Gemeente op schema met herzien plannen Blikschade bij botsing .TEXELSE J Nieuwe werkruimte Maartenhuis geopend Familieberichten rpav\fx) cl r i c ii n i n q. Omkleden Help E slachtoffers i aardbeving 1 Azië! COURANT Keijser en Huizinga winnen Masters- titels Patricia Keijser en Jeroen Huizinga hebben zondag in hotel De Peli kaan bij De Koog de hand weten te leggen op de Texel Mastertitel van de Texelse Dart Organisatie. Via voortoernooien wisten 32 heren en 8 dames zich te plaatsen voor deze wedstrijd, die voor de vijfde keer werd gehouden. Patricia Keijser eindigde ook de afgelopen twee jaar als winnaar, Jeroen Huizinga nam de titel over van Jelle Visser. In de eerste ronde moest Keijser het opnemen tegen Mariska Wesdorp. Deze kwam met goed in haar spel en verloor met 3-1. In de halve finale werd Jacobien Zijm met hoge scores en goede finishes in sneltreinvaart met 4-0 door Keijser aan de kant gezet. De andere halve finale ging tussen Monique Booy en Michelle Segers, haar teamgenote in de com petitie. De strijd ging aardig gelijk op, maar Monique Booy wist de dubbels beter te vinden en won met 4-1Daar door werd de finale een kopie van het vorig jaar. Niet alleen stonden de zelfde spelers tegenover elkaar, ook de uitslag was hetzelfde: 2-0 in sets en allebei de sets werden met 3-0 door Patricia Keijser gewonnen. Bij de heren was het spelverloop spannender. Bas van Elk, winnaar van de eerste twee edities van de Texel Masters, moest alle zeilen bij zetten om de halve finale te halen. In de eerste ronde sneuvelde al direct kanshebber Jerry Timmerman, die in Mare Prins zijn meerdere moest er- VeldC 18.30 Sportshop 1 -Timmer lepe de Boer 19.15 lepe de Boer-Klif 23 Sportshop 1 20.00 Durper Drup-Beverdam 2 Klif 23 20.45 De Krim-Zeilmakerij Durper Drup 21.30 B&B-Schouwstra Zeilmakerij 22.15 Jozefschool-NBC Schouwstra Wedstrijdleiding: TESO en Gertha (tel. 322434). Uitslagen 25 januari Randstad-Ecotiem 3-0; TESO-OSG 2-1; CVI- Tevoko 2 3-0; De Lindeboom-Super de Boer 0- 3, Texelse Autocentrale-Sportshop Texel 2 0- 3; Cocky's Kapsalon-Kobeko 3-0; Bouwcenter Rab-NIOZ 3 3-0; NIOZ 2-Wessels Ontwerpt! 1 - 2. De Wit Installatietechmek-Slageri] Beverdam 1 -2; Rabobank-Albert Heijn 0-3; Maarco Bouw- Tatenhove 1 3-0; NIOZ 1 -Paal 28/De Knm 1 -2; B&B van der Vis en Den Boer-Natuurwmkel 0- 3 Jozefschool-De Knm 0-3: Zeilmakenj Texel- Schouwstra Transport 2-1Bremakker-Smash '68 Piet Kooger 1 -2; Foto De Waal-Remco Oos- tra Schilder 3-0. Salon Martine/De Oorzaak- Smash'68 0-3. kennen Mark Oosterhuis. Marcel Verhagen en Jeroen Schouwstra, andere kandidaten voor de titel, sneuvelden in de tweede ronde. Ron van der Slikke, die in drie partijen maar twee legs verloor, was de grote verrassing in de halve finale. Hij moest echter zijn meerdere erkennen in Jelle Visser, die net iets te sterk bleek. Van der Slikke verloor verdien stelijk met 5-2. In de andere finale probeerde Jeroen Huizinga naar ei gen zeggen 'de afgelopen jaren recht te zetten'. Bas van Elk werd het eer ste slachtoffer van zijn dadendrang en verloor met 5-4. De finale werd gespeeld in een best of five, maar het leek er even op dat de wedstnjd al na drie sets beslist zou zijn. Jeroen Huizinga nam een voor sprong van 2-1 in de set die door Jelle Visser was begonnen. Maar hoewel hij meerdere darts kreeg om de wedstrijd te beslissen, faalde hij. Ook de vierde set was een prooi voor Jelle Visser. Na vier sets was de stand 3-2. Visser gooide in de laatste set iets minder, waar zijn tegenstander dankbaar gebruik van maakte. Schuur Ongeren In het artikel over de herbouw van de schuur van Hopman op Ongeren. is per abuis de verkeerde architect ver meld. De tekening is gemaakt door Louis Uriot. kaarsenmakerij van het Maartenhuis maakt sinds een paar weken gebruik van de