Cursussen en workshops muziek- en dansschool 'Straks juist minder ganzen bij Utopia' 'TEXELSE 7/^0URANT> Nieuw speelhuisje speeltuin Buytengors Ml v.- Ruiters strijden om kerstbokaal Met rolstoel naar Slufter Traudes krijgt leges niet terug Activiteiten bibliotheek Kerstprogramma Radio Texel Aagje Luijtsen in Schoutenzaal H bedrijvigheid Nieuwe kledingzaak aan Binnenburg NIOZ ontwikkelt Texelse thermometer de Zonnebloem Kinderen uit De Mars laten wethouder Annie Hln tijdens de 'mini-dorpenronde' in jongerencentrum Time Out plaatjes zien van een nieuw huisje dat ze graag op het speelterrein aan de Buytengors willen hebben. lFoto joroon van Haiium) Met lede ogen zagen kinderen uit De Mars de afgelopen weken toe hoe kinderen uit de buitendorpen voetbalboardings, nieuwe doelen of andere voorzieningen werd be loofd. Die kinderen konden simpel weg op de burgemeester en de wethouders afstappen tijdens hun bezoeken aan de dorpscommis sies. De kinderen uit de Mars konden dat echter niet, omdat Den Burg al jaren lang geen dorpscommissie meer heeft. Jongerenwerker Carla Schra- ;.ma bedacht een oplossing en greep ;.dinsdagmiddag de verbouwingsre ceptie van de dit najaar heropende Time Out aan om een 'mim-dorpen- ronde' te houden. Dan konden de kinderen alsnog inspreken bij het college dat wethouder Annie Hm als afgevaardigde naar het jongeren centrum aan de Wilhelminalaan had gestuurd. 'Ook waren er diverse raadsleden en ambtenaren aanwezig. En de kinderen uit de Mars hadden wat in te brengen. Er zijn problemen met het speelhuisie op het speelter rein aan de Buytengors. De buren van de naastgelegen seniorenwoningen hebben last van spelende kinderen, doordat het huisje dicht tegen hun woningen aanstaat. Bovendien is het huisje, dat zo'n 17 jaar oud is, ook aan vervanging toe. Namens zo'n zestig kinderen vroegen Tesha Ekker en Kevin Vonk, gesteund door een rappende Robin Rump, of de ge meente een nieuw huisje op hun speelveld wil zetten. Wethouder Hin deed er niet al te moeilijk over en zei tot grote vreugde van de kinderen ja. De gemeente gaat met de kinderen en Schrama nog een keer om tafel om te bekijken wat voor huisje pre cies moet worden besteld en waar het op het speelterrein moet worden geplaatst. Verplaatsing van het hui dige huisje kan volgens een woord voerder van de gemeente met. 'Daar blijft waarschijnlijk met veel van over als je het uit elkaar haalt. Er zijn de laatste jaren al diverse dingen aan vervangen De kinderen spelen re gelmatig in het huisje, waar ze vaak aan 'tunneltikkertje' doen. In manege Akenburg worden woens dag 29 en donderdag 30 december e wedstrijden voor de Kerstbokaal gereden. Deelnemers aan deze wed strijd moeten allround zijn en meer- fdere onderdelen van hun sport goed 'onder de knie hebben. Alleen dege nen die hoge punten scoren bij de [dressuur, het springen én het spel, [maken kans op de door familie Sta lman gesponsorde bokaal. Daarnaast [moeten deelnemers en hun rijdieren [feestelijk gekleed en gepoetst aan de start verschijnen, want ook daarmee zijn punten te behalen. Alle deelnemers rijden op hun eigen niveau, zodat ook minder ervaren ruiters kans hebben op de eindover winning. Spectaculair is altijd weer het onderdeel springen. Om hoge ogen te gooien moet hierbij de laat ste moeilijke hindernis (de joker) wor den gesprongen in plaats van het minder punten opleverende alterna tief. Tussen de wedstrijden door zijn er shows te zien van onder meer Stal Brans, de beroemde pony Jesper van Marieke van Liere en van Z-amazone Eva van der Linde. De wedstrijd om de Kerstbokaal is een sponsorwedstrijd ten behoeve van de Stichting Overdekte Manege Texel. Deelnemers halen bij familie, vrienden en kennissen hun inschrijf geld op, waarvan de opbrengst wordt besteed aan nieuwe spiegels in de' rijhal. De wedstrijden beginnen beide da gen om 9.00 uur. Eerst worden de dressuurwedstrijden gereden, later gevolgd door het springen. Dat be gint op woensdag om 14.30 