LAST MINUTE SINT ,nt8e°r°noat!onaal AA^^^^RDE E L! NOOT yries F amilieberichten rr Management Greenside over in andere handen Leerlingen betrokken bij onderzoek NIOZ 'We willen weten waar dat ijzer vandaan komt' Waldhoorn Bedrijvig heid -4 nd iku-f Politiek maakt eind aan seniorenconvent 5aap Kavznsfjjn EEenEe Lups [Bries Nard Marijn] TEXELSE J C0URANT 'Vijfsterrenservice in driesterrenhotel' Nf*WW*©HVV &6SrAANt>e MUWK beltegoed Bol 020 - 35 55 355 of kijk op www.cxport nl voor odrosson on telefoonnummers von de ruim 200 experts in heel Nederlond VERVOLG VAN PAGINA 1 in een forse uitbreiding, die het ge bouw ongeveer twee keer zo groot maakt. Het nieuwe gedeelte is ge pland aan de achterkant, richting het Hoge Achterom Om het zo goed mogelijk in te passen in het dorps gezicht zou het moet worden vorm gegeven als 'agrarische schuur'. De bestaande opslagschuur zou daar voor moeten wijken. In het nieuwe gedeelte zou een grote zaal met een toneel moeten komen, die is op te delen in meerdere kleine ruimtes. Onder de nieuwbouw is een kelder getekend, bedoeld voor opslag, waardoor de uitbreiding op de be gane grond kan worden beperkt. Om dezelfde reden zouden de toiletten in de kelder moeten komen. De be staande zaal blijft, inclusief toneel, grotendeels in tact voor kleinere uit voeringen. De hal, de keuken en de vergaderruimte worden opnieuw in gedeeld. terwijl een centrale hal (met glasdak) in het plan van Annema de verschillende zaalruimtes verbindt én scheidt, waardoor gezamenlijk en apart gebruik mogelijk is. Nadelen Als nadelen aan het plan ziet de dorpscommissie onder meer de be perkte parkeermogelijkheid en de onmogelijkheid om (in de toekomst) verder uit te breiden. Ook wordt ge sproken over 'enige overlast bij grote evenementen', maar die zou kunnen worden beperkt door het maken van 'bufferruimtes' in het nieuwe ge deelte, die de geluidsisolatie ten goede moeten komen. Een nadeel, aldus het plan, is ook 'de pnjs/inves- tering voor de kelder', maar wat de financiële consequenties zijn, blijft in het midden. Wethouder Annie Hin reageerde gis teravond opmerkelijk positief. Vol gens haar past het plan perfect in de gemeentelijke Structuurvisie 2020, die eveneens voorziet in het leefbaar houden van de dorpen. Zelfs sprak de wethouder de zin: 'Mooi plan. moet lukken.' Daarop boog Ridde- rinkhof zich naar de notuliste en zei: 'Wordt dit genotuleerd?' INGEKOCHT! DEBITEL prepaid pakket met SENDO S330 GSM Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma Catharina de Hoog-de Jager A Den Hoorn, t Emmeloord, 16 januari 1921 27 november 2004 Marius de Hoog Arie, Roos en Oma Philips Maas en Milou Robin Cathy Nico René Tony en Liz „Golfslag" Smedmgplein 2 8302 BA Emmeloord Overeenkomstig haar wens heeft de crematie plechtigheid in besloten kring plaatsgevonden Enkele maanden na het overlijden van haar zus Willy is, na een lief devolle verzorging in Verpleeghuis Texel, overleden onze tante Anna Petronella Maria Zijm Annie v'< 15 augustus 1917 t 30 november 2004 "Haar laatste levensjaren waren zeer moeilijk." Ineke en Wilma Sophie Betty en Wil Nancy en Eugène, Gwenn. Oscar Ilse en Herbert, Jorn, Bente Jan en Trudy Martijn en Ilse Marije De begrafenis heeft in besloten kring plaatsge vonden. Correspondentie-adres: Ineke Zijm, Thijsselaan 2B, 1791 VH Den Burg Tante Annie is nu weer bij tante Willy. Kusjes Sophie. Help de Sint 'n handle... giro 404040 Van een vijfsterrenhotel met 400 kamers naar een driesterren hotel met 49 kamers. Toch beschouwen Karin Berger en Gerjan Hebers, de nieuwe managers van Hotel Green- side in De Koog, hun overstap als een vooruitgang. 