REGT Witgoedservice vooral onafhankelijk Monteurs starten eigen bedrijf I Kantine SV Oosterend krijgt vorm Sp°rt Eelco Buijs en Janny Mets winnen kersttoernooi Het laatste kersttoernooi in 1989 Kerstbridge I J 3edrijvigheid Sport verleden Pastoor wint Rabotop TEXELSE yj> COURANT* Extra subsidie voor NK dammen dames rKvrm*w Onder de naam REGT Witgoedser vice starten Richard Rijk, Martijn Ellen en Léon Goossen per 1 ja nuari een bedrijf dat zich speciali seert in reparatie, onderhoud en service van koelkasten, wasmachi nes, drogers, magnetrons en an dere apparatuur die onder witgoed valt. In feite hetzelfde werk dat ze in dienst van de VEM jarenlang hebben gedaan en nu voor eigen rekening en, zo benadrukken ze, geheel onafhankelijk gaan doen. Juist die onafhankelijkheid is volgens hen van groot belang. 'We verkopen zelf geen witgoed en zijn daardoor aan geen enkel merk gebonden Daardoor zijn we een aantrekkelijke partij voor fabrikanten en verkopers van witgoed. Een groeiend aantal particulieren, ook Texelaars, koopt i [huishoudelijke apparatuur via internet ;of prijsstunters als Mediamarkt. Dit •soort bedrijven besteden onderhoud, service en garantiereparaties van de apparatuur die zij leveren bij voorkeur uit aan een lokale onderneming. Als dat reparatiebedrijf ook zelf een be- paald merk apparatuur verkoopt, kan l dat tegenstrijdige belangen geven. Bij leen onafhankelijk bedrijf zoals het lonze speelt dat probleem niet.' iToen een leverancier van apparatuur het ontbreken van zo'n bedri|f op Texel eens ter sprake bracht, ont stond bij de drie werkplaatsmede werkers het idee om voor zichzelf te beginnen. 'We werken alledrie al een hele poos bij de VEM. De opkomst van internet en andere ontwikkelin gen waardoor de concurrentie toe neemt, zette ons aan het denken. We zijn ervan overtuigd dat de weg die we nu zijn ingeslagen, overigens in goed overleg met de VEM, ons een beter toekomstperspectief biedt. Maar het is vooral een uitdaging om na jaren in dienst te zijn geweest nu voor onszelf te beginnen.' Hun thuisbasis ligt in De Koog. op het nieuwe bedrijventerrein Nollenkoog, waar ze naast keuken- en interieur bouwer Schiphorst een loods in ge- brüikTiebben ^ëhdWfe'nTdrê'ïé voor namelijk in hun vrije tijd zelf hebben ingericht. De ruime werkplaats is voorzien van alle denkbare techni sche mogelijkheden en gemakken en voorzien van aansluitingen en afvoe ren om de apparatuur te kunnen tes ten. Op de verdieping is onder meer een kantoor en kantine gevestigd. Het driemanschap probeert de taken zo te verdelen dat twee monteurs de meeste tijd langs de weg zijn en dat êén man in de werkplaats is, bijvoor beeld om mensen op te vangen die met vragen of kapotte apparatuur langs komen. Want, zo benadrukken ze. hun bedrijf richt zich met name op particulieren en eigenaars van vakan tiewoningen die witgoed willen laten repareren of nakijken. Ze repareren zowel ingebouwde als vrijstaande apparatuur. 'Wij hebben het voordeel dat we dit werk al jaren doen en een ingewerkt team zijn. Om de ontwik kelingen bij te houden volgen we re gelmatig scholingen en cursussen. Doordat we geen kantoorpersoneel hebben en de administratieve kosten daardoor beperkt houden, kunnen we tegen een scherp tarief werken. Dat moet ook wel. want bij witgoed zit je al snel op een omslagpunt waar bij nieuw goedkoper is dan repareren. In de regel zullen onze reparatie kosten met hoog zijn en brengt het schrijven van een rekening onnodig en naar verhouding hoge kosten met zich mee. Daarom rekenen we na elke klus meteen af. Dat kan contant, maar ook via de speciale PIN-appa- ratuur waarmee al onze busjes zijn uitgerust.' Regt Witgoedservice is te bereiken via telefoonnummer 327707 of via hun website www regtwitgoed service.nl. Eelco Buijs en Janny Mets hebben zaterdag in bowling De Koogel het kersttoernooi van de bowlingver eniging gewonnen. Bij de