t Texel viert Ouwe Sunderklaas 'Regenworm en slak eigen expressie geven Klant slikt hogere prijs Tafeltje Dekje BêêëKÊË Kielekiele Officiële status voor gemeentelijke handhavers .TEXELSE 2 COURANT" Georgische kunst bij Burgwal 37 Schuldig Texelaars bij verfilming Bomans Corbis verkoopt vriesverse maaltijden Medische zorg Hulpverleninë Kerkdiensten oud Papier TEXELS E^COU RANT Radio Texel VRIJDAG 10 DECEMBER 2004 In ontmoetingscentrum Burgwal 37 in Den Burg zijn tot eind decem ber schilderijen te zien van de Georgische kunstenares Maka Medzmariashvili. De kunstenares zelf is op woensdag 29 december van 11.30 tot 13.00 uur aanwezig. Maka Medzmariashvili (1961) stu deerde aan de Staatsacademie voor de Kunst te Tbilisi. Schilderijen van haar hand zijn in eigendom van het Georgisch Museum voor Moderne Kunst en in privébezit in Europa en Amerika. Eerder exposeerde zij in Nederland. Rusland. Finland. Tsje chië en Bulgarije. Twee jaar geleden was haar werk al te zien op de Burg wal In september 1990 bracht Medz mariashvili enige tijd op Texel door. waar zij in contact kwam met kunste naars Henk Noorlander en Harry Tielemans. Een kunstuitwisseling met Georgie is er door de burgeroorlog die in 1991 uitbrak echter nooit ge komen. De tentoonstelling op de Burgwal wordt in februari voortgezet. De kwaliteit van Ouwe Sunder klaas en de animo ervoor lopen terug. Dit jaar valt Ouwe Sunder klaas op zondag en verschuift het als vanzelfsprekend naar de za terdag ervoor. We weten wat dat betekent, zo 'n weekend-Sunder- klaas: 'veul overkantersdus 'vol luk' genoeg. Maar die snappen niet wat Ouwe Sunderklazen is. Voor het speulen moeten we het echt van de Texelaars hebben En steeds minder Texelaars nemen de moeite een misstap van de buurman of een politieke blunder op de hak te nemen. Ik ben daar zelf mede schuldig aan. Terwijl ik vroeger weken van tevoren met kompanen brainstormde over het meest geschikte onderwerp en hoe we dat het best konden uit beelden, doe ik er de laatste ja ren weinig meer aan. Natuurlijk ga ik 'effe kieke' in het centrum van Den Burg. En af en toe kijk ik ook nog in een andere dorp. Maar zelf speulen? Ik laat het over aan anderen En daar voel ik me best een beetje schuldig over, want samen maken we Ouwe Sunderklaas. Meefeesten, dat doe ik wel. Hoe wel ik mij ieder jaar voorneem direct na de optocht naar huis te gaan, lukt me dat de laatste aren mr Ruiger van Vdztn nooit. Telkens kom ik een be kende tegen en beland toch weer in de kroeg. En dan valt het steeds weer tegen. Ik weet wel hoe dat komt. Bi/na iedereen om me heen heeft een, al dan met passend, feestpak aan Helmin ste dat \e tegenkomt is toch wel een pruik en een brilletje En ik sta daar dan tussen, verkleed als mezelf. Daar wordt niemand vro lijk van. Dit iaar ga ik het dus anders aan pakken. Ik ga onopvallend ver kleed te klazen. En dan moet je iets kiezen wat iedereen wel zal gaan speulen. Volgens Sunder- klaaswmkelier Kees de Waal wordt het borstvoedingsincident in Opdum dit jaar de topper. Hii heeft er extra nepborsten voor ingekocht. Extra, want borsten doen het met Sunderklaas altijd goed, actueel of met Dat gaat het dus worden. Na de optocht ver kleed ik me snel en meng mij tus sen de feestgangers. En samen lachen we om een ieder die met verkleed is. Ik zie u in de kroeg U herkent mij aan de Georgma Verbaan-look, die met de on schuldige blik. Reacties: mrrutgervanvelzen@ hotmail.com WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG De één vindt er niets aan en blijft gewoon thuis, de ander gaat alleen even kijken naar het speulen en een derde is al weken in touw met de voorbereidingen. Maar voor al lemaal is het zaterdag Ouwe Sun derklaas. Het eigenlijke feest valt dit jaar op zondag, daarom is de viering verzet naar zaterdag. Dat betekent dat het vooral in Den Burg druk kan worden. Want ook voor veel toeristen en oud-Texe laars blijft de Ouwe Sund een bij zonder evenement. Bij deze een overzicht per dorp van alle activi teiten die zij kunnen verwachten. Jeugdige speulers in Den Burg kun nen zich vanaf 17.00 uur inschrijven in hotel De Lindeboom. Er zijn drie categorieën: enkelingen, paren en groepen. De jurering vindt tussen 17.00 en 18.00 uur plaats bij Mode huis Moerbeek, Nauta Boek, Zegel Modes. Bentex en