2 Honderdste deken voor Roemenië teso \/at ik zeggen wou... Wat ik zeggen wou... Loodsmansduin (4) TEXELSE COURANT Wat ik zeggen wou.. Loodsmansduin (2) Klapstuk Wat ik zeggen wou... Loodsmansduin (3) Agendas Ij3 Kerkdiensten Hoogwater te Oudeschild TEXELSE^COURANT I V'V extra hypotheek op hun huis geno men te hebben en die te horen heb ben gekregen nog jaren te kunnen blijven staan, nu superverdrietig hun kerstdagen en het nieuwe jaar ingaan met hun nieuwe vaste caravan? Wat een anti-Texelreclame. Stond Texel niet bekend om zijn gemoedelijkheid, gastvrijheid, een warm thuisgevoel? Wat maakt u veel kapot. Hopelijk wilt u over deze brief nadenken en met u de bestuursleden, die met hun Texelse hart u toch zeker moeten kunnen overtuigen, zodat u op uw besluit terugkomt. Mieke Vlaming, Den Hoorn. o via lezer* Buiten vcnniwtKnfcüjUKnJ vin <lc rtiLsciK Breven vin kricrvBunco vtrmruorJelijkhctJ van ite redact* 'I had a farm in Africa, at the foot of the Ngong Hills.' Zo luidt de openingszin van het boek Out of Africa, dat bij mij in de kast staat. Een boek dat verhaalt van een onpeilbaar verlangen naar vroeger. Over twee jaar kunnen mijn kinderen schrijven: 'Ik had een stacaravan op Texel, aan de voet van het Loods mansduin.' En in dat boek zullen zij verhalen van de tijd dat ze met hun vriendjes in de zomer op Loods mansduin konden spelen. Te oorde len naar de huilpartijen en droeve gezichten zal ook dit boek uitdruk king geven aan een grenzeloze heim- DINSDAG 28 DECEMBER 2004 De Texelse dames Tiny Druif (75), Annie Vlaming (72) en Antje Roeper (83) hadden woensdag reden voor een klein feestje. Deze week werd de honderdste zelfgebreide deken voor Roemenië afgemaakt. Al zo'n achttien jaar zetten de vrouwen zich met ziel en zaligheid in voor het goede doel en maken zij de kens en truien voor de aller armsten in Roemenië. Via een evangelische hulporganisatie in Nieuwleusen, waarbij de zuster van Annie Vlaming, de oud-Texelse Griet je Terpstra-Troost, nauw is betrokken, worden de goederen naar dit land vervoerd. Daar zorgt de Stichting Emmaus dat de hulp terechtkomt bij gezinnen die dat het hardst nodig hebben. De vrouwen hebben de ta ken goed verdeeld: Roeper breit, Vla ming zet de dekens in elkaar en Druif haakt ze keurig om. Opmerkelijk is dat Anje Roeper blind is en puur op gevoel breit. Niettemin laat ze zelden een steek vallen. 'En als dat gebeurt dan vraag ik de zuster of die 'm wil ophalen. Als me dat te lang duurt, dan haal ik de boel rigoureus uit', al dus de energieke bejaarde. Zij begon met breien toen haar echtgenoot achttien jaar geleden overleed. 'Wat moet ik nu doen?, vroeg ik aan mijn dochter. Mens, ga breien, zei die. Tante Annie (Vlaming, red.) naait ze wet aan elkaar'. En zo is het begon nen.' Ondanks haar slechte ogen en reumatische handen breit Roeper er lustig op los. 'In het begin kreeg ik een berg commentaar, maar nu zijn er hier meer aan het breien.' Haar enthousiasme werkte aanstekelijk en inmiddels is er ook in de Gollards, waar zij woont, een breigroepje op gericht, die ook af en toe dekens maakt voor Roemenië. 'Er zijn zoveel mensen die denken dat ze niks meer kunnen. Onzin! Begin er gewoon aan. Mijn handen doen ook zeer, maar als je eenmaal bezig bent. dan gaat het wel.' De benodigde wol komt overal vandaan. Alledrie de dames krijgen via hun eigen contacten regelmatig resten wol aangeleverd, waarmee Roeper aan de slag gaat. Als er weer een flink voorraadje is, gaan de lap pen naar Annie Vlaming, die er een deken van maakt. 'Dan leg ik alles uit in de woonkamer, want het moet na tuurlijk wel knap. Ik breng er wel een patroon in.' Maar liefst 99 lapjes zijn nodig voor een deken. 