Oosterend vergeet te scoren en verliest Tevoko heeft geen kind aan Volendam Taai ZDH in slotfase ten onder Pijnlijke nederlaag De Koog Beker maakt Koger Dorp-tegen-dorpfeest compleet voetbalprogramma Mafjg jexel'94 verliest degradatieduel .TEXELSE y COURANT' Eerste nederlaag meiden Texel'94 Fred Klok wint drie partijen J'elleboog op kop bij zaalvoetbal Programma zaalvoetbal Texel'94 en ZDH krijgen vrijaf DINSDAG 7 DECEMBER 2004 Winnen is mooi, maar het feest is pas echt compleet als de beker in ont vangst is genomen. Zo ook in De Koog, samen met Den Hoorn winnaar van het dorp-tegen-dorp spel, dat afgelopen vrijdag eindelijk de fel begeerde trofee mocht ontvangen. Het zat de Kogers niet lekker dat de organiserende Sportraad de beker na de eindstnjd enkele weken geleden in Ons Genoegen demonstratief aan Oen Hoorn overhandigde. Dat ge beurde omdat De Koog, dat vijf jaar geleden ook het dorpenspel had ge wonnen, de beker toen in de feest roes was kwijtgeraakt. 'Niemand wist meer waar hij was gebleven', vertelt Mariska Koenders. Omdat de Sport raad bij de prijsuitreiking maar over één beker beschikte, besloot de or ganisatie dat Den Hoorn die dan maar moest krijgen en dat De Koog nog even geduld moest hebben. Groot was de vreugde toen vorige week eindelijk recht werd gedaan en de dames de bokaal in de armen konden nemen. Om dit te vieren wordt vrijdag 17 december in café Het Biervat een groot feest gehou den. 'Het is een reünie voor onze hele ploeg en voor alle supporters, de meeste van alle dorpen. We trainen al vanaf april en vormen een heel hechte club.' Het feest begint om 21.00 uur. Tot die tijd is de bokaal te bewonderen op tiet pleintje voor het café. Toto Gerard Timmerman) Met een selectie die voor het eerst sinds tijden weer eens vrijwel com pleet was (alleen Arjan van Bent- hum en Jord Hilstra ontbraken), had De Koog zich voorgenomen de trouwe supporters te verwennen met een heerlijke (thuis)wedstrijd. Daar leek het lager geplaatste Jisp zich ook wel voor te lenen. Het pakte echter totaal anders uit, want na negentig minuten had De Koog niet gescoord, terwijl de te genstander daar wél in was ge slaagd: 0-1. In de beginfase bleek al snel dat de meeste spelers van De Koog de te genstander te licht opvatten. Dat leidde tot rommelig spel. Toch had Maurice de Groot zijn team al binnen acht minuten naar een veilige voor sprong kunnen schieten. Tot twee keer toe miste hij echter in riante po sitie, alleen voor de keeper. Ook na deze gemiste kansen bleef De Koog onsamenhangend spelen. De ruimte werd steeds dichtgelopen, terwijl teveel spelers vaak op het zelfde moment de bal opeisten. Hier door liepen ze zich veelal vast in de stugge verdediging van Jisp, die in de keeper de beste speler van het veld had. Maar nog leek er niks verloren, want terwijl Jisp vrijwel geen kans kreeg, was De Koog nog meerdere malen dicht bij een voorsprong. Ver dediger Marcel Gieles schoot de bal van grote afstand rakelings over de lat. De kans voor Peter Koorn leek veel gemakkelijker, maar alleen voor 7atorrlan 11 Hprpmhpr Zaterdag 11 december Zaandijk A1-Texel'94 A1 14 30 N. Niedorp B1-Texel'94 B1 14.30 Texel'94 B2-VIOS-W B2 13.30 Schagen B2-Oosterend B1 14.45 Oosterend MB1-Uitgeest MB1 11.45 Texel'94 C1 -VIOS-W C1 11.45 Texel'94 C2-WGW C2 13.30 JVC C2-Texel'94 C3 12.30 ZAP C3-Texel'94 C4 14.30 Con Zelo C1 -De Koog C1 14.00 VIOS-W D1-Texel'94 D1 13.00 Texel'94 D2-HollandiaTD1 13.30 Texel'94 D3-WGW D3 11.45 Oosterend D1-Geelzwart D1 13.45 De Koog D1 -Succes D1 11.30 Texel'94 MD1-Texel'94 