Texel'94 verspeelt winst in slotfase ZDH in slotminuut alsnog langs Twisk .TEXELSE 7 COURANT" Ballen cadeau voor De Koog Tevoko 2 wint van Ardea 2 Geen gymles op kerstavond Van Heerwaardens nemen koppositie G-team met winst de winterstop in Kerstviering in Den Hoorn Recordtijd voor Mathijs Witte Tevoko 2 pakt winst in 't Zand Flying Focus in Klokhuis Jelleboog favoriet bij zaalvoetbal Jaap de Graafbokaal geheel in kerstsfeer Piet Zijm op de terugweg ZAP te sterk voor Mareis Zaalvoetbal- programma Voetbaluitslagen Dames Tevoko blijven winnen Meiden Texel'94 verliezen opnieuw DINSDAG 21 DECEMBER 2004 DEN MtlUi* 5 DWOW J J VC 4 ZCLVi'.h 'l GFEL7MHJ V/ WAARD 4 UCi» v.fkVNr K=!BL£ROOf EI KJ Een voetbal heeft niet het eeuwige leven. Na verloop van tijd vertoont hi/ sliitageverschijnselen, dat be lemmert het spel en kan zelfs ge vaar opleveren. Dat was het geval bij SV De Koog waar de kwaliteit van de trainingsballen de laatste tijd een bron van klachten was. Voor horeca-exploitant Arnold Kearcher aanleiding voor een bliksemactie onder de ondernemers van De Koog. Geholpen door Menno Spring bestookte hij de nering doenden met de nodige telefoon tjes en al gauw was het geld bij el kaar voor de aanschaf van dertig trainingsballen (van elk ca €45,-) voor zowel de senioren als de jeugdelftallen. Zondagmiddag wer den ze in de kantine officieel aan het bestuur overhandigd. Dat ge beurde na afloop van een partijtje karten en aan het begin van een nasimaaltijd, bedoeld als ver broederende activiteiten ter gele genheid van de winterstop. Trainer Hans van der Park, (wiens contract zojuist met een aar is verlengd) noemde de gulle houding van de Koger ondernemers een mooi staaltje van gemeenschapszin. Vice-voorzitter Adrie Eelman en secretaris Jan van Beek die de bal len in ontvangst namen, onder streepten dat graag. Op de foto van links naar rechts Arnold Kearcher, Menno Spring, Adrie Eelman en Jan van Beek. (FoloHenyaeGrvat) Ondanks een groot veldoverwicht bad 2DH zondag grote moeite te genstander Twisk op de knieën te krijgen. Uiteindelijk velde Mike de Bruijn in de slotminuut het vonnis over de gasten (3-2), die met min der dan een kwartier te gaan nog dachten dat de winst binnen hand bereik was. Het wederom nogal gehavende elftal Hoornders zette Twisk direct onder grote druk. Dankzij vlot combinaties pel, de snelheid van spits Niels Dek ker en veel inzet dwong de thuisploeg de nodige kansen af. Na een kwartier liwam ZDH op voorsprong, toen Erwin Kleinveld uit een vrije trap vanaf een meter of twintig op fraaie wijze het opgetrokken muurtje spelers ver schalkte en de keeper van Twisk al leen zijn vingertoppen achter de bal kreeg. De bal stuitte tegen de paal en bleef vervolgens vlak voor de doellijn liggen, waarna de inlopende Sjoerd Oosterhof eenvoudig kon afronden: 1-0. Daarna maakte ZDH het zichzelf on- _|nodig moeilijk. De ploeg behield het overwicht, maar verzuimde te scoren. Dicht bij een doelpunt was onder anderen Ronald Biesboer. Zijn kop bal was net niet goed genoeg. Toen de concentratie wat minder werd, kwam plotseling ook Twisk aan voet ballen toe. Toch viel de gelijkmaker nogal onverwacht, want de verdedi ging van ZDH kende lange tijd nau welijks problemen. Een kwartier voor rust was een moment van onacht zaamheid genoeg voor de gasten om te scoren: 1-1. In de beginfase van de tweede helft pakte de thuisploeg de draad op en moest Twisk zich beperken tot verde digen. Dat ging de gasten echter goed