Plan buurtweggetjes gaat de ijskast in Grensweg krijgt toch geen fietspad 'Computer in dorpshuis in plaats van bibliobus' Jan Plaatsman bowlingkampioen .TEXELSE yCOURANT" Raadsleden herroepen besluit Wat zeggen Geldorp adviseert alternatieven Wat ik VRIJDAG 21 JANUARI 2005 1 ^De aanleg van nieuwe buurtweggetjes in het Hogeberg- ,_gebied is van de baan. Naar aanleiding van de storm van protest heeft de projectgroep die er het afgelopen jaar mee lil bezig is geweest besloten van het plan af te zien. Wethou der Nel Eelman betreurt de gang van zaken. 'Het is niet fraai. m^De tegenstanders hadden geen goede argumenten.' '-'^Aanvankelijk zag het ernaar uit dat ^sjiiet plan om enkele weggetjes met 3 6elkaar te verbinden waardoor een ^doorlopende wandelroute tussen d®öDen Burg en Oudeschild zou ont- rke€staan er zonder veel kleerscheuren Wa jdoor zou komen. Er waren na de 5 aa<eerste presentatie maar vier be- ~!lzwaren, waaraan grotendeels te- 3l99gemoet kon worden gekomen. La nter nam het verzet spectaculair "toe. De bewoners van de Hoge- 1 9 berg lieten via handtekeningen hun "afkeuring blijken en tal van ande- -riren bemoeiden er zich ook mee, ^cÜjonder andere met ingezonden 7®stukken in deze krant. Rode draad "van het protest was de verwach- maating dat zóveel wandelaars van de mini nieuwe weggetjes gebruik zouden r Wf maken, dat het met de rust in het gebied gedaan zou zijn. Het werd er niet beter op toen het plan na de eerste inspraak op enkele punten werd gewijzigd en in de offi ciële artikel 19-procedure werd ge bracht. Opnieuw stroomden de be zwaren binnen, wat aanleiding was om de projectgroep de vraag voor te leggen of het nog wel zin had door te zetten. Die reageerde daarop zoals gemeld. Van een definitieve afgelas ting is overigens geen sprake. Het plan gaat de ijskast in, maar kan daar weer worden uitgehaald als de pu blieke opinie of andere omstandighe den daartoe aanleiding zouden ge ven. Geen van de betrokkenen gaat ervan uit dat dit spoedig het geval zal zijn. De hoorzitting die in het kader van de artikel 19-procedure zou wor den gehouden, is afgelast. Wethouder Nel Eelman kan zich met vinden in de bezwaren die de tegen standers op tafel hebben gelegd 'De mensen dachten blijkbaar dat de hele Hogeberg op de schop gaat en dat he't daar een enorme drukte zal wor den. Die angst was totaal niet ge rechtvaardigd. Het was de bedoeling door het verbinden van enkele weg getjes de belevingswaarde van het gebied te vergroten voor een rustig en geïnteresseerd publiek, een ser vice voor het soort van bezoekers dat wij graag op Texel zien. Dat dit tot onaanvaardbare drukte zou leiden is nergens op gebaseerd.' Lobby Eelman wil het met met zoveel woor den zeggen, maar heeft het gevoel dat de tegenstanders met hun lobby het plan in zo'n kwaad daglicht heb ben gesteld dat veel mensen die er aanvankelijk geen probleem mee hadden, afkerig werden. 'Het doet me denken aan het verzet tegen de rotonde Pontweg-Hoornderweg. Mensen praatten elkaar toen aan dat daaruit allerlei rampspoed zou voort komen. Toen hij er eenmaal was bleek daar niets van te kloppen en achteraf was iedereen er blij mee." Eelman denkt dat het verzet ook is toegenomen door het 'masterplan' waarmee de Stichting Duurzaam Texel de toeristische aantrekkelijk heid wil opvoeren van de cultuurhis torische bijzonderheden en beziens waardigheden in deze omgeving. 