Kledingspeld mogelijk aedraaen door Noorman Texelse wint EK powerliften in 1984 Jolanda Beuving 'Miss World' Bodem rond Den Hoorn geeft schatten prijs o*ce athITtToue Texelaars zwemmen in Zuidoost Beemster TEXELSE g COURANT" Bowling Kleine verschillen bij klaverjassen Randstad Eilandcompetitie En Passant geeft geen cadeaus weg Tevoko 3 wint Dames Tevoko Sp°rt verleden iHifKFWTOTT l.p f M PF SVBJQT,; DEAD De Texelse zwemmers Wouter Dogger, Slmone de Wit, Jolanda van Strien en Sverre Eschweiler hebben afgelopen weekend deel genomen aan het tweede deel van de B-competitie in Zuidoost Beem ster. Simone de Wit werd derde op de 100 meter rugcrawl in een tijd van 1.12 30 minuten. Ook startte zij als slotzwem- ster van het damesteam van ZV Hoorn voor de estafette vier maal 100 meter vrije slag dames. In een tijd van 4.17.05 minuten eindigde haar team op de tweede plaats. Vier dames van de zwemvereniging Hoorn hebben een kans het limiet voor het Neder lands kampioenschap te halen voor de vier maal 200 meter vrije slag estafette. Voor deze limiet moesten zij bij elkaar nog twee seconden van hun persoonlijke records afzwemmen. Door tweede te worden in een tijd van 2.14 98 mm. wist Simone de Wit haar persoonlijk record met bijna een se conde te verminderen. Hiermee be haalde het team en inschnjflimiet, wat betekent dat het op het Nederlands kampioenschap mag starten op het moment dat er nog banen leeg zijn. Wouter Dogger legde de 200 meter schoolslag af in een tijd van 3.14.07 minuten, goed voor de twaalfde plaats. Door een technische fout werd hij gediskwalificeerd voor de 100 meter vlinderslag, die hi) aflegde in 1.22.30 min Jolanda van Strien was na een jaar afwezigheid (door een blessure) weer helemaal terug en overtrof zichzelf. Op de 200 meter vriieslag, die zij bij de dames zwom, verbeterde zi| haar persoonlijk record met maar liefst 5 seconden en werd zesde in 2.33.08 min. Ook op de 100 meter vrije slag verbeterde zij haar eigen record. Zij behaalde de ze vende plaats in 1.08.52 min., een winst van 3 seconden. Sverre Esch weiler zwom zich op de 100 meter vlinderslag m1.24.21 min. naar een vijfde plaats. De 100 meter vrije slag legde hij af in 1.08.00 mm., goed voor een negende plaats. Op de 200 me ter schoolslag zette hij een tijd neer van 3.17.00 min. Hiermee behaalde hij de achtste plaats. Zijn estafette team - vier maal 50 meter vrije slag junioren - behaalde een tweede plaats. VRIJDAG 3 DECEMBER 2004 Jolanda Beuving en haar coach Michael Aberkrom bij de huldiging. Jolanda Beuving is zondag bij wed- itrijden bodyfitness in het Duitse Northeim wereldkampioen gewor- Jen. De 36-jarige oud-Texelse, die amen met haar vriend een eigen sportschool in Uithoorn runt, won serst de wedstrijd in haar eigen dasse en mocht na de prijsuitreiking ilijven staan om samen met alle an- Jere winnaressen te strijden om de overalltitel'. Ook deze strijd won ze, waarna ze werd uigeroepen tot Miss World Eerder dit jaar won Beuving ook al de titel Miss Universe. Ze werd bij de wedstrijd vergezeld door part ner Marcel en Michael Aberkrom, een nationale bekendheid in het body fitness. Aberkrom is met alleen haar coach, maar organiseert voor de lan delijke bond Your Body Federation ook wedstrijden en is uitgever van een eigen blad. Mede dankzij sterk gooien van André Barhorst, die een serie van 726 maakte, wist Badweg Sportief de koppositie van de bowlingcompetitie te behouden. Tegenstander Visvo- gels wist deze week geen potten te breken. De Koogel zorgde ervoor dat de achterstand op de koploper niet te groot werd en won van Santa Fé, ondanks een game van 193 en een serie van 634 van Marijke de Ridder. Spannend was de wedstrijd tussen Van Beek Bouyx en Schouwstra Transport, waarin