Mosselverwaterplaats over in Zeeuwse handen Schelpdierenteelt in oud proefstation 5 Stayokay vraagt buurt bezwaren in te trekken Monumentencommissie kluif voor Rekenkamer Subsidie gemeente voor nieuwe dental car jeugd Texelaars gewond bij botsing Nog meer cadeaus Logeerhuis .TEXELSE COURANT' Omwonenden woedend over aanbod Sierkip thuis Suzanna Kalaidjan Ratten gezien Gewonden bij botsing Bouw Zouteland U kunt nü iets doen voor de Zonnebloem! Alcoholcontrole Geven bankgarantie niet mogelijk Verzoek kokkelaars opnieuw afgewezen Dienstregeling Connexxion DINSDAG 7 DECEMBER 2004 Mosselkweekbedrijf Firma D. en J. de Koning Zonen uit Bruinisse heeft het voormalige mosselproef station bij 't Horntje aangekocht. Het Zeeuwse bedrijf wil het vier hectare grote grond- en verwater gebied gebruiken voor de productie van mosselen en oes- iers. De installatie in het zogeheten NIOZ- poldertje kent een opmerkelijke ont staansgeschiedenis. Toen de Ooster schelde in de zestiger jaren door de Deltawerken dreigde te worden afge sloten, moest de Zeeuwse mossel- Industrie uitzien naar een nieuwe 5/estigingsplaats. De meeste mosse len groeien in de Waddenzee en 'daardoor was het logisch dat ook het verwateren (het doorpompen van water om het zand tussen de schel pen te verwijderen) van mosselen in of bij de Waddenzee zou plaatsvin den. Voor een experiment op schaal werd het poldertje bij 't Horntje als een ideale plaats gezien. Bedoeling was om - bij een geslaagde proef - vrijwel het hele poldertje hiervoor in gebruik te nemen. Het Rijksinstituut voor Visserij Onderzoek (RIVO) gaf in 1968 toestemming voor de bouw van een mosselverwaterplaats met di verse bassins, installaties en labora toria. Er werden onder meer pompen gebouwd waarmee per seconde één kuub vers zeewater naar binnen en naar buiten kon worden gelaten. Om hiervoor voldoende elektriciteit te kunnen leveren, kreeg de stroom- centrale in Oudeschild zelfs extra capaciteit. De kosten van de verwaterplaats bedroegen €4,7 mil joen gulden. Toen in 1974 bleek dat de Oosterschelde toch niet volledig werd afgesloten en de Zeeuwse handelaren bovendien geen zin had den om zich op Texel te vestigen, werd het mosselproefstation geslo ten. Het RIN (Rijksinstituut voor Natuurbeheer) kreeg toen de be schikking over de installatie. Het in stituut gebruikte het voor onderzoek om de overheid advies te kunnen geven over onderwerpen met betrek king tot de Waddenzee en het kust gebied. Zo werd onder meer onder zocht hoeveel zuurstof mossels gebruiken, hoeveel slib ze vastleg gen, de effecten van olieverontrei- niging en vervuild slib en het eco systeem van de Waddenzee werd na gebootst. Ook werd onderzoek ge daan naar de invloed van PCB's op zeehonden. Toen de installatie verou derde, week het RIN (nadien het In stituut voor Bos- en Natuuronder zoek van Dienst Landbouwkundig Onderzoek (IBN-DLO) en weer later Alterra) uit naar proefinstallaties in het NlOZ-gebouw. Hierna werden nog proeven gedaan met eidereenden en recent nog werden de bassins ver huurd voor onderzoek naar mossel- De mosselverwaterplaats m het NlOZ-poldertje werd in de zestiger jaren aangelegd, toen ten. Toen dit niet het geval bleek, kreeg het station een andere functie. cultures. Het Zeeuwse mosselkweekbedrijf, onder meer eigenaar van de Bruinisse 62 en 75, ziet in de bassins en installaties goede mogelijkheden voor onderzoek naar de kweek van schelpdieren 'Onze sector staat on der druk en het aanbod van mossel zaad is een probleem. Het is er wel. maar we mogen er met aankomen. We mogen alleen nog in de diepere delen van de Waddenzee komen en ik denk dat de overheid ook die wil reserveren voor de vogels', vertelt Dingeman de Koning. Zijn bedrijf wil in de bassins een proef voor geslo ten mossëlcultuur opzetten, waarbij het de bedoeling is dat de teelt van zaadval tot consumptie zal plaatsvin den. 