dubbels wonnen Chris Dobber en Marcel Bakker. Eelco Buijs eindigde hier samen met Frank Oosten op een tweede plaats. Regerend kam pioen Rina Drijver moest na twee jaar de wisselbeker afstaan aan de nieuwe kampioenen. Op dit toer nooi wordt met handicap ge speeld, zodat iedere deelnemer kans heeft in de finale te komen. De eerste dag van het toernooi, za terdag, gooiden alle deelnemers drie games dubbel en vier games single. De zes beste spelers gingen door naar de finale, die zondag gespeeld werd en waar nog vier games single gespeeld moesten worden. Marcel Witte stak zaterdag in goede vorm. Hij gooide een game van 231 en een serie van 712. In de finale op zondag kon hij echter niet hoger eindigen dan in de middenmoot. Ook Rutgert Oosterhuis sr. gooide zaterdag erg goed, maar met goed genoeg voor een finaleplaats. Bij de dames waren Simone Stiggelbout en Natalia Daal der erg op dreef. Zonder boven de 200 punten te komen, werden zij eer ste bij de dubbels. Daalder eindigde tevens als eerste dame en hoewel de sterkste dames pas op zondag zou den spelen, ging zij toch als vijfde de finale in. Jan Plaatsman begon de zondag met een baanrecord (267) op de touwtjes- banen. Het vorige record (256) stond op naam van Robert van Splunter. die dit toernooi met meedeed. Ondanks zijn record wist Plaatsman geen finaleplaats te behalen, hij eindigde als negende. Ook zijn maat Pietje Kager wist ondanks een game van 226 niet hoger te eindigen dan een zevende plaats. Wel een finaleplaats was er voor Eelco Buijs die maar liefst drie 200 games gooide (209. 204 en 201), een gemiddelde van 197. Ook Ronald van Benthum, die vorig |aar het toernooi op zijn naam schreef, wist met een gemiddelde van 193,57 in de finale te komen. De overige finalisten waren Erik Witte (met een gemiddelde van 188,14), Chris Dob ber (185.57), die met zijn maat Marcel Bakkér eerste was geworden bij de dubbels, Frans van Westenbrugge (185,14) en Martien Roeper (183,57). Bij de dames zag Trijn Stiggelbout (die een gemiddelde van 178,71 speelde) van haar finaleplaats af Daardoor kon Erna van der Star (176,28) in de finale meespelen De overige finalisten bij de dames waren Janny Mets (188.71), Libberdien Witte (178,42), die ook de hoogste game liet noteren (201), Karelien Schouwstra (178), Tiny Kok (177,57) en Natalia Daalder (177,28). De finale bij de dames eindigde in een spannende strijd tussen Libberdien Witte en Karelien Schouwstra. In de eerste twee games werd Witte door Schouwstra voorbij gestreefd, maar, in de derde game wist zij het verschil weer in te lopen. De strijd werd pas in de vierde games beslist in het voor deel van Schouwstra. Janny Mets Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over koepelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo tie was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad. De Texelse Courant grijpt het jubileum aan om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: het laatste Gamma-zaalvoetbaltoernooi in 1989. VRIJDAG 24 DECEMBER 2004 zijn van het algemeen jeugdwerk en met concurreren met wat in het dorpshuis gebeurt. Een aanvraag van het Luchtvaart museum voor een subsidie van €7.500,- voor de uitbreiding van het gebouw is van de hand gewezen omdat bij de stichting van het mu seum een gemeentelijke bijdrage is toegekend met de afspraak dat het daarbij moest blijven. Een jubileumsubsidie van €250,- voor de stichting Rijdende School (mo biele school voor kinderen van kermisexploitanten e.d.) is geweigerd omdat dit geen Texelse aangelegen heid is. Ook een verzoek van het Internetcafé Texel om steun voor een cursus pc-gebruik is van de hand gewezen. Schaakclub En Passant krijgt een investeringssubsidie voor de aan schaf van een laptop met software voor een lesprogramma. De vereni ging had ook om een jaarlijkse waarderingssubsidie gevraagd als bekostiging van de jeugdafdeling, maar dat