Het Open Boek. In de koffieshop van de Hema knjgen de deelnemers warme chocolademelk. In Question Plaza hebben de kinde ren tussen 18.00 en 20.00 uur hun eigen 'Mini Ouwe Sunderklaas'. Het hossen en springen wordt om 19 00 uur onderbroken voor de uitreiking van de prijzen, die zijn beschikbaar gesteld door ondernemer Kees Jaap van der Kooi De volwassenen in Den Burg kunnen zich vanaf 20.15 uur inschrijven op het terras van De Lindeboom. Daarna wordt gespeuld. De wagens waarop dit gebeurt, mogen pas na 21.00 uur het centrum in. In verband met de feestverlichting die boven de straten hangt, is de maximumhoogte van de wagens 3,80 meter Combinaties die langer zijn dan 8,00 meter ondervin den eveneens onoverkomelijke pro blemen, want die kunnen de krappe bochten in het centrum met nemen. De uitslag wordt rond 23.30 uur be kend gemaakt, eveneens in De Linde boom De jury heeft te kennen gege ven extra punten toe te kennen voor bondigheid. Korte stukkies scoren dus hoger dan iange. De kinderen van Oosterend speulen van 17.00 tot 18.00 uur in het rondje Kerkstraat, Kerkplein, Oesterstraat, Blazerstraat. Daar loopt ook de jury rond Daarna gaat iedereen naar dorpshuis de Bijenkorf, waar rond 18.30 uur de prijsuitreiking plaats vindt. Van 19.30 uur tot 21.30 uur is er kinderdisco in de Bijenkorf. De volwassenen komen in actie tus sen 20.00 en 21.30 uur. Zij lopen de ronde Kerkstraat, Kerkplein, Oester- straat, Achtertune en mogen ook door de Blazerstraat lopen. De feest commissie vraagt de bewoners van deze straten feestverlichting op te hangen, zodat de voorstellingen goed zichtbaar zijn en de sfeer wordt verhoogd. De prijzen worden rond 22.00 uur uitgereikt in het dorpshuis Het feest dat er daarna losbarst, wordt opgeluisterd door live-muziek. Kinderen in Oudeschild kunnen tus sen 16.30 en 17.00 uur een deelne merskaartje ophalen in dorpshuis 't Skiltje. De jury staat tot 17.30 uur voor hen klaar bij W. Schouten (De Ruyterstraat 35) en A, Westerlaken (De Ruyterstraat 63). Na afloop wordt er gedanst in 't Skiltje, waar om 18.15 uur de prijswinnaars bekend worden gemaakt. De volwassenen kunnen zich tussen 20.30 en 21.15 uur aanmelden in 't Skiltje. Speulen kan tot 22.15 uur, eveneens bij W. Schouten en bij J. de Lugt (De Ruyterstraat 84). Tussen de ze adressen lopen bovendien jury leden die met als zodanig herkenbaar zijn. De prijsuitreiking wordt rond 23.00 uur verwacht, waarna in het dorpshuis tot in de kleine uurtjes kan worden gedanst. Voor elke speuler, jong of oud, is er een herinnerings vaantje. In De Cocksdorp wordt gespeuld in de huiskamers die aan de route lig gen. Om het de jury niet al te moeilijk te maken, moeten deelnemers een (gratis) nummer afhalen in het Eier- landsche Huis. De kinderen zijn tus sen 17.00 en 18.00 uur actief in de Kikkertstraat tussen De Nieuwe Aan leg en La Morena. Aansluitend is er disco en prijsuitreiking in het Eier- landsche Huis, waar alle deelnemer- tjes een 'een lekkere verrassing' krij gen aangeboden. De volwassenen speulen van 19.30 tot 23.00 uur in de Kikkertstraat, Ploosterstraat en Joan Hodshon- straat Tot 23.30 uur is het gelegen heid 'bekend te maken', daarna barst het feest los met de muziek van de band Point of View. Mensen in de huiskamers kunnen telefonisch door geven welke voorstelling zij de beste vinden Dat kan tussen 23.00 en 23.30 uur via tel 316459. De prijs uitreiking is in het Eierlandsche Huis. Nieuw dit jaar is de huiskamer in het Eierlandsche Huis, waar spelers nog maals hun stukkie kunnen laten zien. In Den Hoorn speulen zowel de kin deren als de volwassenen (inclusief de OSG-jeugd) m dorpshuis De Waldhoorn, De Vermaning en bij de familie De Ruyter (Herenstraat 9). Voor de volwassenen is er bovendien een juryadres in Ons Huis. Alle speulers kunnen vanaf 15.00 uur een nummer halen in De Waldhoorn. De kinderen zijn van 16.00 tot 17.00 uur in touw en de volwassenen van 20.00 tot 22.00 uur. De prijsuitreiking vindt plaats rond respectievelijk 17.45 en 23.30 uur. Voor de jeugd is er in het dorpshuis disco en ook bij de volwas senen gaan na het spel de voetjes van de vloer. De Dorpsstraat is als vanouds het toneel waar de inwoners van De Koog hun spel laten zien. Kinderen speulen van 17.00 tot 18.00 uur, de volwassenen beginnen om 20.30 