af, want vooral de lange laatste man bleek een vrijwel niet te passe ren obstakel. Toch leek Mike de Bruijn in een vol strafschopgebied te sco ren, maar een verdediger bracht op de doellijn redding. Na een kwartier kwam Joop Rommets, die bij afwezigheid van Bernard Ipenburg als aanvoerder optrad, op pijnlijke wijze ten val op zijn rechterschouder en moest het veld ruimen. Zuur voor Rommets, die de afgelopen maanden al een paar keer eerder met blessures te maken had. Zijn vervanger, routinier Jos Berbée, speelde een goede wed strijd, maar kon niet verhinderen dat ZDH het initiatief uit handen moest geven. Met nog minder dan een kwartier te gaan kwam Twisk op voor sprong, toen de bal uit een corner niet goed werd weggewerkt en één van de gasten van dichtbij kon scoren: 1 - 2. Het leek de nekslag voor de Hoornders, die met de moed der wanhoop toch maar weer de aanval zochten. Al na een paar minuten viel dan toch de verdiende gelijkmaker, toen Mike de Bruijn een inworp van Niels Dekker verlengde en Sjoerd Oosterhof het hoofd koel hield en voor de tweede maal scoorde: 2-2. In de slotfase ging ZDH op zoek naar de overwinning, maar kwam ook Twisk een paar keer dreigend opzet ten. Juist toen de wedstrijd in een gelijkspel leek te eindigen, lachte het geluk de gastheren toch nog eens toe. Een voorzet vanaf links van de opgekomen gelegenheidsverdediger Ivar van Elk was net te scherp voor Niels Dekker, maar achter hem dook Mike de Bruijn op en die schoot in de laatste minuut via de binnenkant van de paai raak: 3-2. Door deze overwinning is ZDH zowel Twisk als Zuidermeer op de ranglijst voorbij gegaan en staat de ploeg nu tiende, met zicht op de brede mid denmoot, De eerstvolgende wed strijd staat pas op 16 januari volgend jaar op het programma. De Hoornders ontvangen dan koploper DESS. Met vier basisspeelsters en drie invalsters uit het derde dames team wist het tweede team van volleybalvereniging Tevoko zater dag in Heerhugowaard Ardea 2 te overklassen. De Texelaars wisten alle vier sets te winnen en keerden met vijf punten huiswaarts. Tevoko startte voortvaren met Mieke van der Bent en Désiré van Faassen als spelverdeelsters. Ondanks de moeilijke opslag van de jonge tegen- Standers kwam de pass goed aan. jHoofdaanvalsters Joanme Schaap man en Gea van Gijssel scoorden moed over de linkerkant en het blok yan Vivian Kareis en Yvonne Vlaming wist menig aanval uit te schakelen, rdea dacht met twee time-outs het jij te keren, maar dit mocht met ba len. Ook de tweede set, die in de zelfde opstelling werd gespeeld, werd door Tevoko gewonnen, in de derde set bracht Tevoko Inge iran der Bent uit het derde dames- leam in het veld. In het begin wat zenuwachtig, wist ze later de moei lijke opslagen heel goed tot passes Ie verwerken en ook aanvallend ècoorde ze goed. Tevoko speelde nu 'met één spelverdeelster, wat goed uitpakte. Harde smashes van Vivian Kareis omzeilden het blok van Ardea en maakten een eind aan de derde set. In de vierde set had Tevoko steeds een paar punten voorsprong tot bij de stand 19-23 veel persoonlijke fouten werden gemaakt. Door misverstan den en smashes in het net liep Ardea al snel in tot 24-23. Op dat moment sloeg Inge van der Bent in het blok, wist de bal omhoog te brengen, kreeg de set-up en maakte hem koelbloe dig af. Na enkele spannende momen ten, wist Tevoko Ardea tot fouten te dwingen en kon de set met 25-27 worden afgesloten. Tevoko 2 staat nu op de tweede plaats, twee punten achter