F 6 Celstraf geëist tegen inbreker met haast Maartenhuis start met bouw nieuw woonhuis .TEXELSE COURANT" Bedrijventerrein behoudt woonrechten Zorg over groen Keidelplein VRIJDAG 21 JANUARI 2005 De bedrijven op het bedrijventerrein van De Cocksdorp behouden hun rechten op een bedrijfswoning in het ni e bestemmingsplan. Hij had een sollicitatiegesprek aan de overkant en moest de boot ha len. Alleen had hij geen geld. Dus besloot hij een bezoekje te bren gen aan een vakantiehuisje aan de Roggeslootweg in De Cocksdorp. Die beslissing had hij wellicht be ter niet kunnen nemen. Uit het zomerhuisje stal de 31-jarige inwoner van Den Helder op 12 okto ber 2004 naast een bedrag van 40 euro ook de sleutels van de Volks wagen Passat die voor de deur stond. In vliegende vaart reed hij in de automaat naar de boot. 'Waarschijn lijk was hij de automaat niet gewend, trapte het verkeerde pedaal in en vloog uit de bocht', reconstrueerde advocaat J. Jorna dinsdag voor de rechtbank in Alkmaar. De man maakte zich na de botsing uit de voe ten, maar kon even later op de haven worden aangehouden. De ongelukkige inbreker hoorde 4,5 jaar celstraf tegen zich eisen. Hij wordt verdacht van zo'n 102 diefstal len en inbraken, aldus zijn advocaat. Voor de rechtbank moest hij zich ver antwoorden voor zeven inbraken, naast die in De Cocksdorp onder meer ook in Den Helder en Callantsoog. Officier van justitie A. van Kooij zei echter ook alle andere diefstallen en inbraken in de eis te hebben meegenomen. 'Hij krijgt in totaal minder dan drie weken per in braak. Een soort kwantumkorting.' De verdachte ontkent geen van de diefstallen en inbraken, aldus zijn advocaat. 'Sterker nog, hij heeft zelf nog een aantal extra zaken aan de lijst laten toevoegen. Hij wil schoon schip maken.' Toch zei hij met alle vermiste spullen die werden opgege ven bij de aangiftes te hebben gesto len. Zo ontkent hij onder meer uit het vakantiehuisje in De Cocksdorp een camera en pakken sigaretten te heb ben ontvreemd. 'Ze werden toch ook niet in de auto gevonden? Ik heb ze niet. gestolen. Ik heb schoon schip gemaakt, dus als ik die dingen had gestolen, dan had ik ze ook bekend', aldus de verdachte. De inwoner van Den Helder is in het verleden al vaker veroordeeld. Vanaf 1994 heeft hij een hele reeks inbra ken op zijn naam verzameld. Nadat hij uit de gevangenis was ontslagen, ging het vijf jaar goed. 'Ik kwam vrij en ging weer bij mijn ouders wonen. Maar zij gingen uit elkaar en ik ging weer op mezelf wonen. Toen viel ik in een groot gat. Ik kreeg altijd wat ik wilde bij mijn ouders.' Doordat zijn zaak failliet was gegaan, had de man grote schulden. Daar naast is hij zeer verslavmgsgevoelig en had hij geen inkomsten. Een uit- Bedrijven op het bedrijventerrein van De Cocksdorp behouden hoogstwaarschijnlijk hun rechten om bedrijfswoningen te bouwen. Die staan er nu nog niet, maar vol gens het nieuwe bestemmingsplan mag er bij elk bedrijf één komen. Ondernemers hebben aangegeven er gebruik van te willen maken. Aannemers Bruin en Weijers en aan nemer Herm van Beek hebben moeite met het voorstel van burge meester en wethouders. Met name Arie Bruin en Rudolf Weijers zijn er faliekant op tegen. Volgens hen heeft het college met geleerd van de pro blemen die woningen op andere bedrijventerreinen in het verleden hebben veroorzaakt. De twee vinden het ook raar dat bedrijven op het ge deelte dat nog steeds de bestem ming rioolwaterzuivering heeft even eens het recht op een bedrijfswoning krijgen. Door dat gedeelte en de rest van het terrein in het nieuwe plan als één bedrijventerrein te bestemmen, creeërt het college volgens Bruin