PH-Bert landt op het Hogerend HEMA Cf roen ^wartsjexels in het harL, aaeiu.. Lubertischool schorst leraar hoogste groepen Voormalige slagerij in beeld voor huisartsen Postbussen opgeblazen Nieuws van de provincie I BRUINIH6 Porno op schoolcomputer gevonden Gesprek Eelman en Brügemann TEXELSE ^COURANT Vijfde lokaal voor Durperhonk Praktijk Kikkertstraat verouderd Boze uitgaanders koelen woede op wachtlokaal Teso SUPER DE BOER n n r rrrrn Wonen+Slapen! Kerstmarkt Oosterend Kijk in deze krant! gap? Mare Bakker verruilt Texdok voor Teso TEXELSE^ COURANT I Uw Kerst- en/of Nieuwjaarswens OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11937 DINSDAG 14 DECEMBER 2004 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 111790 AA Den Burg De Lubertischool in De Koog heeft vorige week de leraar van groep 7 en 8 geschorst omdat hij 'ondanks herhaaldelijk aandringen' van het bestuur nog steeds geen verkla- nng van goed gedrag had over legd. Ook werden vorige week pornografische afbeeldingen' op lijn schoolcomputer aangetroffen. De man keert niet meer terug. De ouders werden donderdagavond ingelicht over de schorsing Voor hen kwam het nieuws als een donderslag bij heldere hemel. De man, die in mei als opvolger van de vorig jaar onver- nacht overleden Edwin Vreugdenhil n dienst kwam. was tot dan toe niet n opspraak geweest. Het bestuur <an de algemene bijzondere basis school sprak aanvankelgk van een 'zeer ernstig vergrijp' waarvan de man werd verdacht. Gisteren werd duidelijk dat het ging om het niet in- everen van de verklaring en het por nografisch materiaal. Volgens Annemarie den Teuling van het schoolbestuur bestond het materiaal met uit kinderporno. 'Maar pornogra fische afbeeldingen horen helemaal met op een schoolcomputer thuis.' Volgens het bestuur is de man in het belang van de school geschorst. De schoolcommissie heeft de kwestie loorgelegd aan de politie en een •ertrouwensinspecteur. Of de man al dan niet iets op zijn kerfstok heeft, zou uit die onderzoeken naar voren moeten komen Met een verklaring van goed gedrag kunnen mensen aantonen dat zij geen strafblad hebben. De aanvraag «an zo'n verklaring verloopt de ge meente waar iemand staat inge schreven. Het zogeheten Centraal Orgaan Verklaring Omtrent Gedrag oordeelt daarna namens de minister van Justitie of iemand wel of niet in aanmerking komt. In de regel krijgt een toekomstig werknemer van zijn werknemer het aanvraagformulier. Volgens de Algemene Vereniging van Schoolleiders mag een school een leraar pas definitief benoemen als de verklaring van goed gedrag is over handigd. De betrokken leraar had een jaarcontract van de Lubertischool gekregen. Onder zowel ouders als kinderen heeft de kwestie tot beroering geleid. Een moeder, die anoniem wil blijven, vindt dat de leerkracht met al bij voor baat mag worden veroordeeld als er geen bewijslast is. 'De kinderen wa ren zeer positief over hem. Hij kon orde houden, ze hadden vertrouwen in hem en ze wilden graag voor hem werken. Ze hebben vrijdag allemaal zitten janken in de klas.' De man werd in mei aangesteld met de gedachte dat hij in 2005 de opvolger van direc teur Theo Habraken zou worden. Die rol was aanvankelijk aan zijn voorgan ger Vreugdenhil toebedeeld. Inmid dels heeft de geschorste leerkracht volgens het bestuur zelf aangegeven dat hij geen opvolger meer wil zijn. Ook wordt het jaarcontract niet ver lengd. Volgens de moeder leeft onder ouders het gevoel dat het schoolbe stuur de zaak aangrijpt om de man op een makkelijke manier te kunnen wegsturen. Den Teuling verwijst ge ruchten daarover krachtig van de hand. 