de koploper. De volgende wedstrijd wordt gespeeld op 15 ja nuari. Alle lessen van gymnastiekvereniging Texel komen op kerstavond 24 de cember te vervallen. De lessen wor den vanaf maandag 10 januari weer hervat. In de derde ronde om het klaverjas- kampioenschap van Texel deelde het koppel Peter en John van Heer waarden een dubbelslag uit. Zij won nen niet alleen de avond met maar liefst 7843 punten, maar namen in één moeite door de koppositie over van Gerard Witte en Edwin Zwanen- veld. Vader en zoon van Heerwaarden speelden vier prima partijen. Al direct aan het begin van de avond sloten zij hun partij af met 2271 punten, daarna volgde een serie van 1900, 1800 en 1700 punten, wat hen op de eerste plaats in het tussenklassement bracht. Hun voorsprong op de num mer twee. Gerda Veeger en Fenny Caspers. is echter slechts 460 pun ten. Veeger en Caspers klommen dankzij een goede score van 6802 punten van de vierde naar de tweede plaats, waarbij Gerda Veeger prima werd vervangen door Piet Schrama. Frans Bos en Femmy Schuring spe len een wisselvallig seizoen, maar vrijdagavond behaalden zij 7004 pun ten, goed voor vier plaatsen winst in het klassement. Els Ooyevaar werd goed vervangen door Debbie van der Slikke. Zij behaalde samen met moe der Corry van der Slikke 6845 pun ten. Dit koppel staat op de achttiende plaats. Annie Vermuë en Antje Bak ker speelden een zeer constante avond en behaalden met een slot- partij van 2191 punten, een totaal van 6747 punten. Het blijft voorlopig spannend. Het verschil tussen de eerste en de ze vende plaats is net duizend punten en met nog twee rondes te spelen, is er nog veel mogelijk. De vierde ronde wordt gespeeld op 28 januari Tussenstand. 1Peter en John van Heerwaarden 20 403 pun ten; 2 Gerda Veeger-Fenny Caspers 20 019,3. John Vlaming-Chris Schraag 19 864; 4 Nico Ooyevaar-Freek Veeger 19.806. 5 Willem Wie- ring-Jan Vonk 19 798. 6 Hans Westdorp-Roel de Zwart 19.690: 7 Gerard Witte-Edwm Zwanenveld 19 452; 8. Willem Koomen-Erik Jan Geus 19 293; 9. Carlo Bos-Frans Stark 19.257; 10. Wil Maas-Jan Middag 19.243 In de laatste wedstrijd van dit jaar heeft het G-team van Texel'94 een 3-0 overwinning tegen WJ uit Utrecht geboekt. De Texelaars waren na de 9-1 neder laag in Utrecht gebrand op winst. Maar coach Klaas van der Berg had precies acht spelers tot zijn beschik king en moest het zonder wissel stel len. Een hele waslijst aan spelers ontbrak, zelfs de vaste doelman Martijn Verbeeke. Zijn plaats werd op bevlogen wijze ingenomen door Joost Brouwer, die gedurende de wedstrijd met veel kunst en vliegwerk zijn doel schoon hield en zich binnen het team ontpopte als een echte regelmeester. De bezoekers kregen al na vijf minuten een kans, maar de paal voorkwam dat het G-team op achterstand kwam. Daarna was het Peter Breuer die de bal van de doel lijn haalde. Kort daarna speelde Breuer Paul Bakker aan in kansrijke positie, die te gehaast reageerde en naast schoot. Kort daarna schoot hij na een combinatie met Raymond Molanus wel raak en zette zijn ploeg op 1-0. Na rust passeerde Molanus op de rechterflank meerdere spelers en scoorde uit een moeilijke hoek 2- 0. De derde treffer kwam op naam van Paul Bakker. Zijn schot in de krui sing werd nog door de doelman aan geraakt, maar bleek onhoudbaar. De winst had nog groter kunnen uitpak ken als Bakker kort daarna niet naast had geschoten en de doelman scho ten van Jan Frans Haveman niet had gestopt. Het verdedigerstrio Peter