uur. Café-restaurant Tumbleweeds biedt beide groepen onderdak voor de prijsuitreiking. Die vindt omstreeks 23.00 uur plaats, waarna er een feest losbarst. Ook de speulers in De Waal gebrui ken de straat om hun spel te verto nen. Dat gebeurt van 19.30 tot 20.00 uur. Een nummer kan vanaf 19.00 uur worden afgehaald op het adres Hogereind 10. Er zijn vier jurypunten in het dorp. De prijsuitreiking vindt plaats in dorpshuis De Wielewaal, waar vervolgens tot in de kleine uur tjes een feestje wordt gebouwd Tien medewerkers van de gemeen telijke afdeling Vergunningen en Handhaving zijn door het college aangewezen als 'toezichthoudend ambtenaar'. Deze wettelijk gere gelde officiële status is nodig om duidelijkheid te geven inzake hun bevoegdheden, bijvoorbeeld als zij controlerend en rapporterend op treden bij overtredingen van de wettelijke regels op het gebied van bouw, milieu, huisvesting, monu mentenzorg, brandveiligheid en dergelijke. Alle tien betreft het mensen die regel matig 'in het veld' bezig zijn, wat in houdt dat zij particuliere terreinen be treden om controles uit te voeren. Vooral bij het constateren van over tredingen hebben de 'schuldigen' daarvoor met altijd begrip. Het col lege vindt dat er daarom geen enkele twijfel over mag bestaan dat de amb tenaren het recht en de plicht hebben hun werk te doen en zich als toeziend ambtenaar moeten kunnen legiti meren. De nu aangewezen ambtenaren zijn merendeels deskundig op het gebied van bepaalde regels, maar om flexi bel te kunnen werken en om elkaar te kunnen vervangen mag een toezicht houder die als regel bijvoorbeeld brandveiligheidsvoorzieningen con troleert, zich ook bezig houden met (illegale) bouw, naleving van de huisvestingswet en enkele zaken die geregeld zijn in de Algemene Plaat selijke Verordening. Bij één controle bezoek kan dan de naleving van uit eenlopende regels worden bekeken. Controlerende ambtenaren hoeven hun bezoek met per se tevoren aan te kondigen en hebben geen speciale machtiging nodig om terreinen te mo gen betreden. Maar volgens een woordvoerder van de afdeling zal om praktische redenen vaak toch tevo ren contact worden opgenomen met de eigenaar of rechthebbende, zodat die in de gelegenheid is toelichting te geven, bepaalde papieren klaar te leggen en dergelijke. Maar als het om acute misstanden gaat waar snel een eind aan gemaakt moet worden, kan het juist beter zijn onaangekondigd in het geweer te komen. Overigens zal bij milieucontroles tevoren aankondi gen wel de gedragslijn worden, blij kens het in aantocht zijnde 'proto- collenboek'. De nu aangewezen ambtenaren heb ben met de bevoegdheid proces ver baal op te maken, zoals de parkeer wachters wel hebben als zij optreden tegen foutparkeren. In die gevallen moet nu nog de politie worden inge schakeld, maar het college is voorne mens dit in eigen hand te nemen door het aanwijzen van één of meer me dewerkers als buitengewone of ge meentelijke opsporingsambtenaar. De nu aangewezen ambtenaren zijn Richard Nichols, Helmich Kuiper, Jan Veltkamp, Anne Vlas, Martin van den Brakel, Dennis van Dijken, Auke Rien- stra, Frits Nijdam, Jeroen Veenstra en Jan Oudman. Hoofdpersoon Erik bij een regenworm die mede door Viktor Rietveld en Kamilla Bak digitaal in het leven werd geroepen. Klanten van Tafeltje Dekje lijken begrip te hebben voor de prijsver hoging van €4,90 naar €5,50 die met ingang van 1 januari wordt doorgevoerd. De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) die de ver spreiding van de warme maaltijden coördineert, heeft er tot dusver geen klachten over gekregen. In een paar jaar tijd zal de prijs naar verwachting worden opgetrokken tot tussen de €6,- en €7,-, onder meer omdat de nieuwe keuken van De Gollards extra kosten vergt. Naar aanleiding van de prijsverho ging deed de SWOT vorige week een brief de deur uit, maar tot opzeg gingen heeft dit tot dusver met geleid. De organisatie maakt gebruikers er op attent dat ouderen die het van een AOW-uitkering moet hebben en die geen eigen huis bezitten, bij de ge meente in aanmerking komen voor compensatie uit het fonds Bijzondere Bijstand. Het aantal gebruikers van Tafeltje Dekje schommelt afhankelijk van de dag tussen de 100 en de 140. In 2003 verspreidden zo'n 65 vrijwil ligers 36.000 warme maalti|den. De SWOT verwacht met dat dit aan tal zal teruglopen nu Corbis Plus ook een eigen maaltijdenservice is ge start Deze wordt uitgevoerd door het bedrijf Apetito (tel. 0800-0232975), dat vriesverse maaltijden verzorgt, die thuis in de magnetron moeten worden opgewarmd. Waar de diep gevroren pakketten aan de overkant thuis worden bezorgd, moet de klant ze op Texel zelf afhalen Het is de bedoeling dat in De Gollards een vriezer wordt geplaatst. 