uur, op donderdag om 16.00 uur. De prijs uitreiking vindt donderdag omstreeks 17.45 uur plaats. De toegang is gra tis. Voor aanmeldingen en inlichtin gen: tel. 313798. Tot zijn grote genoegen kon en rolstoelere afgelopen weekend over de duinen tot de kwelder van de Slufter komen. Dit was het gevolg van de inspanningen die Staatsbos beheer zich de afgelopen tijd heeft getroost het natuurgebied toeganke lijk te maken voor rolstoelen. Inmid dels zijn de kussende hekken ge plaatst en kon het gaas worden verwijderd. De bodemversteviging van het pad wordt echter pas aan het eind van de winter aangebracht, aan gezien deze anders al snel in een modderpoel zou veranderen. De eer ste gebruiker van het pad had het geluk dat de grond nog erg hard is en daardoor voldoende draagkracht heeft. Het is de bedoeling dat te zijner tijd bij café De Slufter een strand- rolstoel gestationeerd wordt, waar mee de modderige delen eenvoudig kunnen worden overgestoken, Van de gemeente kreeg Peter Trau des te horen dat hij een aanleg- vergunning nodig had om op zijn erf aan de Bakkenweg een biolo gische zwemvijver te kunnen aan leggen. Achteraf bleek dat advies onjuist, want bij voorbaat stond vast dat de aanlegvergunning ge weigerd zou worden omdat de vij ver buiten het voor wonen aange wezen bestemmingsvlak viel. Toch In verband met het veertigjarig be staan wordt in de openbare biblio theek aan de Drijverstraat in Den Burg woensdag 12 januari een fees telijke middag gehouden, waar Karin Somers het verhaal van Rupsje Nooitgenoeg op een spannende manier verbeeldt. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 2 tot 7 jaar 'en begint om 14.30 Uur. Kaarten zijn vanaf 3 januari verkrijgbaar, reserve ren is gewenst. De toegang bedraagt €1,-. De middag wordt afgesloten met een optreden van De Klapband, die oude en nieuwe kinderliedjes speelt Donderdag 13 januari geeft Judith Koelemeijer een lezing over haar po pulaire boek Het zwijgen van Maria Zachea. In dit boek blikken twaalf volwassen kinderen uit een groot katholiek gezin terug op hun jeugd. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €5,- Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek en bij de boekhandels. bracht de gemeente voor de afge wezen aanlegvergunning leges in rekening, zij het de helft van het be drag dat betaald zou moeten wor den als de vergunning wel was ver leend. Traudes heeft hiertegen bezwaar gemaakt, maar het col lege houdt voet bij stuk. De aanleg van de vijver is intussen op een andere manier mogelijk gemaakt: door middel van een artikel 11-pro cedure waardoor het voor wonen bestemde vlak wordt vergroot zodat de vijver er wel binnen valt. Ook voor deze procedure moet leges worden betaald. Het verzoek van Traudes om Het natuurbouwproject bij Utopia zal geen trekpleister zijn voor rot ganzen. Integendeel, de inrichting wordt zodanig dat allerlei onscha delijke (water)vogels worden aan getrokken, maar dat rotganzen op afstand blijven. De schade en last die de agrariërs in de omgeving thans van rotganzen ondervinden, zal daarom in elk geval niet toene men. Aldus de reactie van burgemeester en wethouders op het bezwaar dat tegen het Utopia-plan is gemaakt door het bureau LTB Adviseurs en Accountants namens de agrariërs De Wit en Smit. Het bezwaar (in het ka der van de procedure die wordt ge voerd voor omzetting van het terrein van agrarische naar natuurbestem- ming) is ongegrond verklaard en het laatste woord is nu aan Gedepu teerde Staten. Vraat Genoemde boeren zijn bang dat ze het straks druk zullen hebben met het veriagen van vogels, die anders het gewas maar ook het stuifdek op de bloembollenvelden zullen wegvreten. Bij de inrichting van het land rond Utopia zal veel bovengrond worden verwijderd, waardoor een nat gebied ontstaat. De boeren vrezen dat de aangrenzende landbouwgrond aan zienlijk in kwaliteit achteruit zal gaan door brak water. Vooral in droge zo mers als het gewas afhankelijk is van water