Breuer, Simon Kramer en Jos Bakker hield de defensie gesloten. Ondanks de winst eindigt het G-team met 8 punten uit 10 wedstrijden op de on derste plaats, tien punten minder dan kampioen CJW. De Hoornder soos, de ANBO en de Zusterkrmg van Den Hoorn houden woensdag vanaf 15.30 uur een kerst middag in dorpshuis De Waldhoorn. Er wordt een gevarieerd programma geboden, met een muzikaal inter mezzo en samenzang. Ter afsluiting wordt een broodmaaltijd gehouden. Deelname kost €4,-, te voldoen bij binnenkomst. Opgeven kan bij Ireen de Wit, tel. 319542. In de hervormde kerk van Den Hoorn begint op eerste Kerstdag een kerst viering met medewerking van orga nist Piet Plug en leden van DEK. Deze begint om 10.00 uur. Om het degradatiegevaar te ontlo pen moest de selectie van Texel'94 zondag tegen Duinrand S. drie punten pakken. Aanvankelijk leek het dat de eilanders daarin zouden slagen. Lange tijd stonden de Texelaars met 0-1 voor, maar in blessuretijd gaven ze de winst uit handen en toen het eindsignaal klonk keken de mannen van John Rep tegen een 3-1 nederlaag aan. Vanaf de eerste minuut dicteerden en controleerden de gasten het spel. Het eerste kwartier van de wedstrijd speelde zich af op de helft van de te genstander. Ondanks hun veld- meerderheid wisten de bezoekers geen echte scoringskansen te creë ren. Pas halverwege de eerste helft kwam de thuisploeg tot een aantal uitvallen via de buitenkant. Van echt gevaar was echter geen sprake. De Texelse defensie had de zaak goed onder controle en gaf niets weg. Bart Heerschapdie de geblesseerde Bart Graaf verving, maakte een betrouw bare indruk. Na een half uur spelen werd Michiel Dekker via een steek pass van Martin Koorn in scoringspositie gebracht. Maar de Texelse spits faalde in de afronding. Amper vijf minuten later mochten de gasten met klagen dat Duinranders een counter niet op de juiste wijze wisten uit te spelen. De laatste tien minuten van de eerste helft begon nen de gastheren wat meer aan te dringen, doordat Texel '94 wat terug viel. Desondanks kwamen de man nen van John Rep op voorsprong. Linkerspits Dekker gaf een voorzet op maat, die vanaf rechts keurig door Daniel Stuurman in het vijandelijke doel werd gekopt (0-1). Meteen na aanvang van de tweede helft zette de thuisclub meer druk en probeerde de felbegeerde gelijk maker te forceren. Het spel was ech ter te onnauwkeurig om gevaar te stichten. Kort hierna viel Texels cen trale spits Marco Koorn met een kuit blessure uit. Martijn de Veij kwam voor hem binnen de lijnen. Via een mooie actie over links trok De Veij de bal voor het Dumrander doel. Maar de Texelse aanvallers schitterden door afwezigheid, zodat deze kans verlo ren ging. In de zestigste minuut gaf Dekker een uitgekiend pasje binnen door op Arne-Jan Kruithof. Zijn hard schot belandde echter in handen van de goedopgestelde keeper van de gastheren. Hierna golfde het spel op en neer. met aan beide partijen toe gekende vrije trappen en corners die niets opleverden door goed en dege lijk ingrijpen van de defensies. Daniël Stuurman werd gewisseld voor Leon Zijm en even later moest Ralph Ko ning geblesseerd het veld verlaten. Gor Hakobjan, uitkomend in de A- junioren van Texel '94, nam zijn plaats in. Deze wissels brachten geen ver betering in het aanvalsspel van de bezoekers. In de slotfase gooide de thuisclub er een schepje bovenop, maar goals bleven uit. Na twee keer vijfenveertig minuten dacht iedereen dat Texel'94 de overwinning op zak