en Weijers een nieuw bedrijventerrein. En daarmee gaat het in hun ogen voorbij aan een standpunt van de raad dat er op nieuwe bedrijven terreinen geen woningen meer mo gen worden gebouwd. Bruin en Weijers, die in maart 2003 aannemersbedrijf H. Daalder Zn. van Piet en Linda de Bloois overna men, vrezen dat bedrijfswoningen de bedrijvigheid aantasten. De twee kre gen dinsdagavond in het Eier- landsche Huis steun van GroenLinks, het CDA en de PvdA. De raads commissie Grondgebied boog zich daar over de bezwaren op het con cept-bestemmingsplan. 'Een bedrij venterrein is er om te werken en niet om te wonen', aldus Arthur Ooster- baan (GroenLinks). Een kleine meer derheid van D66. WD en Texels Be lang vond dat de oude woonrechten wél in het nieuwe plan moeten blijven staan. Het college had in het voorontwerp gesteld dat de woonrechten van het bedrijventerrein zouden verdwijnen. Zij deed dat op advies van bureau Vijn dat toen nog de actualisatie van verouderde bestemmingsplannen begeleidde en later aan de kant werd gezet. Nieuw overleg met de vaste planschade-adviseur leerde burge meester en wethouders dat het weg halen van de ongebruikte rechten toch aardig in de papieren zou kun nen lopen en voegde de woon rechten weer toe aan het plan. Een rondvraag onder de ondernemers leerde dat ze vnjwel allemaal van hun recht gebruik willen maken. De advo caat van Bruin en Weijers vond dat het college de wijziging daadkrach tiger zou moeten motiveren. Hij had jurisprudentie bij zich waaruit het college zou kunnen opmaken dat het met bevreesd hoeft te zijn voor schadeclaims. Wethouder Nel Eel- man beloofde het materiaal te zullen bekijken. Ze sprak op voorhand de verwachting uit dat er waarschijnlijk niets aan de woonrechten verandert. 'We hebben ons goed georiënteerd.' Het college gaat er vanuit dat toe komstige bewoners ondernemers of werknemers zijn en dat die een beetje overlast van andere bedrijven wel tolereren. Klasse Bruin en Weijers zijn er ook verbolgen over dat hun bedrijf in het nieuwe bestemmingsplan op milieugebied in de milieuklasse 1 is ingedeeld, terwijl het nu milieuklasse 3 is. Dat betekent dat er straks minder mag. Volgens de aannemers dalen de panden daar door in waarde en wordt het moeilij ker om het bedrijf later te verkopen. Volgens de aannemers hadden zij tij dens de overname in 2003 nog te horen gekregen dat de milieuklasse niet zou worden aangepast. De twee dreigen de waardevermindering op de gemeente te verhalen. Het college heeft ervoor gekozen op het bedrijventerrein straks nog alleen Leefgemeenschap Het Maarten huis start binnenkort aan de Ruijslaan bij De Koog met de bouw van een vierde woonhuis. Volgens directeur Peer Elstgeest heeft de directie Gehandicaptenbeleid van het ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport toestem ming verleend. Met de bouw, die wordt uitgevoerd door Bouwgroep Dijkstra Draisma uit Bolsward, is een bedrag van onge veer anderhalf miljoen euro gemoeid. In het nieuwe huis komen zes appar tementen voor verstandelijk gehandi capten, een medewerkerswoning en het kantoor van het Maartenhuis. Dat is nu nog gevestigd in het gebouw Arthur dat elders op het terrein staat. Het nieuwe woonhuis komt er aan de buitenkant ongeveer hetzelfde uit te zien als de woonhuizen Brendaan en Aveion waar verstandelijk gehandi capten wonen onder begeleiding van inwonende zorgverleners. Het nieuwe huis is ontworpen door archi tecten Marcel Uriot en Jan Pelgrim. De laatste ontwierp ook Aveion en Brendaan. Evenals die huizen krijgt het nieuwe woonhuis een organische bouwstijl. Het verschil is dat de bewoners van het nieuwe huis