'Als we veel pasteltintjes hebben, dan maken we een kinderdeken en daar gaan 56 lap jes in.' Het afwerken gebeurt vervol gens op de Vaargeul bij Tiny Druif, ook al een ervaren vrijwilligster voor het goede doel. 'Klaas (echtgenoot, red.) en ik hebben jaren het hulpdepot van Dorcas gerund, maar dat werd me op een gegeven moment teveel. Nu doe ik dit en daar heb ik veel vol doening van.' Vari de overgebleven restjes breit Druif ook nog dekens en kinder truitjes. Ook die worden door Em- maüs in Roemenië verspreid. Het laatste bericht vanuit het noodlij dende berggebied sterkt de dames in hun overtuiging dat hun inzet bittere noodzaak is. 'We hebben net weer een brief ontvangen en de situatie is schrijnend. Er zijn daar twee mijnen gesloten, waardoor veel mensen werkloos zijn geworden en honger lij den. De verspreiding van de hulp goederen was zelfs riskant de laatste keer De mensen waren zo wanhopig dat de predikant die het uitdelen re gelt groot gevaar liep aangevallen te worden door uitgehongerde men sen.' In de afgelopen periode zijn er drie transporten naar het gebied af gereisd met 800 kilo hulpgoederen en voedsel. 'We hebben gehoord dat onze dekens dit keer in de vrouwen gevangenis worden uitgedeeld. Met Kerstmis. Dat maakt het voor ons toch wel heel speciaal.' Texelaars zijn betrouwbaar en vrien delijk. Er zijn er een paar bij die ik lie ver met zie, maar betrouwbaar en vriendelijk, dat is mijn algemene beeld En veel mensen van de over kant hebben dat beeld van de Texelaars. Ik heb dat beeld gekregen doordat ik in de jaren vijftig een tijdje op Texel heb gewoond. Daarna is dat beeld altijd gebleven. Sinds zes jaar wonen mijn vrouw, onze dochter en ik in de zomer in een stacaravan op Loods mansduin. Als de kinderen en de kleinkinderen komen logeren, zetten we er een tentie bij Veel vrienden van de overkant komen op bezoek en blijven slapen. En om ons heen heb ben we onze vrienden, ook allemaal in hun stacaravan. In totaal zijn er zo'n 210 caravans. We kletsen met elkaar, we drinken koffie met elkaar, we borrelen met elkaar en eens per jaar hebben we een barbecue en dan komt het Smartlappenkoor zingen. Het terrein is prachtig. De mensen van de RST helpen je met bijna alles wat je nodig hebt. Wij wonen, zeven maanden lang, in een soort paradijs op aarde. En dan komt er vlak voor de Kerst een meneer die in Doetinchem woont, de directeur van de RST, en die stuurt ons een brief dat we allemaal binnen twee jaar van het terrein af moeten. Een maand eerder had hij ons nog een brief gestuurd, zoals elk jaar, met het nieuwe contract. Hij noemt ons in die brief: 'Gewaardeerde gast'. Een paar weken later stuurde hij ons, zo als elk jaar, een vriendelijke kerstkaart met de beste wensen voor 2005. Kort daarna stuurt hij die brief. Dat is dus geen Texelaar. Maar zijn bazen zijn wel Texelaars. Zij zijn de Raad van Commissarissen van de RST. Ik ben gaan bellen met mensen op Texel die ik ken en ik heb ze gevraagd om eens met hun kennissen, vrienden in de Raad van Commissarissen, te gaan praten, ledereen was daar graag toe bereid. Een van hen zei iets opmerkelijks. Hij vroeg mij om de zaak buiten de landelijke pers te hou den: 'We moeten dit binnen de dijken oplossen.' Ik vond dat een prachtige uitdruk king. Later begreep ik wat hij be doelde. Het gaat om het beeld van Texel. Zo gaan Texelaars met om met hun gasten. Met één lid van de Raad van Commissarissen heb ik zelf ge beld. Dat is Jan Jacob Rab in Oude- schild (ik neem aan dat hij het met erg vindt dat ik