'Blijkbaar denken sommigen dat het een soort pretpark wordt en is ver band gelegd met het buurtweg- getjesplan, maar dat had er niets mee te maken.' De wethouder herinnert eraan dat de Commissie Natuur. Landschap en Recreatie (bnderdeel van de Gebiedscommissie) akkoord ging met het weggetjesplan. 'Daarin is ook de Werkgroep Landschaps- zorg vertegenwoordigd. Toch kwam er ook van Landschapszorg veel ver zet.' Weggegooid? De projectgroep die het initiatief nam voor het weggetjesplan bestaat uit vertegenwoordigers van Natuurmo numenten, Staatsbosbeheer, de ge meente en agransche natuurver- eniging De Lieuw. Die zijn ongeveer een jaar met het project bezig ge weest. voor een groot deel in het veld waarbij met eigenaars en pachters succesvol werd onderhandeld over het tracé van de weggetjes, het ver leggen van kolken en het plaatsen van tuinwallen. Dat deze moeite voor niets is geweest en het bestede geld is weggegooid, wilde men gisteren in het raadhuis niet bevestigen. 'Het is helemaal met uitgesloten dat de me ningsvorming verandert en dat een volgend gemeentebestuur het plan weer aan de orde stelt.' Als het aan wethouder Corry Heij- ne ligt, wordt het in 2001 door de gemeenteraad vastgestelde Fiets padenplan nog eens tegen het licht gehouden. Dat zei ze maandag avond in de vergadering van de raadscommissie Grondgebied. Aanleiding vormde het advies van de commissie om af te zien van het fietspad langs de Grensweg, terwijl in het Fietspadenplan is opgeno men dat deze drukke verbindings weg in de Dennen wél een fietspad nodig heeft. De reden om destijds de aanleg van een fietspad af te spreken, was een beoogde verhoging van de verkeers veiligheid. Aan de Grensweg liggen veel bungalowparken, waardoor druk van de weg gebruik wordt gemaakt, zowel door automobilisten als door fietsers en wandelaars. Bovendien ontbreekt het aan een verbindings schakel tussen het fietspad langs de Rozendijk en het fietspad Dennen weg, tegenover de ingang van Gor tersmient. Om het fietspad te kunnen bekostigen, had de raad in het investeringsplan 2004 zelfs al een bedrag van €300.000,- (bruto) laten opnemen. Bij de voorbereiding van de aanleg stuitte de gemeente op bezwaren van aanwonenden en grondeigenaren, die niet zomaar bereid bleken de be nodigde grond te verkopen en bo vendien vraagtekens zetten bij nut en noodzaak van een (vrijliggend) fiets pad. Van verschillende kanten wer den alternatieven aangedragen, zo als fietsstroken en eenrichtings verkeer. Uiteindelijk besloot het col lege afgelopen najaar de geplande aanleg op te schorten. Afstel Van uitstel komt afstel, zo bleek maandagavond. Geen van de leden van de commissie Grondgebied toonde zich nog langer voorstander van het fietspad. Joop Groeskamp (Texels Belang) concludeerde op ba sis van gegevens van de gemeente over onder meer de verkeersinten siteit en de gehanteerde snelheid dat de noodzaak niet is aangetoond. En Arthur Oosterbaan (GroenLinks) zei de aangrenzende 'prachtige bomen' en 'mooie tuinen' niet te willen opof feren als dat 'niet echt nodig' is. Hij stelde voor in het seizoen een maxi mumsnelheid van 30 en daarbuiten van 60 kilometer per uur in te voeren. Eén van de ondersteunende ambte naren merkte op dat dit niet wense lijk wordt geacht. 'Eenduidigheid is te verkiezen, in het belang van de verkeersveiligheid', vertelde hij. Maria van der Spek (WD) waarschuwde daarom 'niet te moeilijk' te doen. 