nagenoeg zelfstan dig wonen. Zij knjgen elk een eigen voordeur en naast een kleine ge meenschappelijke keuken beschikt elk appartement over een eigen keu ken. zodat de bewoners zelfstandig hun eten kunnen klaarmaken. In de andere huizen wordt gezamenlijk ge kookt en gegeten. Tussen de medewerkerswoning en de apparte menten komt een dichte muur, terwijl bedrijven in de milieuklasse 1 en 2 toe te staan, omdat er vorig jaar zes nieuwe huizen aan de Langeveld- straat zijn gebouwd. Omdat die hui zen op minder dan dertig meter van het bedrijventerrein staan, besloot het college op basis van een rapport van de Vereniging Nederlandse Ge meente de milieuklassen in te perken. Om toch rekening te houden, werd Bruin en Weijers specifiek bestemd als klasse 1 bouwbedrijf toegestaan. Volgens de aannemers had de ge meente bij de huizenbouw echter re kening moeten houden met de bedrij ven en moet ze niet over hun rug proberen een fout te herstellen. Vol gens hun advocaat gaat het college er ook aan voorbij dat de dertig me ter in het rapport als richtlijn wordt genoemd en dus geen vaststaande regel is. Op dinsdag 15 februari stelt de raad het nieuwe bestemmingsplan definitief vast. De Waerden start met jobcoaches Stichting De Waerden heeft sinds kort jobcoaches in huis die men sen met een beperking op het ei land kunnen helpen bij het vinden en het behouden van een vaste baan. De jobcoach steunt de werk zoekende volgens March Heijnen van De Waerden al vanaf het aller eerste begin. De jobcoach bekijkt wat iemand wil en kan en zoekt mee naar een baan. Daarna biedt hij ondersteuning tij dens de inwerkperiode. 'Dat kan per persoon verschillen. De, jobcoach blijft ondersteunen tot het niet meer nodig is. Daarna blijft hij contact hou den met de werknemer en de werk gever en hij kan altijd bij nieuwe za ken of problemen worden ingezet.' Volgens Heijnen zijn inmiddels twee Texelaars zo aan een baan geholpen. Mensen die voor een coach in aan merkingen willen komen, moeten een indicatie voor dagbesteding hebben van het Regionaal Indicatie Orgaan. De jobcoach kan worden betaald vanuit een WAJONG-uitkeringen, een WAO-uitkering of via uitkerings instantie UWV. De Waerden, gevestigd aan De Zes in Den Burg. is een organisatie die ondersteuning biedt aan mensen die dat nodig hebben. De stichting werkt samen met Noorderhaven in de Texelse Reede, waar ze aan 9 bewo ners 24-uurszorg biedt. De andere 12 bewoners vallen onder de zorg van Noorderhaven. Daarnaast beschikt de stichting aan De Zes over appar tementen waarvan de bewoners kun nen terugvallen op begeleiding en de stichting biedt ondersteuning aan 40 zelfstandig wonende mensen en drie gezinnen. Voor meer informatie over de jobcoaches, March Heijnen, tel. 313772. Een groep inwoners van De Cocksdorp is bezorgd dat het openbaar groen bij het Keidelplein in de toekomst wordt veranderd in parkeerplaatsen. Het groen krijgt in het nieuwe bestemmingsplan de bestemming doeleinden verkeer en verblijf. De bezwaarmakers vrezen dat de gemeente het groen daardoor een voudiger kan inwisselen voor extra parkeerplaatsen. De raadscommissie Grondgebied, die dinsdagavond be zwaren tegen het ontwerpbestem- mingsplan behandelde, heeft de be zwaren op advies van het college verworpen. Volgens burgemeester en wethouders klopt het dat de groen voorzieningen in beperkte mate voor parkeervoorzieningen worden be stemd, maar de zorg dat dat meteen een vrijbrief is om het groen op te heffen, wordt niet gedeeld. 