MD2 10.30 Texel'94 MD1-Texel'94 MD2 10.30 Texel'94 E1-VIOS-W E1 10.30 Texelse pupillencompetitie SVOF1-SVCF1 9.30 De Koog F1-ZDH F2 9.30 De Koog F2-ZDH F1 9.30 Real Madrid-Espagnol 9.30 Barcelona-Valencia 9.30 SVOE1-ZDHE1 10.30 Chelsea-SVC E1 10.30 Blackburn-Manchester 10.30 Arsenal-Liverpool 10.30 De Koog E1 -Everton 10.30 SVO E2-Fulham 10.30 Zondag 12 december Jisp-Oosterend 14.00 Zuidermeer-De Koog 14.00 VIOS-W 3-Texel'94 2 12.45 Oosterend 2-DWOW 5 12.00 Recreatievoetbal Texelse Boys-Oosterend 10.30 Een zeer matig spelend Texel'94 heeft zondag een vervelende ne derlaag geleden. In Tuitjenhorn werd het tegen degradatiekan didaat Hollandia T. 3-2 voor de thuisploeg, waardoor de Texelaars terugzakten naar de degradatie zone. Door afgelastingen en inhaal programma's had Texel'94 sinds 7 november niet meer gespeeld en dat was goed te zien. Door een gebrek aan wedstrijdritme speelde de ploeg erg slap. De in groen en zwart gesto ken spelers van Tuitjenhorn daaren tegen trokken onder de bezielende leiding van hun trainer Gerard van Stralen direct ten aanval. Al in de ze vende minuut moest de Texelse de fensie capituleren, toen spits Tarno Schilders te veel ruimte kreeg en keeper Bart Graaf met een strak en laag schot het nakijken gaf (1 -0). Ook daarna bleven de gastheren ge vaarlijker, vooral over de flanken, zon der overigens grote scoringskansen te krijgen. Bovendien greep de Texelse keeper Bart Graaf enkele malen resoluut in, waarmee hij zijn team voor een grotere achterstand behoedde. Texel'94 leek niet vooruit te branden en had veel moeite de bal in de ploeg te houden. Spitsen Michiel Dekker, Jacob Krijnen en Leon Zijm werden meerdere malen slecht aangespeeld en hadden daar door een moeilijke middag De wei nige mogelijkheden die de Texelaars kregen, werden om zeep gebracht. Pas na een klein half uur luwde de aanvalsdrift van de thuisclub en kre gen de Texelaars wat meer vat op het spel. Kort voor rust kregen beide teams een kans om te scoren, maar de doeltreffendheid ontbrak. Bij het ingaan van de rust, op weg naar de kleedkamer, liet Barry de Vries zich gefrustreerd ontvallen: 'Het lijkt wel of we vanmiddag een zomeravondwedstrijd spelen.' De ervaren verdediger gaf zelf het goede voorbeeld door in de tweede helft met veel inzet en strijdlust uit te groeien tot de beste speler van Texel'94. De van een blessure her stelde Marco Koorn maakte na rust zijn rentree. Hij verving de met onver dienstelijk spelende Daniël Stuur man. De thuisclub legde aanvankelijk het accent op de verdediging en pro beerde met counters gevaar te stich ten. Deze tactiek leek in de vijftigste minuut succes te hebben, maar de Texelse defensie wist spits Marten Hof tijdig af te stoppen. Aan de an dere kant was een te zachte inzet van Arnejan Kruithof een makkelijke prooi voor de keeper van Hollandia. Kort hierop kreeg aanvoerder Martin Koorn een gele kaart toen Texel'94 een vrije trap werd onthouden en zijn kritiek scheidsrechter Bijpost in het verkeerde keelgat schoot. De emo ties dreigden eventjes hoog op te lo pen, toen de scheidsrechter even la ter vergat de voordeelregel toe te Het als derde geklasseerde SVO heeft het zondag op eigen terrein niet kunnen bolwerken tegen Kaagvogels, de nummer twee van de ranglijst. De Oosterenders weerden zich kranig en kregen ook behoorlijk wat scoringskansen, maar 'vergaten' te scoren, aldus correspondent Jan Bloem junior. Daardoor gingen de gasten met de overwinning aan de haal (0-2). Trainer/coach Jitze Bemtema be schikte zondag over een volledige selectie. Hij