2 Plezier en beleving bij Texelse Jostiband Raad stelt oordeel over Werelderfgoed tijdje uit 'Besloten eetclub' mag niet in cateringbedrijf Kielekiele TEXELSE COURANT Wat ik zeggen wou. Doorzetten Geen bezwaren tegen rotonde Collectief overleg GroenLinks en PvdA Hogeberg (14) Wat ik ■.eggen wou.. Hogeberg (15) Wachten op convenant ministerie Condoléanceregister voor prins Bernhard Twaalf Balcken in horecalijst van aanbevolen cafés Medische zorg Hulpverlening Kerkdiensten oud Papier TEXELS E^COU RANT Radio Texel Of), VRIJDAG 26 NOVEMBER 2004 'Onder moeders paraplu' en andere Nederlandse evergreens galmden dinsdagavond door de muziekschool, waar het Spelorkest een optreden verzorgde. De Texelse Jostiband is samengesteld uit verstandelijk ge handicapte bewoners van het Maartenhuis en de Texelse Reede. Onder leiding van docente Imme Wassink musiceerde het gezelschap enthousiast en vol overgave. En er was hard gestudeerd, want het gezel- Afgelopen zondag zorgde Jolanda Beuving vooreen formi dabele prestatie door wereld kampioen fitness te worden in het Duitse Northeim. Zij werd daar verkozen als de beste van alle categorieén. Miss World Fitness Overall, na in juni dit jaar al Miss Universe Fitness te zijn gewor den. Stel je voor: een Texelse Miss World Fitness! Nou ja. het voelt Texels, want Jolanda is op Texel opgegroeid en woont te genwoordig in Uithoorn waar ze haar sportschool Total Body runt. Een doorzetter, die Jolanda, met volgens de kenners dus de mooi ste body ter wereld Het succes van Jolanda herinnert mij ruw aan het feit dat het de cember is. De maand van gezel ligheid, van Sinterklaas en kerst. Van lekker eten en drinken. Van...aankomen Ik weet met hoe het u vergaat, maar als ik dan weerzo 'n fikse maaltijd ach ter de kiezen heb, barst ik van de spijt. Want al dat lekkers gaat op de verkeerde plaatsen zitten. Als ik zo de stromen Texelaars wekelijks richting sportschool en FITT zie gaan, voel ik me in ieder geval minder eenzaam in mi/n strijd. Stiekem loer ik wel eens naar binnen in zo'n sportzaal. Da 's een lekker gevoel, kan ik u melden Dan zie ik mijn strijd makkers hijgend en puffend op de hometrainer of loopband. Vaak met zo'n cardioband om, want het mag niet te hard gaan Dan vat je te snel af en is de sport school je weer te snel als klant kwijt. Anderen beproeven hun geluk bij wonderdokter Hetty van Dijk. Als voormalig huisarts in Oosterend geniet zij het vertrou wen van velen en ze heeft zelf ervaring met de strijd van het af vallen. Met haar NASA-systeem (jawel, ontwikkeld voor astronau ten) komt bij ieder consult weer de waarheid aan het licht. Heb ik me gehouden aan het dieet of niet? Waar u en ik in het nieuwe jaar ook mee van start gaan om de pondjes eraf te krijgen, het komt eigenlijk allemaal op hetzelfde neer. Doorzettingsvermogen. Net als bij Jolanda. Want iedereen voert zijn of haar eigen strijd op ieders eigen niveau. De één wordt kampioen, dan ander haalt zijn of haar streefgewicht. Maar laten we er eerst nog maar een maandje van genieten. Ik schenk mijzelf nog een borrel in. Januari lijkt voorlopig nog heel ver weg. Reacties: mrrutgervanvetzen hotmail.com schap wilde op deze open les wel goed voor de dag komen. Een keer of twintig per jaar komen ze bij elkaar en maken ze muziek op trommels, keyboard, triangel en andere instru menten. Wie de groep een beetje heeft gevolgd, kon horen dat de mu zikanten flink vooruitgang hebben geboekt. Er wordt geïmproviseerd en ze bedenken zelf stukjes muziek. Maar wat vooral van de groep af straalde was het plezier en de bele ving van de muziek. (Foto Gerard Timmerman) Tegen de minirotonde op de krui sing Pontweg-Rozendijk zijn geen bezwaren ingediend. Het college verwacht daarom dat de aanleg vóór de komende zomer een feit kan zijn. Om de rotonde te kunnen aanleggen, moeten stukjes agrarische grond worden aangekocht. Met eén der betrokken eigenaars is nog geen overeenstemming bereikt, maar wet houder Corry Heijne verwacht dat dit spoedig zal lukken. Met de aanleg is een bedrag van bijna €400.000.