Karelien Schouws tra een game van 192 gooide. Deze wedstrijd werd pas in de laatste game beslist in het voordeel van Van Beek Bijoux, dat daardoor op de derde plaats blijft staan. De hoogste games werden gegooid in de wedstrijd tus sen café 't Dorp en Team 13. Zowel Ronald van Benthum van 't Dorp als Gerard Witte van Team 13 gooide een 200-game. Will Rovers van De Jutter gooide een serie van 687 en stelde daarme de winst op TZN zeker. Ook onderin de ranglijst werd fel gestre den, waar hekkensluiters Sommeltjes en Paal 19 van plaats wisselden. In de ochtendleague won koploper Klaver 4 van T-Forts. WBZ trad met slechts twee spelers aan tegen de Pins, waar Hanneke Veldman erg op dreef was. Na een game van 177 game gooide zij zelfs 192 en een se rie van 499. Ook Juffertjes moest het met twee spelers stellen en was daar door geen partij voor Flair, dat met drie spelers een afgetekende over winning boekte. Op zaterdag 18 en zondag 19 de cember wordt in bowling De Koogel het kersttoernooi gehouden. Deelne mers kunnen zich opgeven via het mschrijfbord in de zaal. Uitslagen: Ochtendleague WBZ-De Pms 2-3; Flair- Juttertjes 1-4; Klaver 4-T-Forts 4 -1 Avond league. Schouwstra Transport-van Beek Byoux 2-3; Paal 19-Sommelt|es 1 -4; de Jutter-TZN 4- 1. café 't Dorp-Team 13 1-4; de Koogel-Santa Fé 4-1, Visvogels-Badweg Sportief 0-5. De verschillen in de door Bert Weijdt en Willem Koomen gewon nen negende ronde van klaverjas- club Den Burg waren erg klein. De 7000-grens werd door geen enkel koppel gehaald. John Vlaming en Erik Jan Geus behouden de leiding in het algemeen klassement. Rondewinnaars Koomen en Weijdt hebben de vorm van vorig jaar weer te pakken. Zij behaalden 6996 pun ten Deze score kwam tot stand zon der grote uitschieters. Zij zijn de af gelopen weken flink ingelopen en staan nu weer derde in het klasse ment. Jelle Wiersma en Sjaak Sipsma lijken hun slechtste tijd achter de rug te hebben Met een score van 6984 punten behaalden zij de tweede plaats. Hiermee wisten zij niet alleen de rode lantaarn aan de concurren tie over te doen, maar pakten zij ook verrassend de leiding in de tweede periode. De score van Chris Schraag en Rosa Harbers kwam heel wat minder regel matig tot stand. De dames scoorden twee keer ruim boven de 2000, maar moesten in het laatste spel genoegen nemen met een score van minder dan 1200. Was dat niet het geval ge weest, hadden de dames deze ronde met groot verschil gewonnen. Nu kwamen ze slechts 16 punten te kort. de teller stokte op 6981Deze score leverde wel een plaatsje winst op, Schraag en Harbers staan nu vijfde. Erik Boogaard en Rob Stapersma werden vierde met 6881 punten. Zij hadden na drie spelronden de leiding in het klassement overgenomen, maar John Vlaming en Erik Jan Geus zetten in een rechtstreeks duel de zaken weer recht. De achterstand bedraagt echter maar 66 punten, dus het blijft spannend. Corrie Zijm en Corry van der Slikke behaalden met 6722 punten de vijfde plaats. Deze dames spelen dit seizoen zeer regel matig, zonder uitschieters naar bo ven of naar beneden. Zij stijgen een plaatsje in het klassement en staan nu zesde Het gemiddelde was met 6373 punten aan de hoge kant. Er werden 37 marsen gespeeld. In het algemeen klassement leiden John Vlaming en Erik Jan Geus, voor Rob Stapersma en Erik Boogaard. Willem Koomen en Bart Weijdt bezet ten de derde plaats. De tweede periode wordt aange voerd door Jelle Wiersma en Sjaak Sipsma, voor Corry van der Slikke en Corrie Zijm. Hierin bezetten Fenny en Rob Caspers de derde plaats. Injwel dagelijks trekt Paul Dekker ir met zijn detector op uit om in en ond Den Hoorn naar bodemschat- en te speuren. Zeer geregeld is het irijs. Eén van zijn meest recente randsten is een