'Proeven hebben al uitgewezen dat dit op kleine schaal mogelijk is, maar of het op grote schaal mogelijk is, moet nog worden bewezen.' De mossel begint als larve, die zich hecht aan touw of een draadvormige struc tuur. Daarna groeit de larve uit tot een mossel van éen tot anderhalve cen timeter (zaad). De schelp heeft na een jaar een lengte van vier centimeter (halfwas), om het jaar erop met een lengte van vijf tot zes centimeter ge schikt te zijn voor consumptie. De proef heeft de bijzondere belangstel ling van bodemdierdeskundige Omwonenden van het nieuwe hostel dat op het voormalige B-veld aan de Haffelderweg is gepland, zijn woedend op Stayokay. Verte genwoordigers van de herberg- organisatie verzochten bezwaar makers Hans Eshuys, Jan Moens en Cock Eschweiler zaterdag ochtend af te zien van verdere juri dische procedures tegen het hostel. Als tegenprestatie boden zij aan alle gemaakte onkosten voor hun reke ning te nemen. Ze schermden met schadeclaims als de buurt toch blijft volharden. Stayokay bevindt zich momenteel in lastig vaarwater. Volgens een uit spraak die de voorzienmgenrechter in oktober deed, mag de bouw van het 240 bedden tellende recreatieverblijf doorgaan. Hij verklaarde de bezwa ren ongegrond. De organisatie wacht echter met bouwen, omdat er nog twee procedures lopen. De bezwaar makers hebben bij de provincie be denkingen ingediend tegen de bestemmingswijzing van het B-veld in het nieuwe bestemmingsplan Den Burg en ze zijn naar de Raad van State gestapt. De drie blijven van mening dat de gemeente zich met houdt aan de nota Toerisme en Re creatie en dat er in de ruimtelijke on derbouwing voorbij wordt gegaan de gevaarlijke verkeerssituaties die de komst van het hostel in de buurt kan opleveren. Om versneld tot een oplossing te komen, deed Stayokay de bezwaar makers zaterdag het verzoek de strijd te staken. Volgens de vertegenwoor digers voeren zij momenteel vanuit 'oneigenlijke motieven' procedures, omdat de voorzienmgenrechter in .oktober bepaalde dat de gemeente het plan voldoende ruimtelijk heeft onderbouwd en voldoet aan de cri teria in de toerismenota. 'We zijn ver rast door de stap naar de Raad van State', laat de organisatie in een ver klaring weten. 'Zonder dat een verder gesprek met de gemeente of ons heeft plaatsgevonden, werden op de laatst mogelijke dag opnieuw drie oude bezwaarschriften ingediend.' Stayokay voelt zich de dupe, omdat de omwonenden en de gemeente met elkaar een geschil hebben. For meel is de organisatie geen partij in de procedures. Het voortzetten daar van is volgens de vertegenwoordi gers nadelig voor zowel de omwo nenden, de gemeente als de herbergorgamsatie zelf. Stayokay, dat de nieuwbouw dit seizoen al had wil len exploiteren, leidt door de vertra ging per maand duizenden euro's schade De gang naar de Raad van State kan de bouw volgens hen een extra vertraging van nog eens zes maanden opleveren. De vertegen woordigers dreigden de bezwaar makers tijdens de bijeenkomst de geleden schade op hen te verhalen als ze niet stoppen. Eschweiler, Eshuys en Moens zijn zeer ontstemd. 'Dit was ver beneden peil', zegt Eshuys. 'We voelen ons onder druk gezet en monddood ge maakt. Stayokay gaat hier op de stoel van de rechter zitten en dat kan niet. Het is aan de Raad van State om een uitspraak te doen en het kan nog alle kanten uitgaan. We kregen nu het gevoel te worden afgekocht en dat accepteren we niet.' Tijdens het ge sprek werden enveloppen op tafel gelegd, met daarin het aanbod Eshuys: 'We hoefden alleen maar te tekenen en dan was alles af.' De drie voelen er niks voor hun procedures bij de Raad van State en de provin cie te staken. Voor de laatste waren ze dinsdag bij een hoorzitting op het gemeentehuis om hun bezwaren toe te lichten. De buurtcommissie in op richting is daarvoor bij de notaris omgezet tot een echte vereniging. Onder de naam buurtvereniging Den Burg Zuid treedt Moens voortaan op