zijn naam noem). Dat komt zo. Toen ik op Texel woonde, was mijn vader directeur van de WV. En ik herinnerde mij vaag dat een Rab toen voorzitter was van de WV. Ik dacht dat moet zijn vader zijn. Dat schept toch een band. Het bleek zijn grootvader te zijn (ik word ook wat ouder). Ik heb het er met Jan Jacob Rab over gehad dat onze (voor-)ouders door hun functie bij de WV zeer nauw betrokken zijn geweest bij de oprich ting en de eerste periode van de Stichting Sociaal Toerisme Texel. Dat is, dat blijkt uit de statuten, de rechts- voorganger van de RST. De oor spronkelijke stichting werd opgericht door burgemeester De Koning, de gemeente Texel en de Texelse ge meenschap. De gemeente is jaren lang zeer nauw bij deze stichting be trokken geweest. Die wilde er toen onder meer voor zorgen dat mensen met een 'kleine beurs' op Texel met vakantie konden. Daarvoor werden onder andere de bunkers in de dui nen bij Den Hoorn omgebouwd tot vakantiehuisjes. Er is intussen veel gebeurd Maar veel van die mensen wonen nog steeds in de zomer op Loodsmans duin. AOW'ers, zonder een enkel aanvullend pensioen en zonder auto, VUT'ers, mensen die al meer dan 30 jaar elke zomer naar hun stacaravan komen, mensen met kinderen en kleinkinderen die op Texel wonen. En dan krijgen ze die brief van een me neer van de overkant. Dat is geen Texelaar. Zo gaan Texelaars met om met hun familie, met hun vrienden, met hun gasten. Dat is niet goed voor het beeld van Texel. Jullie moeten wat doen. Ik ben voorzitter van de Kam- peerdersvereniging Loodsmansduin, maar heb deze brief op persoonlijke titel geschreven. Joop Quint Het 'ludieke' protest van onze voedselvoorzieners. de boeren, had een schrijnend smaakje, maar verdiende overigens alle lof. In plaats van de weg naar de veer haven te blokkeren met een berg uien en wortels, die door gehaaste automobilisten zelf maar tot huts pot gereden moest worden, kreeg de consument gelegenheid zijn ei gen recept erop los te laten. Niet temin was het een pi/nlijke zaak Volgens de gegevens van het CBS en het LEI is het boereninkomen in een /aar met gemiddeld twaalf pro cent gekrompen en bijna gehal veerd ten opzichte van tien jaar geleden. Hergebruik van leeg staande agrarische gebouwen wordt verwachtingsvol tegemoet gezien als ideale opvang voor probleemgevallen in de maat schappij. Ontspoorden, verstande lijk gehandicapten en dementeren den kunnen mooi tot rust komen in de landelijke ambiance die de fail liete boer achterlaat. De één zijn dood is de ander zijn hutspot, de ander zijn gebakken vissie. Want ook in de vissenj heeft men moeite het hoofd boven water te houden, daar er onder water mets meer mag gebeuren. De Waddenvereniging en Vogelbescherming Nederland constateerden in een protest naar de Raad van State dat de kokkelvissers al twee jaar lang 'ten onrechteproberen om in leven te blijven. Waar zijn we met zijn allen mee bezig? Yvonne van Oosten begeleidt stervende dieren, maar wie begeleidt onze eigen stervende voedselvoorzieners? Laten we ons wel realiseren dat wanneer zij uit gestorven zijn, wij zijn overgeleverd aan de grillen en het klimaat van an deren. Het is dan maar de vraag is of de schappen in de supermarkten gevuld blijven en tot welke prijs. Als elke zelfstandige ondernemer heeft ook de boer zijn eigen verantwoor delijkheid met betrekking tot productie en overproductie, maar persoonlijk vind ik het een gerust stellende gedachte dat er wat voor raad is tot een volgende oogst. Daar hangt een prijskaartje aan. Maar aan een tekort ook. Om niet alles in de laatste week van het jaar at te somber in te