nieuwe vleugel van de werkplaats. Die is uitge- de voormalige stalruimte is verbouwd. (Foto Jetoen van Haiiumi in de gang is er voor ledewerkers van het Maar- niet meer bij en de kaar senmakerij en de bakkerij beschik ken ook over nieuwe ruimtes. De leefgemeenschap voor verstande lijk gehandicapten bij De Koog jjheeft vanochtend officieel haar vernieuwde en vergrote werk plaats in gebruik genomen. |-.Het gedeelte van de werkplaats waar ^vroeger in de winter koeien stonden, (Ss het afgelopen half jaar bij de al be staande binnenwerkruimtes betrok- gken en grondig verbouwd. Er zijn "onder meer twee nieuwe kleed- Ifjruimtes gebouwd voor mensen die "top de naastgelegen boerderij of in de %in werken. 'Die waren er eerst nog 'Sniet, waardoor mensen altijd ergens 1 op de gang of elders moesten staan rom hun werkkleding aan te trekken', ^vertelt beheerder Gerrit Verhoeven. In de nieuwe ruimte heeft elke werk nemer een eigen kastje om de nor- ,"male kleding op te bergen. De kast jes zijn voorzien van foto's, zodat iedereen kan herkennen wat zijn of haar kastje is. 'Ik ben er erg blij mee', zegt Ki Afman die werkzaamheden op de boerderij verricht. Eveneens blij is Jos van Schie die met zijn kaarsenmakerij een nieuw plekje in de voormalige stalruimte heeft ge kregen. 'Het is hier veel ruimer dan waar we eerst zaten en we hebben nu ook een hoger dak met daarin een paar dakramen waar fijn licht door heen valt.' De nieuwe kaarsenmakerij grenst net als de oude aan de buiten plaats, zodat de ruimte buiten de winterperiode ook voor het bewerken van de groenten uit de eigen moes tuin kan worden gebruikt. De voor malige kaarsenmakerij is vergroot en het nieuwe onderkomen voor de bak kerij geworden. De voormalige bak kersruimte is heringericht als lokaal voor de dagbesteding van twee jonge bewoners uit woonhuis Maarten. Ver hoeven: 'Die ruimte hebben we voor zien van een tillift en een geleiderail langs het plafond, omdat die beide jongens in een rolstoel zitten.' Met behulp van de lift en de rail kunnen de medewerkers hen onder meer eenvoudig naar een nieuw aangepast invalidentoilet brengen. In de voormalige stalruimte zijn ook nieuwe werkruimten voor de buiten leiders en Verhoeven gebouwd en er is een werkklas ingericht waarin be woners en werknemers van de leef gemeenschap praktische en sociale vaardigheden kunnen leren. Er wordt eveneens creatieve therapie gege ven. De verbouw is uitgevoerd door Vissers Bouwbedrijf uit Den Burg. De nieuwe ruimte werd ontworpen door Jan Pelgrim en getekend door archi tect Marcel Uriot. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 1 februari Veld A 18.30 Foto de Waal-Smash K. Smash'68 19.15 Smash'68-Bremakker de Waal 20.00 Salon Martine-Aeolus Bremakker 20.45 NIOZ 2-Rabobank Aeolus 21.30 Autocentr.-Tatenhove 1 Rabobank 22.15 Kobeko-Paal 28 Autocentrale Veld B 18.30 Tevoko2-OSG Super de Boer 19.15 TESO-Super de Boer Tevoko2 20.00 Lindeboom-Ecotiem Prinsen 20.45 Prinsen v. Texel-CVI Lindeboom 21.30 Sportshop 2-NIOZ 1 CVI 22.15 Cocky-Maarco Bouw NIOZ 1 VRIJDAG 28 JANUARI 2005 De gemeente ligt op schema met de herziening van verouderde be stemmingsplannen. Volgens wet houder Nel Eelman gaat het lukken om alle plannen die ouder dan tien jaar zijn eind dit jaar te hebben herzien. Het eerste geactualiseerde bestem mingsplan, het nieuwe plan voor Oudeschild, is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten (GS). De ge meente en de provincie verschillen nog wel van mening over het wel of niet toestaan van een dienstwoning bij 't Bondje. Het tweede herziene plan, 't Zouteland bij Den Hoorn, komt volgens een woordvoerder van de gemeente binnenkort bij GS aan de orde. De gemeente begon in 2001 met de voorbereidingen op een omvangrijke herziening van een grote stapel ver ouderde bestemmingsplannen. Per dorp worden verouderde plannen bij elkaar gevoegd in één nieuw plan. De gemeente moet de plannen actuali seren, omdat volgend jaar de Wet Ruimtelijke Ordening verandert. Één van de veranderingen is dat een ge meente geen bouwvergunningen meer mag afgeven als er nog sprake is van bestemmingsplannen die ou der dan tien jaar zijn. Volgens Eelman wordt het doorwer ken om alle verouderde plannen op tijd te hebben herzien, maar gaat het lukken. 