dat vanuit de diepte optrekt, zal dat schadelijk zijn, omdat wordt ver wacht dat dit capillaire water brak is. De bestemmingsverandering zal vol gens de boeren ongunstig zijn voor de exploitatie van de landbouw grond, waardedaling veroorzaken en bedrijfsontwikkelingen belemmeren. Het college denkt dat het best zal meevallen, maar wijst erop dat het maken van bezwaar ook nog moge lijk is als voor de inrichting van het terrein een aanlegvergunning moet worden afgegeven. Op dit moment gaat het alleen om de verandering van de agrarische bestemming in de bestemming natuurgebied. Bij de m- Radio Texel (106.1 FM) brengt ko mend weekend een aangepast pro gramma, dat vrijdagavond begint met de uitzending van de kerstnacht viering, rechtstreeks vanuit de rooms- katholieke kerk van Den Burg. Deze uitzending begint om 22.30 uur. Za terdag (eerste kerstdag) wordt vanaf 10.00 uur een dienst uitgezonden vanuit de hervormde kerk van Den Burg. Daaraan voorafgaand een extra uitzending van het programma Klas siek op zondag, verzorgd door Roelie Bakker en Hannie van der Vis. Na de kerkdienst volgt een kersteditie van Vlaswiek, met muziek en poezie, ver zorgd door Hennie en Margreet van Heerwaarden. Vanaf 12.00 uur is de kerstuitzending van het Cabaret-café te beluisteren, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Jamen de Bruijn. In deze uitzending wordt gesproken over de voor de geweigerde aanlegver gunning verschuldigde leges daarvan af te trekken, is van de hand gewe zen. 'Dat in eerste instantie is gead viseerd een aanlegvergunning aan te vragen die achteraf gezien met ver leend kon worden, is geen reden om leges met in rekening te brengen.' Traudes neemt hier geen genoegen mee en zal bezwaar maken, vooral omdat de weigering om de leges te verrekenen niet is gemotiveerd richting zal de omgeving veranderen in een terrein dat lijkt op het natuur gebiedje Ottersaat Daardoor worden diverse vogelsoorten getrokken die geen vraatschade veroorzaken, maar het aantal ganzen zal afnemen, zo is de verwachting. De boeren zullen het daarom juist minder druk krijgen met het verjagen van ganzen en de be staande vraatschade aan gewas en stuifdek zal in elk geval niet toene men Waarborg Het college Is ook niet bang voor verzilting. Integendeel, door het afgraven van het terrein, waardoor het grondwaterpeil een halve meter hoger komt, zal de zoute kwel onder de waddendijk juist verminderen. Mocht in de praktijk blijken dat er toch schadelijke verzilting is, dan neemt Natuurmonumenten maatre gelen. Op diverse punten in het agra rische terrein rond het toekomstige natuurgebied worden nulmetingen verricht. Latere metingen worden daarmee vergeleken Maar b en w gaan er nu vanuit dat de agrarische waarde van de landbouwgronden niet zal verminderen. Mochten zich toch nadelen aftekenen, dan kan schade worden geclaimd volgens artikel 49 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening. In tegenstelling tot wat De Wit en Smit vrezen, verwacht het college ook geen beperking van de agrari sche bedrijfsontwikkelingen, althans niet als gevolg van het naburige na tuurgebied. De grond van Smit ligt op een halve kilometer afstand. Ook als het toekomstige natuurterrein wordt aangemerkt als verzuringgevoelig heeft dat geen gevolg, want dan geldt een afstand van 250 meter of minder. Voor het bedrijf van De Wit zou het gevolgen kunnen hebben als de be drijfsvoering wordt gewijzigd in vee houderij, maar omdat het niet de be doeling is het natuurterrein als ver zuringgevoelig aan te wijzen, hoeft ook De Wit niet bang te zijn. Het plan tot wijziging in een natuur- bestemming gaat nu naar Gedepu teerde Staten voor goedkeuring. kerstmarkten en dito mutsen, over terugblikken en vooruitzien, de blok hut, de kerstgedachte en de kerststal van de gemeente. Een prominente plaats is ingeruimd voor het hoorspel Kerstfeest met de familie, waaraan medewerking wordt verleend door Aglaia Westra, Joop Rommets, Da nielle de