'Dit zijn zaken die volledig los van elkaar staan.' Losse nummers 0,95 Zware benen SVO SVO heeft het zondag met kunnen bolwerken tegen Jisp. De Ooste- renders hadden te veel last van de naweeën van Ouwe Sunderklaas, waarvoor de andere Texelse clubs vrijaf hadden gekregen. Pagina 3 Er is een kleine kans dat Sjef Brügemann en Marian Ran toch een door hen gewenste stolpboerderij mogen neerzetten op de Hogeberg. Wethouder Nel Eelman heeft zeer recent een gesprek met Brügemann gevoerd dat weliswaar van zeer korte duur was, maar dat wellicht toch uit gangspunten biedt. Eelman zegde toe de (on)mogelijkheden nog eens op een rijtje te zetten, waarbij het met uitgesloten is dat een iets grotere stolp mag worden gebouwd dan tot dusver werd toegestaan. (Advertentie) in De Waal slapte Bert Keijser in het vliegtuig om de schade door sporen van brandweerwagens in zijn land vast te leggen. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Een brandweerwagen reed eerder dit landbouwer de schade vanuit de jaar diepe sporen in een akker van lucht vastleggen. Voldoende aanlei- Waalder Bert Keijser. Om zijn klacht ding voor dorpsgenoot Jan Buis om hierover kracht bij te zetten liet de de PH-Bert in elkaar te knutselen en er met Ouwe Sunderklaas met veel misbaar mee door De Waal te 'vlie gen'. Zoals het hoort had het plaat selijke nieuws de overhand in de buitendorpen en hadden de voorstel lingen in Den Burg een algemener ka rakter. In deze krant een uitgebreid verslag van Ouwe Sunderklaas. Basisschool Durperhonk in De Cocksdorp komt in aanmerking voor een vijfde lokaal, omdat het aantal leerlingen boven de hon derd is gekomen. De politieke par tijen buigen zich volgende week over een voorstel van het college om een semi-permanent lokaal bij de school te bouwen. Het verschil tussen vier of vijf lokalen ut hem voor Durperhonk in de klein- jes. In oktober vorig jaar stonden er 99 leerlingen ingeschreven en in ok- :ober dit jaar 101. De school heeft Jaardoor recht op een vijfde groeps- I iiimte, vooral omdat volgens prog- üoses het aantal leerlingen de ko rtende jaren verder toeneemt. In 2005 verwacht de school 107 leerlin gen onderdak te hebben en in 2006 110 kinderen. Het college gaat er bewust voor om een semi-permanent lokaal bij de school te realiseren Volgens de Jnderwijshuisvestmgsverordening ran de gemeente moet voor extra uimtebehoefte die maximaal vier jaar todig is in eerste instantie worden bekeken of een al bestaande ruimte ils schoollokaal kan worden inge- Öcht Durperhonk zou dan al snel zijn langewezen op het nabijgelegen Eierlandsche Huis en dat lijkt het col- ege 'gezien de voorgeschiedenis' )een reële optie. De school was ja- enlang in het dorphuis gevestigd, otdat er met heel veel trammelant een scheiding plaatsvond en in 2001 iet nieuwe schoolgebouw met vier okalen werd geopend Dat was toen voldoende, omdat het aantal leerlin gen al jarenlang stabiel tussen de 85 en de 90 lag. De kosten van een semi-permanent lokaal bedragen in totaal €112.982,-. Het college stelt daarvoor dat te dek ken met €75.000,- dat is overgeble ven in een budget voor groeps- grootteverkleining. De rest, €37.982,-, wil het college ten laste brengen van de voorjaarsnota 2005. Dat betekent straks een jaarlast van €6.077,-. Be doeling is dat Durperhonk de vijfde ruimte in augustus 2005 in gebruik kan nemen. De commissie Welzijn vergadert woensdag 15 december over het voorstel. De voormalige slagerij van Siep en Regien de Boer aan de Kikkert straat in De Cocksdorp is in beeld als nieuw onderkomen voor de apotheekhoudende huisartsen praktijk van Robbert van den Bent tUS PAT 6BLP HBB JB AAA CBN 0APBRZ0BKS8URBAU IBSTBBD. HAT UARBA HUA 8BVIA0IA6BA? I BBA V00RPBUR IS mOOBAOB gmmm Kinnctr Twee brievenbussen van TPG Post zijn zaterdagavond opgeblazen met vuurwerk. De schade