Nieuwjaarsbuffet en live-muziek in Klif 12 Door Dogger portretteert toch het liefst koeien Alexander de Grote: farao en God Bos en Duin teso Film Agenda Panna knock-out toernooi 1000 m2 .TEXELSE g COURANT" Excursies .ita auumsi tnv Excursie door de Slufter Cursussen De Aleph Nieuwjaar in Bethel Stichting PH-polder wordt opgeheven SV Oosterend viert nieuwjaar Klif 12 presenteert: Nieuwjaarsbuffet met live muziek! Voor feest, bruiloft, barbecue of gewoon lekker uit eten! KART1NG TEXEL Hoogwater te Oudeschild vjan Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 31 DECEMBER 2004 Zondag 2 januari: Om 10.00 uur gaat op de par keerplaats bij paal 28 aan de Krimweg een excursie door de Slufter van start, georganiseerd door Vogelwerkgroep Texel. Ook voorniet-leden. Laarzen worden aanbevolen. Dinsdag 4 januari: Om 10.30 uur begint bij EcoMare een 'Verwonderwandeling'. Deel name kost €4,50. Opgave en in lichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Woensdag 5 januari: Om 14.00 uur begint een excur sie 'Natuurjutten'. Deelname kost €4,50.Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Donderdag 6 januari: Om 14.00 uur begint een excur sie 'Natuurjutten'. Deelnamekost €4,50. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Vogelwerkgroep Texel verzorgt zon dag 2 januari een excursie door de Slufter. Deze wandeltocht, die onge veer twee uur duurt, staat ook open voor niet-leden. De parkeerplaats bij paal 28 aan de Krimweg fungeert om 10.00 uur als startpunt. In verband met de waterstand zijn laarzen aan te raden. Marianne Haans geeft het weekend van 29 en 30 januari een cursus universal white time healing in de Aleph in de Weverstraat in Den Burg. Deelnemers leren hoe zij op eenvou dige wijze zichzelf in balans kunnen brengen en genezen. De cursus duurt beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur. Voor inlichtingen en aanmeldingen: tel. 320024 of 06-23270022. Vanaf zaterdag 15 januari worden in de Aleph vier workshops mandala tekenen gegeven door Monique Dubois. Hierbij wordt uitgegaan van de mogelijkheden van de deelne mers, om hen op nieuwe ideeën te brengen. Vanaf 19 februari worden vervolgworkshops gegeven. Monique Dubois geeft dinsdag 4 ja nuari van 20.00 tot 21.00 uur een proefles hathayoga en maandag 10 januari van 20.00 tot 21.00 uur een proefles zwangerschapsyoga. Zater dag 8 januari wordt van 14.00 tot 16.00 uur een informatiemiddag over kinderyoga gegeven voor kinderen en hun ouders. Voor aanmeldingen en inlichtingen: tel. 321489. Akka en panna zijn niet zomaar wat gekke woorden, maar termen die jongeren gebruiken in het straatvoetbal. Donderdag 6 januari zullen ze veelvuldig te horen zijn op de Groeneplaats in Den Burg, waar om 13.00 uur het Panna knock-out toernooi begint. Straatvoetbal is in de grote steden een cultuur op zich, die vooral wordt bepaald door Surinaamse jongeren. Zij hebben een heel eigen jargon. Zo maakt een speler een akka wanneer hij de bal heel snel van binnen naar buiten sleept. Een panna is het door de benen spelen van een tegenstan der om vervolgens in balbezit te blij ven. Tijdens een partijtje staat met zozeer het scoren van doelpunten centraal. Het gaat vooral om trucjes, mooie acties, respect afdwingen en de tegenstander zo diep mogelijk la ten buigen. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt vrijdag 7 januari de jaarlijkse nieuwjaarsbegroeting gehouden. Do nateurs. buurtbewoners en andere belangstellenden zijn vanaf 20.00 uur welkom om gezellig bij te praten. De Stichting 150 jaar PH-polder, die in 1996 het feest van de jubilerende Prins Hendrikpolder organiseerde, houdt op te bestaan. Reden is dat de stichting al een aantal jaren een sla pend bestaan leidt. De stichting hield aan de festiviteiten een bescheiden bedrag over, waarmee vorig jaar en kele picknicktafels in de polder zijn bekostigd. Het resterende bedrag, €846,33, wordt overgemaakt naar de stichting BOAT, die het onderhoud en beheer bekostigt van het autobusje voor bewoners van de Texelse Reede Het toernooi op de Groeneplaats wordt georganiseerd door Sport service Texel en is bedoeld voor jon gens en meiden van 11 tot 18 jaar. Zij spelen eén tegen één op kleine veld jes. De spelregels zijn simpel. Een wedstrijd duurt maximaal drie minu ten Wie in balbezit is, moet binnen vijftien seconden op doel schieten Gebeurt dat niet, dan is de bal voor de tegenstander. Een panna betekent het einde van de wedstrijd. Er wordt op drie veldjes tegelijk gespeeld De winnaars strijden vanaf 16.00 uur om de titel Panna King. De verliezers kun nen zich steeds weer opnieuw aan melden om ook in aanmerking te ko men voor de finale. Aanmelden kan vanaf 12.45 uur. Het evenementen bureau van Sportservice Noord-Hol land begeleidt de activiteiten en zorgt voor muziek en de presentatie. Om 2005 goed te beginnen, presen teert theater Klif 12 in Den Hoorn zon dag 2 januari een speciaal nieuw jaarsprogramma. Vanaf 18.00 uur wordt een warm en koud buffet ge serveerd, waarna Texelse muzikanten live-muziek spelen. Rond 20.30 uur zal worden begonnen met een optre den van het duo Ricketts De Bloois. Zij spelen vooral eigen nummers en zingen hoofdzakelijk in het Engels, waarbij Adam Ricketts op de gitaar en José de Bloois op de piano speelt Daarna is de beurt aan Jan Sieme Dros (toetsen en zang) en Ben Haak (drums en zang) van De Klapband, die volgens vertrouwd recept vooral Hollandse meezingers en een beetje eigen werk ten gehore brengen. Het volledige programma, inclusief eten, kost de bezoeker €19,-. Reser veren is gewenst (tel. 319633). Wie alleen voor de muziek komt, betaalt €5,-. Haar techniek is veranderd en ook in haar onderwerpen vertoont ze meer variatie. Weelderige bloe mentuinen behoren tegenwoordig ook tot haar repertoire. Toch por tretteert Door Dogger nog steeds het liefst koeien. 'Ze hebben iets eerlijks. Bovendien is geen koe hetzelfde, allemaal hebben ze een andere uitstraling.' Een selectie van haar werk, met de naam Kop stukken, is tot en met woensdag te zien in Tusse de Banke. Ze studeerde in 1995 af aan de Riet veld Academie in Amsterdam, maar maakte al tijdens haar studie haar eerste portretten van koeien. Haar voorliefde hangt samen met haar persoonlijke geschiedenis, denkt ze. Ze is een dochter van Texelse ouders en hoewel ze maar een deel van haar jeugd op het eiland doorbracht (haar vader werkte bij de marine in Den Helder), voelt de 38-jarige Door Dog ger zich zeer verbonden met Texel. 'We waren hier heel vaak. Veel fami lieleden hebben hier een boerenbe drijf. Mijn moeder, een Rutten, is een boerendochter. Koeien zitten me in het bloed, denk ik. En ik sta natuur lijk in een traditie, ledereen kent waar schijnlijk wel De Stier van Paulus Potter, uit de zeventiende eeuw Maar er waren veel meer schilders die por tretten van dieren maakten.' Ondanks haar voorliefde blijft de in Oudeschild woonachtige Dogger zich ontwikkelen. Ze houdt zich te genwoordig vooral bezig met het maken van monoprints. Daarbij be schildert ze eerst platen en zeef- ramen, waarna de afbeelding wordt afgedrukt op papier. Extra diepte geeft ze aan haar werk door een stuk papier twee of meer keren te bed rukken Door deze werkwijze is ze gedwongen hard te werken en dat Kunstenares Door Dogger: 'Koelen zitten me In het bloed, denk Ik.' Fdo Joop Ronvnets komt het resultaat ten goede, vindt ze zelf. 