'Waarom laten we het met zoals het is? Bijna iedereen houdt zich al aan de adviessnelheid van maximaal 30 kilometer per uur te rijden. Ze kunnen niet anders.' Alfred Schaatsenberg (PvdA) was het met zijn collega's eens, maar wilde toch iets doen om de verkeer- veiligheid te vergroten. Hij adviseerde daarom uitwijkstroken aan te brengen op de bestaande weg. Voordeel van deze maatregel is dat door de stro ken een 'visuele versmalling' ont staat, waardoor automobilisten hun snelheid matigen. Het nadeel is dat de voetgangers er niet mee geholpen zijn, maar dat is volgens aanwonende Van den Berg met zo'n probleem, omdat er achter de vakantieparken al een voetpad loopt. De aanlegkosten vormen volgens de gemeente slechts een fractie van die van een fietspad, namelijk €5000,-. Schaatsenberg kreeg de steun van de rest van de commissie, al was het volgens de andere partijen niet nodig dat de uitwijkstroken een aparte kleur krij gen. Ook wethouder Heijne kon zich wel vinden in het voorstel. Wél stelde ze voor het Fietspadenplan nogmaals te bekijken. Want als de raad ook andere fietspaden niet langer nodig vindt, hoeft de gemeente op deze locaties ook geen grond meer te ko pen, aldus Heijne. Peter Ampt drie Texelaars die zondagmiddag tijdens de viering net 40-jang bestaan verhalen voorlazen In memoriam Die daar. Ja, die boom, dat opschot. Het is groen, het leeft, het gilt niet als je er takken afzaagt of het omzaagt, het protesteert met. Het staat ge woon in de weg en is lastig, dus weg ermee. Gewoon de zaag erin. Dit zal zo ongeveer de denkwijze zijn van de lieden die kappen en zagen in het openbaar groen van onze gemeente. Let wel: openbaar groen is gemeen- schapsgroen. leder jaar weer erger ik mij groen en geel aan de manier waarop wordt omgesprongen met de bomen en planten. Ik protesteer dan ook met klem tegen deze denkwijze, de schandalige kaalslag en de respect loze manier waarop van hogerhand met zowel het groen als met de uit voerende mensen wordt omgegaan. Tevens vind ik het van weinig respect getuigen voor de overledenen en nabestaanden dat eenieder nu vrij uitzicht heeft op het kerkhof. Ik denk dat dit een plaats van rust moet zijn, waar ieder die daar behoefte aan heeft moet kunnen rouwen of geden ken. In stilte en enigszins afge schermd van de rest van de wereld. Ik ben geen hovenier, hoewel ik denk toch een aardige kijk op de gang van zaken te hebben. Óm toch zeker te zijn dat ik het bij het recht eind heb, heb ik daarom mijn mening geverifi eerd bij een gediplomeerd hovenier. Daaruit bleek dat mijn zienswijze aar dig klopt en dat er en plantaardig drama heeft plaatsgevonden aan de Kogerstraat en de Bernhardlaan. Als we het hier zouden hebben over tro pische oerwoud zouden diverse mensen en milieuclubs (terecht) op hun achterste benen staan. Maar nu lijkt het of iedereen gelaten de boel Kijk naar de mogelijkheden om in de toekomst online-verbindingen tussen de bibliotheek en de buiten dorpen tot stand te brengen. Dat advies gaf burgemeester Joke Geldorp zondag aan het jubile rende openbare bibliotheek in Den Burg om in de toekomst een even tueel verdwijnen van de bibliobus te kunnen opvangen. 'De bibliobus staat onder druk. dus creativiteit is geboden en maak ge bruik van de mogelijkheden die er zijn', aldus Geldorp tijdens een bij eenkomst waarop het 40-jarig be staan werd gevierd. Geldorp sloot niet uit dat de bibliobus op termijn verdwijnt en dat het met onlogisch is na te denken over het plaatsen van computers in bijvoorbeeld de dorps huizen waarop mensen online boe ken kunnen bestellen bij de biblio theek. Die boeken kunnen dan later in het dorp worden afgeleverd en opgehaald. 'Het is een ontwikkeling die eraan zit te komen," Voorzitter Dirk Terpstra wilde nog met al te hard vooruitlopen op een even tueel verdwijnen van de bibliobus. 