loopt in de duizenden euro's. Het gaat om de rode brievenbussen voor Sint Jan en op de Noordwester. Niet alleen de bussen zelf raakten to taal vernield, ook een aanzienlijke hoeveelheid post is zwartgebla kerd. Volgens woordvoerder Leen den Braven zijn de vernielingen gepleegd op zaterdagavond. Rond 21.30 uur werd de eerste opgeblazen, waarna om 23.00 uur de postbus aan de Noordwester aan de beurt was. Het vermoeden bestaat dat de daders afkomstig zijn uit de directe omge ving 'Het was daar de hele avond al raak. De buurt werd voortdurend op geschrikt door keiharde knallen', weet Den Braven In de afgelopen dertig jaar is het niet voorgekomen dat brievenbussen van het post bedrijf werden opgeblazen met vuur werk. 'Zeker zo vroeg hebben we nooit last gehad.' De verbrande post is inmiddels naar Alkmaar gestuurd. Daar wordt geprobeerd de post stukken alsnog op het jyiste adres te krijgen. De vernielde brievenbussen plaatsen TPG Post voor een pro bleem' dit type postbus is met voor radig en wordt niet meer gemaakt. Dat kan betekenen dat de hele wijk noordwest voorlopig verstoken blijft van brievenbussen. 'We zijn op zoek naar een noodoplossing, want dit kan natuurlijk met.' De dichtstbijzijnde brievenbussen bevinden zich nu in de Jonkerstraat en bij de Gollards. Vol gens Den Braven zijn inmiddels gleufverkleiners besteld. Daarmee wordt de opening verkleind, zodat er wel normale brieven en kaarten door- kunnen. maar geen vuurwerk 'Maar ook geen grote poststukken of afwij kende maten, dus we zijn met echt gelukkig met die oplossing.' Vermoe delijk worden de verklemers geplaatst op de meest risicovolle plaatsen. Op oudejaarsdag zijn, net als andere ja ren, alle brievenbussen op heel Texel afgesloten TPG heeft aangifte ge daan van vernieling en Frank Haasdijk. De huidige praktijk naast het woonhuis van Van den Bent aan de Kikkertstraat is aan vervanging toe. De huisartsen zijn al geruime tijd op zoek naar een nieuwe ruimte in De Cocksdorp, maar tot nu toe leverde dat weinig op. Grond voor nieuw bouw is er nauwelijks en begin dit jaar wees het college het plan van de hand om een nieuwe praktijkruimte in de voormalige kleedkamers van SVC onder te brengen, omdat dat te veel last op het omliggende gebied zou leggen. De voormalige slagerij biedt volgens Van den Bent voldoende plek om zowel de apotheek als het medisch bedrijf te huisvesten. 'In de huidige ruimte kan de apothekers-assistente zich nauwelijks bewegen, de wacht kamer is te klein, we hebben geen mvalidetoilet en het is eigenlijk ook niet mogelijk met een rolstoel in de spreekkamer te komen De praktijkruimte dateert uit 1913 en werd opgericht nadat een raadslid ervoor had gezorgd dat De Cocks dorp een eigen huisarts kreeg. Toen waren die er alleen in Den Burg en Oosterend en dat was te ver. De hui dige praktijkruimte werd door zowel Van den Bent als zijn voorganger Roelf Siebinga in het verleden meer malen uitgebreid, maar dat is niet meer toereikend. 'Het blijft een kleine bedoening.' Met een nieuwe apotheekhoudende praktijkruimte willen Van den Bent en Haasdijk ervoor zorgen dat De Cocksdorp in de toekomst zijn eigen huisartsenpost kan behouden. Vol gens Van den Bent is dat nodig voor het dorp zelf en de hoeveelheid toe risten die jaarlijks in de Noordkop verblijven. 