2 Menu samenstellen tijdens koffiedrinken [Waök Agenda E teso Nieuwe expositie Texelhoeve TEXELSE COURANT zeggen wou.. Wat ik zeggen wou... Hogeberg (14) Metaaldetector Burgerhoutstraat Wat ik zeggen wou... Onbetrouwbaar M\jn idee- De Potvis Zuiderzee in historisch blad Wat ik zeggen wou... Kerst bij ANBO Spelletjesmiddag reumavereniging Sinterklaas oud Papier Hoogwater te Oudeschild TEXELSE^COURANT Parapieten Wat ik zeggen wou... De gróótste (3) Kleine lepelaar Adventsmiddag in De Koog DINSDAG 7 DECEMBER 2004 Het voelt al echt als hün huls aan, vertellen Herbert Bouw en Mark Westerlaken. Trots laten de twee hun appartementen zien aan de vele bezoekers die vrijdag na de officiële opening binnen komen kijken. Bouw blijkt een liefhebber van motorsport te zijn en Wester laken maakt er in zijn appartement geen geheim van een trouw sup porter van Ajax te zijn. De zes bewoners van het nieuwe complex aan de Burgerhoutstraat beschikken elk over een eigen appar tement van vijfentwintig vierkante meter. De ruimten, twee beneden en vier boven, zijn voorzien van een ei gen wc en douche. Ook zijn er aan sluitingen voor een kleine keuken (pantry), maar daar hadden ze geen van zessen behoefte aan Ze hebben voldoende aan de gezamenlijke keu ken op de begane grond. Mark Westerlaken, Herbert Bouw. Petra Eelman, Mark van der Vliet, Ki Afman en Roos van der Ploeg leven in het nieuwe huis als een soort fa milie. Ze eten er met elkaar en zitten 's avonds vaak met elkaar in de ge zamenlijke huiskamer, die voorzien is van een tv. een geluidsinstallatie en een kast vol gezelschapsspelletjes. Aan de keukenmuur hangt een roos ter waarop staat aangeven wie op welke dag aan de beurt is om te ko ken, de tafel te dekken of af te was sen. 'Het is de bedoeling dat ze on der begeleiding zoveel mogelijk zelfstandig bezig zijn', vertelt Adrie van der Vliet, één van de ouders. Vijf zorgverleners van Noorderhaven in Den Helder zijn aangesteld om bij toerbeurt in het huis voor begeleiding aanwezig te zijn. 'De afspraak is dat er altijd een zorgverlener in huis is, zodat ze altijd de zekerheid hebben dat er iemand is als er wat aan de hand is.' Op de begane grond bevindt zich een slaapkamer voor de dienst doende begeleider. Alle appartemen ten hebben een alarmsysteem dat in verbinding staat met die slaapkamer, zodat de begeleider ook 's nachts bij problemen meteen in actie kan ko men. Regelmaat en structuurvormen twee belangrijke begrippen in de huishou ding. Behalve het corveerooster hangt er in de centrale hal een groot weekrooster waarop bij elke dag met pasfoto's is aangegeven welke bege leider er in huis is en wat voor bijzon derheden er op het programma staan. Ook de gebruikelijke huishou delijk verplichtingen staan duidelijk aangegeven. Een plaatje van bijvoor beeld een vuilnisbak geeft bijvoor beeld aan wanneer de vuilnisbak moet worden buitengezet. In de keu ken wordt ook voor de hele week het menu opgehangen, zodat de bewo ners op dat gebied eveneens weten waar ze aan toe zijn. 'Die menu's stel len ze zelf samen als ze na het werk aan tafel koffie zitten te drinken.' De meesten van de groep kennen elkaar al van kinds af aan, omdat ze geza menlijk in Den Helder naar school gingen. Overdag werken ze nu alle maal bij het Maartenhuis in De Koog Voor vijf van de zes is het voor het eerst dat ze op zichzelf wonen. Bouw en Westerlaken hebben het inmiddels goed naar hun zin in hun nieuwe huis. 