'We hebben een andere doelgroep dan Tafeltje Dekje', aldus woordvoerster Wendy Kempenaar van Corbis. De Texels warme maaltijdvoorziening richt zich vooral op een generatie die door gaans geen magnetron in de keuken heeft en die zich dus met snel aan een diepvriesmaaltijd zal wagen. Ook het dagelijkse contact met de bezorgers wordt bijzonder gewaardeerd. Corbis geeft aan dat met de vries verse maaltijden ook wordt gemikt op vijftigers, veertigers en zelfs dertigers. Op de vraag of de voormalige Thuis zorg daarmee niet z'n doel voorbij schiet en ondernemers in het vaarwa ter zit, antwoordt Kempenaar ontken nend. 'Onze afdeling Zorg en Dien sten beoogt er te zijn voor jong en oud.' Gebruikers sluiten een abonne ment af bij Corbis. Het aanbod om vat ook vegetarische, gepureerde en dieetmaaltijden, onder meer voor diabetici. Een bijzondere fantasiewereld met insecten die even groot zijn als hij. Daarin komt de 10-jaar oude Erik in de roman Erik of het klein insec tenboek van Godfried Bomans te recht als hij plotseling in een schil derij verdwijnt. Een deel van de verfilming van het boek, die deze dagen in de bioscopen verschijnt, is onder Texelse handen tot stand gekomen. Oud-Texelaars Viktor Rietveld (34) uit Den Burg en Kamilla Bak (30) uit De Waal hebben geruime tijd aan de film meegewerkt. De twee waren betrok ken bij het op de computer vorm geven van de dieren, insecten en landschappen die Erik tijdens zijn reis tegenkomt. Rietveld had de supervi sie over een groep medewerkers die de flora en fauna op de computer opbouwde en Bak zorgde er als composer voor dat de digitale beel den pasten bij het andere filmma teriaal, zodat er geen kleurverschillen of andere afwijkingen zouden optre den. Rietveld: 'We hebben in totaal 440 shots gemaakt. Dat is ongeveer een half uur van de film die negentig minuten duurt.' De twee Texelaars werken voor Hectic ProjeX, een on derdeel van het Amsterdamse bedrijf Hectic Electric dat door producent Egmond Film en Televisie bij de film werd betrokken. Egmond Film en Televisie is ook het bedrijf dat dit na jaar op Texel opnames voor de speel film Johan liet maken. Bak en Rietveld waren vooral betrok ken bij het digitaliseren. Op de karak ters slak en regenworm konden ze ook hun stempel drukken. Rietveld: 'Daarvoor hebben we tekeningen gemaakt, zodat ze in het echt kon worden gebouwd en wij ze vervol gens in de computer konden nabou wen. Daarvoor hebben we van tevo ren veel research moeten plegen, maar het was leuk om de regenworm en de slak eigen expressie te geven. Het zijn pratende karakters, maar hoe laat je bijvoorbeeld een regenworm lachen.' De bijzondere omgeving kwam even eens onder leiding van Hectic ProjeX tot stand. 'We hebben rondvluchten door het landschap ontworpen en we hebben ook een scene op de zolder van de opa en oma van Erik gemaakt, waarbij de oma opeens tien centime ter klein wordt. Dat hebben we ge daan met behulp van een foto die we in de computer hebben verwerkt.' Erik geraakt in het verhaal op de zol der en later in het schilderij, als zijn opa hem heeft aangeboden te helpen bij een spreekbeurt voor de klas. Op zolder wordt zijn aandacht getrokken door het schilderij en voordat hij het weet wordt hij in een wereld gezogen waarin hij even groot is als insecten en één nacht met ze kan leven. Voor Rietveld en Bak, die beiden de opleiding beeld- en mediatechniek aan de Hogeschool Utrecht volgden, was Erik of het insectenboek (het klein is weggelaten) de eerste grote film waaraan ze een belangrijke bij drage leverden. 'We waren wel eer der bij films betrokken, maar dat bleef dan meestal bij het op de computer wegpoetsen van een kabel die in beeld was blijven liggen. Rietveld en Bak waren afgelopen weekend te gast bij de première voor de film ploeg. Rietveld: 'Dat was erg leuk. Ik had het natuurlijk allemaal al wel eens gezien, maar nu zag je het allemaal op groot doek. Ik ben er trots op dat het is gelukt.' Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het onge vallennummer vermeld. 313086; 314727;314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruy terstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bereke nen van de eigen bijdrage: op werk dagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsin gel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 0900-4636549. Spreekuur elke werk dag van 9 00 tot 17 00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13,00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische be valling: Parenta Kraamzorg, tel. 0900-7273682 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg, tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8 00-17.30 u., zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl Verslavingsproblemen: Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs, Molwerk 31-45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel 0223-642189 (vragen naar Ron). Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10 00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444 Huiselijk geweld: Safehouse Texel, ensisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Jongeren Informatie Punt: voor vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, seksua liteit, verslavingen en vrije tijd. Openingstijden dinsdag en woens dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoedingsondersteuning aan ou ders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Zondag 12 december 2004 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. Ferwerda-Scholtens uit Ede. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. dhr. M.D. Kuiper. De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Ne derlanden; 19 00 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. der Nederlanden. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oos- Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier- wagen komt in de volgende straten: 2. Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witteplein, Molenstraat, Mo lendwarsstraat. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr nl Op ol onze advwlentiecontraclen on aanb<«*ngeo daar toe zijn van toopauing de Regelen voer hel Advertenlie- wezen von do Stichting ROTA, govoshgd to Amsterdam, zoals gedeponeerd t>| de Kamer van Koophandel en Fa bnofcen Ie Amalerdom onder nummer J1198699 Eon oxomplaar van de Rogeion voor hol Advertonliowezon wordt op uw verzoeK kosteloos tooqozonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (auiomat.sch) Per jaar 65.60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode terend. 10.00 u. en 18.00 u. lees- dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. Erik Wegman uit Den Helder ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10.45 u. herenkoor, woord-communieviering JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.. Zekerheid vin den in een gevaarlijke wereld; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Ver volgd en toch gelukkig. In een wereld vol dwazen is het goed de dwazen voor gek te zetten. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Peter (muziek) 20.00 u Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u. Bart draait nog even door 22 00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Sytske Dijksen van EcoMare vertelt over de tentoonstelling 'Eindpunt Texel' en Willem Kikkert vertelt over Ouwe Sun-derklaas. 18 00 u Muziek met Marco 20 00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit PKN Oosterend 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16 00u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9 30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u Natuurwijzer (herhaling van zon 20.00 u Raadscommissie, Recht streekse uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het gemeentehuis, aansluitend Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Raadscommissie. Recht streekse uitzending van de commissie Welzijn vanuit het gemeentehuis aansluitend Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u. Kerstsamenzang. Recht streekse vanuit de rooms-katho- lieke kerk van Den Burg.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2