had. Maar de spitsen van Duinrand hadden daar andere gedachten over, In blessure tijd scoorde spits Arno Praat 1-1. Nauwelijks bekomen van de schrik keken de eilanders kort hierop tegen een 2-1 achterstand aan, toen Robert van der Gauw Bart Heerschap voor de tweede keer geen schijn van kans gaf. Het zou nog erger worden: enkele seconden voor het eind bracht links back Jack Burger de stand voor de thuisclub op 3-1Door deze neder laag staat Texel '94 samen met Hollandia T. met 10 punten uit 10 wedstrijden op een gedeelde laatste plaats. Het programma van Texel '94 na de feestdagen ziet er als volgt uit: 9 ja nuari thuis tegen Kolping Boys. 16 januari thuis tegen BKC en 23 januari uit tegen WGW. Mathijs Witte ondervond zondag nauwelijks concurrentie bij de vierde boscross van AVT. Hij liep 4.45, 5 seconden boven zijn per soonlijk record en eindigde in 4.45 minuten bij de 1300 meter. Bij de meisjes wist Lysanne Vermeulen in een persoonlijke toptijd beslag te leggen op de eerste plaats. Zij finishte net voor Karen de Lange uit Woerden. Youra Sangers werd derde. Er werden persoonlijke re cords gelopen door Kyane Sangers, Axel Garritsen en Stijn Visser. Bij de loop over 2950 meter kwam Christa Lap uit Den Hoorn als eerste meisje over de streep Pieter Dogger liep op deze afstand een persoonlijk record. De meeste deelnemers liepen twee ronden van in totaal 5900 meter. Cees Timmer werd eerste bij de heren-ve teranen, terwijl om de tweede plaats flink werd gestreden door Arco Garritsen en Ger Sangers. Uiteinde lijk liet Sangers Garritsen met een forse eindsprint achter zich. Cees Dros wist zijn persoonlijk record met meer dan 1.30 minuten te verbeteren. Ook Alex Cofino en Arco Garritsen verbeterden hun persoonlijke tijd. Bij de dames-veteranen eindigde Riny Roeper uit Oudeschild als eerste. Jan Zijm was oppermachtig op de 8850 meter en wist Pierre Bonnet meer dan een minuut voor te blijven. De zege bij de dames was voor Laurien Bak ker, de enige vrouwelijke deelnemer op deze afstand. Uitslagen: 1300 meter Jongens: 1Mathijs Witte. 4 45; 2 Stijn Visser. 5.35, 3. Nikay Sangers. 5.58, 4. Axel Gamtsen, 6.30, 5. Dim Dros, 6 50. Meisjes 1. Lysanne Vermeulen. 5.13,2. Karen de Lange (Woerden). 5.24; 3. Youra Sangers, 5 28. 4 Jorinde Veeger. 5 49. 4 Selina Kuip. 5.49. 2950 meter: Meisjes: 1. Christa Lap. 13.43; 2. Suzanne de Lange (Woerden), 15.53; 3. Nicky de Lange (Woerden). 15.57 Jongens: 1. Miko Honingh. 12 18 Heren: 1 Pieter Dogger. 12.12. Heren-veteranen: 1Klaas van der Duim. 18.46. 5900 meter: Dames: 1Irene Zeedijk (Hengelo), 35 56. Dames-veteranen: 1. Riny Roeper. 31 56.2. Marianne Hilhorst. 32.46,2. Lida Bak ker, 32 46. 4. Marijke Stark, 33.17; 5 Andrea de Lange (Woerden). 33.32. Heren 1Thomas Richter, 27.47. Heren-veteranen: 1Cees Tim mer. 27.29; 2. Ger Sangers. 28.37; 3. Arco Garritsen. 28 414 Anton Witte. 29.09; 5 Jan van Dijk. 29.24. 8850 meter: Dames-veteranen 1. Laurien Bak ker, 45 11Heren-veteranen. 1Jan Zijm, 34 30. 2. Pierre Bonnet. 35.45; 3 Hans Sielias (Apeldoorn). 38.03; 4 Dirk Jan Zeedijk (Hengelo). 