teso Heeft u al een idee voor Ouwe Sunderklaas? Sint betaalt deel bioscoopkaartje Bos en Duin 1000 m2 Film Agenda 'NIJP! lhXLLSE JJ COURANT Excursies Christmas carols en Georgische zang Nieuwe organisatie Eenakterfestival i Ondernemers samen op kerstshow Eureka Bijvoet exposeert in Noordduyne Geen basketbal Live-muziek in 't Biervat Kerstmarkt in Den Burg Cursus reanimatie Hoogwater te Oudeschild Restaurant - Brasserie Voor een lekker en gezellig diner a la carte. J» Bibliotheek zoekt kerstattributen Tafeltje-dek-je zoekt bezorger KART1NG TEXEL vjan Keijser Kampeercentrum TCVUI CC 7 7 VRIJDAG 3 DECEMBER 2004 Zondag 5 december: In de Slufter gaat om 11.00 uur de excursie'Door het zout van de zee' van Staatsbosbeheer van start. Opgave en inlichtingen bi] EcoMare. tel. 317741. Muziek- en Dansschool verzorgt december twee workshops voor mgliefhebbers. Zaterdag 18 de- :ember worden vanaf 10.15 uur be- lende en minder bekende Christmas ■o!s ingestudeerd onder leiding van Jirigente Ellen Verburgt. Voor belang- ^fctellenden wordt een lunch met een jMfngels tintje geserveerd in hotel Den Miurg. De cursisten geven om 16.00 •jur een openbare presentatie in de JKloopsgezinde kerk van Den Burg. MOeelname kost €15,-. Wie ook aan de Hunch wil meedoen, betaalt €7,50 Hextra. Bop maandag 27 december is er een Hrorkshop waarbij traditionele Geor- ■■jische liederen worden ingestudeerd. H)at gebeurt onder leiding van Levan HSoliadze, één van de vijf zangers en Hnuzikanten van het ensemble jjltereoni. Deze workshop begint om Hl3.30 uur, de kosten bedragen HS12.50, inclusief consumptie. I/oorverdere inlichtingen en inschrij vingen kan contact worden opgeno men met de Muziek- en Dansschool, 313493 of e-mail info@mdt- lexel.nl Het is nog ver weg, maar de voor bereidingen voor het Eenakter festival, dat op 6 en 13 november Zeven Texelse bedrijven bundelen lun krachten om samen een grote kerstshow te organiseren. Deze wordt onder de naam Kerst Culi- lair op vrijdag 10, zaterdag 11 en Izondag 12 december gehouden bij k tuincentrum Eureka in polder Het Noorden. De ondernemers willen bezoekers de kans bieden 'culinaire en sfeervolle nspiratie voor de kerstdagen' op te toen. Daartoe is onder meer een xoefkamer ingericht, waar prakti sche tips worden gegeven. De koks ian cateringservice Ruud Boom ge en ter plaatse een kookdemon- ilratie en Arnold Looyer demon streert hoe bonbons te maken, indere bedrijven die op culinair ge- »ed actief zijn, zijn groente- en fruit- andel Van Etten, slagerij Beverdam n iisboerderij Labora. Voor wie op ledinggebied wensen heeft, toont toby Dogger van bontcouture Martin (arlas haar nieuwe collectie kleding accessoires van 'verantwoord »nt'. !e medewerkers van Eureka hullen iet hele pand met kerstgroen en an- lere versierselen in kerstsferen. Er is en 'kerstterras' waar bezoekers unnen bijkomen met koffie, choco- idemelk, koek en gebak. Ook erw- ensoep, oliebollen en roomijs met ersen en slagroom kunnen worden lesteld. Op zondag laat Clown Max sjn goochelkunsten en trucs zien. let tuincentrum en de vogel- en irchideeentuin zijn tijdens de show ratis toegankelijk (op vrijdag en za- irdag al vanaf 9.00 uur). De demon- traties worden vrijdag van 17.00 tot d.OO uur gegeven en zaterdag en iondag van 12.00 tot 17.00 uur. Eu- ';ka is gevestigd aan de Schorren- 2005 in theater Klif 12 wordt ge houden, zijn alweer van start ge gaan. De organisatie is in handen van Ina Schrama, Aris van Zeijlen en Cor van Heerwaarden, die als (mede)organisator, speler, regis seur of gastheer ook bij de meeste voorgaande afleveringen betrok ken waren. Het drietal neemt de taken over van de Welzijns- stichting. De organisatoren richten zich op een breed gezelschap potentiële deelne mers. 