfurter Buchmesse, Bgrootste boekenbeurs van Duits- IJnd. Uitgeverij Silberschnur startte ®eteen voorzichtige oplage van vijf- Bzend stuks De interesse bleek Bxtt. Tientallen Duitse journalisten lortten zich op het boek, dat de in- oductie vormt van een nieuwe lijn 'aire Fisher-producten: Claire's Chi, srtcht op de welnessmarkt die in uitsland aan terrein wint Daarbij is *1 aandacht voor spirituele zaken J i ontspanningsproducten. Volgens S'knemer Ralf Müller, die zich •éral bezighoudt met de verkoop en de distributie van de Claire's Chi- producten, is de interesse enorm. 'De komende weken wordt het boek be sproken in damesbladen als Tina en Bella. Dat zijn tijdschriften met een oplage van respectievelijk één mil joen en vierhonderdduizend exem plaren. Ook de Bildam Sonntag gaat een Wellness-weekend met Claire verloten en aandacht besteden aan het boek', aldus Muller. De PR-ma- chine, aangestuurd door Mögling zelf, draait op volle toeren. Onwaarschijnlijk Zo onwaarschijnlijk als het op handen zijnde Duitse succes veel Texelaars wellicht in de oren klinkt, zo onwaar schijnlijk is ook de levensloop van Van Rossum Dat maakt het echter niet minder waar. Wat veel mensen in hun hele leven niet meemaken, be leefde zij in de afgelopen 25 jaar. De rechtszaken tegen Endemol en Pfizer zijn daar voorbeelden van. De media gigant werd door Van Rossum en Mögling voor de rechter gesleept, nadat die het televisieprogramma Idols op de markt bracht. Volgens de Texelaars was dat format gebaseerd Claire Fisher, alias Antoinette van Rossum, verblijft voorlopig in Zwitserland.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 11