38.10; 5. Piet Bakelaar, 38.13. Zonder de geblesseerde Gertha Wessels, maar met routinier Onno- line van Helden in de gelederen, wist het tweede damesteam van volleybalvereniging Tevoko don derdag in 't Zand The Serve te ver slaan. The Serve ging voortvarend van start en al na tien minuten keek Tevoko tegen een achterstand van zeven punten aan en had een time-out no dig om aan een inhaalrace te kunnen beginnen. The Serve bleek aanval lend niet erg sterk, maar verdedigend op hun top. Tevoko wist punt voor punt dichterbij te komen, waarna het tot 19 punten gelijk op ging. Een snel geplaatste aanval van Mary Koorn bracht de ommekeer. Door een com binatie van harde smashes en tac tisch geplaatste ballen ging de winst in de eerste set naar Tevoko. De tweede set begon Onnoline van Helden op de bank en werd het 1-5 systeem gespeeld. Mieke van der Bent was spelverdeelster en Gea van Gijssel debuteerde in de diagonaal. De dames van Tevoko speelden ge concentreerd en The Serve bleek behoorlijk onder de indruk van de systeemwijziging. Bij een voorsprong van acht punten verzuimde Tevoko de concentratie vast te houden en door persoonlijke fouten van Tevoko en goed verdedigend en aanvallend werk wist The Serve weer dichterbij te komen. Uiteindelijk wist Tevoko de set toch te winnen. Door serviced ruk van Tevoko, sterke aanvallen en prima verdedigend werk van Gea van Gijssel werd met 25-19 gewonnen. De derde set kon Tevoko de verde diging van The Serve nauwelijks meer passeren en lukte het niet om te sco ren. Zelfs de harde smashes van Joanme Schaapman en Vivian Karelse werden door de thuisploeg goed verdedigd en in scoringskansen omgezet. Vanaf de kant aangemoe digd door hun herenteam ging de winst met 25-20 naar The Serve. Pas in de vierde set werd duidelijk waarom Tevoko hoger op de ranglijst staat. Vanaf het begin van de set gaf Tevoko service- en aanvalsdruk. De dames van The Serve hadden moeite met het hoge tempo en kwamen daardoor niet in hun spel. Carla de Wit sloeg de ballen in het midden moeiteloos links en rechts langs het blok. De vierde set werd overtuigend door Tevoko gewonnen, het win nende punt werd gemaakt door spel verdeelster Mieke van der Bent Luchtfotobedrijf Flying Focus uit Castricum is maandag 3 januari te zien in een uitzending van het NPS- programma Het Klokhuis. De hele uitzending is gewijd aan het beroep van maritiem luchtfotograaf. Een fo tograaf van het bedrijf wordt gevolgd bij een fotovlucht rond veerboot Schulpengat. Het Klokhuis wordt vanaf 18.25 uur uitgezonden op Ne derland 3. Nu de eerste helft van de competitie er in alle klassen van het Texelse zaal voetbal op zit, kan de tussenbalans worden opgemaakt. In de hoofd klasse gaat de strijd tussen Mantje 2, Jelleboog 1 en Oosterend 1waarbij Jelleboog licht favoriet lijkt. Klif 1 en Mantje 1 vielen tegen. Zij kunnen door diverse omstandigheden hun favorietenrol niet waarmaken. Meest opvallend is het tweede team van Oosterend, dat op een knappe vijfde plaats staat. In de eerste klasse lijkt Jelleboog 5 veruit de sterkste. Dit team blijft winnen, terwijl de concur rentie (Texel 2, De Krim 3 en Texel 3) herhaaldelijk punten verspeelt. In de tweede klasse gaat de strijd tussen De Krim 5, De Krim 4 en Oosterend 3, terwijl Klif 5 de subtop aanvoert. Bij de jeugd is het onverminderd span nend, al is het krachtsverschil tussen de sterkste en de zwakkere teams wel groot. In de C-klasse wordt het kampioenschap bevochten door drie teams, De Koog 01De Krim C1 en Sportshop C1 .In de D-klasse gaat het tussen De Koog D1 en De Krim D1 terwijl in de E-klasse het een onder linge stnjd is tussen De Knm E2 en De Krim E1 Uitslagen: De Krim d3 - Klif dl d 5-0. De Knm c2 - Sport shop cl 2-7, Klif 4 - Oosterend 3 0-5, Texel 6 - Texel 4 6-11Klif 5 - De Krim 5 3-6. De Krim c1 - Klif c2 8-2. k|0e Krim 4 - Texel 5 3-1. Texel 3 - Mantje 4 4-7, Jelleboog 5 - Jelleboog 4 8-5. Jelleboog 3 - Klif 3 7-1, De Krim d2 -FtAB d1 5-3, De Koog e1 - De Krim e2 3-4. Klif 2 - De Krim 3 4-6, Jelleboog 1 - Jelleboog 2. 