'We zijn op zoek naar groepen, het hoeven geen bestaande vereni gingen te zijn. We hopen met name op belangstelling van jongeren. Ze mogen bekende eenakters spelen, maar ook zelfgeschreven stukken', aldus Van Zeijlen. Deelnemers kun nen zich opgeven bij Klif 12 (tel 319633). Het is de negende keer dat het festi val wordt gehouden. De eerste keer was in oktober 1981ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Rederij kerskamer UDI uit Den Burg. Het werd een succes, net als het festival dat vijf jaar later bij het 80-jarig be staan werd gehouden. Toen UDI ter ziele ging, nam een werkgroep het over en volgden festivals in 1988, 1990 en 1992. In 1994 was de be- Texelaar Floris Bijvoet is een van zes exposanten, van wie tot en met 31 januari werken te zien zijn in Noordduyne, Centrum voor Gees telijke Gezondheidszorg aan de Huisduinerweg 5 (naast het Gemini Ziekenhuis) in Den Helder. De zes exposanten hebben ieder hun eigen stijl en materiaal gebruikt. Zo zijn er portretten in olieverf gemaakt en aquarellen in verschillende stijlen. Blikvanger is het olieverfschilderij van een zittende vrouw van Tonnie Bus. Alle zes kunstenaars zijn mensen met een psychiatrische achtergrond, die woonachtig zijn in de kop van Noord- Holland. Het grootste gedeelte van deze expositie is eerder te zien ge weest in de bibliotheek in Hippoly- tushoef. Van Bijvoet zijn aquarellen van vlinders te zien. De andere exposanten zijn Tonnie Bus (grote schilderijen van vrouwen), David Steysel. Petra Pronk, Floor Fraenkel (portretten in olieverf) en Annelies Pool (een zeezicht en een bloemen- aquarel). De meeste schilderijen zijn te koop. Noordduyne is op werkda gen geopend van 8.30 tot 17.15 uur. langstelling te gering, maar de nieuwe groep organisatoren die in dat jaar samen met de Welzijnsstichting de fakkel overnam, zorgde ervoor dat er in 1996 weer wél een eenakter festival was Twee jaar later lukte dat door een krappe personele bezetting bij de Welzijnsstichting weer niet, maar een nieuwe poging het festival nieuw leven in te blazen, kreeg in 2000 met zes groepen ruim respons. Ook het publiek toonde zich enthou siast, want de zaal van Klif 12 puilde uit, reden om het festival vorig jaar - toen door acht gezelschappen werd opgetreden - over twee zondag middagen te spreiden. De wedstrijd tussen De Mareis en De Hoppers, die zondag in de Burge meester de Koninghal zou worden gespeeld, gaat met door. De tegen stander heeft afgezegd. Ondertussen is duidelijk geworden dat de Texelse basketballers bovenaan de ranglijst staan, met 14 punten uit 7 wedstrij den. FAC en Stedebroec verzamel den ook 14 punten, maar hadden daar respectievelijk één en twee wed strijden meer voor nodig. Adam Ricketts en José de Bloois tre den zaterdag 4 december op in café Voor de vierde keer op rij organi seert de Stichting Folklore Texel dit jaar een kerstmarkt. Deze wordt gehouden op zondag 19 december en duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Mede dankzij de medewerking van veel vrijwilligers zegt de organisa tie erin te zijn geslaagd een 'gezel lig en afwisselend programma' op te stellen. Naast de kerstman, die zijn opwach ting maakt met een arrenslee, is er ook veel levende muziek, waaronder een zogenoemde streetparade. Kin deren kunnen leuke spelletjes doen en er worden mandarijnen uitge deeld. Ook gratis is de glühwein, waaraan volwassenen zich kunnen laven rond één van de vele vuur- korven. De Groeneplaats en omge ving staan vol marktkramen, die vol gens de organisatie worden bemand 'door een goede mix van hobbyisten en bedrijven die hun waar aanbie den'. Ook veel winkels zijn tijdens de markt open. Wie een kraam wil huren, kan contact opnemen met Lies Kooiman, tel. 312530. Hobbyisten betalen een la ger tarief. Voor vragen, opmerkingen en suggesties is marktmeester en contactpersoon Gerard van der Kooi bereikbaar via tel. 06-20405406 De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt donderdag 13 januari een cur sus reanimeren. Er wordt geoefend met poppen en er wordt informatie gegeven over alles wat met reani matie te maken heeft. Deelnemers ontvangen een certificaat en een beademingsdoekje, kiss of life. De cursus wordt van 9.30 tot 12.30 uur gegeven in De Buureton. Deelname kost €10.