namens de 95 omwonenden van het toekomstige hostel die aangegeven hebben eveneens moeite te hebben met de komst. Stayokay hoopt dat er nieuwe 'constructieve gesprekken' tussen de gemeente en de omwo nenden tot stand komt en wil daar voor desnoods zelf het initiatief ne- De sierkip die vorige week bij autohandel Verhagen in Oude schild onder de motorkap van de auto van een klant werd aange troffen, is weer thuis. Eigenaar Eva Mondeel, bewoonster van het theehuisje aan de Wester- weg, herkende het dier toen ze afgelopen weekend de krant van vrijdag opsloeg, waarin de vondst werd gemeld Ze ver moedt dat de kip door haar hond is opgejaagd en op deze bijzon dere plek een schuilplaats heeft gevonden. De eigenaar van de auto, Willem van der Vis, heeft even verderop aan de Westerweg een boet waar hij geregeld komt. De kip is er één van twee nog jonge beesten, 'net kuiken af', volgens Mondeel, die voor het eerst buiten hun hok een kijkje mochten nemen Het andere beestje was eveneens een tijdje weg, maar werd weer terugge vonden. 'Deze hadden we al op gegeven. We dachten al dat-ie was opgevreten door een kieken dief, ik had er de balen van. Het was de mooiste, nogal een aparte kruising, anders had ik 'm misschien met eens herkend in de krant.' Autohandelaar Dik Ver hagen werd voor zijn goede zor gen bedankt met een speculaas pop. Twee Texelaars zijn vrijdagmiddag gewond geraakt bij een auto-on geluk op de IJsdijk in de buurt van het gemaal. Beiden werden met onbekend letsel naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder ge bracht. Het ongeluk vond rond 17 00 uur plaats nadat een 41 -jarige automobi list, die vanaf Oudeschild kwam. in een flauwe bocht in de rechterberm was beland. Bij het tegensturen naar links verloor hij de macht over het stuur, waardoor hij op de verkeerde weghelft terecht kwam. De andere automobilist, een 59-jarige man die richting Oudeschild reed, botste fron taal op de wagen. De auto van de 41 - jarige man schoot door de klap door de omheining en kwam in een naast gelegen weiland tot stilstand. De po litie nam bij hem een bloedproef af, omdat er mogelijk alcohol in het spel was. Volgens een woordvoerder was de uitslag daarvan gisteren nog met binnen. Beide wagens raakten totall- loss. De IJsdijk was tijdelijk gestremd door het ongeval. De ambulance dienst was met beide wagens uitge rukt. VERVOLG VAN PAGINA 1 dewerkers en de burgemeester erg hun best voor ons gedaan.' Bij de Kalaidjans is opgetogen gerea geerd op het bericht, dat hen vrijdag bereikte. Dat gold ook voor de vele Texelaars die de afgelopen jaren heb ben meegeleefd en die het gezin be dolven onder gelukwensen en bloe men. 'We hebben goede hoop dat er ook voor de andere gezinsleden nu snel goed nieuws komt. Ze hebben al veel te lang in onzekerheid ge loefd'. aldus Rommets. De Kalaidjans ontvluchtten in 1992 het oorlogs geweld in Abchazië, waar ze tot een minderheid van Armeense christenen behoorden. Het gezin is sinds 1994 m Nederland en woont sinds 1998 op Texel. In deze periode van het jaar - nu het afgemaaide riet wordt verwijderd - is het voor ratten moeilijk een schuiplaats te vinden. Vele vallen dan ook ten prooi aan rattenvangers, roofvogels, gif, vallen of als slachtof fer in het verkeer. Bij de kruising Laagwaalderweg-Kadijksweg dien den dode ratten een wel erg luguber dOeltFoto Ros3l.cn Hm-Hml Een 48-jarige man uit Den Burg is zaterdag met onbekende verwondin gen naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder overgebracht, nadat hij met zijn bromfiets in botsing was gekomen met een 16-jarig meisie op een fiets. Het ongeluk deed zich even na 17.30 uur voor op het fietspad langs de Schilderweg. De fietsster, die in de richting van Oudeschild reed, zag de haar tegemoetkomende bromfietser te laat, waarschijnlijk door ondeugdelijk verlichting van de man, waardoor een botsing ontstond. Het meisje liep diverse