3 'Ons leven hier is Seen soort vakantie' ^Bekende Amsterdamse kroegbaas werd Texelse meubelmaker Alcohol is een belangrijke partner' .TEXELSE 3 COURANT" Scheuren door zout water 5,'m I |,rnyT|lj Ga naar Klimaatplan.nl! VRIJDAG 21 JANUARI 2005 0906 vJ rg.te visite gaat hij nooit. Ook verjaardagen en begrafenissen slaat >aar{iijover- Niettemin is iedereen welkom bij Carel Tieman (57) en szoiprengt hij zijn tijd graag door in de kroeg met vrienden en be- 3" benden. De man achter de bekende Amsterdamse kroeg Carels Jï^afé houdt van gezelligheid. En van drank. Want dat is naast p a({ijn echtgenote Nicolien zijn belangrijkste partner. 'Of ik alco holist ben? Ja, dat ben ik. Maar gelukkig heb ik hobby's, dat Daioudt me van de straat. Af en toe doorzakken oké, maar meestal g^ind ik dat zonde van de tijd. Ik wil wel om zeven uur op om v gTieubels te maken.' Een nadere kennismaking met een bijzon- 6.o»|ere kroegbaas die transformeerde tot serieus meubelmaker. Incomplete spellen, spiegels met bar sten en overjarige agenda's vullen zijn kraam. Als de gearomatiseerde theesoorten in opmars komen, stapt hij over op de verkoop van losse thee, drop en muesli. Met zijn eerste vrouw Truus staat hij tien jaar op de Albert Cuyp, tot hij op een dag vanuit de kroeg via een andere weg naar huis wandelt en een bord 'te koop' ziet staan op een fraai pand waarin een verzekeringskantoor is gevestigd. Toen wist ik dat ik daar een café pe fraaie woning van Carel en jlicolien Tieman is volledig ingericht "exei)aar hun Bourgondische leefstijl. Een irTTJinke bank om lekker in te hangen, elijk?en forse eetkamertafel en vooral een r vaflmke voorraad alcohol. Twee im- 0 tdnense koelkasten vol drank vullen de in43iog niet geheel afgemaakte keuken. Op het werkblad ertussen staat een vaénposante verzameling likeurtjes en 1' teandere alcoholische versnaperingen die niet gekoeld hoeven te worden. I: Bïen derde koelkast is afgeladen vol Franse kazen en fijne vleeswaren. ousbissonant in dit geheel is een verlepte Stronk prei, die zielig achter het glas van de koeling ligt in afwachting van vocPen enkele reis naar Be groene con tainer. Al snel brengt Tieman het ge- .ua|gprek op drank. 'Alcohol is een heel □p^jelangrijke partner. We drinken g vaflraa9- De betere wijnen bij het eten, w4>ier in het café en grappa na die tijd. >582Maar we zijn geen barhangers. Door- aaeakken doen we bijna nooit, want het vods zonde van de tijd als je door de aardrank niets meer kunt doen. Want ik rdajmj wel om zeven uur op. Lekker tim- 10 fjneren. Daar verheug ik me iedere nfordag weer op.' Het één lijkt met het _elk!ander in tegenspraak, maar Tieman, die sinds een jaar of vier permanent ?2>p Texel woont, is buitengewoon se- 3 rieus bezig met meubelmaken. En piet zonder succes. Inmiddels pron ken zijn meubelen en keukens al in wilde beginnen.' Via de vertegen- diverse bedrijven en woningen op woordiger van bierbrouwerij Heine- Texel. Ook de meubelen in de wonin kjes voor verstandelijk gehandicap- ken, die hij door zijn frequente café bezoek goed kent en een ten aan de Burgerhoutstraat zijn door financieringsmaatschappij lukt het hem gemaakt. Fluitketels Tieman, nakomertje in een gezin met Tieman het pand aan te kopen. Carels Café is geboren. 'Het liep meteen goed. We hadden de tijd mee. ledereen zat in die periode in de vier jongens, start zijn loopbaan als zelfstandige op de Albert Cuypmarkt. Na een opleiding als grafeerder aan de grafische school begint hij in 1969 met de verkoop van ongeregelde goederen, spullen waar iets aan man keerde. 'Ik liep een keer over de Albert Cuyp en zag een mooi vrij le ven, mooie auto's en veel humor met elkaar. Dat beviel me wel.' Met grap pen en grollen brengt hij zijn spullen aan de man. 