zien, een hoopvol perspectief: misschien is het om zeep helpen van onze basis voorziening uiteindelijk wel de op lossing voor veel andere, tot nog toe onoplosbare problemen: uit gaande, vernielzuchtige jongeren en voetbalhooligans hebben door verzwakking wegens voedsel gebrek niet meer de energie om ei gendommen van anderen te molesteren, de nieuwe wegjes gravers op de Hogeberg kunnen de schop niet meer hanteren en voor toeristen die via al die leuke paad- les naar Oudeschild willen, is de afstand met een knagende maag te ver. Eindelijk rust in de tent. Het zou mooi zijn als de oorlogvoerende supermarkten als een verlengstuk van de kerstgedachte de boeren niet in de kou laten staan en op hun beurt 'ludiek' als klapstuk op de hutspot, de bijeengeschraapte gift voor het Tesselhuus zouden ver dubbelen. Pien Verberg Slecht geslapen vannacht. Ik heb aan u gedacht, mijnheer Mathijsen. Hoe kan ik u overtuigen dat u moet stop pen met uw zo Texel-onvriendelijke maatregelen? De afgelopen dagen hebben we diverse 'kersttele- foontjes'gehad van verschillende ver drietige, boze en verontwaardigde campingvrienden (gegroeid door onze jarenlange contacten). Ook van onze 85 jaar oude vriend, die al meer dan dertig jaar naar Loodsmansduin komt, eerst vanuit Amsterdam met zijn toen nog jonge gezin in een tentje. En die vele jaren hard werken en sparen later eindelijk een vast plekje voor zijn caravan kreeg om in de weekends en na zijn VUT ook door de week op Texel te genieten en te recreëren (daar staat de R van RST toch voor?) Ook nu komen zijn kin deren, kleinkinderen en zelfs achter kleinkinderen graag naar Texel. Van deze mijnheer kreeg u uw kerstwens retour. Hoezo 'gelukkige kerstda gen'? Door deze en vele andere gas ten is Den Hoorn en ook Texel opge bloeid en rijker geworden. En niet alleen financieel. Bij de verschillende dorpsverenigingen draaien deze mensen volledig mee (de papier container van ZDH, de rommeltjesmarkt voor de restauratie van de kerk). Zij zijn een deel van ons nu nog leefbare dorp, met nu nog een supermarkt en een fietsenwinkel. Begrijpt u met dat mensen die vorig seizoen na jaren sparen of na een wee naar een plaats waar ze geluk kig waren en een tijd die voorgoed voorbij is. En er zullen over twee jaar nog tweehonderd van deze boeken kunnen worden geschreven, door kinderen, mensen die op hun oude dag genoten van een lang seizoen op Texel en alle leeftijden ertussenin. Hoe is dit zo gekomen? Aan het eind van het jaar valt altijd het nieuwe con tract voor onze stacaravan op Loods mansduin op de mat, ook dit jaar. Het contract wordt ondertekend en teruggestuurd. De fraaie kerstkaart van RST komt ook, net als alle andere jaren, de gewone dingen zo tegen de kerst. Nu volgde op 17 december echter nog een brief, van de directeur van de RST, drs. H.A.L. Mathijsen. Het betrof de opzegging van de plaats S30 op Loodsmansduin per 31 oktober 2006. Drs. H.A.L. Mathijsen heeft nog twee honderd van deze brieven op de post gedaan voordat hij begon aan een naar zijn idee waarschijnlijk welver diende vakantie. Tweehonderd gezin nen zo veel financiële en emotionele schade toebrengen, doe je tenslotte niet elke dag. Karwei geklaard, zal hij gedacht hebben. De rechtvaardiging voor het spoor van verwoesting dat drs. H.A.L. Mat hijsen achterlaat, is de aanwezigheid van schuurtjes en schuttingen op het terrein. Dan haal je de schuurtjes weg die met aan de regels voldoen en niet de caravans, lijkt mij. Ook schijnen enkele van de tweehonderd caravans door de RST indertijd te dicht'op el kaar gezet te zijn en inderdaad als je alle caravans