Lussanet, Sietske Bakker, Margriet de Graaff en José de Bloois. Verder wordt aan het programma medewerking verleend door Grè Dros die een (Texels) kerstverhaal leest van de hand van Huib (de Rijmelaar) Fenijn. De uitzending van Cabaret café duurt tot ongeveer 15.00 uur. Hierna volgen de reguliere uitzendin gen van Wegdromen met een boek en Muziek met Marco. Zondag (tweede kerstdag) is de pro grammering tot 15.00 uur als gebrui kelijk, daarna volgt een herhaling van de kersteditie van Cabaret-café. In de Schoutenzaal van De Linde boom vindt woensdag 29 december een voordracht plaats uit de brieven van Aagje Luijtsen. In deze brieven, gericht aan haar man Harmanus Kikkert, geeft Luijtsen een blik in het dagelijks leven van het Texel van de 18de eeuw. Helen Gerretsen uit Am sterdam werd getroffen door de schoonheid van de brieven en koos de sterkste teksten voor haar voor dracht. 'Het is geen romantische te- rug-in-de-tijdvoorstelling', zegt zij VRIJDAG 24 DECEMBER 2004 Patricia Nieuwenburg opent maandag de nieuwe kledingzaak Dodo Wear aan de Binnen- burg. (foto joroon van Hattumj In de voormalige cadeauwinkel van Kees de Waal tegenover de winkel waar hij nu zit, wordt maandag de nieuwe kledingzaak Dodo Wear geopend. Patricia en Boudewijn Nieuwenburg gaan er kinder- en tienerkleding en accessoires ver kopen. De twee hebben het pand van De Waal gehuurd. Jaap Kooger heeft de afgelopen tijd het inteneur onder han den genomen, zodat de zaak een nieuwe uitstraling heeft gekregen. Voor het echtpaar Nieuwenburg is de kledingwinkel een nieuwe stap. De twee, afkomstig uit Tiel, zijn vaste Texelgangers. 'Mijn man kwam als kind al op het eiland in een huisje bij mevrouw Bakker in de Dennen. We hadden al langere tijd plannen om naar het eiland te verhuizen en dat is er nu van gekomen', vertelt Patricia Nieuwenburg. Zij was de afgelopen jaren filiaalhouder bij kledingzaken van Vendex. Haar man blijft naast het beheer van de winkel aan de overkant actief als marketingonderzoeker. In de nieuwe winkel wordt onder meer kleding verkocht van Jackpot Girl, Cotton Field Son en BoDean. 'We hebben als enige op het eiland ook de Nomad-kinderlijn in huis.' Nieu wenburg kan nog niet zeggen of er volgend jaar opnieuw Ouwe Sunder- klaaskleding in de winkel wordt ver kocht. 'Daar moeten we nog een keer over praten.' De temperatuur van het zeewater rond de Noordpool was miljoenen jaren geleden maar liefst vijftien graden. Dat beweren biogeoche- mici Astrid Forster, dr. Stefan Schouten en prof. dr. Jaap Sin- ninghe Damsté van het Koninklijk NIOZ, samen met onderzoekers van de Universiteit van Oxford. Zij gebruikten voor hun bewijsvoe ring de zeer speciale vetten uit de celwanden van oerbacteriën (archaea), om op die manier de zeewatertemperatuur te kunnen bepalen. Deze oerbacteriën kun nen hun celwand chemisch aan passen aan de omgevingstem peratuur. De bevindingen van de onderzoekers staan deze week in het gezaghebbende wetenschap pelijke tijdschrift Nature. Dit artikel betekent volgens de onderzoekers een internationale doorbraak in het klimaatsonderzoek. Het zeewater rond de Noordpool had zo'n zeventig miljoen jaar geleden een temperatuur van 15 graden Cel sius. Deze hoge temperaturen wer den bereikt ondanks het feit dat het ook toen in de Noordpoolwinter ge durende een halfjaar goeddeels don ker was. De resultaten van het onderzoek van het NIOZ zijn in overeenstemming met het idee dat verhoogde concen traties kooldioxide in deze periode leidden tot veel hogere temperaturen op aarde dan nu. Het onderzoek laat zien hoe sterk de temperatuur op aarde nog kan stijgen. Ook de huidige klimaatmodellen voorspellen zulke hoge temperaturen aan de polen nog niet. Daarom is dit onderzoek naar het verre verleden ook voor onze na bije toekomst van groot belang. De onderzoekers gebruikten de vet ten in de celwand van oerbacteriën om de zeewatertemperatuur te bepa len. De oerbacteriën leven in het op pervlaktewater