'Het is gebruikelijk dat bij aanleg van nieuwe kering kon hij naar eigen zeggen nie krijgen. Dit alles resulteerde uiteinde lijk in een terugval in zijn oude gedrac Volgens zijn advocaat is een onvooi waardelijke celstraf van 4,5 jaa daarom niet goed. Jorna is van me ning dat zijn cliënt op zijn minst achj maanden voorwaardelijke straf moe krijgen en dat hij zich voor zijn versla ving moet laten behandelen. De rechtbank doet 1 februari onpe 13.30 uur uitspraak. pro bez der parkeervoorzieningen overleg mepg bewoners plaatsvindt.' Volgens de bezwaarmakers do«Aan extra parkeerplaatsen afbreuk aan dLet kindervriendelijkheid van het Keide!^^ plein en kunnen ze ook leiden t(L0O extra verkeer naar het plein dat deeiDen is afgesloten om doorgaand verkeesjaa tegen te gaan. Volgens de bezwaa^Q makers is er evenmin behoefte aaeers nieuwe parkeerplaatsen, omdat alj' bewoners van het plein al een eige_err parkeervoorziening hebben. Volgenijer het college is er bewust voor gekotoe zen in het nieuwe plan de huidig>berj bestemming groenvoorziening te l=af|^ ten vervallen, omdat het later anderiren erg lastig wordt om alsnog parkeer ond plaatsen te kunnen realiseren. Eestu(l parkeerplaats is in strijd met de bevan stemming groenvoorziening, maal ais hetzelfde gebied de bestemmirsnjeL verkeer en verblijf heeft, mag er v,-ma^ openbaar groen zijn. b Het openbaar groen bij het Keidelplein wordt W at ik zeggen er bij de andere huizen een open ver binding is met de woongedeelten van de begeleiders. Volgens Elstgeest is het de bedoeling dat het nieuwe huis eind dit jaar klaar is. De toekomstige bewoners wonen nu nog in de andere woonhuizen van ds leefgemeen schap. Het gebouw Arthur wordt na het vertrek van de kantoren in gebruik genomen voor diverse vormen van therapie. Volgens Elstgeest worden de komende tijd fondsen aange schreven voor de inrichting van het huis en de directe omgeving. Plannen van het Maartenhuis om na de opening van het nieuwe huis in Brendaan en Aveion met minder be woners te gaan werken, zijn van de baan. Doordat diverse regelingen voor zorgvernieuwingsgelden afgelo pen jaar zijn afgeschaft, moeten er volgens Elstgeest om financieel ge zond te blijven toch nieuwe mensen worden opgenomen. 'In de loop van het jaar gaan we actie ondernemen voor vier nieuwe bewoners die ook gebruik kunnen maken van onze dag besteding.' Het Maartenhuis heeft plannen om na de bouw van het vierde huis eventueel aan een vijfde huis te beginnen. Als dat lukt, verhui zen de bewoners van woonhuis Maarten naar dat nieuwe huis en wordt Maarten heringericht als logeerhuis voor verstandelijk gehan dicapte kinderen en hun familie, zo dat zij op vakantie kunnen. 'Vanuit het zorgkantoor is aangegeven dat daar op het moment veel behoefte aan is. Als het doorgaat, krijgt huis Maarten ook weer de bestemming die het vroeger heeft gehad toen dat nog het Kinderdok was.' Wereldwinkel Uit de ingezonden brief van de Wereldwinkel is mij een en ander dui delijk geworden. Voor de geïnteres seerde Texelaars wil ik het nog een keertje uitleggen. Overigens vallen mijn frustraties reuze mee, ik vind het eerder vermakelijk... Maar dit terzijde. In 2003 wilde ik exposeren in Tusse de Banke. In overleg met de ambte naar die het rooster beheert, koos ik voor de periode begin december. Vol enthousiasme ging ik aan de slag. Kort voor de opening - het-werk was al ingelijst en de uitnodigingen op de post - belde een nogal gegeneerde ambtenaar: Heel spijtig, maar er was een vergissing gemaakt. Ik moest plaatsmaken voor de Wereldwinkel. In een vriendschappelijk onderhoud met de wethouder bleek daarvan niets op papier te staan, terwijl ik een huurovereenkomst had getekend. Zij zag haar dwaling in en de Wereld winkel moest net als ieder ander ge woon aansluiten in de rij. In 