'Ik had bijvoorbeeld een partij fluitketels, heel mooi maar wel lek. Dat vertelde ik er ook bij, maar de mensen kochten ze gewoon. Kwa men ze de volgende dag vertellen inderdaad Carel, hij was lek.' kroeg. Bovendien boden wij wat an ders. Verse producten en bakken in roomboter ('Dat kennen ze op Texel nog steeds niet'). We zaten meteen vol met die chico's uit Amsterdam- Zuid.' Drie maanden bestiert hij zelf de keuken. 'Ik kocht vuilniszakken vol ossenhaas bij het abattoir, die ik ontvliesde en per ons verkocht. Tien gulden per ons met sla en patat er bij. Mag het ietsje meer zijn, vroeg ik dan als klanten vlees bestelden. Dat was wel humor.' Tieman maakt naam en krijgt veelvuldig bekende Neder landers over de vloer in zijn café aan de Frans Halsstraat. Nelly Frijda, de selectie van Ajax en zelfs Prins Willem-Alexander weten de weg naar Carels Café te vinden. Inmiddels is hij getrouwd met zijn huidige echtge note Nicolien (46) die hij leert kennen op het terras van een café en die net als Tieman zelf een kraam op de Albert Cuyp heeft. Carels 4 Het imperium van Carel en Nicolien Tieman groeit. Carels Café wordt uit gebreid met een serre, in het naast gelegen pand wordt een restaurant gevestigd (Carels 2) en in de binnen stad wordt in 1981 Carels 3 geopend. Kort daarop is ook traïteurszaak Carels 4 een feit. De zaken gaan voor spoedig en Tieman beperkt zich tot het doen van de boodschappen voor zijn zaken en het houden van de su pervisie. 'Verder was ik vooral aan het eten en drinken en maar lullen met iedereen.' Hoewel hij nooit een koks- of banketbakkersopieiding volgde, verzorgt Tieman wel zelf de patisserie voor zijn zaken. Het maken van bon bons wordt een passie en zijn tarte tartin wordt bekend in heel Amster dam. 'Ik had geen horecaopleiding, maar ik had wel heel veel ervaring met hoe het moet. Nicolien en ik reis den heel Europa af om driesterren restaurants te bezoeken en zo doe je heel wat ervaring op', vertelt hij van uit zijn woning in De Koog. 'Zestig procent van alle restaurants met drie Michelin-sterren hebben we bezocht. Het streven voor onze eigen zaken is altijd geweest: eten op sterrenniveau vooreen redelijke prijs.' Toch strandt zijn ambitie om een toprestaurant te runnen in de keuken. 'Om te begin nen moet je een goede kok hebben en kunnen overbrengen hoe je het wilt hebben. Dat is mislukt. Te vaak zaten er mindere goden tussen of zelfs compleet gestoorde koks.' Kamperen bij de boer Doordat de Amsterdamse zaken goed draaien en Tieman weinig zor gen geven, ontstaat er steeds meer tijd om op Texel door te brengen. Met verschillende Amsterdamse vrienden wordt regelmatig de boerencamping van Marie Bakker op Bargen bezocht. In een opwelling koopt de caféhou der een zaag en begint hij op de boerencamping wat te knutselen. 'Ik vond dat altijd wel leuk, maar in Am sterdam kwam het er nooit van. En hier had ik de gelegenheid.' Zijn eer ste project is betrekkelijk eenvoudig: het maken van een kist om de zaag in op te bergen... Het timmeren en knutselen, dat hij zichzelf aanleert, neemt steeds grotere vormen aan. Nicolien: 'Op een bepaald moment werd het te gek. Stond er zelfs een freesmachine in het kippenhok bij Marie Bakker. We zeiden toen wel eens gekscherend, we moeten maar een hutje op de hei zoeken.' Het wordt een hutje in Eierland. Als de zoektocht naar een (betaalbare) boer derij met schuur op niets uitloopt, neemt het echtpaar zijn intrek in een klein huisje op het terrein van de fa milie Van Exel, verstoken van elke luxe. Niettemin wordt het bourgondi- sche leven voortgezet en is het stel vaste klant bij de betere restaurants op Texel. Dan dringt ook het besef door dat het buitenleven misschien toch niet zo geschikt is voor twee ras- Amsterdammers. Omdat Nicolien graag kamers wil verhuren en Carel een schuur kan huren in De Koog, betrekt het tweetal een riante woning aan de Zeekraal. De meubelmaak- hobby loopt inmiddels steeds meer uit de hand en de opdrachten stro men binnen. 