'We gaan als een speer.' In de raadsvergadering van dinsdag 15 fe bruari kan de raad het derde ont- werpbestemmingsplan, dat van De Cocksdorp, vaststellen en voor goedkeuring doorsturen naar de pro vincie. Tijdens de hoorzitting over de bezwaren tegen dat ontwerpbestem- mingsplan vorig week in het Eier- landsche Huis werd meteen het voor ontwerpbestemmingsplan voor Den Hoorn vastgesteld. In dat nieuwe plan worden drie verouderde plannen van de naoorlogse uitbreiding op nieuw in kaart gebracht Het be schermd dorpsgezicht valt daar bui ten. Maandagavond wordt in dorps huis De Walhoorn een inloopavond gehouden, waarbij ambtenaren vra gen beantwoorden. Volgens de woordvoerder gaan in maart de nieuwe bestemmingsplan nen voor Oosterend en Midden- en Zuid-Eierland de inspraak in In juni volgen de plannen voor Oost en 't Horntje en in augustus is De Waal als laatste aan de beurt. Van die groep is Oosterend het meest omvangrijk. Het beschermd dorpsgezicht blijft vol gens de woordvoerder buiten de her ziening, maar er komen diverse an dere delen van het dorp en het industrieterrein aan de orde. Een automobiliste die woensdag middag bij het oprijden van de Schil- derweg een tegenligger over het hoofd zag, veroorzaakte een botsing met materiële schade als gevolg. Toen ze vanaf haar erf nabij de voor malige zuivelfabriek de weg opreed, werd haar uitzicht belemmerd door een busje dat in de verharde berm stond geparkeerd. De tegenligger die uit Den Burg naderde, kon niet ver hinderde dat hij de wagen schampte. Zijn auto raakte beschadigd, evenals de net één jaar oude auto van de vrouw. Ook de auto van haar tegen ligger liep schade op. Het letsel van de vrouw bleef beperkt tot een ver hitte wang door de airbag. Haar kind kwam met de schrik vrij. Hierbij geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve echtgenote, onze moeder, schoonmoeder en oma Jantje Dijksen-Miedema Janny -6 september 1919 127 januari 2005 Den Burg: Jaap Dijksen Den Hoorn: Adriaan en Sytske Den Hoorn: Lieuwe en Louise Maarten, Suzanne Alkmaar: Bob Maandag 31 januari is er van 19.00 tot 20.00 uur gelegenheid tot condoleren in Verpleeghuis Texel, Hollewal 2 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op dinsdag 1 februari om 15.00 uur in Crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentie-adres: Fonteinsweg 9,1797 RK Den Hoorn. Weggaan kun jc beschrijven ah een soort van blijven. Niemand wacht want je bent er nog. Niemand neemt afscheid want je gaat niet weg. Woensdag is overleden mijn lieve vrouw en onze lieve moeder en oma Fem van Dijk-Timmer 20 januari 1950 26 januari 2005 Jan Robert Sil en Lieneke Jari cn Nina Bart Wulkpad 5 1794 BK Oosterend Fem is thuis. Er is gelegenheid tot condoleren op zondag 30 januari van 14.00 lot 17.30 uur in „Het Kerke lijk Centrum Peperstraat 7 te Ooslerend. Maandag 31 januari is er van 11.15 tot 11.45 uur eveneens gelegenheid tot condoleren in de Maartenskerk, Kerkstraat 2 te Oosterend. Aansluitend wordt om 12.00 uur de herden kingsdienst gehouden, waarna de begrafenis plaatsvindt op de Algemene Begraafplaats aan de Achtertune. v/Ö- Ik heb een steen verlegd in een nvier op aarde Nu weet ik dat ik nooit zal zijn vergeten Ik leverde bewijs van mijn bestaan. Omdat door het verleggen van die ene steen Het water nooit dezelfde weg