kneuzingen en schaafwonden op. Met de plannen voor woningbouw op het Zouteland gaat het 'de goede kant op'. Dat vertelde wethouder Nel Eelman donderdagavond in de ver gadering tussen b en w en de dorps commissie van Den Hoorn Het be stemmingsplan ligt momenteel ter beoordeling bij Gedeputeerde Sta ten, dat vóór 12 maart een oordeel zal moeten uitspreken 'Ik heb goede hoop dat het wordt goedgekeurd', aldus Eelman. Zij antwoordde op een vraag van dorpscommissievoorzitter Herman Ridderinkhof, die opmerkte dat de bouw van huizen op het Zouteland al meer dan twintig jaar lang jaarlijks op de agenda van het overleg staat. De vernielde euto van één van de twee Texelaars die vrijdagmiddag gewond raakten bij een ongeval op de IJsdijk. ,rOM H,mm Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Stort uw bijdrage op giro 145 Namens onze passagiers hartelijk dank. vvww.ietsdoenvoordezonnebloem.nl Het functioneren van de monu mentencommissie moet door de lokale Rekenkamer onder de loep worden genomen. Dat moet ge beuren als de rekenkamer haar on derzoek naar het monumenten beleid en de omgang met schapenboeten in het bijzonder start. Dat heeft de gemeenteraad op advies van GroenLinks besloten. De partij hoopt dat op die manier een wijze wordt gevonden waarop de monumentencommissie beter kan opereren en mogelijk anders wordt samengesteld. De adviescommissie wordt nu gevormd door de raads commissie Grondgebied en in de ogen van GroenLinks vormt die dub bele pet geen gelukkige combinatie. Volgens GroenLinks is het strijdig met de gemeentewet, omdat er eigenlijk geen raadsleden in een adviescom missie van het college mogen zitten. De partij vindt dat er een betere en meer deskundige commissie ont staat als er onder andere architecten, historici en bouwkundigen in mogen zitten. De monumentencommissie speelt op Texel een rol bij zowel gemeentelijke als Rijksmonumenten Doordat het eiland over meer dan honderd Rijks monumenten beschikt, is het college bevoegd ook besluiten over restau raties en verbouwingen van die mo numenten te nemen. Zij moeten daar voor dan een positief advies van zowel de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg als de gemeentelijke monumentencommissie ontvangen over de cultuurhistorische waarde van een pand. De gemeente beschikt jaarlijks over een subsidiebudget van €20.420,- voor woonhuismonumen ten en €20.420,- voor schapen boeten. Elk jaar wordt opnieuw vast gesteld welke monumenten in aanmerking komen voor subsidie. De raad heeft ermee ingestemd dat de rekenkamer de komende maan den haar tanden zet in het monumen ten- en schapenboetenbeleid. Dat moet inzicht verschaffen in de uitvoe ring van het beleid en antwoord ge ven op de vraag of dat allemaal effec tief gebeurt. Texels Belang vond het jammer dat het voorstel met eerst in een commissievergadering was be handeld. Piet Standaart wees erop dat de leden van de kiesvereniging nu geen gelegenheid hadden gehad zich over het voorstel uit te laten. Burge meester Joke Geldorp wees erop dat de raad in september al over de volg orde van te onderzoeken onderwer pen heeft gesproken. Op advies van GroenLinks wordt de rekenkamer vrij gelaten in de periode die zij onder zoekt. In de onderzoeksopdracht wordt voorgesteld onderzoek te doen naar de jaren 2002, 2003 en 2004, maar dat was de fractie wat te krap. De raad besloot en passant de reken kamer een definitieve status toe te kennen De organisatie, waarvan de leden in april 2001 door de raad wer den benoemd, had toe nu toe een voorlopige status. Op de vraag of het formeel een rekenkamer of een rekenkamercommissie moest wor den, werd besloten dat het definitief een rekenkamer wordt. De rekenka mer levert volgens plan twee keer per jaar een onderzoek af. De raad kan op die manier onderzoeken hoe haar beleid in de praktijk uitpakt. Bi| een alcoholcontrole op de Em- malaan in Den Burg. gehouden in de nacht van donderdag op vrijdag, heeft de politie geen bekeuringen hoeven uitdelen. Er werden 29 auto mobilisten gecontroleerd. de Oosterschelde dreigde te worden afgeslo- (Foio Bert Kornng) Norbert Dankers. 