bronzen kleding- ipeld, waarschijnlijk tussen de ijfde en achtste eeuw gemaakt in icandinavië en gedragen door ie- nand die we nu een Viking of Noor- nan zouden noemen. mand die claimt resten van de be- ichaving van de Noormannen te heb- sn gevonden, wordt allicht met mige argwaan bekeken. Voor zover lekend hebben de krijgslustige be- oners van Denemarken, Noorwe ien en Zweden weinig sporen ach- ïrgelaten op Texel. Dekkers dorps- Bnoot Willem Kikkert vertelt wel zo- enoemde strijkglazen te hebben vonden, waarmee ruwe kleding iet behulp van was werd gestreken, ndie worden toegeschreven aan de loormannen. 'Maar dat is geen ■pijkerhard bewijs, want ze dreven ok handel met de Friezen in zulke pullen. Dat betekent dat ze ook door is Friezen hierheen zouden kunnen ijn gebracht.' 'och is het niet onwaarschijnlijk dat Is Vikingen hier zijn geweest. Aan het nde van de achtste eeuw begonnen ehun handelstochten uit te breiden iet rooftochten en al snel maakten e grote gebieden in Engeland en 'fct-Europa buit. Tussen 840 en 850 r3s de beruchte Deense aanvoerder tonk leenheer over een aantal gebie- len in de Lage Landen, waaronder Bheel Noord-Holland. Sommige sschiedkundigen vermoeden dat de Noormannen even na die tijd een kapelletje in de Westen hebben ver woest. Een spectaculair bewijs van hun aanwezigheid in deze contreien vormen de schatten die in de jaren negentig op Wieringen werden ge vonden. De grootste, eind 1995 aan getroffen door jongens die met een metaaldetector munten zochten, be stond onder meer uit zilveren siera den en 78 Karolingische munten. Met name de munten vormden een goede aanwijzing voor de datering van de schat, die werd vastgesteld op rond 850. Bijzonder De vondst van Paul Dekker is minder sensationeel, maar daarom voor Texel met minder bijzonder. Dat de speld inderdaad van een Noorman is geweest, lijdt nauwelijks twijfel. Als bewijs overlegt Dekker het boek Kunstnijverheid Middeleeuwen en Renaissance, een uitgave van het Museum Boymans-van Beuningen in Rotterdam, waarin een vrijwel iden tieke speld staat afgebeeld en waar bij staat geschreven 'kledingspeld. ringspeld, 5de-8de eeuw, Scandi navië'. Waar de Hoornder de speld heeft gevonden, wil hi| de verslaggever wel zeggen, maar mag niet in de krant worden gezet. 'Ik heb verschillende concurrenten die ook een detector hebben. Straks gaan die allemaal op dezelfde plek zoeken. Ik zoek in en rond Den Hoorn, houd het daar maar op. De oude polders, Klif en omge ving. Den Hoorn behoort tot het oudste gedeelte van Texel en het is logisch dat je op die plekken moet zoeken. En op het strand, daar heb ik ook al heel wat gevonden.' Munten Wat Dekker, in het dagelijks leven kok bij hotel Opdiek, in de loop der jaren heeft opgegraven, is nauwelijks meer ren emmers, die waren gevuld met potten, pannen, kruiken, lege en nog gevulde medicijnflessen (met en zon der loden stop) en ander klem goed. 'Dat is afval, vermoedelijk uit de ze ventiende eeuw. Ze hadden nog geen grijze containers en stopten alles in de grond Zo moeten er nog duizen den emmers in de grond op het eiland zitten.' Erg trots is hij op een enorme scherf, duidelijk een deel van een kruik ge weest. In het door Museum Boy- mans-van Beuningen uitgegeven boek. staat een kruik afgebeeld die zo model had kunnen staan en geda teerd is op 1525. Op de scherf staan dezelfde krijgers, maar extra is een fragment van een tekst, dat begint Op dinsdag 21 december gaat het afvaltoernooi van start. Het toernooi wordt verdeeld over drie speelavon den. Alle teams die aan de Eiland competitie meedoen, zijn automa tisch ingeschreven. Teams die met willen deelnemen, moeten zich af melden bij Walter Oskam, het liefst via email ws.oskam@texel.com of telefonisch via 312487. Afmelden moet vóór dinsdag 14 december ge schieden. Gelegenheidsteams kun nen zich voor dit toernooi gratis op geven. Programma 7 december Veld A 18.30 Tevoko 2-OSG Pnnsen v. Texel 19.15 Prinsen Texel Ecotiem Tevoko 2 20.00 Autocentrale-Super Ecotiem 20.45 Randstad-TESO Autocentrale 21 30 Maarco B.