zal gaan. (Bram V Wij zijn verdrietig dat mijn lieve dochter, onze zus, schoonzus en tante niet meer bij ons is. Fem C. Timmer-Mechielsen Kees - Judy Marieke - Sybrand Tineke - Jonathan Meyni Thomas - Carla Oliver Kot - Joke Jochem Louk Ruud - Frida Saskia - Mart Martine Cintha Hans - Inge Yoram Jarno Aran Anke Oosterend, 26 januari 2005 God heeft uit ons midden weggenomen onze schoonzuster Wij wensen Jan, de kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Harmt en Christel Gré en Biem Bram en Dide Annie en Biemt Bept Piet en Fij Cees Neven en nichten Verdrietig en verslagen voelen wij ons door het overlijden van Fem van Dijk-Timmer na een deel van haar werkzaam leven waarin zij met liefde en met volle aandacht voor allen haar taak vervulde. Wij wensen Jan. haar kinderen, haar moeder en andere familieleden alle kracht en vermogen dit immense verlies te dragen. Anouk den Breejen Janneke Daalder-van der Vis Ilse Dros-Beers Fia Joustra-Kooger Gitta Rommets-Witte Willem Vos Map Westerlaken-Dros Texel, 26 januari 2005 Fem Deze strijd was niet te winnen. We zullen je missen. Veel sterkte voor Jan, kinderen en kleinkinderen. Gerard en Marianne Masja, Sijb en kinderen. De moeder van onze scootervrienden Robert en Sil is niet meer. Wij wensen Jan, Robert, Sil Lieneke, Bart en familie alle sterkte toe. De scooterclub, Dave, Dirk-Jan, Ger, Gidion, Jan, Jasper, Johan. John. Koert, Richard, Ruud en Willem Met dierbare herinneringen moeten we, na haar ernstige ziekte, afscheid nemen van onze lieve nicht Betty en Jan Wouter en Sara Thea en Huib Manje en Rosanne Oosterend, 26 januari 2005 We kunnen er nooit meer „een dagje van maken". Dag, lieve Fem Nelda en Tanja Bedroefd zijn we om het overlijden van Fem Wij wensen Jan, Robert, Sil en Lieneke, Bart, kleinkinderen en verdere familie veel sterkte dit grote verlies te dragen. Dirk en Gerda Kuiper Bram en Frouke Fey Koos en Gre Zegers Fem soms eenzaam gaf je teveel ontvangen was vaak moeilijker zielsverwant. Fia Voorgoed voorbij Zoveel goede herinneringen Voor altijd in ons hart Hetty Joppe Berend Verdrietig zijn wij dat, zo kort na haar broer Ko, nu ook is overleden onze lieve nicht Familie Mechielsen Familie Schudde Familie Bakker Neven en nichten Oosterend, 26 januari 2005 Fem 40 jaar zaten wij naast elkaar en speelden samen trompet. Nu heeft het slotakkoord geklonken. Ik zal je missen. Oosterend, 26 januari 2005 Om te aanvaarden dat jij sterven moet, jij zo vol levenswil, jij die je beste krachten schonk aan de zorg voor anderen, valt ons zwaar. Fem Wij wensen Jan, Robert. Sil Lieneke. Bart en familie alle sterkte toe in deze moeilijke periode en de kracht om dit grote verlies te dragen. Wim en Mary Eelman Willem Klaas en Janny Diana en Walter Wij zijn diep getroffen. Na een ernstige ziekte is overleden ons trouwe lid en medemuzikante Fem van Dijk-Timmer Zij was 45 jaar onafgebroken een zeer actief en plichtsgetrouw lid en ook vele jaren bestuurslid van onze vereniging. Wij zullen haar muzikale inbreng en warme uit straling naar eenieder van ons missen en wen sen de familie veel sterkte met dit verlies. Christelijke muziekvereniging Excelsior Oosterend Oosterend, 26 januari 2005 Je hebt gevochten maar helaas verloren. Ons bereikte woensdagavond het bericht dat onze buurvrouw Fem van Dijk op veel te jonge leeftijd is overleden. Wij wensen Jan, Robert, Sil en Lieneke, Bart, kleinkinderen en de verdere familie, vooral mevr. Timmer, heel veel sterkte voor de toekomst toe Siep en Ua Gidion en Detty Ferdinand en Hilly Rien en Colinda Anton en Anita Willem en Netty en kinderen Twintig muzikanten zijn er stil van... Fem Wij wensen Jan en de (klein)kinderen alle sterkte toe in deze moeilijke tijd. BK5LaTkL'iJ

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3