'Ik heb nog nooit zo hard gewerkt', grinnikt Tieman, 'als ik een opdracht krijg, ga ik direct aan de slag en ga ik dag en nacht door tot het af is. Mensen zijn soms stomver baasd, omdat ze hun kast al na een paar dagen kunnen ophalen.' Honkvast Hoewel gewend aan het reizen door Europa, blijkt Texel een magische aantrekkingskracht te hebben op Carel en Nicolien Tieman. 'Het is mis schien onbegrijpelijk wat mensen hier zoeken, maar wij vinden het gewel dig. Als we nu op pad zijn, dan den ken we al aan welke boot we terug hebben.' Het duo is vaste klant in ver scheidene Koger cafés. 'We borrelen meestal bij Ouwe Dijkstra, want dat is het eerste café dat we vanaf huis tegenkomen. Daar hebben we een eigen plek in de koelkast voor onze worsten en een snijplank en mes', vertelt Tieman. 'Het idee is om dage lijks rond half acht thuis te komen en dan te koken. Dat mislukt meestal. Ik kan erg goed koken, het komt er al leen nooit van. Ons leven hier is een soort vakantie.' In Amsterdam komt op Texel zoeken, maar wij vinden het gewel- Tieman nauwelijks nog. 'In de zaken die ik daar nog heb staan bedrijfslei ders en het contact gaat meestal per fax of telefoon. Dus we hoeven er ook niet heen. Het bevalt ons prima zo.' De kamers van Carels Kamers, zoals hun Texelse kamerverhuurbedrijf heet, zijn uitstekend geoutilleerd. Prachtig afgetimmerd en luxe inge richt. Het ontbijt dat Nicolien haar gasten serveert, is vorstelijk. Speciaal voor de bereiding van de ontbijtjes is er op de begane grond van de wo ning een 'werkkeuken' aangelegd. Hoewel hij het meubelmaken nog lang met moe is, heeft Tieman al een nieuwe hobby in voorbereiding: Meccano, speelgoedmateriaal waar mee bouwconstructies gemaakt kun nen worden. 'Ik maak er nu wel eens wat mee, maar het is eigenlijk be stemd voor mijn oude dag. Alhoewel, echt oud zullen wij met onze levens stijl wel met worden.' Tekst en foto Louise van der Sluis raa ^at ik zeggen wou... 0 lL Loodsmansduin (14) De feilloze timing en brute wijze uliawaarop de Recreatie Stichting Texel v «de vaste huurders van Loodsmans- >r. duin vertelt dat zij binnen twee jaar K: hun stacaravans ontruimd dienen te hebben, is een duidelijk bewijs dat de RST geen enkel inzicht heeft in de menselijke natuur. Onder het mom )er>van natuurbehoud wordt een hechte ^gemeenschap van kampeerders - vaak ouderen die al tientallen jaren 'vaste klant' zijn - in de emotionele ellende gestort. Waar gaat het nu precies om? Is een terrein dat regelmatig wordt omgewoeld door toercaravans 'na tuurlijker' dan hetzelfde terrein dat zich niet steeds hoeft te herstellen? Misschien moeten er extra wegen worden aangelegd om de schade te beperken? Dat zou pas echt het na tuurlijke aspect verbeteren. De mo gelijkheid om een jaarplaats te verrui len voor een seizoenplaats klinkt redelijk, maar een toercaravan is een stuk ongerieflijker dan een sta caravan die in de loop der jaren he lemaal is aangepast aan de behoefte rj Gerard van Es heeft de wind er goed onder Gerard van Es blijft sterk presteren in de interne B&B Van der Vis en Den Boer-schaakcompetitie van En Passant. In de negentiende iaj speelronde werd Thomas Richter va in een zinderende partij verslagen. at Jaap Dros incasseerde zijn tweede verlies op rij. Nadat hij vorige week had verloren van Richter, was deze week Dirk Rijneker te sterk voor hem. ndei Gerard van Es heeft de koppositie [stevig in handen. In een gecompli ceerde stelling en onder lichte tijds- taiio druk maakte tegenstander Thomas Richter een fout, die meteen door Van Es werd afgestraft. Dros, de nummer twee op de ranglijst, verloor van Dirk Rijneker, die dit seizoen sterk op dreef is. Rijneker verloor slechts drie Bur> partijen in negentien ronden. Hij staat nu vierde. Titelhouder Thomas