van de oceaan en kunnen de exacte structuur van deze vetten aanpassen aan de zee water temperatuur. Om de temperatuur in het Noordpoolgebied in het Krijt te bepalen, bestudeerden de onderzoe kers de samenstelling van het mem braan van oerbacteriën in een sedi mentkern die genomen werd op 85 graden noorderbreedte op de Alpha Ridge ten noorden van Groenland en Ellesmere eiland op 1850 meter diep te. Omdat deze sedimenten geen kalk van organismen bevatten, was het niet mogelijk de temperaturen met de klassieke methode te bepa len, die gebruik maakt van verschil len chemische vormen van zuurstof. Daarom heeft het meer dan twintig jaar geduurd voordat deze sedimen ten hun geheimen uiteindelijk hebben prijsgegeven. De door het NIOZ ontwikkelde oer- thermometer heeft de naam TEX86 gekregen (Tetra-Etherlipid IndeX with 86 carbon atoms). Onderzoekers ver wachten dat het gebruik van deze 'Texelse thermometer' de komende jaren een schat aan gegevens zal opleveren. hier zelf over, 'want lijden en gemis is gie was in handen~~van Joanne natuurlijk net zo goed van deze tijd Swaan. De voordracht begint om Rhonda de Gier-Branneky verzorgt 16.00 uur. de toegang bedraagt muzikale intermezzi op cello, de re- €2,50. Skit 0*r\ un bf| on» Mam wi run 7.000vrtjwBflér» Holtod» *9okjo van vrij# fcjd, mooi ja krijgt i ook hoof wtt voor torvg De muziek- en dansschool biedt de komende maanden weer een groot aantal korte cursussen en workshops aan. Het aanbod bevat enkele nieuwe cursussen, zoals striptekenen voor kinderen en fotografie. Ook worden workshops aageboden die een dag of een weekend duren. Opgeven kan via tel, 313493 of e-mail info@mdt- texel.nl. Nieuw Oriëntatiecursus piano Deelnemers leren de eerste beginse len van het pianospel Er wordt ge werkt aan basistechniek, notenlezen, muziektheorie, instrumentkennis en samenspel. 8 lessen van 40 minuten; dinsdag 19.45 uur, vanaf 25 januari. Docent: Tineke Schoo; €77,50. Workshop striptekenen (voor kinderen) In de eerste les worden opgezette dieren nagetekend. De tweede les staat in het teken van balloons en let tertypes. Aan het eind van de cursus worden de gemaakte verhalen ge bundeld in een boekje voor de cursis ten. Deze cursus wordt gegeven in De Fontein. 3 lessen van 2 uur; woensdag 13.30- 15 30 uur, vanaf 26 januari. Docent: Paulien Valk; €35,-, inclusief materi aal. Tekenen/schilderen op locatie Doel van de cursus is het aanleren van verschillende soorten perspectief en het genieten van het buiten teke nen. Er wordt met verschillende tech nieken gewerkt. 8 lessen van 2 uur; zaterdag 10.30- 12.30 uur, vanaf 21 mei. Docent: Paulien Valk, €105,-, inclusief mate riaal. Tekenen/schilderen (voor gevorderden) Aan de hand van het thema 'mens' wordt zowel naar de waarneming als vanuit de fantasie gewerkt. Bij de cursus hoort een reader. Ook is het de bedoeling een tentoonstelling in een museum te bezoeken. Van de cur sisten wordt verwacht dat ze al ken nis hebben gemaakt met verschil lende teken- en schildermaterialen. Deze cursus wordt gegeven in het ate lier van de docent aan de Pontweg. 12 lessen van 2 uur; donderdag 19.30 uur, vanaf 20 januari. Docent: Paulien Valk; €160,-, inclusief acrylverf, te kenmaterialen en schetspapier, ex clusief schildersdoek, schilderpapier en eventuele kosten museumbezoek. Kunst voor kinderen (8 tot 12 jaar) Hierin komen onder meer aan bod: zelf een camera maken en daarmee fotograferen, posters ontwerpen en bedrukken met zelfontworpen letters, leuke dingen maken van lege flessen, bierdopjes en stukjes hout. 6 lessen van 1,5 uur; zaterdag 10.00 tot 11.30 uur, vanaf 15 januari. Docent: Wieneke Boon; €50,-. Fotografie De nadruk zal in deze cursus liggen op het ontwikkelen van vaardigheden en inzichten voor het verbeteren van een eigen stijl In de vervolgcursus wordt dieper ingegaan op specifieke gebieden van de fotografie, zoals portretfotografie, landschapsfotogra fie, reportagefotografie en het beeld verhaal. Basiscursus: 