'Die is op hqt moment met in gevaar en voordat die weg zou gaan, moet er eerst een zeer goed alternatief zijn. In Provinciale Staten zijn er laatst ook vragen over gesteld, omdat verdwij nen van de bibliobus niet past in de provinciale plannen om de leefbaar heid op het platteland te verbeteren.' Volgens hem is het wel van belang dat de bibliotheek als openbare toe gangspoort naar informatie voorzien blijft van de laatste ontwikkelingen op iet-gebied, zodat bezoekers van de bieb altijd op internet terecht kunnen. Geldorp greep de viering aan om een lans te breken voor de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning en de daaruit voortgekomen plannen voor de nieuwe brede welzijns organisatie Volgens de burgemees ter vraagt de samenleving om meer samenhang in zorgvoorzieningen en hoort de bibliotheek daar ook bij. 'De bibliotheek is essentieel voor de so ciale cohesie voor de samenleving.' De bibliotheek geraakt er wel door in een spagaat, omdat het voor de sub sidie straks aan de ene kant moge lijk wordt ingebed bij de brede welzijnsstichtmg, terwijl ze aan de andere kant met dertien andere bibliotheekvestigingen in de Kop van Noord-Holland in een fusie zit om ge zamenlijk de nieuwe basisbibliotheek Kop van Noord-Holland te vormen. Terpstra liet weten dat die fusie niet tot bureaucratisering mag leiden of ten koste van de dienstverlening mag gaan. 'Maar de gemeente heeft mo gelijkheden om dat te bewaken.' De gemeente kan voorwaarden stellen bij het verstrekken van de subsidie. Burgemeester Geldorp loofde de ja rige bibliotheek als een onmisbare schakel in de samenleving die met zijn tijd meegaat en waarin jong en oud terecht kan. 'Het is rijk om te le zen uit een boek. Je kunt ermee ken nis maken met andere landen, het is van belang voor je eigen ontwikkeling en daarin speelt de bibliotheek een belangrijke rol.' Als cadeau had ze een nieuwe vlaggenmast voor de bi bliotheek meegenomen. De viering werd opgeluisterd met een concert van de Fluitgroep Texel van de Mu ziek- en Dansschool en Peter Ampt. Fridt Blanken en Goos Westerlaken lazen diverse verhalen voor. de boel laat en het beleid accepteert. Vandaar een in rjjemoriam voor alle reeds gesneuvelde bomen en plan ten die aan dit beleid ten onder zijn gegaan. Mijn idee is dat je natuur hooguit mag beheren, niet kunt beheersen, want daar komen ongelukken van. zoals al vaker is gebleken. Ik vraag mij af hoe lang dit beleid van deze gemeente, dat voor mij van een gebrek aan in zicht getuigt, nog doorgaat. Frans van der Reyken, Den Burg. Cursussen borstvoeding In Oosterend worden de komende maanden twee cursussen over borst voeding gegeven door de Texelse afdeling van La Leche League, een internationale vrijwilligersorganisatie die informatie verstrekt aan vrouwen die borstvoeding (willen gaan) geven en zorgverleners. Beide cursussen bestaan uit vier bijeenkomsten en worden gegeven door Nisheetha Barnard, op het adres Kotterstraat 24. Elke bijeenkomst wordt een be paald thema behandeld. De eerste avond wordt gehouden op woensdag 2 februari, de kosten bedragen €30.