Rich- ief. ter neemt achter Van Es en Dros de derde plaats in. I Willem Otten won van Abe Zijm en I bleef zodoende goed in het spoor van Dirk Rijneker. Piet Bakelaar versloeg Jaap de Wijk. De verschillen tussen Richter, Rijneker, Otten en de num mer zes van de ranglijst, Piet Bakelaar, zijn klein. In de top tien staan nu bijna alle schakers die er ook werden verwacht, maar in de komende weken zal er nog stevig worden geschaakt om zo hoog mo gelijk te eindigen. Nanning Kikkert kreeg eindelijk loon naar werken. Hij won van Duco van der Kuijl en mocht zijn eerste winst punt van dit seizoen bijschrijven. Kikkert is een prachtig voorbeeld van iemand die komt om te schaken en van het spel geniet. Zijn verlies- partijen zijn talrijk, maar dat gaat niet ten koste van zijn spelplezier. Ferry van Tatenhove, die altijd wil winnen maar ondanks verliespartijen even eens blijft genieten, draagt na zijn verliespartij tegen Paul Eelman de rode lantaarn. Meer informatie staat op de site www.esstexel.nl/ep. Tussenstand 1 .Gerard van Es; 2.Jaap Dros; S.Tho mas Richter; 4.Dirk Rijneker; 5.Willem Otten; 6.Piet Bakelaar; 7.Rinus Vittali; 8.Jaap de Wijk; 9.Dick van Barne- veld; 10.Piet Cornelisse. van de kampeerder. Vooral ouderen kunnen hier problemen mee hebben. En moeten zij nu echt alsnog leren om met een auto én caravan aan het huidige verkeer deel te nemen? En een zwaardere auto aanschaffen? En wat als zij misschien helemaal niet meer rijden? Of gaat het om illegale bouwsels? Is het terrein van de ene op de andere dag zo vol gezet met illegale schuren, schuttingen en zelfs complete huizen dat alleen een totale verwijdering van alles dat rechtop staat (caravans in cluis) uitkomst biedt? Waarom is er dan nooit opgetreden tegen het ille gale bouwen? Duidelijke richtlijnen en controle zouden het probleem in de kiem hebben gesmoord. Maar hier voor kan, in overleg, ook nu nog een oplossing worden gevonden zonder direct het hele terrein te ontruimen. Caravans die te dicht bij elkaar staan en de brandveiligheidsvoorschnften schenden, moeten inderdaad worden verplaatst; dat zal geen enkel rede lijk denkend mens ontkennen. Voor zover ik het van hieruit kan beoorde len, heeft de stichting zich echter nauwelijks als redelijk denkend opge steld en is overleg een woord dat blijkbaar ook niet voor op de tong ligt. Ik hoop dat de vaste huurders en de RST alsnog tot een voor ieder aan vaardbare oplossing kunnen komen en dat Loodsmansduins unieke ka rakter behouden blijft. Reinardina Arreman, regelmatige gast-Loodsmansduiner, Southampton (UK). Wat ik zeggen Het is weinig bevordelijk voor de water dat vanwege de noordwester- auto, maar een automobilist in Oude- wind weer over de kades van de ha- schild besloot het er van de week ven is gestroomd. Naar verwachting toch op te wagen. Onbekommerd staat de haven vanmiddag opnieuw joeg hij zijn voertuig door het zoute blank. <FotoB*i><on*<<» Loodsmansduin (15) Bijna dertig jaar geleden kwamen wij in het bezit van een caravan op Loodsmansduin, waar we jarenlang met veel plezier onze zomers door brachten. Ongeveer vijftien jaar gele den, toen de camping niet meer ren dabel bleek, werd een stuk terrein teruggegeven aan Staatsbosbeheer, onder de voorwaarde dat de cara vans ook gedurende de winter moch ten blijven staan. Want - zo was de motivatie - het heen en weer rijden van de caravans zou schadelijker zijn voor de natuur dan het laten staan ervan. Logischerwijs werden daarop vele toercaravans ingeruild voor sta caravans en werden met toestem ming van de beheerder schuttingen ter bescherming tegen de wind aan gebracht. Nu opeens wordt de zaak terugge draaid; de overeenkomsten met de huurders van vaste staanplaatsen worden per 31 december 2006 opge zegd. En om opnieuw in aanmerking te kunnen komen voor een staan plaats vanaf 2007, moeten sta