-. Voor opgave en inlichtin gen, SWOT, tel. 312696. 't Biervat in De Koog. Het Texelse duo speelt een mix van jazz, pop en blues. Het concert duurt van 17.00 tot 21.00 uur. De toegang is gratis. Dat geldt ook voor de borrelhapjes die worden geserveerd. Vrijdag 3 december: In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een cabaretvoorstelling van Hetty Heyting. De entree be draagt €13,50. In de café-brasserie van De Linde boom op de Groeneplaats wordt het maandelijks Cabaret-café gehouden, waarin het lokale nieuws wordt be sproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Speciale gast is het duo Ricketts en De Bloois, dat een muzi kaal optreden verzorgt. Cabaret-café begint om 20.30 uur, de toegang is gratis. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van The Incredibles (aanvang 18.45 uur), deel twee van Bridget Jones (19.00 en 21.30 uur) en The Manchurian Candidate (21.45 uur). Zaterdag 4 december: De KNRM verkoopt vanuit het boot huis in De Koog tulpenbollen ten bate van de nieuwe reddingboot van De Koog. De verkoop duurt van 10.00 tot 16.00 uur Jacob Bakker (tel. 317339) bezorgt de bollen eventueel ook gra tis aan huis. Om 15.00 uur en om 16.00 uur begint in de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg tussen Den Burg en Oudeschild een bierproeverij. Kosten €5,- per persoon. Het muzikale duo Adam Ricketts en José de Bloois treedt van 17.00 tot 21.00 uur op in café 't Biervat in De Koog. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van Model Racing Texel. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van The Incredibles (aanvang 13.30.16.00 en 18.45 uqr), Pluk van de Petteflet /ó.3) t'ii]£.t£ u^r)„.deel twee van Bridget Jones (19.00 en 21.30 uur) en The Manchurian Candidate (21.45 uur). Zondag 5 december: Van 12.00 tot 13.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van The Incredibles (aanvang 13.30,16.00 en 18.45 uur), Pluk van de Petteflet (14.00 en 16,15 uur), deel twee van Bridget Jones (19.00 en 21.30 uur) en The Manchurian Candidate (21.45 uur). Maandag 6 december: In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20.30 uur) en deel twee van Bridget Jones (20.30 uur). Dinsdag 7 december: In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50. inschrijven (liefst met maat) tussen 19.30 en 20 00 uur. In hotel Opduin in De Koog begint om 20.00 uur de jaarlijkse leden vergadering van Koninklijk Horeca Nederland, afdeling Texel In Cinema Texel draaien The Manchurian Candidate (aanvang 20.15 uur) en deel twee van Bridget Jones (20.30 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Nadere infor matie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 03 10.47 en - u. Za. 04 0.10 en 11.30 u. Zo. 05 0.44 en 12.30 u. Ma. 06 1.40 en 13.34 u. Dl. 07 2.50 en 14.50 u. Wo. 08 4.26 en 16.50 u. Do. 09 5.14 en 18.04 u. Vr. 10 6.25 en 19.16 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 5 december op om 08 35 uur en gaat onder om 16 26 uur. 5 decem ber laatste kwartier Omdat 12 december dit jaar op zondag valt, wordt Ouwe Sunder klaas gevierd op zaterdag 11 de cember. Ondanks dat dit dezelfde dag is dat de rouwdienst en de bijzetting van prins Bernhard plaatsvinden, kan het feest ge woon doorgang vinden. Het valt buiten de rouwperiode, die eindigt met de bijzetting van de prins, en is bovendien geen officiële feest dag, zo meldt de gemeentelijk woordvoerder Frans Hopman. Om het geheugen wat op te frissen en voor degenen die nog geen idee hebben waar ze volgende week over moeten spelen, publiceert de Texelse Courant hierbij een kort overzicht van gebeurtenissen uit het afgelopen jaar. In de krant van dinsdag worden de programma's van de verschillende dorpen gepu bliceerd. Brandweer moet ambtseed afleggen; bestuurscrisis in schietsportvereni ging; ontwikkelingsbeeld Noord-Hol land; Kabeltex biedt zelf internet aan; feestmiddag voor gouden echtparen; Sinterklaas vergeet ook de bezoe kers van Cinema Texel niet. Zater dagavond 4 en zondagavond 5 de cember draagt de Goedheiligman twee euro bij aan ieder kaartje. Dat betekent dat een bezoekje op beide avonden EUR5.50 per persoon kost. Het programma is niet veranderd. 