'Het is gezellig hier.' Net als in andere huishouden gelden ook in het wooncomplex huisregels. Zo moeten de bewoners kloppen als ze eikaars appartementen willen be treden en sterke drank is verboden Dat geldt zowel voor de bewoners als bezoekers. Van der Vliet: 'Ik lust bij voorbeeld 's avonds wel eens een Juttertje, maar als ik hier ben. kan dat met. Er is wel maltbier in huis. maar daar blijft het bij Hoewel hun kinde ren nu officieel de deur uit zijn. spe len de ouders nog wel een belangnjke rol. Ze verlenen eventueel hand- en spandiensten en komen ook regel matig langs 'De hond maakt 's avonds opeens een ander rondje als ik hem uitlaat', zegt Van der Vliet la chend. De ouders hopen dat met het begeleid wonen de toekomst van hun kinderen zeker te hebben gesteld. Van der Vliet: 'Ik heb nu het gevoel dat ze goed zitten voor later. Met begeleiding krijgen ze hier ook de kans om steeds zelfstandiger te wor den De bouw werd uitgevoerd door Duin Bouwbedrijf, Bremer Schilders, CVI, IBS/Oele, tegelzetbedrijf Kooger en Westerlaken. Geachte wethouder, wat u in de Texelse Courant van vrijdag 3 de cember 'tumult' noemt rond de weg getjes in het Hogeberggebied. zijn noodzakelijke weloverwogen uitingen van competente mensen, die van het Hogeberggebied houden en in veran dering een grote vermindering van beleving zien Indien u van te voren bij de burgers een onderzoek naar nut en noodzaak had gedaan, had deze kwestie niet gespeeld. U schuift de verantwoordelijkheid voor dit plan af op de bedenkers ervan, waarbij u voorbij gaat aan het feit, dat u maan dag 13 december de artikel 19-pro- cedure gaat starten, waarop naar ik van harte hoop veel schriftelijke be zwaren zullen volgen Siem Hemelrijk, Oudeschild vsjgs ^53 Directeur Jan van Andel van de Stichting Wonen Texel en bewoner Mark Westerlaken hebben dikke pret, terwijl Westerlaken zijn nieuwe appartement toont. (Foto Jwoon van Hottum) VERVOLG VAN PAGINA 1 plannen voor een nieuwe gezamen lijke woning. De gemeente stapte op haar beurt naar de Stichting Wonen Texel, die het oog liet vallen op vier verouderde duplexwoningen aan de Burgerhoutstraat. In oktober 2003, drie jaar nadat Blied, de gemeente en de SWT voor het eerst bij elkaar wa ren geweest, gingen de vier wonin gen tegen de vlakte en kon Duin Bouwbedrijf met de nieuwbouw be ginnen. Eind mei metselden de zes. van wie er vijf nog bij hun ouders woonden, elk hun eerste steen in de muur. Financiën De Stichting Blied verzette de afge lopen jaren vooral veel werk om het woonhuis en de zorg financieel goed op de rails te krijgen. De zorg wordt ingekocht bij Noorderhaven en er moet huur worden betaald aan de Stichting Wonen Texel (SWT), de ei genaar van het complex. Het afstem men van de budgetten die de jonge ren van de overheid voor zorg krijgen en het verwerven van subsidies voor de realisatie van het project leverden regelmatig hoofdbrekens op Van der Vliet: 'Je hebt met een woud aan re geltjes te maken en dan veranderen die regels tussendoor meestal nog. Bovendien was er in 1992 (toen aan de Texelse Rede werd gewerkt, red.) veel meer geld beschikbaar dan nu.' Financieel zijn de zaken nog niet he lemaal rond. Woonmanager Jaap Steenman van Noorderhaven, éen van de sprekers bij de ingebruik name, beloofde de stichting dat Noorderhaven binnenkort een paar medewerkers naar het eiland stuurt om de ouders te helpen de laatste problemen op te lossen. 'We komen eruit', aldus Van der Vliet. In totaal is z'n €625.000,- met het project ge moeid. Wethouder Eelman noemde het een schande dat de stichting regelmatig vastliep op een gebrek aan ontschotting in de zorg en de wijze waarop financiën er zijn geregeld. 'Het gemeentebestuur is er daarom bijzonder trots op dat dit toch gelukt is.' Bij wijze van uitzondering roemde de wethouder de inspanningen van ambtenaar Jan Commijs die volgens haar vanuit gemeentezijde zijn uiter ste best heeft gedaan om de bouw mogelijk te maken. SWT-directeur Jan van Andel noemde het complex als een goed voorbeeld van samen werking. 