3 lessen van 2,5 uur; woensdag 19.30-22.00 uur, vanaf 2 februari. Docenten: Wieneke Boon en Peter van Schelt; €60,-. Vervolg cursus: 4 lessen van 1,5 uur; dinsdag 20.30 uur, vanaf 15 maart; €50,-. Workshops Christmas Carols Onder leiding van dirigent Ellen Ver- burgt worden op 18 december be kende en onbekende Christmas Carols ingestudeerd Er wordt gere peteerd vanaf 10.15 uur De work shop wordt om 16.00 uur afgesloten met een presentatie in de doopsge zinde kerk van Den Burg. Cursisten kunnen desgewenst deelnemen aan een Engelse lunch in hotel Den Burg. Deelname aan de workshop kost €15,-, deelname aan de lunch €7,50. Georgische zang Onder leiding van Levan Goliadze van het Georgisch zanggezelschap Kerenoi worden traditionele Georgi sche liederen ingestudeerd. De work shop wordt gegeven op 27 decem ber van 13.30 tot 17.00 uur. Deel name kost €12,50, inclusief con sumptie. Portrettengalerij Een serie lezingen waarin musici een levendig beeld schetsen van compo nisten en hun muziek. Dinsdag 18 januari, 20.00 uur: Jacques van der Staak: 'Mozart en zijn opera Don Giovanni'. Woensdag 23 maart, 20.00 uur: Karen Haasdijk: 'Leven en werk van Sergej Prokofjev'. De toegang bedraagt €6,- per lezing (toehoorders tot 21 jaar betalen €3,-). Afrikaans trommelen en dansen Leraar Afrikaans trommelen is Lamin Touray uit Gambia, die sinds enkele jaren in Nederland les geeft. De work shop Afrikaans dansen wordt bege leid door Fayee Diona op de boe- garaboe. een instrument dat uit vier trommels bestaat. Zaterdag 19 maart, van 13.30 tot 15.00 uur Trommelen voor (half)ge- vorderden van 15.15 tot 16.45 uur, €12,-. Afrikaans dansen €17,50. Tango Argentino Cursisten leren de basisstappen van de Argentijnse tango, met een ruim aantal variaties van subtiele figuren en versieringen. Weekend workshop voor beginners: zaterdag en zondag 29 en 30 januari van 14.00 tot 17.00. Docenten zijn Hartwig Kremer en Christine Frateur, deelname kost €50,-. Practica-inloopavonden voor ieder een: 28 januari, 4 maart en 23 april vanaf 20.30 uur. Toegang: €2,-. Boy's Time Voor jongens uit groep 6, 7 en 8 van de basisschool Uitgangspunt is streetdance, met een uitstapje naar breakdance en hiphop. Zaterdag 5 februari van 14 00 tot 16.00 uur. Do cent is Roos Bakker, deelname kost €9,50. Nat-in-natschilderen Nat-in-nat is een schildertechniek waarbij met waterverf op vochtig pa pier wordt gewerkt. Ervaring met schilderen is met nodig. Zaterdag 12 februari van 10.30 tot 12 30 uur. Docent: Jeanne van der Linden, kosten €12,50, inclusief ma teriaal. Schilderen in de Zelfpluktuin Met als inspiratiebron de Fauvisten en G O'Keefe wordt gewerkt aan het maken van een schilderij in acrylverf. De cursist maken kennis met de tech niek, de kleurencirkel, het kleuren mengen, de opmaak van het palet, de balans in het schilderij. Aan de cur sus kunnen zowel volwassenen als jongeren meedoen. Het is ook moge lijk alleen de ochtendworkshop (het schetsen) te volgen. Zaterdag 4 juni van 10 00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 16.30 uur. Do cent: Door Dogger; €30,-, inclusief materiaal. Verder aanbod Naast de genoemde nieuwe cursus sen en workshops omvat het aanbod van de muziek- en dansschool de volgende (korte) cursussen, muziek voor peuters (vanaf 1 jaar); kleuterblokken (voor kinderen van 4 en 5 jaar); stemvormmg voor begin ners; stemvorming voor gevorder den; Muziekschool Kamerkoor, vocal Jazz koor; spelorkest verstandelijk gehandicapten; liedbegeleiding gi taar voor beginners; liedbegeleiding gitaar voor gevorderden; liedbege- leiding piano voor beginners; lied begeleiding piano voor gevorderden; wereldmuziek (vervolg); tinwhistle voor beginners; tinwhistle voor gevor derden; tango Argentino voor gevor derden); jeugdtheater voor kinderen van 6 t/m 9 jaar; tekenen/schilderen voor kinderen uit groep 6, 7 en 8; schilderen voor beginners (acrylverf op papier).

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 11