weghaalt, staan ze met meer te dicht op elkaar. Toch slim bekeken van drs. H.A.L. Mathijsen. Drs. H.A.L. Mathijsen zegt zich zeer betrokken te voelen bij de natuur waarden op zijn terrein, dit strekt hem tot eer. Maar het is een grote schande dat hij zich kennelijk met betrokken voelt bij de tweehonderd gezinnen voor wier welzijn hij in mijn ogen in ieder geval moreel verantwoordelijk is. Zeker in aanmerking genomen dat deze vorm van recreatie vooral beoe fend wordt door hen die niet al te ruim in het geld zittenMet name AOW'ers, VUT'ters, etc. Mensen die als dit plan doorgaat, veroordeeld zullen worden tot een vakantie thuis achter de ge raniums. Deze financiële klap zullen zij nooit meer te boven komen. IK Wil NIET VAN DE CAMPING AF ik ben er al van me eerste ik zie me twintig vnenndine nooit meer Me moeder is er ook al heel lang ik ben zeefe jaar moge we blijve toe je verpest het voor iedereen ESTHER Dinsdag 28 december: In Cinema Texel draaien The Incredibles (Nederlandse versie, 13.00 en 16.00 uur), Pluk van de Petteflet (13.30 uur), Polar Express (Nederlandse versie, 16.15 uur), Bridget Jones II (19 00 uur), Ocean's Twelve (19.00 en 21.45 uur), Alexander (21.30 uur). Woensdag 29 december: In manege Akenburg vinden vanaf 9.00 uur de wedstrijden om de Kerstbokaal plaats. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een intro ductieles golf gegeven. In De Cocksdorp wordt van 11 00 tot 16.00 uur een wintermarkt ge houden met om 15.30 uur de prijs uitreiking van de kleurwedstrijd. In restaurant Oranjerie 't Vogelhuis in de Dorpsstraat in De Koog hou den schakers en dammers hun jaarlijkse Kerst/Oudejaarstoer- nooi. Deelname staat open voor iedereen. Aanvang 11.15 uur. In EcoMare begint om 12.00 en om 14.00 uur de poppenkast voorstelling Jonas Jan. Voor kin deren van 4 tot en met 8 jaar. De voorstelling is gratis toegankelijk voor bezoekers van het museum, het aantal plaatsen is beperkt. Bij EcoMare begint om 14.00 uur het kinderprogramma Zeehond binnenstebuiten, speciaal voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Deelname kost €4,50. Vooraf aan melden bij EcoMare, tel. 317741. Helen Gerretsen houdt vanaf 16.00 uur een voordracht over Aagje Luijtsen in de Schoutenzaal van de Lindeboom. Toegang €2,50. Bridgeclub Alert houdt vanaf 19.30 uur een open bridgedrive in dorpshuis De Bijenkorf in Ooster end. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur de oliebollen race van Model Racing Texel. In Het Olijfblad in de Weverstraat begint om 20.00 uur een bijbel studie. In Cinema Texel draaien The Incredibles (Nederlandse versie, 13.00 en 16.00 uur), Pluk van de Petteflet (13.30 uur). Polar Express (Nederlandse versie, 16.15 uur), Bridget Jones II (19.00 uur), Ocean's Twelve (19.00 en 21.45 uur), Alexander (21.30 uur). Donderdag 30 december: In manege Akenburg vinden vanaf 9.00 uur de wedstrijden om de Kerstbokaal plaats. Op het plein voor De Toekomst in de Dorpsstraat in De Koog wordt het open straatvoetbaltoernooi van SV De Koog gehouden. In EcoMare begint om 12.00 en om 14.00 uur de poppenkast voorstelling Jonas Jan. Voor kin deren van 4 tot en met 8 jaar. De voorstelling is gratis toegankelijk voor bezoekers van het museum, het aantal plaatsen is beperkt. De molen van 't Noorden is don derdag van 13.00 tot 16.00 uur voor publiek geopend. De mole naar vertelt over de geschiedenis en werking van de molen De toe gang bedraagt €0,50. Het Oudeschilder Visserskoor treedt vanaf 15.00 uur op de Groeneplaats op. In Cinema Texel draaien The Incredibles (Nederlandse versie, 13.00 en 16.00 uur), Pluk van de Petteflet (13.30 uur), Polar Express (Nederlandse versie, 16.15 uur), Bridget Jones II (19.00 uur). Ocean's Twelve (19.00 en 21.45 uur), Alexander (21.30 uur). Vrijdag 31 december: Oudejaarsdag In De Aleph, Weverstraat 54 in Den Burg, wordt van 13.00 tot 14.00 uur een vredesmeditatie gehou den, die aansluit bij de wereldwijde vredesmeditatie. Ricketts and The Bloois verzorgen tussen 16.00 en 18.00 een optre den op de Groeneplaats. Cinema Texel is in verband met de oudjaarviering gesloten. TESO zet rond de jaarwisseling geregeld de reserveboot in en ver zorgt dan ieder half uur een af vaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt donder dag, vrijdag, zondag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Deson danks moeten automobilisten op oudejaarsdag in Den Helder tus sen 11.00 en 16.00 uur rekening houden met een uur wachttijd. Zondag 2 januari moeten ze op Texel tussen 8.00 en 14.00 uur mogelijk een half uur wachten. Op oudejaarsavond vervallen de af vaarten van 21.00 uur vanaf Texel en 21.30 uur vanuit Den Helder. Op nieuwjaarsdag wordt volgens een zondagsdienstregeling geva ren. Dat wil zeggen dat de eerste afvaart vanaf Texel om 8.00 uur is en de eerste vanuit Den Helder om 8.30 uur. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vrijdag 31 december 2004 Oudjaarsdag PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 19.30 u. oecumenische dienst in RK-kerk; pastor E. Moltzer en ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 19.30 u. oecumenische dienst in RK-kerk; pastor E. Moltzer en ds. P.A. den Braanker. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: dienst in De Koog. De Koog: 19.30 u. lekendienst.. Den Hoorn: dienst in De Koog. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend- 19.00 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 19.30 u. oecume nische dienst in RK-kerk; ds. F. van Helden. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oos terend: 19.30 u. ds. T.M. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 19.30 u. ds. C. Duinkerken-Visser. De na- Dl. 28 8.40 en 21.25 u. Wo. 29 9.20 en 22.04 u. Do. 30 9.50 en 22.34 u. Vr. 31 10.30 en 23.14 u. Za. 01 11.00 en 23.55 u. Zo. 02 11.27 en - u. Ma. 03 0.24 en 12.04 u. Di. 04 0.55 en 12.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer- der hoogwater 3 januari laatste kwartier. men van hen die ons het afgelo pen jaar zijn ontvallen, worden genoemd. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 19.00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 19.30 u.oecumenische viering, herenkoor. De Cocksdorp: 19.30 u. oecume nische viering. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenrnl Op al onzo advortont>oc on traden on aan biedingen daar toe zijn van toepassing de Regelen voor het Advortontie- wezen van de Stichting ROTA gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd txj do Kamer van Koophandel en Fa brieken to Amsterdam onder nummer 41195699 Een exemplaar van de Regelen voor hel Advertentie-wezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (automatisch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Commissarissen van de Recreatie stichting Texel, is dit wat u verstaat onder het bevorderen van recreatie? Maak een eind aan dit asociale be leid van drs. H.A.L. Mathijsen. Laat er op het eiland Texel toch één plaats zijn waar mensen met een smalle beurs met een stacaravan kunnen staan, zonder angst om opgeruimd te worden voor weer een park met cha lets op commerciële basis. Alstu blieft, help ons! J.D. Bindt, Amsterdam

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2