'In het verleden hebben we ook mosselzaad in de bassins gehad. Maar doordat er veel zeewater naar binnen werd gepompt, lag er binnen drie maanden een laag van 30 tot 40 centimeter slib onder in het bassin, allemaal bezinksel uit het zeewater. Dat moet wel worden afge voerd.' Overigens sluit Dankers niet uit dat er kweekmethodes bestaan, waardoor minder vers water hoeft te worden aangevoerd. Alvorens de proef van start gaat, wordt de installatie eerst grondig ge renoveerd Hiermee is volgens De Koning ongeveer een half jaar ge moeid. De Stichting Jeugdtandverzorging Texel krijgt van de gemeente €12.000,- voor de aanschaf van de nieuwe dental car. Ook wordt de terugbetaling van een oud werk kapitaal van €3.933,- dat in het ver leden aan de oude Stichting voor Regionale Instelling Jeugdtand verzorging was verstrekt, kwijt gescholden. Dat heeft de gemeen teraad besloten. De stichting wil de nieuwe jeugd- tandartswagen. die inmiddels is be steld, aan het begin van het volgend schooljaar in gebruik nemen. De hui dige wagen, die sinds 1975 wordt gebruikt, is hard aan vervanging toe. Op voorstel van het college draagt de gemeente tien procent van de beno digde investeringen bij. De wagen gaat in totaal €150.000,- kosten, waarvan de stichting zelf €30.000,- kan ophoesten. De overige 120.000,- moet via donaties, subsi dies en leningen worden vergaard. De stichting heeft daarvoor diverse aan vragen lopen bij Texelse organisaties. Teso heeft €7500,- toegezegd, de anderen moeten zich nog uitlaten over het verzoek. Oppositiepartijen GroenLinks en PvdA vonden de toezegging van het college veel te laag. Volgens hen had het college met veel meer over de brug moeten komen om de voorzie ning in stand te kunnen houden. 'Ik vind het beschamend laag', aldus Henny Festen (GroenLinks) Ze wees erop dat Texel met de opzet van de jeugdtandverzorging over een goede voorziening beschikt, terwijl landelijk de jeugdtandzorg de laatste jaren weer onder druk is komen te staan. Texel is een van de weinige gemeen ten in het land waar de jeugdtandzorg nooit is opgegaan in de algehele tandzorg. Nagenoeg alle kinderen op de basisscholen maken er gebruik van. Festen uitte de vrees dat de €12.000,- met voldoende is om rond te komen Terwijl we willen dat die nieuwe wagen er komt.' Texels Belang en de WD zeiden blij te zijn met de eerste aanzet. Martin Trap (WD) sprak de verwachting uit dat de stichting mogelijk nog wel een keer bij de gemeente aanklopt voor financiële ondersteuning. Hij wees erop dat de €12.000,- dient als vlieg wiel om elders geld te krijgen. Wet houder Annie Hm (Welzijn) liet weten dat de gemeente geen bankgarantie aan de stichting kan verlenen, omdat dat wettelijk met mogelijk is. Dat komt volgens haar onder meer door de Wet Financiering Decentrale Overheden waarin financieringen door gemeen ten zijn geregeld. PvdA, GroenLinks en D66 hadden aangedrongen op een gemeentelijke garantie en ook de stichting had erop gehoopt. Een ga rantie betekent minder financiële las ten bij het aangaan van een lening. Volgens voorzitter Herman Wellens moet er nu waarschijnlijk nog eens naar de inrichting van de nieuwe wagen worden gekeken. 'We kunnen bekijken wat we nog kunnen her gebruiken. Het is met wenselijk, maar we willen met over die €150.000,- gaan.' De apparatuur in de huidige dental car is acht jaar oud De stich ting moet een lening aangaan om de financiën rond te krijgen. De plannen om de nieuwe wagen volgend jaar op de weg te hebben, blijven volgens Wellens ongewijzigd Het college brengt de €12.000,- en €3.933,- ten laste van de post On voorzien. Op vragen van Roelie Bak ker (Texels Belang) liet Hin weten dat de €12.000,- ten laste komt voor de pot Onvoorzien van 2005, omdat het potje voor dit jaar bijna leeg is. Wel lens toonde zich blij met de steun van de raad en redelijk tevreden met de gemeentelijke toezegging. 