'Zo'n groot hotel begint al gauw op een fabriek te lijken, waar de persoonlijke aan dacht en intimiteit het niet haalt bij dit hotel. Bovendien: hier kun je wél de service van een vijfsterrenhotel leveren.' Berger (30) en Hebers (28) zijn geen nieuwkomers in de hotelbranche. Beiden werkten jarenlang in hoofd stedelijke vijfsterrenhotels. Hij was tot dat doet zo goed. als je iemand, die je dierbaar is, verliezen moet. een hand., een woord. een gebaar... Bedankt voor uw belangstelling na het verlies van onze lieve moeder, oma en overgrootoma WELMOED KIKKERT-BRUIN Texel, november 2004 Janneke de Waard-Kikkert Jan de Waard Leny Boon-Kikkert Jan Boon Klem- en achterkleinkinderen W"ij zijn getrouwd op Z december £004 m Zujd-Afrika Sommersef-wesf Main Road lSg. V/jj komen 7 december weer fkuis! een zuchtje herfst: wind vult de hemel f>nud de narde ons prachtige mannetje, mijn lieve broertje is zondag 21 november 2004 04:54 geboren Fine, Hart en Zee Fischer Kostverlorcnstraat 2 2042 i'G Zandvoon aan Zee 024 471 4799 bel even voor je langs komt komt. 'En nou willen wij weten waar dat ijzer vandaan komt Ijzer komt in zee door stof uit de woestijn of door rivieren, maar die zijn daar allebei niet in de buurt.' Onderzocht wordt of het ijzer mogelijk van het eiland zelf af komstig is of via zeestroming wordt aangevoerd. Ook wordt onderzocht welke algen er rond het eiland groeien en tot waar ze voorkomen. Om duidelijkheid te krijgen, wordt er ter plekke water uit zee gehaald en aan boord in kolven bewaard, waarna er onderzoek wordt verricht. Op beel den liet Veldhuis de stil luisterende kinderen zien dat daarvoor hele schone ruimtes aan boord zijn inge richt, waar nog geen stukje ijzer on gemerkt naar binnen sluipen, omdat anders het onderzoek zou worden verstoord. Maar het hoeft met overal netjes te zijn, liet hij weten terwijl hij het plaatje van een hut aan boord liet zien. 'Jullie moeten waarschijnlijk thuis elke dag je bed opmaken, maar wij hoeven dat daar met te doen.' Hij had een geruststellend antwoord op een bezorgde vraag van één van de kinderen hoe ze met vijf man nou moeten varen én onderzoeken tege lijk. 'Er gaan ook andere mensen die voor het varen zorgen. Wij hoeven de boot niet te besturen.' Het NlOZ-onderzoek is onderdeel van een internationaal onderzoek met onder andere Fransen, Engelsen en Canadezen. In die landen zijn even eens basisscholen die de verrichtin gen aan boord van de Marion Dufresne volgen. Het NIOZ en beide basisscholen kwamen met elkaar in contact door schoolgaande kinderen van medewerkers. 'We willen zo tast baar maken wat ze aan het doen zijn', aldus leraren Jan Jaap de Vries en Joop Smidt. 