'Dit krijg je in je eentje niet voor elkaar.' Hij noemde het fijn dat de omwonenden al vanaf het begin van de bouw bij het project betrok ken waren. Steenman toonde zich verrast dat veel buren waren geko men. 'Dat maken we ook wel eens anders mee.' Hij hield Blied voor dat een soortgelijk huis in Harlingen eveneens veel financiële strubbelin gen heeft gekend, maar inmiddels loopt als een trein. De wijze waarop de zes nu wonen past volgens hem binnen de huidige visies op de omgang met verstande lijk gehandicapten. 'Begin jaren ze ventig was het nog gebruikelijk om verstandelijk gehandicapte kinderen op een gegeven moment in pavil joens onder te brengen en dan ble ven ze daar de rest van hun leven. We gaan ervoor om die paviljoens de komende jaren plat te gooien en meer de wijken in te trekken.' De bewoners hielden de nodige nieuwe spullen aan de opening over. Wethouder Eelman gaf een cadeaubon voor tuin meubels, de bewonersvereniging van de SWT en kunstenares Angelina Stiehl boden schilderijen aan en de bouwers hadden gezamenlijk een tafelvoetbalspel als cadeau. 'En die mogen de ouders in elkaar zetten', grapte Kees Duin, 'zodat zij straks 's avonds ook nog wat te doen heb ben.' Motregen, hagel en koude wind, het was er allemaal in november. En niet te vergeten, mist. Buren aan het oog onttrokken en af en toe het verre geluid van een misthoorn. Na een paar van die onduidelijke da gen begin ik gewoonlijk naar zon en zicht te verlangen. Ik keek eens in mijn portemonnee, maar het laatste briefje van vijf was zo dun dat ik de bodem van mijn knip er doorheen zag. Dat werden geen zonnige Ma lediven en geen gesnorkeI in tro pisch blauw. Maar wacht eens: Sin terklaas! Spanje! Helaas, op de beloften van die ouwe man kun je ook al niet meer rekenen. Want, zoals jullie wel kunnen constateren: ik zit nog hoog en droog thuis. Vroeger, als ik de verhalen geloven mag, was het een kwestie van je een beetje flink misdragen vanaf half november en hup, onverbidde lijk ging je de zak in. Twee weken schommelen in het ruim met een soort housedreun boven je hoofd als dat paard weer eens het dek op en neer huppelde en zodra je bij aankomst in Madrid uit /e benarde positie verlost werd, zat je choco lade beestjes uit de vormpjes te schudden. Want daar was die ouwe niet misselijk in: de overtocht was gratis, maar verder diende je ie kost zelf te verdienen: 'Ik ben tenslotte geen sinterklaas,zei hij(?) Het werk was niet beroerd: er viel altijd wel een stukje marsepein af en ook de mislukte suikerbeestjes mocht je al lemaal opeten. Ik weet nog dat mijn opa, een doorgewinterde liefheb- ber van zon en sinaasappelen, eens vertelde dat Sinterklaas tijdens het speculaas bakken..., ach nee, stil. Nu begin ik te roddelen. Vraag het hem zelf maar. Mijn opa was heel handig in het regelen van zijn wintervakantie. Want lang niet ie dere boosdoener werd meegeno men. Ik kan me zoiets vanuit mijn eigen schooltijd ook niet echt her inneren. Terwijl ik ervan overtuigd ben dat sommige klasgenoten er toch echt voor in aanmerking kwa men: pesten, grote muil, te laat ko men en jatten bij de Hema. Mis schien dat achter die grote monden toch een klein hartje schuilde. Dat ze bij nader inzien hun moeder niet zo lang konden missen en op vier december met een wonderschoon lied en een flinke wortel in hun schoen de dreigende deportatie afwendden. In elk geval, na het gevreesde heerlijk avondje zat het tuig gewoon weer in de voorste bank te rekenen. Alzo niet mijn opa. Dat was een harde. Heimwee? Hij kende het woord niet. Hij