6-1. Mantie 3 - De Krim 1 10-4. Texel 1 - Oosterend 2 4-6. Mantje 2 - Sportshop 1 4-0. Texel 2 - RAB 1 2-3. In manege Akenburg werd zondag de derde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal gereden. Het parcours, dat de naam 'jingle bell-parcours' had gekregen, was geheel in kerst sfeer uitgezet. Deelnemers die verga ten de kerstbei te luiden, liepen vijf extra strafpunten op. Ook in de hoek jes waar de poortjes 3 en 11 stonden, liep menigeen strafpunten op. Frans Bakker reed de vaardigheidsproef verkleed als kerstman. Frits van der Gracht en Piet Beers plaatsten zich voor de barrage, waarin alleen Frits van der Gracht foutloos bleef. Daar mee behaalde hij de eerste plaats. Uitslagen 1 Frits van der Gracht. 42 seconden; 2. Piet Beers, foutloos. 3, Thijs Witte. 5 strafpunten; 4 Piet Daalder. 5 strafpunten; 5. Hans Jimmlnk, 5 strafpunten Klassement Frist van der Gracht, 64 strafpunten; 2 Piet Beers. 66 straf punten; 3. Hans Jimmink en Thijs Witte, beiden 68 strafpunten Tijdens de competitieavond van biljartvereniging De Doorstoot in De Cocksdorp speelde Piet Zijm donder dag twee voortreffelijke partijen. Na weken van mindere scores, liet hij nu weer zien op de weg terug te zijn. Tegen Wil Homan wist hij de partij met een gemiddelde van bijna drie naar zich toe te trekken, al moet ge zegd dat Homan een eenvoudige laatste stoot niet wist te verzilveren Ook tegen Martien Boon speelde Zijm hetzelfde gemiddelde. Met tien caramboles had hij bovendien de hoogste serie van de avond. Ook Raymond Steenhuizen wist twee par tijen te winnen en klom in de rank- schikking. Uitslagen: W. Homan-P Zijm 0-2, M. Former-R. Steen huizen 0-2. J. Smit-F. Klok 2-0. C. Weel-M. Former 2-0. M. Boon-P. Zijm 0-2. W. Homan- H Laan 2-0. C Weel-F. Klok 2-0. M Boon-R. Steenhuizen 2-0, J. Smit-M Former 0-2, R. Steenhuizen-H. Laan 2-0. De basketballers van de Mareis heb ben hun eerste nederlaag van dit sei zoen geleden. Na negen wedstrijden zonder verliespunten was het ZAP uit Breezand dat te sterk bleek. De eind stand 42-63 laat zien dat de Mareis niet in hun spel zijn gekomen. Het eerste kwart werd met een klein ver schil afgesloten, daarna zijn de Mareis met meer gevaarlijk geweest. 'Het liep niet en we passten slecht', aldus Jaap de Wijk, die al snel Pieter Dogger moest vervangen, omdat die drie persoonlijke fouten had. 'Jam mer genoeg', volgens onze corres pondent, 'want Dogger speelde op scherp en was zowel in de aanval als verdedigingsrebound een plaag voor ZAP.' Zowel Babis Papadopoulos als Chris Schlepers zagen hun vaak hard be vochten kansen niet beloond, terwijl de spelers van ZAP rondspeelden en veel driepunters verzilverden. 'We hebben nog nooit zo goed gescho ten', aldus de captain van ZAP. Maar de Mareis vatten hun verlies sportief op. De volgende wedstrijd speelt Mareis thuis in de De Koninghal, op zondag 9 januari, aanvang 16.30 uur. Scores: Babis Papadopoulos 21, Nico Kikkert 11Pieter Dogger 6, Chris Schlepers 4. Woensdag 22 december Zaaldienst: De Koog 18.00 Jelleboog e2-Oosterend e1 Jelleb. 