besloot Ad Guldemond en Rinze Douma nog even achter de hand te houden en in dug-out te la ten plaatsnemen. In de eerste vijftien minuten was Oosterend de gasten de baas en werd de ene na de andere aanval opgezet Dat liep gesmeerd, tot aan de rand van het strafschop gebied van de tegenstander, die goed georganiseerd speelde en nau welijks kansen weg gaf. Na verloop van tijd begon Kaag vogels steeds beter te spelen, maar omdat ook de verdediging van Oosterend zich goed staande hield, bleef de stand vooralsnog in even wicht. Sil van Dijk was na een minuut of twintig als eerste dicht bij een doel punt. Hij maakte een fraaie beweging en kon daardoor alleen op de keeper afgaan, maar raakte de bal verkeerd Toch ging de bal maar net langs de voor Van Dijk verkeerde kant van de paal. Nog geen vijf minuten later mochten de Oosterenders op de rand van het strafschopgebied van Kaagvogels een vrije trap nemen Specialist Eddy de Vries schoot de bal m het muurtje spelers dat de te genstander had opgetrokken en gleed in de herkansing uit. waardoor deze kans verloren ging. In het laatste kwartier rukten de gas ten steeds meer op in de richting van keeper Marco Daalder. Bijna werd het 0-1, toen de bal vanaf de linkerkant werd voorgegeven, de spits de bal op de arm kreeg en daarna snoeihard uithaalde. Via de vingertoppen van Daalder, die langdurig geblesseerd was geweest maar een prima wed strijd speelde, ging de bal tegen de lat. Tot geluk van de Oosterenders, want het was de jonge scheidsrech ter ontgaan dat de spits hands had gemaakt. In de slotfase voor rust kregen beide teams nog een goede kans. Eerst kreeg Kaagvogels een vrije trap, na dat één van de middenvelders van Oosterend een overtreding had be gaan. De bal werd tot verrassing van de thuisclub snel genomen, waarna de spits alleen op keeper Daalder kon afsnellen. Verdediger Jan Bloem zag het gebeuren en kon de bal na een vermoeiende sprint en een ultieme sliding nog net wegwerken, In de laatste minuut kwam de bal bij Bob Witte, die twee man omspeelde en op doel schoot Helaas voor de Oosterenders ging de bal net naast. Na rust gingen beide ploegen in de aanval. Dat lukte Kaagvogels beter dan Oosterend. De gasten hielden goed het overzicht en kwamen stapje voor stapje dichter bij een doelpunt. Na twintig minuten werd keeper Daal der getest met een schot vanaf even buiten het strafschopgebied. Hij bracht met een zweefduik redding. Oosterend weerde zich goed en kreeg in het vervolg drie opgelegde kansen de score te openen. Pim Witte, die aan de linkerkant veel ruimte kreeg en deze ook prima be nutte, kon een paar keer zomaar doorlopen. Maar ook nu wilde het steeds net niet lukken. Ger Vlaming en Sil van Dijk kregen kansen, maar hun schoten gingen naast of over. Even later mocht Bob Witte een vrije trap nemen, nadat de hardwerkende Bart Tuitman was gevloerd. Witte plaatste de bal op het hoofd van Rutger Zoetelief, waarna de bal via de buitenkant van de paal naast ging. Met nog vijfentwintig minuten te spe len, werden Pim Witte en Alexander Witte afgelost door Ad Guldemond en Rinze Douma, Even later viel dan toch de eerste goal. Een verre pass vanaf het middenveld werd verkeerd beoordeeld, waardoor de spits van Kaagvogels zomaar voor de neus van keeper Daalder kon opduiken. Die bracht eerst nog redding, maar in de herkansing haalde de spits met links hard uit. Bart Tuitman zette nog een sliding in, maar hij was te laat. Oosterend had nog een kwartier om de gelijkmaker te maken en besloot meer risico te nemen Eddy de Vries