caravans worden ingeruild voor toer caravans. die in de winter elders moeten worden gestald. De directie van de RST verschuilt zich onzes inziens achter de gemeente Texel die - zo is gebleken - zegt de huidige situatie te willen gedogen. De directeur van de RST schnjft in zijn brief van 16 december 2004 'in over leg met de gemeente Texel' en 'wij voelen ons betrokken bij de natuur waarden'. Dat is onzes inziens regel rechte flauwekul. Het steeds opnieuw verrijden van caravans was immers zo schadelijk voor de natuur? Wij twijfelen dan ook zeer aan de moti vatie van directie en commissanssen van de RST en zijn ervan overtuigd dat het hier uitsluitend gaat om zo veel mogelijk geld uit de camping te halen. En dat allemaal ten koste van de honderden kampeerders, waarvan er zoveel al tientallen jaren genieten van hun caravan op Loodsmansduin en die zoveel - en met alleen geld - hebben geïnvesteerd in hun 'eigen' plaatsje, die zoveel vrienden hebben gemaakt op de camping, maar bok in het dorp, in de kerk en in de winkels. Verwacht de directie van de RST nu echt dat we na de herstructurering van het terrein in 2007 allemaal op nieuw inschrijven voor een staan plaats als dat met ons 'eigen stekkie' kan zijn? En verwacht de directie van de RST nu echt dat we dan allemaal onze stacaravan verkopen en een toer caravan aanschaffen en dan maar moeten zien of we in de winter ergens kunnen stallen? Laat ons toch niet lachen. Mede namens Arend en Corry Koers uit Muiderberg Hilde Salomons, Almere. Klimaatverandering, natuurrampen, extreme droogte... Het is de prijs voor ónze welvaart en ónze CO uitstoot. Maar hij wordt door de arme landen betaald. Aan die onrechtvaardigheid kunnen we een einde maken met het Klimaatplan van Kerkinactie en ICCO. Ga voor een rechtvaardig klimaat, ga naar Klimaatplan.nl. Want zorgen voor elkaar is ook zorgen voor de aarde Giro 9600 Utrecht uiww.kerkinactie.nl samen met (CCO \fyTat ik zeggen wou... Loodsmansduin (17) Het is al meer dan 36 jaar geleden dat wij na een wachttijd van zes uur met de Marsdiep naar Texel werden ge bracht. Het resultaat was naast een onvergetelijke vakantie op de Luwe Boshoek in De Koog, een over slaande liefde voor het eiland. Dat zegt nogal wat van een Fries die alle Waddeneilanden kent. Na een aantal jaren in De Koog, De Cocksdorp en Den Hoorn te hebben gekampeerd, hebben wij de laatste jaren een vaste plaats op Loodsmansduin. Niet al leen de natuur en de rust, maar ook de Texelaars, die wij in de afgelopen jaren hebben leren kennen, maken dat dit een uniek stukje Nederland is. Natuurlijk hebben wij in de afgelopen jaren ook de zakelijke kant van het eiland leren kennen. Ook hierover niets dan lof. Of het nu gaat om de vriendelijke en behulpzame mensen in de supermarkt van Den Hoorn of de diverse restaurantjes op het ei land, men wil graag wat verdienen, maar bovenal behulpzaam zijn. Dit geldt eveneens voor vele grotere be drijven. Naast verdiensten staan ad vies, service en behulpzaamheid hoog in het vaandel. Tot 2004 be hoorde ook de RST in dat rijtje thuis. De RST is voor veel mensen (en niet alleen vaste gasten) bijna synoniem met Texel. Sinds vorig jaar ben ik met pensioen. Daarvoor heb ik 25 jaar als lid van een directieteam leiding mogen geven aan een medische/paramedische dienst in een middelgroot ziekenhuis. Direct verantwoordelijk voor 250 \tyat ik zeggen Loodsmansduin (16) Mijn goede kennis en vriend uit Am sterdam is veel bespaard gebleven. Vorig jaar overleed hij plotseling. Hij kwam al sinds 1959 met zijn familie naar Texel. De laatste vijf jaar kwam hij alleen, omdat zijn vrouw was over leden. Inmiddels was ook een zoon overleden die op het eiland woonde, maar evengoed maakte hij de gang naar Loodsmansduin, hoe moeilijk dat ook voor hem was. Hij belde me zeker vier of vijf keer per jaar op, als het had gestormd, om te vragen of zijn stacaravan (met voortent) nog goed stond. Als ik hem dan 's avonds belde dat alles als een snaar stond, kon hij weer goed slapen. Het was een wat oudere stacaravan met een gammele voortent, maar hij was er aan gehecht. Verscheidene keren vertelde hij me dat als hij de caravan niet meer had en niet meer naar Texel kon komen, hij net zo goed dood kon zijn. 