- voor vier bijeenkomsten, inclusief handboek. Voor aanmeldingen en inlichtingen, tel. 318355. zeggen wou... Zwerfvuil Mijn dochter en haar vriendinnetje hebben deze winter voor het eerst een pony in de kost. De dieren lopen op een landje even buiten Den Burg, dus bij mooi weer trekken we er met zijn zessen (twee moeders, twee dochters en twee pony's) op uit. Want ons opvalt, is de grote mate van bermvervuiling die ons mooie eiland echt ontsiert. Als een mens - of een dier - ten val komt, kan hij zich ge vaarlijk verwonden. Het is al meer dere malen voorgekomen dat een vaade pony's bijna in glas trapte. Als dit gebeurt, is het leed niet te over zien. Een pony die ernstig aan zijn benen gewond raakt, is ten dode opgeschreven, Dat kan volgens mij niet de bedoeling zijn van degene die zijn flesje daar achteloos stuksmijt uit het raam van de auto of vanaf de fiets. Dus mensen, neem afval gewoon mee naar huis en gooi het daar weg. Of, nog beter, lever het in bij de win kelier. dan krijgt u nog geld terug ook. Alvast onze dank. Vooral namens de pony's. Andrea de Vries, Den Burg. Goede prestaties Texelse zwemmers Zwemmers Wouter Dogger, Simone de Wit, Jolanda van Strien en Sverre Eschweiler hebben zon dag meegedaan aan competitie wedstrijden in Zuidoost-Beemster. Dogger zwom op de 100 meter vrije- slag naar de vierde plaats in 0.56,23 min. Op de 200 meter rugcrawl werd hij tiende in 2.36.05. De Wit startte met de estafette 4x50m vrijeslag da mes. Als slotzwemster zwom zij haar team naar de derde plaats. Op de 200 meter wisselslag zwom zij naar de derde plaats in 2.43,29 min. De 100 meter schoolslag legde zij af in 1.31,06 min, goed voor de zevende plaats. Van Strien zwom zich op de 100 meter schoolslag vóór de Wit naar de zesde plaats in 1.28,43 min. Zij verbeterde daarmee haar per soonlijk record met drie seconden. Op de 200 meter schoolslag zwom Van Strien acht seconden van haar persoonlijk record af. Haar tijd van 2.08.74 min was goed voor de vierde plaats. Eschweiler zwom een per soonlijk record op de 200 meter rugcrawl. Zijn tijd van 2.58,84 min was goed voor de tiende plaats. Op de 100 meter vrijeslag zwom hij in 1.08,54 naar de zesde plaats. Spanning bij klaverjassen Het blijft spannend aan de kop van het klassement van Klaverjasclub Den Burg. Erik Boogaard en Rob Stapersma waren deze week de sterksten en slaagden er dankzij een score van 7555 punten in om de vorige week opgelopen achter stand nagenoeg ongedaan te ma ken. Zij blijven door dit resultaat op de tweede plaats, maar de achter stand bedraagt nog slechts 95 punten. Erik Jan Geus moest het deze week stellen zonder zijn vaste maat John Vlaming. Boogaard en Stapersma leken daardoor in het voordeel, maar moesten ervaren dat Geus in ex- clublid Ada Vlas een uitstekende ver vanger had gevonden. Vooral dank zij een ijzersterke laatste speelbeurt van ruim 2200 punten wist dit duo met een score van 7446 punten de schade te beperken. De leiding bleef zodoende in handen van Vlaming en Geus, al is het verschil te verwaarlo zen. Dankzij deze score wist dit suc cesvolle duo wel de titel van tweede periode binnen te halen. Fenny en Rob Caspers hervonden de vorm van het vorige seizoen. Met 7354 punten werd een derde plaats behaald. Zij stijgen van de vijfde naar de vierde plaats in het algemeen klassement. Willem Koomen en Bart Weijdt hadden een pnma avond en behaalden 6932 punten. Door tegen slag in het derde spel wisten zij niet hoger te eindigen. Hun achterstand liep op tot bijna vijftienhonderd pun ten. In het klassement blijven zij op een derde plaats. Jelle Wiersma en Sjaak Sipsma tekenden verrassend voor een vijfde plaats. Zij staan nog steeds onderaan, maar krijgen met dit resultaat de concurrenten weer in zicht. Het gemiddelde was met 6395 punten goed. Er werden 27 marsen gespeeld. De top dne van het algemeen klasse ment bleef ongewijzigd. De tweede periode werd gewonnen door John Vlaming en Erik Jan Geus, met een kleine voorsprong op Bart Weijdt en Willem Koomen. Boogerd en Sta persma behaalden hier de derde plaats. Eindstand tweede periode: 1John Vlaming en Erik Jan Geus 51.140: 2 Willem Koomen en Bart Weijdt 50.854, 3. Erik Boogaard en Rob Stapersma 50.714; 4. Fenny en Rob Caspers 49 575. 