schoof door naar het middenveld en deed de organisatie van de verdedi ging over aan Hans Witte. Prompt kreeg Rutger Zoetelief een kans, toen de keeper de bal zomaar voor zijn voeten gooide. De Oosterender aar zelde niet en haalde uit, maar gleed uit, waardoor de bal torenhoog de lucht in ging, richting garage West end. Even later brak Guldemond door, maar hij werd bij de schouder gepakt door een verdediger. De toe gekende vrije schop werd door Eddy de Vries in de muur geschoten. Met nog een paar minuten te gaan werd het 0-2. Na een snelle counter kwam de bal bij de spits, die hard op doel schoot. Daalder redde goed, maar kreeg de bal niet klemvast, waarna de spits in tweede instantie alsnog scoorde. Ondanks de nederlaag toonde Jitze Beintema zich tevreden met het goede spel en de inzet van zijn spe lers. Zondag 'gaat Oosterend te na- klazen bij Jisp', meldt correspondent Bloem. passen bij een tweede snelle rush van Koorn richting doel van de tegen stander. Spits Mike Zut van Hollandia zorgde voor enige opwinding door ruim twin tig minuten voor het einde uit een goede uitval de tweede treffer te sco ren (2-0). Een kwartier voor tijd bracht Kruithof zijn team terug in de wed strijd door de stand op 2-1 te bren gen. De teleurgestelde Leon Zijm werd even later vervangen door de jonge Maurits Lap. Succes leverde dat niet op, want tien minuten voor het eindsignaal bracht Hollandia de marge dankzij een doelpunt van spits Tom Dekker terug tot twee doelpun ten (3-1). Martin Koorn kreeg uit een penalty de kans de tweede treffer te scoren, nadat Marcel Ris in het straf schopgebied omver was geduwd, maar het was te laat om nog een gelijkspel te kunnen afdwingen. De toeschouwers toonden zich weinig tevreden, aldus de correspondent van Texel'94. Ze hadden vijf doelpun ten gezien, 'maar daarmee was dan ook alles gezegd'. Het A1-meidenteam van Texel'94 weet weer wat verliezen is. In Limmen werd zondag met 3-2 ver loren van de gelijknamige thuis club. Het was de eerste keer dit seizoen dat de Texelaars er niet in slaagden te winnen. In de eerste helft verliep alles nog naar wens. Nog voor er een kwartier was gespeeld, kwam Texel'94 op voorsprong. Marieke Wieringa gaf een mooie dieptepass op Asha Mechielsen, die scoorde. En nog bin nen het half uur maakte Mechielsen de tweede treffer (0-2). Ook daarna kregen de Texelse meiden volop kan sen, maar tot doelpunten leidde dat met De verdediging stond in de eer ste helft als een huis. Anne Zegers, Mandy Bol, Sanne Plaatsman en Margot Schagen hadden alles onder controle en lieten knappe staaltjes voetbal zien. In de tweede helft werd het opti misme van de Texelaars afgestraft. Direct vanaf het begin werden ze onder druk gezet en kreeg Limmen kansen. Maar hoewel Texel'94 nau welijks nog over de middenlijn kwam, bleef de voorsprong tot een kwartier voor tijd in tact. Toen scoorde de thuisploeg, die vervolgens vleugels kreeg en in de slotfase nog twee doelpunten maakte. Tijdens de competitieavond van biljartvereniging De Doorstoot in De Cocksdorp heeft Fred Klok zijn goede vorm van de laatste weken weten om te zetten in drie fantas tische overwinningen. In relatief korte partijen zette hij zijn tegenstan ders aan de kant. Hij begon tegen Cees Weel weliswaar met zes mis sers, maar wist de partij in de vol gende acht beurten toch naar zich toe te trekken. De hoogste serie was voor Cees Weel met twaalf caramboles. Weel speelde in die partij (tegen Joost Smit) een gemid delde van twee. Uitslagen J. Smit-W. Homan 0-2, M Boon-H. Laan 2-0, F Klok-C