2004 heeft de kunstadvies commissie in overleg met de wethou der een tentoonstelling gepland van Blok van der Velde. De periode in de cember bleek vrij. Conform de ge meentelijke richtlijn werd de tentoon stelling ingeroosterd om er vervolgens - u raadt het al - achter te komen dat Blok moest plaatsmaken voor de Wereldwinkel. Er volgde pro test, maar kennelijk maakt een dode kunstenaar politiek een stuk minder indruk dan een levende. De Wereldwinkel beroept zich op een mondelinge afspraak en 'mogelijk zijn er mensen die van een dergelijke af spraak niet weten'. Dat is precies de vinger op de zere plek: zelfs de kunst adviescommissie en de behandelend ambtenaar zijn er niet van op de hoogte, en de wethouder die het mogelijk wel weet, geeft geen open heid. Een nogal teleurstellend staal tje van zeggen wat je doet en doen wat je zegt, wat toch geldt als lei draad van het zittende college. Je vraagt je af in wat voor soort demo cratie deze mensen menen te leven. De Wereldwinkel hoopt dit jaar weer te kunnen exposeren. Maar dat is nu jammer: de kunstadviescommissie heeft Blok van der Velde meteen al opnieuw ingeroosterd voor dezelfde periode. Nu ben ik zeer benieuwd wat er in december in Tusse de Banke te zien zal zijn. Mocht het college in al haar wijsheid beslissen dat 'goede doelen' een voorkeursbehandeling verdienen, ben ik de eerste die dit van harte zal toejuichen. Maar het zou het college sieren wanneer dat in openheid ge beurt en niet door middel van een mondelinge afspraak waarvan som mige mensen niet op de hoogte zijn. Dan kan ik de Waddenvereniging. Artsen zonder Grenzen, Amnesty In ternational, stichting Lekker Dier. de Hartstichting, het Dierenbevrijdings front en al die andere weldoeners at tent maken op de ongekende moge lijkheden van het Texelse cultuurbeleid: verbeter de wereld, begin op Texel. Henk Noorlander, Den Hoorn. ^at ik zeggen wou... Loodsmansduin (19) Tot dusver heb ik alle reacties over Loodsmansduin gelezen en ik wil er toch de mijne aan toevoegen. Blij dat er zó wordt gereageerd. En de be wuste brief kon er voor mij ook nog wel bij toen ik thuiskwam na een be zoek aan mijn man, die plotseling met een hartinfarct in het ziekenhuis was opgenomen. Samen met deze brief ontving ik veel kaarten van onze vrienden uit Den Hoorn en Den Burg. Hoe ik mij toen voelde? Als een asiel zoeker die al jaren in Nederland woont, een gezinnetje heeft en plot seling het land uit moet. Dertig jaar lang kwamen wij op Loodsmansduin en nu moeten we weg. In eigen land. Nee, wij hoeven met weg, maar onze stacaravans wel. Het is als een boze droom: nergens iets van afweten en dan: 'Rot op'. Ik heb vreselijk gejankt, want ik ben carapatiënt en móet aan zee zijn. Elk jaar zijn we zeven maan den op Texel. En we voelen ons thuis in het kerkelijke en sociale leven, le dereen kent Ton Wiermga: meehel pen met de rommelmarkten, oud papier voor ZDH ophalen, helpen bij de Landbouwdag en diverse andere klusjes. De heer Mathijsen verschuilt zich achter de gemeente Texel, maar toen ik even belde, wisten de diverse raadsleden van niks. Zelfs de dorps commissie van Den Hoorn wist van niks. Er zullen ongetwijfeld zaken zijn die niet met de bestaande regels stro ken. Het verbaast me wel dat er dan niet eerder is ingegrepen. Nu zijn wij daar de dupe van. Het personeel van Loodsmansduin zegt zelfs blij te zijn met vaste gasten zoals wij, want: 'die ruimen de rotzooi op'. Ja hoor, vooral in het hoogseizoen. Achter ons het terrein rond toiletgebouw 10 en de afwasbakken ontstoppen, vuilniszak ken meenemen, plees boenen en bij de campers kijken waar de meeuwen bij de vuilniszakken