5 Gerda en Freek Veeger 48 981. 'Optreden tegen permanent wonen in vakantiehuizen' De gemeente moet actief optreden tegen het permanent bewonen van recreatieverblijven. Illegale bewo ning mag niet legaal worden ge maakt door het bestemmingsplan te wijzigen. Alleen wie kan aanto nen ergens al vóór 31 oktober 2003 te hebben gewoond, kan een ge- doogbeschikking krijgen. Dat was het unanieme advies aan het college van de raadscommissie Grondgebied, die maandag in verga dering bijeen was. Wél plaatsten de leden een paar kanttekeningen. Frans Visman (D66) waarschuwde dat het handhavend optreden geen 'heksenjacht' moet worden. Anderen zeiden te vrezen voor de hoge kos ten die het beleid met zich mee kan brengen. Omdat de bewijslast bij de gemeente ligt, zijn veel controles no dig om een illegale bewoner te kun nen aanpakken. Bij de gemeente zijn 35 gevallen van illegale bewoning bekend, maa[ of dat getal slechts 'het topje van de ijsberg' is. durfde wet houder Nel Eelman met te zeggen. Op verzoek van de commissie be loofde ze een overzicht te geven van de kosten die één geval met zich meebrengt. 3 Randstad Eilandcompetitie Wedstrijdleiding De Knm en Kees (tel. I0^ 310221). :ac Programma dinsdag 25 januari Veld A 18.30 Randstad-Ecotiem TESO 19.15 TESO-OSG Randstad 20.00 CVI-Tevoko 2 OSG 20.45 De Lindeboom-Super CVI 21.30 Autocentr.-Sportshop 2 Cocky 22.15 Cocky-Kobeko Sportshop2 Veld B 18 30 Rab-NIOZ 3 NIOZ 2 19.15 NIOZ 2-Wessels NIOZ 3 20.00 De Wit-Beverdam Wessels 2045 Rabobank-AH Beverdam 21.30 Maarco B.-Tatenhove 1 Paal 28 22.15 NIOZ 1-Paal 28 Maarco Bouw Veld C 18.30 B&B-Natuurwmkel Jozefschool 19.15 Jozefschool-Knm Natuurwinkel 20.00 Zeilmakenj-Schouwstra De Krim 2045 Bremakker-Smash Zeilmakerij 21.30 Foto De Waal-Oostra Smash K. 22.15 Salon Martine-Smash Oostra Uitslagen 18 januari Smash'68 Piet Kooger-Aeolus Uitzendbureau 3-0. Swier Groente Fruit-De Pilaar 1-2: Kobe- ko-Texelse Autocentrale 1-2; NIOZ 1-Maarco Bouw 0-3. Tatenhove 1-Sportshop Texel 2 0- 3 Paal 28/De Krim-Cocky's Kapsalon 0-3: Ecotiem-TESO 0-3: Tevoko 2-De Pnnsen van Texel 3-0 CVI-Randstad 1-2 Super de Boer- OSG 2-1 Bremakker-Foto De Waal 1 -2 Remco Oostra Schilder-Smash'68 0-3. Natuurwinkel- NBC Eelman Partners 3-0. B&B van der Vis en Den Boer-De Krim 0-3: Schouwstra Trans pon-Jozefschool 1-2, Sportshop Texel 1-Sla gerij Beverdam 2 3-0 Klif 23-Durper Drup 1-2 Sponsor voor GVT Gymnastiekvereniging Texel heeft in Volvo-Peugeotgarage Grisnigt uit Den Burg een kledingsponsor gevonden. Een deel van de selectiegroep van GVT ontving maandagavond uit han den van Wim Grisnigt een trainings pak en een sporttas. Grisnigt deed vroeger regelmatig als turner mee aan wedstrijden en draagt de sport nog steeds een warm hart toe. Op 29 en 30 januari betreedt de selectie- groep in de nieuwe kleding het strijd perk. Zaterdag 29 januari doen de meisjes mee aan de rayonkam pioenschappen, zondag 30 januari strijden de jongens om de regiobeker. GVT is sinds een jaar op zoek naar sponsoren. Eerder meldde zich al de Texelse Apotheek. Voor de tweede ploeg (het jong talent) is de vereniging nog op zoek. Ook zij gaan met ingang van dit seizoen meedoen aan wed strijden. Jan