-Sportshop 2 Kobeko 22.15 Cocky's-Kobeko Maarco Bouw Veld B 18.30 Beverdam 2-NBC Bar Sportief 19.15 lepe-Bar Sportief Beverdam 2 20.00 Durper D.-Jozefsch. Natuurw. 20.45 Klif 23-Natuurw. Durper Drup 21.30 Tatenhove 1 -Paal 28 CVI 22 15 NIOZ 1-CVI Tatenhove 1 Veld C 18.30 NIOZ 3-Wessels De Wit 19.15 Beverdam-De Wit Wessels 20.00 Rabobank-Swier De Lindeboom 20 45 De Lindeboom-Rab Swier 21.30 L&R-Albert Heijn Rab 22.15 Zandbank-NIOZ 2 Albert Heijn Wedstrijdleiding: Slagerij lepe de Boer en Kees (tel. 310221). Uitslagen 30 november NBC Eelman Partners-Klif 23 1-2; Jozef- school-Timmer's Bakkerij 0-3; Randstad- Texelse Autocentrale 1-2; Super de Boer-TESO 3-0; De Prinsen van Texel-Tevoko 2 0-3, OSG- Ecotiem 3-0. Langeveld de Rooij-De Linde boom 3-0; NIOZ 3-Slagenj Beverdam 0-3; Zandbank-Rabobank 0-3, NIOZ 2-De Pilaar 2- 1; Albert Heijn-Wessels Ontwerpt! 2-1. Bouw- center Rab-Swier groente fruit 0-3; Natuur- winkel-De Knm 0-3. Aeolus Uitzendbureau- Smash'68 0-3; B&B v/d Vis en Den Boer- Smash Piet Kooger 3-0; Foto de Waal- Zeilmakerij Texel 1-2;Remco Oostra Schilder- Schouwstra Transport 1-2; De Rival-Salon Martine/De Oorzaak 0-3 Schaakclub En Passant heeft in de bondscompetitie korte metten ge maakt met Aartswoud. Het Texelse achttal won met 7-1 en staat nu op de derde plaats. In de interne B&B Van der Vis en Den Boer-competi- tie blijft Jaap Dros na een overwin ning op Frans Eijgenraam koplo per. Na de 8-0 overwinning op De Pionier van vorige maand hebben de scha kers van En Passant de smaak van grote overwinningen kennelijk te pak ken. In de derde speelronde werd Aartswoud met 7-1 verpletterd. Tho mas Richter, Jaap Dros, Gerard van Es, Jaap de Wijk, Rmus Vittali en Piet Cornelisse wonnen hun partij. De jonge Duco van der Kuijl speelde voor de eerste keer mee in het eerste acht tal. Hij hield goed stand en pakte een half punt. Dick van Barneveld moest ook remise accepteren. In de interne competitie behoudt Jaap Dros de koppositie na een over winning op Frans Eijgenraam. Gerard van Es won van Dirk Rijneker en blijft tweede. Willem Otten was te sterk voor Duco van der Kuijl en hand haafde zich daardoor op de derde plaats. Hij zal echter alle schaaktrucs uit de kast moeten halen om titel verdediger Thomas Richter, die nu vierde staat, voor te blijven. Andere uitslagen: Dick van Barneveld-Piet Cornelisse 1-0; Nan- mng Kjkkert-Ferry van Tatenhove 0-1; Abe Zijm-Paul Eelman 1-0; Jaap de Wijk-Douwe Hoekman. Ondanks de hoge positie op de ranglijst van tegenstander VC Niedorp (de ploeg stond tweede) is het derde damesteam van volley balvereniging Tevoko er zaterdag in geslaagd met 3-1 te winnen. De wedstrijd werd gespeeld in Winkel. Het derde team van Tevoko bestaat uit ervaren speelsters, maar telt ook enkele jonge talenten. Zij beginnen aardig op elkaar ingespeeld te raken. In de eerste set hadden ze even no dig om aan de spelstijl van de tegen stander te wennen, maar daarna be gon het goed te draaien bij de Texelse vrouwen. Met goede passes en aan vallen scoorden ze veel punten. De derde set ging verloren, maar door goed gebruik te maken van de time outs keerde de vechtlust op tijd terug om de wedstrijd in winst om te zet ten De setstanden waren 17-25.21- 25. 25-21 en 22-25. Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over koepelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo tie was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad. De Texelse Courant grijpt het jubileum aan om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: het Europees kampioenschap powerliften van Catharina Zegeren in 1984. De vermoedelijk door een Noorman gedragen kledingspeld. de geheimzinnige broche met een dame met blote borsten en een ring met het wapen van Rome zijn enkele 'topstukken' uit de forse verzameling. Mp mvmvus) il Dekker: 'Ik heb verschillende concurrenten die ook een detector hebben. op te noemen. Knopen, kogels en munten bezit hij bij honderden. Van het meeste geld kan hij de afkomst wel reconstrueren met behulp van een muntenboek. Een van zijn oudste dateert uit het begin van de dertiende eeuw, met een beeldenaar van Jan van Driest. 'Hij was bisschop van Utrecht en stond erom bekend dat hij zijn geld het liefst uitgaf aan feesten en parti|en.' In zijn naslagwerken heeft Dekker mets kunnen terugvin den van een munt met de tekst 'Wil helmus et marta dei gratia' en een harp en het jaartal 1694. Ook geheim zinnig is de broche waarop een vrouw met blote borsten, een geitje en een boek staan. De vrouw zou Maria kun nen zijn, vermoedt Dekker 'Maar dan is de broche wel erg oud, van vóór 1200, want anders was ze niet met blote borsten afgebeeld. In later til den werden ze een stuk preutser Ik hoop dat er iemand is die me er iets meer over kan vertellen.' Bruin uitgeslagen is een enorme ko peren ring, die op één plek lijkt te zijn stukgeknipt en die hij tussen een strook schelpen in de polder De Kuil vond. 'Een vissersring', weet Dekker. 'Als de paus dood ging, braken ze de ring en gooiden hem in zee. Dat wa pen is het stadswapen van Rome Opvallend is de enorme doorsnee van de ring. Hij grijnst: 'Ja, dat wa ren nog eens mannen. Uit de tijden dat werken nog bodybuilden was.' Een flinke vondst in één keer deed hij met het opgraven van een paar ijze- met de letters v (of u). cenh. gevolgd door 'für dich tref is mislich'. Mislich betekent hachelijk of netelig, maar naar de betekenis van trev zocht Dekker vruchteloos. Duitse buren konden hem helpen. 'Trev is volgens hen een gebied in Duitsland, vol me ren, waar het met pluis is. De meren zouden zijn ontstaan door inslagen van meteorieten, twee eeuwen na Christus, die dood en verderf zaai den. Dus als je daar heen werd ge stuurd, was dat zeer hachelijk, om onpasselijk van te worden.' Met vol doening wijst hij op het bijschrift in het boek: 'Gemaakt in Keulen. En ik vind zo'n scherf gewoon bij Den Hoorn.' Joop Rommets Het eerste damesteam van volleybal vereniging Tevoko speelt zaterdag in sporthal Ons Genoegen een thuis wedstrijd tegen Volendam Het be looft spannend te worden, want vo rig jaar waren beide teams aan elkaar gewaagd. Op Texel won Tevoko met 3-1in Volendam werd een kansloze nederlaag (4-0) geleden Ook dit jaar gaan de teams min of meer samen op in de promotieklasse A. Tevoko is erop gebrand de blamage van vorig jaar in Volendam weg te werken. De Texelaars beschikken over een com plete selectie. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Gisteren was het op de kop af twin tig jaar geleden dat Catharina Zegeren-Witte in Metz in Frankrijk het Europees kampioenschap po werliften won. De Texelse was in topvorm en gaf haar titel extra ca chet door op drie onderdelen het Europees record te verbeteren. Aldus stond te lezen in de Texelse Courant van vrijdag 7 december 1984. Texels beste powerlifster aller tijden, die tegenwoordig als Catharina van Beurden door het leven gaat en met echtgenoot Rob eigenaar is van Sportschool Texel, kwam in Frankrijk uit in de klasse powerlifsters van 90 kilo en zwaarder Ze moest zich be wijzen op drie onderdelen, waarvoor ze steeds drie pogingen mocht on dernemen Het hoogste aantal ge tilde kilo's telde mee voor het totaal klassement. Aan het toernooi werd meegedaan door krachtsporters uit Nederland, België. Duitsland, Enge land, Frankrijk, Noorwegen, Zweden. Finland, Italië en Oostennjk. 