zitten. Boven dien, in de afgelopen jaren zijn er plekken gecreëerd waar nooit een camper heeft gestaan. Het was na tuur. Nu zijn het straatjes. Toer- caravans af en aan? Ik wijs zo de plekken aan, waar stukken terrein door de wisseling kapot worden ge reden. En kijk op het natuurterrein waar de caravans op elkaar staan. Wil de heer Mathijsen dit terug? Daarbij: ons ontnemen wat wij na ja ren sparen hebben opgebouwd? Samen hebben we een band met Loodsmansduin. En, gezien de inge! zonden brieven, schuilt daar voor ie dereen een verhaal, een herinnering n( achter. Vroeger werden ze plees g, oppers genoemd, scholieren dit p vakantiewerk deden op Loodsmansj g, duin. Elf jaar geleden is onze jongste a dochter, een pleesopper, met ee r, andere pleesopper getrouwd. Zó ka' fi, het gaan: één uit Drenthe en één u d Noord-Brabant. En wij hebben er ir> fi middels weer kleine pleesoppertja jr bij. Die komen ook weer met hu' n- caravan op Loodsmansduin. En i w het voorjaar bij ons. n Ik wil de heer Mathijsen voorstellen eens in het hoogseizoen voor veer c tien dagen met een caravan me e voortent achter toiletgebouw 10 t« b gaan staan en dan twee seizoen te v genieten. v Mensen van Texel, pleit voor ons. D« v middenstand, de kerken, het sociak z. leven en de sport. We rekenen oc fi jullie. Van Loodsmansduin weg' o Nooit, wij zijn er op 1 april gewoo' s weer. Texelaar met de Texelaars. f w C. Wieringa-de Haan Zuidlaren fc at ik zeggen \\/at ik zeggen wou... W'at ik zeggen Wereldwinkel (2) Het bestuur van de Wereldwinkel heeft onzes inziens ongelijk waar ze stelt dat aan mondelinge afspraken zomaar een langdurige rechtsgeldig heid ontleend kan worden. En mét wie is die mondelinge afspraak eigen lijk gemaakt? Wie is hier de verant woordelijke? Waarom is het ko moei lijk dat schriftelijk vast te leggen? Kunstenaars die in Tusse de Banke willen exposeren, maken hiervoor toch ook lang van tevoren een schrif telijke overeenkomst met de ge meente? In ons Pamflet omtrent Niets naar aanleiding van de expositie Niets, hebben wij reeds de willekeur en des interesse van dit gemeentebestuur gehekeld waar het om kunstbeleid gaat. Dit is er met. Onwil? Onkunde? Wij krijgen geen antwoord op onze redelijke vragen. Wethouder Hin zwijgt in alle talen. Zowel levende als dode. De kunstcommissie zweeft in een duistere luchtledigheid en kan op deze wijze geen tentoonstellings- programma vaststellen. De tijd dat de politiek gebaseerd was op monde linge toezeggingen dateert uit het feodale kastesysteem, met alle wille keur en vrolijke conflicten, van dien, maar past niet in een moderne demo cratie. Maar dat wist u eigenlijk al. Met alle respect voor het werk en de inzet van de Wereldwinkel, Ineke Kuiper, Patrick Tanghe, Den Burg. Wat ik zeggen Loodsmansduin (21) In het artikel 'Wij zijn niet van steen' in de Texelse Courant van vrijdag 14 januari wordt verteld dat de RST be zig is met een inhaalslag om voorzie ningen van hoogwaardige kwaliteit te leveren. 'Het vergt investeringen van honderdduizenden euro's.' Tegelijker tijd zegt men dat de RST een kwets baar bedrijf is door de weersafhan kelijkheid. Waarom gooit de RST dan een vast inkomen van jaarlijks ruim 300.000 euro weg? Inkomsten van stacaravans zijn zeker en onafhanke lijk van het weer. Kan de RST wel rekenen? Wel op de stacaravanbezitters van Loodsmans- Loodsmansduin (18) Nu Staatsbosbeheer en de gemeente Texel in alle toonaarden ontkennen ook maar iets te maken te hebben met de komende ontruiming van camping Loodsmansduin, tovert de directeur van de RST, drs. H.A.L. Mathijssen, in de Texelse Courant van 14 januari een derde konijn uit