18.45 De Koog d1 -De Krim d1 De Koog 19.30 Mantje 4-Texel 3 P. Douma 20.20 NIOZ 1 -De Krim 4 P. Douma 21.10 Texel 5-Klif 4 P Hoogendijk Donderdag 23 december Zaaldienst: Texel 18.15 Oosterend c1 -Klif c1 v. Putten 19.00 De Koog c1-De Krim c2 v. Putten 19.45 Sportshop 1-Mantje 1 H. Kuipers 20.35 Texel 6-Oosterend 3 Hoogendijk 21.25 Jelleboog 3-Klif 2 J. v. Beek Woensdag 29 december Zaaldienst: Klif 18 00 Jelleboog e1-De koog e1 Jelleb 18.45 De Krim d2-De Krim d3 De Krim 19.30 Klif 4-Oosterend 3 P. v. Putten 20.20 De Koog 1 -Klif 2 P. v. Putten 21.10 Texel 2-Jelleboog 4 J. v Beek 22.00 Texel 4-De Krim 5 J. v. Beek Uitslag zaterdag 18 december BKC 02-DeKpog D1 2-5 Den Helder fc D2-Oosterend D1 3-1 Texelse pupillencompetitie Fulham-SVO E1 0-9 Manchester-SVO E2 5-1 Chelsea-Arsenal 5-1 Liverpopl-Blackburn 1 -4 ZDH E1-De Koog E1 0-10 SVC E1 -Everton 5-1 Espagnol-SVO F1 1-1 Valencia-Real Madrid 3-1 Deportivo-Barcelona 1 -8 ZDH F1-De Koog F1 0-4 SVC F1-De Koog F2 0-6 Zondag 19 december ZDH-Twisk 3-2 Oosterend-De Koog afgelast Oosterend 2-BKC 5 afgelast Oosterend 1 -De Koog 1 afgelast Recreatievoetbal Oosterend-De Koog afgelast Het eerste damesteam van volleybalvereniging Tevoko bleek in Wormer ook tegen Voluit uit Heemskerk de zegereeks van de afgelopen weken te kunnen voort zetten. In een partij op hoog niveau was de gevarieerde aanvalskracht van de Texelaars weer beslissend. Aftastend ging de strijd tussen de teams uit de kop van de regioranglijst in het begin gelijk op. Tevoko wist een kleine voorsprong van Voluit met een mooie servicesene van Marianne Boekei te beantwoorden. Ook in de veldverdediging deden de Texelaars er een schepje bovenop en blokke rend werd de sterke middenaanval- ster van Voluit door Cora Siemeling onschadelijk gemaakt. Dit resul teerde in de eerste setwinst. In de tweede set bood een vol zelfvertrou wen passende Aglaia Westra de aanvalsters vrije sconngskansen. De grote variatie stelde de ploeg uit Heemskerk voor grote problemen en de meegereisde supporter zag Ivette de Ruyter zich volop uitleven op linksvoor. Een nieuwe speelster bracht Voluit weer enige hoop en pas bij een stand van 10-11 deed Tevoko, na vijf punten achterstand, weer mee in de race, dankzij een sterke service reeks van Monique Leijstra. Eline Feldbrugge was met haar snelheid zowel over links als door het midden ongrijpbaar voor de blokkering van Voluit. De vierde set was een forma liteit. Voluit hield het voor gezien en Tevoko kon zich zelfs vijf verlies- puntjes permitteren. Deze zege levert Tevoko vijf winst punten op. waarmee een totaal van 39 uit 9 wedstrijden is behaald. Het team staat nu op de derde plaats, met drie verliespunten minder dan koploper Croonenburg. Het meidenteam van Texel'94 heeft zondag in Bergen opnieuw verlies moeten incasseren, toen met 3-2 van Berdos werd verloren. Texel'94 be gon al gehavend aan de wedstrijd. Door blessures of andere verplichtin gen moesten de Texelaars het zonder Nathalie Rab, Marleen Schellingen Katinka Eelman, Lotte Koomen en Liske Slaats doen. Toch ging de stnjd in het begin gelijk op en werden aan beide zijden kansen gecreëerd. Na twintig minuten wisten de aanvallers van Berdos zich los te scheuren van de verdediging. De uitstekend keep ende Marit Tuitman was kansloos. De Texelaars vochten voor wat ze waard waren en vlak voor rust wist Tessa Betsema door de Bergse defensie te dringen en de gelijkmaker op het bord te zetten. Ook na de rust ging de wedstrijd eerst gelijk op. Binnen een half uur wist Mascha Nooy te scoren. Hierop ging Berdos in de aanvalSlechts vijf minuten later was de stand weer gelijk en kort daarna wist Bergen nog eenmaal Tuitman te passeren.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7