liet zich rustig inpakken en na een maand of drie kwam hij bruin verbrand en welgedaan gewoon weer liftend terug naar Nederland. Om zich voor te bereiden op zijn volgende Spaanse vakantie. Ik moet bij gele genheid toch nog eens aan hem vragen hoe hij Sinterklaas zo ver kreeg. Pien Verberg In de Texelse Courant van dinsdag 30 november stond het artikel 'Nieuwe actie 't Horntje tegen Potvis' Op de bijbehorende foto was te zien hoe wij, de leden van de werkgroep, wilden laten zien hoe dit enorm hoge ge bouw van 9,38 meter de buurt en het landschap zal gaan ontsieren. Ook wilden we laten weten dat door een handtekeningenactie inmiddels 93 procent van de bewoners van het dorp getekend heeft tegen de op handen zijnde bouw van de campus. Wij wilden op geen enkele manier dat de overige 7 procent in het artikel genoemd zou worden, omdat er dui delijk in onze brief vermeld stond: 'wanneer u geen bezwaren hebt te gen de nieuwbouwplannen, mets ondertekenen en..even goede vrien den.' Hier staan wij nog steeds achter, en als er in het artikel dan ook op enige wijze op een suggestieve manier wel mensen genoemd zijn, dan hiervoor onze welgemeende excuses. Wij gaan op een eerlijke manier ver der met onze actie en zullen dit nooit over de rug van iemand anders uit spelen Namens de werkgroep: Johan van der Ster, 't Horntje. In het decembernummer van het blad van de Historische Vereniging schri|ft Jan T Bremer over de Zuiderzee, de Afsluitdijk en de Zuiderzeesteunwet uit 1932. Verder schrijft Willem Koop man over de familie Kooger en is uit het jeugdblad Zonneschijn een arti kel overgenomen over 'Hoe vroeger op Texel St. Nicolaas werd gevierd'. Irene Maas schrijft over de laatste plaggenhutten en Simon Dros over de redding van de opvarenden van de Eliza. Het blad is in de boekhan dels te verkrijgen en kost €3,45 Wat een boeiend verhaal in de Texelse Courant van vri|dag 3 de cember over de vondsten van Paul Dekker. Dingen die anders voorgoed verloren zouden zijn, kunnen nu te ruggevonden worden, honderden of duizenden jaren na verlies. Bij de opgraving van de Oude Bleekerij hebben wij ook heel wat munten en kleine metalen spulletjes gevonden, die daar ooit zijn verloren. Nu is het belang van een gevonden voorwerp groter als bekend is waar en hoe diep het gevonden is, in verband met an dere (puin)resten. Wij hebben dan ook alle vondsten op een kaart van het terrein ingetekend. Het is heel belangrijk dat de vinder zulke dingen noteert, al is het maar in een schriftje. Want als de vinder dood is, zijn de vonsten waardeloos. Het is niet vreemd dat er op het Oude Texel van alles te vinden is. Het ge bied is vanaf het eind van de laatste ijstijd onafgebroken bewoond ge weest. Het zag er uiteraard heel an ders uit dan nu. Er was veel land dat inmiddels door de zee is verzwolgen. Ook was er in de Romeinse tijd een zeegat ten noorden van de Rozen- dijk. De havenplaats Wambas (Wes ten) lag aan een zijarm hiervan, ter wijl de Friese koningen vanuit hun burcht de kust beheersten tot de Franken de macht overnamen. Daarna kwamen de Vikingen en toen die wegbleven kwam in de elfde eeuw het zeewater, dat weinig van het oorspronkelijke gebied overliet. De jonge duinen stoven over alles heen, een natuurlijke zandsuppletie, die hele dorpen onbewoonbaar maakte. Kortom, er zal heel wat ge beurd zijn en het is ook niet verwon derlijk dat er heel wat spullen verlo ren zijn geraakt. Er is geen enkele reden waarom er op Texel niet ergens een begraven schat uit de tijd van de Noormannen is, net als op Wieringen. Ik heb al eens een gerucht over zo iets gehoord. Dat brengt mij op een belangrijk punt: er is van alles gevonden, maar men