Plaatsman mag zich sinds dit weekend de nieuwe Texels kam pioen bowling noemen. Met een score van 2845 liet hij Merijn Beumkes achter zich, die 2825 punten scoorde. Bij de dames ein digde Trijn Stiggelbout met 2673 punten op de eerste plaats. Er de den dit jaar maar weinig dames aan het kampioenschap mee, zo dat er slechts drie finaleplaatsen per klasse waren te verdelen, te gen zes bij de heren. De voorrondes op zaterdag begon nen rustig. Alleen Will Rovers gooide een 200-game (219) Dit zou achteraf tevens de hoogste (dames)game van het toernooi blijken te zijn. Zondag kwamen de betere spelers op de baan. Elke deelnemer gooide zes sin gles en vier dubbels. De hoogst geëindigden kwamen in de finale, waarin nogmaals zes singles ge speeld moesten worden. Marijn Beumkes gooide een game van 204 en een van 225. Daarmee werd hij als derde geplaatst voor de finale van de AB-klasse. De eerste finaleplaats in deze klasse was voor Jan Plaatsman (203, 214. 222). de tweede voor Pietje Kager Deze be haalde zonder uitschieters een hoog gemiddelde. Een uitschieter was er wel voor Dennis Saai. die met een game van 223 als vierde de finale in ging. De hoogste games bij de heren werden echter gegooid door Marcel Witte, die 232 en 236 scoorde. Dat leverde hem de vijfde finaleplaats op. Samen met Dennis Saai won hij de dubbels bij de heren. Bij de dames in de AB-klasse was de eerste finaleplaats voor Trijn Stiggel bout. Zij werd gevolgd door titel verdediger Corine Plaatsman. Derde was Will Rovers, die samen met Stiggelbout kampioen werd op de dubbels. Bij de CD-heren kwamen Dimitn Verseput. Frans van Westen- brugge en Ronald van Benthum in de finale. Deze laatste gooide met 215 de hoogste game in zijn klasse. Door het geringe aantal deelnemers waren alle spelers in de CD-klasse dames al direct verzekerd van een finale plaats. Dat waren Simone Stiggel bout, de met 186 tevens de hoogste game liet noteren, Karelien Schouws tra en Natalia Daalder. Als eerste werd de finale van de CD- heren gespeeld. Daann veranderde weinig in de ranglijst, al moest Frans van Westenbrugge zijn plaats in de slotwedstrijd afstaan aan Ronald van Benthum. Spannender was het bij de CD-dames, waar Karelien Schduws- tra koploper Simone Stiggelbout op de voet bleef volgen. Pas in de zesde - en laatste - game wist Stiggelbout met een game van 194 een voor sprong van slechts 16 pins te beha len. Ook Trijn Stiggelbout wist bij de AB-dames de concurrentie voor te blijven en won met een verschil van 100 punten. Conne Plaatsman moest haar tweede plaats afstaan aan Will Rovers. Bij de AB-heren klom Marijn Beumkes met games van 201 en 206 naar de eerste plaats. Dit echter met maar een paar pins voorsprong op Jan Plaatsman. Alles hing af van de laatste game. waaraan beide spelers vol goede moed begonnen. Halver wege gooide Plaatsman echter een split en zag daardoor het kampioen schap al aan zijn neus voorbij gaan. Even later gooide zijn opponent ech ter ook een split, die hij niet meer te boven wist te komen. Met een ver schil van slechts 20 punten wist Plaatsman uiteindelijk de hand op de eerste plaats te leggen. Uitslagen: AB-heren 1 Jan Plaatsman 2845: 2. Mari|n Beumkes 2825: 3. Pietje Kager 2791 AB-da mes 1 Tnjn Stiggelbout 2673. 2 Will Rovers 2579. 3. Conne Plaatsman 2564. CD-heren 1 Dimitn Verseput 2599, 2 Ronald van Benthum 2520. 3 Frans van Westenbrugge 2400 CD- dames. 1 Simone Stiggelbout 2262.2 Karelien Schouwstra 2246; 3 Natalia Daalder 2209

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7