m Opmerkelijke uitspraken ws&j&k E Hier komen geschiedenis, fun en educatie samen. N B s w N E R u w N z N E R E E I EXELSE y C0URANT WüocS2£&4as*. iIv:V> *>^«S Waalderpop. En als we straks weken met elkaar op het water hebben gezeten, kennen we werkelijk eikaars diepste geheimen En toen ze [de bomen] er eindelijk stonden, kwam een ambtenaar van de gemeente me vertellen dat het de verkeerde bomen waren Ik ben omge draaid en weggelopen De man wist met hoeveel moeite het me had gekost om ze aan de gang te krijgen. Er zijn nog een paar punten van zorg, maar dat ligt met aan De Cocksdorp. Ja, dat waren nog eens mannen Uit de tijd dat werken nog bodybuilding was. Woningbouw 't Horntje omstreden. Ze zeggen wel eens dat ik op Urk moet komen wonen, maar ik ben een Texelaar en ik blijf een Texelaar en hier wil ik ook werken. Dan moet u na afloop zelf maar helpen afwassen. Als je dan klaarzit om te vertrekken, zie je alleen nog maar de groene vlag van de wedstrijdleider en voel je de adrenaline door je lichaam spuiten Hij lijkt wel, maar hij oogt zo nors, met wat weinig levenslust. Is daar niet nog wat aan te doen? T Ze belden van de week al op of ik tijd had om te tennissen, maar dat lukte met. Els de jager beklimt Elbroez. Volgens mij kan het zo in de krant, want ik snap er niks van. Ik heb het dinsdag aan de medewerkers verteld en op basis van de reacties die ik van hen krijg, vraag ik me wel af of ik het juiste besluit heb genomen. N Het is diep betreurenswaardig dat Texelpop op dit eiland niet meer kan wor den gehouden. Ze willen je echt de volledige tijd aan de gang hebben. Er zit geen minuutje ruimte meer in. Een praatje met de mensen is er met meer bij. Hard werken is leuk, maar je moet met uit het oog verliezen waar het werke lijk om gaat in het leven. NK dammen voor dames. A De enige plek waar ik een voorkeur voor had, was de Veluwe. Daar had ik graag willen wonen, midden in de bossen. Maar een echte Texelse kri/g je niet zo gauw van het eiland af. Je komt altijd wel ergens mensen met minder goede bedoelingen tegen, of je het nu wilt of niet. Dat maakt het alles waard om ook in de toekomst de moed erin te houden. Want muziek is de ware vorm van ontspanning Je moet wel een heel snelle bus hebben om in een dag naar Griekenland te rijden. Straks laat die klungel een nijptang op mijn kokosnoot vallen. Dan ben ik er geweest. Dat is heel gek. maar als ik eén voet kan neerzetten, dan is het goed. Verder is het vooral een kwestie van met denken. Jammer hé jongens, dat al het snoep weg is Je hoeft niet groot te zijn om groot te denken. Greenpeace voert actie op het strand. Maar zelf vind ik dat mensen zich er van bewust moeten zijn dat het verhaal ook een andere kant heeft. Met veel geld gebeurt veel te weinig. Er zijn heel wat stichtingen met sla pend geld op een spaarbankboekje Verder is er op de tv geen melding meer van gemaakt Maar het was een geweldig spektakel, dat kan ik me nog heel goed herinneren Het liefst schilder ik van die mooie oude grachtenpanden, zoals in Leeuwarden, alleen die heb je niet zoveel op Texel Het zijn rijdende gehaktmolens van meters breed die met een enorme vaart over het veld razen. Onze vrouwen zijn in al die iaren eigenlijk nog nooit komen kijken Eerst moeten alle kinderziektes eruit en dan moet er getest worden. Maar ik heb er al klanten voor. dus het moet wel lukken. Misschien dat we foldertjes gaan rondsturen, mensen gericht uitnodigen of zoiets Je kunt zo in elk geval met jaren achter elkaar doorgaan. We hebben weer terug wat we lange tijd zo node hebben gemist. Ons wordt een oor aangenaaid. Ik had hem misschien vier jaar niet gezien, maar