verzoek is afgewezen om dat denksportverenigingen daar met voor in aanmerking komen. Met haar eerste overwinning van dit jaar wist wielrenster Ilse Pastoor zon dag in Enkhuizen als eerste over de streep te komen bij de finale van het Rabotop-klassement. Junior Thomas Boom, die de hele race in het kielzog van de koplopers reed, eindigde op een vijfde plaats Pastoor nam al direct na de start een voorsprong op haar directe tegen standers. Ook Manete Bron, die de laatste cross nog goed partij kon geven, werd op een flinke achter stand gezet. tor l Damclub Oosterend krijgt van de gemeente extra subsidie voor de succesvolle organisatie van het Nederlands kampioenschap dam men voor vrouwen. De kosten van het evenement bedroegen €14.000,-. Volgens de subsidie verordening zou dat recht geven op een bijdrage van €1000,- maar het college heeft daar uit waarde ring voor het initiatief €3.000,- van gemaakt. Er werden ook diverse andere subsi dies toegekend. Voetbalvereniging Texel'94 krijgt een jubileumsubsidie van €250,- en een subsidie van €250,- wegens een buitengewone last in de vorm van een extra toer nooi Daarnaast krijgt de vereniging €3.205 voor lichtmasten en €8.000,- voor renovatie van de kleedkamers. De Texelse afdeling van de Vereniging ter Bevordering van de Bijenteelt in Nederland krijgt €76,- als bijdrage voor een lezing over bijensteek therapie. Verder werd €625,- toege kend aan de Atletiekvereniging Texel voor een afdekvoorziening, €723,- aan de Welzijnsstichting voor een te lefooncentrale en een kopieerma chine, €2.465,- aan Scouting Texel voor schilderwerk en het vervangen van kozijnen, €738,- aan het Oude schilder visserskoor voor een accor deon, €550,- aan Gyvo De Koog voor een brug ongelijk en €1.200,- aan de dorpscommissie van De Koog voor de inrichting van een straatvoetbal- terreintje. Wat betreft b en w kan de Protes tantse Waddengemeente €9.000,- krijgen voor het maken van oefen kelders onder het nieuwe vereni gingsgebouw, maar dat is strijdig met de regels omdat een kerk geen instel ling is in de zin van de subsidie verordening. De gemeenteraad moet er daarom over beslissen. Het college vindt dat de activiteiten in het belang Léon Goossen, Marlijn Ellen en Richard Rijk van REGT Witgoedservie tonen het logo van hun nieuwe bedrijf. (FotoGenrd Timmerman) 1989 dreigde het toernooi lange tijd met door te gaan. maar doordat om roeporganisatie Veronica toezegde met een cameraploeg naar Texel te komen, besloten enkele bedrijven - in de wetenschap dat hun reclame borden door een miljoenenpubliek zouden worden gezien - op het aller laatste moment alsnog te sponsoren en leek het toernooi gered. De deelnemers toonden zich op nieuw zeer enthousiast, blijkt uit het verslag van de Texelse Courant van vrijdag 5 januan 1990. Leo van Veen, oud-speler van onder meer FC Utrecht en Ajax, die ditmaal als trai ner van RKC meedeed, zag de wat kleinere opzet met als probleem: 'Het toernooi is sterk bezet en dan maakt het met uit of je tien of zes teams hebt. De profs zorgen voor spectacu lair, aanvallend voetbal. Saai spe lende "echte" zaalvoetbalteams zijn er niet bij.' De spelers wilden volgens hem graag komen. 'Een kwestie van mond-tot-mondreclame. Volgende week op de training krijg je verhalen over hoe leuk het was op Texel. Ook ditmaal weer. ja. In dat Chinees res taurant was de sfeer ouderwets goed Verder vind ik dat het eiland zich uitstekend voor een dergelijk meerdaags gebeuren leent Texel heeft geen startgelden nodig In tegenstelling tot sommige collega's was Van Veen ook als trainer gechar meerd van het evenement.ik zie dit als een goede training, die tevens functioneel kan zijn. In de zaal, op een kleine ruimte, kunnen bepaalde te kortkomingen of kwaliteiten van de spelers aan het licht komen, waar mee je bij de beoordeling van die spelers als trainer je voordeel kunt doen De oud-internationals maakten dit maal een minder goede beurt. Zij waren niet met hun sterkste selectie het Marsdiep overgestoken, volgens de verslaggever een gevolg van het late tijdstip waarop duidelijk werd dat het toernooi toch doorging. 