'Je moet snel werken, anders droogt de verf op en kun je die niet meer afdrukken. Soms lukt het niet helemaal en zie je kleine grijze stuk jes op het papier. Dat betekent dat de verf daar al te droog was. Ik houd wel van deze techniek. Je bent lekker aan de gang, heel fysiek, het lijkt een beetje sport. En het resultaat is schil derachtiger. Je krijgt er heel indrin gende portretten door. In vroeger werk werkte ik met allemaal kleine vlakken Nu heb ik geen tijd om te tutten.' Dat ze het experiment met schuwt, blijkt uit de meest wonder lijke kleuren die sommige koeien heb ben. 'Maar nu verander ik toch weer de andere kant op. Mijn kleuren wor den aardser.' Dogger werkt graag in opdracht. Van uiteenlopende huisdieren en zelfs een prijskoe maakte ze portretten, waar bij de stijl een mengeling van realisme en expressionisme is. Wat haar be treft, krijgt ze in de toekomst meer opdrachten 'Honden, katten, mis schien een cavia, het maakt me niet uit. The sky is the limit! De expositie in Tusse de Banke vormt een aardig beeld van het werk dat ze de afgelopen drie jaar maakte. De meeste prints komen rechtstreeks uit één van de mappen waarin Dogger ze bewaart. Ze zijn op een eenvou dig latje bevestigd en daaraan opge hangen. 'Ik heb mijn werk ook wel ingelijst, maar dan wil iemand die het koopt er net een andere lijst om. Ik heb laatst geëxposeerd in Amster dam en daar werd juist het enige werk verkocht dat niet was ingelijst.' Kopstukken wordt morgen officieel geopend met een nieuwjaarsborrel, die duurt van 13.30 tot 17.00 uur. Zondag en dinsdag zijn bezoekers welkom tussen 13.30 en 16.30 uur, maandag van 10.00 tot 13.30 uur en van 14.00 tot 16.30 uur en woensdag van 13.30 tot 16.30 uur. Een afspraak maken is ook mogelijk: tel. 06- 13085701. Vrijdag 31 december: Oudejaarsdag Ricketts and The Bloois verzorgen van 16.00 tot 18.00 een optreden op de Groeneplaats in Den Burg Cinema Texel is in verband met de oudjaarviermg gesloten. Zaterdag 1 januari: Nieuwjaarsdag Om 00.30 uur begint in café De Smul- pot in Den Burg een optreden van de Texelse band Make me Smile. Het nieuwe jaar wordt in discotheek Question Plaza in Den Burg feestelijk ingeluid met een knallend nieuw jaarsfeest De deur gaat om 1.00 uur open, de toegang is gratis. Op het adres Haffelderweg 18 in Den Burg begint om 10.30 uur een huis samenkomst Op het voetbalveld van ZDH in Den Hoorn begint om 14.30 uur een wed strijd tussen het eerste elftal en een team van oudgedienden. Na afloop is er een nieuwjaarsreceptie in kantine De Spil. De Bigband Texel geeft vanaf 16.00 uur een nieuwjaarsconcert op de Groeneplaats in Den Burg. In Cinema Texel draaien The Incre- dibles (Nederlandse versie, 13.00 en 16.00 uur). Pluk van de Petteflet (13.30 uur), Polar Express (Neder landse versie, 16.15 uur), Bridget Jones II (19.00 uur). Ocean's Twelve (19.00 en 21.45 uur). Alexander (21.30 uur). Zondag 2 januari: Op het adres Haffelderweg 18 in Den Burg begint om 10.00 uur een huis samenkomst. In de Dennen wordt de 31ste afleve ring van de Sportshop Texel Winter- bosloop gehouden. Er zijn diverse (leeftijds)categorieën en afstanden. Inschrijven vanaf 10.15 uur in Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jongste jeugd start om 11.00 uur, rond 11.20 uur gaan de anderen op weg. Wie vandaag tussen 12.00 en 14.00 uur bij EcoMare een volledig ingevuld vragenformulier van de 'oorverdo vend stille boswandeling' van Staats bosbeheer inlevert, maakt kans op een weekend in een boswachters huisje. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Knm nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. SV Oosterend houdt vanaf 13.00 uur een nieuwjaarsreceptie in de eigen De leden van SV Oosterend komen zondag 2 januari in de éigen kantine bijeen om het nieuwe jaar in te luiden. De receptie begint om 13.00 uur. Als het weer en het veld het toelaten, wordt ook een onderlinge wedstrijd gespeeld kantine. Bij mooi weer wordt er ook gevoetbald. In dorpshuis De Hof in De Koog wordt van 16 00 uur tot 18.00 uur een nieuwjaarsreceptie gehouden. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 18.00 uur een nieuwjaarsbuffet, dat vanaf 20.30 uur wordt opge luisterd door live-muziek van Texelse muzikanten. Deelname aan het volle dige programma kost €19,-; wie al leen voor de muziek komt, betaalt €5,-. In Cinema Texel draaien The Incre- dibles (Nederlandse versie, 13.00 en 16.00 uur), Pluk van de Petteflet (13.30 uur), Polar Express (Neder landse versie, 16.15 uur), Bridget Jones II (19.00 uur). Ocean's Twelve (19.00 en 21.45 uur), Alexander (21.30 uur). Maandag 3 januari: In EcoMare begint om 14.00 uur de poppenkastvoorstelling Jonas Jan. Voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. De voorstelling is gratis toegankelijk voor bezoekers van het museum, het aantal plaatsen is beperkt. Om 18.25 uur begint op Nederland 3 een uitzending van Het Klokhuis, waarin een luchtfotograaf van Flying Focus wordt gevolgd tijdens een fotovlucht rond Teso-veerboot Schul- pengat. In Cinema Texel draaien The Incre- dibles (Nederlandse versie, 13 00 en 16.00 uur), Pluk van de Petteflet (13.30 uur), Polar Express (Neder landse versie, 16.15 uur), Bndget Jones II (19.00 uur), Ocean's Twelve (19.00 en 21.45 uur), Alexander (21.30 uur). Dinsdag 4 januari: In EcoMare begint om 12.00 en om 14.00 uur de poppenkastvoorstelling Jonas Jan. Voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. De voorstelling is gratis toegankelijk voor bezoekers van het museum, het aantal plaatsen is be perkt. Zuivelboerderij Sint Donatus bij Den Hoorn is vandaag tot en met zaterdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Er kan onder meer een kijkje worden genomen in de stal. er is warme cho colademelk en een glühweinproe- verij. Op woensdagmiddag is een fa milie doe-programma in en rond de stal. De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de NBvP-Vrouwen van Nu houdt vanaf 13.30 uur nieuwjaarsreceptie in het bowlingcentrum van De Krim, Bij EcoMare begint om 14.00 uur het kinderprogramma Zeehond binnen stebuiten, speciaal voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Deelname kost €4,50. Vooraf aanmelden bij Eco Mare, tel. 317741. In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50, inschrijven (liefst met maat) tussen 19.30 en 20.00 uur. In Cinema Texel draaien The Incre- dibles (Nederlandse versie, 13.00 en Alexander de Grote, één van de grootste militaire genieën uit de we reldgeschiedenis, heerste over wat in zijn tijd als de beschaafde wereld bekendstond. Zijn imperium om vatte onder meer Macedonië, Syrië en Perzië. Toen hij Egypte vero verde, werd hij uitgeroepen tot fa rao en God. De film 'Alexander' die nog tot en met woensdag in Cinema Texel draait, vertelt het levensver haal van deze heerser, inclusief de verschillende relaties die hij had. Een film van Oliver Stone, met Colin Farell, Angelina Jolie. Val Kilmer, Anthony Hopkins en anderen. Verschillende Texelaars hebben als figurant meegewerkt aan 'Ocean's twelve', een actiefilm met super sterren als George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon. Julia Roberts en Catherine Zeta-Jones in de hoofd rol. De opnamen werden gemaakt in Amsterdam, één van de vele over de hele wereld verspreide locaties waar de film is opgenomen 'Ocean's twelve' is de opvolger van 'Ocean's eleven', waarin een bende een briljant georganiseerde overval op drie casino's in Las Vegas pleegde en daarbij 150 miljoen dol lar buitmaakte. In het vervolg krijgen ze te maken met de eigenaar van het casino (een rol van Andy Garcia), een man die met snel iets vergeet en zint op wraak. Hoewel ze elkaar bij voorkeur bedriegen, zijn de bende leden genoodzaakt samen te wer ken, De zaken worden extra gecom pliceerd wanneer één van hen verliefd raakt op een mooie FBI- agente. 