hij stak alleen maar een vin ger op en zei heb je shag bij je? Met zaken zoals wol, garen en breien heb ik met zoveel, maar wel met de cijfers daaromheen. Waarom moet het raadhuis worden verdubbeld? Texel is de afgelopen vijfen dertig jaar echt geen vierkante meter groter geworden. Wie zei wat in 2004? Hieronder staan veertig citaten die het afgelopen jaar in de Texelse Courant hebben ge staan. Daarnaast staan de namen van de personen die deze uitspraken deden. Aan de lezer de taak om de juiste citaten aan de juiste personen te koppelen. Dat kan door de letter die bij ieder citaat staat afgedrukt in te vullen in het vakje bij de naam van de persoon. Als u dit goed doet, ontstaat in deze vakjes een zin. Als u deze zin in levert bij de redactie van de Texelse Courant, Warmoes straat 45 in Den Burg, dingt u mee naar een leuke prijs. U kunt uw oplossing ook (kosteloos) opsturen naar antwoordnummer 41,1780 VG Den Burg, of insturen per fax (323000) of e-mail (redactie@texelsecourant.nl). De inzendtermijn sluit op 12 januari. Schoonmaker André Brouwer in een vraaggesprek Annie Hin over de peuterspeelzalen Bert Schoo over de roofvogelstand Boekhouder Cees Duinker in een vraaggesprek Cees Ran bij zijn afscheid als tweewielerspecialist Dirk Maas bij zijn afscheid als kraanmachinist Elly Luyckx op de speaker's corner van Groen Links Els de Jager over bergbeklimmen Frank Meijer bij zijn afscheid als dirigent van KTF Frans Bakker over de Floornder Landbouwdag Frits de Jong bij de presentatie van het boek De China- lijn in oorlogstijd Gep den Braven-Jorna in een vraaggesprek over de Elfstedentocht Henk Dekker over de plannen voor nieuwbouw op 't Horntje Henk Keyser over het Stedenspel van 1980 Henk Martens bij zijn afscheid als postbode Henricus Kooi bij zijn afscheid als notaris Jan Kuiper bij zijn vertrek van EcoMare Jeroen Schoo over Waalder Pop Loods Krijn Hopman in een vraaggesprek Marc Stork bij zijn vertrek naar Tarifa i. Martijn van den Berg over de praktijklessen visserij Maurice Riemens over de opening van Cape Holland Nico Drenth bij zijn afscheid van de politie Nico Dros over een schilderij van Raymond Huisman Nico Stoter bij zijn afscheid als turnleraar van GVT Niek Bakker bij het 35-jarig bestaan van de eiland competitie Nils Lely over het niet doorgaan van Texelpop Paul Dekker over zijn opgegraven bodemschatten Piet Roeper in een vraaggesprek over zijn werk als gemeentebode René Vis over het inbouwen van VW-motoren Bloemverkoper Rob Ooms bij de opening van zijn nieuwe winkel Schilder Willem Rinsma in een vraaggesprek Schilder Willem Sangers in een vraaggesprek Sidney de Haan over de Europese toernee van Spoiler Sienke Groen bij de opening van de vernieuwde Robbenjager Simon Stark over het racen met The Magie Sophie Wartenbergh als aankondiging van de nieuwe rubriek Klassenwerk Suzanne Vijfhuizen tijdens een actie van Greenpeace Tanja Chub bij de prijsuitreiking van het NK dammen voor dames Wim Eelman bij de oprichting van Vitaal Texel Speaker's corner op de Groeneplaats. VRIJDAG 31 DECEMBER 2004 Oplossing: Landbouwdag Den Hoorn. Als er bij de buren ziekte is, dan ga je erheen om te helpen. Zo simpel is het. Ik vind dat dat tegenwoordig wel eens te weinig gebeurt. Ik ga verder zonder moeite, maar met emotie. Twee woorden met dezelfde letters. Ach, wat moet ik nog zeggen? gestaan en over de inhoud van roepsgeheimen Eilandcompetitie bestaat 35 jaar. Over mijn opvolging heeft al wat in de krant mijn werk kan ik niks meedelen. Dat zijn be- Het probleem is dat de huidige generatie met weinig werken veel wil verdie nen.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7