'Die geven ze toch niet zomaar. Ze hebben de boeken onderzocht en dit geeft aan dat ze alles in orde hebben bevon den.' De nieuwe wagen, die wordt geleverd door Van Sambeek in Oude schild, wordt bij Vredeveld in Westerbork tot tandartswagen om gebouwd. Het bedrijf Dental Union in Groningen levert de apparatuur. Van Sambeek coördineert het geheel. Kokkelvissers hebben voor de tweede keer in korte tijd nul op het rekest gehad van de Raad van State. Het rechtscollege heeft op nieuw bepaald dat de mechani sche kokkelvisserij dit jaar niet meer op de Waddenzee mag plaatsvinden. Dat betekent dat het definitief is af gelopen met de mechanische kokkelarij. Het nieuwe schelpdier- visserijbeleid staat vanaf 2005 alleen nog handkokkelarij op het wad toe. De Raad van State legde het kokkelvissen in september al aan banden op grond van een uitspraak van het Europese Hof. Zeeuwse kokkelaars legden zich daar met bij neer en stapten opnieuw naar het Haags rechtscollege om alsnog de door Landbouw. Natuur en Voedsel kwaliteit toegestane hoeveelheid van acht miljoen kilo kokkelvlees van de bodem te mogen vissen. In haar tweede uitspraak heeft de Raad van State opnieuw gezegd te twijfelen aan de stellingname van de kokkelvissers dat het opvissen van die 8000 ton geen enkele schade aan de natuur toebrengt. Ze sloot zich opnieuw aan bij de uitspraak van het Europese Hof dat kokkelvisserij in Nederland alleen mag worden toege staan als duidelijk is aangetoond dat er geen bodemberoering wordt ver oorzaakt. Met ingang van 12 december gaan de bussen van Connexxion volgens de nieuwe dienstregeling rijden. Op Texel verandert alleen de route van de lijnen 26, 27 en 28. Deze worden zo veel mogelijk gelijk getrokken. Alle bussen van 't Horntje naar De Koog rijden vanaf volgende week onder lijnnummer 28. De route via de Bos- randweg komt te vervallen. In Den Helder introduceert Con nexxion het eurokaartje. Na 9 uur 's ochtends is een strippenkaart niet meer nodig en kan voor €1.- een kaartje bij de chauffeur worden ge kocht. De volledige dienstregeling kan worden opgevraagd bij Connex xion. tel. 0900-2666399 en is te vin den op de website www.connexxion. nl. cheque Een beetje verdrietige Sinterklaas meldde zich vrijdagochtend aan de poort van basisschool De Bruinvis. De goedheiligman moest beken nen dat hij door alle drukte van de afgelopen dagen helemaal was vergeten dat de kinderen van Oudeschild cadeau's hadden inge zameld voor het nieuwe Logeer huis Texel in Den Burg. De Sint was vorige week zaterdag nota bene al bij het Logeerhuis aan de Bernhardlaan geweest om twee frituurpannen en een spelcomputer te schenken, maar aan Oudeschilder geschenken had hij op dat moment niet gedacht. Om ervoor te zorgen dat toch alles in orde zou komen, waren twee begeleidsters van het logeerhuis vrijdagochtend naar De Bruinvis afgereisd Daar stonden drie winkelwagens vol cadeau's van de kinderen voor ze klaar. Linsey Barends en Benthe de Haan, de jong ste en oudste leerlingen van de school overhandigden ze aan Fia Kooiman en Monique Leijstra. Direc teur Albert Hoven had ook een che que van 155 euro voor ze klaar liggen. De school is een paar weken lang be zig geweest om cadeau's in te zame len Hoven: 'Ouders van onze school hebben daar ook een kind zitten en daarom hadden we bedacht dat het leuk zou zijn als wij het logeerhuis wat zouden schenken.' De actie van De Bruinvis stond los van de gift die de Stichting Sint en Piet eerder aan het Logeerhuis had gegeven, waardoor de Sint even het overzicht was kwijt geraakt. Twee leidsters van Logeerhuis Texel krijgen cadeau's van de kinderen van de Bruinvis. (Foto J«ro»n van Hattum)

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 5