'Bridget Jones and The Edge of Reason' is een romantische kome die en het vervolg op 'Bridget Jones's Diary'. De hoofdrolspeelser (Renée Zellweger) dendert van de ene genante situatie naar het an dere romantische misverstand, maar de werkende ongehuwde vrouw weet zich er doorheen te slaan. Met onder meer Hugh Grant en Colin Firth. Zeer geschikt voor kinderen en hun ouders en grootouders zijn maar liefst drie films. De Nederlands ge sproken animatiefilm 'Polar Ex press' is gemaakt door Tom Hanks en regisseur Robert Zemeckis, win naars van de Academy Award en bekend van films als 'Forrest Gump' en 'Cast Away'. De film is geba seerd op het gelijknamige kinder boek van Chris van Allsburg en gaat over een jongen die op kerstavond wakker wordt van een heleboel la waai. Hij kijkt uit het raam en ziet iets geweldigs: een gigantische stoomt rein. 'Ga je mee?', vraagt de norse conducteur, waarna de jongen in stapt. Op dat moment weet hij nog met dat hij het grootste avontuur uit zijn leven tegemoet gaat, want de trein rijdt naar de Noordpool, waar de kerstman woont. 'The Incre- dibles', een Nederlands gesproken film van de makers van 'Toy story', Monsters Inc.' en 'Op zoek naar Nemo', gaat over gevallen super helden. De hoofdpersoon is Bob Parr, die ooit dagelijks tegen het kwaad vocht, maar nu een ge trouwd man met dne kinderen is, die in een 9-tot-5-baan bij een verze keringsbedrijf vecht tegen de verve ling en de vetrollen. In 'Pluk van de Petteflet', gebaseerd op het be roemde boek van Annie M.G. Schmidt, probeert de achtjarige Pluk met zijn kleine rode kraanwa gentje te voorkomen dat de Tortel tuin bij de Petteflet plaats moet maken voor een vogelmuseum. Zondag 2 januan 2005 va. 18.00 uur Uitgebreid warm en koud buffet Muziek van Ricketts De Bloois en Jan Sieme Dros en Ben Haak Nieuwjaarsbüffet inci. muziek 19,00 Alleen muziek vanaf 20.30 uur €5,00 Reserveren: 0222-319633 Restaurant - Brasserie Bikkcnweg 16 - Den Hoorn tel 315541 (bij due. tenxteïrunol) m/cmRUUPT^14 "tEL. 313921J 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin 16.00 uur), Pluk van de Petteflet (13.30 uur), Polar Express (Neder landse versie, 16.15 uur), Bndget Jones II (19.00 uur). Ocean's Twelve (19.00 en 21.45 uur), Alexander (21.30 uur). TESO zet rond de jaarwisseling ge regeld de reserveboot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag), zondag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Des ondanks moeten automobilisten zon dag 2 januari tussen 8.00 en 14.00 uur rekening houden met een half uur wachttijd. Op oudejaarsavond verval len de afvaarten van 21.00 uur vanaf Texel en 21.30 uur vanuit Den Helder. Op nieuwjaarsdag wordt volgens een zondagsdienstregeling gevaren Dat wil zeggen dat de eerste afvaart vanaf Texel om 8.00 uur is en de eerste vanuit Den Helder om 8.30 uur. Na dere informatie kan worden verkre gen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 31 10.30 en 23.14 u. Za. 1 11.00 en 23.55 u. Zo. 2 11.27 en - u. Ma. 3 0.24 en 12.04 u. Dl. 4 0.55 en 12.30 u. Wo. 5 1.35 en 13.20 u. Do. 6 2.40 en 14.10 u. Vr. 7 4.45 en 16.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. Zondag 2 januan gaat de zon op om 8.54 uur en onder om 16.34 uur. 3 januari laat ste kwartier 5 januan doodtij. 1"""""1 I YDMe/, Spelen, klimmen, klauteren, glijden en springen. Dagelijks geopend van 10.00 - 18.00 uur Ook voor kinderfeestjes! De Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation. kampeer- uitrustingen, reparaties, etc Nu ook ruitersportartikelen. Spinbaan 14 - Don Burg - Tel. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9