de hoge hoed. Nu is de belastingdienst weer de oorzaak van het drama, want deze zou WOZ-belasting over sta caravans gaan heffen. Het telefoon tje naar de belastingdienst van de gemeente Texel was erg kort. Nee, er wordt geen WOZ-belasting over sta caravans geheven. Nee, er is ook geen enkel voornemen dat in de toe komst te gaan doen. Elke nieuwe smoes, want zo mag je dat zo lang zamerhand wel noemen, blijkt nog stommer dan de vorige. Jan Dirk Bildt, Amsterdam. duin: zij staan garant voor een zeker en vast inkomen en daarbij is Texel ook nog eens zeker van een vaste stabiele groep van honderden trouwe gasten Inderdaad, de RST is niet van steen, de RST is van beton. J. Visser, Hallum. (gast sinds 1975) Loodsmansduin (20) Sinds 38 jaar verblijf ik op kampeer terrein Loodsmansduin, de laatste 17 jaar in een stacaravan. Na zijn onple zierige kerstbrief heeft directeur Mat hijsen in de Texelse Courant van vrij dag 14 januari een reactie gegeven. Daar wil ik graag op in gaan. In het artikel lees ik dat er in het ver leden het nodige schortte aan de verhouding tussen de bedrijfsleiding en de gasten en ook tussen het per soneel onderling. Mathijsen was de aangewezen man om hierin te bemid delen. Van de huidige sfeer onder het personeel ben ik niet op de hoogte. Wel kan ik melden dat de verhouding tussen de RST en de langkampeer- ders er de laatste tijd niet op vooruit is gegaan. Opmerkelijk is verder dat in de brief aan de stacaravanhouders de natuurwaarde van het terrein een prominente rol speelt bij de motive- nng. De directie is er blijkbaar niet van op de hoogte dat stacaravans in het verleden juist zijn geïntroduceerd om schade aan het terrein te beperken. Of toch wel. In het interview met de heer Mathijsen lees ik hier opeens niets meer over. Zelf voelt hij zich gegriefd wanneer hij wordt omschre ven als 'de man uit Doetinchem'. Hij is immers ook maar een mens. Een kostbaar mens. Rekent u even mee De afstand tussen Doetinchem en De Koog is 230 kilometer. Heen en weer naar Texel kost, a raison van 30 cent per kilometer. 138 euro. Samen met de kosten van de veerboot geeft dat een totaal van 160 euro. Anders gezegd, de reiskostenvergoeding die de directeur van de RST elke negen werkdagen knjgt uitgekeerd, is net zo hoog als de prijs van een jaarplaats b op Loodsmansduin. Een gegeven da 0 aanknopingspunten biedt als wee g eens wordt vergaderd over de wijze s waarop het rendement van de RSï g kan worden verhoogd. Mathijsen stelt dat de belangen var n de stacaravanhouders wel geschaac v mogen worden zolang dat maar ter n bate is van de RST. Even voor d: duidelijkheid, de RST bestaat slechts d bij de gratie van de toeristen. Eer g fatsoenlijk bedrijf mag best aan zictv y zelf denken, maar houdt daarnaas! rekening met aspecten als klanten, g omwonenden en milieu. Zo niet de directeur van de RST. Hij heeft een goed verhaal. Hij stuurt zijn meesi trouwe gasten weg, namelijk ruinf n 200 families waarvan velen al tiental' v len jaren lang op Loodsmansduin t, kamperen. Dat hij dit verkoopt als v rekening houden met de belangen binnen de RST en de continuïteit van het bedrijf kan op zijn gunstigst worl a den afgedaan als moderne managen praat. Het is de hoogste tijd voor de RST om, in het belang van de contï' nuïteit van het bedrijf, terug te kereit naar de oorspronkelijke uitgangspunt ten. v Niels Krooru j Lelystad' Discussie gesloten In afwachting van verdere ont wikkelingen is de discussie rond Loodsmansduin voorlopig geslo ten. Tot die tijd nemen wij geen ingezonden brieven over dit on derwerp meer op. De redactie

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6