'Dit was echter geen excuus voor het wange drag van het team tegen Lierse SK (uit België, red.). Met name de ge broeders Van der Kerkhof trachtten hun tekortkomingen te verbloemen met provocaties en grof spel. De scheidsrechter stuurde René van der Kerkhof en Wim Rijsbergên daarom een tijdje buiten de lijnen.' Leuk was wel dat PSV-trainer Guus Hiddink, meegekomen als coach van de junio ren van de Eindhovense club. de ver leiding niet kon weerstaan en op de tweede avond met de oud-internatio- nals meevoetbalde. Winnaar werd Volendam. 'het verre weg beste team', dat in Johan Steur de grote smaakmaker had. Steur liet 'weergaloos spel' zien en ging in de laatste wedstrijd van het toernooi Eric Viscaal van Lierse SK. die tien keer had gescoord, nog voorbij op de topscorerslijst. Slachtoffer van zijn dadendrang was niemand minder dan keeper Piet Schrijvers, die vijf keer door Steur werd gepasseerd. Het enige Texelse team, Gamma, won verrassend met 3-2 van Lierse SK en hield dankzij doelpunten van Rob van der Stap en Paul van Exel RKC op 2-2. Gerrie Plaatsman be haalde een persoonlijk succesje Hij won een weddenschap om tien bier tjes door tegen RKC de Texelse prof voetballer Martin Koorn door de be nen te spelen. Charles Ipenburg viel net als zijn jonge collega van PSV op door als keeper een doelpunt te ma ken. Het bleken achteraf de laatste wa penfeiten van het roemruchte Gamma-kersttoernooi. Het jaar erop hadden de profs maar één week vrij en bleek de animo om naar Texel te komen gering 'Als we het niveau van andere jaren qua teams met kunnen halen, zal het ook erg moeilijk worden om de sponsors voor het evenement te interesseren Je praat toch over zo'n vijftig- a zestigduizend gulden. Het lijkt ons daarom beter een jaart|e over te slaan', zei Aad Blom, één van de organisatoren, in de Texelse Cou rant van donderdag 22 november 1990. Hoopvol sprak hij over 'het volgend jaar'maar de wens bleek de vader van de gedachte, want een volgend toernooi zou er niet meer komen. was en bleef onbereikbaar op de eer ste plaats, Erna van der Star wist een plaats winst te boeken en eindigde als vijfde. De heren hadden schijn baar last van zenuwen, want geen van hen gooide erg hoge scores. Aan de stand veranderde in de finale niet veel meer, alleen Chris Dobber moest op het laatst Frans van Westen- brugge voor zich dulden. De hoogste game werd bij de dames gegooid door Libberdien Witte (201) en bij de heren door Jan Plaatsman (267). Uitslagen: Dubbels. 1Chns Dobber en Marcel Bakker; 2. Eelco Buijs en Frank Oosten; 3. Ronald van Benthum en Rolf Brouwers. Dames: 1Janny Mets; 2. Karelien Schouwstra; 3. Libberdien Witte. Heren: 1. Eelco Buijs; 2 Ronald van Benthum; 3. Erik Witte. Eelco Buijs, Ronald van Benthum en Erik Witte wisten het kersttoernooi van de bowlingvereniging op hun naam te schrijven. (Foto Frans van westontrugga) 'De bouw van de nieuwe kantine van SV Oosterend is een aardig eind ge- 1 Vorderd. Het gebouw is wind-en wa- terdicht, aannemer Elko Vermeulen I heeft het werk zo goed als af en vrij- willigers van de club verzorgen de verdere afbouw. De nieuwe club- jaccommodatie vormde met Ouwe Sunderklaas nog een dankbaar on- derwerp. Er werd zelfs gesuggereerd dat de bouwkosten dermate tegen vielen, dat de club in de problemen was gekomen. 'Leuk om over te speulen, maar er is mets van waar', verzekert voorzitter Ewald Witte. 'Het gaat allemaal goed en bij het vrijwilli gerswerk en we krijgen een goede begeleiding van de aannemer. De bouwkosten vallen inderdaad wat tegen, maar dat wisten we al voordat we hieraan begonnen. Ook toen we een paar jaar geleden de begroting maakte. Materialen zijn bijvoorbeeld duurder geworden. Maar daar heb ben we rekening mee gehouden, de begroting is nog steeds zo goed als sluitend. Het is nu een kwestie van afbouwen, betegelen en dat soort dingen.' 