'The Manchurian Candidate' is van regisseur Jonathan Demme, be kend van films als 'Silence of the lambs' en 'Philadelphia'. Sterren als Denzei Washington, Meryl Streep en Liev Schreiber werkten mee aan deze thriller, die gaat over de na sleep van de Golfoorlog. Nadat Sgt. Raymond Shaw, zoon van de mach tige senator Eleanor Shaw, als held terugkeert naar zijn eigen land, kun nen de andere leden van zijn pelo ton zich eigenlijk niet herinneren wat bij precies gedaan heeft voor zijn onderscheiding. Kapitein Bennett Marco, die 's nachts wordt gekweld door vreemde en angstaanjagende dromen, besluit Shaws bezigheden te onderzoeken en ontdekt dan een schokkende waarheid, die het Witte Huis in gevaar brengt. 'The edge of reason' is het vervolg op de kaskraker 'Bridget Jones's diary'. Hierin krijgt de kijker het ant woord op de vraag; wat gebeurt er na een happy end? De film begint op het moment waarop het eerste deel eindigde, met Bridget (een rol van Renee Zeelweger) zielsgelukkig in de armen van Marc Darcy (Colin Firth). Meer dan deze beheerste, behulpzame en tolerante man, die haar zelfs haar kleine jaloezietjes kan vergeven, kan ze niet wensen. Maar wanneer Mare een nieuwe as sistente krijgt, slaat de twijfel toe en ziet Bridget zich al ingeruild tegen deze langbenige schone Ook nog een week te zien in Cinema Texel is 'The Incredibles'. een Ne derlands gesproken film van de makers van 'Toy story', Monsters Inc.' en 'Op zoek naar Nemo'. Hoofdpersoon in deze hilarische film is Bob Parr, ooit één van 's we relds grootste superhelden, die da gelijks tegen het kwaad vocht. Nu is hij een getrouwd man met drie kinderen en vecht hij in een 9-tot-5- baan bij een verzekeringsbedrijf te gen de verveling en de vetrollen. Een succes is ook 'Pluk van de Petteflet'. gebaseerd op het be roemde boek van Annie M.G Schmidt, waarin de achtjarige Pluk met zijn kleine rode kraanwagentje probeert te voorkomen dat de Torteltuin bij de Petteflet plaats moet maken voor een vogel museum. Maandag draait vanaf 20.30 uur een 'sneak preview', een film die nog met officieel uit is en waarvan de ti tel tot het laatste moment geheim blijft. scholeksterstand naar historisch dieptepunt; zorgen overstijging aan tal daklozen; ijsbaan op Groene plaats; verplaatsen jeugdherberg ver loopt moeizaam; nieuwe bank in Parkstraat; huizen op middenterrein Oost; benzineoorlog in Den Burg; ge bruik vrijkomende boerderijen ter dis cussie; Medische Post blijft dicht; Paul van Dijk komt met eigen dran- kenlijn; Texelpop afgeblazen; Rabo bank 100 jaar; Radio Royaal gaat commercieel; CD-Rom over Texels landschap; rookverbod in raadhuis goed nageleefd; Waddenzee op lijst werelderfgoed?; Texel Zingt groot succes; Adri Westerlaken valt van Traanroeier; volksdansers vieren jubi leum; wat doen we met de Groene plaats?; politieauto's krijgen appara tuur voor reanimatie; woningstichting koopt kerkgebouwen Oosterend; Texelaar in Welstandscommissie; alle post naar de raadsgriffier; geen disco meer in Question Plaza, strandex- ploitanten willen zandsuppletie; brand verwoest viskar Lange Ben; WV heeft minder werk door groei internet; architecten willen eiland bouwmeester; nieuwe hulpstrand vonder van onbesproken gedrag; penningmeester Kotex doet greep in clubkas; Texel ooit domein van grottenleeuw; TVO waarschuwt voor teveel concurrentie in centrum Den Burg; weinig belangstelling voor speakerscorner; milieuprijs voor bui tendienst De Bolder; LAN-party in Bosch en Zee; bestuur Ronde om Texel wil gezelligheid terug; nieuw internetcafé; schoonglasverzekering bij Luilak In De Koog; NS-kaartjes- automaat in wachtlokaal TESO; Texel mag zeshonderd nieuwe huizen