'We gaan elke dag even kijken.' De Kerguelen liggen zo'n 3300 kilometer ten zuiden van Afnka. De archipel bestaat uit één groot ei land van 120 bij 140 vierkante kilome ter met zo'n tweehonderd kleine ei landen er omheen. Het is Frans grondgebied en het regent, sneeuwt en waait er bijna doorlopend. Aan boord van de Marion Dufresne krijgen de NlOZ-medewerkers er te maken met golven van gemiddeld zeven meter hoog. Het water is er zo'n vier graden, de luchttemperatuur vijf tot tien graden Celsius. Hebers: 'Het is een mooi pand, met kamers van 36 tot 48 vierkante me ters, zo groot kom je ze bijna in geen hotel tegen De grand suite is zelfs 70 vierkante meter Bovendien ligt het op een mooie locatie, vlakbij natuur en strand, wat veel mogelijkheden biedt. Rond deze tijd zijn de weekenden weliswaar goed bezet, maar het is nog teveel een seizoensbedrijf. Het zou het hele jaar vol moeten zitten en we gaan ervoor om dat voor elkaar te krijgen. Ook het restaurant biedt mo gelijkheden. We willen ons meer rich ten op de Texelaars. Een goed res taurant met een uitstekende service. Wat meetelt is dat we met een heel nieuw team aan de slag gaan. De taakverdeling is dat Karin de huishou delijke dienst en de receptie runt en ik het restaurant, de keuken, de bar en de technische dienst. Samen doen we de algemene zaken, finan ciën en administratie.' Nieuw in de gelederen zijn ook het hoofd-restau- rant Eize Hoomoedt-Westerhuis en Chefkok Remco Koopman Greenside, dat in mei 2005 tien jaar bestaat, maakt deel uit van Hotel- groep Texel, waar ook Hotel De Lindeboom onder valt. Als general manager is Bouke Weber eind verantwoordelijk voor beide hotels. 'Maar bij de bedrijfsvoering hebben we wel volledige vrijheid, al is daar natuurlijk wel overleg over. Natuurlijk is dit hotel een stuk kleiner dan wat VRIJDAG 3 DECEMBER 2004 we gewend waren, maar we zijn bei den in hotels ongeveer zo groot als Greenside begonnen en weten hoe mooi zo'n hotel kan zijn. Veel per soonlijker en op service gericht.' Kann Berger en Gerjan Hebers, de nieuwe managers van Hotel Greenside. Bij de bedrijfsvoering veel vrijheid.iFoto Gwsra rmnwwm Het seniorenconvent, het besloten overleg tussen de burgemeester en de fractievoorzitters, is opgehe ven, De politieke partijen vinden de bijeenkomsten niet meer nodig, omdat de raad voortaan in zijn ge heel voor besloten vergaderingen wordt uitgenodigd. voor kort als banquetmanager werk zaam in het Noordwijkse Hotels van Oranje, zij werkte tot voor kort als housekeeper (hoofd huishoudelijke dienst) in het Amsterdamse Okura. Daarvoor reisden ze anderhalf jaar de wereld rond om voor de onafhanke lijke organisatie Toeristiek beschnjvm- gen te maken van hotels, voor toeris tische doeleinden. Afkomstig uit Hen gelo volgde Berger een HBO-oplei- ding facilitaire dienstverlening in De venter. Hebers, geboren in Nunspeet, volgde de opleiding hotelmanage- ment aan de Hogere Hotelschool in Leeuwarden. Berger: 'We hebben beiden altijd in verschillende hotels gewerkt en het was onze droom om samen te wer ken. Greenside kwam op ons pad.' Die mogelijkheid deed zich voor toen Eveline en Danny Verswijveren, die het hotel drie jaar lang hebben ge rund, besloten dat het tijd was om voor zichzelf te beginnen. Berger: 'We willen dit hotel echt op de kaart zet ten, er een succes van maken.' Dat staat in een reglement dat de gemeenteraad dinsdagavond heeft vastgesteld. Volgens dat plan werken raad en college voortaan nog maar met twee soorten bijeenkomsten: openbaar of besloten. Besloten ver gaderingen worden alleen belegd als het college de raad vertrouwelijk wil informeren over aanbestedingen, grond- en aandelentransacties of personen. Zowel college als raad benadrukte dinsdagavond dat besloten vergade ringen zo min mogelijk moeten wor den gehouden. Op verzoek van GroenLinks en D66 beloofde burge meester Joke Geldorp dat er tijdens besloten bijeenkomsten alleen wordt gesproken over van tevoren vastge stelde agendapunten. Met name Arthur Oosterbaan (GroenLinks) ha merde erop dat er tijdens een beslo ten bijeenkomst met opeens nieuwe punten aan de agenda mogen wor den toegevoegd. 