'We voelen ons als herboren. Deze grote belangstelling is een hart on der de riem om door te gaan', sprak Wim Koorn, één van de or ganisatoren van het Gamma-kerst- toernooi, na afloop van de editie van 1989. Het bleek ijdele hoop, want een volgend toernooi zou er niet meer komen. Daarmee was een fenomeen verdwenen. Het door Gamma gesponsorde zaal voetbaltoernooi, dat steevast op twee dagen tussen kerstmis en de jaarwisseling werd gehouden, was jarenlang een evenement van bijzon dere allure, leder jaar kwamen hon derden mensen naar sporthal Ons Genoegen om te genieten van mooie staaltjes voetbal, gebracht door een bonte mengeling van aankomend talent, gearriveerde sterren en de top van het Texelse zaalvoetbal. Van alle spelers die ooit meededen, valt een respectabel Nederlands elftal samen te stellen. Van Gerrie Mühren tot Erwm Koeman en van John Rep tot de gebroeders Van der Kerkhof, alle maal gaven ze één of meerdere ma len acte de présence. Guus Hiddink, die als trainer met PSV.de Europa Cup 1 veroverde en furore maakte met de nationale elftallen van Neder land en Zuid-Korea, was zelfs een trouwe gast, als speler en als trainer. In de topjaren werd door sommige spelers maanden tevoren al geïnfor meerd of ze opnieuw mochten mee doen. Legendarisch was het dank woord dat Theo van Duivenbode - oud-speler van Ajax, Feyenoord en het Nederlands Elftal - in 1982 sprak: 'Ik dacht dat ik alles al had meege maakt, maar dat moet ik na deze twee dagen ontkennen. Het was schitterend.' Het succes kan voor een groot deel op conto worden geschreven van de organisatie, die voornamelijk bestond uit leden van zaalvoetbalvereniging Gamma. Honorarium konden ze de gasten met bieden, alleen een gratis verblijf - ook voor eega en kinderen - maar dankzij hun enthousiasme kre gen ze veel voor elkaar. Daar droegen ook de knallende feestavond en de dankbaarheid van het weinig ver wende publiek belangrijk aan bij, Wanneer het Gamma-toernooi offici eel van start ging, is met zomaar vast te stellen. Al sinds 1977 werden op Texel zaalvoetbalevenementen geor ganiseerd, soms zelfs twee binnen een paar dagen. In 1981 kwam een einde aan de wedijver om sponsor gelden en werd voor één gezamen lijk toernooi gekozen. Publiekstrek kers waren in dat jaar een team met de naam All Stars, met oud-interna tional John Rep en Feyenoorder André Stafleu als bekendste spelers, en FC Utrecht, met publiekslieveling Leo van Veen. Op beide dagen kwa men maar liefst duizend belang stellenden, die een bescheiden toegangsbedrag betaalden, een kijkje nemen. Nadat het toernooi aanvankelijk al leen maar groter werd, kreeg de or ganisatie in de loop der jaren ook met problemen te maken. Er kwam con currentie (van onder meer de voetbal bond zelf) en steeds meer prof voetballers kregen een speelverbod van hun clubs, die bang waren voor blessures. Om de kosten terug te brengen, zocht Gamma het noodge dwongen in minder deelnemers. In Na eerst een gezamenlijke maaltijd te hebben genuttigd, deden maandag in manege Akenburg 32 paren mee laan de kerstdrive van bridgeclub Groot Slem. De drive werd gewonnen door het duo Geus en Dijker met 59,44 procent. Zij wonnen daarmee de kerstbokaal. Tweede werd het echtpaar Van Sambeek met 58,19 procent. Op de derde en vierde plaats eindigden de duo's Wandemaker-De Porto (56,66) en Klip-Klip (56,52). Alle j deelnemers ontvingen een kerstprijs. Maandag 27 december wordt een oudejaarsdrive gehouden, aanvang 4 9.30 uur. J WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG Rijer Dijker en Stijn Geus ontvingen uit handen van Jo van Beek de kerstbokaal van bndge- Club Groot Slem. (Foto Dtch do Clutvonnes)

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 13