- ge moeid. De helft daarvan wordt be taald door de provincie uit het zoge heten GDU-fonds waarmee werken die in het belang zijn van de ver keersveiligheid worden gesubsidi eerd. De rest komt voor rekening van de gemeente zelf De steunfracties van GroenLinks en PvdA bereiden voortaan met elkaar de raadsvergaderingen voor. Ze starten daarvoor met ge zamenlijk overleg op de donder dagavond die vooraf gaat aan een raadsvergadering. De samenwerking heeft volgens de oppositiepartijen vooral een prakti sche reden. 'We hebben vaak bezoek en dat hoeft nu maar één keer te ko men'. aldus raadslid Eric Hercules. PvdA en GroenLinks blijven hun voor bereidingen op de commissiever gaderingen gescheiden voorberei den. Het gezamenlijk overleg voor de raad heeft plaats in de Raadskelder aan de Groeneplaats en begint om 20 00 uur. Hetzelfde geldt voor het overleg voorafgaand aan de com missievergaderingen. Bnovn >jn ktr- Huitvn jn d. «,-xLa.ik Eén dezer dagen kreeg ik de discus sie over de groene weggetjes in het Hogeberggebied onder ogen en ik meen mijn minder serieuze reactie, zij het uit een heel andere invalshoek, hieraan te moeten toevoegen. In de jaren dat ik aan het Schilderend woonde (tot 16 oktober 1945) geno ten wij regelmatig van dit wandel gebied tussen de tuinwallen. Dicht bij huis, want vanuit onze tuin, uitkomend op het Slingerwegje, lie pen we langs het voetbalveld en ach ter de TEM-centrale zo de groene weggetjes in, om iets verderop op een splitsing te kiezen welk wegge tjes we zouden nemen. In de oorlogsjaren liepen we door tot het punt vanwaar we de Duitse scheepskonvooien met sperballons erboven konden zien (stiekem met onze verrekijker) en soms zelfs een aanval van de Tommies op die kon vooien. 'Niet teveel boven de tuun- wal', waarschuwde mijn vader dan, 'want een verdwaalde kogel is zo bij je.' Een heel andere sport in de groene weggetjes was wel dat we met meer dere jongens stelletjes beslopen, en daarmee het risico liepen een pak op je bast te krijgen van een in zijn be zigheden gestoord manspersoon. Aan één weggetje, inmiddels door de Pontweg geamputeerd, heb ik wel een heel bijzondere herinnering. Langs dat weggetje vluchtten we de avond van 7 april 1945, op het ge rucht dat de Russen vanaf De Waal een tegenaanval gingen onderne men, vanuit het op 6 april gebombar deerde Den Burg, in de richting van Zuid-Haffel, onder het gieren van de granaten die in de richting van De Waal en de Eierlandse polder werden afgeschoten. In Zuid-Haffel vonden we gastvrij onderdak bij de familie Vendel. Tenslotte: natuurlijk moeten de weg getjes In het Hogeberggebied behou den blijven, zonder er een toeris tische attractie van te maken. Met alleen een bord 'verboden voor "brom"fietsers'. Wim Kalkman, Den Helder. Er wordt heel wat gepraat en ge schreven over de Hogeberg. Allemaal prima hoor, maar de gemeente heeft drie jaar terug al een beslissing ge nomen. De reden voor het verplaat sen van Stayokay naar het B-veld van Texel'94 was het ontlasten van de Hogeberg. Met het plan daar nu weer allerlei wandelpaden te maken en deze weer te belasten, spreekt de gemeente zichzelf tegen. Hoe heet zulk beleid? Of is het misschien één van de secundaire voorwaarden van Harry Wuis, die het wel prettig vindt om er in de toekomst, als er een in oude stijl opgetrokken boerderijtje staat, met zijn gasten (twintig, geloof ik) te wandelen. Ik zou willen zeggen: gemeente, doe hier niet aan mee, houd u zich aan de eerste beslissing en handen af van het mooiste stukje oud Texel, U kunt het alleen maar verknoeien. Huug Snoek, Den Burg. Prins Bernhard was een graag geziene gast op het vliegveld Texel. Zoals hier, tijdens het vliegfeest in 1981, druk in gesprek met burgemeester en mevrouw Engelvaart. (Foto archief Texelse Courant) De gemeente Texel heeft naar aan leiding van het overlijden