Weel 2-0. J. Smit-H Laan 2-0, W Homan-M. Boon 0-2, F. Klok-H Laan 2-0, J. Smit-C Weel 0-2. W. Homan-F. Klok 0-2, M Boon-C Weel 2-0 het doel schoot hij recht op de keeper. Jisp nam in het begin van de tweede helft wat meer initiatief, maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken. De Koog creeerde niet meer dan enkele kleine kansen. Eerst zag de snelle Dave Dijkstra een hard schot door de keeper gestopt en even later schoot hij in kansrijke positie net naast. Hier mee was het kruit bij het ploeterende De Koog verschoten en leek een te leurstellend gelijkspel onafwendbaar. Maar twaalf minuten voor tijd werd het nog erger. Bij een aanval van Jisp werd de bal ineens van de rechter- naar de linkerkant geplaatst en hard diagonaal ingeschoten door een meegelopen aanvaller. Keeper Ste ven van Beek kwam een vingertopje tekort en zag de bal via de paal in het doel verdwijnen: 0-1 Zondag, de dag na Ouwe Sunder- klaas, speelt De Koog een uit wedstrijd tegen Zuidermeer. Door met 5-3 te winnen van Mantje 1 heeft J'elleboog 1 de koppositie in de hoofdklasse van het Texelse zaalvoetbal overgenomen van Mantje 2, dat overigens zelf niet in actie kwam. Pas vlak voor tijd wist J'elleboog de overwinning veilig te stellen. Bij de stand 4-3 zag het er lang naar uit dat Mantje op gelijke hoogte zou komen, maar uiteinde lijk scoorde J'elleboog de vijfde en verlossende treffer. Mantje 2 werd op de ranglijst ook gepasseerd door Oosterend, dat met 5-0 van De Krim 1 won en nu tweede staat. Klif 1 hield aansluiting met de top drie door Texel'94 1 met 5-4 te verslaan. ZDH 1 nestelde zich dank zij een overwinning op Sportshop 1 weer in de middenmoot. De Zwalu wen namen een voorsprong van 4-1 en leken een makkelijke zege te ha len, maar de eindsprint van Sport shop was zo sterk dat het vlak voor tijd plotseling 4-4 stond. Maar in de allerlaatste aanval van de wedstrijd scoorde ZDH, waardoor het 5-4 werd. In de eerste klasse bouwde koploper J'elleboog 5 zijn voor sprong uit door met 7-6 te winnen van J'elleboog 4. Concurrent Texel 3 ging hard onderuit en verloor met 9- 4 van Klif 2. Uitslagen: De koog D1-Klif MD1 7-1; Klif C1-Texel'94 C1 1-2; Klit vr. 2-SVAP 2 2-5: J'elleboog 4- J'elleboog 5 6-7, Klif 5-De Krim 4 2-14; Klit C2- De KoogCI 0-6; Sportshop C1-De KrimCI 2- 4, Texel'94 6-De Krim 5 3-17, Mant|e 4-De Koog 15-1; Texel'94 4-NIOZ 11-4; Oosterend E1-De Krim E2 0-16, J'elleboog E1-J'elleboog E2 12-0; Klif 2-Texel'94 3 9-4; Sportshop 1- ZDH 1 4-5. Mantle 1 -J'elleboog 1 3-5. Texel'94 1 -Klif 1 4-5; Oosterend 1-De Krim 1 5-0; Oosterend 3-Klif 5 8-3. Taai verzet mocht ZDH zondag niet baten in de uitwedstrijd tegen Knollendam. De Hoornders, die nogal wat moeite hadden een elf tal op de been te brengen, konden lange tijd gelijke tred houden met de hoog op de ranglijst staande gastheren, maar moesten in de slotfase alsnog buigen (5-2). ZDH had weinig hoge verwachtingen van de wedstrijd. Niet alleen omdat Knollendam een goed team heeft dat ieder jaar in de kop van de ranglijst meedraait, maar ook gezien de smalle selectie. Coaches Leen van Elk en Ruud Bakker kenden een was lijst van spelers die door blessures, werkzaamheden of andere verplich tingen waren verhinderd. Ze werden uit de brand geholpen door de nog maar weinig spelende Richard de Leeuw en Dave de Bruijn, terwijl ook een beroep was gedaan op Henk Kikkert. Deze 52-jarige routinier gaf direct zijn visitekaartje af, door al na een handvol seconden zijn tegen stander uit te spelen en een prima voorzet te geven op Dave de Bruijn, die