'Nou, nou', zei ik dan, 'in Amster dam woon je toch ook lekker?' Dan keek hij me aan en zei: 'Je begrijpt er niks van', en draaide zijn zoveelste sjekkie. Nu ik de ingezonden brieven in de Texelse Courant lees, begnjp ik hem achteraf wel. De brief met kerst is hem bespaard gebleven. Ondanks dat het een Amsterdammer was, zijn we 46 jaar bevriend geweest. Nu gaan we even kijken op Kogerstrand hoe de RST daar met de natuur omgaat. De laatste drie jaar is daar veel duin glad getrokken en ook is er verleden jaar een tentenkamp verschenen. Nu is er rechts van de receptie weer een groot stuk oud duin weggeschoven. Wat daar de bedoe ling van is, zullen we wel zien. Over zien gesproken, het bestuur van Staatsbosbeheer bestaat volgens mij uit de bekende drie aapjes, want de RST gaat gewoon door. In het hoog seizoen fiets ik wel eens een stukje, en dan kom ik ook wel eens op cam ping De Shelter. Dat is een kleine camping in vergelijking met Loods mansduin, maar de opzet om de toer caravans neer te zetten is opzienba rend. In lange rijen naast elkaar op een vlak stuk terrein. Als daar brand uitbreekt in een van de caravans krijg je een domino-effect. Met een beetje wind is alles dan zo verdwenen. Er staan er wel heel veel. Zou dat soms de bedoeling van de RST zijn? Om een groot gedeelte van Loodsmansduin vlak te trekken en er dan vijf keer zoveel toercaravans neer te zetten? 200.000 euro is een leuk bedrag, maar als je dat met vijf ver menigvuldigt, krijg je een veel leuker bedrag. Ik zou de RST willen aanra den wat meer met de mensen te pra ten die daar al 25 jaar of langer staan. Wat meer onderling overleg. Daar kom je verder mee. Henk de Rooij, De Koog. mensen, met daarin operend ruim 50 medische specialisten. Een miljoenenomzet binnen de dienst, gaf regelmatig conflicten over mensen en middelen Dit betekende dat een be sluit weloverwogen gebracht moest worden, maar oQk erkennen dat in dien een besluit zoveel weerstand oproept, dat uitvoering met reëel is, je als manager in aanzien stijgt door te erkennen dat je besluit niet het juiste is. Na de brief van de RST in december 2004. waarin wordt ge sproken over natuur, schuttingen, en schuurtjes, wordt nu de WOZ-belas- tmg naar voren gehaald. Voor mij wordt dan ook steeds onduidelijker wat de werkelijke reden is. Wil men ons gewoon kwijt of is het een exploitatietekort? Hopelijk gaat de heer Mathijsen, on danks dat hij net als ik van de over kant komt. zich spiegelen aan de ondernemers en managers van het eiland Texel. Deze zijn namelijk altijd bereid tot overleg en hulp en het zoe ken van oplossingen. Een beetje hoop heb ik na zijn uitspraak in de Texelse Courant van 14 januari, waarin hij aangeeft dat de RST 'niet van steen' is en dat hij 'nog elke dag leert'. Bovendien is er een uitnodiging aan de kampeerdersveremging voor overleg Een hoopvol begin. Een vol gende moedige stap zou zijn om de bewuste brief van tafel te halen en een open en eerlijke dialoog over de problemen aan te gaan met de Kampeerdersveremging Loodsmans duin. Dat deze laatste open staat voor een dialoog moge duidelijk zijn. Ook constructieve oplossingen gaan zij met uit de weg. Wanneer deze stap wordt gezet, hoort niet alleen de RST maar ook de heer Mathijsen thuis in het rijtje van ondernemers en mana gers van het eiland Texel zoals door mij geschetst. Ik wens hem wijsheid. Wieger Dijkstra, Sneek.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3