'We moeten voor komen dat we later voor een voldon gen feit komen te staan.' Twee jaar geleden leidde een besloten deel van de commissie Grondgebied nog tot veel commotie, omdat raadsleden daarin waren geïnformeerd over het achterblijven van de twintig bedden bij Panorama. Geldorp gaf de raadsleden aan dat zij aan de bel kunnen trekken als het college in hun ogen toch teveel be sloten zittingen belegt. Besluiten worden er tijdens besloten bijeen komsten met genomen. Een gemeen teraad mag dat volgens de wet alleen in openbare vergaderingen doen Schetsen voor de 'nieuweWaldhoorn, getekend door architect Lex Annema. Meest ingrijpend in het plan is de forse uitbreiding richting het Hoge Achterom. Kinderen van de Thijsseschool en de Lubertischool worden in de collegezaal van het NIOZ bijgepraat over naderende onderzoek in de buurt van Antarctica. (Foto Jeroen van Harium) Jullie zijn een stel geluksvogels', :egt wetenschapper Marcel Veld huis tegen kinderen van de Lu- berti- en de Thijsseschool. De groepen 7/8 en 8 van beide scho len worden betrokken bij een on derzoek dat vijf wetenschappers van het Koninklijk NIOZ begin vol gend jaar bij de Kerguelen aan de andere kant van de wereld gaan verrichten. Geen wetenschappers en studenten in de collegezaal van het NIOZ, maar Texelse basisschoolleerlingen. De oudste kinderen van de scholen in De Koog en Den Burg waren dinsdag een middagje te gast op het instituut voor tekst en uitleg over het onder zoek dat de vijf wetenschappers gaan verrichten. Met beelden liet Veldhuis ze in de collegezaal zien dat hij en zijn collega's in |anuari en fe bruari op het Franse onderzoeks- schip Marlor) Dufresne verblijven dat 'net zo groot is als de nieuwe veer boot' en waarmee ze naar een eiland gaan dat zo'n drieduizend kilometer ten zuiden van Afrika ligt. Als de vijf. Veldhuis, Klaas Timmer man, Patrick Laan, Loes Gerringa en Corina Brussaard, daar straks op de Zuid Indische Oceaan dobberen, gaan de kinderen vanuit de klas via internet hun verrichtingen volgen. Zowel de kinderen als het onderzoek worden de komende tijd ook gevolgd door het wetenschapsprogramma Noorderlicht van de VPRO. Een verslaggeefster van het radiopro gramma maakte dinsdag opnames van het bezoek. De vijf gaan bij de Kerguelen onder zoek doen naar algen en ijzer in het water. Op heldere en eenvoudige wijze liet Veldhuis de leerlingen zien dat algen onderdeel zijn van de voedselketen en onder meer leven van ijzer in het water. 'Algen hebben dat nodig, net zoals mensen ijzer in hun bloed moeten hebben.' Het pro bleem in de zuidelijke zeeën in de buurt van Antarctica is dat er weinig ijzer voorkomt, waardoor algen ('mi croscopisch kleine planties') er niet goed groeien. En omdat de algen met goed groeien, is er ook weinig dier lijk leven in zee. In de kustwateren van de Kerguelen groeien echter wel algen, omdat daar toch ijzer voor- (Advertentie) PLATTGC^OND Cjl^OND 1 iOO

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3