houdt zijn vondsten geheim, uit angst voor de concurrentie van andere detectorlopers. Heel begrijpelijk, maar wel erg jammer. Zou er niet eens een inventarisatie gemaakt kunnen wor den? Dat kan anoniem, dus alleen vondst en vindplaats. Ik wil mij wel aanbieden als vertrouwenspersoon. Denk er eens over na, Irene Maas, Stuartstraat 105 1815 BR Alkmaar 072-5125423 irenemaas@xs4all.nl Er zijn nog enkele kaarten verkrijg baar voor de kerstviering van de af deling Den Burg van de ANBO, die zaterdag 18 december wordt gehou den in de kantine van De Bolder. Deelname kost €4,-. Opgave is mo gelijk bij Tine Vlas-van der Vlies, De Zes 3, tel. 312255. De viering begint om 16.00 uur. De reumavereniging Texel houdt woensdag een spelletjesmiddag voor haar leden. De middag begint om 14.30 uur in De Schakel, naast de hervormde kerk van Den Burg. Tevens is dit de afsluiting van het seizoen. Best interessant vond ik het stukje in de krant van vrijdag 3 december over Sinterklaas en zwarte piet. Alleen vraag ik me dan af: wordt er niet over nagedacht dat er misschien kleine kinderen (mee)kijken in de krant? Meer dan een halve pagina inclusief onthullende foto's van 'the making of' valt wel op. Het lijkt me moeilijk om aan je kind uit te leggen dat het met echt is wat er in de krant staat. Martine Barhorst, Den Burg. Naschrift redactie: Uiteraard is daar over nagedacht en overleg over ge pleegd met de vrijwilligers van de Sinterklaascentrales. Er is bewust gekozen voor 'met-onthullende' fo to's. Dus geen Sinterklazen en Zwarte Pieten als zodanig herkenbaar in beeld, zodat het oog van mee kijkende kleintjes met direct wordt ge trokken naar de foto van Sint of Piet. Corina Witte, Joke Cofino en Cécile de Boer exposeren tot eind januari gezamenlijk in restaurant Texelhoeve aan de Kogerstraat in Den Burg. Van de drie hangen in totaal 38 werken aan de muren. Zowel de afbeeldingen als het materiaalgebruik van de wer ken zijn afwisselend. De drie werden een paar weken gevraagd door mede-eigenaresse Carla Hoogen- bosch tijdens de expositie van de Dinsdag 7 december: In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50, inschrijven (liefst met maat) tussen 19.30 en 20.00 uur. In hotel Opduin in De Koog begint om 20.00 uur de jaarlijkse leden vergadering van Koninklijk Horeca Nederland, afdeling Texel. In Cinema Texel draaien The Manchurian Candidate (aanvang 20.15 uur) en deel twee van Bridget Jones (20.30 uur). Woensdag 8 december: Van 11 00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een intro ductieles golf gegeven. De reumavereniging Texel houdt vanaf 14.30 uur een spelletjes middag voor haar leden in De Schakel naast de hervormde kerk van Den Burg. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van The Incredibles (aanvang 13.30 en 16.00 uur), Pluk van de Petteflet (14.00 en 16.15 uur) The Manchurian Candidate (20.15 uur) en deel twee van Bridget Jones (20.30 uur). Donderdag 9 december: In buurthuis Bethel in Zuid- Eierland begint om 20.00 uur een, open klaverjasdrive. Deelname; kost €1,50 per persoon, In Cinema Texel draait het tweedej deel van Bridget Jones (aanvang 20.30 uur). Vrijdag 10 december: Bij tuincentrum Eureka in polder- Het Noorden begint vandaag een- driedaagse kerstshow, georgani seerd door zeven Texelse bedrij ven. Er zijn van 17.00 tot 21.00 uur- demonstraties op culinair gebied.- Op uitnodiging van de Vogel- werkgroep vertelt Cees Swennen- vanaf 20.00 uur in hotel Den Burg! over de biotoop en het voedsel! van de kleine lepelaar in Oost-! Azie. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Man on- fire (aanvang 20.15 uur) en het! tweede deel van Bridget Jones! (20 30 uur). Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 3. Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelderweg, Schilderend in de richting van Oudeschild vanaf de rotonde, Ada van Holland straat. Di. 07 2.50 en 14.50 u. Wo. 08 4.26 en 16.50 u. Do. 09 5.14 en 18.04 u. Vr. 10 6.25 en 19.16 u. Za. 11 7.25 en 19.54 u. Zo. 12 8.26 en 20.44 u. Ma. 13 9.04 en 21.46 u. Di. 14 9.55 en 22.26 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 12 december op om 08.44 uur en gaat onder om 16.23 uur; 12 december nieuwe maan. TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. De eerstvolgende extra afvaarten zijn gepland op vrijdag 17 december Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 ot e-mail mfo@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr nl Op al onze advertenbecontractwi en aanb-ed-ngen daar toe Zijn van toepassing do Regelen voor het Advertentie wezen van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam zoa's gedeponeerd bij do Kamor van Koophandel en bneken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentie-wezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezondon Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (automatisch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. TEEVA. De tentoongestelde werken zijn een verzameling van schilderijen die de drie de afgelopen jaren heb ben gemaakt. Witte en Cofine volg den beide schildercursussen bij De Boer. Samen met Truus Hoogen- boom komen ze wekelijks bij elkaar am te schilderen. De laatste ent- breekt op de expositie, omdat ze met vakantie was. De Sinterklaasviering op obs Dur- perhonk in De Cocksdorp werd don derdag opgeschrikt door een twee tal Zwarte Pieten die aan parachutes uit de lucht kwamen vallen. Ze wer den verwelkomd door hoofdonder wijzer Kor Posthumus. (Foto M Pop) Cécile de Boer, Corina Witte en Joke Cofino openden vnjdag hun expositie door eikaars werk te onthullen. Polo Jeroen van Hattum n rj itjcr> Builen vcromwonnlclijkhckl ik redactie Ik was verrast mijn vader, Toon de Haas, aan te treffen onder de hon derd genomineerden voor de groot ste Texelaar. Het moge duidelijk zijn dat hij voor mij - altijd! - de grootste Texelaar al was en zal blijven. Som mige lezers zijn er mogelijk van op de hoogte dat mijn vader zich de laatste jaren, naast andere onderwerpen, heeft bezig gehouden met een reeks grote en kleine schilderijen die alle maal betrekking hebben op het Texelse landschap en met name op het gebied dat de laatste ti|d veelvul dig in de krant genoemd wordt, de omgeving van de Hoge Berg. Deze zomer exposeerde hij enkele doeken uit deze serie bij Galerie Langewaal in De Waal. De gemeente kocht toen trouwens twee doeken aan. Laten we hopen dat de totale reeks nog eens Op uitnodiging van de Vogelwei* groep vertelt Cees Swennen vrijd» over de biotoop en het voedsel van (t kleine lepelaar in Oost-Azië. Hij ga daarbi| ook in op de vraag of des lepelaar te vergelijken is met de lepel aars die hier bekend zijn. De bijeen komst wordt gehouden in hotel Dei Burg aan de Emmalaan en begint t» 20.00 uur. De toegang is gratis. Speciaal voor de ouderen van Koog houdt de dorpscommissie vil dag 17 december een adventsmid dag. De middag, die wordt gehoude in dorpshuis De Hof, begint om 143: uur en wordt afgesloten met ee; broodmaaltijd. Deelname kost €2,5? opgeven bij Veronica van Beek (tö 317729) of Frits Agter (tel. 317283J vóór 14 december. op zijn geboorte-eiland geëxposee» wordt en dan niet alleen als herinne ring aan een door commercie en <S toeristenindustrie verloederd gebied Red de Hoge Berg! Sara Omkoyi-de Haas Amstelveen

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2