van prins Bernhard een condoléanceregister geopend. Dit register is dagelijks, tot en met de dag van de uitvaart dienst, van 9.00 tot 16.00 uur te tekenen in de hal van het gemeen tehuis. Op dinsdag 7, woensdag 8 en don derdag 9 december is het gemeen tehuis ook 's avonds van 19.30 tot 21.00 uur geopend. Het register ligt vrijdagavond (vandaag) tot 20.30 uur in de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg. Daarnaast is een exemplaar beschikbaar in verzorgingshuis Gollards in Den Burg. De registers kunnen ook op verzoek ter inzage worden gelegd. Hierover kan contact worden opgenomen met Rom van Schaik, tel. 362151 Op internet is een condoléanceregisterte tekenen op de website www.komnk lijkhuis.nl. Vlaginstructie De gemeente volgt de vlaginstructie voor rijksgebouwen. Dat betekent dat op alle openbare gebouwen de Ne derlandse vlag halfstok, zonder wim pel, wordt uitgestoken. Op zondag wordt met gevlagd. De vlaginstructie in verband met de verjaardag van prinses Catharina-Amalia komt te vervallen. Ouwe Sunderklaas De rouwdienst en bijzetting van de prins vinden plaats op 11 december, de dag dat Ouwe Sunderklaas wordt gevierd. Ouwe Sunderklaas kan ge woon doorgaan, omdat het buiten de rouwperiode valt, die eindigt met de bijzetting. De gemeenteraad houdt haar kruit over de vraag of de Waddenzee wel of niet moet worden aange meld voor de Werelderfgoedstatus nog een paar maanden droog. De raad besloot dinsdagavond te wachten met het geven van een oordeel op een convenant dat het Overlegorgaan Waddeneilanden (OOW) en bij de Waddenzee be trokken ministeries gaan opstellen. Dat convenant, toegezegd door mi nister Veerman van Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit (LNV) op de bijeenkomst voor raadsleden op Ter schelling, moet de zorg wegnemen dat plaatsing op de lijst van de Unesco tot extra regelgeving en be lemmeringen leidt. Het moet ook de economische rechten in het Wadden gebied vastleggen. Het OOW en de ministeries willen het convenant in het voorjaar presenteren, zodat de raden van de eiland- en walge- meenten rond de Waddenzee hun mening kunnen geven vóór de trilaterale Waddenconferentie die in november 2005 op Schiermonnikoog wordt gehouden. WD, D66 en CDA uitten tijdens de raadsvergadering wel opnieuw hun zorgen die ze vooralsnog hebben. Maria van der Spek (WD) vroeg zich af in hoeverre het convenant ervoor kan zorgen dat de status inderdaad niet tot beperkende regelgeving leidt, 'De Unesco legt die niet op, maar andere overheden kunnen dat wel doen.' Gerard Weijers (CDA) zei nog steeds veel negatieve geluiden om zich heen te horen. 'En die moeten we eerst zien weg te nemen.' Die mening hadden ook GroenLinks en de PvdA die zich uitspraken vóór aanmelding. 'De huiver moet worden weggenomen', aldus Eric Hercules (PvdA). Texels Belang liet nog geen mening horen. De kiesvereniging had, voordat Veerman zijn conve nants-aanbod op Terschelling deed, begin november wel tijdens een commissievergadering haar beden kingen getoond. Burgemeester Joke Geldorp, die ook vice-voorzitter van het OOW is, liet weten dat het ministerie van LNV via het kabinet wil het standpunt wil la ten verkondigen dat de Wereld erfgoedstatus geen invoering van nieuwe regels mag voorstaan. Ze wees de raadsleden erop dat zij ook een stem in dat kapittel hebben als het gaat om het toepassen van regel geving. Een deel van de Waddenzee valt onder de algemene plaatselijke verordening van Texel waarover de raad het laatste woord heeft. De bur gemeester prees de raadsleden voor hun zorgvuldige omgang met de kwestie. Evert van der Have mag in zijn ca teringbedrijf De Keuken Zo aan de Stoompoort in Oudeschild geen besloten eetclub organiseren waar bij zelfbereide maaltijden met een drankje kunnen worden genuttigd. Wel mag hij daar een proeflokaal beginnen zonder alcoholische dranken en een verkooppunt van zelf bereide producten en maaltij den. Evenmin is er bezwaar tegen