bou wen; Time Out gesloten in verband met asbest; enquête over nieuw raadhuis; rotonde bij De Waal; Den Hoorn presenteert toekomstplan; eerste steen nieuwe kantine SVO; lamsvleesdag in Den Hoorn; rekenka mer mist toekomstvisie op jeugd beleid; ruïne van Coba de Waal op geruimd; toeristen betrekken bij inrichten Groeneplaats, Dirk Hakze schildert op het strand; duo eist mil joenen van multinationals; megavoor- stelling jarige Muziek- en Dans school; Cor Ellen terug naar Maritiem Museum; eerste vrouw bij trekker- trekwedstrijden; Menno Siebinga naar WK escrima; weer koeien op Land bouwdag; drankverbod op straat geldt niet meer overal; Welzijns stichting gaat niet failliet; golf van in braken overspoelt eiland; kelder raadhuis onder water na regenval; Gerrie Plaatsman even gemeente bode. Mantje koopt bankgebouw Binnenburg; plan voor wandelpaden op Hogeberg; Texel Culinair in De Koog; maïslabyrint op de Knm; toren hoge nieuwbouw B en B; dreigende openbare verkoop concertvleugel; niercentrum in Oosterend; waterlei ding breekt op drie plaatsen, verbod op borstvoeding maakt reacties los; beeldentuin wordt steeds meer pret park; Hoornder feest in ere hersteld; SBS6 controleert restaurants, eet- rubriek roept reacties op; fietswegen- wacht; dolfijnen in Waddenzee; lib retto opera over Georgische opstand klaar; jachthaven kan de drukte niet aan; vechtpartijen verstoren uit gaansleven De Koog; VOC-schat in tuin familie Roos; filmopname Johan bij de vuurtoren; politiek wil zes peuterspeelzalen houden; vitaal Texel neemt heft in eigen hand; problemen rond nieuwbouw op Hogeberg; ab rupt einde aan kokkelvisserij; voorzit ter Standaart stapt op na conflict met burgemeester; Texelse Courant houdt verkiezing voor grootste Texelaar; dne wereldkampioenen sportambas- sadeur; 't Horntje protesteert tegen Bakkenweg 16$ Ven Hoorn tel. 315541 (bij de Fonteimnol) 1 Grote indoor speeltuin (m«t terras) I Spelen, klimmen, klauteren, glijden en springen. Dagelijks geopend van 10.00 - 18.00 uur. Ook voor kinderfeestjes! De Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. De openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg is op zoek naar zelfgemaakte kerstartikelen als kaarten, ballen, sterren en kerst stallen. Deze worden van 13 decem ber tot begin januari tentoongesteld in een speciale vitrine. Mensen die hun werk voor deze presentatie in bruikleen willen afstaan, kunnen con tact opnemen met de bibliotheek, tel. 312743 De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) zoekt een bezorger voor de Warme Maaitijdvoorziening Texel, in de volksmond ook wel bekend als 'Tafeltje-dek-je'. Hij of zij brengt maal tijden rond in de Mars in Den Burg. Van de maaltijdvoorziening wordt veel gebruik gemaakt door senioren en gehandicapten. De voorziening is alleen in stand te houden door de medewerking van vele vrijwilligers, waaronder de bezorgers van de maaltijden. Voor inlichtingen en aan meldingen kan men terecht bij de SWOT, Beatrixlaan 43, Den Burg, tel. 312696. nieuwbouw Potvis; Rabobank maakt meer dan een miljoen winst; WET-live nieuw popfestival; wat te doen met vrijkomende agrarische gebouwen?; Texelse jongeren zijn stevige drinkers; enquête over herbenoeming burge meester; vuurtoren opnieuw geschil derd; stampij over vergunning op trekje Mokweg; tentoonstelling over niks in Tusse de Banke; pleidooi voor onderhoudsfonds schapenboeten, tewaterlating Dokter Wagemaker; onzekerheid over toekomst vuurto ren; dorp-tegen-dorp; creatieve dui zendpoot maakt zich bezorgd over toekomst artistiek Texel; Texelfonds voor lokale goede doelen; koopprijs grens huizen staat weer ter discussie; Harry Bakker mag nieuwe schapen- boet bouwen; Texels Belang wil veer boot op plantaardige olie laten varen; lespakket over lokale historie; ge meente stopt met ontwerpen van ge bouwen; NK dammen voor dames in De Lindeboom OEN BURG AKENBUURT 14 - TEL 313921 1 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 11