daar echter met op had gerekend. Daarna nam Knollendam het initiatief over. Met snelle combinaties zochten de gastheren de aanval, maar de af weer van ZDH gaf geen krimp. Richard de Leeuw onderscheidde zich door als vanouds sober maar zeer effectief te verdedigen. Toch kwam de thuisploeg op voorsprong, toen één van de middenvelders de bal vanaf twintig meter in de kruising joeg (1-0). Omdat ZDH op het ergste was voorbereid, werd deze tegenslag manmoedig geslikt. Hard werkend probeerden de spelers er het beste van te maken. En met succes, want even voor rust bezorgde Mike de Bruijn de bal met enig geluk bij spits Niels Dekker, die de bal met een mooie volley langs de keeper schoot 0-1). Misschien wat al te optimistisch ge worden. liep ZDH binnen een paar minuten na rust als gevolg van weifelachtig optreden in de achter hoede tegen een nieuwe achterstand op (2-1). Maar de ploeg weigerde zich gewonnen te geven en durfde zich zelfs steeds vaker op de speelhelft van Knollendam te begeven. De be loning kwam snel en opnieuw schatte Niels Dekker een passje van Mike de Bruijn goed in. De spits besloot zijn korte ren met een geplaatst schot (2- 2). Even later leek Dekker zijn hattrick te voltooien. Hij glipte langs de uitge komen keeper en schoot vanaf de rand van het strafschopgebied op doel. Een verdediger sloeg de bal weg, maar de scheidsrechter rea geerde met en liet doorspelen. Een kwartier voor tijd kreeg Knollen dam een vrije trap te nemen op zo'n twintig meter van het doel van ZDH. De bal ging dwars door de muur, waardoor de sterk keepende Christiaan Stolk kansloos was (3-2). Het was de genadeklap voor de Hoornders, die het met meer konden opbrengen voor de derde keer terug te vechten en nóg twee treffers moesten incasseren. De laatste treffer was zeer omstreden, want de schutter van Knollendam stond zeker drie meter buitenspel op het moment dat hij de bal ontving. De warrig lei dende scheidsrechter deed echter of hij mets had gezien en weigerde ook in te gaan op het vlagsignaal van zijn grensrechter, ZDH-voorzitter Jaap Lap. Even later bestrafte hij routinier Joop Rommets met een gele kaart, de tweede in diens carrière, toen die op luide maar beheerste toon vroeg waarom de scheidsrechter de voordeelregel met hanteerde en ZDH daardoor een kans door de neus boorde Na een pleidooi van voorzit ter Lap trok hij de kaart na afloop overigens weer in. Woensdag 8 december 18.00 De Krim D1-De Knm D2 Krim 18.45 Klif C2-SVO C1 Hoogendijk 19.30 Klif vr. 2-WGW 2 Hoogendijk 20.20 Klif 4-Klif 5 Douma 21.10 De Krim 4-Texel 6 Douma Zaaldienst: NIOZ Donderdag 9 december 18.15 Klif C1-Sportshop C1 Kuipers 19.00 Texel C1-De Krim C2 Kuipers 19.45 De Krim 5-NIOZ v. Putten 20.35 Texei 3-De Krim 3 v. Beek 21.25 RAB 1-Klif 3 v. Beek Zaaldienst: J'elleboog. Vrijdag 10 december 16.45 RAB D1 -De Krim D3 RAB 17.30 De Krim E1 -SVO E1 De Krim 18.15 SVO 3-Texel 5 v. Beek 19.05 ZDH 1-De Krim 2 Hoogendijk 19.55 Klif 1-SVO 1 Sangers 20.45 Texel 2-Mantje 4 Kuipers 21.35 Mantje 2-Mantje 3 v. Putten 22.25 SVO 2-J'elleboog 2 Bakker Zaaldienst: Oosterend. De voetballers van Texel'94 en ZDH kunnen zich met Ouwe Sunderklaas onbekommerd in het feestgedruis storten. Beide clubs hebben voor de dag erop vrijaf gekregen van de KNVB. Ook bij De Koog en Ooster end had men liever niet gespeeld, maar volgens een woordvoerder van de bond had het verzoek daartoe al afgelopen voorjaar, bij de opgave voor de competitie, moeten worden ingediend. De secretarissen van Texel'94 en ZDH waren wél zo alert om vrijaf te vragen. Even