'Catharina had niet te kampen met concentratieproblemen en wist voor het eerst alle negen beurten vlekke loos af te werken', meldde de corres pondent, Catharina's toenmalige echtgenoot Ben Zegeren. Bij het eer ste onderdeel, kmebuigen. tilde ze de eerste keer 140 kilo, de tweede keer 150 en de laatste keer 155 kilo, een nieuw Europees record in deze klasse Op het onderdeel bankdruk- ken, waarbij de deelnemers liggend op een bank een gewicht omhoog moesten drukken, was Zegeren eveneens op dreef en kwam ze via 65 en 72,5 kilo tot een gewicht van 77,5 kilo, een nieuw Nederlands record. Het laatste onderdeel, deadliften. bracht de meeste spanning met zich mee, omdat dit niet alleen de specia liteit van de Texelse maar ook van veel andere titelkandidaten was. Ook dit onderdeel verliep uitstekend. Met haar eerste poging tilde ze direct al 160 kilo, een prestatie die ze de tweede keer verbeterde tot 170 kilo. In haar laatste beurt deed ze een suc cesvolle aanval op het Europees re cord en kwam ze tot 175 kilo. Ze leverde een bijzondere prestatie. 'Met deze drie resultaten werd Cathanna onbetwist kampioen en het meeste indruk maakte het feit dat haar totaalscore boven de, in deze tak van sport magische, grens van 400 kilo uitkwam. Het Europees re cord staat nu op haar naam met 407,5 kilo. Het oude record was 392,5 kilo.' Mede dankzij de presta ties van Zegeren werd het Neder lands team tweede in het klassement voor landenteams. De Texelse kreeg loon naar werken, want na de prijs uitreiking konden de kampioenen zich tegoed doen aan een 'uitgebreid koud buffet, met uiteraard veel Franse wijn'. Een week later werd de nieuwe titel- houdster uitgebreid gehuldigd op ei gen eiland, meldde Texelse Courant van dinsdag 11 december Ze had alleen te horen gekregen thuis te moeten blijven, waarna ze met een door menvereniging Vnenden van het Paard beschikbaar gestelde Lan dauer werd opgehaald. Een rondrit door het centrum van Den Burg. waarbij drumband Margretha Sinclair als aandachtstrekker fungeerde, ein digde bij nachtbar Casino. Het perso neel van dit etablissement, waarvan zij en haar echtgenoot tot de vaste klantenkring behoorden, bood haar een receptie aan Ze werd er onder meer toegesproken door wethouder Piet Zegers, die in zijn toespraak zei dat hij als schoolmeester Cathanna nog in de klas had gehad. Zegers vertelde dat ze voor haar prestaties eerder dat jaar al een Dubbele von Sion had gekregen en dat die prijs voor een individuele prestatie slechts één keer wordt uitgereikt. 'Speciaal voor deze gelegenheid had de ge meente daarom een erepenning laten slaan, die per koerier nog net op tijd op het eiland kon worden afgeleverd.' Willem Roeper, door speaker Hans Strik aangekondigd als Willem Parel, bood namens de Sportraad een bos bloemen aan en sprak de wens uit dat de krachtsport ook snel in dat orgaan zou worden vertegenwoor digd. Hij noemde de Europese kam pioene een 'lichtend voorbeeld'. Nico Erwin van Mantje Sport vertelde dat Zegeren ook het jaar erop weer zou worden gesponsord. Tenslotte deed ondernemer Willem Leijdekkers 'let terlijk nog een duit in het zakje' door haar namens 'praktisch alle winke liers uit het centrum van Den Burg' een envelop met inhoud te overhan digen, die kon dienen als tegemoet koming in de kosten van de reis naar Engeland, waar ze zou uitkomen op het wereldkampioenschap. De nieuwe Europese kampioene (rechts) op het erepodium. De foto stond in de Texelse Courant van vrijdag 7 december 1984.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9