'We willen voorkomen dat hetzelfde gebeurt als in Oosterend waar nu helemaal geen huisarts meer is en iedereen op Den Burg is aange wezen.' De komst van een nieuw wijksteunpunt moet er nu in Ooster end voor zorgen dat er in de toe komst toch voldoende zorg in het dorp kan worden geboden. Met een nieuwe ruimte die aan de eisen van de tijd voldoet, hoopt Van den Bent de huisartsenpost in De Cocksdorp in de toekomst ook goed aan een opvolger te kunnen overdragen. Haasdijk en Van den Bent zijn op ei gen initiatief en kosten met de plan nen bezig. Univé, de grootste zorg verzekeraar op Texel, is er niet bij betrokken. De voormalige slagerij staat momen teel leeg Siep en Regien de Boer werkten er van 1975 tot 1989 Daarna gingen ze volledig over naar de sla gerij die ze van 1988 tot 2001 bij de toenmalige Garantmarkt (de huidige Plus) hadden Het is nog niet duide lijk wanneer de nieuwe praktijkruimte kan worden geopend. 'We zijn eerst architectonisch de mogelijkheden aan het bekijken.' In Den Burg. waar Van den Bent en Haasdijk een tweede praktijkruimte hebben, zijn de twee huisartsen ook betrokken de mogelijke verplaatsing van drie be staande huisartsenposten (Waverijn en Van Hattem en Eissen) naar het medische gedeelte van de nieuwe gezamenlijke hulpverlenmgspost aan de Pontweg. Overkantse bezoekers van Ouwe Sunderklaas die boos waren dat er zondagmorgen om 7 00 uur geen boot vanaf Texel vertrok, hebben hun woede gekoeld op het wachtlokaal van Teso op 't Horntje. Er werden meerdere ruiten ingeslagen. De on vrede zou onder meer het gevolg zijn van een bericht in de Helderse Cou rant. waarin per abuis was vermeld dat de eerste boot om 7.00 zou ver trekken, in plaats van om 8.00 uur. Hierdoor had zich tegen 7.00 uur een flinke groep feestgangers op het haventerrein verzameld. Teso laat weten geen verkeerde informatie te hebben verstrekt en geeft aan dat er zelfs om 4.30 uur al personen op de haven waren. De politie heeft de zaak onderzocht en enkele aanhoudingen verricht. ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE VERHUURBEDRIJF TWEEWIELERS IIIKABEL 10 BE KIOS TEXEL OZZZ 3173S3 Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. aWeS Provinciale begroting voor 2005 Lee5,op4e vu» vastgesteld Win een boottochtje over het va"4e uoWa"4 Noordzeekanaal! Moo'° Noord IDolland (Advertentie) De bus bij Sint Jan werd volledig vernield door vuurwerk. Mare Bakker, bijna vier jaar be drijfsleider van Texdok in Oude- schild, wordt met ingang van 1 fe bruari 2005 hoofd van de techni sche dienst bij Teso. Hij volgt Henk Melles op, die vlootmanager wordt bij een bedrijf dat zeeschepen ex ploiteert. Toen Bakker in 2000 in dienst trad bij Texdok, bestond bij eigenaar Metz en Bakker de ambitie om het bedrijf aan de Heemskerckstraat te modernise ren en te verplaatsen naar de haven. Maar sindsdien is het in de visserij bergafwaarts gegaan en is Scheeps werf Metz failliet gegaan. Eén en an der heeft er toe geleid dat de ambitie van de familie Metz met betrekking van der siuis) tot de Texelse vestiging fors naar beneden is bijgesteld 'Daarmee is voor mij de uitdaging weg', schrijft Bakker in een brief waarin hij de re laties van Texdok van zijn vertrek op de hoogte stelt. Als hoofd technische dienst bij Teso wordt Bakker verant woordelijk voor het onderhoud van de schepen en de walinstallaties die eigendom zijn van de veerdienst. Zijn voorganger Henk Melles vervulde deze functie twee jaar De werkzaamheden van Bakker bij Texdok worden overgenomen door een team van vier man, dat deze ta ken naast hun overige werkzaamhe den gaat uitvoeren. Directeur en ei genaar Albert Metz zal voor be stuurlijke zaken elke week een paar dagen op het eiland zijn. Werkvoor bereider en inkoper Joop Schouws- tra, bankwerker en monteur Fons van Schoonhoven en dokbaas Aad de Porto worden verantwoordelijk voor de dagelijkse leiding. (van 24 december wordt een sfeervolle en gezellige Kerstkrant. kunt u t/m vrijdag 17 december a.s. inleveren bij onze advertentieafdeling, Spinbaan 6 - Den Burg. T: 36 26 00, F: 3141 11, E: info@lenr.nl

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 1