zag het er naar uit dat Texel'94 toch zou moe ten spelen, want in het tweewekelijks verschijnende programmaboekje stonden wedstrijden van alle vier seniorenteams vermeld. Dat was echter een vergissing, bleek na een verontrust bericht van secretans Jan Raven, waarna de wedstnjden alsnog werd uitgesteld. moeilijke wedstnjden, omdat de favo riet zich al gauw laat verleiden mee te gaan in het rommelige spel van de tegenpartij. Zo niet Tevoko. dat direct afstand nam en VCJ met harde ser vices in grote moeilijkheden bracht. Ook de passes en de set-ups van spelverdelers Onnolien van Helden en Margit Boer liep uitstekend, waar door de aanvallers eenvoudig tot scoren kwamen en de eerste set met 25-6 binnenhaalden. Ook de tweede set (25-10) gaf geen problemen. Leontien Verseput speelde als linksaanvaller verdienste lijk. Zoals vaak gebeurt, leverde de derde set meer problemen op. De concentratie liep terug bij Tevoko Dat was vooral te merken aan de passes, waardoor ook de aanval wat stokte. Maar met een paar mooie blok keringen van Yvonne Vlaming slaagde Tevoko er toch in ook de derde set te winnen (25-17). Daarna hervonden de Texelse vrouwen zich weer enigszins. Inge van der Bent, Desirée van Faassen en Kitty Bakker konden nog diverse malen mooi sco ren, waardoor het 25-13 werd en Tevoko weer vijf wedstrijd punten kon bijschrijven. Geconcentreerd en met veel inzet en kracht heeft het eerste dames team van volleybalvereniging Tevoko zaterdag in Ons Genoegen van Volendam gewonnen: 4-0. Dat was enigszins verrassend, want vorig jaar werd nog eenmaal verlo ren van deze tegenstander, die in het lopende seizoen ook best aar dig presteert. Het Texelse team startte overdonde rend. Met veel servicedruk werd de Volendammer aanvalsopbouw ontre geld, terwijl Tevoko zelf zeer gecon centreerd de aanval koos. De speelsters van de gasten die het blok moesten verzorgen, slaagden er nau welijks in de gevarieerde aanvalsop- zet van Connie Joling te volgen, waardoor vooral hoofdaanvalster Ivette de Ruyter een prettige middag had. Tevoko won op zeer overtuigende wijze de eerste drie sets (25-13, 25- 10 en 25-15), waarna de vierde set helemaal een formaliteit leek te wor den. Mede dankzij fraaie services van Joling liepen de Texelse vrouwen uit naar een voorsprong van 8-0. Toen Volendam eindelijk tegenscoorde, riep coach André van der Vliet zijn speelsters spottend toe: 'Ja, dat had den jullie met verwacht.' Wat hij ook zelf niet zal hebben verwacht, was dat de gasten vervolgens sterk terug kwamen en zelfs een kleine voor sprong namen. Met scherpe aanval len. door het midden en over links, liet Volendam zien niet voor niets in de bovenste helft van de ranglijst mee te draaien. Ze werden daarbij geholpen door het concentratieverlies dat bij de vrouwen van Tevoko optrad. Toch trok Tevoko ook de vierde set naar zich toe. Aglaia Westra maakte met een prachtige bal door het midden een einde aan de wedstri]d (25-23) Door de vijf punten die de Texelaars dankzij deze overwinning konden bij schrijven, staan ze nu met 29 punten uit 7 wedstrijden op de derde plaats in de promotieklasse. Koploper Croonenburg (32 uit 8) en Dinto 2 (32 uit 9) zijn nog binnen bereik. Voluit (28 uit 9) en Odin (25 uit 9) completeren de top vijf. Favoriet Het derde damesteam van Tevoko speelde tegen het laaggeplaatste team van VCJ. Dat zijn doorgaans Slechts bij vlagen v/ist Volendam (op de foto aan deze kant van het net) aanvallend een vuist te maken. (foto Joop Rommets)

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7