workshops koken en eten waarbij de maaltijden ter plaatse kunnen worden genuttigd en waarbij ook wijn wordt geschonken, maar dan moet wel een drank- en horeca- vergunning worden aangevraagd. Het proeflokaal en het verkooppunt van maaltijden mogen niet meer dan 10 procent van de bedrijfsopper- vlakte beslaan (wat neerkomt op ruim twintig vierkante meter) en er moet ook nog een artikel 19-procedure worden gevoerd om een en ander mogelijk te maken, zo heeft het col lege besloten. De terughoudendheid moet voorkomen dat het catering bedrijf teveel op een gewoon hore cabedrijf gaat lijken, wat strijdig is met de bestemming van het op het bedrijventerrein staande pand. De hoofdfunctie moet cateringbedrijf en groothandel in zelfbereide voedings middelen blijven. Van der Have wilde nieuwe activiteiten toevoegen om de bedrijfsvoering lucratiever te maken. Krachtens het beleid voor detailhan del op bedrijven- en industrieterrei nen is dat mogelijk zolang deze ac tiviteiten rechtstreeks verband hou den met de hoofdfunctie, maar er wel ondergeschikt aan zijn. De nieuw aangevraagde activiteiten bleken aan deze criteria te voldoen, met uitzon dering van de besloten eetclub. Interpretatie Het college stelt zich nu soepeler op dan twee jaar geleden toen Van der Have verzocht een afhaalrestaurant en een proeverij aan zijn bedrijf te mogen toevoegen. Dat werd afgewe zen omdat in de beleidsnotitie voor detailhandel op bedrijventerreinen staat dat horeca-activiteiten en de tailhandelsactiviteiten in de foodsec- tor moeten worden geweerd. Thans wordt dat geïnterpreteerd als het te gengaan van cafés, restaurants en volledige detailhandelsbedrijven. On dergeschikte activiteiten, met de no dige beperkende bepalingen, moeten kunnen. Bij de overwegingen speelde ook het gelijkheidsbeginsel een rol. In het naburige cateringbedrijf van Ruud Boom zijn workshops koken en eten ook toegestaan en aan hem is een drank- en horecavergunnmg als mede een exploitatievergunning ver strekt. Een besloten eetclub zou in de ogen van het college echter te ver gaan. De bedoeling van Van der Have was maaltijden te bereiden en mensen uit te nodigen deze bij hem te komen consumeren met een drankje erbij. Als dat in de privéwoning zou gebeu ren zou er niets van gezegd kunnen worden, maar in een bedrijfsgebouw gaat het teveel op een gewoon hore cabedrijf lijken Taveerne De Twaalf Balcken in Den Burg is voor de tweede keer opge nomen in de lijst van Aanbevolen Cafés van het vakblad Misset Horeca. Het café is één van de 48 horecazaken op de lijst. Er is geke ken naar gastvrijheid, sfeer en in terieur, hygiëne, productbehande ling en vakmanschap. 'Het hoge horecaniveau op het eiland Ameland en Terschelling troffen we nog niet aan op Texel', schrijft de jury, dat in 500 cafés in Nederland van de sfeer en het bier proefde. 'De Twaalf Balcken is daarentegen een prima bedrijf, dat zich hét eetcafé van het eiland mag noemen. Het is goed toe ven in de serre aan de achterzijde en er is een origineel aanbod van bieren.' Naast de aanbevelingslijst publi ceerde het vakblad een Café Top 100 2004-2005. Daarin stond De Jutter uit De Koog vorig jaar nog op de 65ste plaats, dit jaar is geen enkel Texels café in deze lijst opgenomen. Een verantwoording over de beoor deling, door de jury die zichzelf als de Cafépolitie omschrijft, laat niet aan duidelijk te wensen over: 'De mensen maken de zaak. Als ondernemer en medewerkers geen bezieling, geen betrokkenheid en geen aandacht voor de gast tonen, houdt het op.' Het blad publiceert ook een Ergernis sen Top-10, met trefwoorden zoals: onverschilligheid, slechte bierbe handeling, foute prijs-kwaliteitver- houding, lang wachten, kakelen en roddelen, smerige koffie, toiletver- driet, te harde muziek, slechte pro ductpresentatie en geen begroeting. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08 00 uur; Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkun dige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krij gen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer ver meld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bereke nen van de eigen bijdrage: op werk dagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549 Spreekuur elke werkdag van 9 00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Parenta Kraamzorg, l 0900-7273682 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8 00-17.30 u.; zaterdag 10 00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs, Molwerk 31-45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel. 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Hel der, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001dag en nacht be reikbaar. Jongeren Informatie Punt: voor vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, seksua liteit, verslavingen en vrije tijd Openingstijden dinsdag en woens dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, tel. 315582. Zondag 5 december 2004 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. dhr. M.d. Kuiper. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. Van Arkel uit Huissen. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11.00 u. ds. P.A. den Braanker. Den Hoorn: 9.30 u. mw. C. Vlaming van Marken. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. dhr. C. van Lenten uit Oudendijk. De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. C. van Lenten uit Oudendijk. Oudeschild: 11.00 u. mw. C. Vla ming van Marken. GEREFORMEERDE GEMEENTE: Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op In Den Burg. Men wordt ver zocht dit vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt In de vol gende straten 1. Noordwester, Duin- reep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul, Schoorwal, Gasthuisstraat - aanleunwoningen, Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Pontweg. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr nl Op al onze od*ortentiecontracten en aanbiedingen daar toe zijn van toepassing de Regelen voor hot Advertentie- wezen van de Stichting ROTA, gevestigd to Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Amsterdam ondor nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewozon wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (automatisch) Per jaar 65,60 63.50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. en 18.00 u. ds. T.M. van Dijk DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10 00 u ds. M de Vries, verkiezing kerken raadsleden. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10.45 u. dameskoor. De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Hoe reëel is God voor u? Wachttorenstudie, 11.20 u.: Gelukkige dienstknechten van Jehovah. Surprises: de grootste verrassini is op het gezicht, als je uitpakt. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Peter (muziek) 20 00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u. Bart draait nog even door 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Sinterklaasuitzending 18.00 u. Muziek met Marco 20 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit doopsgezinde gemeente Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poézie) 12 00u. Natuurwijzer 13 00 u Noud draait deur (Nederlands talig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Buflj Maandag: 18 00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zon dag) 21.00 u Reggae on the move (muziek) 23 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20 00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken hef lokale nieuws). Vandaag: Besluitvorming. Over inspraak ë1 meepraten, wensenlijstjes en gezeur ach teraf Verder komen de verbouwing van da OSG, de verkiezing van de grootsla Texelaar en de functie van de gemeente raad aan de orde Speciale gast is het du® Ricketts en De Bloois. Uitzending van da avond van vrijdag 3 december, aansluitend: Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2